Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#296901) Qru válasza Peter.70 (#296360) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kitolták a határidőt április 15-re, szóval nyugi.

Változik a gépjárműadó-fizetés

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#296902) Hachiko95 válasza cappa72 (#296891) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Most beszéltek róla a rádióban, hogy Ausztriában márciustól elkobozzák az autót 80 és 90km/h-s (lakott területen belül-kívül) sebességhatár átlépésnél első alkalommal, visszaeső gyorshajtóknak 60 és 70km/h.
De közben egyre erősebbek az autók, ez a Porsche is kéri, hogy forgasd le 9000-ig.
5000-6000-től kezd el menni, tetején jön az erő ahogy egy versenymotornak kell.

[ Szerkesztve ]

(#296903) ironer23 válasza tboldi (#296894) üzenetére


ironer23
csendes tag

Köszönöm akkor várok vele.
A helyén töltés nem megoldható. Lakótelepi lakás, sokszor ház közelében sincs parkoló. Plusz volt már ilyen, hogy kivettem, de nem csinált utána ilyet, azért lepődtem meg

(#296904) Qru válasza Hachiko95 (#296902) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem a közúton kell veretni, hanem zárt pályán. :))

Amúgy itthon is ezt kéne mert a bírság nem visszatartó erő se a jogsi elvétel. Simán vezetnek tovább az emberek jogsi nélkül is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#296905) radi8tor válasza Qru (#296904) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szlovénia vagy Csehország felé kell kerülni, nincs mese. :D

Ja de csak te is addig mondod ezt míg bele nem futsz egy kint felejtett 30-as táblába.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#296906) macilaci78 válasza Hachiko95 (#296902) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez a Lamborghini reklám jut eszembe, szerinten ötletes.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#296907) Tsebacsi válasza radi8tor (#296905) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azért ez az osztrákoknál nem annyira jellemző, legalábbis én eddig nem nagyon találkoztam vele. Ez inkább vadkeleti szokás.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#296908) radi8tor válasza Tsebacsi (#296907) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem az osztrákokra mondtam, hanem hogy Qru azt írta itthon is ezt kéne.
Nem lenne az olyan fun higgyétek el nekem.

⭐ Stella

(#296909) Tsebacsi válasza radi8tor (#296908) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Itthon nem, ebben egyetértünk. Nem figyeltem mit írt Qru. Csak az első felét láttam a hsz-nek, utána módosított rajta a kis hamis :P

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#296910) 6030D válasza Qru (#296904) üzenetére


6030D
Ármester

Tegnap voltunk egy stand up előadáson, ott mondta a srác, hogy pontgyűjtés után ment ilyen pszichológiai beszélgetésre, nyilván mindenki azért volt ott, hogy visszakapja a jogsiját. Mellette ülő kérdezi, honnan jött, majd: Haza vigyelek? Hogy? Ja, földutakon. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#296911) Micsurin válasza Tsebacsi (#296899) üzenetére


Micsurin
nagyúr

De az nem zöld... az murvás földes rész csak a kertből ömlik ki az utca felé a magja mindennek is.... aztán mi szoktuk kitakarítani.

Vendééget :DDD :DDD :DDD ~82 éves öregasszony... anyám édesanyának az egyik testvére de nagyszülő halálakor végleg megromlott a kapcsolat vele és kb nem beszélünk.
Rák végső stádiumos testvére elől bujkált a házban mert "nem bírta a látványt". Na azóta nem igen vagyunk vele beszélő viszonyban. barnam_ úgy úgy #jószomszédiviszony. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#296912) cappa72 válasza macilaci78 (#296906) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C

A felezőváltós Cordia meg gyakorlatilag 2 sebességes volt hátrafelé. Hosszú és rövid fokozat. :D
HMCS-k lepődtek is meg, mikor váltottam rükvercben.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#296913) Qru válasza radi8tor (#296908) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jogos, itthon szeretik kint felejteni ezeket. Amerre járok volt egy útfelújítás, 90-helyett 50-es korlát. Kb 1 éve befejezték a munkát de az 50-es tábla még mindig kint van... :(((

#nincsbennetarcsi

(#296914) Reggie0 válasza 6030D (#296910) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert meg kell kuzdeni a pontok osszegyujteseert.

(#296915) Qru válasza 6030D (#296910) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez a magyar rögvalóság. Sajnos.

