Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) pictigjis válasza bandus (#71000) üzenetére


pictigjis
senior tag

ha nagyon demagóg akarnék lenni, azt mondanám (de csak viccelek): kirakta a telex ezt a cikket, csinálni kellett gyorsan valamit :)

(#71002) Brandynew válasza bandus (#71000) üzenetére


Brandynew
őstag

Már 397. Semmi nem fog történni, amíg nem zárul le a háború és nem jönnek meg az EU-s pénzek. Akkor sem, ha 1000 bázisponttal emel.

(#71003) Lex Icon válasza Brandynew (#71002) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Rossz ábrát nézel (pl. késleltetettet).

Akkor sem, ha 1000 bázisponttal emel.
Ettől lefeleződne az árfolyam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#71004) JoinR válasza Brandynew (#71002) üzenetére


JoinR
senior tag

Ma reggeli telex cikk szerint ezen már nem fog segíteni a háború vége :U Amin mondjuk csodálkoznék, de a 350 iszonyat messze van.

(#71005) erdey_a válasza bandus (#71000) üzenetére


erdey_a
őstag

vettem is gyorsan pár százmillióért :D

Vérboci

(#71006) favagoJoska válasza boti19871125 (#70996) üzenetére


favagoJoska
tag

Elkezdtem kitöltögetni a portfóliómat az alkalmazásban nagyon tetszik hogy elég részletes, de bele is futottam egy problémába, történetesen abba hogy hogyan kezeljem a valutaváltást, ha pl én forinttal töltöttem fel a Random Capitalon az accountomat, onnan vettem pl eurót és abból részvényt. Hogyan kellene bevinni az euróváltást, hogy rendesen látszódjon a Deposit Account fülön Balanceként, le lehessen vonni a forint balanceból (remélhetőleg a fee-kel együtt). Vagy ilyesmit nem lehet bevinni a progiba?
Úgy hoztam létre a projektet, hogy HUF a base currency, Random Capital a Securities Account és Random Capital (HUF) a Reference Account. Valamint létrehoztam még 2 Deposit Accountot (Random Capital (USD) és Random Capital (EUR)). Vagy teljesen más setup lenne a jó?

Köszi előre is.

(#71007) aujjobba válasza favagoJoska (#71006) üzenetére


aujjobba
addikt

Felvettem egy HUF depozit szamlat es egy EUR-t is, majd az egyikrol a masikra Transfer, ott meg tudod adni az arfolyamot is.
Valtasi koltseget ezen a panelen nem tudsz megadni, azt kulon tudod.

(#71008) favagoJoska válasza aujjobba (#71007) üzenetére


favagoJoska
tag

Szuper, nagyon szépen köszi!

(#71009) julius666 válasza pictigjis (#70999) üzenetére


julius666
addikt

Azért csak bölcs dolog volt kiállni a vihar kellős közepén és nagy büszkén bejelenteni, hogy akkor most felezik az emelések tempóját. Megint segget csináltak a szájukból. Nem véletlen hogy pl. a FEDnél is inkább csak ködös közhelyeket nyomnak a nyilatkozatokban ilyenkor ("adatokat figyelembe véve majd meglátjuk" és társai).

A sztoriban a legdurvább talán, hogy úgy értünk el ilyen magas kamatkörnyezetbe, hogy azért van még innen bőven lefelé. Mi lesz itt, ha beüt a recesszió (ami itt Európában szerintem elkerülhetetlen). Mondjuk tél közeledtével, ha addig nem rendeződik az ukrán helyzet. Energiaárak tovább menetelnek a csillagok felé miközben beesik az export meg a hazai termelés, jelentősen rontva a külső mérleget meg az államháztartás helyzetét. Ha nem sikerül mellé megegyezni az EU-val akkor jöhet az amit stingy2 is írt (#70910), a címlapok IMF-fel, államcsőddel, illetve tízen százalékos hozamok...

(#71010) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Ezen az oldalon van egy leírás a DKJ hozamkalkulációjáról.

