Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) axioma válasza hati (#27832) üzenetére


axioma
veterán

Hany darab hany eves gyerek mellett? Probald meg ket tinivel...

A tovabbi hsz-okra: nalunk a zasszony (en) keresek jol... ferjem tanit az egyetemen. Miert is ne lehetne a nok fizetesevel szamolni? Tan derogal? Vagy ugyse tudhat annyit hogy tobbet keressen, csak azert, mert no?

[ Szerkesztve ]

(#27852) Vandit. válasza 8th (#27844) üzenetére


Vandit.
addikt

Privátot akartam írni neked, de mint kiderült letiltottál és te is közszemlére tetted a dolgot, úgyhogy itt válaszolok, hozzáteszem nem kívánom ezzel a témával szaporítani a hozzászolásokat a topikban, de erre szeretnék reagálni és mivel letiltottál, így itt vagyok kénytelen.

Kicsit eltúlzod ezt és úgy érzem szándékosan, mert nem írogattam neked. Az írogatás azt jelentené szerintem, ha naponta többször zargatnálak, de ilyen nem volt,úgyhogy nem kell ez a kamu szöveg.
Senkit nem támadok le, szóval ha kérhetnélek ne ferdíts az én rosszabb megítélésem érdekében ez kicsinyes dolog. Nem ártottam neked semmit, ezért nem értem mire fel támadsz be. Nem tagadom, hogy írtam embereknek, de ez nem azt jelenti, hogy naponta zaklattam őket, hogy márpedig ezt ne hagyja ki és azonnal szálljon be és ez kötelező lenne.

Azt sem tudom honnan veszed, hogy ugyanannál az embernél többször próbálkozok. Egyébként sem értem neked mi közöd ahhoz, ha úgy is lenne. Elképzelhető, hogy valakit érdekel, attól mert téged mondjuk nem. Nem mindenki rendelkezik beszűkült perspektívával. Nem hiszem, hogy rád tartozna kinek írok vagy nem. Majd az adott személy eldönti a dolgot ne te dönts már más helyett.

Azt meg megint nem tudom honnan veszed, hogy szerencsejáték függő lennék, de örülök, hogy ezt így ismeretlenül meg tudtad állapítani anélkül, hogy bármit is tudnál akár rólam is.Lehet, hogy inkább te vagy rosszindulatú.

Ha valaki valamiben hisz azért sok dolgot képes megtenni ezzel én is így vagyok, de zargatni senkit nem szoktam és nem is fogok, szóval megköszönném, ha nem terjesztenél valótlanságokat és féligazságokat. :R

Nyugodtan lehet támadni engem válaszul ezt küldeném.
"Az idő igaz, S eldönti, ami nem az"

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#27853) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Na erről beszéltem (beszéltünk) múltkor, hogy miért nem igazán lehet a bitcoint (és egyéb altcoinokat) hagyományos befektetésnek tekinteni: [link]. Ilyen szintű ingadozás még részvényeknél se nagyon fordul elő. És tudom, hosszútávú befektetésként használva az ilyen tüskék nem számítanak, de azt nagyon jól mutatja, hogy mennyire könnyű ezeket manipulálni.

(#27854) axioma válasza Vandit. (#27852) üzenetére


axioma
veterán

En orulok hogy ide irtad (voltal kenytelen irni), mert igy van alkalmam ramutatni, hogy mennyire karos amit csinalsz. Nem mindenki ert annyira a penzugyekhez (jon a regi mantram: nulla altalanos penzugyi oktatas), hogy atlassa: nem lehet mukodo, amit ajanlasz. Es nem mindenki volt itt egy(?) eve, hogy tudja: akkor arra panaszkodtal, hogy neked minimalis tokevel sok ido (talan pont 1-2 ev, most nem kerestem vissza) lenne amire lenne mit befektetned, es lathatoan me'g mindig nem jott az se ossze.

Igen, karosnak tartom a megjelenesedet akar a topikban, akar privatban. A fuggoseg a te dolgod (az is hogy van-e vagy sem), de tudatlanok bepalizasa az nem. A topik egymas segiteserol szol, ezert igenis van itt helye annak a velemenynek (minden hsz. automatikusan velemeny), hogy a te bizniszedbe nem szabad beszallni.