#nincsbennetarcsi

(#296916) Qru válasza Micsurin (#296911) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szabály szempontjából zöldfelületnek számít akkor is.

#nincsbennetarcsi

(#296917) 6030D válasza Reggie0 (#296914) üzenetére


6030D
Ármester

Gondolom nagy része kitaláció volt, de azt mondta, a többiek bonbonmeggyet ettek reggel és belélegezték a téli szélvédőmosót, ő meg elvileg 80-nal berongyolt egy faluba, akkor lett meg a végleges. Arra nem tért ki, hogy előtte mivel gyűjtötte, de gondolom ugyanígy.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#296918) Qru válasza cappa72 (#296912) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A kisebb motoros Impiben is van felező. Ott is mókás lehet a 2 rüki fokozat. :D

#nincsbennetarcsi

(#296919) Micsurin válasza Qru (#296916) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Akkor Te biza vidéken mint pl Fót - Dunakeszi kb sehol nem tarthatnál autót a kertes részeken... szabály vs életszerűség. :)

Ennyi erővel ha felmurvázzuk is zöld terület... sőt ~2km-es körben nem lehetne megállni kb. A környező 6 utcában a mienkkel együtt kb 3 beállón van beton egyáltalán. :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#296920) f4lcon válasza Qru (#296913) üzenetére


f4lcon
őstag

jellemzően mert nem történt meg a műszaki átadás
ahogy tapasztalom, ez a legjellemzőbb hiba, ezért is tűnik úgy, hogy "kint felejtették" de igazából a közútkezelő ezt egészen naprakészen tartja, inkább a többi hatóság felejtett el dolgozni
be lehet amúgy jelenteni a kint felejtett táblákat, például itt: jarokelo.hu vagy itt traffix.hu de akár a helyileg illetékes (vár)megyei Balesetmegelőzési Bizottságnak is.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#296921) Micsurin válasza Micsurin (#296919) üzenetére


Micsurin
nagyúr


Legjobb példa pl Kresz magyarázatos oldalról szedve... ez is akkor élből hülyeség. :D
Értem mit mondasz a zöld területes szabállyal csak épp vidéken/agglomerációban az életszerűséget vegyük már ide. :B Nem véletlen nem szórakoznak ezzel...

De ez is izgalmas...

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#296922) Qru válasza Micsurin (#296919) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezért tartozik a megtűrt kategóriába. Nálunk pl maguktól nem büntetnek érte de ha kihívják őket (közteresek) akkor intézkedniük kell. Ezért sok szomszéd szívatja ezzel egymást, hogy kihívják a másikra a köztereseket. #jószomszédiiszony

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#296923) Qru válasza f4lcon (#296920) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt itt vidéken egyszerűbben kezelik, egy idő után véletlenül magától kidől a tábla. Ez még azért nem dőlt ki mert 2 falu között van és még senki nem állt meg miatta.

#nincsbennetarcsi

(#296924) Micsurin válasza Qru (#296922) üzenetére


Micsurin
nagyúr

#jószomszéd akkor megfogjuk a kútban a szivattyúját és átb*uk az udvarába aztán locsolhatja amivel akarja a pudváját. Ez társasjáték kérem. Kedvenc Karen-ünk a morgolódáson sosem megy tovább szerencsére... jelezzük neki akkor majd fizet az utcafront karbantartásáért másnak aztán 6-8 hónapra csönd van. :D

Fia akié a kecó amúgy már többször közölte leírta álljunk nyugodtan oda az anyjának úgysincs kocsija a behajtó meg a másik utcára nyílik. (Sarki ház)

...szeretem a vidéki életet, de szerencsések vagyunk alapvetően. Az összes többi szomszéddal tök jó a viszony. Most reggel is rögtön ahogy ébredt az utca hozták a pallót mert kiderült túl rövid volt havernak a rámpája és a koptató túrta volna az orrával. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#296925) Qru válasza Micsurin (#296924) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hehe kollégám szokta mondogatni, hogy a kib@szósdi az egy társasjáték. És tényleg. :D

#nincsbennetarcsi

(#296926) Hachiko95 válasza Qru (#296904) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Igen, mert ez pont jó pályára. De amikor mész vele közúton egy ilyen kéri folyamatosan, lent nem nyújt "sok mindent". Ahogy épül fel az erő, jön a hang, ahogy elforog, nagy a késztetés.
Főleg az a 60-70km/h átlépés semmi egy ilyenben. Mennyi lehet 3 másodperc extra gázpedálon eltöltött idő? Gyorsan összejön még ha nem is akarod.

