Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#215501) molnarpeter válasza barnam_ (#215499) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gyári átvezetőben pl mint hifi ügyben szokás 🤔 kívül meg valami hasonló toldás lenne praktikus talán, mint a Defa állófűtés mellé jár, az elfelejtve is könnyen széthúzódik szerintem, és vízálló is.

(#215502) kisza25 válasza Kolondrum (#215492) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ha tudsz oda vinni áramot, akkor 5-10 perccel indulás előtt én egy fűtő ventilátort szoktam berakni a kocsiba, az konkrétan meleget csinál

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#215503) kisza25 válasza kisza25 (#215502) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ilyet
https://www.arukereso.hu/hosugarzo-c4176/hyundai/h501-p34773689/?gclid=CjwKCAiA1aiMBhAUEiwACw25MceTi_g7T_WDRyrAC-m6YfNeB9hWJPx4Hx9Hxdiv_-jXdSGoditfCBoCx64QAvD_BwE

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#215504) Kolondrum válasza kisza25 (#215503) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát én úgy akarom ezt neki megcsinálni, hogy du hazaér, bedugja, reggel 1* kimegy már táskával stb, kihúzza és gyerünk. A kábel maradjon csak a beállón. Ergo reggel külön ezért nem akarom, hogy ki kelljen menni betenni, elindítani, majd kihúzni bevinni. Nálunk a karácsonyi izzókat is automatika vezérli. 1* felszerelem, ünnepek után meg le, közben magától kapcsol be és ki.

[ Szerkesztve ]

(#215505) Kolondrum válasza kisza25 (#215503) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pont ilyenünk van amúgy. :))

(#215506) kisza25 válasza Kolondrum (#215504) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Gyereket reggel oviba miatt csináltam ezt mikor messzebb laktunk, de most itt lakunk gyalog távolságra, azóta nem használom erre, csak a fürdőben mielőtt a gyereket viszem fürdeni, prktikus cucc, Ausztriában os használtam ilyet, mert a szálloda fűtésébe nem tudtam belenyúlni ahol laktam.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#215507) Reggie0 válasza rbalint88 (#215398) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo lesz a villany is. 20-30 ev mulva majd azt fogjuk elvezni, hogy a full szenszalas autoban ulve az 500 amperes akkuterheles felharmonikusain befibrillal a pacemakerunk :D

(#215508) Dluinet válasza Qru (#215425) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Van, LFP akku, olcsóbb, mint az eddigiek, és már egy éve autóval együtt is megveheted.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#215509) Reggie0 válasza Dluinet (#215508) üzenetére


Reggie0
félisten

Az is ritka elembol van. Raadasul csak 125Wh/kg, ellenben az NMC-s 160Wh/kg-val.

[ Szerkesztve ]

(#215510) Dluinet válasza Reggie0 (#215509) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Micsoda ami ritka? A lítium, a vas vagy a foszfor?
Csak a vízben lévő lítiumból, a föld minden lakosára jutna 30 tonna, és akkor még nem is bányásztál. Egy akku teljes tömegének csak a tizedét teszi ki a lítium.
1 hónapos cikkből:
"Vagyis amennyiben ez fenntartható módon, környezetkárosítás nélkül megvalósítható, a magyar termálvizekből vonnák ki a villanyautók akkumulátorainak egyik legfontosabb alkotóelemét, a lítiumot"
LFP röviden:
Jó energiasűrűség (de nem kimagasló)
Hosszú életciklus (3-5× élettartam)
Stabil kémiai, magasabb gyulladási hőmérséklet (sokkal biztonságosabb).
Nincs hőkibocsátás, és teljesen feltöltve is biztonságos.
Alacsony a költsége. Ugyanannyi pénzért nagyobb kapacitású LFP akkut kapsz.
Nem káros a környezetre.
Ha már nem jó az autóba, akkor napenergia tárolásra 100× jobb a "rossz" LFP, mint a Li-ion.
Jobban ellenál a vibrációnak.

Ezzel csak egy ellenérvet tudsz felhozni, hogy egyező akkutömeg esetén nem 400km hanem csak 300km a hatótáv.
De 150-200ezer km futás után melyiknek lesz nagyobb a hatótávja és jobban/drágábban eladható?

