Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) Oppenheimer válasza attiati (#96999) üzenetére


Oppenheimer
veterán

De Tapsi nem hiszi el hogy létezik ez az országkockázati felár. Kifejted bővebben a kedvéért, hogy mit sorolsz ide?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#97002) attiati válasza Oppenheimer (#97001) üzenetére


attiati
veterán

Létezik, épp ezt mutatja a kamatfelár. Ez az a kamatszint, ahol egyensúlyba jött a plnhuf árfolyam.
Az okok többsége politikai, diplomáciai. Hitelességi probléma.
Különösebben nem kell magyarázni, magánszemélyként is ez van.

Fedezett lakáshitel kamata X.
Szabadfelhasználású X+valamennyi.

Magyarország uzsora kamatot fizet, mert nincsenek rendben a papírjai a hitelbírálathoz.

Egyensúlyi / stabilitás szempontból nem az árfolyamnak kellene begyengülni, hanem a kockázati tényezőket kihúzni. Egyelőre az mnb védi a forintot. Az már varázsgömb kategória, hogy az MNB/kormány párosból kinek az akarata érvényesül.

(#97003) student


student
őstag

nyugger portfolioba érdemes felvenni
eu small cap valuet us mellé?
backtestingen igen szarul teljesített az elmúlt 20évben konkrétan sima eu smallcap többet hozott.
us sc val. persze sokkal jobban teljesített mindkettőnél

(#97004) PredatorZoli válasza student (#97003) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

ha csak 20 évet nézel akkor túl keveset nézel, mert a 20-ból több mint a fele value gyengélkedésről szólt ami a történelemben nem volt példa nélküli, ilyen időszakokat általában jó idők követték.
Szerintem érdemes felvenni, de ez csak az én véleményem, nem financial advise.

(#97005) B1868


B1868
újonc

Én 10AJ és D5BK reit ETF-ket vettem, persze 10-15%-al a mostani ár fölött. Még annak idején a Bence Balázs oktató anyagából vettem. A 10AJ inkább amerikai, a D5BK európai reiteket tartalmaz.

(#97006) B1868 válasza Wn2tl (#96992) üzenetére


B1868
újonc

A D5BK osztalékvisszaforgatos, de ez tényleg ritka a reit ETF-eknél.

(#97007) Mercutio_ válasza Ringman (#96994) üzenetére


Mercutio_
félisten

"most kellett kitiltani az olcsó ukrán gabonát (kb egész k-európa szív ezzel"
Ennek részben az az oka, hogy a gabona kereskedők nem adták el a készleteket, mert arra spekuláltak, hogy nem lesz ukrán gabona és majd a hiány miatt csillagászati árat kapnak érte.
Most meg sírnak, hogy jajj az ukrán gabona...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#97008) Ringman válasza Mercutio_ (#97007) üzenetére


Ringman
nagyúr

Persze nyilvan ez is benne van

(#97009) Wn2tl válasza B1868 (#97006) üzenetére


Wn2tl
tag

Köszi a tippet, a 10AJ esetén olcsóbb a fee, mint amit én találtam iShares. Na most akkor elfilózgatom majd, hogy ezt a Deutsche Bankos vagy a Blackrockos etf-et vegyem jövő héten.

(#97010) buherton válasza julius666 (#96993) üzenetére


buherton
őstag

Szerintem azért is volt ilyen drágulás, mert az ágazatok nem tudják ki kapja a következő különadót. A benzin is azért drágább, mint a környező országokban, mert most fizetjük vissza a benzinár stoppot. De ugye az volt első idióta döntés, akkor még nem tudták itthon, hogy a kormány mennyire debil.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#97011) GyéBandi


GyéBandi
újonc

Sziasztok,
NYESZ-t nyitnék az Erste-nél. Főként ETF-t (S&P 500, DAX) és állampapírt ajánlotok. Ezeket milyen arányban érdemes venni, ha még 12 évem van nyugdíjig?