(#27855) Vandit. válasza axioma (#27854) üzenetére


Vandit.
addikt

En orulok hogy ide irtad (voltal kenytelen irni), mert igy van alkalmam ramutatni, hogy mennyire karos amit csinalsz. Nem mindenki ert annyira a penzugyekhez (jon a regi mantram: nulla altalanos penzugyi oktatas), hogy atlassa: nem lehet mukodo, amit ajanlasz. Es nem mindenki volt itt egy(?) eve, hogy tudja: akkor arra panaszkodtal, hogy neked minimalis tokevel sok ido (talan pont 1-2 ev, most nem kerestem vissza) lenne amire lenne mit befektetned, es lathatoan me'g mindig nem jott az se ossze.

Az miért káros, hogy rámutat valaki új lehetőségekre? Az meg, hogy nem lehet működő nem tudom honnan veszed szívesen venném az érveket vagy akár bizonyítékot rá tőled. Elhiszem, hogy egyesek itt vágják a szokványos befektetéseket stb-t, de ez nem szokványos dolog. A sportfogadásról hány embernek van innen vajon fogalma? Minden alapot nélkülöz az állításod maximum feltételezel, amit tényként közölsz.
Lehet azért nem jött össze, mert mondjuk nem ez tette ki a mindennapjaimat és ezért nem foglalkoztam vele, de nem vetettem el mint lehetőséget.

Igen, karosnak tartom a megjelenesedet akar a topikban, akar privatban. A fuggoseg a te dolgod (az is hogy van-e vagy sem), de tudatlanok bepalizasa az nem. A topik egymas segiteserol szol, ezert igenis van itt helye annak a velemenynek (minden hsz. automatikusan velemeny), hogy a te bizniszedbe nem szabad beszallni.

Még mindig nem értem mi köze bárkinek is ahhoz, hogy privátban ki kivel mit írogat. Látható, hogy ide nem írtam régóta pont a hozzállás miatt, de ha privátban írok valakinek, ahhoz harmadik személynek pont semmi köze nincs. Onnan majd eldől ki mit reagál. Senki nem akar bepalizni senkit én legalábbis biztos nem nekem is a segítés célom és nem a bepailizás. Ebben van potenciál csak nyitottnak kell lenni egy kicsit nem csípőből elutasítni mindent, ami nem szokványos.

Ha ennyire egyöntetű a dolog itt sok ember részéről, akkor szívesen venném az érveket is (akár privátban), mert azon kívül, hogy a fogadás szerencsejáték sok érv nem volt ellene úgy rémlik. Az, hogy itt az emberek nagyrésze nem ért a fogadáshoz az látszik, mert akkor tudnák, hogy ebből is meg lehet élni, ahogy a pókerből is például.
Egyébként a lényeg két dolog a fogadásban:
- Tőke
- Matek
És ahogy írtam is majd az idő eldönti és pár év múlva, akár vissza is térhetünk rá és ha tévedtem, akkor be fogom ismerni. :R

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#27856) axioma válasza Vandit. (#27855) üzenetére


axioma
veterán

Tokegyszeru: mivel a sportfogadas osszerteke negativ (a rendszer mukodtetesenek koltsege lejon belole), nem letezhet nyero algoritmus, mert annak akkor is nyeronek kene lennie, ha mindenki ugyanugy jatszik, az pedig ertelemszeruen ellentmondas.
De, van kozom hozza, vedd ezt fogyasztovedelmi kuldetesnek. Most hogy egy durva hasonlatot irjak, az szerinted erintett engem, hogy hanyan vettek fel anno epitkezesre devizahitelt, es probaltuk lebeszelni oket? Most mi fizetjuk az o buktajukat. Tehat jobb lett volna idoben minel tobb embert figyelmeztetni.
Egyebkent ha mar visszavalaszoltal: a 10e Ft-odbol, ami mar akkor is megvolt, mekkora toket sikerult eddig kovacsolnod?
Pokerbol is kivancsi lennek, hogy hany % el meg. Mert van az hogy lehuzod a szorakozasert penzt fizetni hajlando kulfoldieket (eddig semmi gond, win-win), de az csak alacsony teteken megy, amibol max. egy min.ber alatti fiz.kiegeszites tud kijonni...
Megjegyzem, en nem penzugyi vonalon mozgok, "csak" matematikus vagyok es programozo.

