Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) peetie1 válasza üzenabakusz (#73959) üzenetére


peetie1
aktív tag

Ez a dkj téma engem is érdekelne hogy működik. Ma csak olyat tudtam venni ami 3 hónap múlva lejár( mondjuk 8.x % hozamot ad,az sem rossz azért). Azt néztem hogy csütörtökön lesz valami rábocsátás aukció az 1 évesre, de abból mi a pórnép mikor fogunk tudni venni? Már aznap?

(#74002) Peetey91 válasza peetie1 (#74001) üzenetére


Peetey91
senior tag

Ez a D221019 most emlékeim szerint újonnan vásárolható, legalábbis a napokban pont néztem mi érhető el és ez határozottan nem volt közte.

Mindegy is, már nincs elegendő névérték. :(

[ Szerkesztve ]

(#74003) bigdady válasza Peetey91 (#74002) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem is tudom minek írja a rendszer hogy vásárolható ha nincs is belőle… Aug 31-et tudtam venni végül

[ Szerkesztve ]

(#74004) _XXXXX_


_XXXXX_
tag

Hello gondoltam beírom az infót, hogy én most tudtam venni D220831 -t az előbb. A korábbiaknál nekem is azt írta, hogy nincs már belőlük, végig próbáltam egyesével őket, ezt nekem engedte.

"Rendszergazda vagyok, nekem mindent szabad."

(#74005) aAron_ válasza _XXXXX_ (#74004) üzenetére


aAron_
őstag

Köszi!

What is your ikigai?

(#74006) RWD


RWD
tag

DKJ "problémára" egy tipp, más forrásból, hátha hasznos:
"Az a problémája, hogy ahhoz, hogy megpróbálja kifizetni, előbb el kell adni a MÁP+-t, és az elég bosszantó, hogy előbb eladja, majd utána derül ki, hogy meg nem is tudja megvenni, amit akar, mert nincs. Rá lehet próbálni bankkártyás fizetéssel előtte, mert ha nincs elég névérték, akkor nem enged tovább a fizetési oldalra, de ha továbbenged, akkor ha fizetés nélkül megszakítjuk a folyamatot, akkor a Kincstár rendszerében akár még másnap is "Várakozó" státuszban lesz a tranzakció, azaz jó eséllyel a kiválasztott névérték foglalásban marad, amíg a tranzakciót sikertelennek nem minősítik, így lehet, hogy a bankkártyás rápróbálás még azt mutatja, hogy van elég mennyiség, de amikor tényleg kifizetné a pénzszámláról, akkor már nem lesz, mert pont a próba miatt zárolva lett."

(#74007) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Elégé gázos ez, hogy úgy kell vadászni ezeket a rövidebb lejáratú cuccokat.
Ez is látja, mennyire messze van és nonszensz az államcsőd gondolata. Amíg úgy kell "vadászni" a papírokat addig még akár kamatot is csökkenthetnének ezeken a papírokon...

(#74008) peetie1 válasza Peetey91 (#74002) üzenetére


peetie1
aktív tag

És a dkj helyett a 2023ban lejáró Magyar Államkötvény nem ugyanolyan jó megoldás? Van amelyik típus 10% hozamot mutat. Vagy azokból sincs?

(#74009) attiati válasza PredatorZoli (#74007) üzenetére


attiati
veterán

Nem arra van kitalálva a DKJ, hogy átmenjen bele a felduzzasztott MÁP+ mennyiség, így ez nem jó fokmérő.

(#74010) aAron_ válasza attiati (#74009) üzenetére


aAron_
őstag

Akkor sem normális, hogy semelyikből sincs, rendszeresen. Emeljék akkor az árát. Vagy már ez is farháttá lett?

What is your ikigai?