Köszi előre is! :R

(#97012) PredatorZoli válasza GyéBandi (#97011) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

12 év múlva fog is kelleni belőle a pénz vagy csak az a lényeg hogy minél jobban hízzon addigra és majd csak annál is bésőbb kellhet/csak kisebb részletekben fog kelleni elnyújtva? Magyarul mi vele a terv 12 év után. Lesz ezen kívül még másik nyugdíjcélú pénzed? Van ezen kívül egyéb megtakarításod/vagyonelemeid?
Az eszközallokáció egy összetett egyéni kérdés, sok infóra van szükség (élethelyzet, általános anyagi helyzet, célok, aktuális kereseti viszonyok és várható nyugdíj mértéke, mennyire erős a gyomor stb) ahhoz hogy lehessen normális tanácsot adni.

[ Szerkesztve ]

(#97013) bigbuda


bigbuda
aktív tag

Kedves Forumtarsak,
Véleményetek, illetve hozzaerto tapasztalaitok alapján, jelenleg mi a legjobb megoldás USD vagy EUR vásárlására nagyobb összegben (pl. 10+ M Ft) ?
Árfolyam, egyéb költségek, biztonság, és macera tekinteteben mi ami a legjobb? Köszönöm :R

(#97014) GyéBandi válasza PredatorZoli (#97012) üzenetére


GyéBandi
újonc

Valószínű, hogy kisebb részletekben venném ki elnyújtva, ha nyugdíjas leszek, de addig is jól hangzik az évi 20% adójóváírás. Kb. 6 éve van önyp-m (OTP, kiegyensúlyozott portfólió, jelenleg minuszban, amit most nem piszkálnék), ezt egészíteném ki nyesz-szel.
Van egy kevés PMÁP, DKJ a MÁK-nál, és USD befektetésem TBSZ-n. Inkább kockázatkerülő vagyok, de minimális összegben bevállalnék kockázatosabb dolgokat is.

(#97015) bigbuda válasza bigbuda (#97013) üzenetére


bigbuda
aktív tag

Illetve ennek tarolasanak legbiztonsagosabb módjai/lehetőségei?

(#97016) PredatorZoli válasza GyéBandi (#97014) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Hát akkor én így azt mondanám, hogy 45% S&P, 15% DAX, 40% állampapír (célszerűen PMÁP, aztán meglátjuk később megéri-e másra majd átcserélni).
Annyi hogy a NYESZ-nél nem lesz lehetőség kisebb részletekben való elnyújtott kivételre az miatt, mert itt ha nyugdíjas leszel, csak egyben lehet megszüntetni a számlát, részkivét nincs.

(#97017) PredatorZoli válasza bigbuda (#97013) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Én kettőt tudok ami jól vált, az egyik az Interactive Brokers, a másik a Revolut. Előbbi valamivel biztosabb hátterű és általában nem kérdezősködnek. Revolutnál Prémium fiókkal érdemes nagyobb összeget, és ha nincs track recordod náluk, akkor bekérhetik a pénz eredetének igazolását.
Tárolni lehet valamelyik bank devizaszámláján, vagy egy értékpapírszámlán is, de devizát hosszabb távon parkoltatni nem éri meg.

(#97018) ngaba válasza j0k3r! (#96987) üzenetére


ngaba
aktív tag

(#97019) j0k3r! válasza ngaba (#97018) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Köszönöm szépen :R

some men just wanna watch the world burn...

(#97020) bigbuda válasza PredatorZoli (#97017) üzenetére


bigbuda
aktív tag

Köszönöm.
Nem is hosszabb távon tervezem parkoltatni, kB fél - 1 év...
Mindenképpen a biztonság (egy csőd esetén ne semmizzem ki magam) a legfontosabb, tranzakció költségek és lehető legkedvezobb váltási árfolyam ami szintén lényeges lenne. Persze az is, hogy ha úgy esne, akkor akár pár órán belül minden vissza Ft-ba, saját folyoszamlara.
Ezeket figyelembe véve melyiket ajánlod?