[ Szerkesztve ]

(#27857) htomi85 válasza axioma (#27851) üzenetére


htomi85
tag

Egyáltalán nem erről van szó, de amit csinálsz az kontraproduktív.
Mint a " most azé me cigány vagyok? "

(#27858) Vandit. válasza axioma (#27856) üzenetére


Vandit.
addikt

Tokegyszeru: mivel a sportfogadas osszerteke negativ (a rendszer mukodtetesenek koltsege lejon belole), nem letezhet nyero algoritmus, mert annak akkor is nyeronek kene lennie, ha mindenki ugyanugy jatszik, az pedig ertelemszeruen ellentmondas.

Ez így jól hangzik és matematikailag még igaz is lehet, de a focihoz vagy a fogadáshoz amúgy értesz?

A legtöbb ember a fogadást alkalmi dologként értelmezi, mivel nem ért hozzá.

Ha csak egyszeri fogadásra koncentrálunk, akkor valóban lutri és szerencsejáték, de ha valóban profitot akarunk ebből, akkor ez hibás felfogás, mivel egységnyi fogadás valóban vagy nyer vagy nem, tehát 50-50 az esélyünk. Azonban, ha több fogadásra számolunk és nem akarunk mindenáron és minél előbb nyerni, akkor fogunk valójában nyerni hosszú távon is, mivel megadjuk az esélyt a nyerésre, mivel pl 10-ből 1-szer könnyebb nyerni, mint 1-ből 1-szer. Persze az odds is befolyásolja, hogy mennyi tétet bír el a bukó széria, de nem mennék ebbe most jobban bele.
A sikeresség nem abban rejlik, hogy mindig nyerjünk - és itt rontja el sok ember - hanem abban, hogy amikor nyerünk, akkor pluszban legyünk, tehát a belerakott pénzünk kevesebb legyen, mint a megnyert. Erre is megvan a módszer, hogyan lehet ezt megvalósítani.

Gyakorlatilag minden vállakozás így működik. Bele kell rakni a tőkét a jövőbeni megtérülés reményében. Kevesebb legyen a ráfordítás, mint amennyi bevételt termeltünk és abból lesz a profitunk. Egyszerű matek ez. Ráadásul itt a minél nagyobb tőke hatványozottan számít, mert annál könnyebb többet nyerni is.
A hosszú távon sikeres sportfogadók egyik ismérve, hogy van elegendő tőkéjük és azt megfelelően menedzselik. Nem mindegy, hogy 1 millióra csinálunk évi 100%-ot vagy 10 millióra. :)
Erre van egy rendszer (igazából több is), amivel ez kivitelezhető és hosszú távon biztos profitot termel csak tőke kell hozzá.
A fogadás nagyon sok lehetőség rejlik csak el kell mélyedni benne, ahogy ez igaz bármi másra is.
Én nem értek a tőzsdéhez, de ismerek embereket, akik megélnek vagy pénzt csinálnak belőle, tehát attól hogy én nem értek hozzá még működik nagyon sok embernek. Nyitottnak kell lenni mindenre és adott esetben megfelelő mértékű kockázatot is be kell vállalni, mert ez a sikeresség egyik alapja szerintem, valamint a kitartás.

De, van kozom hozza, vedd ezt fogyasztovedelmi kuldetesnek. Most hogy egy durva hasonlatot irjak, az szerinted erintett engem, hogy hanyan vettek fel anno epitkezesre devizahitelt, es probaltuk lebeszelni oket? Most mi fizetjuk az o buktajukat. Tehat jobb lett volna idoben minel tobb embert figyelmeztetni.

A saját megítélésed szerint lehet, hogy van közöd, de jogi értelemben nincs.

Egyebkent ha mar visszavalaszoltal: a 10e Ft-odbol, ami mar akkor is megvolt, mekkora toket sikerult eddig kovacsolnod?

Írtam, hogy nem ez tette ki a mindennapjaimat, ezáltal nem is foglalkoztam vele.

Pokerbol is kivancsi lennek, hogy hany % el meg. Mert van az hogy lehuzod a szorakozasert penzt fizetni hajlando kulfoldieket (eddig semmi gond, win-win), de az csak alacsony teteken megy, amibol max. egy min.ber alatti fiz.kiegeszites tud kijonni...

