Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#216851) Qru válasza 6030D (#216835) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ki kell jarnia belole aztan mehet a bele a puruttya. Ha kikormolosan megy gyorsabban kifogy plusz a nagyobb torlonyomas hamarabb eltavolitja a koszmot.

#nincsbennetarcsi

(#216852) Qru válasza grizlisandor (#216837) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is odavert a fogyinak, hogy volt egy temposabb szakasz. Ez ilyen. :K

#nincsbennetarcsi

(#216853) Qru válasza mandleee (#216850) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2 het semmi, mult telen nekem vt hogy 8 hetet allt a kocsi. Es meg az E10 sem rohadt bele.

#nincsbennetarcsi

(#216854) szőröscica


szőröscica
addikt

Napirinya - firstworldproblem

Megyunk este a soroksari ikeaba. Lattam a multkor, hogy telepitettek uj toltoket, gyorsan megneztem a Plugsharen, hogy mukodnek-e mar. Hat bakker, ezekhez is egy app kell mar. Ebben a kicsi orszagban nincs annyi elektromos auto szinte, ahany app kell a telefonra - persze meg csak nem is atjarhatok.

Csak az en telefonomon van:
-echarge az elmu oszlopokhoz
-mobiliti
-mol plugee
-eon
-teapont

Es akkor johet a parkl az ikeahoz.
De kene meg a pennyhez, a lidlhoz, az ionityhez, es meg ki tudja mihez.

Isten latja a lelkem, en szivesen fizetek az aramert, inkabb fizetnek mint hogy az appekkel kelljen szarakodni, ez egyszeruen nevetseges es fenntarthatatlan, nem fognak az emberek ezzel szenvedni. Kerek egy kartyaolvasot vagy egy tokent, ami mindenhez jo es perkalok.

Ezek mindig azt erositik meg bennem, hogy Tesla kell. Vagy egy uj nagy akkus plugin c merci.

(#216855) szőröscica válasza mandleee (#216850) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerencsere nekem az Auchan utba esik :)

(#216856) focvis válasza szőröscica (#216854) üzenetére


focvis
veterán

Hallottam egy német kormányzati kezdeményezésről, kapnak pénzt a szolgáltatók a töltőhálózatuk fejlesztésére, cserébe többek közt lehetőséget kell biztosítaniuk a kártyás fizetésre.

Ettől függetlenül, nem tudom, hogy a nagy lakótelepeken miként lesz megoldva a majdan elterjedő elektromos autók töltése.

(#216857) kisza25 válasza Qru (#216853) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Göbi videóját láttad, hogy meg tud kocsonyásodni a benne

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#216858) szőröscica válasza focvis (#216856) üzenetére


szőröscica
addikt

En ettol nem tartok. Szerintem egyreszt a nyilvanos parkolokban es aruhazaknal torvenyileg egyre tobb oszlopot kell majd telepiteni, es akkor az emberek mig intezik a dolgaikat, boven elegendo aramot tudnak vetelezni. A masik dolog pedig, hogy nem kell brutal toltesi teljesitmeny a lakotelepekre, ha 16 amperes kiallasokat (akar csak villasdugoval) csinalnak a lampaoszlopokbol, mar az tokeletes lenne. Ha jol tudom, nyugati orszagokban mar van is ilyen.

(#216859) kisza25 válasza szőröscica (#216854) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kellene hozzá egy multi kártya, ha más nem, vagy szimplán bankkártya...
vagy kellene csinálni egy gyűjtő appot.
Ötlet levédve ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#216860) szőröscica válasza kisza25 (#216859) üzenetére


szőröscica
addikt

Vannak ilyenek, de kicsi az atjarhatosag sajnos. Bankkartya terminal lenne az igazi.

