Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26601) #79621120 válasza concret_hp (#26600) üzenetére


#79621120
törölt tag

Jó , de megtakarítás is . Akkor minek számít ?

(#26602) Radnix válasza #79621120 (#26596) üzenetére


Radnix
senior tag

A könyvelésben eszközökben és forrásokban gondolkozunk, ez a kettő adja meg a mérleg két nyelvét, és e kettőnek mindig egyensúlyban kell lenni, különben valamit elrontottunk.
Ajánlom, hogy googleben keress rá, hogy mérleg, kettős könyvelés, ha tudsz angolul akkor balance sheet...
Pár perc alatt meg lehet érteni nagy vonalakban.

(#26603) bobsys válasza #79621120 (#26596) üzenetére


bobsys
addikt

Fizetes bevetel a szamladra(zsebedbe), majd pedig a csekk az kiadas a zsebedbol ami bevetelkent jelenik meg a megtakaritasi szamladon.
szerk: gnucashnel ez sima tranzakcio amiben a ket szamlad (amire a fizetesed jon meg a megtakaritasi) kozti penzmozgas tortenik.

szerk2: a gnu cash szerintem kicsit overkill otthonra, en is neztem mar parszor de tul sok, toltsd le a mmex programot. Kevesebbet tud, de egyszerubb

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#26604) #79621120


#79621120
törölt tag

@Radnix @bobsys

Mindkettőtöknek köszönöm a választ .

(#26605) Apollo17hu válasza syl5 (#26597) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Mindig hétvégén nézegetem (ill. nézegetném), de 3-ból 2 alkalommal "a háttérrendszer nem válaszol" hibaüzenet fogad.

(#26606) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
MÁK-nál most 15M-t (ingatlan eladás) 3 vagy 5 évre mibe érdemes fektetni? Bemegyek a héten oda, megkérdezem őket, de jó lenne, ha megírnátok a véleményeteket :R
Köszi

(#26607) concret_hp válasza st6969 (#26606) üzenetére


concret_hp
addikt

megnézted az oldalukat?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26608) st6969 válasza concret_hp (#26607) üzenetére


st6969
őstag

Bevallom nem, és elég láma vagyok ebben a kérdésben, könnyebbnek gondoltam itt megkérdezni.
De akkor böngészek.

(#26609) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

1. Ha otp-nél van lakossági folyószámlám és értékpapír számlám is amin állami kincstárjegyeket tartok, akkor ha azok lejárnak, hogy tudom úgy kivenni a pénzt, hogy a legkevesebb legyen a levonás? (5 milla körüli összegnél)

2. 8 éves fundamentánál , ha jól tudom, durván 3.5 milla a mximum amit fel lehet venni hitelként 10 éves futamidőre. Lehet-e ennél kevesebbet, pl. 2 millát felvenni és nem 10 évre hanem csak 5-re?

BANZAII

(#26610) amargo


amargo
addikt

Pff
AXA-ról elkezdtem átutalni a pénzt és mivel egy csomaglekötés az előző hónapban járt le a többi meg most fog hóvégén, gondoltam elutalom a múlthavit, nem kellett volna... most utána néztem és max 6e lehet az utalás ezért érdemes egy összegben mindent átutalni, erre figyeljen más is!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26611) attiati válasza amargo (#26610) üzenetére


attiati
veterán

nehezen érthető, amit írsz
6e lehet az utalási *illeték?
csomaglekötés = betét?

Ennek semmi köze az axa-hoz, mindenhol 6e a tranzakciós illeték maximuma.

[ Szerkesztve ]

(#26612) amargo válasza attiati (#26611) üzenetére


amargo
addikt

Sajnos összeszedetlen voltam és fáradt.

Tehát van x M a számlámon, de abból csak egy részét utaltam át, gondoltam a többit majd később, úgy emlékeztem korlátlan összegig ingyenes (tudom meg kellett volna néznem előtte) az utalás illetéke (orbánadó).

Igen, betétlekötés járt le.