Az meg, hogy hány % él meg belőle az lényegtelen, sokan megélnek és ez a lényeg. Az, hogy mondjuk 100%-ból 95 % bukik az nem igazolja azt, hogy a pókerből nem lehet megélni, mivel ott van az 5% aki nyer.
Fogadásnál is kb max 8-10% él meg belőle a többi bukik és a nyerők csúnyán szólva belőlük élnek.
A bebukott hitelekkel lakásukat elvesztő embereken is valakik jól jártak az áron aluli lakásvásárlással és utána annak eladásával. Leginkább azok, akiknek volt pénze és adott esetben kapcsolata is.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#27859) adalbert1 válasza Vandit. (#27858) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem csak egy kérdésem lenne: ha ennyire értesz a sportfogadáshoz, hogy-hogy nem gazdagodtál meg belőle? Illetve, ha lenne egy tuti nyerő szisztémám, akkor hülye lennék befektetőket keresni, inkább magamnak akarnám az összes hozamot.
Illetve a pokert szerintem kár idekeverni, ott sokkal több mindent tudsz befolyásolni, illetve sokkal több információval rendelkezhetsz a játék alatt is.

(#27860) axioma válasza htomi85 (#27857) üzenetére


axioma
veterán

Jo, akkor maradjunk abban, hogy a csaladi jovedelem es csaladi kiadas szamit. Vagyonkozosseg, tehat egyik esetben se lehet csak egy ember fizujat nezni, ha nem egyedulallo. Aranyoktol fgtl. Igy OK?

(#27861) 8th válasza Vandit. (#27852) üzenetére


8th
addikt

"Az idő igaz, S eldönti, ami nem az"

Öngól. Hogyan lehet az, hogy négy év elteltével is itt vadászod „befektetőket" egy nyilvános fórumon vagy éppen privát üzenetben? Ezt írtad néhány éve. Ha négy évvel ezelőtt egy jelentéktelen néhány ezer forinttal elkezded havi 20-30% hozammal már régen nem szorulnál rá más pénzére ergo marhára nem működik az egész elméleted. Az a baj, hogy fedezet és biztosíték nélkül játszanál mások pénzével és ha valakinek ez nem tetszik te értetlenül állsz. Tudod, ha csak egy kicsi hiányzik irány a provident. Vegyél fel három kilót és forgasd meg. Ne másnak, magadnak! A lehetőség adott. Hajrá sok szerencsét kívánok.
Mellesleg a hozzászólásban amire válaszoltál kapásból ott van két ember akire többször is ráírtál ezzel szóval felesleges mentegetni magad, hogy de hát én nem is...
Az is necces, hogy a 2013-as bejegyzésedet bezárandó házigazda egyértelműen közli veled, hogy húzd be a féket te pedig rá sem hederítve még négy évre rá is itt próbálsz palimadarat fogni privátban a szupertitkos kihagyhatatlan ajánlatoddal. Nézz már magadba ember. Négy év alatt nem tudtál összerakni annyi pénzt, hogy magadnak kapard a gesztenyét? És értetlenkedsz privátban, hogy mi nem tetszik ebben az egészben majd gúnyosan megjegyzed, hogy menjenek csak az emberek a bankba és élvezzék a hatalmas hozamot. Meg a második privátot kapásból azzal kezded, hogy abszolút kockázatmentes? Hol élsz te ember? Baromi kártékony amit művelsz mert egy pénzügyekben járatlan egyént simán meg tudsz dumálni, hogy adja oda a pénzét majd te megforgatod. Ja, megforgatod. Az orosz ruletten...

mod: Semmilyen valótlan dolgot nem állítottam rólad. Az, hogy neked baromira fáj az igazság az legyen a te bajod.

[ Szerkesztve ]

(#27862) Vandit. válasza adalbert1 (#27859) üzenetére


Vandit.
addikt

Nekem csak egy kérdésem lenne: ha ennyire értesz a sportfogadáshoz, hogy-hogy nem gazdagodtál meg belőle? Illetve, ha lenne egy tuti nyerő szisztémám, akkor hülye lennék befektetőket keresni, inkább magamnak akarnám az összes hozamot.

Jogos kérdés.Talán azért, mert még nem jött el az ideje, lehet meg kell érte küzdenem, hogy méltó legyek rá, de az bizonyos, hogy meg fogok :)
Nekem fontos a mások segítése is és az is, hogy rávilágítsak arra vannak újdonságok is, amivel pénzt lehet csinálni és ne csak a nevetséges évi 2-5%-os hozamokban gondolkozzanak az emberek.
Ha nekem az a hozam elég adott esetben, amit egy vagy több befektetővel elérnék akkor miért ne segítsek másoknak is? Nekem attól nem lesz kevesebb. Ez kb olyan, hogy miért kivánnék másnak rosszat, hiszen attól nekem nem lesz jobb.

