Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) g@bo válasza maláj (#11000) üzenetére


g@bo
nagyúr

hibátlan elképzelés, persze nem a jelenlegi árfolyamok mellett.

(#11002) Angelina87 válasza maláj (#11000) üzenetére


Angelina87
tag

Maláj- "sokkal olcsóbban"- szóval az lenne a kérésem, hogy szerezz nekem is!! ( svájci frankot- pl az jó is lesz-úgy 200 és az alatt! :))

" A világon vendég vagyok."

(#11003) DeFranco válasza maláj (#11000) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:DDD Ez a sokkal olcsóbban dolog engem is érdekelne ;)

(#11004) maláj


maláj
őstag

akkor jól gondoltam a dolgokat :R

(#11005) Mercutio_ válasza maláj (#11000) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azért valami hozzáértővel nézesd meg nem hamisak-e azok a sokkal olcsóbb bankjegyek :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11006) föccer válasza Mercutio_ (#11005) üzenetére


föccer
nagyúr

Nekem még 250 huf/eur árfolyamnál ajánlottak 150-ért :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11007) tkazmer válasza maláj (#11004) üzenetére


tkazmer
addikt

ha sokkal olcsóbban tudnál a piaci árnál szerezni egy adott pénzből, akkor jóhogy érdemes meglépni, de ez nem államcsőd elleni fedezék, hanem arbitrázs:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11008) maross válasza maláj (#11000) üzenetére


maross
veterán

Lol :). Es akkor miert is nem veszel, es adod el rogton a bankban? :). Ez nagyon agyon Roosevelt toled :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11009) maláj válasza maross (#11008) üzenetére


maláj
őstag

egyelőre HUF-ban gondolkodtam (hátha veszek ingatlan, kert, stb. dolgot) de látva az eseményeket már nem gondolkodok HUF-ban :)

(#11010) tkazmer válasza maláj (#11009) üzenetére


tkazmer
addikt

maross arra célzott, hogyha tudsz piaci ár alatt venni bármilyen külföldi pénzt, akkor miért nem csinálod azt, hogy veszel, aztán eladod a bankban piaci áron, megint veszel, megint eladod, stb stb :)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11011) maláj válasza tkazmer (#11010) üzenetére


maláj
őstag

sajnos nem folyamatos az "ellátás" :(
különben nem lenne rossz ötlet :)

(#11012) maross válasza maláj (#11011) üzenetére


maross
veterán

Felmerul a kerdes, hogy ki az az...hm hogy mondjam finomam...egyszeru ember, aki ahelyett hogy bankban/valtonal atvaltana, neked adja piaci ar alatt. Ez nem olyan, hogy vevot kell keresni ra, barmelyik sarkon ott a vevo.Kiveve persze, ha nem szeretne, hogy megorokitsek a kamerak, mert szegyenlos.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11013) Rive válasza maross (#11012) üzenetére


Rive
veterán

Ez nem annyira... khm... 'friss, ropogós' módra hangzik, hanem inkább valami átalánydíjnak, valuta-alapon kötött szerződésnek, effélének. SZerintem boruljon a dologra jótékony homály ;)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11014) degu válasza maross (#11012) üzenetére


degu
senior tag

A Magyarazat egyszeru! Filantrop! :R
A multkoriban egy csoka 2 ezreseket osztogatott valamenyik kozterunkon!
Miert? A gazdag ember nem zakkanhat meg? :DDD
/Vagy valaki megatkozta,hogy ezentul legyen lelkiismerete... :P /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11015) Angelina87


Angelina87
tag

" A tartalékaink megduplázódtak-. Nincs ok nyugtalanságra, a pánik el fog múlni"- Most: H.. TV. :O -Sírok, én mindjárt sírok.

" A világon vendég vagyok."

(#11016) Ivan15 válasza Angelina87 (#11015) üzenetére


Ivan15
senior tag

Ezt lattad mar? Idegeskedes helyett, aztan ha megvan a külföldi szla, at lehet ra utalni Mo-rol, ha ugy adodik. Vagy a megtakaritast folyamatosan rajta lehet tartani. Szlovakia nincs messze, es beszelnek magyarul is...De akar Romania is jo, ha az van közelebb vagy eppen Horvatorszag (kicsit varni kell, amig erösödik a Ft- es akkor utalni. De a klf-i szla-t mar most is meg lehet nyitni)

[ Szerkesztve ]

(#11017) deedee


deedee
őstag

[link]

bocs az off-ért,de nagyon szemléletes ábra
remélem még nem linkelte senki

(#11018) Angelina87 válasza Ivan15 (#11016) üzenetére


Angelina87
tag

Köszönöm, láttam már, de nincs annyi megtakarításom, amennyit megérné utaztatni, csak a forintot szeretném elfelejteni egy időre! De már délután remélem megoldódik valamelyest az aggodalmam!
Ha hallok vmi jó megoldást, természetesen közzéteszem!

" A világon vendég vagyok."

