Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) mgoogyi válasza avl (#88992) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"erre/ilyesmire probaltam azt írni, hogy ezek többnyire US írások, US embereknek, US kiadási központtal, USD-hez kötődő kiadásokkal"

Nem azok. Európai befektetőkre is vizsgálták az EUR hedgelést.

"a rv. ETF-ek legtöbbjében USA a tulnyomo/legnagyobb sulyu, ott ezek miatt sokkal kisebb szerepű egy jelentősebb pl. €/$ változás ; szemben egy döntő részben Europahoz/ €-hoz kötődő kiadasokkal bíró HU-ban, EU-ban élő valakivel
vagy szerinted (és mások szerint) ez nem így van ?"

Igen, ez így van. Csak a devizák mozgása kisebb a részvénypiacnál. A hedgelés, amivel meg elveszed ezt a devizából adódó kisebb mozgást, van egy alap költsége + a hedgelésből adódó devizapár kamatának különbsége. Ami persze lehet majd kedvező, de egyelőre az USD-nek volt magasabb kamata, ebből meg azért lehet bukni.

"ha ismet lesz (mostansag vagy epp a felhasznalaskor) nehany ev, mikor $ az €-hoz kepest romlik, akkor errefelé élve az €-ban jegyzett ETF nem fog jól kinézni"

Ha lesz, akkor rövid távon abszolút lehet így. Én egy rövid távú bizonytalanság ellen nem csinálnák olyat egy hosszú távú portfólióval, ami garantált többletköltséget hoz.
A döntés nyilván a tiéd, ha nyugodtabb vagy, csináld. De ha csak 2 etf-nél csinálod a 10-ből, akkor tökmind1.
Én ezt az USD túlsúlyt valamelyest az arany tartásával próbálom ellensúlyúzni.
https://en.macromicro.me/collections/45/mm-gold-price/592/us-usd-dollar-gold-price

[ Szerkesztve ]

(#89002) Elemental válasza vnorbi (#88999) üzenetére


Elemental
addikt

Király.
Köszönöm!

(#89003) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok. Tudtok nekem segíteni abban,hogy jelenleg melyik DKJ-t érdemes venni? Köszönöm!

(#89004) Segal válasza Viiktor1989 (#89003) üzenetére


Segal
veterán

Leginkább attól függ milyen időtávra nem lenne rá szükséged ;)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#89005) mgoogyi válasza Viiktor1989 (#89003) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

[link]
Böngészd át a lejárati időket és a hozamokat.

(#89006) axioma válasza Pfiucska (#88989) üzenetére


axioma
veterán

A csaj ezt nem olvasta fel csak a fo szavakat, de nekem igy se valik el... a befektetes is csak atmenetileg az, mert a vege az hogy az allami nyugdij mellett legyen mit fele'lni, nem az hogy a tokebol utana pl. ceget alapitsak (ami megint csalad anyagi biztonsag szoval me'g az se log ki). Nem ertem mi itt a tokehalmozas kesobbi megtakaritas ala sorolt cel nelkul... de koszi hogy bemasoltad, igy legalabb az a biztos hogy a megtakaritas jo szo, a masik meg ki tudja mire kellhet nekik mint info.

(#89007) Attis7 válasza Viiktor1989 (#89003) üzenetére


Attis7
tag

Ha rövidet vennél (~3 hónaposat), akkor a holnap délutánt érdemes lehet megvárni, hátha a mai ugrást lekövetik a hozamok.

(#89008) Manitou


Manitou
addikt

A webkincstár másnak sem megy ?

(#89009) duronx válasza Manitou (#89008) üzenetére


duronx
senior tag

Androidos telefonon simán be tudtam lépni.

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#89010) kozeposztaly


kozeposztaly
csendes tag

ERSTE-nél a TBSZek nem vonódnak össze? Exponenciálisan megyünk a számosságban az évek múlásával felfelé?.... :)) :O

Ugye a régi TBSZt ha hosszabbítom s kötöttem is azévben újat, akkor az minden emberi szolgáltatónál egybeforr dec31-el...kivéve erste?... kín

(#89011) PredatorZoli válasza kozeposztaly (#89010) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nem, ott nem vonódnak össze, de ezt már többször beszéltük.
Elvileg az Erstén kívül van más is ahol szintén nem fut össze.

