Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) tomazin válasza emvy (#93996) üzenetére


tomazin
veterán

Nagyon egyet tudok veled erteni, meg csak most jonnek ez otletek,h mire lehet ezt erdemben felhasznalni es itt lesznek majd igazi meglepetesek.

(#94002) vnorbi válasza Yellow73_a (#94000) üzenetére


vnorbi
aktív tag

DKJ
Változó
Fix

A Részletek gomb jelenti az adott pdf letöltését. Ha az oldalon kicsit lejjebb görgetsz, akkor a "Tudnivalók, ügyintézés" alatt az "Aktuális árfolyam" tabot megnyitva megtalálod az összes többi típust is.

[ Szerkesztve ]

(#94003) j0k3r! válasza emvy (#93996) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Valami AI ETF-et láttam a múltkor, de abban a chip gyártástól kezdve a Salesforce-ig minden volt :DDD

Szerk: Esetleg valami reverse engineering vonalon indulnék el. Ha tudsz ilyen cégeket, akkor visszakeresni, hogy milyen ETF-ek birtokolják, hátha találsz olyat, ami nagyjából megfelel neked.

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#94004) Yellow73_a válasza vnorbi (#94002) üzenetére


Yellow73_a
tag

Köszi.
A nyitólapról egyébként milyen menüpontokon keresztül lehet ide eljutni?

(#94005) peetie1 válasza Yellow73_a (#94004) üzenetére


peetie1
aktív tag

Állampapír, tájékoztatók tudnivalók. És ott görgetsz lefelé. Trükkösen csinálták meg...

(#94006) Eleba válasza Oppenheimer (#93964) üzenetére


Eleba
csendes tag

Szia. Miért nem VWCE, ha megkérdezhetem?

(#94007) PredatorZoli válasza Eleba (#94006) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nem szimpatizál a fejlődő piacokkal.

(#94008) aAron_ válasza emvy (#93996) üzenetére


aAron_
őstag

Kapitalizáció? Egyik probléma itt is szerintem az, hogy a tech óriások felvásárolják az igazán ígéretes cégeket még kezdetibb stádiumban, IPO előtt. Azok megvásárlása meg nyilván nem lenne koncentrált.

Justetf-en kereshetők AI és Innovation tematikus ETF-ek. Összetevőket nem néztem, de talán valami féle ihletet adhatnak. Amúgy meg szerintem marad a manuális részvény válogatás, megfelelő screener nem hiszem, hogy létezik erre. Pedig mondjuk lehetne rangsorolni, hogy az éves beszámolóban hányszor jelennek meg bizonyos kifejezések.

What is your ikigai?

(#94009) Czimby válasza aujjobba (#93992) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm a tanácsokat!

Próbálok kiokosodni amennyire lehet, itt a topicban.
Lehet elkezdem az első hsz.-től az olvasást.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#94010) -v- válasza Oppenheimer (#93998) üzenetére


-v-
addikt

+1

(#94011) PredatorZoli válasza Czimby (#94009) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

19 év anyaga, 94 ezer hsz kicsit sok lesz, illetve a közel 20 éves dolgok már nemigen aktuálisak. Célszerű az elmúlt 1-2-3 évet olvasni.

(#94012) Blackmate válasza emvy (#93996) üzenetére


Blackmate
senior tag

Félig vicc, félig komolyan: mit mond erre a ChatGPT? :D

(#94013) Vesa válasza emvy (#93996) üzenetére


Vesa
veterán

+1
Jó stratégia! Szerintem is nagyot fog menni ez a szektor, mert rengeteg potenciális felhasználási területe van/lesz.

A tudomány a valóság költészete!

(#94014) bandus válasza BlackV (#93999) üzenetére


bandus
veterán

ezt miért gondolod így? ezer féle képpen fel lehet használni ezt - és más - technológiát is, még nagyobb értéket és profitot teremtve vele.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#94015) Sub-S válasza emvy (#93996) üzenetére


Sub-S
senior tag

ChatGPT durrantás után az AI cucclik mentek egy 500-1000%-ot hirtelen. :)

(#94016) Yellow73_a válasza peetie1 (#94005) üzenetére


Yellow73_a
tag

Ó, hogy rohadnának meg! Nem gondoltam volna, hogy magára a "Tájékoztatók, tudnivalók"-ra kell rákattintani, mikor alatta ott van felsorolva pár almenü, amik között természetesen nincs ott az árfolyamok.
Köszi!