Van egy mondat, amit egyszerűen nem értek. Arról van szó a példában, hogy 100 millióért vesz valaki DKJ-t, amiből fél év után 102 920 834 Ft lesz. Erre azt írja, hogy a féléves elért hozam 5,75%. Tehát nem 96 millióért vesz 100 milliónyi DKJ-t, hanem konkrétan 100 milliót költ rá (10600*10000).

Ez nekem sehogy nem jön ki. Ha 2,92 milliót keresek a 100 millióból, az akárhogy számolom, 2,92%-os hozam :D

Nem mintha annyira lényeges lenne, de nem hagy nyugodni, hogy mit ért ez alatt.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#71011) Hi!King válasza Brandynew (#71010) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem jön be az oldal, de az 5.75% gondolom évesített hozam, a futamidő meg csak fél év.

Szerk.:
Persze, hogy nem jön be az "oldal", mert lokális linket tettél be, ami a te gépeden lévő file-ra mutat.

[ Szerkesztve ]

(#71012) Brandynew válasza Hi!King (#71011) üzenetére


Brandynew
őstag

Javítottam a linket.

De hogy? A 2,92*2 sem 5,75, hanem 5,84.

(#71013) Kobe válasza julius666 (#71009) üzenetére


Kobe
veterán

Minden epeszu kozgazdasz megmondta nekik, mar ezelott 4-5 evvel is, ha nem korabban, hogy a prociklikus gazdpolitika torvenyszeru velejaroja, hogy recesszioban, aka. ha szopni kell, nem eleg zsebkendovel megfogni es a hegyet bekapni, hanem ott bizony kemeny melytorkozas van.
Sorry, nincs ra jobb hasonlat.
Maguk csinaltak, meg neki sem alltak igazan de mar oklendeznek tole.....

8% infla mellett a nalunk levo kamatszint lenne a minimum (de ugye ott is szuvas van mert a szovetsegi kamatterheket novelni finanszirozhatatlan szintre). FED meg el sem kezdte, EKB sem, nalunk mar a 8%ot karcoljuk.
Szvsz lesz itt meg rovidtavon 15% koruli alapkamat is.
Foleg hogy egyre tobb arstop / benyaar kivezetesre utalo jeleket lehet latni, raeresztik azt is a lakossagra, itt az 1essel kezdodo 2szamjegyu inflanak is orulni fognak a nepek.

(#71014) updog válasza JoinR (#71004) üzenetére


updog
senior tag

Technikai alapon megvarázsolva én úgy gondolom, legfeljebb 392-393 ahonnan úgyis pattanni fog felfelé, de ha mondanak/csinálnak valami hülyeséget, akkor hamarabb. Valami csoda esetén nagyon max. ~383 középtávon, de ez nagyon elszállt jóslat, TA alig, fundamentálisan meg semmi nem indokolja.

Júliust gyanúsan 400 felett nyitjuk. Ezt elteszem magamnak, ha bejön, elmegyek pénzügyi elemzőnek ;] :DDD

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#71015) Stanlee válasza julius666 (#71009) üzenetére


Stanlee
őstag

Eleg volt, hogy a gazprom csokkentette a szallitasokat NS1-en kb. 60%-kal, es ugrott a gazar kb. 50%-ot. Es ez ugy, hogy nyar van. Nem kell itt tel veget megvarni es lesz nemulass. 3 het mulva NS1-en tervezett leallas 10 napra, nem lennek meglepve, ha nem sikerulne nekik beinditani a szallitasokat julius vegen.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#71016) Hi!King válasza Brandynew (#71012) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem tudom, mert elvileg éves hozamszámolásnál még csak nem is duplázni kellene a félévest, hanem négyzetre emelni, azaz 1.029^2 = 1.0588, azaz 5.88% lenne.

De lehet, hogy az kavar be, hogy az egyik esetben 360-al számolják az évet, a másikban meg 365-el. Esetleg az eladási és vételi árfolyam közötti rés.