(#89012) Ixion77 válasza kozeposztaly (#89010) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem exponenciálisan, csak lineálisan.

Ez akkor lesz csak nagy móka lesz amikor majd kiveszik a szabályzatból hogy maximum 4 TBSZ után számítanak fel díjat :) Addig viszont előnyös, mert egymástól függetlenül fel lehet törni a különböző évek befektetéseit.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#89013) Viiktor1989 válasza mgoogyi (#89005) üzenetére


Viiktor1989
tag

Egyenlőre csak a D230726 DKJ kapható,ami a legjobb hozamot írja,lehet,hogy később lesznek olyan papírok is,ami a táblázat elején szerepelnek,amik magasabb hozamot ígérnek?

(#89014) bandus


bandus
veterán

eloszor leptem be az erste feluletere, hat visszasirom a rqndom capitalt, szamomra teljesen atlathatatlan, hogy ennyi fele devizaban jeleniti meg a papirokat :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#89015) HussarF

Ez vótmá'?

Krízisben a világgazdaság, közeleg a recesszió | Interjú Pogátsa Zoltánnal

Itt, Magyarországon nem a forinttal van baj, hanem azzal a gazdaságpolitikával, ami a forintot gyengíti – jelentette ki egyik elemzésében Pogátsa Zoltán. A közgazdász hozzátette: érdemes lenne megismerni az ellenvéleményeket, mielőtt rohannánk az euróövezetbe.

(#89016) emvy válasza HussarF (#89015) üzenetére


emvy
nagyúr

Éjjel hallgattam, szerintem jókat mond.

while (!sleep) sheep++;

(#89017) ivana válasza -Mike- (#88996) üzenetére


ivana
Ármester

Viszont ezt, hogy lehet venni? Csak bankkártyás fizetést enged beállítani, de azt mondja az nem működik. :W Pénzszámlára kéne beutalni? (Újabban van az OTP-nél ez az átváltós dolog gondoltam kihasználom.)

(#89018) -Mike- válasza ivana (#89017) üzenetére


-Mike-
addikt

Igen, pont ezt néztem most, eddig csak pénzszámláról lehetett venni PEMÁP-ot, most meg csak bankkártyát enged, azaz ahogy írod, most az sem működik.
Szerintem heggesztenek valamit rajta. Talán holnap menni fog.

(#89019) Paxker315 válasza ivana (#89017) üzenetére


Paxker315
addikt

nem ajánlom a kincstárnál kártyás befizetéssel a PEMAP-ot. Mikor legutobb úgy vettem, egyrészt ~416-os árfolyammal terhelt be fizetéskor (miközben akkor 407 volt az árfolyam...), és 4 napig tartott, mire jóváírták.

Revon keresztül gyakorlatilag ingyen kerül a kincstári számládra 1 nap, max 2 leforgása alatt az összeg, jóval kedvezőbb árfolyamon váltva :R Szvl én úgy csinálnám: revot feltöltöd forinttal, átváltod eur-ra. Az EUR-t átutalod a kincstárhoz

Így hamarabb jóváírják és lényegesen kedvezőbb feltételekkel váltod át.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#89020) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Itt mit csináltam rosszul? Dkj kiszámítása. [kép]

(#89021) nort_on válasza -Mike- (#89018) üzenetére


nort_on
senior tag

Igen, a P€MÁP bankkártyás vásárlás is úgy fog működni, mint a forintos papírok esetében, szóval egyből megveszi, ezért van most ez a geb@sz.

[ Szerkesztve ]

(#89022) nort_on válasza Viiktor1989 (#89020) üzenetére


nort_on
senior tag

Lejáratkor 100% az árfolyam, amin eladod (kincstár megveszi).