Illetve a pokert szerintem kár idekeverni, ott sokkal több mindent tudsz befolyásolni, illetve sokkal több információval rendelkezhetsz a játék alatt is.

Ebben van igazság és tisztában vagyok vele, de ez nem zárja azt ki, hogy a fogadásból l is meg lehet élni.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#27863) Vandit. válasza 8th (#27861) üzenetére


Vandit.
addikt

Az a gond, hogy sok mindent te hozzáképzelsz ehhez a dologhoz és tényként közlöd, ergo ferdítesz vagy hívhatjuk csúsztatásnak is és mivel az érvelésed jelentős része erre épül, így teljesen alaptalan.
Nem mondom, hogy nincsenek jogosan felvetődő kérdések ezzel kapcsolatban, de amiket te írsz azok erős túlzások mégpedig azért, hogy ezzel próbáld nyomatékosítani az igazadat.
Az is nyilvánvaló, hogy te sem értesz a fogadáshoz, de ez egyébként nem is számít, ami számít az az, hogy ne állíts olyat, aminek nem bizonyítod a valóságalapját. Az, hogy te vélelmezel valamit az nem tényszerű ezt meg kéne értened, ha meg nem érted vagy nem akarod, akkor nincs is miről beszélni.

mod: Semmilyen valótlan dolgot nem állítottam rólad. Az, hogy neked baromira fáj az igazság az legyen a te bajod.

Nekem az igazság sosem fáj max az igazságtalanság.
pl ezt is te képzelted bele, de tényszerűen írod.
És értetlenkedsz privátban, hogy mi nem tetszik ebben az egészben majd gúnyosan megjegyzed, hogy menjenek csak az emberek a bankba és élvezzék a hatalmas hozamot.

Az, hogy gúnyosan írtam bármit is nem tudom miből szűrted le esetleg te ezt láttad bele, mert magadból indultál ki talán ez lehet az oka. Ebben nem gúny volt, hanem maximum értetlenség. Itt meg is dőlt azon állításod, hogy nem írtál valótlant.

Az meg, hogy X év alatt nem sikerült valami, annak nem egyenes következménye az, hogy a jövőben sem fog. ;)
Nem kívánok veled kommunikálni semmilyen formában a továbbiakban. Neked van egy eszméd/meggyőződésed ezzel kapcsolatban, ami változni úgysem fog, ezért ezt elfogadom, bár megérteni nem fogom.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#27864) BÁ Nutrition válasza Vandit. (#27863) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Figyi: neked ez valami mania. Mar evekkel ezelott mondtam h vegyel fel hitelt. Amennyi hasznot kiszamolsz magadnak garantaltkent abbol mar milliomos lennel. Sot mikor eloszor olvastalak itt akkor olyan hozamokat mondtal h felmilliobol indulva a magyar gdp kijott volna ket evre ra. Ergo nem h segiteni akarsz az embereken hanem eszedbe se jut h annyi milliardbol milyen sok emberen segithetnel. Ami nem alapveto feladatod csak akkor ne is hivatkozz ra.. tudod mennyi gyerek ehezik magyarorszagon? Szal irany a bank es csinalj egy alapitvanyt. Ha ennyi milliardot forditasz a szegenyekre akkor szerintem szobrot allitanak neked meg eletedben :R

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27865) PazsitZ válasza Vandit. (#27863) üzenetére


PazsitZ
addikt

ami számít az az, hogy ne állíts olyat, aminek nem bizonyítod a valóságalapját

Még mindig az a kérdés, h te akkor miért nem vagy milliárdos?
De tudom, erre feljebb hoztál egy választ, ami nevetséges terelés: mert még nem jött el az ideje, lehet meg kell érte küzdenem, hogy méltó legyek rá
Mivel neked van titkos kis recepted, így nem nekünk kellene először bizonyítani, hanem neked. De igazából sokszor el lett mondva ez, de csak nem jut el odáig, h képes legyél felfogni ezt az egyszerű kérdés, problémafelvetést...

