Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#220701) F_Zolee válasza hdanesz (#220696) üzenetére


F_Zolee
veterán

Grat. Látom évszaknak megfelelő gumi van rajta. :D

(#220702) hdanesz válasza F_Zolee (#220701) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Köszi! Ez még nagyon friss autó, látni a képen, hogy még ki sincs csomagolva. :D (pl. ülések)
Illetve szerintem minden autó gyárilag nyári gumikkal érkezik...télit azt utólag lehet rápakolni.
Ez a példány tesztautó lesz ha 'össze lesz rakva'.

(#220703) ALgore2


ALgore2
tag

Sziasztok!

S. O. S tanácsra vagy segítségre lenne szükségem!

Vásárolt a húgom ma délután 5-kor egy autót, kereskedőtől az Üllőin!
Semmi hiba vagy hibás működést nem tapasztaltunk a próbaút vagy az átnézés alatt!
Szerződés kötés után tankoltunk, matricát vettünk rá és indultunk haza.
Az M0-on kb:20 km múlva enyhén kerepelő hang után erőtlen lett a motor, megállt az autó és azóta sem indul be!
Jeleztük a kereskedőnek, hogy ilyen hibás autót nem szeretnénk hazavinni,(trailerel főleg) vegye vissza az autót és adja vissza a pénzt!
A "kereskedő" nem hajlandó semmire, max beszáll 50ezerrel a javításba... Nekünk ez elfogadhatatlan!
Az autó az M0 melletti benzinkúton áll lerobbant állapotban!

Mi tudunk tenni?

Köszönöm a segítséget!

(#220704) MunezXBK válasza ALgore2 (#220703) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ügyvéd.

(#220705) Magnum_ válasza ALgore2 (#220703) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hétfőn mehet neki futárral (gondolom, nincs idő tértivevényekre várni) és emailben egy ügyvédi felszólító levél esetleg. Valóban a kereskedő (vállalkozás) volt az eladó?

Ha igen, ebből kell kiindulni: Ptk. 6:158. § [Hibás teljesítési vélelem]

Fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés esetén az ellenkező bizonyításáig vélelmezni kell, hogy a teljesítést követő hat hónapon belül a fogyasztó által felismert hiba már a teljesítés időpontjában megvolt, kivéve, ha e vélelem a dolog természetével vagy a hiba jellegével összeegyeztethetetlen.

Ha kell ügyvéd, tudok küldeni tel.számot, aki tud foglalkozni holnap a kérdéssel
--->

Ptk.6:159. § [Kellékszavatossági jogok]

(1) Olyan szerződés alapján, amelyben a felek kölcsönös szolgáltatásokkal tartoznak, a kötelezett a hibás teljesítésért kellékszavatossággal tartozik.

(2) Kellékszavatossági igénye alapján a jogosult választása szerint
b) * az ellenszolgáltatás arányos leszállítását igényelheti, - a (2a) bekezdés szerinti kivétellel - a hibát a kötelezett költségére maga kijavíthatja vagy mással kijavíttathatja, vagy a szerződéstől elállhat, ha a kötelezett a kijavítást vagy a kicserélést nem vállalta, e kötelezettségének a (4) bekezdés szerinti feltételekkel nem tud eleget tenni, vagy ha a jogosultnak a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt.

I humbly and respectfully decline™

(#220706) kisza25 válasza hdanesz (#220699) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én már láttam párat itt vidéken is, majd kérdezz rá, hogy a visszahívási dolgokat orvosolták-e

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#220707) ALgore2 válasza MunezXBK (#220704) üzenetére


ALgore2
tag

Átvétel után 20 percel jelzett hibával és használhatatlan, tőlünk 60 km-re lévő autóra, álljunk bele egy több hónapos perbe?
Hétfőn kell autó, mivel munkaeszköz!
(van ajánlott)

(#220708) F_Zolee válasza ALgore2 (#220703) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az Üllőin. Már ott baj volt... :(

(#220709) ALgore2 válasza Magnum_ (#220705) üzenetére


ALgore2
tag

Mint eladó igen, a törzskönyv, forgalmi szerint magánszemély! Beszámított autó volt.