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#215511) mekker válasza Dluinet (#215510) üzenetére


mekker
őstag

700 ciklusnál LFP 95%, NMC 90%, NCA 80% az ábra szerint, és az NMC 5-600 ciklusból tudja azt, amit az LFP 700-ból, szóval az ábra szerint annyira nem lehet nagy diffi.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#215512) Reggie0 válasza Dluinet (#215510) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, a litium is ritka. A kobalt elofordulasa 30ppm, a litiume 17ppm...
Egy NMC akkuban kb 20% kobalt van, a Tesla nikkel-aluminium-kobalt akkujaban 5%.

Ennelfogva ritka fem mentes litium akku nem lesz, mert maga a litium is az.

Nem tudom minek sorolod az LFP muszaki parametereit, mert
a) en is tudom
b) nem ez a tema, hanem a felhasznalt anyagok

[ Szerkesztve ]

(#215513) aero. válasza Kolondrum (#215500) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

“Az ablak vakarás a gond.”

erre találták ki a jégoldót ;]

(#215514) tboy93


tboy93
nagyúr

Műszaki pipa, csont nélkül :)) 14 éves gyari lengéscsillapítók még 90% körüli értéken -> ezt nem gondoltam volna

(#215515) Qru válasza tboy93 (#215514) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szép, nekem Buiban már picit fáradnak, igaz a telek miatt én járok azért elég szar utakon is...

#nincsbennetarcsi

(#215516) pit stop válasza tboy93 (#215514) üzenetére


pit stop
addikt

Nem magyar utakon használod az autót? ;]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#215517) Petyyyyy válasza pit stop (#215516) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Csak reggel azon a 2x1.5km-en az ovijáratba. Úgy nem sok baja eshet.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#215518) Puma K válasza Petyyyyy (#215517) üzenetére


Puma K
veterán

<<- ezt honnan szedted? Winnerhun smiley gyűjteményes oldala megszűnt... :(

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#215519) tboy93 válasza pit stop (#215516) üzenetére


tboy93
nagyúr

De, csak az Accordnak nem csak kényelmes, hanem k.rva tartós is a futóműve :D Eddig csak alsó talpas gömbfejet cseréltem, de azt is csak elővigyázatosságból, mert annyira befosattak az Accord csoportban hogy ennyi évesen már simán kifordulhat a helyéről. Tele is van a csoport olyan képekkel, ahol a kerék ki van törve. Az a gömbfej az Achilles sarka az autónak.

[ Szerkesztve ]

(#215520) dj79


dj79
senior tag

Na ezért kell a suv [link]
3 év eltiltás, minimum 6 hónap letöltendő kellene az ilyeneknek....

(#215521) Petyyyyy válasza Puma K (#215518) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Talán BP és környéke topikból van, de nem merek esküdni rá. Elindult egyszer a smiley hegesztés-lavina, elmentettem.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#215522) bitpork válasza dj79 (#215520) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Aki a G mergát SUVnak tartja az nincs azon a szinten hogy bármilyen autós akármit is megszakértsen. A G merga A TEREPJÁRÓ. És sajnos az utóbbi időben a regnáló hatalom seggében lévő "sikeres" emberek vezetik - szerintem a videón ez a mentalitás lett megörökítve nem a SUV-ség...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#215523) Magnum_ válasza dj79 (#215520) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem jutok szohoz.

I humbly and respectfully decline™

(#215524) dj79 válasza bitpork (#215522) üzenetére


dj79
senior tag

:DDD... terepjáró, az, vannak erről emlékeim, több családtagom is jártam vadászni, láttam, hogy mire képes terepen a nagy g osztály utcai köntösben. legalább a patrol könnyen ki tudta csörlőzni.
faszméregetésen kívül mire is jók ezek a belvárosban?
vagy bármi, ami nagyobb, mint egy alsóközepes kombi?