Nem tudom, h te ezt tényleg komolyan írod vagy csak trollkodsz?
Előbbi esetben nagy gondjaid lehetnek :(

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#27866) crey


crey
MODERÁTOR

FYI:

A PH! lapcsalád hasábjain a moderátor csapat már korábban is jelezte, hogy nem támogatnak (hovatovább nem engedélyeznek) semmilyen befektető keresési akciót kétes sportfogadásokhoz, vagy egyéb pénzügyi tevékenységhez. Ehhez eddig sem, és továbbra sem szeretnénk sem asszisztálni, sem felületet nyújtani.

Akik ezt a kérést megsértik, először rövidebb távra, utána emelt tételként azonnal, és véglegesen elveszítik a fórumtagságukat, tekintet nélkül arra, hogy 10 hete, vagy 10 éve regisztráltak.

Kérlek ezentúl is jelezzétek, ha ilyen jellegű megkeresést kaptok akár itt, akár privátban bárkitől.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#27867) sss


sss
senior tag

Hali,

PMÁK mennyire opció így kamatcsökkentés után? Sajnos halogattam a dolgot...

(#27868) htomi85 válasza sss (#27867) üzenetére


htomi85
tag

Ha nincs jobb ötleted, a semminél jobb.

(#27869) sss válasza htomi85 (#27868) üzenetére


sss
senior tag

Nem nagyon van más ötletem.

(#27870) attiati


attiati
veterán

260-262 koruli usdhuf varakozassal talan nem nyul melle az ember, aztan onnan irany eszak

(#27871) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Szeretnék némi pénzmagot befektetni a jövőben. Főleg ETF-ekben gondolkozom, így utána olvasva az tetszett meg az alacsony költség miatt. Idáig is fektettem, de jellemzően befektetési alapokba, amelyek ugyan hoztak valamennyit,de azért messzire nem mentem velük. Első körben egy fél millió forintra gondoltam, hogy kipróbálnám vele, hogy megy ez a dolog, miben más mint egy sima befektetési alap. Sok info-t találtam a neten, azonban amit még nem sikerült megfejtenem, hogy hol érdemes vásárolni ETF-eket, hol van a legkisebb költség. Meg egyáltalán hogy működik ez? Van egy brókercég ott van egy számlám amire átutalok valamennyi pénzt és akkor abból vásárolok ami megtetszik? Ebben tudnátok nekem segíteni, hogy merre induljak el?

(#27872) bernel válasza Beerwolf (#27871) üzenetére


bernel
tag

KBC egy lehetőség. Odautalsz pénzt, és aztán kereskedhetsz. Az oldalukon részletes leírás van mindenről. Itt oldalt az általános szekcióban mindent leírnak számlanyitásról,stb.: [link]

(#27873) daniel2121 válasza shteer (#27822) üzenetére


daniel2121
senior tag

Mostanàban nincs sok hìr a Konzum körül mèg is csordogàl felfelè.Ùgy hogy nagyon xarul szàlltam be 20%-ot hozott eddig. Micsoda pènzt kerestek azok akik az elejèn beszàlltak egy nagyobb összeggel.Ki tudja mi lesz mèg itt.

(#27874) Mercutio_ válasza daniel2121 (#27873) üzenetére


Mercutio_
félisten

Korrekció?;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27875) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, felhívtak a bankomtól(Erste), hogy a számlámon egy ideje fennmaradó pénzzel szeretnék-e kezdeni valamit? Meghallgattam az ügyintézőt, nem vagyok elájulva az ajánlatuktól. :DDD
1 millióról HUFról lenne szó (2 millió körüli a szumma), ajánlott 2 lehetőséget, ami elmondása alapján a legkevesebb kockázattal jár. A csaj 2 millával számolt, hogy kössek valami Duett alapba, bármikor kivehetem belőle a pénzem kamatok nélkül, 1 év után, 1,5% kamat és a végére marad tisztán +20k HUF. Vagy valami Ingatlan alap, 1 évre fixen lekötöm a pénzem, kivenni csak 5 munkanap után kapom, 2,5% kamat van rá, és 1 év után +40k tisztán. Az évek alatt összegyűjtött pénzemre ezeket a hozamokat kicsit viccesnek tartom.
Ajánlotta a saját lakáselőtakarékossági csomagjukat is, kicsit hülyének éreztem magam, hogy miért nem kötök. Nem biztos, hogy Mo-n képzelem el a jövőm, így nem kapdostam eddig se utána. Szerződéskötés díja annyira nem szimpatikus, de ismerősöktől halottam, hogy szoktak rá akciók lenni, hogy ezt a díjat elengedik, talán akkor.