(#74011) peetie1 válasza peetie1 (#74008) üzenetére


peetie1
aktív tag

Ahh ezeknél figyelni kell hogy kamatadó mentes legyen. Akkor nem jó alternatíva :(

(#74012) Peetey91 válasza peetie1 (#74008) üzenetére


Peetey91
senior tag

Nekem pont ilyen pár hónapon belül van szükségem forintra (ház készültségi fokának függvényében), ezért nagyon jó lenne ha legalább 3-4 hetes lejáratút tudnék venni, mert akkor már látom, hogy kell-e a pénz, de 3-4 hónappal előre sajnos nem. :(
Ha egy év múlva kéne - tekintettel, hogy a június végi DKJ továbbra sem vásárolható- lehet, hogy az általad említett kötvényt venném, de mivel nem opció nem néztem meg. Ha van egyáltalán ;]

[ Szerkesztve ]

(#74013) Lex Icon válasza peetie1 (#74011) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Figyeld!

[ Szerkesztve ]

(#74014) julius666 válasza PredatorZoli (#74007) üzenetére


julius666
addikt

Amíg úgy kell "vadászni" a papírokat addig még akár kamatot is csökkenthetnének ezeken a papírokon...

Vagy dobhatnának ki hasonló lejáratú, akár olcsóbb kamatozású papírokat lakossági jegyzésre. A leapadt DKJ készletekénél szarabb kamatok mellett adósodik el az állam hasonló időtávra, nem értem miért ne érné meg nekik. Mint ahogy azt se értem, az ÁK-nál ebben a formában a másodpiacos bohóckodás mire jó, meg mi alapján határozzák meg ezeket a """piaci""" kamatokat... :U

(#74015) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Sziasztok! Államkincstárnál vásárolt, adóköteles papír esetében (pl. 2023/B) kamatfizetésénél a kincstár levonja automatikusan az SZJA-t, vagy ezt majd utólag kell bevallanom a jövő évi adóbevallásban? :R

(#74016) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Eddig csak MAP+ -om volt, most viszont szeretnék átnyergelni a lejáró állampapírok miatt PMAP -ba.
A 3 éves PMAP 2026/J -n gondolkoztam, viszont lenne egy kérdésem.
Az előbb említett állampapír kamatozásának kezdőpontja 2022. június 23.
Amennyiben névértéknek pl. 1.000.000 Ft -ot állítok be az alkalmazásban, akkor vásárlás összegénél 1.004.500 Ft jelenik meg a 100,45% -os árfolyam miatt.
Lehet, hogy hülyeség amit kérdezek (eddig mindig jegyzéskor vettem MAP+ t, a névérték és a vásárlás értéke is megegyezett), de ebben az esetben ha 1 év múlva visszaszeretném váltani az állampapírt akkor én erről az 1.004.500Ft -ról fogok indulni (plusz az erre jövő kamatok), nem?
(Tehát ez a 4.500Ft -os plusz az azért van, mert jelenleg az 1mFt az eltelt idő miatt már ennyivel ér többet.)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#74017) julius666 válasza Hi!King (#73989) üzenetére


julius666
addikt

Az én voltam, köszi az akkori válaszaidat! Közben megérdeklődtem üfsz-nál és hivatalosan is OK a Wise utalás. Őket igazából csak az érdekli, hogy egyedi IBAN-od legyen, ne valami gyűjtőszámla legyen ahonnan/ahová a pénzt küldeni akarod. A weboldalon a FAQ hibás.

Végül nyitottam is Captradernél fiókot, nem volt a legegyszerűbb persze a folyamat, de azért elviselhető volt (akik esetleg a jövőben visszakeresve megtalálnák a hsz-em: self employment esetén magadat kell beírni employernek, illetve chaten érdemes zargatni őket, emailben nem mindig válaszolnak).

Ami elég zavaró: a client portal/mobil app eléggé esik-kel, SMS-ek nem jöttek meg, össze-vissza service hibákat kaptam, stb. Most éppen működni látszik. Nem tudom ez mennyire jellemző, nem-e csak friss accountoknál nem kóser valami (nem szinkronizálódik le a fiók minden alrendszerükre még vagy valami hasonló). RC-t sokan szidjuk milyen fapados, de az azért működik cserébe... :U

Ja meg kaptam egy ilyen elfogadandó szerződést:
Interactive Brokers Central Europe Zrt. Fractional Share Trading Disclosure

IBCE? Wtf? Captradernek köze nem kéne hogy legyen az IBCE-hez. Erről tudsz valamit?