(#89023) Sisco2 válasza -Mike- (#89018) üzenetére


Sisco2
tag

"Tájékoztatjuk Önöket, hogy 2022. december 29. 17 órától és 2023. január 6. napja között bankkártyával történő Prémium Euró Magyar Állampapír vásárlására nincs lehetőség. A beutalt, valamint az ügyfélszámlákon található eurós összegeket ezen időszak alatt továbbra is be lehet fektetni.
További kérdés esetén kérjük, hívja Központi Ügyfélszolgálati Irodánkat a 1811-es telefonszámon. Az esetleges kellemetlenségekért szíves elnézését kérjük!"

(#89024) Attis7 válasza HussarF (#89015) üzenetére


Attis7
tag

Pogi jó arc, érdemes rá figyelni meg az új egyenlőség oldalára is.

(#89025) fokukac válasza Attis7 (#89007) üzenetére


fokukac
nagyúr

most nézem, tényleg durva az ugrás az ákk-nál.13% rövidre?
mi történt?
eddig a 3 hónapos meg sem közelítette ezt a szintet...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#89026) Viiktor1989 válasza nort_on (#89022) üzenetére


Viiktor1989
tag

Rensben akkor, köszi :R

(#89027) tototos válasza HussarF (#89015) üzenetére


tototos
őstag

Ezek sokat mutató ábrák szerintem
[link]
[link]

(#89028) fokukac válasza tototos (#89027) üzenetére


fokukac
nagyúr

rakd egymásra a kettőt, úgy még jobb

[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#89029) aujjobba válasza HussarF (#89015) üzenetére


aujjobba
addikt

Annyira nyomják már mindenhol a közelgő recessziót, hogy lehet végül inkább elmarad.
:)

Paxker: forintos kártyával fizettél be eurót? Akkor nincs semmi látnivaló, a magyar bankok csodás váltási lehúzását tapasztalhattad meg.
Aztán csodálkoznak, hogy jön fel a fintech…

[ Szerkesztve ]

(#89030) tototos válasza aujjobba (#89029) üzenetére


tototos
őstag

De a videóban is arról beszél, hogy most direkt akarják a recessziót, ezzel csökkentve az inflációt.

(#89031) PredatorZoli válasza tototos (#89030) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nem a recessziót akarják, az csak egy mellékhatás (ha lesz). Az infláció letörését akarják.
Én is aujjobba-val értek egyet, amit ennyire várnak/ennyire számítanak rá, az általában nem szokott bejönni.

(#89032) aujjobba válasza tototos (#89030) üzenetére


aujjobba
addikt

Lehet direkt recessziót generálni?
Szerintem amíg van pénz, megveszik a kisebb eséseket, ezzel felhúzva újra és újra a tőzsdéket.
Mintha épp ilyesmi történne mostanában (legalábbis a saját portfolion ezt látom), hogy fel-le ugrálunk.

Ebben laikus vagyok, ha hülyeséget beszélek elnézést.

(#89033) Manitou válasza duronx (#89009) üzenetére


Manitou
addikt

Közben sikerült nekem is belépni.

(#89035) travix válasza bandus (#89014) üzenetére


travix
aktív tag

+1, a felület is jobb volt, árszabás is, de a legrosszabb szerintem, hogy nem lehet összevonni a lejáró tbsz számlát

Recesszió szerintem elmarad, vagyishát már most is benne vagyunk vagy mi. Nagy összeomlást én nem látok bele, JPow előbb utóbb kamatot csökkent, amint normalizálódik az infláció (ami már most is hónapról hónapra csökken)
De aki meg etf-eket vásárol itt, neki mindegy teljesen, mert átlagosan 2 évig tart egy recesszió, befektetéseket meg ugye legalább 5-10 évig tartani illik.

[ Szerkesztve ]

(#89036) pr3d1


pr3d1
csendes újonc

Valakinek kéznél van, hogy az Erste milyen kondíciókkal vált valutát? Biztos én vagyok a béna,de nem találom a kondíciós listában...
Wise vagy Erste éri meg jobban az érdekelne... (a revo 350k felett)

(#89037) PredatorZoli válasza pr3d1 (#89036) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nincs váltási díj, csak a spread. Az meg változó, ilyen 2-4 Ft ahogy tudom.
Revo olcsóbb, még az ingyenes limit után is általában.

