Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114001) Addel


Addel
senior tag

Nemtudom figyelitek-e, egész hétvégén oldalazott a BTC, aztán ma mikor nyitott a tőzsde (15:30) kilőtt megint, átlépte a 49k-t. :)

(#114002) Segal válasza PredatorZoli (#113997) üzenetére


Segal
veterán

Igen ezt én is megemlítettem hogy nem lepne meg ha Powellék vágnának 25 bázispontot májusban és ugye azt is megírtam hogy mi leszünk az élharcosok utána ha bátorságról van szó, de én abban nem hiszek hogy itt szeptemberig esni fog az infláció.
Persze az is tény hogy ha reálisan nézzük a dolgokat akkor most sem kéne még itt tartanunk számokban, mert teljesen egyértelmű hogy addig csavargatták a dolgokat, meg taktikáztak míg végül sikerült ezeket a számokat megszülni, de engem tényleg meglepne ha szó szerint csökkenne szeptemberig az infla...
Ugye január volt az utolsó hónap amíg bázishatást nézve könnyű dolga volt az esésnek, mert tavaly addig emelkedett, de innentől eleinte kicsi majd a későbbiekben egyre komolyabb esésekhez kell majd hasonlítani, miközben az üzemanyag már drágult, egyre többen kezdenek béremeléseket osztogatni, márciusban a szolgáltatók is emelni fognak, nyilván idővel az sem lesz egészséges az eu-nak hogy a hajók kerülgethetik Afrikát, tippre június végén a kötelező árstoppokat (vagy a tököm se tudja már most épp minek nevezik) is ki kéne vezetni meg nem utolsó sorban minden egyes kamatvágással ha csak kicsit is, de rontjuk a forintunk értékét is...
Meg ki tudja milyen váratlan esemény következik még be idén.
Szóval szerintem nem lesz itt szeptemberig infla csökkenés. Ha nekem kéne tippelnem én pár hónap egyre lassuló értékre tippelnék, majd stagnálás és utána pici növekedés.
Ahogy a vak is mondta majd meglátjuk. :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#114003) Oppenheimer válasza Addel (#114001) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Látom, de óvatos optimizmus jellemez, inkább szavazok lassabb és fenntarthatóbb emelkedésre mint őrült rallira. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#114004) Addel válasza Oppenheimer (#114003) üzenetére


Addel
senior tag

Csak érdekesség kép, hogy hétvégén mikor csak a kripto tőzsdék kereskednek, sokkal kisebb a mozgás, mint hétköznap mikor a spot etf-ek is játszanak. ;)

(#114005) Ixion77 válasza Ixion77 (#113614) üzenetére


Ixion77
őstag

Update Erste -> IBCE TBSZ transzfer ügyében:

Január 5: Transzferkérvény beküldve az Erste-hez.
Január 15: Emailben háborogtam náluk hogy továbbra sem történt semmi.
Január 17: Pénz átment az IB-hez.
Január 24: IBCD-től jött egy üzenet, hogy két fajta értékpapír jóváírásra került a számlámon. De valójában nem került, és nem kettő hanem három kellene legyen.
Január 29: A három értékpapírfajtából az első (4GLD) átment
Február 12: Megérkezett a második értékpapír (S&P ETF). A harmadik még mindig nem. az IB üzenetet küldött, hogy "transzfer is complete". Remélem, ezt csak erre az ÉP-ra érti, nem a teljes TBSZ transzferre gondol.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#114006) buherton válasza Ixion77 (#114005) üzenetére


buherton
őstag

Szerintem a TBSZ-re értik. Abban reménykedek, hogy olyan emberek ülnek ott az IBIE-nél, akik látják, hogy mennyire lassú az Erste és akadékoskodnak.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#114007) julius666 válasza Ixion77 (#114005) üzenetére


julius666
addikt

Uhh. :(
Te csak 1 TBSZ-t tolsz át? Vagy ezek a papírok mindegyik TBSZ-edre érvényesek? (Szóval már több TBSZ-en is átmentek a 4GLD papírjaid?)

