Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) maross válasza BÁ Nutrition (#26350) üzenetére


maross
veterán

En azt hittem fogjak 1.30-1.32-nel, de eleg boldogan berohant ala es ott elidozott kicsit...most mar nem merek hozzanyulni :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26352) BÁ Nutrition válasza maross (#26351) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

engem kulonosebben nem foglalkoztat.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26353) tkazmer válasza attiati (#26347) üzenetére


tkazmer
addikt

Ha valamelyik soron következő pénzügyi válság már a jegybankok hitelességébe vetett bizalom megingása lesz?
(bár az semmilyen eszközosztályt kímélne)

szerintem éppen itt jön képbe a föld és valamennyire a lakás is mint befektetés.
100 hektár földet meg lehet(ett) venni bármiféle spekulatív gondolkodástól mentesen, simán a belőle származó stabil jövedelemért cserébe. enni mindig kell, tehát földet művelni mindig kell, és lehet, hogy a befektetésed értéke amúgy volatilis, de ha csak a belőle származó cash-flow-t nézed akkor azt be lehet úgy lőni, hogy hosszú (évtizedes) távlatokban is viszonylag kiszámítható legyen.
arra tehát remek, hogy mondjuk megélj belőle mint nyugdíjas.

Arról nem is beszélve, hogy ha a fentebb általad említett - egyébként szerintem is abszolút reális - válságig tényleg eljutunk, akkor miközben valószínűleg durván elinflálódik közel minden pénzügyi vagyon, addig a reáleszközök esetében szerintem nem ilyen egyértelmű a helyzet. Egy hiperinfláció át tudja rendezni az árarányokat, de ha van egy autód, egy hajód, egy lakásod, egy házad, némi termőfölded, etc. ezek értéke valamekkora (x>0) biztosan lesz a válságot követően is. Befektetésnek persze, főleg az előbbi kettő, tipikusan igen silány.

Pénzügyi eszköznél szerintem ez nem ilyen egyértelmű, hacsak nem vagy nagyon közel a tűzhöz. Egyszerűen nem tudom azt elhinni, hogy egy olyan komplex rendszer inflációs válságot követő újraértékelésénél, mint mondjuk egy vállalat, a válság előtti részvényesekre simán ráosztanák a válságot követő értékeléskor kapott értéket.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#26354) BÁ Nutrition válasza tkazmer (#26353) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mondjuk lattunk mar allamositast is. biztos jó erzes h talan az unokad visszakapja 50 ev mulva/vagy nem es lenyulja vmi politikus

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26355) concret_hp


concret_hp
addikt

hozmapláza küld nektek sms-t belépéskor? enyém nem akar megjönni

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26356) zsoltee10 válasza concret_hp (#26355) üzenetére


zsoltee10
addikt

én kikapcsoltam, mi értelme, naponta ne küldözgessen csak a belépés miatt több sms-t.

(#26357) tkazmer válasza BÁ Nutrition (#26354) üzenetére


tkazmer
addikt

pénzügyi eszközt kb. a legegyszerűbb államosítani/elvenni, lásd mnyp, vagy (persze egész más körülmények között és célból) ciprusi betétesek haircutja, stb.
ha nekem itthon van (sajnos nincs) pár értékes órám, festményem, ékszerem, stb. azt próbálja meg haircutolni/államosítani valaki.

mivel én közvetve abból élek, hogy mások (meg persze jómagam is) pénzügyi eszközökben tartják a vagyonuk jelentős részét, ezért félreértés ne essék, nem kampányolni akarok ellenük, sőt! :) de azt látni kell, hogy bizonyos típusú válságok esetében (amik szerencsére azért még a tail risk kategória) az ilyen jellegű befektetések gyakorlatilag nem érnek semmit.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#26358) kovisoft válasza tkazmer (#26357) üzenetére


kovisoft
őstag

Viszont statisztikailag éppen annak van a legnagyobb esélye, hogy valaki megszabadít az otthon tartott értékes órádtól, festményedtől, ékszeredtől. Legfeljebb nem állam bácsi lesz az. :)