(#89038) Ixion77 válasza pr3d1 (#89036) üzenetére


Ixion77
őstag

Úgy tapasztaltam, hogy 0.66-0.8% eltéréssel vált az aktuális piaci árfolyamhoz képest.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#89039) Ixion77 válasza PredatorZoli (#89031) üzenetére


Ixion77
őstag

"Nem a recessziót akarják, az csak egy mellékhatás (ha lesz)."

Nem az a kimondott szándék, de egy világszintű recesszió politikailag jól jönne nekik. Egyrészt mert a kínaiakat tovább löki a lejtőn a kereslet csökkenése miatt (plusz időt ad a kiköltözéshez), másrészt mert az oroszoknak is fáj az olajáresés miatt.

"amit ennyire várnak/ennyire számítanak rá, az általában nem szokott bejönni."

A kamatok alapján már az is meglepő lenne, ha jelenleg nem lenne recesszió, nem hogy ha még később se jönne. A kötvények árazása alapján kb. 100% hogy lesz. A vita már nem azon van hogy lesz-e, hanem hogy mekkora.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#89040) KMT válasza j0k3r! (#88997) üzenetére


KMT
addikt

Köszi, érdekes. Nem túl optimisták...

#89034 bulikavagyok
Gondolom, nem teszi hozzá a cikk, hogy ebből mennyit számított a forint gyengülése? :U

#89025 fokukac
Hol látod az ugrást?

[ Szerkesztve ]

(#89041) nort_on válasza Ixion77 (#89039) üzenetére


nort_on
senior tag

+1, adom. :K És a 2%-os célinfláció is igen messze van még. :U

TA-n is LH meg LL.

[ Szerkesztve ]

(#89042) fokukac válasza KMT (#89040) üzenetére


fokukac
nagyúr

a referenciahozamoknál, itt

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#89043) stingy2 válasza Ixion77 (#89039) üzenetére


stingy2
senior tag

Az elmúlt évtizedekben az invertálódott hozamgörbe után kivétel nélkül jött a recesszió:

...és ez általában azután következett be, miután elkezdődött a kamatcsökkentés:

valszeg még van pár hónapunk, mert a munkanélküliség még nem indult felfelé:

Gazdasági ciklus alapján most valahol a rv. esés közepén járhatunk. Pl. a 2000-es válság idején jól látszott, hogy 2002 elejétől a kötvények már nem estek együtt a részvényekkel, inkább stagnáltak, emelkedtek, majd 2003-tól a rv-ek is emelkedő pályára álltak.
Szóval én inkább a kamatcsökkentéstől tartanék inkább, akkor szoktak a rv-ek még egy kanyart tenni lefelé.
Persze a múltbéli analógiák semmit nem jelentenek a jelenre nézve, időzítésre meg pláne alkalmatlanok, inkább csak annyit mondanak, hogy egyenlőre legyünk óvatosak ;)

INTJ

(#89044) Oppenheimer válasza stingy2 (#89043) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Számomra ez azt jelenti hogy minden hónapban továbbra is venni kell az ETF-eket ész nélkül, mind jó vételnek fog tűnni 5 év múlva :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#89045) attiati válasza HussarF (#89015) üzenetére


attiati
veterán

Hogy nem tudja megmondani a kiemelkedően magas magyar élelmiszerinfláció okát? Miért kell ehhez agrárközgazdász?

1. megemelt kiskeradó
2. lejárat közeli élelmiszerek kötelező beszolgáltatása miatti költségek
3. ft gyengülés. Ami nem csak az importot drágítja, hanem jobban megéri az export, ezért a hazai termelés árszintje is felmegy (csak így éri meg itthon tartani a hazai termesztésű gyümölcsöt, zöldséget.)
4. árstopok
5. extrém aszály. Ami az alulfinanszírozott és nem hatékony magyar mezőgazdaságban visszaüt már rövid távon is. (nem jó a vízhasznosítási rendszerünk az extrémmé vált csapadékviszonyok mellett. Sok pénz és idő kell majd a kiépítésére.)