Egyébként valuta az teljesen felejtős?

[ Szerkesztve ]

(#97021) gg07 válasza julius666 (#96993) üzenetére


gg07
tag

Élelmiszer multik egyrészt úgy állnak a forinthoz mint a cryptohoz... másrészt kapják a különadót, hatósági áras termékeket.. és tudják h élelmiszerre mindig költenek az emberek..meg náluk is történtek béremelések, volt nyugdíj emelés is..ezeket a % okat visszakell szedni az emberektől. Na ezt látjuk most az emelés mögött. Plusz még tudják is hogy van egy olyan spirál is hogy azért is vásárolnak h nehogy következő hónapokban még drágább legyen. És még az is lehetséges, h sejtenek egy recessziót.. és recesszió előtt addig kell "kizsebelni" az embereket amíg lehet. Aztán a befolyt pénzből tudnak költeni marketingre, befektetésekre.

(#97022) robag93 válasza julius666 (#96993) üzenetére


robag93
tag

Tegyük fel, hogy olyan hatalmas a keresletcsökkenés. Akkor miért emelkednek még mindig az kisker árak? Bár lehet csak az én fogyasztói kosarammal van a gond.

(#97023) travix válasza gg07 (#97021) üzenetére


travix
aktív tag

én már rég óta kevesebbet vásárolok, főleg a nevetségesen túlórázott termékekből (lásd tejföl), kenjék a hajukra ;]

[ Szerkesztve ]

(#97024) dugo_ válasza travix (#97023) üzenetére


dugo_
veterán

Mi is, ezért van az, hogy csak 25%-kal nőttek az ilyen jellegű kiadásaink 60-80% helyett...

(#97025) GyéBandi válasza PredatorZoli (#97016) üzenetére


GyéBandi
újonc

Köszönöm szépen! :R
Ha már nem fizet olyan jól a PMÁP, jelentkezem.
A jelenleg most negatívban levő kiegyensúlyozott portfóliómat ugye nem kéne átpakolnom egy dinamikusba, csak akkor ha már valamennyire visszatornázta magát?

Esetleg USD-re is tudnátok javasolni befektetést hosszabb távra?Topiknyitóban, fórumban msci world, all world, vwce etf szerepel kezdőknek (ha jól emlékszem).
Most a banki tanácsadó által javasolt befektetésem van, de ti többnyire eurós etf-t vesztek, csak hát nekem dollárom van. Vagy váltsam át és vegyek eurós etf-t?

Előre is köszönöm, :R

(#97026) PredatorZoli válasza GyéBandi (#97025) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az önyp portfoliováltásra nehéz mit javasolni, mindkettővel lehet jól járni. Ha a kamatszintek visszajönnek, akkor a kiegyensúlyozott portfoliok sokat emelkedhetnek. Ugyanakkor a csökkenő kamatok a részvényeknek is kedveznek, ezért várhatóan a dinamikusabb portfoliok is fognak emelkedni. Hogy melyik fog majd töbet, azt nehéz megmondani. Hosszabb távon a dinamikus portfolio viszont jobb választás.

Bizonyos brókereknél, pl KBC-nél vannak dollárért vehető ETF-ek is. Egyes brókereknél ezek csak euroban érhetőek el (Pl erste).

(#97027) Vesa válasza Resike (#96998) üzenetére


Vesa
veterán

Jelen állás szerint nem a 2008-as scenario fut, ezt elég sok elemzésben levezették már. Persze ismét csak utólag leszünk majd okosak, mint mindig. Simán lehet, hogy igazad lesz, és az is, hogy nem. A dollárom 80%-ából én is kiszálltam már régen, a maradék kamatozik, ha nem is sokat, diverzifikáció részeként fogom fel, nem nagyon érdekel. De arra nem tennék nagyobb összeget, hogy a HUF-EUR vonatkozásában jelentős forint erősödés lesz. Okokat már sokan kifejtették. Ha mgis, akkor így jártam. Majd megnézzük 1 éves távlatból.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#97028) Tapsi válasza Oppenheimer (#97001) üzenetére


Tapsi
addikt

Miért ne hinném el? Hiszen ez triviális. Azt nem hiszem el, hogy ez maximum középtávon ne rendeződne. Ti úgy terveztek/áraztok, mintha ez mostantól kőbe lenne vésbe örökre. Miközben fundamentumok szintjén ezt semmi sem igazolja.