(#74018) bandus válasza pvt.peter (#74016) üzenetére


bandus
veterán

igen.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#74019) Lex Icon válasza julius666 (#74017) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Captradernek köze nem kéne hogy legyen az IBCE-hez

Miért baj, ha van köze? Egyébként a Captr. oldal alján lévő apró betűs szöveget olvasd el!

(#74020) julius666 válasza Lex Icon (#74019) üzenetére


julius666
addikt

Mert az IB írországi leányvállalatán (IBIE) keresztül "introducing broker" a Captrader, ezért is vonatkozik rá az írországi bef védelem pl: [link]

Az IBCE a közép-európai leányvállalata az IB-nek, ami a magyar felügyelet alá tartozik. A magyar pénzügyi rendszertől szeretném minél jobban (de még racionális költséggel/energiabefektetéssel) függetleníteni a vagyonom egy részét. Pl. ha valami nagyon nagy gebasz történne kis hazánkban és úgy döntenék, hogy inkább tipli, akkor ne szívjak be valami unortodox devizakorlátozásos intézkedést a full vagyonommal.

[ Szerkesztve ]

(#74021) Lex Icon válasza julius666 (#74020) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Oké, félreérthető volt a kérdésed, azt hittem, nem tudod, mi köze a CT-nek az IB-hez, de te azt nem érted, hogy külön az IBCE-hez mi köze.

[ Szerkesztve ]

(#74022) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Abszolút elméleti a kérdés:
ha valaki a magyar ingatlanpiac ellen szeretne fogadni (shortolná), mondjuk 5 éves távon, az hogyan tudja ezt megtenni?

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#74023) lornname11


lornname11
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnek az OTP fiokomon belul egy deviza szamlat nyitni. A megtakaritasom nagy reszet at vinni USD-be. A tajekoztato szerint OTP Internetbank vagy mobilbank szolgaltatason keresztul 0,1% (632 Ft/ 44 504 Ft). Szoval ezt ugy kell ertelmeznem, hogy maximum egy utalasnal 44 504 Ft-ot tudok maximum atmozgositani? Mert ha igen, akkor az szamomra nem igazan megfelelo. Esetleges alternativa keves veszteseggel, megoldhato lenne bankon belul?
Koszonom elore is! :)

Könyvekből csupán korlátozott tudást kapunk. Egy igaz tanítónk a tapasztalat.

(#74024) Lex Icon válasza lornname11 (#74023) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ez a költségre vonatkozik 0,1%, de min. 632 Ft/max. 44 504 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#74025) bigdady


bigdady
nagyúr

DKJ eladásának egyébként van költsége? Egy részét is el lehet adni fel lehet törni? :R

[ Szerkesztve ]

(#74026) Manitou válasza bigdady (#74025) üzenetére


Manitou
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#74027) Mauzes válasza bigdady (#74025) üzenetére


Mauzes
őstag

Bármekkora egész névértékű hányadát el tudod adni. Államkincstárnál költsége nincs, de mindig az aktuális (ák által meghatározott) piaci áron lehet eladni. Pl. a hosszabb lejáratúakat röviddel a vétel után eladva konkrétan buksz rajta, nem hogy hozama lenne.

(#74028) kozeposztaly válasza PredatorZoli (#73988) üzenetére


kozeposztaly
csendes tag

Helyette esetleg EU szinten jegyzett brokercégnél nincs számlád/számlátok?

A cél UCITS ETFek (SnP, World) vétele lenne, semmi extra. Nem kötelező nekem USDben, USAban a cég, elég egy ilyen áttétekkel megoldott megoldás is.