Ezért szeretem a régebbi autókat, abban egyrészt nem leszel ilyen gyors, de közben észreveszed ha gyorsan mész és jobban érzed az alacsony sebességet. Jobbat lehet autózni sebességhatáron belül.

(#296927) Snoop-y válasza Qru (#296913) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nalunk kritikus helyeken elektronikus tabla van. Pl iskolak mellett suli kezdete vege idoszakban 30-as korlatozas aktiv de nem szivatnak vele napkozben vagy este 10-kor...

Az ideiglenes tablakat meg az epitkezes befejezese napjan eltavolitjak (az epitkezesekhez ki van rendelve mindig egy utiranyito szakasz akik terelik/megallitjak a forgalmat pl ha munkagep kozlekedik/rakodik kiall beall stb.

Ezt meg sehol nem lattam mas orszagban ilyen jol mukodni mint itt (svajc). Egyszeruen dobbenetesen jol van megszervezve. Pl lehet toluk infot is kapni merre menjel a lezart szakasz miatt (ha nem olvastad volna el a 300 meterrel elotte kitablazott infot)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#296928) Snoop-y válasza Hachiko95 (#296902) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat aki annyival atlepi az meg is erdemli :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#296929) Tsebacsi válasza Snoop-y (#296927) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mindent IS lehet jól IS csinálni, és úgy IS, mint ahogy itthon... :W

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#296930) Qru válasza Hachiko95 (#296926) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah Trabiban az erősen hajlított szélvédő meg az erős motorhang miatt már 60-nál is úgy érezted, hogy 160-al mész. :DDD

Ez is fejben dől el. Szoktam erősebb autókat vezetni és vhogy mégsem gond a sebességhatárok betartása (pl Svájc ahol azért sok erős autó van mégsem mennek gyorsan). Persze egyszer volt olyan, hogy na még a következő autót is megelőzőm és már 140-nél járt a mutató a 70-es táblánál... :D

#nincsbennetarcsi

(#296931) tboldi válasza Corsa02 (#296897) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, látom, csak az esetleges félreértések elkerülése végett írtam. :R

(#296932) Qru válasza Snoop-y (#296927) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon flottul megy, ezt személyesen is tapasztaltam. Zürichben belekeveredtünk egy ilyenbe. Az irányító nagyon segítőkészen és tökéletes angolsággal igazított útba. Nálunk még a forgalomirányítás sem megy, nem hogy az angol... :(

#nincsbennetarcsi

(#296933) tboldi válasza ironer23 (#296903) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, hogy úgy!

Most valszeg több idő telt el, vagy nemtom. Mindenesetre a mi WagonR-ünk is volt már így aksicsere után, de miután apum elment vele párszor dolgozni (napi 80 km), helyreállt.

(#296934) Micsurin


Micsurin
nagyúr

...na szereztem kis ELM327*-et. Ezentúl folyamat telefon az ablakban hőfokkal. :DDD
*...Civicben maradt az előző a dupls kettős középkonzol rekesz megszívatott.

Érdre meg várnak a srácok BC-t visszaokosítani ha a cső ki lesz cserélve + tényleg megusztuk ennyivel.

Megkapja a 3 soros BC-t, egyik sorra megpróbálom velük fixáltatni a vizet... nekem még rádiónál is ott legyen ám FM 103.3 helyett inkább. :DDD :DDD :DDD
----
Plusz találtam bontva szintjelzős tágulásit, teljes kábelkorbácsával lerendeltem. Visít ha fél - harmad alá esik benne a szint.

tboldi nem tudsz... :( régi építésű a kecó és az udvar java részét elől (ház előre lett építve) elviszi az utcafronton a leálló. Másik oldalt gázóra és fatároló. A leállóba sajnos az Astra nem megy le túl alacsony, a Jazz is éppen csak lemegy de ha hárman ülünk benne már karcol a kipu. Zsigulira lettek ezek tervezve. :(((
Ha nem tudunk kiköltözni párommal feltöltetjük a leállót a francba, fatető fölé és ~2 kocsi + motorok kényelmesen, vagy zsúfolva 3 kocsi talán.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#296935) tboldi válasza Micsurin (#296921) üzenetére


tboldi
nagyúr

Be kő’ állni az udvarra, és akkor nincs vita. Sőt én a garázsba is beállok, még akkor is, ha 1 órán belül újra elmegyek. :K

