Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) n00n válasza nort_on (#70000) üzenetére


n00n
őstag

Fogós kérdés? Nekem semmi ilyesmi nem rémlik.

(#70002) Siriusb


Siriusb
veterán

Köszönöm mindenkinek!

(#70003) Lex Icon válasza Brandynew (#69991) üzenetére


Lex Icon
senior tag

megveszem most mondjuk a D230419 sz. kötvényt 94,04% vételi nettó árfolyamon

A vételi/eladási szavakat a Kincstárra kell értelmezni, tehát te eladási árfolyamon tudod megvenni a DKJ-t. Alul a megjegyzésben is le van írva.
Fordítva jó lenne. Egész nap venném 94,04-en és 94,6-ért eladnám. :D

Ja, és a hozamok évesítve vannak.

[ Szerkesztve ]

(#70004) sleve válasza nort_on (#70000) üzenetére


sleve
tag

stoppereltem 29 perc, fogós kérdés elmaradt. :)

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#70005) nort_on válasza sleve (#70004) üzenetére


nort_on
senior tag

Akkor jól tippeltem a fél órát. :) Én mindkét módon nyitottam, melóba pont útba esett, szóval nem volt kitérő sem. Az allokáció volt ilyen, meg még 1-2 dolog az értesítéssel kapcsolatban talán. De szerintem kezdőnek jobb, ha van segítség egy fiókban. Revolut, Wise, ZEN, stb-hez képest pl bonyolultabb és több idő is, erre gondoltam. :U

(#70006) avl


avl
aktív tag

van még némi MAP+ -om, aminek nemsokara jön a "Kamatteljesítés napja" (következö idöben 5.5%-ot hozna, ami kevesebb, mint mostansag pl. DKJ-é), ami utan 100%-on eladható.

gondolkozom, hogy semennyi se maradjon, vagy mondjuk 3-4 havi költésnyi igen-e.

(#70007) SG3rg0


SG3rg0
őstag

D220831 DKJ holnap lesz elérhető. Ez jó vételnek fog számítani, ha DKJ akarok venni?

[ Szerkesztve ]

(#70008) julius666 válasza SG3rg0 (#70007) üzenetére


julius666
addikt

[link]

Ha neked pont szeptember elején kell a pénz, akkor jó. Egyébként rádobsz másfél hónapot a lejáratra és az annak megfelelő papír (D221019) már +1.5% hozamot ad.

(#70009) avl válasza julius666 (#70008) üzenetére


avl
aktív tag

csak hogy jól értelmezlek, látom-e, amit gondolsz: a 1.5%-ot azért írod, mert ez az eladási árfolyamuk különbsége ? 99.16%-97.68%=1.48%

..érdekes: ha innen: [link] ezt [link] megnyitom, abban 97.67% áll, es webkincstaron most nekem is 97.67%-ot mutat, ha az uj tranzakcio > vétel alatt nézem

(#70010) Lex Icon válasza avl (#70009) üzenetére


Lex Icon
senior tag

julius666 a holnapi 0601 adatokat linkelte, mivel a maiban még nincs benne a D220831

[ Szerkesztve ]

(#70011) HussarF

A PMÁP-nál kamatfizetéskor mi történik? Jóváírja az eredeti papírban a kamatot, mint a MÁP+ vagy kiteszi a pénzszámlára? Ha ez utóbbi, akkor hogy érvényesül a kamatos kamat?

#70012 UberMutant
Jó, tehát a szigorúan vett kamatos kamatot itt el lehet felejteni. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#70012) UberMutant válasza HussarF (#70011) üzenetére


UberMutant
őstag

utóbbi, sehogy
majd szépen veszel megint, vagy mást, ha az a sorozat már nincs

(#70013) SG3rg0 válasza julius666 (#70008) üzenetére


SG3rg0
őstag

D221228nel az hogy lehet hogy 6.45% fizet és év vége a lejárata? ( Mert ez nekem jobban néz ki )

[ Szerkesztve ]

(#70014) sajtos365 válasza SG3rg0 (#70013) üzenetére


sajtos365
tag

Diszkont kincstárjegyből adót vonnak, 15%-ot.
10.000 Ft-os névértékű és mivel nem kamatadó hanem nyereségadó ezért bevallást is kell tenni róla.

[ Szerkesztve ]

(#70015) n00n válasza sajtos365 (#70014) üzenetére


n00n
őstag

Ez már ki lett vesézve a topikban, hogy nem igaz:

"Mi után vonnak jövedelemadót, és hogyan kalkulálják azt?

