Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#217601) focvis válasza Tsebacsi (#217594) üzenetére


focvis
veterán

Gyorsan ragaszd le celluxszal vagy hasonlóval, ne jusson bele eső/pára.

(#217602) BigBlackDog válasza Richard! (#217598) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én indulás előtt a szokásos rendszámtáblatakarításon és lámpaizzóellenőrzésen kívül mostanában rászoktam a gumiabroncs futófelületéből történő kavicskiszedésre is. Fogyiban is számít valamennyit, hogy homogénebb lesz a gördülése a kerekeknek.

[ Szerkesztve ]

(#217603) anorche1


anorche1
őstag

Egy baratommal tortent egy kisebb koccanas.
Megprobalom vizualisan abrazolni, bar nem rajzolok szepen.

Az ut szelen 45fokban parkolt egy bolt elott a baratom (A jelu auto), es a masik fel (B jelu auto).
Baratom barra nezve megbizonyosodott rola, hogy a mellette allo meg nem kezdte el a parkolohelyrol a kitolatast, majd jobbra nezett, figyelve, hogy jon e auto. Mikor mar nem, akkor megkezdte a kiallast. De ezt megelozoen/vele egyszerre/utana megkezdte a tolatast a masik fel is.

A baratom a kocsi bal hatuljaval, a sarkaval (betort a lampa is) kapta el a masik autot jobb hato kerek-ajto tajekan.

Baratom ekkora megallt, a masik fel viszont egybol vissza allt a parkolohelyre, vegig huzva a 2 autot.
Haverom nem a leghatorozattab/agresszivabb gyerek, mondjuk hogy enyhe sokkban is volt, hogy megserult az auto.
Kerdeztem milyen parbeszed zajlott le, azt mondta kb. semmi, a masik fel kerdezte, hogy "Nalad sincs betetlap, mi?", amire nem, nincs volt a valasz (e-karbejelentot mar korabban is mondtam neki, hogy szedje le...).
A masik fel mondta, semmi gond, akkor majd telefonon megbeszeljuk, ceges auto, van rajta casco, semmi gond, es elkoszontek.

Masnap hivta a baratomat a masik fel, hogy a baratom a hibas, o tolatott bele, mar reg kint allt, mikor a baratom elkezdte a tolatast. Illetve allitasa szerint egy baratja kivulrol vegig nezte az esetet, es tanuskodni tud, hogy ez igy tortent (hany ev jar hamis tanuskodasert?).

A baratom mielott elkezdte a tolatast, meg jott auto, amint elhaladt mogotte elindult, tehat nem alhatott kint elobb a masik.
Illetve az A jelu, fekete auto volt a masik felnek a forgalom fele, tehat o tolatas kozben pont abba az iranyba nezett, lathatta mind a kocsit, hogy elindult, mind a vezetot, aki ugyszinten a forgalmat figyeli, nem lathat kozben balra.
Szabaly gondolom nincs arra, ki kezdheti meg hamarabb a kiallast, csak elozekenyseg, vedekezo magatartas, vagy valami hasonlo.

A masik auto az utokozeskor mar kintebb volt, de nem kezdhette meg hamarabb a kiallast, inkabb csak gyorsabb lehetett (baratomnal 2 eves gyerek ult hatul, mashogy, lassabban, korultekintobben vezet ilyenkor az ember).

A boltnak van kameraja, de termeszetesen csak a bejaratot figyeli. Illetve a parkolo elott egy keresztezodes van, lehet ott van kamera, azt meg meg kellene nezni.

Ti mit tennetek a helyzetben? Azon kivul, hogy en mar akkor kapasbol rendort hivtam volna, mikozben csinalom a kepeket az e-karbejelenton.

Egyebkent itt tortent, a dohanybolt elott: [link]
Itt latszik is, hogy a tabla miatt a 2 helyrol a mind a parkolas, mind a kiallas mas szogben tortenhetett, baratomnak szemmel kellett tartania a tablat is.
Es merloegas parkolo, allataban a ferdebb parkolas a jellemzo

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#217604) Vismajor01 válasza Tsebacsi (#217594) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ez semmi... Nekem a gyári hibás(rendesen felvolt rakva, ellenőriztem) ablaktörlőlapát repült le zuhogóesőben 140-nél. Olyan karcot húzott bele, hogy új szélvédő lett belőle.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#217605) MasterMark válasza anorche1 (#217603) üzenetére


MasterMark
titán

50/50

Switch Tax

(#217606) Doki16 válasza Peter.70 (#217587) üzenetére


Doki16
addikt

Úgy tűnik nálunk jelenleg nem kapható a két másik verziója. Használtautón még elvétve van pár példány raktáron.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#217607) Tsebacsi válasza focvis (#217601) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Megtörtént :R