(#26359) BÁ Nutrition válasza tkazmer (#26357) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nem látom miért vennének el tőlem egy amerikai vagy ausztrál stb részvényt, alapot. Vagy ki és hogyan. Ill ha ez lehetséges akkor miért ne államosítanának pont földet. Meg h egy óráért ki és mennyit ad az is eléggé korlátozott szerintem.
Cipruson elvileg a rengeteg feketejövedemet csapták meg. Kp-ra vonatkozóan

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26360) AMD Power


AMD Power
titán

Mivel nem látom át a megtakarítási lehetőségeket és főleg azoknak a kockázatát így nem kötöttem életbiztosítást. Hanem helyette Aegon Lakástakarékpénztár mellett döntöttem. Kötöttem is 2db 5 évest. Havi 20-20e-le. 100% kedvezmény volt a nyitásra ha van Aegon lakásbiztosításod. Az meg van.

Nem rossz dolog ez az évi 72.000Ft Állami támogatás. Ha kell kell majd. Ha nem akkor meg lejár és kiveszem .

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26361) skristof válasza AMD Power (#26360) üzenetére


skristof
tag

a "ha nem kell, kiveszem" azért eléggé nem jó hozam :))

(#26362) AMD Power válasza skristof (#26361) üzenetére


AMD Power
titán

Lehet ,hogy amire lejár az 5 év addigra öröklünk még egy lakást. Ahhoz lehet ,hogy pont jó lesz ,hogy hozzácsapjuk és veszünk egy másikat, nagyobbat. Kiadjuk tök mind1. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26363) skristof válasza AMD Power (#26362) üzenetére


skristof
tag

arra céloztam, hogy ha nem támogatott céllal veszed ki, akkor bukod az állami támogatást, és <1% kamatot kaptál 5 évig

(#26364) AMD Power válasza skristof (#26363) üzenetére


AMD Power
titán

Ez igy van.

Viszont sajnos bankban sem kapnék többet 1% kamatnál. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26365) amargo válasza AMD Power (#26360) üzenetére


amargo
addikt

megtakarítás és az életbiztosítás két különböző dolog, bár így már egyértelmű, hogy te kombinálni akartad a kettőt.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26366) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Van egy kis megtakarításunk, tudnátok valami okosságot, hogy mibe lenne érdemes beletuszakolni, gondoltam államkötvényre első körben...

Köszi

(#26367) Radnix válasza sittes79 (#26366) üzenetére


Radnix
senior tag

Milyen időtávban gondolkozol, mekkora összegről van szó, egyéb nem elhanyagolható részletek... ;)

(#26368) sittes79 válasza Radnix (#26367) üzenetére


sittes79
addikt

5 millió Ft és 1-3 év időtávban

(#26369) Radnix válasza sittes79 (#26368) üzenetére


Radnix
senior tag

Ha nem akarsz vele foglalkozni és biztonságos kockázatmentes dologra vágysz, akkor nem igazán lőhetsz mellé vele: [link]

(#26370) kovisoft válasza sittes79 (#26368) üzenetére


kovisoft
őstag

1 éves Kamatozó Kincstárjegy: 2.25%. Ha 3 évig benn tudod tartani, akkor esetleg 3 éves PMÁK: infl+2.75%.

(#26371) attiati válasza attiati (#26282) üzenetére


attiati
veterán

egyelőre nem túl meggyőző ez az S&P új csúcs kísérlet

(#26372) Shade45 válasza kovisoft (#26370) üzenetére


Shade45
senior tag

Nem értek a dologhoz, de mint laikusnak nem érné meg csak azért berakni az 5 millió forintomat, hogy egy év múlva +100 ezerrel többet vegyek ki...

Miért is jó ez?

(#26373) dellfanboy válasza Shade45 (#26372) üzenetére


dellfanboy
senior tag

roviden azert mert nincs mas...
ha berakod a bankba meg a felet se kapod.
jelen gazdasagi korulmenyek mellett nehez kockazatmentesen sok lovet szakitani..

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#26374) Vandit. válasza dellfanboy (#26373) üzenetére


Vandit.
addikt

jelen gazdasagi korulmenyek mellett nehez kockazatmentesen sok lovet szakitani.