* Valamennyi Kincstár által forgalmazott állampapír esetében, melyet 2019. június 1. napja előtt bocsátottak ki, a kamatjövedelem után az adó mértéke a jelenleg hatályos rendelkezések szerint 15%.

* Mentesül a kamatadó megfizetése alól a magánszemély valamennyi Kincstár által forgalmazott lakossági állampapír esetében, amelyet 2019. június 1. napja után bocsátottak ki (kivéve az idő előtt megszüntetett TBSZ esetében). "
Nekem most utalták ki az első adagot és forintra pontosan stimmel.

(#70016) julius666 válasza SG3rg0 (#70013) üzenetére


julius666
addikt

Nem fizet 6.45%-ot. 1/eladási hozamot fizet (legalábbis a táblázatban ezt az oszlopot kell nézni). Az jelen esetben 3.76%.

A 6.45% az évesített hozam, a valódi hozamból számítják, lényegében az a hozam amit a papír fizetne, ha pont egy év múlva lenne a lejárata. A célja, hogy a különböző lejáratú papírok hozama valahogy össze legyen hasonlítható, időértéktől függetlenül.

Abban igazad van, hogy egységnyi idő alatt többet hoz a konyhára, cserébe még 2.5 hónapig benne ül a pénzed. Ha neked ez nem probléma, érdemes lehet a decemberi lejáratút választani.

Egyébként ha nagyon kell, el tudod adni lejárat előtt a DKJ-eket webkincstáron, de valószínűleg némi bukóval, amit előre nem is nagyon lehet megmondani, pontosan mennyi lesz. Ezek a papírok máshogy működnek, mint a MÁP+ vagy a PMÁP, piaci árjegyzés van rájuk, a piac mondja meg éppen mennyit érnek, azaz mennyi a realizálható hozam rajtuk egészen a lejáratig (a lejáratkori hozam fix, az számítható a linkelt táblázatokból). Szóval én idő előtti eladással nem terveznék a helyedben, olyan lejáratot érdemes választani, ami megfelelő lehet az anyagi céljaidnak (=mikor kell a pénz).

[ Szerkesztve ]

(#70017) julius666


julius666
addikt

A forint szempontjából talán az lenne a legjobb forgatókönyv, ha már ma egyértelmű utalást tenne arra az MNB, hogy fenntartja a 30 bázispontos tempót. Minden ellenkező esetben a szigorítás lassítása, illetve a következő két nap bizonytalansága újra nyomás alá helyezhetné a forintot. Így pedig akár a március elején látott 400-as csúcsot is elérhetné az euró árfolyama.

[link]

Na, szerintetek meglesz újra a 400? ;]

Egyébként érdekes, hogy ha 1-2 hét alatt esik a forint nagyot, akkor itt kapálózik 5-10 új nick azonnal, hogyan érdemes devizába lapátolnia élete megtakarítását, ha 2-3 hónap alatt, akkor meg a kutyát se érdekli, morogva lenyeli a kisember a bukót. Aztán lehet, hogy a pánikolók váltottak már mind előző körben 380-nál és most kárörvendve szemlélik, milyen jól jártak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70018) SG3rg0 válasza julius666 (#70016) üzenetére


SG3rg0
őstag

Igen, rövid távokra szeretnék havonta két havonta DKJ papírokat venni. Nem célom lejárat előtt hozzányúlni. Fél éves távlatban ez adja ki jobban, ahogy Te is írod. 2.5 hónappal több ideig de 6.45% hozammal. Szimplán év végéig ezt ítéltem meg jónak. Aztán ha lejár akkor így tovább fél éves távlatokban.
Én is úgy tudtam hogy adómentes :U

(#70019) Oppenheimer válasza julius666 (#70017) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Fenntartja a 30 bazispontos tempot a jegybank. Na akkor most mi lesz?
Mazlim van hogy 370-en es 380-on atvaltottam a kocsi eladasbol befolyt osszeget.
Mostmar csak a medve piac folytatodasa kene. ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#70020) bernel


bernel
tag

Random capitalnál lehet valahogy vásárlásnál devizára optimalizálni?

Pl. iShares MSCI ACWI UCITS ETF (Acc) van különböző piacokon dollárban és euróban kereskedve is

A Random listájában csak egy ilyet látok: iSh MSCI ACWI, amelynek euróban van megadva az árfolyama.

Ha dollárom van a számlán, akkor ilyenkor kénytelen vagyok euróban venni, és így megfizetni a dollárról átváltási költséget? Vagy el lehet érni ugyanennek a papírnak a dollárosan kereskedett változatát is valahogyan a randomból, hogy dollárért a dolláros papírt vegyem?