EU szinten milyen brokercég vált be nektek? (Degirot hagyjuk, ott az állandó automata visszautalgatás miatt az egy játékgép)

(#74029) PredatorZoli válasza kozeposztaly (#74028) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A TBSZ miatt nekem csak erste, random és kbc van, és ha megcsinálják az Interactive Brokersnél is a TBSZ-t, akkor ott is nyitok majd.
Az IB is már gyakorlatilag magyar illetőség.
Azon EU-s brókerek, ahol te tudsz számlát nyitni magyarként és nagy, megbízható, na ilyenből nem túl sok van gyakorlatilag.
A TBSZ-ről nem éri meg lemondani egyszerűen, ha az ember hosszú távon etf-eket fog tartani.

(#74030) peetie1 válasza Lex Icon (#74013) üzenetére


peetie1
aktív tag

Köszi! Amúgy a mobilkincstár is kiírja mikori kiadású a papír. De mondjuk tök mindegy mert ami jó lenne, abból ugyanúgy nincs névérték. :(((

(#74031) bigdady válasza Mauzes (#74027) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ahogy nézem egy-két hónapos röviden azért nagyon nem lehet bukni és még úgy is megéri nem parlagon hagyni

[ Szerkesztve ]

(#74032) Lex Icon válasza peetie1 (#74030) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ilyen ez a használt-piac. :D

(#74033) axioma válasza lornname11 (#74023) üzenetére


axioma
veterán

ne szivasd magad otp szamlaval, revolut, vagy ha az ott ta'rolastol felsz raiff usd szla+kartya (utobbi e'vi 3600Ft) melle, es nem kell az otp horror dijakat fizetni

(#74034) avl válasza bigdady (#74003) üzenetére


avl
aktív tag

arra ma 6.24% EHM-et irnak: [link]
holnapra meg 7.90% EHM-et: [link]

en 2023/C-t vettem volna ma esetleg D230628-at (a portfoliom izmos 0.16%-ából, a most lejart DKJ-bol), de nem tudtam

(#74035) peetie1 válasza avl (#74034) üzenetére


peetie1
aktív tag

Itt a koma azt írja egy kommentben, hogy 28-án lesz újra. Ez ha jól sejtem abból jön ki , hogy holnap van az aukció, viszont 27-én van a teljesítés napja. Remélem igaz :)

(#74036) bigdady válasza avl (#74034) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vagyis? :B

(#74037) Brandynew válasza peetie1 (#74035) üzenetére


Brandynew
őstag

Mondjuk itt egy óriási baki van benne, azt írja, hogy kamatadót kell fizetni a DKJ után, pedig baromira nem.

(#74038) peetie1 válasza Brandynew (#74037) üzenetére


peetie1
aktív tag

A dkj visszaváltási feltételi is épp oly ködösek, mint a megvásárlása :DDD
De kommentben írja azt is, hogy a kincstártól megkérdezte, és csak idő előtti visszaváltás esetén van kamatadó, az is csak akkor ha keletkezett árfolyam nyereség.

Még ez a tájékoztató is ellentmond magának, vagy én nem tudom értelmezni. Egyik bekezdésben azt írja van kamatadó, utána meg azt, hogy a 2019 utániaknál nincs. De mivel többen írták már itt, hogy nem számolt kamatadót, minden bizonnyal ez az igazság. Csak fogalmazhattak volna egyszerűbben is, hogy mindenki elsőre megértse.

[ Szerkesztve ]

(#74039) julius666 válasza peetie1 (#74038) üzenetére


julius666
addikt

Kamatadó biztosan nincs akkor se (mm idő előtti visszaváltásnál). Árfolyamnyereség után fizetendő SZJA kötelezettség lehet max (az egy más kérdés, hogy a kétfajta adónem ugyanúgy 15% adóterhet jelent). Ezt nem kukacoskodásból írom, csak ha pl. valaki zaklatná az ÁK-t a kérdéssel akkor érdemes helyesen fogalmazni, mert amúgy baromságot fognak válaszolni (hülye kérdésre hülye válasz ugye). Csávó is csak azt tudta kiszedni belőlük, amit eddig is tudtunk, hogy kamatadó az nincs. (Jó, hogy pénzügyi végzettsége meg sok éves banki tapasztalata van, erre volt elég....)