(#71017) Ixion77 válasza julius666 (#71009) üzenetére


Ixion77
őstag

Tegnap, életemben először megnéztem a FED sajtótájékoztatót. Azt láttam hogy Jerome Powell összeszedettebb és értelmesebb mint kb. bármely magyar (gazdaság)politikus akit az elmúlt években hallottam. Csak álmodni lehet arról hogy itthon egy politikustól olyan színvonalú sajtótájékoztatót kapjunk, mint amilyen a tegnapi volt. Gyönyörűen és iszonyú profizmussal válaszolt meg mocskosul kellemetlen kérdéseket. Közben még meglehetősen tisztességes is tudott maradni. 69 évesen! Bravo.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#71018) Boond válasza julius666 (#71009) üzenetére


Boond
addikt

[link]

Érdekes a portfolio ezt még másképp írta... votl egy kis optimizmus, de már vége...
A háborúnak nem lesz vége egyhamar újabb fegyvereket szállítana az usa - ami a háború elhúzására jó max. esetleg annak kiszélesítésére.... ami nagyon nem lenne jó. :(

(#71019) Maxxxim

Sziasztok !

Amatőr kérdés: DKJ pontosan mikor jár le/mikor kerül az összeg a pénzszámlára ?
Tehát pl egy 06.29. lejáratút mikortól lehet újra befektetni ? 06.29. 00:00-tól vagy... ?

(#71020) vnorbi válasza Maxxxim (#71019) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Attól függ, hogy hol tartod. Ha a Kincstárnál, akkor már 28-án (lejárat előtti) este látod a pénzszámlán, és adhatsz megbízást másnapi értéknappal. Ha banknál tartod, akkor valószínűleg valamikor 29 (lejárat napján) délelőtt.

(#71021) Ringman válasza bandus (#71000) üzenetére


Ringman
nagyúr

volt.

„Mi nem úgy vagyunk sikeresek, ahogy mások szeretnék, hogy sikeresek legyünk. Mi a magunk magyar módján vagyunk sikeresek"

(#71022) Maxxxim válasza vnorbi (#71020) üzenetére

MÁK-nál érdekelt, köszönöm ! :R

(#71023) kokii válasza pictigjis (#70999) üzenetére


kokii
tag

ezzel párhuzamosan a főnökék októberig hosszabbítják az árstoppokat, szóval pont semmit se ér :O

(#71024) erdey_a válasza kokii (#71023) üzenetére


erdey_a
őstag

Orbán azt szeretné, ha 1 euró lenne a benzin. Így vagy úgy, de eléri :D

Vérboci

(#71025) sunavlys válasza erdey_a (#71024) üzenetére


sunavlys
senior tag

ez jó. plakátra vele.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#71026) ArGab válasza kokii (#71023) üzenetére


ArGab
őstag

Na, akkor már értem miért kellett gyorsan előtte kamatot emelni.

[ Szerkesztve ]

(#71027) nyirzoz


nyirzoz
aktív tag

6,4%-ra ugrott a rövid DKJ-k hozama.

(#71028) julius666 válasza nyirzoz (#71027) üzenetére


julius666
addikt

Nem rossz, csomó papírnak konkrétan olcsóbb a vételi árfolyama 20.-án, mint ma.

Gyakorlatilag azzal lehet "pénzt keresni" hogy nem veszel semmit, csak áll a számládon a pénz és vársz. Tetszik ez az új szuper állampapír, 100% likviditás, semmi jutalék. ;] ;] ;]

(#71029) Genesist válasza nyirzoz (#71027) üzenetére


Genesist
tag

Lenne egy nagyon amatőr kérdésem. Ilyen esetben, amikor az évesített kamat növekszik, akkor a meglévő DKJ-k (eladási és vételi) árfolyama csökken? Jól értem?

Vagy hogy jelenik meg a megnövekedett kamat a DKJ-k esetén?

[ Szerkesztve ]

(#71030) concret_hp válasza Genesist (#71029) üzenetére


concret_hp
addikt

jól (minden más kötvénynél is ami nem ilyen lakossági varázslat) :K

vagy fullba vagy sehogy :D

(#71031) nyirzoz válasza Genesist (#71029) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Az eladási ára csökken vagy csak nem nő az előző napi árfolyamhoz képest.