(#70022) julius666 válasza Oppenheimer (#70019) üzenetére


julius666
addikt

Gondolom most majd visszaerősödik 390 alá a forint szép lassan. Az olajembargós kivétel is elég jó hír igazából piaci szemszögből.

A múltkori MNB bejelentésnek utólag nem sok értelme volt azon kívül, hogy visszafordította a forint erősödést, nem ment 380 alá. Tényleg 38x az új 35x (ami az új 33x volt)...

Jó kérdés, ha valamiért hirtelen vége lenne a háborúnak, vagy a kormány meg tudna egyezni az unióval az eu-s pénzek ügyében, akkor vajon nyilatkozna-e Virág valami szépet megint, vagy akkor hagynák erősödni kicsit a forintot. Lehet nem nagyon érdemes várni a váltással...

[ Szerkesztve ]

(#70023) Lex Icon válasza bernel (#70020) üzenetére


Lex Icon
senior tag

RC-nél ETF-et csak €-ban tudsz venni. $-ért US részvényt.

(#70024) julius666 válasza SG3rg0 (#70018) üzenetére


julius666
addikt

Ez így rendben is van, jól számoltál.

Annyi csak, hogy jelenleg emelkedő hozamkörnyezet van (lásd pl. mai MNB nyilatkozatot), szóval én személyesen próbálok minél rövidebb lejáratú papírokba pakolni, lehetőleg olyanba, ahol éppen törés van a hozamgörbén. Én ezért példálóztam a D221019-el, jelenlegi kínálatból szerintem az a sweet spot, előtte jóval kevesebb a hozam, utána alig több. Októberben meg elképzelhető hogy már 7%+ hozamra lehet majd befektetni (vagy nem és akkor a decemberi lejárat lett volna a jobb, de hát ilyen a popszakma).

(#70025) bernel válasza Lex Icon (#70023) üzenetére


bernel
tag

Köszi, akkor nem úszom meg a költséget sajnos.

(#70026) Lex Icon válasza julius666 (#70024) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Mindkettőt venni kell! ;)

@bernel:
2 váltás kell $->Ft->€, de az egyik költségét vissza tudod kérni az ÜFSZ-on.

[ Szerkesztve ]

(#70027) dani0113 válasza julius666 (#70024) üzenetére


dani0113
senior tag

Vettem ebből oktoberig hadd ketyegjen egy kis apró, de most akkor az adót levonják automatikusan a diszkontnál kifizetéskor? Nem akarok azzal bajlódni. :DDD

iPhone 13 Pro 128GB

(#70028) nort_on válasza dani0113 (#70027) üzenetére


nort_on
senior tag

Nincs adó, kb tíz bejegyzéssel feljebb volt róla szó. #70015

(#70029) dani0113 válasza nort_on (#70028) üzenetére


dani0113
senior tag

kincstárjegy kulcsszó nélkül nem mertem ra megesküdni h arra is vonatkozik! :) Koszonom! :R

iPhone 13 Pro 128GB

(#70030) szabi__memo válasza julius666 (#70022) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kivéve ha kevésnek tartják. Jelenleg épp gyengülünk

(#70031) Lex Icon válasza szabi__memo (#70030) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem olyan könnyű azt megmondani :P :

Ez szimplán Forint fibrilláció. :D

[ Szerkesztve ]

(#70032) szabi__memo válasza Lex Icon (#70031) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Egy biztos. Semmit nem erősödött (még)

(#70033) Kerio válasza sajtos365 (#70014) üzenetére


Kerio
őstag

[https://www.allamkincstar.gov.hu/hu/gyik/tartalom/4973/]

Utolsó bekezdés:

Mivel a jövedelemadót magánszemélyek esetén a Kincstár, mint kifizető vonja le és fizeti meg a Nemzeti Adó-és Vámhivatal felé, ezért a levont jövedelemadót a magánszemélynek nem kell külön feltüntetnie a személyi jövedelemadó bevallásában.”

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#70035) Lex Icon válasza szabi__memo (#70034) üzenetére


Lex Icon
senior tag

"Az MNB felhívja a figyelmet ugyanakkor arra, hogy a válságkezelés elősegítése érdekében 2021-ben az eredménytartalékából 250 milliárd forint osztalékot fizetett be a központi költségvetésbe, és a jegybanki programok jelentősen növelték az államháztartás adóbevételeit is."