Pedig nem :N csak mindenki beletörődik, hogy a képébe nyomják ezeket a nevetségesen alacsony kamatokat. Ha nekem lenne most 5 millióm, 1 hónap múlva már legalább 5.5 millió lenne belőle és gyakorlatilag 0 a kockázat.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#26375) Shade45 válasza Vandit. (#26374) üzenetére


Shade45
senior tag

Mesélj kérlek! :U

(#26376) Cathfaern válasza Shade45 (#26375) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

(#26377) Jim-X válasza Cathfaern (#26376) üzenetére


Jim-X
őstag

:DDD ;]

A játék az nem játék!

(#26378) Vandit. válasza Jim-X (#26377) üzenetére


Vandit.
addikt

Ez pontosan mit is jelent? :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#26379) PhoenixSzG válasza Vandit. (#26374) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Két éve nem volt 63 ezred? Havi 20% hozamot írtál, ezzel számolva abból a 63-ból ma már lenne 5 milliód :C

(#26380) Shade45 válasza Cathfaern (#26376) üzenetére


Shade45
senior tag

Már mindent értek! :DDD ;]

(#26381) Vandit. válasza PhoenixSzG (#26379) üzenetére


Vandit.
addikt

Eleve van egy minimális összeg, ami alatt nem működőképes másrészt meg mi van ha nem volt?

Shade45: Szerintem meg pont, hogy semmit nem értesz, de te is beállsz a "hozzáértők tábororába.

Én nem vitatom, hogy vannak itt olyan emberek, akik vágják a gazdaságot, tőzsdét stb-t, de miért kell leoltani kineveteni valakit, aki úgymond nem a megszokott dolgokat szajkózza? És miért nem lehet elismerni, hogy más is működhet a tőzsdén, bankbetéten túl? Gondolom a Nagy dobást látták egy páran innen. Ott is nettó hülyének nézték a tagot és lám mégis igaza lett.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#26382) maross


maross
veterán

jaj nee, megint kezdodik...

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26383) Jim-X válasza Vandit. (#26381) üzenetére


Jim-X
őstag

Ne haragudj, de en csak ennyit tudok hozzaszolni:

Te lennel a magyar Sam "Ace" Rothstein? :R ;]

A játék az nem játék!

(#26384) Vandit. válasza Jim-X (#26383) üzenetére


Vandit.
addikt

Távolról sem. Én én vagyok és nem más. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#26385) csiben1 válasza Vandit. (#26384) üzenetére


csiben1
tag

Ha ennyire biztos vagy a dolgodban, miért nem veszel fel hitelt és valósítod meg abból az üzletet? Ha a bank nem ad, akkor keresni kell egy uzsorást, ő biztos fog adni :C Hisz nincs mit vesztened, fejedben a tuti biznisz... :U

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#26386) Vandit. válasza csiben1 (#26385) üzenetére


Vandit.
addikt

Igen ez így megy, Beírom google-n, hogy uzsorások és kiadja a listát. :C

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#26387) csiben1 válasza Vandit. (#26386) üzenetére


csiben1
tag

2 év alatt simán simán megismerkedhettél volna ilyen üzletemberekkel ;]

You can walk straight through hell with a smile

(#26388) Vandit. válasza csiben1 (#26387) üzenetére


Vandit.
addikt

Ne haragudj, de én ilyen "üzletemberekkel" nem szeretnék semmilyen kapcsolatot létesíteni. :R

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#26389) Mercutio_ válasza Vandit. (#26388) üzenetére


Mercutio_
félisten

Még mindig ott a cofidis ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26390) aAron_ válasza maross (#26382) üzenetére


aAron_
őstag

Szóról szóra ugyan ez a gondolatmenet futott végig bennem. :DDD

What is your ikigai?

(#26391) Vandit. válasza Mercutio_ (#26389) üzenetére


Vandit.
addikt

Sajna még mindig nem opció semmilyen hitel. :N

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#26392) Rolly válasza Vandit. (#26391) üzenetére


Rolly
veterán

azért az fura, hogy nem volt mondjuk 100.000 ft-ot 1 év alatt amit össze tudtál rakni a tuti ötletre ... vagy ha azt nézzük, hogy havi 20.000 ft-ot félre tudnál rakni akkor már negyed millió is jutott volna ...