A kérdésem az, hogy mibe lenne érdemes szerintetek beforgatnom 1 milliót? Valami kockázat mentesebbre gondolkoznék.

(#27876) zsoltee10 válasza Mercutio_ (#27874) üzenetére


zsoltee10
addikt

Genesis rally... 2500?

(#27877) attiati válasza zsoltee10 (#27876) üzenetére


attiati
veterán

jaja :) bár az nagyobb lufi volt, anno pár percre belenyúltam 8%-ért :D

Ez a mostani történet inkább csak simán bennfentes kereskedés, korrupció és lezsírozott állami megrendelés. Ez már tragikomédia, ami itthon megy, mert teljes intézményi és rendszerszinten korrupt.

A Genesisnél egy felügyeleti szerv odaléphetett volna. Itt senki nem fog, mert mindenki benne van. Akárcsak az MKB történetben.

[ Szerkesztve ]

(#27878) daniel2121 válasza grizlisandor (#27875) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ne tartsd viccesnek,kockázat nélkül ennyi, ami többet hoz azzal már kockáztatsz. Az ingatlanalap nem rossz. Diverzifikálj az a legfontosabb.

(#27879) concret_hp válasza grizlisandor (#27875) üzenetére


concret_hp
addikt

izé... max azt mondhattta, hogy az utóbbi 1 évben mennyit hozott volna... az hogy mennyi lesz a köv. 1 év, az egyáltalán nem biztos...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27880) concret_hp válasza attiati (#27877) üzenetére


concret_hp
addikt

csak nehogy úgy jöjjön ki a matek, hogy sajnos nem tudnak majd osztalékot fizetni, mert 1 másik cégen át lopják ki a lét, a sok kisbefektető meg így járt ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27881) MuMa012


MuMa012
tag

Szépen lement a dollár az utóbbi napokban. Olvastam a Portfolión, hogy erősebb dollár várható. Van aki játszik erre esetleg? 500 000 Forinttal érdemes belevágni és várni a 295-300-as árfolyam elérését? Akár úgy is várhatom, hogy egy alapba rakom addig.

(#27882) MuMa012 válasza grizlisandor (#27875) üzenetére


MuMa012
tag

Ingatlanos alapnál van tapasztalatom. Ha idén folytatódik az infláció növekedése, megéri inkább állampapírt venni. Meg ha egy éven belül kiveszed belőle a pénzed akkor némi extra díjat kell fizetned.

(#27883) zsoltee10 válasza concret_hp (#27880) üzenetére


zsoltee10
addikt

;] Jászai azt mondta, hogy osztalékot nem terveznek fizetni pár évig, mert visszaforgatnak mindent és gyarapodnak, fejlesztenek. Értsd: Még pár évig lapátolják a javakat ezekbe a cégekbe, hogy aztán ne lehessen elvenni... :))

(#27884) mm779


mm779
tag

Sziasztok!

Fél éves állampapírt szeretnék venni 6M Ft értékben. Azt olvastam kiszámolón, hogy Magyar Államkincstárnál érdemes venni, mert ott díjmentes a számlavezetés. Jelenleg viszont az OTP-s számlámon csücsül ez az összeg.

Ha a Magyar Államkincstárnál veszem a papírt, akkor gondolom, hogy át kell utalni az OTP-s számlámról valami Államkincstári számlára az összeget. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben kijöhetek-e rosszabbul abban az érelemben, hogy az utalás összege nagyobb mint a számlavezetési díj az OTP-nél? Magyarul: érdemesebb inkább OTP-nél venni az állampapírt helyben vagy inkább a Magyar Államkincstárnál úgy, hogy valahogyan "átviszem" oda a pénzt?

(#27885) Konflikt válasza mm779 (#27884) üzenetére


Konflikt
addikt

mindket iranyba 3 ezrelek tranz. max 6K/irany.
OTPt kerdezed meg, hatha benyelik az ido elotti felbontas buntijet akkor akar meg meg is erheti. a KKJ 2%kal. ill. a bef. szla nak osszegtol fuggoen szokott lenni havidija azt is szamold bele

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#27886) _ATi_1 válasza mm779 (#27884) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Az Államkincstárnál tudsz bankkártyával fizetni, ennek nincs költsége, csak a kifizetéskori tranzakciós adó marad.