(#114008) Ixion77 válasza julius666 (#114007) üzenetére


Ixion77
őstag

Egyelőre egyet indítottam el. A többin sokféle részvény van, azokon még tűnődök hogy mi legyen a sorsuk.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#114009) julius666 válasza Ixion77 (#114008) üzenetére


julius666
addikt

Értem. Az a baj, hogy ezek a transzfer költségek nem TBSZ specifikusak, kitalálva meg nem véletlenül lettek így, hogy csak nagyon kis méretű pozíciók mellett érje meg eladni a papírokat... Ha lejárnak a TBSZ-ek (legalább) ugyanilyen drága lesz kirámolni a maradék vagyont, csak addig is fizeted az Erste díjait is (meg esetleg piszmoghatsz a hülye futures programmal).

Nekem pl. van idén lejáró TBSZ-em, pont a fentebb írtak miatt viszem át azt is. Olcsóbb így, mintha TBSZ lejárta előtt eladnám a papírokat, feltörném (=nem indítanám újra) a TBSZ-t a lejárattal, majd átutaltatnám az IB-hez a pénzt... (Lehet Erste bankszámla nyitásával lehetne faragni a költségeken és azon át olcsóbban kilapátolni a pénzt, de annál a pár ezer forintnál amit ezzel nyerhetnék azért többet ér az időm, a méltóságom).

Ezek a transzfer díjak igazából akkor keletkeztek számunkra amikor a RC tulajdonosai aláírták a szerződést az ügyfélkör Erstének való eladásáról... Kibújni alóluk nem lehet, max tologatni, hogy mikor fizeted meg őket. :(((

Na meg amikor megvetted a sokfajta papírt. :)

[ Szerkesztve ]

(#114010) Oppenheimer válasza Addel (#114004) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez mindig is így volt, spot etf-ek nem változtattak ezen semmit.

Trading volume töredékét adják amúgy is a spot etf-ek.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#114011) AlexDaywalkr válasza Emod (#113979) üzenetére


AlexDaywalkr
tag

Emod, bandus, Segal: Köszönöm a válaszokat, így már minden világos. :R

[ Szerkesztve ]

(#114012) Yellow73_a válasza maxximeggy (#113957) üzenetére


Yellow73_a
tag

Még én sem tudom. Most 21-én jön egy már újra befektetendő méretű kamat 2029/I-ből, majd március 20-21-én újabb két erős kamatfizetés 2030/j-ből és 2029/J-ből. Keresem ezeknek a helyét. Lehet megy ÖNYUP-ba, kövezzetek meg, de minden évben fel szoktam tölteni a max adókedvezményig, szerintem most is meglépem. De lehet, hogy megy DKJ D241213-ba, és csak az év végén rakom át ÖNYUPba. A két változat közül melyik jobb szerintetek?

(#114013) Addel válasza Oppenheimer (#114010) üzenetére


Addel
senior tag

Lehet, de most mégis hajszál pontosan tőzsde nyitás után ugrott meg 48,1k-ról, 49,9-re, persze lehet nincs összefüggés.

(#114014) Oppenheimer válasza Addel (#114013) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mióta követed a kritpó piacot? Ez mindig így viselkedett, itt is akkor van a legnagyobb likviditás amikor Amerikában tradelnek.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#114015) PredatorZoli válasza Ixion77 (#114005) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Írj az IB-nek hogy még nem complete és írd meg hogy még mit vársz. Lehet valahol az éterben keringenek és jóváírásra várnak.

(#114016) Addel válasza Oppenheimer (#114014) üzenetére


Addel
senior tag

Ez nyílván nem ilyen egyértelmű, mert akkor annyiból állna a bitcoin kereskedés a részemről, hogy hétvégén megveszem, hétfőn tözsdenyitás után az 1,8k-s emelkedés-re meg eladom. :DDD

(#114017) bandus válasza Addel (#114016) üzenetére


bandus
veterán

ez a viselkedes ugyanigy ket iranyu, nincs kobe vesve, hogy nyitaskor emelkedni fog. ettol fuggetlenul sajnos nem talaltad meg a szent gralt, ahogy a doktor irja, ebben a mintaban semmi ujkeletu nincs, nyitaskor megugrik a volumen, es az arfolyam is volatilisebb.

szerk: eth is szepet megy szerencsere, 22 majusa ota nem volt ilyen magasan, ha jol latom.

es a zprv is.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#114018) Addel válasza bandus (#114017) üzenetére


Addel
senior tag

Jó azt sejtettem, hogy nem lesz ebből közgazdasági nobel-díjam.