Jó lenne az árfolyamnyereség kérdését kideríteni, a hosszú lejáratú papírok az esetleges pár éven belüli árfolyamnyereség-realizálás miatt érdekesek igazán...

[ Szerkesztve ]

(#74040) peetie1 válasza julius666 (#74039) üzenetére


peetie1
aktív tag

Hát ja, valami pénzügyi szaki kideríthetné, nekem mindegy hogy hívják az adót, a lényeg, hogy van e vagy nincs.

(#74041) Brandynew


Brandynew
őstag

Nincs. Kiszámoló Miklósnak volt erről cikke. Az szja tv. alapján az árfolyamnyereség kamatnyereségnek minősül a DKJ esetében, így ugyanúgy nincs semmilyen esetben adó (lakossági vásárlók esetében), mint más állampapíroknál sem.

(#74042) Hi!King válasza julius666 (#74017) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem tudom én sem hová tenni, én is láttam. Az biztos, hogy az nem változott, hogy ír befektetésvédelem vonatkozik rá, továbbra is ott van az oldalukon és továbbra is ír számlaszámra kell utalni.

(#74043) Hi!King válasza julius666 (#74017) üzenetére


Hi!King
őstag

SMS-es problémám nekem nem volt, bár mióta használom az appot, azzal igazolok vissza belépésnél.
Olyan gondom volt, hogy valahogy böngészőben be tud menni úgy read-only módba (nem tudsz kereskedni), hogy utána nem egyszerű visszavarázsolni (nem emlékszek mi használt, talán böngésző újraindítása, cache törlés?).

(#74044) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok,

DISZKONT KINCSTÁRJEGY D230628 -at nem tudok venni, gondolom elfogyott, van infótok mikor várható új kibocsájtás, amiből lehet majd venni?

(#74045) IG55


IG55
senior tag

Milyen lehetőségem van akkor, ha nem akarok forintot tartani (hanem EUR vagy USD), de hosszabb távra sem szeretnék befektetni (ETF). Kitettséget a magyar állam felé nem szeretnék a PEMÁP-pal, a PMÁP-pal már futom ezt. Parkoltatáson kívül mit lehet tenni? 1-2 évnél hosszabb időre nem szeretném nélkülözni, vagy csak ha előre kiszámítható bukóval tudom feltörni.

(#74046) bandus válasza IG55 (#74045) üzenetére


bandus
veterán

kötvény etf-re tippelnék, de nem vagyok benne biztos, hogy makes sense :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#74047) Floyd80


Floyd80
addikt

Remélem elfér itt:

Életed lehetősége!!! Segítünk felismerni a pénzügyi átveréseket - Lakmusz

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#74048) stingy2 válasza bandus (#74046) üzenetére


stingy2
senior tag

Milyen kötvény? Államkötvény? Vállalati? Bef. kategória? AAA vs. junk? Időtáv 1y,5y,10y,20y 20+y? Ilyen időtávra, ilyen feltételekkel 1-3y államkötvény, de ha nem akar ETF-et akkor megveszi a kötvényt? Mondjuk IB-nél lehet kapni rövid usa kötvényt, nem csak etf-be csomagolt verziót, csak ott meg a vásárlási limit ha jól rémlik nem két fillér. (bár tévedhetek is :) ) Szvsz ilyen feltételekkel szofisztikált bef. ismeretek híján kp. parkoltatás lesz.

INTJ

(#74049) PredatorZoli válasza IG55 (#74045) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Szerintem a keresett termék nem létezik. (Készpénzen illetve számlapénzen kívül)

(#74050) avl válasza avl (#74034) üzenetére


avl
aktív tag

most nehany perce lehetett / tudtam venni 2023/C-t

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.