(#11019) Ivan15 válasza Angelina87 (#11018) üzenetére


Ivan15
senior tag

Szivesen. A szlovak törtenet egyebkent furcsa abbol a szempontbol, hogy csak egy szemelyi igazolvannyal mar szla-t lehet nyitni. Angliaban, Nemetorszagban nem lenne ennyire egyszerü, ott kernenek mast is. Ausztriat nem tudom (talan ott is szigorubb). De ha a nö igy csinalta, akkor ott lehet

[ Szerkesztve ]

(#11020) attiati


attiati
veterán

Körtvélyessy László nyilatkozta pár napja a Hírtv-ben:
Ő egyébként a Széchenyi Pihenõ Kártya kibocsátásáért felelős miniszteri biztos.

"Széchenyi Jenő...."

Hogy a másik oldalról is legyen idióta nyilatkozat:
Szanyi: történelmi mélyponton van a ft a $-al szemben, és a chf-fel szemben is.

[ Szerkesztve ]

(#11021) apatyas


apatyas
Korrektor

Még csak az elejébe néztem bele (hitelek, mezőgazdaság Törökországban ameddig eljutottam):
link

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#11022) g@bo


g@bo
nagyúr

" A Goldman Sachs elemzői változatlanul azt várják, hogy a magyar kormány végül egyezségre jut egy IMF/EU-programról. Az elemzők ennek alapján úgy vélték, hogy az euró forintárfolyamára szóló 3 és 6 havi távlati előrejelzésüket az eddigi, a „vártnál gyorsabban máris elért" 315, illetve 320 forintról 340, illetve 350 forintra módosítják, ugyanakkor 320 forintra visszaerősödő és e szint környékén stabilizálódó árfolyamot várnak arra az esetre, ha megszületik a megállapodás a valutaalappal és az EU-val. "

"A GS londoni közgazdászai azonban a következő három hónapban még 2,50 százalékpontnyi MNB-kamatemelést és így 9,50 százalékra emelkedő jegybanki alapkamatot várnak, és ezután is csak fokozatos monetáris enyhítést valószínűsítenek. Új, felülvizsgálati előrejelzésük alapján az idei év végéig 8,00 százalékra süllyedhet vissza az MNB-kamatszint. "

remek, akkor a 320 forintos eurónak is örülhetünk, rendesen elszálló forint/hitel/kamatok mellet. :R remélem, nem jön be a jóslat.

(#11023) Mercutio_ válasza g@bo (#11022) üzenetére


Mercutio_
félisten

G Sux-ról simán elképzelem, hogy egy nekik tetsző scenariót vízionálnak, amolyan "hátha bejön" önbeteljesítő jóslat jelleggel :U

DeFranco: Finoman arra próbáltam utalni :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11024) DeFranco válasza Mercutio_ (#11023) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Plusz a befolyásolás...

(#11025) Louloudaki válasza Ivan15 (#11019) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

tényleg elég személyi szlovákiában, anyám már volt kint érdeklődni. útlevél jó ha van mellé a biztonság kedvéért.
ausztria németország kell 2 igazolvány egyszerre.
svájcban már a pénz eredetét is igazolnod kell, 2 igazolványt kérnek, és minimum 50.000chf kell a nyitáshoz. határon meg be kell jelenteni ha 10.000 eurónál több értékű deviza van a zsebedben.
ja és külföldiek sehol nem nyithatnak online csak személyesen.

(#11026) Ivan15 válasza Louloudaki (#11025) üzenetére


Ivan15
senior tag

No-ban szlanyitas elött vegeznek egy SCHUFA hitelvizsgalatot, ami csak akkor lehetseges, ha van ottani bejelentett lakcim es/vagy tevekenyseg. Külföldön (pl. Mo-n) nem tudjak onnan a Schufa ellenörzest elvegezni, ill. nincs joguk a magyar feketelistat lekerni. Schufa negativ nelkül ott nem lehet szla-t nyitni. Talan Ausztria is ilyen.
Szlovakia ugy tünik tenyleg megy. :K

(#11027) Louloudaki válasza Ivan15 (#11026) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

külföldieket is nézik schufára? mondjuk ott konkrétan nem érdeklődtem, csak szlovákia meg svájc, ill egy osztrák bankot akartam felhívni hogy mik a lehetőségeim de még nem jutottam odáig. de osztrákoknál nem ír schufa ellenőrzést külföldiekre, csak hogy a steuerausländer népségre milyen kamatadó lehetőségek vannak.

(#11028) amargo válasza Ivan15 (#11026) üzenetére


amargo
addikt

Ügyvéd tud nyitni számlát Svájcban is.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11029) Ivan15 válasza Louloudaki (#11027) üzenetére


Ivan15
senior tag

nem nezik a külföldi turistat Schufa-ra, mert nem tudjak. Pont ez a gond. Ez a vizsgalat kötelezö. (Internetes szlanyitas -nal is ott a kiküldött szerzödesben a schufa felhatalmazas, az alairt szerzödest vissza kell küldeni postan)
amargo: lehetseges, nem tudom hogy megy Svajcban -

[ Szerkesztve ]

(#11030) Louloudaki válasza Ivan15 (#11029) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

de akkor a sok osztrák határ menti számlanyitó pl burgenlandban hogy nyit számlát ha kötelező de nem tudják nézni?