(#97029) Oppenheimer válasza Tapsi (#97028) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem fog az országkockázati felár csökkenni amíg ilyen populista és kiszámíthatlan, piacellenes a kormány. Tehát vagy marad az országot kivéreztető kamat, vagy elszáll az árfolyam.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#97030) Tapsi válasza Oppenheimer (#97029) üzenetére


Tapsi
addikt

A kormány nem piacellenes. A befektető multik seggét fényesre nyalja, és nagyon vastagon támogatja őket. Még a munkavállalói jogokat is visszavágta az érdekükben.

A kiskerláncok sanyargatását leszarja mindenki, ők nem befektetők, hanem a piacot jöttek lerabolni. Ez ellen minden ország próbál küzdeni. Mindenki nyomja a protekcionista gazdpolt, ahogy tudja. Még a vérkapitalista USA is.

(#97031) avl


avl
aktív tag

ebben [link] szeretem ezt az abrat is:


erdekes, hogy arra a 10 evre large cap igy szerepelt

rapillantottam erre: [link] es meglepödtem, hogy az USA large cap value 2009 ota csak 1 evben teljesitette felül az USA indexet ...nem ugy, hogy jaj, akkor nem jo a value (söt: ugye talan epp ezert is varhato, hogy fordul [?])

es akkor mar raneztem USA small cap value-ra is: [link]

de vajon van-e - legjobb lenne a fenti szines abra gördülö 10 eves hozamok a különbözö osztalyokra, vagy tisztan ennek szamsorai - hosszabb adatösszeallitas (nem is az egyes évek, mert 1 evben akarmi is lehet, hanem 10/15/20 eves gördülö hozamok a különbözö osztalyokra, lehetöleg "finom" osztalypontassal: small cap, large cap, small cap value, value, large value, ....) ?

(#97032) Oppenheimer válasza Tapsi (#97030) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hogyne lenne piacellenes ennyi arsapkaval es kulonadoval? Alig van olyan szektor ahol nem barmoljak szet a piaci mukodest.

Piacgazdasag-partisaguk mellett annyi szol, hogy nagy gyarakat letesito multiknak ado adokedvezmenyeket es tamogatast. Ettol meg a valosagban nem piacbarat az orszag.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#97033) Tapsi válasza Oppenheimer (#97032) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerinted azért nem hozza ide valaki a milliárdjait, mert a cukor ára fixálva van? :) Ami tényleg számít külföldön, ahhoz nem nyúlnak hozzá. Ne keverd a lakosság csuklóztatását a befektetők szintjével! Ebben az országban vállalkozást üzemeltetni kifejezetten megérős dolog, kvázi adóparadicsom vagyunk.

(#97034) Ringman válasza Oppenheimer (#97032) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#97035) Oppenheimer válasza Tapsi (#97033) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Kitargyaltuk egy oldalon keresztul hogy mi az oka a gyenge forintnak / magas kamatnak, de szerinted meg mindig befektetoi kanaan az orszag. Ezt kene megertened, hogy nem az, azert ilyen magas az iranyado kamat. Es azt, hogy ez nem olyan, hogy rendezodik iden vagy jovore. A piac bizalmat csak lassan lehet visszaszerezni, ez evek kerdese lesz (mar ha lesz ra szandek, szerintem nem lesz, inkabb a NER-t bovitik a piaci mukodes karara).