Amúgy az a néni (?) mit csinál? Vagy csak így maradt egy alacsony alagút után? :DDD

(#296936) tboldi válasza Micsurin (#296934) üzenetére


tboldi
nagyúr

A telefon csatlakoztatását hamar megunod, ha nem megy automatice. A megoldás egy ScanGauge vagy UltraGauge (ha nem sikerülne kiíratni a BC-re). :K

(#296937) ironer23 válasza tboldi (#296933) üzenetére


ironer23
csendes tag

Ja hát igen, én csak városban használom :D 10-15 perces utak max(annyi alatt végig lehet érni a városon)

(#296938) Qru válasza Micsurin (#296934) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Zsigulira lettek ezek tervezve

Mi is ezért betonoztattuk újra, a Jazz lefért de Bubi nem.

#nincsbennetarcsi

(#296939) brumi1024 válasza Qru (#296930) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez is fejben dől el.

Igen. :K

(#296940) Micsurin válasza tboldi (#296936) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Erre rákeresek :R
Itthoni beszerzésre van tipp? Mennyire elvetemült összegek? 26-ért már van komfort modul ami multikormányról vezérelhető és a trip helyére tud többek közt víz hőfokot is kiíratni.

---

KH-ban felmondtuk még eladáskor a Civicet de volt befizetett negyedév. Utalni marhára nem utaltak azóta se semmit vissza... menjek be panaszkodni vagy majd egyszer jön postán? Ügyintéző anno annyit mondott "majd intézik".

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#296941) tboldi válasza Micsurin (#296940) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez a ScanGauge jellemzően 40-50 rugó. :D
Én egy görög eladótól rendeltem az eBayen ~5 évvel ezelőtt.

Viszont egyszerűbb, csak az OBD-re kell rádugni.

[ Szerkesztve ]

(#296942) Qru válasza brumi1024 (#296939) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hiteles megerősítés, az alattad lévő vasban is szorult némi tarcsi. :K

#nincsbennetarcsi

(#296943) Qru válasza Micsurin (#296940) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

30 napjuk van rá ha jól emlékszem. Ha már letelt a 30 nap, akkor telefonálj rájuk.

#nincsbennetarcsi

(#296944) Micsurin válasza Qru (#296943) üzenetére


Micsurin
nagyúr

köszi :R

boldi akkor abból comfort modul lesz. Azt rádugom aztán annyi, onnantól vannak finomságok mint BC nem csak középkonzolon hanem óracsoportban, általam beállított hőfokon rám visít, óracsoportban kijelzett hőfok, órasöprés, vészfékre vészvillogó. Aránylag nem is drága 26k-ért. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#296945) tboldi válasza Micsurin (#296944) üzenetére


tboldi
nagyúr

👍

órasöprés, vészfékre vészvillogó
Ezeket a MiTo is tudja alapból. :))
…………………………………

Egyébként az olajcserét követő ~1000 km után úgy fest, hogy a csoda Ravenolból alig pár cl hiányzik. A gyári Seléniából 2-3 dl-t is megevett a T-Jet ennyi alatt. :D
Pedig specifikációban és gyári jóváhagyásokban elég közel állnak egymáshoz, mindkettő 5W40 és ACEA C3, csak a Ravenol PAO+észter alapú, a Selénia meg hidrokrakkolt.
(Most jutott eszembe ellenőrizni.)

[ Szerkesztve ]

(#296946) focvis válasza Micsurin (#296898) üzenetére


focvis
veterán

Pofás a járgány. Örömteli, hogy szépen indult.

(#296947) focvis


focvis
veterán

Most hívott aki 2020-ban megvette tőlem a V60 PHEV-et, hogy megmakkant benne az inventer. A szerviz első ajánlata 1,7 méter.
Csak okosan a vétellel.

Nyilván nincs garanciális követelése velem szemben 4 év után, csak elpanaszolta. Átirányítottam Százhalombattára.

(#296948) F_Zolee válasza focvis (#296947) üzenetére


F_Zolee
veterán

Már az elektronok sem a régiek. ;]

(#296949) Safranek válasza focvis (#296947) üzenetére


Safranek
aktív tag

Ez melyik V60 PHEV?

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#296950) Qru válasza focvis (#296947) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szép... Még pár év és gazdasági TK lesz egy ilyen miatt. :(

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.