(#220710) ALgore2 válasza F_Zolee (#220708) üzenetére


ALgore2
tag

2 napig kérleltem, hogy ne, de nőből van.... :F

(#220711) Magnum_ válasza ALgore2 (#220707) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szerintem nem jutna el perig a dolog, szerintem ilyen esetekben inkább meggyőzhetőek a kereskedők.

milyen autó, hány éves?

I humbly and respectfully decline™

(#220712) MunezXBK válasza ALgore2 (#220707) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, akkor mindjárt indulok és megcsinálom.

(#220713) Magnum_ válasza ALgore2 (#220709) üzenetére


Magnum_
nagyúr

de az adásvételin az eladó vállalkozás?

I humbly and respectfully decline™

(#220714) Magnum_ válasza MunezXBK (#220712) üzenetére


Magnum_
nagyúr

holnap lett volna a 0 km szerviz, hogy a szombat délután vásárolt autó hétfő reggel már csatarendbe álljon

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#220715) hdanesz válasza kisza25 (#220706) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Ez elég új modell, máris van rá visszahívás? Vagy a motor miatt?

(#220716) ALgore2 válasza Magnum_ (#220713) üzenetére


ALgore2
tag

Igen

Kia Rio, 15 éves.

[ Szerkesztve ]

(#220717) ALgore2 válasza MunezXBK (#220712) üzenetére


ALgore2
tag

Köszi :), de sok minden kell hozzá! A szerelő szerint a vezérlés ugrott el...
Ne vedd flegmának a választ, de nincs idő hónapokig basz...ni perrel!
Vettünk egy autót, ami 20 perc-20 km múlva kerepelés után megállt, azóta se indul! Tehát elállok a vételtől, mert szombat délután lévén semmilyen hivatalos dolog nem történt egy szerződés létrejöttén kívül, amit hibára hivatkozva visszavesz az eladó és minden vissza!
Azért ez egyszerűbb dolog, mint bizonyítgatni hónapokig és bíróságra járni egy eldobós céggel szemben...

[ Szerkesztve ]

(#220718) Magnum_ válasza ALgore2 (#220717) üzenetére


Magnum_
nagyúr

akkor most mit szeretnél?

I humbly and respectfully decline™

(#220719) ALgore2 válasza Magnum_ (#220718) üzenetére


ALgore2
tag

Mit javasolsz az előbbieken kívül, ami belátásra bírja a kereskedőt?

(#220720) F_Zolee válasza ALgore2 (#220717) üzenetére


F_Zolee
veterán

Csak az marad, hogy odaviszitek a kereskedés elé és balhéztok.

(#220721) ALgore2 válasza F_Zolee (#220720) üzenetére


ALgore2
tag

Ezt tenném szívem szerint, de ez jelenleg nehéz és a nepper hozzáállása alapján nem biztos, hogy célt ér.

(#220722) kisza25 válasza hdanesz (#220715) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Bocsesz, hirtelen összekevertem a tucsonnal, arra van 9db visszahívás, az se régi, én azért rákérdeznék :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#220723) Magnum_ válasza ALgore2 (#220719) üzenetére


Magnum_
nagyúr

leírtam

I humbly and respectfully decline™

(#220724) focvis válasza hdanesz (#220696) üzenetére


focvis
veterán

Gratulálok!
Jó a színe, tetszik a felni.

(#220725) F_Zolee válasza ALgore2 (#220721) üzenetére


F_Zolee
veterán

Vagy ez vagy a jogi út marad kb.

(#220726) ALgore2 válasza Magnum_ (#220723) üzenetére


ALgore2
tag

Oké!
Akkor privátban küld át a számot, légyszíves. Ha holnap nem jutunk előbbre, akkor beszélünk az ügyvédel!

