Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#296801) Hachiko95 válasza tboldi (#296800) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Ufo Civic-nek van órája, de nincs skálázás. Valamivel félút alá szokott beállni.

(#296802) grizlisandor


grizlisandor
addikt

(#296803) Corsa02 válasza tboy93 (#296789) üzenetére


Corsa02
őstag

Valszeg a Waze-nak nincs megadva a mikrofon engedély és bekapcsolva sincs.

Leírás --> [link]

The Truth Is Out There --->

(#296804) focvis válasza barnam_ (#296785) üzenetére


focvis
veterán

Igen, és a névjegyeknél, korábbi célpontoknál is letilt egy időre (hogy inkább az utat nézd a kütyüzés helyett :) ).

(#296805) Qru válasza Hachiko95 (#296799) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubin néha ránézek OBD-n, olyan 100-103 között szokott mocorogni országúton nyugis tempónál.

#nincsbennetarcsi

(#296806) norbert1998 válasza kisza25 (#296798) üzenetére


norbert1998
veterán

Huh, valami rosszul csináltam :B Mondjuk ez egy "Ceed PRO" :DDD Gondolom ez lehet az oka. Én Pro'Ceed-et írtam be

Qru
Kíváncsi leszek. Neki nagy ugrás lesz, 1.6 benzin Megane I-ből ül át. :B
Viszont közben kiderült, hogy mégsem lesz toronymerevítőm a héten, nem fér bele a lángvágós faszinak ma kivágni, csak holnap :W Nekem meg csak ma lett volna időm berakni.

[ Szerkesztve ]

(#296807) norbert1998 válasza mycso (#296512) üzenetére


norbert1998
veterán

Szaki gondolom vagy nem dolgozik ott, vagy fel se merült, hogy ő a ludas. (Hogy lehet elkúrni egy menetes testű szenzor cseréjét máshogy? Vagy kifele, vagy befele szét lett tépve, esetleg ferdén tépte be a helyére.

Az meg egyenesen kiánrándító, hogy ígégeti a csereautót, pedig végig ott lett volna a bérlés lehetősége is. Ráadásul eltűnik kb. amikor kéne a csereautó :W

(#296808) gg72


gg72
veterán

Azt miből lehet észrevenni, ha egy motor elkezd hengerfejesedni, vagy a tömítés már nem jó?
Írtam korábban [link] , hogy egy Citroen C4 1.4-ről van szó (KFU motor), ahol elvileg gyakori ez a hiba, de nálam olyan furcsa tünetei vannak a kocsinak, hogy indítás után kb. fél percig ingadozik az alapjárat, utána jól jár, ill. kihúzatáskor 3asban érzek némi megtorrpanást. Írtátok, hogy a fojtószelepet kellene megnézni/tisztítani, de sajnos csak egy hét múlva kaptam időpontot szerelőhöz, aki ránézne.
Olajfolyást nem látok a motoron, a fogyasztás is jó.
Járjak azért így vele?

(#296809) kisza25 válasza norbert1998 (#296806) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ebben az időben a 3 ajtós kia ceed neve volt a pro ceed, (2018- tól egy shooting brake formát kapott a pro ceed.)
És lett egy GT változat 1,6tgdi 205 lovas motorral, van belőle 5 ajtós (ceed) és 3 ajtós (pro ceed) :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#296810) MasterMark válasza gg72 (#296808) üzenetére


MasterMark
titán

Hengerfejesedés: Víz az olajban, olaj a vízben, hengerfej alól kifele jön az olaj / víz, kipufogógáz a vízkörben (kemény csövek, bugyborékol).

Amit írsz az inkább gyertya / trafó / injektor probléma.

szerk.: Ja igen, fojtószelep is lehet. Igazából bármi ami a keverékképzéssel kapcsolatos. Mindenféle szenzorok, MAF/MAP/IAT/Lambda szonda, stb.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#296811) kisza25 válasza gg72 (#296808) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Keveredik a hűtővíz az olajjal, zavaros lesz a hűtővized, olajos folt lesz a tetején, és fagyalló szagú az olaj, hengerfejnél nyomja ki az olajat, vizet.
Mikor lett gyertya cserélve, amúgy gyujtótrafó is hasonló hibákat csinál, nagyobb gázra nincsen remegős érzés?
Meg ahogy előttem is írták a keverék képzés/üzemanyag oldalon is lehet a hiba

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#296812) focvis válasza tboy93 (#296789) üzenetére


focvis
veterán

Próbáld amit Corsa02 írt [link] , gyanúsan ilyen probléma.