Az írásom lényege inkább az, hogy más figyeljen, mert nem korlátlan összegig ingyenes az átutalás.
Raiffeisen-nél (csak megtanulom leírni) most korlátlan összegig ingyenes az utalás, azt hiszem ez kavart meg..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26613) axioma válasza MaciG (#26609) üzenetére


axioma
veterán

LTP: Kevesebbet igen [szerz.o. csokkentes, visszafele nem kapod meg a nyitasi kulonbozetet, bezzeg ha emelnel fizethetned...], de a torl. reszlet igazabol a fixalt [szerz.o.-hez], nem a futamido az adott. Tehat magasabb torl rovidebb ido kombi nem kerheto direktben. Ellenben barmikor barmennyi elotorl. ingyenes... [azt neked kell utalnod, az alap meg - legalabbis alairaskor mindenkepp - kotelezoen csop.besz.]

[ Szerkesztve ]

(#26614) attiati válasza amargo (#26612) üzenetére


attiati
veterán

sztem még mindig keversz valamit

Axa-nál az utalás ingyen van, és sok más helyen is.
De az utalási illetéket mindenképpen meg kell fizetni, ami a költségvetésbe megy. A mértéke a törvény szerint 3 ezrelék, maximum 6000 ft.

(#26615) axioma válasza attiati (#26614) üzenetére


axioma
veterán

Raiff-nal a premium gold 2.0-ban ezt SEM terheli ra a bank az utalasra. Igaz, kell havi 400e bejojjon, de lehet kulso forrasbol barmilyen penz. Csak a hitelkartyamert fizetek naluk ha jol emlekszem, meg a devizaszamlan ha kivenne'k vagy utalnek, de egyelroe csak gyujtok.

(#26616) MaciG válasza axioma (#26613) üzenetére


MaciG
addikt

Értem. köszi!
Bár ha a törlesztő részlet fix, akkor hiába kérek előtörlesztést, mert nem fizetek ki kevesebbet.
(Azért gondoltam a rövidebb futamidőre, mert általában a hitelnél ha jól tudom az aktuálisan fent lévő tartozás évente kamatozik, így minél rövidebb a futamidő, annál kevesebb kamatot fizetek. Az már más kérdés hogy rövidebb futamidőnél, magasabb a havi törlesztő)

BANZAII

(#26617) attiati válasza axioma (#26615) üzenetére


attiati
veterán

akkor nem szóltam

Mondjuk az elég speckó szolgáltatás. Akár azt is promózhatná valamelyik bank, hogy nála nem kell kamatadót fizetni. Persze kell, csak átvállalja, és máshova teszi be a díjstruktúrába.

(#26618) concret_hp válasza attiati (#26617) üzenetére


concret_hp
addikt

cibnél is van még olyan csomag, hogy 39 magyar kredit az utalás összegfüggetlenül.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26619) attiati


attiati
veterán

hitelkártyás egészségpénztári befizetésre is adnak visszatérítést? Erste Jokert nézegetem.
Sose hitelkártyáztam. Azt sem tudom, hogy önállóan is igényelhető a h.kártya, vagy számlát is kell nyitni?

(#26620) axioma válasza attiati (#26619) üzenetére


axioma
veterán

A hitelkartyahoz hitelkartya-szamla tartozik, kulon van akkor is ha van folyoszamlad az adott banknal. Ez a csomag (kartya es dijai) resze, nem extra van ezen felul.
Eg.pt. hogy jon a hitelkartyahoz? Van olyan eg.pt. ahol be lehet fizetni a szamladra hitelkartyarol, pl netes fizetofeluleten? (Fura lenne, mert az elfogadasnak koltsege van, de lehet en vagyok tajekozatlan.) Visszaterites elvben az "egyeb" kategoria szerint lehetne.
Olyan eg.pt. kartyat nem lattam me'g, ami egyben hitelkartya is, ez sztem az osszeg felhasznalasara jaro adokedvezmenyek feltetelenek is ellentmondana (plane most a 180 naposoknal meg foleg).
Szovla ha konkret termeket tudsz mondani, akkor arrol lehet velemenyt nyilvanitani, igy most nem egeszen tudom, mire utalsz.