[ Szerkesztve ]

(#27887) daniel2121 válasza Mercutio_ (#27874) üzenetére


daniel2121
senior tag

Biztos lesz majd valamikor.

(#27888) Konflikt válasza _ATi_1 (#27886) üzenetére


Konflikt
addikt

valoban, ez igaz. fent hibasan irtam

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#27889) mm779 válasza _ATi_1 (#27886) üzenetére


mm779
tag

Konflikt, _ATi_1: köszönöm a segítséget!

(#27890) mm779 válasza _ATi_1 (#27886) üzenetére


mm779
tag

"Az Államkincstárnál tudsz bankkártyával fizetni, ennek nincs költsége, csak a kifizetéskori tranzakciós adó marad."

Ez biztosan igaz?

Kicsit jobban utánaolvastam a dolognak és az alábbi találtam:

"Bankkártyával történő forint fizetés (POS terminál): Felhívjuk a figyelmet, hogy a bankkártya kibocsátó a bankkártyával történő fizetést kész pénzfelvételnek minősíti és így a személyes rendelkezés során kezdeményezett bankkártyás fizetés után a Hirdetményében meghatározott készpénzfelvételi díjjal terheli meg a kártyabirtokos kapcsolódó fizetési számláját." ---> [link]

Megnéztem az OTP honlapját is és ezt találtam ([link]):

Készpénzfelvétel -> 2.964.411 Ft tranzakció összegtől -> 45 Ft + 0.82%

6 MFt-nál a 0.82% -> 49200 Ft lenne csak az, hogy a terminálon kifizetem az állampapírt, szemben a féléves kincstárjegy kamatával, ami ~0.75 (~45e Ft).

Magyarán még én fizetnék rá. Vagy rosszul értem a dolgokat?

[ Szerkesztve ]

(#27891) dptrsk válasza mm779 (#27890) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem 100%, de szerintem ez a helyszíni fizetésre vonatkozik, ha online fizetsz bankkártyával az nem kp. felvétel.

(#27892) hati válasza mm779 (#27890) üzenetére


hati
addikt

Az is ott van, hogy a webkincstárban a kártyás fizetés 0 Ft.

(#27893) mm779 válasza hati (#27892) üzenetére


mm779
tag

Ha webkincstárban fizetek kártyával, akkor a bank nem von le semmit a pénzmozgás miatt?

[Itt] úgy látom, ha pl. valakinek TEMPO számlája van, akkor:

3. oldal -> Eseti átutalás OTPdirekt internetes vagy SmartBank -> bankon kívül belföldre forintban -> 0.4%, ami még mindig elég sok a 0.75%-ös kamathoz képest.

Vagy a webkincstáras fizetés más elbírálás alá kerül? Annak tényleg nincs semmilyen költsége?

(#27894) Mercutio_ válasza mm779 (#27893) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vásárlásnak minősül, nem átutalásnak....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27895) axioma válasza mm779 (#27893) üzenetére


axioma
veterán

Elvileg lehetne olyan bank olyan kartyatermeke, ahol van a vasarlasnak dija, de a mai magyar viszonyok kozott ezt nem tudjak megetetni a userrel (volt ilyen probalkozas, pl. FHB autos kartya, Citi "ujonann kert" - marmint tr.ado bevezetes utani - citilife, de ezek a termekek mar kihaltak, nem eletkepesek igy).

(#27896) daniel2121 válasza Mercutio_ (#27874) üzenetére


daniel2121
senior tag

Hát ma se volt, 20%-ot ment ma is, de már lassan nem lesz hír.

(#27897) Mercutio_ válasza daniel2121 (#27896) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valahol/valaki(k) ki fogja ezt a hozamot fizetni ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27898) daniel2121 válasza Mercutio_ (#27897) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ja kérdés hogy mikor. Az én egyéni véleményem hogy amíg ez a kormány van és lesz addig a szekérnek mennie kell, de ez már majdnem politika ami nem ide való.

(#27899) concret_hp


concret_hp
addikt

ami részvény pörög európai és usa tőzsdén is, ott számít bármit h melyiket veszem? vagy pl valamiből láttam, hogy olasz meg német tőzsdén is megy.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27900) concret_hp válasza concret_hp (#27899) üzenetére


concret_hp
addikt

na meg is öltem a topicot :C

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.