(#71032) vnorbi válasza nyirzoz (#71031) üzenetére


vnorbi
aktív tag

PMÁP 2028/J zárul
PMÁP 2028/K indul

Az új papírnál kicsit tolódik a kamatforduló (április -> június), valamint emelték a tervezett kibocsátási mennyiséget (megspórolják a rábocsátással járó adminisztrációt).

Szerk: nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#71033) concret_hp válasza student (#67570) üzenetére


concret_hp
addikt

2026/f közben már 8.10%

vagy fullba vagy sehogy :D

(#71034) Boond válasza vnorbi (#71032) üzenetére


Boond
addikt

Hogy az a.... állandóan lezárogatni...

[ Szerkesztve ]

(#71035) szkorhetz válasza concret_hp (#71033) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nekem ez most simán jobb alternatívának tűnik, mint a PMÁP.

Van bármi buktató?

(#71036) Boond válasza szkorhetz (#71035) üzenetére


Boond
addikt

Az hogy még mehet feljebb is feltételezem... (kamat emelési ciklus miatt). pl.

[ Szerkesztve ]

(#71037) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Na mikor lesz itt az ideje tozsden vasarolni? Nekem az MSCI World az atlagaram ala ment... Teljes portfoliom meg -5%-ban van. Mar csak a NASDAQ es Clean Energy ETF-jeim zoldek.

Egesz nyaron esni fogunk? :D

Sajnalom, hogy nyaralasra, motoros jogsira egy csomo penzt elkoltok a nyaron, most kene csak igazan befektetni. :((

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#71038) Carvus


Carvus
senior tag

Sziasztok,

laikusként kérdezném, hogy ősz-ősz végéig lenne "fölös" ~8 millió forintnyi eurónk. Kérdés mi tévők legyünk?

1. Marad a juro és bízzunk a "gyenge" forintba.
2. Átváltjuk forintba és rövid távú DKJ-ba forgatni, amíg nem lesz rá szükség.

Én utóbbi felé hajlok leginkább, itt még annyi kérdés lenne, hogy esetleg PMÁP büntivel is jobb opció lenne-e DKJ-nál?
Tudom senki se jós, de azért ötletelgetni lehet. :U

köszi,
Carvus

(#71039) julius666 válasza Carvus (#71038) üzenetére


julius666
addikt

Ha ősszel forintban fog kelleni az összeg és nem akartok deviza kockázatot futni (pl megegyezik addigra a kormány az EU-val és erősödhet a forint a hírre) a DKJ jó megoldás lehet.

Ha nem forintban fog kelleni a pénz, hanem euróban én nem váltanám át. Az a minimális hozamotok ami őszig lenne rajta nem éri meg a devizakockázatot.

(#71040) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Szerintetek jó terv, ha az októberi kamatfizetési időszakban két év után eladom a MÁP papírokat és veszek helyettük PMÁP-ot? Csábító az a számításom szerinti 10+1,75%.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#71041) Nevred válasza szkorhetz (#71035) üzenetére


Nevred
csendes tag

Sztem az a hátránya a PMÁP-hoz képest, hogy a 2026/F éves kamata csak 1,5%.
Vagyis a hozam túlnyomó része a futamidő végén (2026-ban) keletkezik, amikor kifizetik a névértéket.
Ezzel szemben a PMÁP várhatóan már jövőre 10-12%-on fog kamatozni.

(#71042) szkorhetz válasza Nevred (#71041) üzenetére


szkorhetz
őstag

Na de mi lesz utána?

Én számítok azért arra, hogy 3-4% körül stabilizálódik 23 végén, 24 elején az infláció, akkor pedig 4,5-6% körül lehet a PMÁP kamata, a 2028-ban történő lejárása miatt viszont 2023-as inflát 9%-nak, utána 4%-nak véve már csak 6,37%-os átlagos hozama van a PMÁP-nak, míg a 2026/F-nél 4 évig fixen be vagy kötve 8,1%-ra. Ha lenne most szabad pénzem (és nem raktam volna már át minden MÁP+-ot PMÁP-ba) én 26/F-et vennék.