(#215525) CactuS válasza dj79 (#215524) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kérdés, hogy melyik. Az újabb kiadás csak külsőleg hajaz a régire, a technika már rég nem ugyanaz.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#215526) 6030D válasza dj79 (#215520) üzenetére


6030D
Ármester

Mondjuk van benne egy kis sértődöttség is, hogy neki nincs Mercije, meg mindenkinek legyen mán szar: ha mondta a mercis, hogy oda menne be, akkor egy 'nyád! felkiálltással kicsit hátra tolatok, és menjen. Ha egy öreg néni lenne egy Swifttel, beengedte volna?
Persze ha visszatolat a Merci, akkor lett volna mire kiverni este....

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#215527) Magnum_ válasza 6030D (#215526) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nincs igazad. En sem tolattam volna hatra, egyiranyu utcaba hajtott be a mercedesz szabalytalanul. Akkor sem tolattam volna vissza, ha swifttel van. En sem hajtok be szabalytalanul az egyiranyu utcaba.
Nem fogom legitimalni ezek viselkedeset.

Egyebkent jartam mar igy _suvval_.
Tolatott.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#215528) dj79 válasza 6030D (#215526) üzenetére


dj79
senior tag

wait, mit keresett szemből az egyirányúban a mergás?
random kukásautóval is ennyire kemény gyerek lett volna?

CactuS: 2006-2007 környéki az említett gép.

(#215529) Puma K válasza dj79 (#215520) üzenetére


Puma K
veterán

Úgy tűnik a G Mergás ipse bevett szokása volt az egyirányú utcába behajtás mert a közelben lévő kapun be is hajtott.

Szerintem ezért cseszhette fel magát, hogy idáig elment, mert hogy eddig mindig ott be tudott menni és csak -valószínűleg a saját nézőpontja szerint- csak egy kis távon kell szabálytalankodnia.

Az meg az ő világában ebben a formában belefér.... Csak most meg nem fért bele...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#215531) 6030D válasza dj79 (#215528) üzenetére


6030D
Ármester

+Magnum_: én azt értem, hogy szabálytalan, és a k*rv**nyj*t, de én lehet, hogy a fellépő problémát megoldottam volna egy kis tolatással. Nyilván megint egy hosszú jelenetből látunk pár percet, bármi lehetett előtte, nem halljuk ki mit mond a másiknak, de akkor is. Van az a régi mese a pallóról meg a két kecskéről...
Mondjuk a taxi lehet, hogy nem saját, de ha egy idegbeteg állna szemben velem és ordítana, akkor simán kinézem belőle, hogy ezt csinálja a kocsival, amit mondjuk sajnálnék, (mert fizet a biztosító, de nem lesz olyan, mint volt,) meg az időt a rendőrrel beszélgetni, szóval visszatolatok. Hangsúlyozom, ebben a helyzetben. Ha egy utca közepén lennénk, és mindenkinek kellene 20-30 métert tolatni, akkor nem.
Na mindegy, én nem szeretek konfrontálódni, biztos miattam ilyenek ezek a Mercisek, mert kihasználhatnak. :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#215532) Petyyyyy válasza bitpork (#215522) üzenetére


Petyyyyy
addikt

+1
Van belőle igazi parasztvakító 500-as meg AMG 63, amiknek aztán a világon semmi értelme nincs, főleg hogy mindet a városban hajtják.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#215533) Magnum_ válasza #46372352 (#215530) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az nem vitas. Mindegy, hogy taxis, vagy nem. A sarga autos nem szabalytalanul hajtott be. A fekete suv igen.

I humbly and respectfully decline™

(#215535) bitpork válasza dj79 (#215524) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mi az utcai köntös? Mert a fellépő sem számít ha megvan benne a 3x difi pl. Ok kell a AT gumi de ennyi. A rövid tengelytávú meg egyenesen Isten offroadra! És nem igazán a motor számít - a range is volt és van v8 benzinnel és sokat nem oszt nem szoroz mert van olyan aki kiviszi terepre :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#215536) Magnum_ válasza #46372352 (#215534) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az a segitseg, hogy legitimalod a pofatlansagat?
Szerintem inkabb az, ha elosegited a szabalyos kozlekedeset. Ismerje fel, hogy hibazott, ovatosan kitolat es 400m kerulovel szabalyosan megkozeliti a kaput :D

I humbly and respectfully decline™

(#215537) Integrale válasza 6030D (#215531) üzenetére


Integrale
veterán

A videón nem látszik, hogy mennyi hely van a Skoda mögött, ha egyáltalán van.