(#114019) donat_sz


donat_sz
senior tag

mire fel ugrott ilyen nagyot néhány itt is közkedvelt papír ma?
zprx +3,13%
flxe +1,95% (milyen jó, hogy pénteken nem jól lőttem be az árat a vásárlásra, így ebből most kimaradtam)

(#114020) Mykyta válasza Ixion77 (#114005) üzenetére


Mykyta
csendes tag

Napra pontosan ugyanakkor indítottuk a transzfert csak én a K&H-tól:
Január 5.: Transzfer kérvény benyújtása az K&H értékpapírnál e-mailben
Január 8.: Telefonos azonosítás, dokumentumokat az ügyintéző továbbküldi a könyvelésre
Január 15.: Mi a helyzet kérdés mindkét szolgáltatóhoz. IBKR jelzi, hogy még nem vették fel velük a kapcsolatot
Január 26: Ismételt kérdés, háborgás. Még mindig nem kezdte a K&H a transzfert
Február 05: Ismételt kérdés, háborgás, immár a felügyeleti szervek bevonásával
Február 06: IBKR üzenet Inbound qualified transfer reques bla bla was approved. Please instruct the delivering firm to proceed with the transfer within bla bla
Február 07: IBKR üzenet továbbítása a K&H-nak, visszaírnak, hogy továbbítva a bak officenak
Február 08: A K&H délelőtt be-belépve látom, hogy csupaszodik a számlám, kora délután jön az email a K&H-tól, hogy transzfer teljesítve
Február 08: Kora délután az értékpapírok megjelennek az IBKR-nél, viszont a készpénzállomány nem, az valahol elszublimált a transzfer során. Szvsz most aktív levelezésben vagyok az IBKR-el, hogy merre jár a zseton, de azt az infót kaptam, hogy azt még nem kapták meg, de már szóltak miatta. Értitek a K&H-nál eltűnt, az IBKR-nél meg nem jelent meg... Totál értetlenül állok az előtt, hogy az értékpapírok azonnal jóváíródnak, a pénz nem, pedig annak kellene gyorsabban teljesülnie. :(((

(#114021) erdey_a válasza Oppenheimer (#113963) üzenetére


erdey_a
őstag

az jobban megéri, mint újra befektetni? én is futom ezt a hitel\pmap vonalat, azért kérdezem.

Vérboci

(#114022) Ixion77 válasza Mykyta (#114020) üzenetére


Ixion77
őstag

Most ellenőríztem, az én helyzetem sokkal jobb:
Ami ma átért értékpapír az IBCE-hez, az továbbra is ott van a számlámon az Erste-nél is! :) Még zárolva sincs. Kíváncsi lennék mit szólnának ha mindkét helyen eladnám holnap reggel. Megérdemelné az Erste. Hihetetlen, micsoda szerencsétlenkedés folyik itt iszonyat drágán.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#114023) Oppenheimer válasza erdey_a (#114021) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Tedd fel a kerdest ugy, hogyha most kaphatnal 10%-os THM-u szabfel hitelt, hogy abbol befektess, felvenned-e a hitelt.
En nem vennem fel, igy emiatt nekem az elotorlesztes logikus valasztas.

Jovo evi kamatfizeteskor pedig vegtorleszteni akarom. Addig tolok majd az elotorlesztesbe extra penzt, hogy ez osszejojjon.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#114024) PredatorZoli válasza Mykyta (#114020) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ha nemzetközi utalással küldik, az beletelhet néhány napba, így nem aggódnék annyira azon hogy 2 munkanap nem volt elég még az érkezéshez.