(#94017) BlackV válasza bandus (#94014) üzenetére


BlackV
senior tag

A gőzgépet is ezerféleképpen fel lehetett használni. Pl. hajótársaságok felszerelhetik a hajóikra, hogy több profitot termeljenek. De gőzgépet a versenytársak is vehetnek majd, honnan tudom melyik cég fogja a legsikeresebben kihasználni? Ha pedig veszek az összes hajótársaságból, megveszem azokat is amelyek csődbe fognak menni az egyenlő küzdelemben. Szóval ugyanúgy céget kell értékelnem, stratégiát elemeznem, mint bármikor ha egyedi részvényt akarok venni. Az ipari forradalom előre tudása, szerintem nem ad nekem különösebb előnyöket. Annyi előnyt igen, hogy érdemes olyan céget venni, amelyik tud jó gőzgépet csinálni, és ebben versenyelőnyre tett szert. Mert valószínűleg nagy kereslet lesz a cuccra.

[ Szerkesztve ]

(#94018) Vesa válasza BlackV (#94017) üzenetére


Vesa
veterán

Igen, de ezzel jelentősen szűkítheted a kört, tehát nagyobb esélyed lesz belenyúlni a tutiba. :D Természetesen erre így sincs semmi garancia. Anno megéltem a Google felemelkedését, akkor, amikor még az Altavista, a Lycos, meg a Yahoo volt a top 3 keresőmotor. Ma meg ugye...
Viszont jobb az esély eltalálni a célt 6 lehetőségből, mint 106-ból, de ez csak szubjektív véleményem, nem különösebben érdekelnek a részvények és a tőzsde sem.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#94019) batazs


batazs
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy ide passzol-e a kérdés, amennyiben havi rendszerességgel 100 000 Ft alatti összeget váltanék EUR-ra, hogyan lenne célszerű? Pénzváltó, wise stb? Megtakarítás lenne, nem célom, hogy egyből elköltsem, max a későbbiekben utazáskor használnám fel.
Köszönöm a válaszotokat!

(#94020) Gigicuci válasza batazs (#94019) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Revoluton válts, de ott ne tarts nagyobb összeget hanem utald tovább a bankodnál az eur számládra.

[ Szerkesztve ]

(#94021) Ringman válasza emvy (#93996) üzenetére


Ringman
nagyúr

múltkor átnéztem pár etf-et, de nem találtam ilyet, amit az erstenél meg tudtam volna venni.

(#94022) Stanlee válasza Vesa (#94018) üzenetére


Stanlee
őstag

Onnan tudod, hogy oreg vagy, mert hasznaltad ezeket a keresoket :))

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#94023) PredatorZoli válasza batazs (#94019) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Euróban csak úgy parkoltatni a pénzt nincs értelme. Csak akkor érdemes váltani, ha az eurót utána be is fekteted, pl ETF-be. Ha nem fekteted be, jobban jársz ha forintban marad és állampapírt veszel.

(#94024) atee_13 válasza emvy (#93996) üzenetére


atee_13
őstag

Kérdezd meg a chatGPT-től ;]

(#94025) AMD Power


AMD Power
titán

Az létezi k, hogy a K&H Állampapir befektetési jegy az nem kamatdó mentes? Most akarta eladni/átcserélni egy ismerösöm és ő mondta. Azt hittem ,hogy a 2019 június 1. után kibocsátott lakossági állampapírok kamadatómentesek!?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#94026) Oppenheimer válasza AMD Power (#94025) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Benne van a kérdésedben a válasz. Befektetési jegyet adna el.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#94027) stingy2 válasza AMD Power (#94025) üzenetére


stingy2
senior tag

Egy banki befektetési jegy mióta állampapír?

INTJ

(#94028) AMD Power válasza stingy2 (#94027) üzenetére


AMD Power
titán

Nem én találtam ki a címet ennek. ;)

Oppenheimmer: Akkor nagyon megtévesztő az ajánlatt neve.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#94029) nihill válasza Blackmate (#94012) üzenetére


nihill
őstag

(#94030) sutszi válasza AMD Power (#94028) üzenetére


sutszi
veterán

2029/J-nél most márciusban lesz a kamat forduló. Jól gondolom, hogy attól kezdődően változik a kamata is 16%-ra?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#94031) tomazin válasza sutszi (#94030) üzenetére


tomazin
veterán

Igen.

(#94032) Mizsala válasza nihill (#94029) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Nagyon jó :D Főleg a második kérdés :C
Egyébként úgy tudom, hogy angolul érdemes kérdezgetni, mert úgy jobban működik.

(#94033) Ixion77 válasza emvy (#93996) üzenetére


Ixion77
őstag

Jellemzően nem azok a szektorok/cégek hoznak jól a jövőben amelyekben ma hype van. Márpedig az ChatGPT-ben most határozottan az van, tehát biztos lehetsz abban hogy amit csak fel lehetett fújni a környéken azt fel is fújták.