(#26621) axioma válasza MaciG (#26616) üzenetére


axioma
veterán

Grrrrr.
Nem. Ha elotorlesztesz, a torl.reszlet nem valtozik (mert ilyen a szerzodes), de ERTELEMSZERUEN csak addig fizeted, amig tart a toketartozasod!!!
Amikor bekuldesz egy osszeget (mind1, hogy a havi kotelezo vagy elotorl.), akkor abbol elobb levonjak az addig esedekes dijakat (kamat, kktg ha van), es a maradekkal csokkentik a toket. Tehat ha elotorlesztesz, az nem csak annyival kevesebb honapnyi "havidij" a vegen, amennyi a befizetesbol kijon, hiszen innentol arra a tartozasreszre kamatot se kell fizetned (mert mar nem tartozol).
Ha reszletesebben erdekel, akkor mutatok majd szamokat is, most nem erek ennel tobbre ra.

Egyebkent a kamat forintalis osszege kevesebb a rovidebb futamidonel, de ez a fentiek alapjan az elotorlesztesnel is megvan.

[ Szerkesztve ]

(#26622) Rolly válasza axioma (#26621) üzenetére


Rolly
veterán

Hali én úgy tudom LTP-nél az előtörlesztésnél van 1% költség...

Mi jövőre szeretnénk előtörleszteni, s akkor két lehetőségünk lesz:
- előtörleszteni a hitelnek minősülő összegbe (itt a kamat 3,9%)
- előtörleszteni az áthidaló hiteles fundamentába (itt a kamat 5,9%)

Én úgy gondolom, hogy előbb az 5.9-es fundamentát lenne jó előtörleszteni s amint lehet végtöleszteni de az áthidaló hiteles időszakban az előtörlesztés esetén a kamat összege ugye csökken... tehát ha jól gondolom ha van egy 6 milliós "tőkénk" amire számolják a kamatot és ebből én 2 milliót előtörlesztek, akkor az áthidaló időszakban már fog csökkenni a havi fizetendő kamat összege?

Míg a sima hiteles időszakban az összeg marad előtörlesztésnél, csak mivel kisebb a töke így a kamat is így a törlesztési időszakban "előrébb ugrunk..."

(#26623) attiati


attiati
veterán

premium eg.penztarnal lehet befizetni bankkartyaval. Lehet, hogy akkor hitelkartyat is elfogadnak.

1.erste jokerrel befizetek preium ep.ba
2. boltban erste jokerrel fizetek es kerek szamlat
3. amit bekuldok ep-nak.
4. ep visszautalja folyoszamlara

ez igy 2x4% kedvezmeny? szep is volna

[ Szerkesztve ]

(#26624) MaciG válasza axioma (#26621) üzenetére


MaciG
addikt

Ahan. Tehát akkor lényegében ha előtörlesztek és pl. 10 év helyett 5 év alatt fizetem ki, akkior összeségében spóroltam, mert kevesebb kamatot fizettem vissza.

BANZAII

(#26625) axioma válasza Rolly (#26622) üzenetére


axioma
veterán

Hat, elvileg valtozhatott, de LK szakban nem volt. Az athidalonal nyilvan mas a sztori!

Szerk. raneztem a hirdetmenyre, LK-ra nincs semmifele dija. Tovabbra se. Elozoben se, meg nemsokara eletbe lepon se.