#217598Richard!: Írtam ilyet, hogy kinek mi a hibája? Minden autó kisfos, a sajátomra is azt mondtam (Punto, Civic), mert volt a családban "nagyobb" autó. Így neveztük, kész.
Nem mellesleg az összes többi közlekedő, mint tudjuk:
- Ha nálam gyorsabban megy, akkor idióta gyorshajtó
- Ha nálam lassabb, akkor tötymörgő gyökér
- Mindenki másnak szarja van az enyémhez képest

:U

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#217608) Tsebacsi válasza Tsebacsi (#217607) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Amúgy Ő lőtte rám a követ, mégse lehetek dühös a mögöttem jövőre, mert nem szólt előre, ugye?! De találtál valamit amivel belém lehet kötni, bravó. :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#217609) anorche1 válasza MasterMark (#217605) üzenetére


anorche1
őstag

Es ez a gyakorlatban hogy tortenik? Mindenki fizeti a sajat karat? Vagy a ket auto karanak osszege/2?

Vagy jelentsek a biztositonak?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#217610) Qru válasza aero. (#217596) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jazz-en nekem is van egy kavicsnyom. :(

#nincsbennetarcsi

(#217611) MasterMark válasza anorche1 (#217609) üzenetére


MasterMark
titán

Ja arról fogalmam sincs szerencsére hogy ez hogy megy. A történet alapján mondtam, hogy ez mindkettejük hibája, nem lehet azt mondani hogy csak egyvalaki hibázott szerintem.

Hogy biztosítás ilyenkor hogy megy, vagy hogy mi van azt nem tudom.

Switch Tax

(#217612) bandus válasza BigBlackDog (#217602) üzenetére


bandus
veterán

na hagyjálmár ezzel, hogy fogyiban számít :D nem tudom elképzelni, hogy kavicsokat piszkálgassak. akkor szoktam megtenni, ha valami nagy szorul bele és lehet hallani.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#217613) BigBlackDog válasza bandus (#217612) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pedig legalább annyira komolyan számít, mint amennyire komolyan írtam az előző hozzászólásomat.

;]

(#217614) Richard! válasza Tsebacsi (#217608) üzenetére


Richard!
addikt

Számomra mindig is bicskanyitogató volt a stílusod ;)
Szerk.: Kölcsönös, ne aggódj :)

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#217615) Tsebacsi válasza Richard! (#217614) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Leszarom :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#217616) Qru válasza focvis (#217601) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg por sem. Ha meg kell furni a szelvedot a javitashoz az mindig 2 eselyes…

#nincsbennetarcsi

(#217617) bandus válasza BigBlackDog (#217613) üzenetére


bandus
veterán

sorry, nem ittam még meg a kávémat, kicsit későn estem be dolgozni :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#217618) Qru válasza BigBlackDog (#217602) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Oo a jo kis V mintas CC-m olyan szepen gyujti a kavicsokat… Idonkent olyat kappan a doblemezen a kirepulo kavics, hogy meg nekem is faj. :D

#nincsbennetarcsi

(#217619) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Nekem nem teljesen tiszta.

Tse irta, hogy kapott egy kovet. Irta meg, hogy 70-nel sem mentek. En elso olvasatra ugy ertelmezem, hogy alacsony volt a sebesseg, megis meglatszik a ko nyoma (de ugye tevedhetek feltetelezesemben, de a thread-ben vegul azota sem derult ki szamomra).
Majd erre jott egy reakcio, amit plane nem ertek:
Vajon a te fosoddal mennyit vertél már fel más szélvédőjére?

Utana meg bicskanyitogato stilusozas meg leszaromkodas.
Sajnos az, hogy kavics nyomot hagy a szelvedon, az benne van a pakliban, engem is duhit. Kaptam mar alacsony es magas sebessegbel is.

Nekem a dolten jelolt resz lenne bicskanyitogato.

I humbly and respectfully decline™

(#217620) Tsebacsi válasza Magnum_ (#217619) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Engedd El Magnum, talált valamit, amivel szerinte belém rúghat, hiszen ilyen esetben az az illem, ha kiszállok és megköszönöm az illetőnek a kavicsot, hiszen ha megdobnak kővel, kenyérrel kell visszadobni!!
Én ne legyek dühös, hogy megint covid hullám idején, karácsony közeledtével van dolgom az autóval, mikor végre minden rendben volt vele. Nem gond, mosolyogni kell, örülni a napsütésnek, stb.
(amúgy se a kedvencem a Messi, ezzel csak még közelebb érzem magamhoz a kedves phórumtársat :DDD )

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#217621) Qru válasza anorche1 (#217603) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha a masik mar mozgasban volt akkor a haverod a hibas sajnos.