Még ha nem lenne már késő beszállni, akkor is ott a probléma, hogy konkrétan tudnod kellene mely cégek fognak igazán jól kijönni belőle.
Vegyük például az AI-t: Én kifejezetten számítottam az AI köztudatba való berobbanására és arra hogy jelentős profitnövekedést fog hozni egyes szektorokba. Ezért az elmúlt két évben folyamatosan vásároltam WTAI ETF-et. Az eredmény: még mostani AI mánia után is mínuszban vagyok velük :( Hiába hogy egy-két cég nagyot ment, a többiek visszahúzzák a teljesítményét.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#94034) avl


avl
aktív tag

nem tul komoly, de erdekelnek velemenyek :-)

JPGL-em kb. 4.8%-nyi van, bövithetem még
tavaly a mostani arnal (~29.85€) dragabban is vettem

a dilemma: vegyek most (tovabbi min. 1.6%-nyit, de összesen akar tovabbi 4.8%-nyi sincs ellenemre), vagy még ne ?

(#94035) PredatorZoli válasza avl (#94034) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Szerintem megéri venni. Ebből mindig megéri.

(#94036) donat_sz válasza avl (#94034) üzenetére


donat_sz
senior tag

Én nem szeretek időzíteni, mert holnap indulhat mindkét irányba is..

Azonban, ha most megdörzsölöm a jósgömböt én még további korrekciót olvasok ki belőle. Bár lehet, hogy fontosabb kérdés, hogy az eurót megvetted-e már hozzá, mert ott nagyobb mozgástól tartanék, mint a JPGL árfolyamában a következő napokban/hetekben. :DDD

(#94037) travix válasza Ixion77 (#94033) üzenetére


travix
aktív tag

Szerintem a microsoft, google a legbiztosabb vétel ha AI a cél. A kis felhypolt growth cégekbe egy forintot se raknék, persze el vannak adva hogy ilyen-olyan világmegváltó ötletekkel jönnek, de aztán a kutyának se kell a szoftverük. Microsoft most hatalmas előnybe került és szemmel látható, hogy működik, fizetnek érte az emberek. Szerintem ez lesz az új sláger, de már nem olyan ami még csak papíron létezik, mert itt van már, bevált.

(#94038) aujjobba válasza avl (#94034) üzenetére


aujjobba
addikt

Vehetsz 2.4%-nyit most, ugyanennyit nehany honap mulva ha esetleg tovabb esik addigra.
Ha nem lesz lejjebb, akkor ugyis veszel abbol a penzbol majd olyat, ami esett.
Mar ha jol ertettem a strategiadat.

(#94039) Tapsi válasza travix (#94037) üzenetére


Tapsi
addikt

Mármint miért fizetnek a Microsoftnak az emberek? Az AI megoldásaiért? Mire gondolsz konkrétan?

(#94040) avl válasza donat_sz (#94036) üzenetére


avl
aktív tag

igen az € mar all a szamlan - mai szemmel kicsit koran is valtottam sokat; bar tegnap is valtottam HUF->€ iranyt

~6% cash-em van ...én sem szeretek idöziteni, bár nagyon bosszakodni nem szoktam (ha ~1.5%-nyit veszek es azon 2-3-4%-nyi mértekben nem a lokalis arfolyamminimumon, nem döl össze a világ[om]) :-)

tovabbi korrekcio: meddig ? :-)))) idöben es szintben (még X napig/oraig, még Y %-kal lejjebbig)

(#94041) julius666 válasza emvy (#93996) üzenetére


julius666
addikt

Ezen már sokat gondolkoztam tavaly ősz óta. A közvetlenül érintett, magából az AI szolgáltatás nyújtásból pénzt keresni kívánó cégekbe szerintem már be van árazva nagyon sok az álmokból (lásd nVidia...), ezeken nyerni leginkább akkor lehetne, ha nagy pontossággal meg tudnád jósolni a jövőbeli fejlesztéseket és azok hatását.

Tágabb értelemben véve ezek a cuccok az egész gazdaságot húzni fogják sztem, mindenki érintett lesz. Vagy azért, mert az adott szektorban konkrétan használhatók lesznek az új eszközök (mint amilyen példákat te is írtál), vagy azért, mert a kiéleződő verseny árcsökkentő hatású lesz, ami a termékek/szolgáltatások fogyasztóinál is le fog csapódni. Szóval hosszútávon a szokásos jól diverzifikált ETF-ekkel megveszed a sztori teljes lefutását. :)

Amire esetleg jobb eséllyel lehetne tippelni, hogy milyen cégeknek lesz a szép új világ fájdalmas, csak hát erre meg kisbüfiként nem nagyon tudsz portfóliót építeni (vagy csak én nem vágom, hogy kell).