(#114025) bandus válasza Addel (#114018) üzenetére


bandus
veterán

no worries, nem vagy ezzel egyedül a topikban ;] :D

én azon gondolkodom, hogy ezzel a lendülettel vajon a btc vagy az eth fog-e előbb ath-ra érni?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#114026) ath


ath
senior tag

nálam okosabbakhoz kérdés: ha valamivel nem kereskedhetek, mert nincs hozzá KID, de opcióval lehet kereskedni, akkor tulajdonképpen meg lehet kerülni a KID kérdést, hiszen igényt tarthatok a 100 részvényre? nincs ezért bünti, vagy utána ejnyebejnye?

(#114027) erdey_a válasza Oppenheimer (#114023) üzenetére


erdey_a
őstag

ez világos, de a fejemben valamiért az van, hogy az első évi kamat már legyőzte a hitel kamatot, ha azt tovább fialtatom - akár 6%-on - akkor az még plusz.
ki kéne számolnom, hogy mennyivel csökken a hitelre fizetett kamat így és mennyit hozna a pmáp kamat kamata, de nem értek hozzá :D

Vérboci

(#114028) Oppenheimer válasza erdey_a (#114027) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Pillanatnyilag egy 10%-os forint hitel nem számít jó dealnek. Kockázatmentes hozam még épp hogy ennyi a mostani PMÁP-pal, de az tovább fog csökkenni. Nem tudod majd a kamatot olyan eszközbe fektetni ami megveri a hitelt, ezért a hitelt kell előtörleszteni (szvsz).

Nekem 10%-os hitellel tőzsdézni sem tűnik jó ötletnek.

Te meddig akarod törleszteni? Ennek a konstrukciónak 2 év a szavatossága, utána nominális hozamod a padlón lesz, addig a hitelnek el kell tűnni!

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#114029) szabi__memo válasza Oppenheimer (#114028) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jelenlegi pmap 7,9%

(#114030) Oppenheimer válasza szabi__memo (#114029) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Na tessék, akkor még inkább igazam van. Nem követem ennyire szorosan a PMÁP-okat, nem szoktam venni. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#114031) szabop27 válasza ath (#114026) üzenetére


szabop27
csendes tag

Igen, ez egy ismert és működő módszer, én is "vettem" így USA ETF-eket.

(#114032) ngaba


ngaba
aktív tag

https://www.portfolio.hu/befektetes/20240212/varatlan-dontessel-a-kormany-belenyul-a-babakotveny-szabalyokba-668657

avl, remélem gyors voltál. :) Úgy látszik, most tényleg nem kell nekik a pénz...

(#114033) avl válasza donat_sz (#114019) üzenetére


avl
aktív tag

biztos, hogy zprx (poénkodva: a béna Europa ? - nekem nincs zprx-em, es ahogy EU-t latom, nem is lesz)

en ezt latom:

más:
evvel a cimmel egy kicsit rám ijesztettek: Váratlan döntéssel a kormány belenyúl a Babakötvény-szabályokba - Portfolio.hu de azert nem komoly a hatása (nekünk; szerencsere idöben rengeteg ment a 2032/S-be már es 2025 közepen ki is vehetjük, addig meg jocskan hoz)
...lehet miattam hozták :DD de megkéstek
...a bizalmat nem epitik evvel (rombolni nem tudjak, mert nincs)

[ Szerkesztve ]

(#114034) avl válasza ngaba (#114032) üzenetére


avl
aktív tag

igen!

(#114035) pictigjis válasza ngaba (#114032) üzenetére


pictigjis
senior tag

ettol most kib..ott ideges lettem. a mostani aktualpolitikai fejlemenyek kapcsan remelem, hogy vasvillan vegzik

(#114036) axioma válasza ngaba (#114032) üzenetére


axioma
veterán

Vagy csak nem akarjak hogy a jovo heti kamatokbol oda legyen ujrabefektetes...