Ha rossz a matek, szóljatok.

[ Szerkesztve ]

(#71043) sajtos365 válasza szkorhetz (#71035) üzenetére


sajtos365
tag

Esetleg ez:
"Az egyes sorozatok félévente vagy évente fizetnek kamatot, amelyből az értékpapír számlavezető (pl. a Magyar Államkincstár) vonja le a mindenkor hatályos jogszabályoknak megfelelően a kamatadót."

(#71044) szkorhetz válasza sajtos365 (#71043) üzenetére


szkorhetz
őstag

2019 utáni (2021-es) kibocsátás, nincs rajta kamatadó.

[ Szerkesztve ]

(#71045) sajtos365 válasza szkorhetz (#71044) üzenetére


sajtos365
tag

(#71046) allampapir


allampapir
csendes újonc

Üdv mindenkinek!

Sokan megkerestetek ebből a fórum topikból különböző kéréssekkel a Magyar Állampapír Kalkulátor kapcsán, a kérések egy jó részét már sikerült is megvalósítanom. Ezúton is köszönöm azoknak, akik segítettek ötleteikkel, és örülök neki, hogy ilyen sokan használjátok.

Mivel mostanában különösen sok kérést kaptam arra vonatkozólag, hogy lehessen kalkulálni a Diszkont Kincstárjeggyel, illetve a "6 évesített" PMÁP/PEMÁP állampapírokkal, nem várhatott tovább a dolog, elkészült a fejlesztés.

Még csak a béta felületen érhető el, itt: https://allampapirkalkulator.hu/beta2

Úgy gondoltam, hogy először Nektek mutatnám meg, még egy erősen béta állapotú fejlesztésről van szó. Sokat még nem volt időm tesztelni, arra kérnélek Titeket, hogy segítsetek a következő dolgokban:

1. Annak ellenőrzésében, hogy jól számol-e a 6 éves papírokkal, illetve a Diszkont Kincstárjeggyel.

2. Érthető-e a működés? A DKJ-hoz még biztosan kell egy jobb leírás, példákkal megtűzdelve. De pl. a kapcsoló, amivel az 5 és 6 éves papírok között lehet váltani, milyen?

3. Nem esik-e szét az UI az új blokkok beemelése miatt? Teszteltem már pár böngészőben és mobilon, de általában mindig van legalább egy kombináció, amin valami elcsúszik.

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

(#71047) Sisco2 válasza szkorhetz (#71044) üzenetére


Sisco2
tag

https://www.allampapir.hu/allampapirok/DKJ/

"A névérték kifizetése lejáratkor, egy összegben esedékes, mely az árfolyam-nyereségadó levonását követően kerül kifizetésre."

(#71048) szkorhetz válasza Sisco2 (#71047) üzenetére


szkorhetz
őstag

(#71049) Sisco2 válasza szkorhetz (#71048) üzenetére


Sisco2
tag

Úgy tudom hogy csak a lakossági állampapírok adómentesek.
Nevezetesen ezek:

(#71050) Hi!King válasza Oppenheimer (#71037) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem a következő vételi ajánlatom 45 egy most 50.7 euro körüli áron lévő MSCI World ETF-re. Alatta 5%-al van a következő (más számlán, más ETF, ennek csak technikai oka van, lehetne ugyanaz is), utána viszont nincs egyelőre készenlétben pénzem.

Az én gondom, hogy 1.5-2 év múlva tervben van egy új autó vásárlása, és arra is gyűjteni kéne, nyilván azt nem részvény ETF-ben, pedig a következő időszakban jó vételi lehetőségek lesznek. Illetve van egy rakás állampapírom (főleg pemáp, pmáp, de kevéa bmáp is régről), de akkor eladni, mikor épp nagyobb hozamok lehetnek majd...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.