[ Szerkesztve ]

(#26626) axioma válasza attiati (#26623) üzenetére


axioma
veterán

Ja, igen, akkor nyerhetsz rajta 2x. De fura lenne, ha 4%-ot adnanak ra, azt csak bizonyos (most nem tudom a nevet, termekkorre vonatkozo azonositoju) POS-okra kaphatsz, kerdes hogy az eg.pt. olyan koddal terheli-e a szamladat. Ha igen, akkor viszont tenyleg mehet igy... [plusz persze az adokedvezmeny kihasznalasabol adodo %]
Meg fogom akkor en is ezt az eg.pt-t nezni... vagy MKB-t rugdosni, hogy lehessen ugy befizetni:)

Szerk. ja azt ne felejtsd el, hogy azert van a sztoriban egy mukodesi koltsegre levonas. Persze azt az adokedvezmeny ubereli boven, de ahhoz hogy 10e Ft-ot ki tudjanak utalni, 10,5e-11e kell befizetni, na igen ezert vagyok en mkb-ban mert ott volt anno mikor neztem a szumma koltseg a legolcsobb (kartyaval meg atlag muk.ktg-gel).

[ Szerkesztve ]

(#26627) axioma válasza MaciG (#26624) üzenetére


axioma
veterán

Hat, en nagyon nem szeretem, ha valaki forintalisan ilyen 5-10 ev tavolsagban levo osszegeket ad ossze, mert az egy nem letezo szam (jelenertekesitve kellene).
De egyreszt most minimalis a (bevallott) inflacio, masreszt meg nagysagrendben igaz, amit mondasz, tehat a korabbi visszafizetessel ugyanugy sporolsz, mintha rovidebb futamidot vallaltal volna.

[ Szerkesztve ]

(#26628) Rolly válasza axioma (#26625) üzenetére


Rolly
veterán

én a hitel átalános tájékoztatón találtam visszafizetésre vonatkozó díjat ... hogy lehet akkor úgy visszafizetni, hogy mégse legyen előtörlesztés? A megadott számlaszámra többet utalok? :)

(#26629) axioma válasza Rolly (#26628) üzenetére


axioma
veterán

Menj fel a funda weboldal, dokumentumok, hirdetmenyek, es ott kulon van szekcio az athidalo es azonnali athidalo hitelre, es kulon van a lakaskolcsonre. Kizart, hogy olyan papirt adtak volna, amin mindketto kozos tulajdonsagai vannak, mert olyanjuk szinte nincs.
A lakaskolcson (lejart, rendesen fizetett megtakaritas szerzodesebe eleve belefoglalt, szerz.osszegig felvett hitel) eleg sok dija bele van foglalva a nyitasi dijba (pl. annak hitelinditasi dija sincs pluszban, talan csak a takarnet lekerest kell fizetni). Ez mindig is ingyenesen elotorlesztheto volt.
Azt viszont nem tudom biztosan, hogy automatikus az elotorlesztes (beerkezo penzre azonnal, vagy a kovetkezo honapfordulonal egybol szamolnak vele), vagy kulon be kell jelenteni/kerni valami modon. Emlekeim szerint inkabb elobbi.

[ Szerkesztve ]

(#26630) concret_hp


concret_hp
addikt

na akkor itt az új ápdét sztori :D dunaház a tőzsdére...[link]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26631) Rolly válasza axioma (#26629) üzenetére


Rolly
veterán

megjött az általános hitelszerződési csomag s ebben részletezik, hogy milyen előtörlesztési feltételek vannak:

1. áthidaló kölcsön alatt:
1,5% ügyviteli költsége van (max 30.000 Ft) az előtörlesztésnek. Ha csak simán többet utalsz akkor nem a hitelt törleszted, hanem "külön számlára" kerül a pénz 1%-os kamattal ...

2. lakás kölcsön esetén:
ha többet utalsz akkor az előtörlesztés és nincs költsége, a könyvelése automatikus

(#26632) _NCT


_NCT
őstag

Fundánál miért szűnik meg az e-banking? Van valakinek valami belsős infója?

(#26633) #95561216


#95561216
törölt tag

Ha idén több pénztárba is fizettem (nyugdíj, egészség), kérhetem az egész utáni adóvisszatérítést egy helyre?