Próbálja azt sugallni, hogy itthon extraprofit van az élelmiszer kisker láncoknál.. ezért magasak az árak....
Majd az egész árstop témának a végén hirtelen áttereli a szót arra, hogy a Mol vajon hogyan tud nyereséges lenni benzinársapka mellett?.... ez nagyon populista és ott hagyja megválaszolatlanul a kérdést. Miközben ő maga is pontosan tudja az okát. Aminek semmilyen párhuzama nincs az élelmiszerláncok profitjával.

Ha az abszolút értéket nézzük, akkor pedig magyar vs. osztrák 27 vs 10% élelmiszer áfa....

Euróbevezetés kapcsán elmondja, hogy jó a saját fizetőeszköz. Kivéve, ha az adott kormányzat nem él vele, vagy nem jól használja, vagy megrendül a bizalom.
Na itthon nem éppen ez történik?
Akkor erre tehetne egy visszacsatolást / következtetés levonást egy gondolat erejéig, vagyis
Lehet, hogy nem jó nekünk az euro, de jobb, mint a forint.

Egy csomó dolgot meg sem említ, sokszor csak egyik irányból vizsgál.
Szerintem rossz hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#89046) bim


bim
veterán

Jó reggelt.

Sajnos nem tudtam hogy létezik ilyen topik ezért nem tudtam felkészülni mielőtt tegnap bementem a bankba. Feleségem örökölt egy összeget és az csak a folyószámlánkon ül és semmit nem bővül csak értéktelenedik. Az Erste banknál van és én mint laikus, gondoltam beteszem prémium állampapírba, de a hölgy erőltette a saját ingatlan befektetési alapjukat. Egyelőre egy évről beszéltünk de nyitott vagyok hosszabb távra is csak bármikor hozzáférhessek ha úgy adódik a legkisebb veszteséggel. Viszonylag sürgős lenne a válasz mert ma 10 órára megyünk vissza a feleségemmel és addigra tudnunk kellene hogy mibe kellene tenni. :F

(#89047) UberMutant válasza bim (#89046) üzenetére


UberMutant
őstag

amit az ügyintéző kínál, inkább nekik jó, mint neked.
ne vegyél semmit, nyiss egy államkincstár számlát bármelyik kincstári kirendeltségen, és egy bankkártyával fizesd be az összeget, vagy utalád át oda és vegyél állampapírt. prémium magyar állampapír.

ne felejts el elektronikus hozzáférést webkincstár is kérni.

az erstébe be se menj, mondd le az időpontot.

ja , ne az erstében vegyél állampapírt, mert az drága lesz (mindenféle havidíjak, utalási díjak ez az), az államkincsár ingyenes, onnan kiutalás is.

[ Szerkesztve ]

(#89048) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok. Ígérem többet nem zaklatlak titeket DKJ-el,de még valami mindig nem tiszta..
[kép] Tehát itt írja,hogy 94.94 az árfolyam, és hogy 06 hónapban jár le. Tehát,ha én pl beteszek ebbe 1M forintot,akkor júniusban lejáratkor plusz 50.000 ft üti a markomat? Köszönöm 😊

(#89049) Ra3 válasza UberMutant (#89047) üzenetére


Ra3
őstag

+1 az államkincstárra, ha bármibe beleugrasz amit az erstés ügyintéző ajánl akkor jó eséllyel a banki ilyenolyan költségek megeszik a hozam jó részét még a biztos kamatú állampapír esetén is, egy ilyen saját ingatlanos portfoliónál meg még az is kétséges hogy pluszban lesz-e egyeltalán egy év múlva.
Államkincstár mindenféle költség nélkül bőven 10% felett kamatozik, ha megvan a számla meg átraktátok a pénzt itt segítünk hogy mit érdemes venni.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#89050) Ra3 válasza Viiktor1989 (#89048) üzenetére


Ra3
őstag

Igen, 1 millió névértékű papírt most 949ezerért kapsz meg, lejáratkor kifizeti a névértékét.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.