(#220727) hellomi válasza sutszi (#220621) üzenetére


hellomi
tag

En sok mindent elfogadok, meg szeretek kiserletezni uj dolgokkal, nem is azt mondtam, hogy felgyujtom a Teslat, csak eleg szar, hogy 2 hete vettem egy vadonatuj autot(az mas kerdes, hogy egy kozel 20M-s darabrol beszelunk, nem egy 5M ertekurol, de annal sem tartom ezt elfogadhatonak), es maris ilyen hibakat produkal.
Ha ez BMW/Mercedes/Audi/Lexus lenne, annal sem tetszene nyilvan, onnan is hallok remsztorikat, de valahogy nem ennyit. Az itteni UK Tesla csoportokban naponta rengeteg hasonlo cifra dolgot latok. Foleg, hogy kb 1 honapja megjelent a V11-es oprendszer rajta(teljesen uj GUI, mindent eldugtak kis menukbe, csomo eddig konnyen elerheto dolgot eltuntettek, vagy eldugtak 3 menuponttal arrebb, illetve van, ami teljesen meg is szunt), azota tizszer annyi hibat latok mindenkinel. 2 het alatt, miota nalam van az auto, 5db OTA update erkezett ra, mindegyik elmeletileg tartalmaz bugfixeket, amiket emlitettem, nem oldottak meg meg.

ASUS ROG B450-F Strix | AMD Ryzen 7 5700G | Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR4 | eVGA RTX 2080 Super XC | Samsung 970 Evo Plus 500GB | Corsair RM750x | NZXT H510i White | ID Cooling SE-224-XT White | Samsung CHG90 49" | Apple Macbook Air M1 |

(#220728) hellomi válasza Shadowbull (#220650) üzenetére


hellomi
tag

Sajnos nem az a baj, hogy letezik a fantomfekezes, mert mint irta Qru is, nala is elofordult a Skodaval, hanem az a baj, hogy nala 30k km alatt 1-1 alkalommal, nalam napi 150-200km alatt 3-4 vagy meg tobb alkalommal is.
Komolyan mondom, lassan jobban figyelek arra, hogy az auto ne okozzon kellemetlen helyzetet, mint magara a vezetesre, mert az egy 40 eves 1es Golffal is kb ugyanaz, mint akar ezzel, csak az nem fog random olyan dolgot muvelni, amit a Tesla magatol(!!!!) csinalhat.

Egyebkent fasza, jo auto, elvezetes, meg tenyleg az, hogy amennyit sporolok vele havonta, az kihozza a kocsi koltseget, fantasztikus, de rengeteg gyerekbetegsege van. Nyilvan naprol-napra fejlodik, csak ugy erzem, a fokusz az uj modelleken/gyartason van, nem a meglevok javitasan. :DDD

ASUS ROG B450-F Strix | AMD Ryzen 7 5700G | Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR4 | eVGA RTX 2080 Super XC | Samsung 970 Evo Plus 500GB | Corsair RM750x | NZXT H510i White | ID Cooling SE-224-XT White | Samsung CHG90 49" | Apple Macbook Air M1 |

(#220729) Shadowbull válasza hellomi (#220728) üzenetére


Shadowbull
addikt

A fantomfékezések jelentős része az elavult térképek miatt is van... A táblafelismerés ugyanis nem működik benne rendesen.
Szerintem amíg még csak szoftveres hibák vannak az a kisebbik baj (persze ha nem okozol vele balesetet) de rengeteg velük a hardveres gond is.
Reméljük a tiéd hibátlan és az is marad.

Ezt a "rengeteget spórolok vele" dolgot kifejtenéd jobban? Érdekelne. (Bár nyilván az angol viszonyokon alapul, de attól még)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#220730) simonjoe