(#26634) Stanlee válasza _NCT (#26632) üzenetére


Stanlee
őstag

Valoszinuleg olcsobb fenntartani a telefonos ugyfelszolgalatot es az osszes tobbi "offline" kapcsolattartasi modot, mint azt a szornyedvenyt, amit e-banking nevre kereszteltek. En azon kivul, hogy kinezzem belole az adataimat semmire nem tudtam hasznalni. Ha valami bajom volt, akkor a telefonos ugyfelszolgalattal kellett beszelni. A tobbi dolog meg nem igazan erdekelt, mivel megy ra havonta a fizetes, es ha kikuldik postan evente egyszer az osszesitest a szamlarol, reszemrol teljesen OK.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26635) Rolly válasza _NCT (#26632) üzenetére


Rolly
veterán

én úgy tudom, hogy egy nagy fejlesztés van folyamatban ahol a jelenleg párhuzamosan futó 10-15 rendszerből a fundamentában 1 rendszert akarnak gyúrni ... gondolom a nem annyira használt / nem fontos rendszereket lelövik és később megcsinálják majd, hogy menjen...

(#26636) dptrsk válasza #95561216 (#26633) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha jól emlékszem az egész összeget csak 1 helyre kérheted, s ennek olyan helynek kell lennie, ahova fizettél be adott évben.

(#26637) amargo válasza attiati (#26614) üzenetére


amargo
addikt

Nem hiszem, hogy kevertem (bár az tény, hogy meg kell fizetni, de azt a bank átvállalja kedvezmény formájában):
Egyes bankszámlákhoz kapcsolódó kedvezmények
Átutalások:
"Korlátlan számban 0 Ft + 0%,
maximum összesen havi 400.000
Ft értékhatárig"
és igen 400e felett már él a plusz kamatadó (orbánadó) max 6000 Ft.

szerk:
végül axioma le is írta, hogy Raiffeisennél pl nincs összeghatár, amíg átvállalja a bank.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26638) _NCT válasza Rolly (#26635) üzenetére


_NCT
őstag

Én is erre gondoltam első blikkre. Másodikra meg amit lentebb kolléga írt, olcsóbb az ügyfélszolgálat. Bár szerintem nem fogják meglépni azt, hogy 2016-ban ne legyen elektronikus útja az egyenleglekérdezésnek, adatmódosításnak stb.

(#26639) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

A Raiffeisennél gondoltam kipróbálom ezt az oneCard-os hitelkártyát, éves szinten 40e - kártyadíjat lehet elérni a standard-al. De ezt többen ismeritek.
A kérdésem, hogy paypal-ra érdemes bekötni? Ott is érvényes az 1%-os visszatérítés, tekintve, hogy minden kártya használatra adnak, de a bankban azt mondták, hogy internetes vásárlásra nem adnak vissza, gondolom akkor paypal-ra sem, mert az is annak minősül, nem?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26640) axioma válasza amargo (#26639) üzenetére


axioma
veterán

Hat, eleg fura lenne... marmint a netes vasarlas kizarasa nem remlik, h volt barhol is visszateritesre [nyilvan csak 'egyeb' kategorias tud lenni, mert nincs az elfogadohelynek termekcsoportja].
Mondjuk a Raiff sehol se koti az orrodra, h mibol szamolta ki amit visszaadott. Allitolag valami csodacimre irva elkuldik, 1x akartam a 10e maxolodas miatt, de elmaradt, aztan meg mar nem erte el...
Raiff arfolyamai amugy se a legjobbak [ma neztem, igaz szamlak kozti 'azonnali' konverzio, 8 Ft-ot is kicsit meghaladta az eur vetel/eladas...]
Ja es negyedevente regisztralgatni kell, 1 honapban max 2x utalhatsz ra [ne 'porgesd'], es pozitivba nem mehetsz 5e fole, mert akkor nem jar a vissza.
Ezek ellenere en pont ezt hasznalom mindenre...
BB tud me'g jo visszateriteseseket. Meg a KH, foleg ha lenne tarskartyas is...