#296790 MC Pite Viszont nálad megy Wazén a diktálás. Ja, nem , nálad se megy. Akkor szintén ugyanez, mint tboy93 esetén.

OFF: én nem tudok 4 jegyű telefonszámokat (pl. 1818, 1446, stb.) hívni, mert valahol, valamikor letilottam, azóta se sikerült megtalálnom ,hogy hol. Ha muszáj, akkor elő kell keresnem a tarcsi telefonomat a tarcsi telefonszámommal hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#296813) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Több helyen hullhat sáros eső pénteken

Pedig 3 napja már tiszta :P

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#296814) tboldi válasza szabonagyur (#296813) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem egy héttel ezelőtt is az volt.

(#296815) focvis válasza MC Pite (#296790) üzenetére


focvis
veterán

Tükör.
Két ötletem maradt:
- hívj fel egy Pug szervizt / karosszériást, hogyan kell meggyógyítani házilag, kézzel,
- szedd szét óvatosan.

(#296816) Qru válasza Micsurin (#296783) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondjuk az enyémnél úgy van, hogy ha csak villog még nincs gáz. Figyelmeztet a túlmelegedés veszélyre. Ha folyamatosan világít akkor van igazán baj.
Nálad nem így van? Manual mit ír?

#nincsbennetarcsi

(#296817) Qru válasza norbert1998 (#296806) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kb hiperűrugrás. Mint nekem a 2.5i-ből átülni a 3.0T-be. :D

Akkor jövő héten lesz csak összerakva? Ez első/felső vagy hova való merevítés? Bubihoz láttam komplett szettet első felső és alsó. Pöppet drága cucc. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#296818) tboldi válasza Qru (#296816) üzenetére


tboldi
nagyúr

A WagonR-nél (ami Európában félig-meddig GM termék ugye) a csóróságjelző kútoszlop először folyamatosan világít 11 liter alatt, majd átvált villogásba, amikor már csak 5-6 liter van hátra. Simán el tudom képzelni, hogy az Opel is hasonló logika mentén csinálta meg a túlmelegedésre figyelmeztetést.

(#296819) tboldi válasza Qru (#296817) üzenetére


tboldi
nagyúr

1.4 szopóból 1.4 turbóba ülve is tapasztalható valami hasonló. :D

(#296820) Micsurin válasza Qru (#296816) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Keresem az angolt... mert minden papírom IS olasz. :DDD
De a csoport alapján ez csak villogni tud. :F
----

Illuminates, szeretem ezeket a megfogalmazásokat. :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#296821) polonic válasza szabonagyur (#296813) üzenetére


polonic
félisten

Én két hete mostam. Alapos két vödrös, stb. Azóta is tiszta, csak a por lepi be azért a garázsban is. Sikerült eddig úgy menni, hogy elkerültem az esőt. Holnap szerintem telibe kapom. De amúgy is hétvégén jött volna a következő mosás.

(#296822) Qru válasza szabonagyur (#296813) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jöhet kivételesen nem mostam kocsit, mert nem kellett. Az az ideális állapot volt hétvégén mikor már nem sóztak de még bogarak sincsenek. Kellet volna tankolnom, 600 Ft volt a 95 E5 litere (1,6€/liter) de nem akartam szórakozni vele, így itthon tankoltam 605-ért E10-et.

#nincsbennetarcsi

(#296823) Qru válasza tboldi (#296818) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Simán lehet, a G Astra is így jelezte a tankolást (volt belőle kettő is, nem nagyon rajongtam érte).

#nincsbennetarcsi

(#296824) Qru válasza Micsurin (#296820) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát akkor marad az ima. De sztem nem lesz gáz, nem volt meghajtva és olaj is volt benne (az a turbó miatt (is) fontos mert azt a motorolaj hűti/keni).

#nincsbennetarcsi

(#296825) tboldi válasza Qru (#296824) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nyilván van szerepe a hűtésben is az olajnak, de az nem elégséges, szerintem alig akad olyan autó, aminél ne lenne bekötve a turbóhoz is a hűtőfolyadék. A faék T-Jetnél is így van.

(#296826) Qru válasza gg72 (#296808) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Már megint ez az átok 3F szabály... :(

Használd nyugodtan ha olaj és víz van benne nincs nagy gáz. Inkább vmi gyújtási/keverékképzési gond lesz. Esetleg vmi érzékelő küld fals jelet az ECU-nak.
Nézni kell élőadatot OBD-n és abból sok minden kiderül.

#nincsbennetarcsi

(#296827) Micsurin válasza Qru (#296824) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Előtte egy 5-10 perccel volt csak tekerve de akkor se vészesen, megnéztem 110-120-ig mennyire fürge aztán vissza polgári 80 majd ahol felvillantotta ot már jócskán ~40-50 körül mentünk.