(#114037) pictigjis válasza axioma (#114036) üzenetére


pictigjis
senior tag

mikozben a portfolios cikkben benne van, hogy "szaros" 280 milliard van babakotvenyben a 7000 millardos pmap-allomannyal szemben. az ukrajnai haborus kamuindoklas egyenesen bicskanyitogato

amugy persze jo kerdes, hogy a tegnapi kihirdetes ota volt-e valaki, aki valoban leprogramozta ezt

[ Szerkesztve ]

(#114038) axioma válasza pictigjis (#114037) üzenetére


axioma
veterán

A 7e mrd-nak ha csak a fele jar le 1.5 honapon belul 16%-on az is 500+mrd kamat, persze ebbol csak mondjuk 5-10% tudja betenni babakotvenyre, de az is lathato novekedes lenne.
Indoklast hagyjuk.
Az se lehetetlen hogy elobb megcsinaltak technikailag (jan 20 kamatfizetes ota) es utana irtak be a kozlonybe.
discl: csak spekulalok, de en is ismerek olyat aki oda tervezte a kamatot

(#114039) avl válasza pictigjis (#114037) üzenetére


avl
aktív tag

viszont a 2032/S csak 2023 dec.-ben fordult a 17.5%-ra, azaz még meglehetösen hosszu ideig ad magas kamatot: 2024 dec.-ig 17.5, 2025 dec.-ig 20.5 ? 20.6 ? %-ot, a PMAP-ok addig messze nem

(#114040) Attis7 válasza axioma (#114038) üzenetére


Attis7
tag

Vsz tapasztalati alapon történt a döntés, azaz már eddig is sokan tolták bele a pénzüket, avagy olvassák a fórumokat, ahol sokan ezen filóznak, hogy adott a 16 éves gyerek és 2 év alatt 41,7%-ot kaszálhatnak a 2032/s papírral.

(#114041) pictigjis válasza Attis7 (#114040) üzenetére


pictigjis
senior tag

csak sajnos a bizalmat nem erositi egy ilyen lepes, mert ezek utan aztan plane barmirol kijohet egy hasonlo rendelkezes az ejszaka leple alatt

(#114043) donat_sz válasza avl (#114033) üzenetére


donat_sz
senior tag

Zprv volt az, us scv.

(#114044) avl válasza stingy2 (#114042) üzenetére


avl
aktív tag

a temaban volt friss ez is: Are Bonds Hurting Your Retirement? - YouTube

(#114045) germinator66 válasza avl (#114033) üzenetére


germinator66
aktív tag

Tegnap jelent meg egy ilyen cikk... Nincs előfizum, de érdekes egybeesés... :)

(#114046) aAron_ válasza germinator66 (#114045) üzenetére


aAron_
őstag

Van valakinek? Mi a trükk?

What is your ikigai?

(#114047) ripo05 válasza aAron_ (#114046) üzenetére


ripo05
tag

Szerintem csak annyi a "trükk", hogy 18 éves kor után ugyan nem lehet befizetni babakötvényre, de lejáratig tarthatod és mindig az aktuális kamatot fizeti. Ugye az első 2032-ben jár le.

(#114048) julius666 válasza pictigjis (#114041) üzenetére


julius666
addikt

Nagyon nem. Én még mindig tartom, hogy a nagy PMÁP fordulók előtt be leszünk valahogy szopatva azokkal is, legalábbis a kiszálló kisbüfik. Esetleg abban lehet reménykedni, hogy az infla újra feltámad idén emiatt továbbra is jó befektetésnek fognak majd számítani relatíve. Ha a többség mégis inkább bent maradna, akkor el tudom képzelni végül olcsón megússzuk...

PEMÁP tulajok hogyan terveznek? PEMÁP 2027/X úgy nézem 4.4%-ot fog még hozni szeptemberig, decemberi HICP 3.4% lett. Ez még mindig az értelmesebb piaci EUR kötvények hozama felett van.

(#114049) Hmmz válasza aAron_ (#114046) üzenetére


Hmmz
aktív tag

17 évesen köll(köllött) nyitni aztán tartod még párévig :D

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#114050) HussarF válasza julius666 (#114048) üzenetére

Tartom továbbra is. Míg nincs rá szükség, jó helyen van az ott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.