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#97036) Ringman válasza Tapsi (#97033) üzenetére


Ringman
nagyúr

melyik vállalkozást kifejezetten üzemeltetni?

a ksh-ban az aktív vállalkozásokat nézve:
Egy adott évben működőnek tekintünk egy vállalkozást, ha az év folyamán volt árbevétele vagy foglalkoztatottja. A működő vállalkozások köre az adott évre vonatkozó tényleges statisztikai és adóadatok alapján, mindig utólag, ezen adatok beérkezése után kerül megállapításra. (tehát az egyszemélyes kft-k, ev-k, "freelancerek" nincsenek benne)

780k vállalkozásból 742k az 0-9 fős és csak 1070 vállalkozás van, ami 250+ fős. (és 5214 több mint 50 fős).

amúgy a ph-n az a fő szabály, hogy vállalkozás az 50+ fős, a mérnök kifejezés meg it-st jelent, de a való életben nem ez a jellemző

(#97037) Tapsi válasza Oppenheimer (#97035) üzenetére


Tapsi
addikt

A COVID-ig viszonylag stabil volt a forint sok-sok éven keresztül, majd hirtelen beszakadt. Mi változott a kormányzat politikájában az elmúlt 3 évben az előtte lévő 10-hez képest? :) Különadók mindig is voltak, ársapkák is.

És ismétlem, középtávról beszélek. Ti azt állítjátok, hogy a forint gyengülni fog tartósan. Aztán jön az a szöveg, hogy nem befektetőbarát az ország. DE, befektetőbarát, tízmilliárdokat adunk pofira annak, aki itt beruház, még olcsó munkaerőt is adunk neki, és a munkavállalók jogait is leverjük.

A davizaspekuláns nem befektető. :) Vagy mi mást értesz befektetőbarát alatt?

A piac egyébként gyorsan felejt.

#97036Ringman

9%-os TAO mellett? Bármelyiket. :)

[ Szerkesztve ]

(#97038) Ringman válasza Tapsi (#97037) üzenetére


Ringman
nagyúr

ja, akkor mást nem is kell fizetni (pl. osztalékadót meg szocho-t, ha olyan a cégtulajdonosok br. bére). ez olyan mint az egykulcsos szja, a többit nem is kell nézni.

(#97039) Tapsi válasza Ringman (#97038) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerinted ez más országokban nincsen? :) Mármint az tényleg köztudomású, hogy Magyarország gyakorlatilag adóparadicsom. Ezért húztuk a farunkat a globális minimumadó elől. Ilyen szempontból a munkát terhelő adók lényegtelenek, a tőkét terhelők nagyon alacsonyak.

[ Szerkesztve ]

(#97040) bandus válasza Tapsi (#97039) üzenetére


bandus
veterán

+1, ezt most a költözéssel tanultam meg igazán értékelni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#97041) Tapsi válasza bandus (#97040) üzenetére


Tapsi
addikt

De most nem értem. Gyerekek, tényleg azt hiszitek, hogy Nyugaton nincsenek a népek szétadóztatva? Németeknél, Osztrákoknál, Franciáknál is keményen levámolnak. Skandinávia ebből a szempontból meg külön tanulmány.

Vagy Norvégia, ahol a vagyonadót most emelték 1,1%-ra a gazdagoknak. Itt egy gyors fejszámolással szép összegek jönnek ám ki!

Anno néztem Ausztria cégalapítást. Ugyanúgy megvannak a tetü trükkök arra, hogy levegyenek. Például ott minden tevékenységi körnek saját kamarája van, és mindbe kötelezően be kell lépni. És ott nem 5000 forint a tagdíj.

Azt akarom ebből kiforgatni, hogy próbáljatok olyan érveket hozni, ami tényleg unikális. Ezek nem azok.

[ Szerkesztve ]

(#97042) szabi__memo válasza bandus (#97040) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mit kellett értékelni? Hogy jó magas az adó ahhoz képest, hogy nem kapsz érte semmit? Vagy mit értesz ez alatt?