Szóval reménykedjünk... azt se tudom honnan fogjuk tudni ha gebasz van. Mondjuk csoportan nagyon extrém képeket mutogatnak 1.7-est illetően.:DDD

Elvileg a hirtelen hősokk amit nem igen szeret a dugó + gyűrű. :(

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#296828) Qru válasza tboldi (#296819) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gondolom, főleg chip után. :K

#nincsbennetarcsi

(#296829) tboldi válasza Qru (#296828) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pláne, hogy a skála másik vége a Jazz, amit egy eco-friendly, anti-power motor hajt. :D

(#296830) Qru válasza Micsurin (#296827) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ó b+, nem túl bíztató. Reméljük időben szólt még. Toyota-nál is van gond ebből, hogy későn szól. Bezzeg a Suabru. Az megfőzi magát még akkor is van benne kellő víz. :D

Jah ha már Subi, utánam a szervizben volt egy bugeye WRX. A tünet: néha felvillan az olajnyomás lámpa. Tesztkör, minden oké. Mennek egy hegyesebb karikát, hát kiderült, hogy annyira kevés olaj volt benne, hogy tempósabb kanyarokban már nem tudta felszívni az olajat a pumpa. Nem tudom mit lett, mert nem vártam ki a végét de egy biztos: olcsó nem. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#296831) Qru válasza tboldi (#296829) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az az 1,2i. Az 1,4i az már a Sport verzió. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#296832) tboy93 válasza kisza25 (#296791) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az google assistant es csak angolul ert, a magyar cimeket nem veszi be :(

(#296833) tboy93 válasza szőröscica (#296797) üzenetére


tboy93
nagyúr

SOHA ;]

(#296834) gg72 válasza kisza25 (#296811) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, MasterMark-nak és Qru-nak is!

Akkor a hengerfejesedést kizárnám, ezeket a tipikus hibákat nem tapasztalom.

Gyertya lett cserélve egy hete, miként az összes szűrő +olaj is, egyedül az üzemanyagszűrő nem. Nagyobb gázra nincs remegő érzés (sőt, akkor "megjavul"), csak elinduláskor, mintha le akarna fulladni, dadog, de aztán elindul és utána nincs hibajelenség. De induláskor sem mindig csinálja, kb 50%-ban. Hát akkor jövő héten okosabb leszek, mondjuk ez csak egy helyi kis szerelő (a fojtószelep miatt jelentkeztem be hozzá), nem tudom mekkora a műszerezettsége, de 19-én van időpontom egy olyan szervízbe is, ahol tudnak hibakódot olvasni, stb.

Erről a 3F szabályról most hallok először, de azért látom nem annyira egyértelmű a helyzet: [link]

(#296835) Qru válasza gg72 (#296834) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

3F-et ne vedd komolyan, márkától függetlenül vannak jó és rossz konstrukciók. Egy csomó jó francia kocsi van amúgy és a megbízhatónak gondolt japánok között meg egy csomó szr.

#nincsbennetarcsi

(#296836) Micsurin válasza Qru (#296830) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Olvass vissza... :D Pont ezért idegelődtem ki mert tudni illik elvileg későn villan és nincs visszajelző.
(Titkos menü meg nem volt ahol láthatnám mert vagy mikor angolosították olaszról lett kiütve a BC menü vagy nem is volt rendelve. Akartam menni Érdre srácokhoz, hogy aktiválják de nem voltam elég gyors... :( )

Szóval reménykedünk jelenleg, holnap jön haver és visszük át futón a kereskedőhöz. Csoportot minél többet olvasom annál inkább vagyok ideg mert Z17DTR és Z17DTJ kb csak vízcső vagy eldugult olajpumpa miatt makkan ahogy olvasom. :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#296837) Qru válasza Micsurin (#296836) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Frankó... :(((

Azok okosítanak más autókat is?

#nincsbennetarcsi

(#296838) tboy93 válasza Corsa02 (#296803) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez a cikk 3 éves, már nincs ilyen opció a beállítások között. Valahol olvastam, hogy Google átalakította, hogy a Google assistant intézze ezt.

Viszont, a Waze-ben kellene legyen mikrofon ikon a kereső mező mellett, ez nekem nincs, de nem vagyok vele egyedül, úgy tűnik telefon függő a dolog. Gondolom bug.

Az engedélyeket csekkoltam, mind az AA, mind a Waze teljes jogosultsággal bír.

(#296839) tboy93 válasza focvis (#296812) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem megoldás sajnos.