(#11031) Ivan15 válasza Louloudaki (#11030) üzenetére


Ivan15
senior tag

Csak No-t tudom biztosan, Ausztria lehet mas

[ Szerkesztve ]

(#11032) tkazmer válasza Ivan15 (#11031) üzenetére


tkazmer
addikt

ausztria más, oda útlevél, valamilyen kitöltött adatlap, meg egy, a pénz eredetét igazoló cetli (pl. magyar bankszámlakivonat) kell

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11034) g@bo válasza Cyrin (#11033) üzenetére


g@bo
nagyúr

imf megállapodásig csitt. nagyot lehet bukni, és az a véleményem, hogy bepucsítunk nekik nincs más lehetőség.

300 as eurót én is várom, mivel voltam olyan mohó, hogy hasznot realizáltam, de most már a félelem az úr. ;]

(#11035) Cyrin válasza g@bo (#11034) üzenetére


Cyrin
addikt

sztem is, valamilyen megállapodás létrejön, erre erősödik majd a forint, de aztán megint elkezdenek trükközni, és jön az újabb gyengülés, legalábbis én ezt gondolom.
viszont a megállapodás teljes kapituláció nélkül nem lesz gyors folyamat...

(#11036) g@bo válasza Cyrin (#11035) üzenetére


g@bo
nagyúr

kell a lé, mert már megmutatta a piac, megállapodás nélkül szétszedik az országot.
lehet legénykedni, de itt gazdaság ahhoz nincs.

és, mivel alapkamat emelést is áraznak a varangyok, valszeg ha normalizálódik a helyzet, jönni fog ide a speki tőke. aztán lehet, a sok kijózanító pofontól idővel valakiknek megint elborul az agya, lök 1-2 arcos nyilatkozatot, és kezdődik minden előröl.

szóval, résen kell lenni, és váltani... :DDD 1* elég volt a 324+ os eur ból.

(#11037) Rive válasza Cyrin (#11035) üzenetére


Rive
veterán

viszont a megállapodás teljes kapituláció nélkül nem lesz gyors folyamat...

Amilyen ideges, kapkodó a piac, hát minél tovább húzódik, annál esélyesebb még néhány pánikhullám.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11041) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Az aktuálpolitikai témákat kéretik mellőzni! Akinek nem világos, hogy miért, olvassa el az Alapelveket! Többet nem szeretnék szólni! :(((

Everybody lies.

(#11042) Rive


Rive
veterán

[link]

Ouch, ez fájni fog :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11043) #24334592 válasza Rive (#11042) üzenetére


#24334592
törölt tag

görögország nagy, olasz nagy, Mo kicsi, keresztben lenyelnek minket. :K
(amit szabad Jupiternek...)

érdekes. euró 315 alatt!Reménykedik a piac az IMF segítségében? :U

(#11044) DeFranco válasza Rive (#11042) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na, ez viszont már a ló túloldala... mindenki meg van itt hülyülve?

(#11045) g@bo válasza Rive (#11042) üzenetére


g@bo
nagyúr

ha meg lesz az imf háló / és ugye ezzel együtt az mnb, és egyéb kifogásolt törvények megfelelő módosítása/ és, kierőszakolják a 9,5%-os mnb alapkamatot, mert már pedzegették, azért benézünk 300 alá, ettől nem félek.

sok speki lóvéja van államkötvényben, akik 300 alatt vették a forintot és hiteleztek minket, kérdés, ők nem menekülnek e el azonnal, ha végre nem 300 felett léphetnek.

másik, mennyire lesz fafejű a tárgyaló bizottság, és a mögötte dekkoló bábmozgató team, felfogták e végre, hogy most nincs lacafaca.

egy tuti, ha 300 alatt vagyunk, és usd 200-220 ( eur/usd is 1,3 fölé néz jóval ) akkor váltani, és vánkosbank.

(#11046) Ringman


Ringman
nagyúr

érdekes okfejtés: [link]

más:
szerintetek fog még esni a Bp-i, illetve Debreceni lakások ára?
várható-e a termőföld árának további növekedése, földmoratórium lejárta előtt?

(#11047) lajafix válasza Ringman (#11046) üzenetére


lajafix
addikt

"érdekes okfejtés:"

csak az hiányzik belőle, hogy nem véletlenül olcsóbbodnak az € kötvények. Aztán hogy mennyire jó üzlet a meglevő zsét kockázatos magyar állampapírra cserélni azt nem nehéz eldönteni. szvsz ez pénzügyes csőlátás.

Rock'n Roll

(#11048) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Mire fel szárnyal ennyire a Forint? Megtaláltam: [link]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11049) DeFranco válasza leslieke (#11048) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ahhoz, hogy keresni lehessen rajta, az árfolyamnak mozogni kell. Most bevásárolnak..

(#11050) GIJoe válasza Cyrin (#11035) üzenetére


GIJoe
addikt

egyetértek, bár én sokáig bíztam vmi ilyesmiben...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.