"Bad reklám is reklám too"

(#215538) CactuS válasza Integrale (#215537) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Annyi biztos volt, hogy beengedje, sőt, eleve, ha nem áll rá szorosan a videó közepén, akkor kb. akár el is férne mellette a merci. Ugyanakkor nem akarok áldozatot hibáztatni, még akkor sem, ha pesti taxis az illető, itt a mercis a hunyó és a nagyobb bunkó. Csak remélhetjük, hogy a bíróság is megfelelően díjazza majd a mutatványt, bár erre kicsi az esély.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#215539) Redneck


Redneck
veterán

Tehermentesítő felnigyűrűt hol érdemes beszereznem gyorsan? Egy sajnos elveszett, és a téli szettre kéne egy 2008-as Hyundai Coupéhoz.

Ennyit tudok a felniről és a gyűrűkről:
[kép] [kép] [kép]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#215540) focvis válasza dj79 (#215520) üzenetére


focvis
veterán

Igazán végig tolhatta volna az utcában. :K (A taxis is egy gyökér állatfaj.)
Megoldás fehéremberek közt: a taxis tolat 5 métert, a Merga kikerüli a tgk. mögött - mindenki megy a dolgára, mindenki nyugodt marad.

[ Szerkesztve ]

(#215541) Qru válasza Redneck (#215539) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Innen pl: [link]

#nincsbennetarcsi

(#215542) tboy93 válasza Redneck (#215539) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én innen vettem: [link]

Keresd ki a felnid agyméretét, rá kell legyen írva. Ha nincs, akkor tolómérővel lehet lemérni.

Az autód adatait pedig megtalálod itt: [link]

(#215543) dj79 válasza focvis (#215540) üzenetére


dj79
senior tag

Sőt, akkor lett volna igazi az 5 méter tolatás, ha a taxis mögött szorosan még két taxi áll, nem? :(((
Megoldás kultúrembereknek: akkor sem megyek be szemből az egyirányú utcába, ha nagyon fontos ember vagyok és csak 5 métert kell fontoskodva szabálytalankodnom, hogy utána ott fontoskodhassak. Ha mégis megteszem és elkúrom, akkor sem az "erősebbkutyakefél" elvet próbálom lekövetni, hanem kultúráltan elnézést kérek és nem rakom oda gyökértaxisbéla szarját az útból, mert a rácson nem látszik. Na ezért szerettem a benelux államokat és a skandináv országokat, mert nem csak gyökérből van kevesebb, hanem a mentalitás is más...

[ Szerkesztve ]

(#215544) focvis válasza dj79 (#215543) üzenetére


focvis
veterán

Akkor legyen 2-3 méter, annyit tolt rajta a mergás. Nincs feszkó, nincs töréskár. 🤗
Persze, hogy izomagyú a G sofőrje, ez nem volt kérdés.
Az átlag bp-i taxis meg egy született szarrágó gyökér.

(#215545) gzbotii válasza bitpork (#215522) üzenetére


gzbotii
veterán

Szóval G Mercedest csak és kizárólag a tűzhöz közel ülők vesznek/vezetnek Magyaországon?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#215546) dj79 válasza gzbotii (#215545) üzenetére


dj79
senior tag

igen, ner-holdudvar kompatibilis jármű, lölő, habony, rákay etc

(#215547) Qru válasza dj79 (#215520) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha már BP-i autósok, itt a Civil Pofátlan(tan)ítás 6: [link]

#nincsbennetarcsi

(#215548) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ha még elfér itt a politika mellett: [Óriási tömegbaleset a 4-es úton, nyolc autó és két kamion ütközött]
Ezért is megyek inkább M3-M5 vonalon Szegedre/Kecskemétre még akkor is ha bő 80-100 Km-el hosszabb is az út és az M5 is egy állatkert néha.

Ez a 4-es főút... :( :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#215549) gzbotii válasza dj79 (#215546) üzenetére


gzbotii
veterán

És senki más nem vehet/vesz ilyet? Értem.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#215550) Tsebacsi válasza gzbotii (#215549) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

" A lényegen rugóztok mindketten" :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.