(#26393) Vandit. válasza Rolly (#26392) üzenetére


Vandit.
addikt

Igen ez eleg fura. Sajnos szar gazdasagi helyzetu orszagban elunk ez van. Az atlagfizeteshez nezve megelhetes mellett megneznem hogy rak felre barki is ennyi penzt csaladi vagy barmilyen mas kulso segitseg nelkul onerobol.

Azok mindig konnyen beszelnek, akiknek van hatszeluk( orokles ,csalad stb). Itt nem feltetlenul rad gondolok most, hanem ugy altalaban.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#26394) Apollo17hu válasza Vandit. (#26393) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Benn van a topik a kedvenceimben, és a te baromságaid miatt villan be folyton az új hsz. jelölő. Kurvára idegesítő vagy.

(#26395) Vandit. válasza Apollo17hu (#26394) üzenetére


Vandit.
addikt

Milyen baromságokra gondolsz? Az hogy te annak tartod vagy többen annak tartják, attól még nem feltétlenül az. Te vagy itt a mérvadó? Amúgy mi van, ha felvillan? Tied a topik vagy mi? Te mondod meg, hogy milyen témában lehet ide írni és hogy mennyit? Drágább lesz a kenyér, ha bevillan? Kicsit túlbecsülöd itt a szereped szerintem. Nyugodj meg attól megnyugszol! Azelőtt nem volt ilyen a ph eléggé felhígult sajnos, úgy tűnik...
Hozzáteszem nyitottam direkt blogbejegyzést erről magamnak, hogyitt ez ne legyen téma csak valamelyik "jóindulatú" fórumtag ment árulkodni és még csalónak is állított be, úgy hogy nem is ismer. A moderátor meg bólogatott is neki, mint egy kutyuska és egyből bezárta.

attiati: Akkor ez volt a sorsom, így jártam.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#26396) attiati válasza Vandit. (#26393) üzenetére


attiati
veterán

es ha a kovetkezo 20 evben senki nem ad neked penzt, akkor megoregedsz ugy, hogy vegig ott volt a tuti az orrod elott, csak sosem jott ossze 100e ft-od egy helyre?

(#26397) Apollo17hu válasza Vandit. (#26395) üzenetére


Apollo17hu
őstag

0 pénzügyi ismereted van, és még büszke is vagy rá. Bármelyik másik topikban nagyobb eséllyel kapnál pénzt. Azért húztam fel magam rajtad, mert úgy viselkedsz, mint a csöves, aki odamegy az emberhez lejmolni. Bár annak előbb adnék, mint neked.

(#26398) attiati válasza Vandit. (#26395) üzenetére


attiati
veterán

a létező legrosszabb választ adtad szerintem

van egy ötleted (függetlenül attól, hogy az mi), és nem vállalod a kockázatot, hanem mástól várod a megoldást

Kb egy hétig koplalnék, 2. 3. munkahelyet vállalnék, amíg össze nem jön a plusz pénz.
Aztán utána megvalósítanám a tervemet.
Ha már egyszer ennyire jó a hozam/kockázat várakozásod, és ennyire kis kezdőtőkével elérhető.

Ez így teljesen hiteltelen, te is tudod. Vagy megcsinálod egyedül, vagy szerintem hagyd a témát.

[ Szerkesztve ]

(#26399) BÁ Nutrition válasza Vandit. (#26381) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

tényleg h all a projekt?
mivel en sok evvel ezelottrol ismerlek innen egy masik topicbol talan elhiszed h nem kotekedesbol irom, akkor azt hiszem kb 200k-nal jartal. 2 ev alatt mi lett belole?

nekem tozsden januar ota kb 15% van, de ez csak veletlen, hosszu tavra 5%ot szeretnek elerni, szal 3 ev mulva is elegedett lennek a jelenlegi 15 %al durvan.. furcsa, eloszor meg kellett valtoztatnom az elvarasokat h realisan tudjam ertekelni az eredményt. ebben mai napig elevulhetetlen szerepe van PEZnek, csak sajna mar nem tartot kontaktot fel eve.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26400) attiati válasza emvy (#26330) üzenetére


attiati
veterán

Bár nem vonom kétségbe Shiller tudását.

De itt van még egy ábra ebből a cikkből (és innen)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.