(#70036) Docci


Docci
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek még idén jöhet-e jobb ajánlat a jelenleginél az állampapír piacon, vagy már most is vannak elég jó ajánlatok és nem érdemes várni.
PMÁP-ra gondoltam, de tuti nem engedik majd 2024 tavaszán eladni majd olyan könnyen, mert a "nagy kamat" fizetés költségét vissza akarják majd szedni részben.
Olyanra gondoltam, hogy Super MÁP+ tehát magas kamat (8-9%) és éves kamat forduló esetén 100%-on+kamat visszavásárlás...
Erre gondolom nincs sok esély...

Most hogy marad az orosz olaj az infláció nem fog szerintem nagyon megugrani papíron. A KSH majd jól kiszámolja a 8-9%-ot, ami 15%+ lesz a valóságban.

Erőt s erényt!

(#70037) Siriusb


Siriusb
veterán

Lenne egy kérdésem az Államkincstárral kapcsolatban: azt olvasom, hogy nem vállalnak semmilyen felelősséget, ha pl. nem ismerik fel a hamis okmányokat és így valaki kárt okoz; minden felelősség az ügyfélé. Ez a bankoknál is így megy?

(#70038) szabi__memo válasza Lex Icon (#70035) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jó-jó, picit többet utaltak el mint amennyi volt ;)

(#70039) Hi!King válasza Docci (#70036) üzenetére


Hi!King
őstag

Arra azért elég sok esély van, hogy a kamatemelési ciklus folytatódik, és a hosszú piaci állampapírok hozama jelentősen magasabb lesz, mint most.

(#70040) AcCEsS válasza szabi__memo (#70034) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Akkor ezért hullik ennyire a fo(s)rint árfolyama? Lehet, hogy el kellene adnom az eurót amit tegnap vettem... :B

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#70041) sajtos365 válasza Kerio (#70033) üzenetére


sajtos365
tag

Valóban, magánszemély esetén.

(#70042) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Akit érdekel a DKJ és a Magyar Államkötvény működése (nagyjából):
Van a prémium állampapírnál is jobb állampapír?
Aktuális Államkötvény árfolyamok.

[ Szerkesztve ]

(#70043) pictigjis


pictigjis
senior tag

picsogok egy kicsit, mert olyan kedvem van: lesz-e vajon 400 ma? :)

Az mindenesetre egyértelmű, hogy a május kifejezetten rosszul sikerült a forint számára, hiszen egy hónap alatt 5,2%-kal gyengült az euróval szemben, miközben a lengyel zloty minimális, 0,4%-os esést mutatott, a cseh korona pedig több mint másfél százalékkal erősödött.

(#70044) Ra3 válasza pictigjis (#70043) üzenetére


Ra3
őstag

Megegyeztünk az olajembargóról, bejelentettük a megszorításokat, kamatot emelt a jegybank, szóval fuck logic, miért ne? ;]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#70045) bandus válasza pictigjis (#70043) üzenetére


bandus
veterán

remelem nem. a korabbi hasonlo ugrasoknal nehany napon belul visszakorrigalt. most vennek 8-10k eurt, nemtudom, betoljam e a hufot, vagy kisebb darabokban? :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#70046) Ra3 válasza bandus (#70045) üzenetére


Ra3
őstag

Ebben vagyok én is, 380 óta várom a korrekciót, de egyelőre hiába....

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#70047) aujjobba válasza bandus (#70045) üzenetére


aujjobba
addikt

42

(#70048) Kobe válasza pictigjis (#70043) üzenetére


Kobe
veterán

Tekintve hohy revoluton mar 400 forint felett valtjak, ez mar meg is valosult :DDD

(#70049) avl válasza Lex Icon (#70042) üzenetére


avl
aktív tag

a régi kibocsátásúakra, ha nem TBSZ-en vannak, akkor kell adót fizetni, ugye ?
...azaz TBSZ-re erdmes venni -> TBSZ nyitas webkincstarnal online lehetseges ? (nem látok rá lehetöseget, 1-2 perces nezes után)

pl. a 2028/B webkincstarban nalam most 6.92% aktualis hozammal látszódik;
e szerint [link] "Kibocsátás napja: 2011. március 2."

(#70050) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Közben ez a Nagy Márton mondott pár szót a tranzakciós illetékről. Az értékpapír vételt és eladást is megterhelik vele mind magán, mint intézményi oldalon, vagyis tényleg jól alávernek a brókereknek, akik jobb híján majd duplájára emelik a díjakat.
Rip IBCE, rip TBSZ.
Eközben már az éves átlagos inflációra is 10%-ot mond (nem néhány havi év/éves, hanem éves átlag... szóval akkor a kövi hónapokban jóval 10% fölé megy az év/éves havi adat)
És még nem röhögték el magukat, mikor azt mondták, az adóemelés nem jelenik majd meg a fogyasztói árakban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.