[ Szerkesztve ]

(#26641) apatyas válasza axioma (#26640) üzenetére


apatyas
Korrektor

És milyen normál csomagod van mellé? Én perpill azon szívok, hogy a normál kártyámat is 'etetni' kell, különben havidíja lesz a csomagnak. Aktív vagy mi vagy díjnullázó nemtom.
Ja persze, meg legutóbb az oda-vissza repjegy nem fért bele a hitelkártya keretébe, így kimaradt a visszatérítésből :(

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#26642) amargo válasza axioma (#26640) üzenetére


amargo
addikt

A rendes (igaz prémium kártya) kártyám elég jól vált. Mar csináltam vele pár vásárlást.
OneCard esetén negyedévente 4x lehet feltölteni max 10e.
Én sem láttam amiből számítja a visszatérítést. Igaz csak pénteken használtam először..
Van jobb? Van itt a gold is. Ami 30e ad vissza, de ott a kártya már 15e azt hiszem.

Ui a bankban még azt számoltuk, hogy a 10e tuti kifogom maxolni havonta, de csak 300e keretet kértem rá.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26643) Shade45


Shade45
senior tag

Gépkocsinyeremény-betétkönyvről mi a véleményetek?

Megéri ilyesmivel foglalkozni?

(#26644) Stanlee válasza Shade45 (#26643) üzenetére


Stanlee
őstag

Mostanaban gondolkoztam el rajta, hogy beteszem az illikvid zseton egy reszet. Igazabol qra mindegy, hogy valami x szamlan tartogatom a penzt es nem kapok erte semmit, vagy ha makom van, akkor nyerek egy rosszabbacska autot, amit nem hozok el, hanem az arat kerem. Van egy mar tobb, mint 10 eves gknyeremenybetetkonyvem, nem nyertem meg vele semmit :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26645) axioma válasza apatyas (#26641) üzenetére


axioma
veterán

Raiff-nal? Teljesiteni tudom a Gold 2.0-t (pont hitekartya/MAK utvonalon), ugyhogy arra valtottunk a KH Zero felmondasa utan.
Raiff azt mondta, hogy valami rendeleti valtozas miatt talan 1 ev ota nem emelhetnek automatice keretet, de ha kersz, akkor adhatnak. Nyilvan e'sszel, de ha a korabbi automatikus emelesnyit kered, es amugy nem valtozott semmi, lehet hogy adnak. (Nekem mar igy is magas, nem kertem most, nem latom hogy hol hasznalnam ki.)

(#26646) axioma válasza Stanlee (#26644) üzenetére


axioma
veterán

Azert nezd meg, hogy milyen feltetelekkel lehet nyerni... ugyanazt a semmi kamatot gyujtogetik es sorsoljak ki auto formajaban. Vagy van hogy me'g semmibbet. Es erre nincs TBSZ se...

(#26647) axioma válasza amargo (#26642) üzenetére


axioma
veterán

Hat, majd megnezem en is kartyaval, en a szamlak kozti konverziot neztem. De most ugy vettunk hogy ingyen felvet, valutavalto, es visszavinni a devizaszamlara. Vicces, hogy igy annyival olcsobb, hogy jobban megeri, mint kettot kattintani...

(#26648) amargo válasza axioma (#26647) üzenetére


amargo
addikt

Jahh, én netes vásárlásra gondoltam. Számlák között tényleg nem jó..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26649) Stanlee válasza axioma (#26646) üzenetére


Stanlee
őstag

KP-ban lehet nyitni es visszakapja az ember a teljes osszeget. Jelen pillanatban ha van valami jobb lekotesi lehetoseg, sokszor az ide-oda utalas mar elviszi a kamatot. Ilyenkor mar teljesen mindegy, hogy kap-e az ember a penzre kamatot, vagy sem, igy legalabb elmondhatod, hogy esetleg nyersz vele valamit. Nem ezzel fog az ember meggazdagodni, de miert ne.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26650) axioma válasza Stanlee (#26649) üzenetére


axioma
veterán

KP-ban ertve a teljes osszeg vissza? Tr.ado nelkul odaadjak? Az meglepo, de akkor hajra, majd en is utananezek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.