simonjoe
senior tag

Jóóó reggelt!! :)
Tegnap megkaptam életem első bírságát 35 év vezetés után! Zsámbékról indultunk az M7-esre, de hátul Tesco-s Napóleon faluján, Felcsúton keresztül Kajászó után a Váli Völgyi pihenőnél hajtottam fel a pályára. Alig 1km után bevágott elém egy yardos Skoda kombinátor, tetején felgyulladó LED-s szöveg: "kövessen". :W Na, b@...meg, ez meg mi a tosz?? A következő lehajtónál azt hiszem Velence, kimentünk. A kajászói útról történő pálya felhajtásnál volt egy stop tábla meg egy balra kötelező haladási irány tábla. Amit én láttam is. Egy meredek emelkedőről kell befordulni, mivel nem jött senki, és ez jól látható volt nem álltam meg nullára, a balra táblát bevallom sosem abszolváltam mert miatta meg kell kerülni a kutat, és úgy kell felhajtani a pályára. Közben ha jobbra megyünk akkor cc. 30m múlva már ott a gyorsító sáv. Előttem ment egy fekete Volvo kiment, rálépett a gázra és huss, tova. A megállás után a rend őre elmondta, h xartam a két táblára, a stop ötezer, a haladási irány pedig 50+ 8 büntipont. Továbbá a jogsim is lejárt tavaly novembere óta. Erre mondtam, h tudom, de a kúrmány által meghirdetett Covid katasztrófahelyzetszükségállapot miatt még nem léptem. Erre kiderült, legalábbis az elmondása alapján, h nekem nem a kategória, hanem maga az okmány járt le és arra ez nem vonatkozik. :F Természetesen elismertem, h hibáztam, és ezt tényleg nem lehet elvitatni. Beszélgettünk egy keveset méltatta a kocsim, a benne ugató Yorkim, és végül írt egy 5eHUF-os blankettát, amit a helyszínen fizettem a telóval. Azért még a végén megkérdeztem, oszt a fekete Volvo?? Ja, az meglépett. :D
Szóval a tegnapi nappal az itthoni közlekedésben a büntetlenségi szüzességemen csorba esett. Sajnos külföldiból, ( főleg Ósztriából soxor kapok 30-50EUR-ós gyorshajtási bírságokat) ez a büntetlenség már rég nem él.

Joe

(#220731) stickermajom válasza simonjoe (#220730) üzenetére


stickermajom
addikt

Nézd a jó oldalát: végre van annyi eszük, hogy nem a leállóban büntetnek, hanem levisznek.

(#220732) hdanesz válasza kisza25 (#220722) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Okés, megkérdezem!

@focvis: Köszi szépen!

(#220733) simonjoe válasza stickermajom (#220731) üzenetére


simonjoe
senior tag

..mivel még nem volt dolgom velük, így nem tudom, h hol, és miként bírságolnak. Teljesen korrekt volt, egyébként, még akkor is azt mondanám, ha kifizettette volna az egész bűnlajstromom :D . A másik, h legalább vannak, mert itthon elautózom több száz km-t, és nem látsz belőlük egy morzsát sem. Ezért teheti a sok idétlen a büntetőfékezéseket, letolásokat stb. mert nincs jelenlét, kamera sem sok.

Joe

(#220734) focvis válasza simonjoe (#220730) üzenetére


focvis
veterán

Olcsón megúsztad! :)

Baszkett, ugyanitt hajtottam fel én is pénteken. (Valami ökör miatt beállt az M7 Tárnoknál, és a 7-esre vitt a Waze.) Régebbről úgy rémlett, hogy lehet egyből jobbra kanyarodni, kanyarodtam is volna, ha nem látom a Waze-n, meg a kötelező haladási irányt jelző táblán, hogy körbe akar vinni. Ezek szerint figyelik.

(#220735) Qru válasza hdanesz (#220696) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Grat! Jo a szine! :K

#nincsbennetarcsi

(#220736) vzsryl válasza simonjoe (#220733) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Pályán tényleg nem sok rendőrt látni, de itt a városban majdnem minden sarkon van egy O3 vagy B Merci, ráadásul a jelöletlen, kék O3-mat is mindig látom, sokszor akció közben is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#220737) Qru válasza simonjoe (#220730) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Volvo meglepet?! Akkor kelleni fog neked egy chip arra a CC-re. :))