#93997 attiati: a hszben, amire válaszoltál pont linkeltem régebbi hsz-em ( #93661 ), ott megtalálod a választ. :)

[ Szerkesztve ]

(#94042) Ixion77 válasza avl (#94034) üzenetére


Ixion77
őstag

SPY visszább jött az Extrém 1. szintről (~4150), de még mindig nem annyit amennyire én számítotok. Ahhoz képest, hogy hol tartanak a kötvényhozamok (US02Y 4.9%, szeptemberi várakozás 5.45%), a részvénypiac szerintem még mindig meglepően jó tartja magát. Pl. 22.10.13-i SPY 350-es mélypontnál a csúcs várakozás még 4.85% volt. Most jóval magasabb.
Ezt két oldalról lehet nézni:
1, A kötvénypiac mutatja az irányt, tehát megyünk még jóval lejjebb.
2, A részvénypiacot szokás szerint nem érdekli a valóság, megunta a kamatokon való aggódást, és a relatív ereje azt mutatja hogy bármilyen jó hír esetén kirobbanó erővel fog emelkedni. Védekezőkbe húzódás sem igazán figyelhető meg, és a növekedési részvények sem szerepelnek igazán rosszul.

Általában a kötvénypiacnak szokott igaza lenni, ezért én még nem veszek, de egyre inkább zavar hogy nem akar ez az esés begyorsulni. Egyre inkább az emelkedés korrekciójának néz ki, mint egy új lábnak lefelé.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#94043) avl válasza aujjobba (#94038) üzenetére


avl
aktív tag

ó nekem a 1.6%-nyi is abszolut ertekben sok (több mint elmult nehany évbeli atlagos 1 eves kiadasaim)

a min. jutalek es %-os jutalek minimuma az aktualis kondicioim mellett magasabb összegnel metszik egymast, ezert nem mondjuk 15 alkalommal 0.1%-nyi veteli lepesek

igen, ilyemi az elkepzelesem; most ~6% cash-em van (nagyon reg nem volt már ennyim), es ha olcso akkor veszegetek

(#94044) avl válasza Ixion77 (#94042) üzenetére


avl
aktív tag

köszi ! ez tartalmasabb, mint #94035 => azert "a mindig" talán túlzás

szerk.: persze a többieknek is köszi a reakciokat !

[ Szerkesztve ]

(#94045) time_drainer


time_drainer
csendes tag

Sziasztok!
Elérkeztem oda, hogy megnyitnám a KBC-s értékpapírszámlámat, ha valaki küld egy ajánlólinket, megköszönöm. :)

ChatGPT sztorihoz "befektetési laikusként" csak annyit tennék hozzá, hogy a Gartner Hype Cycle-ről még én is hallottam, és IT-ben dolgozva láttam is a lefutását jó párszor, szóval szerintem lesz még itt is kijózanodás. Illetve amikor már John Oliver is ezzel foglalkozik a hétvégén, akkor szerintem már túl vagyunk azon a ponton, hogy megláttunk valamit, amit mások még nem. :) De a tőzsdei részével nem foglalkoztam a jelenségnek, szóval el tudom hinni, hogy lehet az ilyenekből pénzt csinálni, ha valaki jól csinálja / szerencséje van.

(#94046) avl


avl
aktív tag

már tegnap is majdnem vettem tovabb a JPGL-t, de ma megkerdeztem az itteni tanácsadókat :-)))) és

"29,812821 eurós átlagáron teljesült megbízása"

evvel 4. legnagyobb portfolioelemem, ~6.3%-nyi részesedéssel lett a JPGL - tehat még vehetek, ha tovabb olcsosodik

mivel 30+ éve végeztem BME-t = nem mai fiatal, felmerül bennem US kötveny ETF is (7-10, vagy meg hosszabb), ha tovabb emelkedik hosszu hozamuk

kötvenyarányom 7-10% csak

[ Szerkesztve ]

(#94047) peetie1 válasza avl (#94043) üzenetére


peetie1
aktív tag

ZPRV-ről letettél? Vagy azt már bezsákoltad? Nekem 50 körül van a célárfolyamom a te szisztémád szerint, de azt lehet nem fogja elérni, szóval muszáj lesz növelnem rajta ha venni akarok :D

(#94048) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
Azon gondolkoztam, hogy a webkincstáron van valami biztosítás, vagy mi történik, ha valaki feltöri és kiutalja magának a pénzt?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#94049) SFU válasza time_drainer (#94045) üzenetére


SFU
tag

Küldtem.

Üdv!

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#94050) Oppenheimer válasza Ixion77 (#94042) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Turelem. FED nem birja hutteni az amerikai gazdasagot, es most az eurozona maginflacio is negativ meglepetest okozott. Tobbet fognak emelni a jegybankok mint par hete gondolta a piac, lesznek meg olcsobb reszvenyek hamarosan.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.