(#296840) grizlisandor válasza Qru (#296830) üzenetére


grizlisandor
addikt

Céges Renault kocsiban kanyarok, körforgalmak előtti fékezésnél néha felvillant valami hibalámpa(nem emlékszem melyik) meg szöveg, hogy brake akármi. 4x jeleztem egy hónapon belül az illetékes kollégának, mire elvitték a szervizébe, kevés volt a fékfolyadék. :DDD

(#296836) Micsurin:
Sajnálom, pedig végre jó irányba indult az autóvásárlás.
Az eldugult olajpumpa hibát összefoglalnád?

(#296841) Micsurin válasza grizlisandor (#296840) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Rácsos / lyukasztott felületen át szí a pumpa a dekniből, ha rakodik az olajsár először a pumpa maga fog gyengélkedni és ha kezdi feladni a csapágyazása a küzdelmet akkor élesedik a bomb.

Igen... kicsit szürreális. Tényleg jó helyről néztünk, felső negyedből szemezgetve tömeg típust :(((

---

Qru Weisz Daniék tudtommal okosítani csak Opelt vállalnak. Ott eleve az összes BID - CID tudta a BC-t csak más más funkciók voltak gyárilag engedélyezve.(..szépen kioldják ilyenkor amit csak lehet. :D )

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#296842) Qru válasza grizlisandor (#296840) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor ez olyan volt mint nekem a Skodában a hűtővíz fogyás. Szerencsére az előző is szrt vt így már tudtam mire figyeljek. Érdekes a Passatnál soha fel nem nyitottam a géptető a sok év alatt, (nem kellett). Jó 1x mikor haver S60-ját bikáztuk be róla. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#296843) grizlisandor válasza Micsurin (#296841) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ez inkább általános probléma, vagy sosekopel érzékenyebb?

Én azt olvastam, hogy érdemes a használt autó deknijét leugrasztani, kitakarítani, megnézni ki lakik a szívókosárban, mert ki tudja hogy nem cserélgették az olajat a motorban.
Pirosnak levetettem, de mint kiderült kár volt, tényleg cserélgették benne a motorolajat.

(#296844) Micsurin válasza grizlisandor (#296843) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Sosekopelen belül is 1.7-esnél olvastam sok ilyet német fórumokon.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#296845) MasterMark válasza gg72 (#296834) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen autód volt előtte? Kicsit olyan mintha nem adnál elég gázt. :DDD

Switch Tax

(#296846) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Sziasztok!

Szfvári NSZ Autószerviz-el kapcsolatban van már valakinek közvetlen tapasztalata?

A napokban viszem hozzájuk az autót egy teljes körű átvizsgálásra, DE címet se írásban, se telefonban nem kaptam :Y szal konkrétan nem tudom hova kell menni :DDD, és sehol nincs fent a címük. Ez nekem egy kissé gyanús.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#296847) MC Pite válasza gg72 (#296808) üzenetére


MC Pite
veterán

még mindig javaslom csináld meg a sprés takarítást amit javasoltam. Fojtószelep takarítás sem egy nagy cucc, egy imbusz(vagy hatlapfejű) meg egy csavarhúzó kell hozzá, pár perc az egész. Szívó oldalon a tömítések öregedése is okozhatja, pl fojtószelepházé. De a szenzorokat, szelepeket megcucálnám amit mutattam, és rendes kikormolás, megnézni változik e. De mindenképp ráfér ez a kezelés, nem kidobott pénz/20 perc.

focvis: Kérdeztem, ők csak cserélik egyben a tükröt. Megrendeltem az újat, most bátrabban nekieshetek. Ha sikerül, éljen, megy vissza az új, ha nem, van mit felrakni.
Mondjuk gyanús hogy kicsit lötyög is a tükör, ma pár bukkanónál is láttam mozogni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#296848) szabonagyur válasza polonic (#296821) üzenetére


szabonagyur
félisten

Építkezés miatt itt szinte folyamatos a por, ezért is örültem a 3 nap relatív tisztatásgnak :P

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#296849) gg72 válasza MC Pite (#296847) üzenetére


gg72
veterán

Igen, köszönöm, [itt] írtad a sprézést, ezt pontosan hogyan csináljam? Teljesen analfabéta vagyok hozzá + még a sprayt is meg kellene vennem, így lehet akkor ezt is a szakira hagyom jövő csütörtökön.

(#296850) kisza25 válasza gg72 (#296834) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem gyertya cserekor tört el a gyújtó trafó, ez is elég gyakran előfordul, mert kapja a hőt és elfárad a műanyag, repedés van akkor áthúz rajta

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.