#nincsbennetarcsi

(#220738) simonjoe válasza focvis (#220734) üzenetére


simonjoe
senior tag

...nem akarok magyarázkodni, mert ez tipikus hungarikum, de tényleg előttem szórakozott egy fekete Volvo kombi, már az egyesen elém került Bicskénél, belterületen 30-40-el, kint meg tolta neki. Lakott területen nem akartam előzni, így kénytelen voltam alkalmazkodni. Egy kicsit bosszantó volt, majd láttam, h előttem Ő is arra megy amerre én, az még rátett egy lapáttal. Ő pont szembe találkozott a rendőrrel, mert a kút körül tett egy kört, én már csak a seggét láttam, gondolom a tükörből látott, így jött utánam. Addigra a Volvo már tényleg látóhatáron kívül volt.
hdanesz#220696:
Grat!! A szín nekem is bejön nagyon, sőt a Zasszonynak is, ez az egy a közös pont. (alakul ez! :D ) A Tucson-ból meg egy bronz a nyerő szín. Mi még, pontosabban a nejem még "vívódik" nem voksoltunk egyik mellett sem, persze mint írtam nekem szimpatikusabb a KIA, és szebb is. Nem gondoltam volna, h ez ennyire macerás. Abba meg belegondolni sem akarok, h a Passat eladása sem lesz egyszerű, h ne legyen miatta álmatlan éjszakám. :F

Joe

(#220739) focvis válasza simonjoe (#220738) üzenetére


focvis
veterán

Nem hibáztattalak, miután megkerültem a parkolót, pont mondtam a feleségemnek, hogy legközelebb ha arra járunk egyből kanyarodok jobbra. :R
De akkor mégsem. Sokszor áll rendőrautó azon az OMV kúton.

(#220740) simonjoe válasza Qru (#220737) üzenetére


simonjoe
senior tag

Már van, de ezt tudjátok, nem is oly rég kapott egy kis pettinget! :D Szükségem nem sok volt rá, de van. Nyugodtan, higgadtan tolom a talicskát, tegnap a közel 500km-es karaika 4,7-es átlaggal volt, pályán is csak 120-130 körül szoktam mozogni, ezért is ért el a yard.
#220739focvis:
Keszthely környékén voltunk tegnap, arra amerre gondolom Te is szoktál hazamenni. Meglepődtem, h új utak épültek, meg egy kicsit meg is ijedtem, kerestem a kerékpárutat a környéken és nem találtam, remélem mire tavasz lesz és lehet menni a tó körül kerékpárral addigra elkészülnek.

Joe

(#220741) Qru válasza simonjoe (#220740) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na?! Reszleteket! Haver is nem reg iratta meg. Padon merve alapbol tobbet tudott mint a gyari nevleges teljesitmenye.

#nincsbennetarcsi

(#220742) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Laptimingban alpinnal most mennek :))
Nagyon bejön a vas :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#220743) simonjoe


simonjoe
senior tag

Skaccerek!!
Van itt valaki akinek van-volt szürke rendszáma??
Eladásra kerül az autó azt is adni kell vele, vagy le kell adnom?? :F
THX!!

Joe

(#220744) szőröscica


szőröscica
addikt

Az idei az első alkalom, hogy a Netrisken újraszámolva forintra ugyanannyi jött ki a jelenlegi biztosítómnál következő éves kgfb díjnak mint amit kiküldtek levélben. :Y

És bár ugrok egy bónusz besorolást, azért drágul a díjam 2k-val így is. :N :DDD

Megvettem ma a matricát is, azért ez a 46k rosszul esett.

[ Szerkesztve ]

(#220745) focvis válasza simonjoe (#220743) üzenetére


focvis
veterán

Adtam az autóval együtt a szürke rendszámot. (Megkérdeztem az okmányirodában amikor kiváltottam.)

(#220746) simonjoe válasza focvis (#220745) üzenetére


simonjoe
senior tag

:R

Joe

(#220747) F_Zolee válasza szabonagyur (#219783) üzenetére


F_Zolee
veterán

Itt láttam először ilyen ronda felnit. Erre tegnap élőben is láttam egy oktavia kombin. :D

(#220748) bandus


bandus
veterán

lattam most vismajor kollega volvojat eloben, hat kelloen brutal az a szin, meg a csajom is messzirol kiszurta, hogy nezd mat azt a kocsit :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#220749) Vismajor01 válasza bandus (#220748) üzenetére


Vismajor01
addikt

:D :D

Kösz! De már nem sokáig lesz ilyen szinű, egyelőre eredeti lesz aztán Avery Energetic Yellow.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#220750) bandus válasza Vismajor01 (#220749) üzenetére


bandus
veterán

nebassz h kifizettek ra xszazezret es mar veszitek is le :Y

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.