#nincsbennetarcsi

(#217622) bandus válasza Tsebacsi (#217620) üzenetére


bandus
veterán

egy carglassos egy óra alatt megcsinálja, vagy még annyi se. még csak felhúzni sem érdemes magad rajta.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#217623) Peter.70 válasza Tsebacsi (#217620) üzenetére


Peter.70
őstag

De arra azért figyeljél, hogy a kenyér jó száraz legyen :D ;)

(#217624) bandus


bandus
veterán

fontosabb kérdés, hogy oldjuk a feszkót: befér-e a 245*8*50-es ikea pax csomag az oktávba, vagy házhozszállíttassam?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#217625) Gergőke88 válasza bandus (#217624) üzenetére


Gergőke88
addikt

nézd meg a csomagolási méreteket a honlapon.
Egyébként szerintem befér

(#217626) Tsebacsi válasza Peter.70 (#217623) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:DDD :C :R

#217622bandus: Persze ez így van, de akkor is pénzkiadás, időbe kerül. Ráadásul ha nincs szerencsém és cserés a szélvédő, mert olyan jellegű a repedés, akkor? Még ha casco-ra is csináltatom, erre az autóra amúgy sem olcsó a casco se...

IKEA: Beférhet, ha tényleg 8cm vastag, fel lehet akár fektetni a könyöklőre ha minden kötél szakad.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#217627) tboy93 válasza Tsebacsi (#217594) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tedd össze a kezed, hogy nem olyan kavicsot kaptál mint én. Kacsázott egyet a szélvédőmön és a második becsapódásnál félkörívben be is repedt az üveg. Csere lett belőle.

[ Szerkesztve ]

(#217628) bandus válasza Gergőke88 (#217625) üzenetére


bandus
veterán

ez mára csomagolási méret.

Tsebacsi: amúgy csak jár a pofám :D tudom mennyire zavaró, hogy kell vele foglalkozni, én ugye idén cseréltettem két szélvédőt is, mindkettő végigrepedt vagy 30-40 centi hosszan. míg a kiánál csak megcsináltattam a pontszerű sérülést és elvoltam vele 5 évig.

tboy: igazából a hossz a kérdés, max tüdőig előrehúzom az ülést, a csajom meg hazajön busszal :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#217629) tboy93 válasza bandus (#217624) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lapra van szerelve, oktáv kurta nagy, befér az :K

(#217630) Gergőke88 válasza bandus (#217628) üzenetére


Gergőke88
addikt

kombi? Elsü ülést le tudod fektetni?
Akkor igen
kombi Focusba befért...

(#217631) szabonagyur válasza bandus (#217624) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha a Citybe beraktam egy 2,1M hosszú szekrényt szintén lapra szerelve a sedan ajtón keresztül akkor neked nagyobb autó plusz kombi forma miatt nem kéne, hogy gond legyen :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#217632) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Végre kész van :))

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#217633) bandus válasza szabonagyur (#217631) üzenetére


bandus
veterán

+gergőke: nem kombi, az 5 ajtós gen3 fl octavia van nekem, nem tudom abban dönthető-e az anyósülés :F

Vismajor: hát ez nem taxis sárga, de nekem tetszik, faja lett :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#217634) MasterMark válasza Magnum_ (#217619) üzenetére


MasterMark
titán

Már épp soroltam volna ki a kis fos elől a hungárián, amikor kedvesen megkínált vele

Ez azt sugallja, hogy a másik autó hibája, hogy felverte a követ.

Switch Tax

(#217635) BigBlackDog válasza Vismajor01 (#217632) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez nem sárga. :(

Egyébként -számomra- eléggé érdekes szín egy V60-on. Egyedi, az biztos. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#217636) rbalint88 válasza aero. (#217596) üzenetére


rbalint88
addikt

Mer’ abba meg vot anyag!!!4! :DDD nekem az i30-on nagyon gyenge a szelvedo, mar ketszer kellett javitani… :W pedig meg 10k km sincs benne

(#217637) Vismajor01 válasza bandus (#217633) üzenetére


Vismajor01
addikt

és #217635BigBlackDog,

Igazából nagyon sajnáljuk a feleségemmel, hogy nem lehetett sárga. Mindenkinek akinek mondtuk ezzel jött, pfuj fossárga, meg taxisárga. Ti is, család is, discord is, mindenki.