(#97043) bandus válasza szabi__memo (#97042) üzenetére


bandus
veterán

az adómentes állampapírokat + a szintén adómentes TBSZ-t a 27,5%-kos adókulccsal szemben ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#97044) szabi__memo válasza bandus (#97043) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ja, értem. Nem tudom hova mentél, de gondolom ugye ott működik is cserébe az állam :)

(#97045) Tapsi válasza szabi__memo (#97044) üzenetére


Tapsi
addikt

Még egyszer: ne ragadj le a lakosság csuklóztatásánál. Ezt senki sem vitatja. Befektető szemszögből gondolkodj!

(#97046) julius666 válasza Tapsi (#97028) üzenetére


julius666
addikt

Igazából a nagy kérdés továbbra is az, hogy a világgazdaságban apály jön vagy dagály. Utóbbi esetben nem akkora gáz, hogy le van tolva a fürdőgatya, mint azt az elmúlt években láttuk is. Ez esetben forint erősödhet - mint ahogy most hogy kicsit nyugi van teszi is - bár azért elég fontos megemlíteni, hogy ez a magyar gazdaságnak nem tesz jót egy pont után, a kormánynak pedig rengeteg eszköze van ennek megállítására (sőt, érdekében is áll ezen eszközökkel élni!) Dagály esetén a részvénypiac is jól fog hozn, hosszútávon a csúszó leértékeléssel meg úgyis lehet számolni, forint speki nem biztos, hogy hozna annyit extrán a konyhára még a combos PMÁP kamatok mellett se.

Ha megreccsen a világgazdaság (én erre számítok meg szerintem nagyrészt a többiek is akiknek válaszolsz), akkor viszont a forint rettentően sérülékeny. Úgy, hogy már most is fenntarthatatlan módon van a vízfelszínen tartva, nem nagyon maradt további puskapor.

(#97047) avl válasza Tapsi (#97037) üzenetére


avl
aktív tag

"És ismétlem, középtávról beszélek. Ti azt állítjátok, hogy a forint gyengülni fog tartósan. Aztán jön az a szöveg, hogy nem befektetőbarát az ország. DE, befektetőbarát, tízmilliárdokat adunk pofira annak, aki itt beruház, még olcsó munkaerőt is adunk neki, és a munkavállalók jogait is leverjük."

szerintem a fentiben igazad van, de annak nagy resze nem közeptav, hanem azonnal latott elöny

ami szempontbol közep+hosszabb tavon szerintem rizikos, es a nem befektetöbarát felé viszi az összkepet: a szuper jogbizonytalanság; szerintem ezt latjak mashol is, ha az aktualis pol.vezetes ugy latja a maga szamara elönyösnek, akkor ugy rendelkezik, hogy a beruhazo is szivja (multi-ado, akármi PR szerint megfogalmazva, lehet az türk, ösmagyar, szittya stb. érdek "védelme" miatti); hogy ennek nem nagyon van szokasos vilagban letezö "fékje, ellensúlya", itt sokkal hirtelenebb ugras lehet szabalyozokban

(#97048) Tapsi válasza avl (#97047) üzenetére


Tapsi
addikt

Az szerintem fontos üzenet, hogy aki ide tőkét hozott, és exportra termel, az még sosem volt bántva, épp ellenkezőleg. Tök egyértelmű a kormányzat politikája: a multik szívesen látottak, amíg nem a hazai piacot akarják letarolni. Ez azért nem annyira egyedi dolog, mostanság kb. mindenki ezt csinálja Nyugaton is.

#97046julius666

Persze. Gyönyörűen látszik, hogy az alapkamat is a piaci turbulenciákat követte le, nem országspecifikus.

[ Szerkesztve ]

(#97049) szabi__memo válasza Tapsi (#97045) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Persze, befektetők kedvében próbálnak rendesen engedményeket tenni. De aztán valahogy mégsem megy. És nem 3 éve nem megy

(#97050) Tapsi válasza szabi__memo (#97049) üzenetére


Tapsi
addikt

Igen, látszik, hogy alig épülnek itt összeszerelő üzemek. Ja, várjál csak.. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.