De tudjuk, hogy b*szó lett volna, és egyáltalán nem lett volna taxi sárga :)
De sajnos hibás volt a fólia, és veszekedések után úgy döntöttünk nem 3M lesz.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#217638) tboy93 válasza Vismajor01 (#217637) üzenetére


tboy93
nagyúr

A zöld szerintem jobb lett. Egyedi, az biztos :D

Én mondjuk maximum ugyan olyan színre fóliáztatnám az autómat, zavarna ha a falcokon elütne a szín.

(#217639) Vismajor01 válasza tboy93 (#217638) üzenetére


Vismajor01
addikt

Plus 200e lett volna :/

De megcsináltattam volna, ha az autó fehér vagy vmi más világos szin. De szinte fekete, és ehhez jól megy ez a zöld szin, szal ha kinyitod az ajtót és a küszöb fekete-jól áll neki.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#217640) Qru válasza Vismajor01 (#217632) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon nfs ug-os lett. Eredetileg milyen szinu volt?
Ja latom mar.

Az uj forglmid legalabb jo ropogos lesz. :))

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#217641) rbalint88 válasza Vismajor01 (#217637) üzenetére


rbalint88
addikt

Ez olyasmi “kurkuma-sarga”, mint ami VW Arteonokon, Golf8-akon van. Nem rossz szin, de sztem a Volvohoz nem illik (a zold se az igazi nekem, de az jobban passzol, en valami attttomkekre foliaztattam volna, mint a Polestarok, ha mindenkepp valami rikito kell egy polgari autora) :R

(#217642) Vismajor01 válasza Qru (#217640) üzenetére


Vismajor01
addikt

3 hete van nevemen az autó, igyis nagyon ropogós. :D

A sárgafóliás képen látszik, nagyon sötét kék, mármár fekete.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#217643) Vismajor01 válasza rbalint88 (#217641) üzenetére


Vismajor01
addikt

Az a helyzet, hogy amig fel nem rakod el nem tudod dönteni, hogy illik e az adott autóhoz avagy sem.

Eleve krva nagy lutri a szinválasztás, mert semmi sem úgy mutat mint a youtubeon/googlen/szinkártyán mikor az autón van. Én ha nem ültem rajta 2 hetet akkor egyet se :D Volt mindenféle szin, gyártó...Kész káosz.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#217644) Qru válasza Vismajor01 (#217642) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a jo foliaban, hogy ha kinottel a racsezold korszakbol akkor le lehet szedni. Es ha szerencsed van a fenyezesrol a lakk nem jon le a foliaval egyutt.

#nincsbennetarcsi

(#217645) Vismajor01 válasza Qru (#217644) üzenetére


Vismajor01
addikt

Áh...Fent lesz 2-3 évig, aztán mikor viszket a tenyerem hogy új autót akarok akkro csak átfóliáztatom hupililára és kész, mintha új autóm lenne. Olcsóbb sokkal mint újautót venni :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#217646) Tsebacsi válasza MasterMark (#217634) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Rugózunk, rugózunk. Ha egy másik BMW veri fel, azt is leszarozom, lefosozom. Hiszen Ő verte fel a kavicsot.
Még1x leírom, nem mentem utána, nem vertem be az oldalüveget és ordítottam vele, hogy krvnyd meghalsz. Balszerencse, ettől még Ő verte fel a kavicsot. Jár neki a nysgm.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#217647) MasterMark válasza Tsebacsi (#217646) üzenetére


MasterMark
titán

Továbbra se érted mi volt a gond. :DDD

Nem a lefosozással van gond, hanem azzal hogy nem az ő hibája. Nem jár neki a nysgm... ¯\_(ツ)_/¯

Switch Tax

(#217648) CactuS válasza Qru (#217621) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mondjuk így utólag, bemondásra, főleg, hogy a mögötte lévő utána az oldalát is lehúzta előrefeleé valószínűleg 50/05 lesz, nem? Rendőr ezzel már nem fog tudni mit kezdeni. Vagy ő ad kék-sárgát a horpadásért, majd kap egyet a meghúzásért? :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#217649) Tsebacsi válasza MasterMark (#217647) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csak megdobom (száraz) kenyérrel a jól végzett munkájáért.
Ti kicsit álszentek vagytok!
Sehol nem írtam, hogy az Ő hibája, simán csak az ő autója verte fel, Ő okozta, de nem szándékosan. Értő olvasás?? Téma elengedés?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#217650) MasterMark válasza Tsebacsi (#217649) üzenetére


MasterMark
titán

Sehol nem írtam, hogy azt írtad hogy az ő hibája. :DDD Csak hogy azt sugallod. [link]

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.