(#216861) brumi1024 válasza szőröscica (#216858) üzenetére


brumi1024
veterán

+1, Hollandiaban mar tavaly is ilyesmi volt, nem kellett sokat keresgelni a toltoket. Csak a szallasnal pont nem volt megfelelo appom/kartyam... :(((

[ Szerkesztve ]

(#216862) bandus válasza szőröscica (#216854) üzenetére


bandus
veterán

Miben kulonbozik a tesla es a c merci?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#216863) CactuS válasza Vismajor01 (#216849) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mintha régebben lett volna, de lehet az valamelyik márkatopik volt.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#216864) brumi1024 válasza bandus (#216862) üzenetére


brumi1024
veterán

A Tesla Supercharger halozat zsenialis. Mukodik, gyors, nincsenek kompatibilitasi problemak es kenyelmes. Ilyen aprosagok, hogy az autok toltocsaltakozojat ugy alakitottak ki, hogy nem az auton pihen a nehez esetlegesen poros/koszos toltokabel, illetve effektive eler a kabel az autoig. Schmee videoit nezve a Taycannal pl minden tolteskor centizni kell, hogy elerjen a toltokabel az idiota helyre rakott csatlakozohoz. Illetve multkor lattam egy norveg kepet, ahol egy etron 2 toltohelyet foglalt el a megnyitott Superchargerekbol, mert igy tudott csak odaallni.

En inkabb ugy kerdeznem, hogy miert alternativaja a c merci a teslanak, ha a toltohalozat problemassagat kellene megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#216865) CactuS válasza brumi1024 (#216864) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mert a benzinkutakon csak bankkártyát kérnek, otthon meg app nélkül tölt. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#216866) brumi1024 válasza CactuS (#216865) üzenetére


brumi1024
veterán

Ja igaz, atsiklottam a plugin szon. :K

[ Szerkesztve ]

(#216867) szőröscica válasza CactuS (#216865) üzenetére


szőröscica
addikt

Pontosan. :) az uj plugin C mercinek nagy akkuja van, szoval a Bp koruli teendoimet itthoni toltessel kenyelmesen megoldanam, a hosszu utakra pedig maradna a benzin (vagy nekem akar a gazolaj is johetne). Pont mint most az Amperaval. Nagyon nezegetem a 330e-ket, de tul kicsi az elektromos hatotav, par ev mulva inkabb a C lehet realis alternativa.

(#216868) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Lassan kezdem kellemetlenül érezin magam hogy még nem tankoltam ez alatt a nagy árfagyasztás alatt :D
Az autóban még mindig van vagy 100-150km nyál, nem érzem szükségét rátankolni. Majd akkor nézek egy vépávert ócsóé ;]

A töltő mizéria katasztrófa, egységes szabályozás kéne, mert ez, amint joamilestoné leírt ez... :W

A BMW-k akkuja még sajnos tényleg kicsi, nem ajánlom nyugodt szívvel, mert tényleg csak 30km körül van benne, az nem sok. :(

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#216869) Qru válasza kisza25 (#216857) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg tud de nem par honap alatt. Felevet siman bir az E10 (a gyartastol szamitva). Az E5 az 1 evet is.

#nincsbennetarcsi

(#216870) tboldi válasza Vismajor01 (#216849) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az enyémet a Honda topik összefoglalójában találod meg. :)

Amúgy a családi flotta:
- 2004-es Suzuki WagonR+ 1.3 GLX
- 2006-os Honda Jazz 1.4 LS
- 2007-es Lancia Ypsilon Platino 1.3 Multijet

2 (vagy inkább 1,5?) japán szopóbenzin és 1 digódízel.

[ Szerkesztve ]

(#216871) focvis válasza Doki16 (#216836) üzenetére


focvis
veterán

Kipróbáltam a másik appal, azzal se megy. Az elm327 csatlakozik a telefonhoz, de az apphoz már nem (a Carista szerint nem jó az elm327). Nem kizárt, hogy 2 db elm327-em van, és a másik a jó, ami valahol otthon található. Vagy simán bénázok.

Gondoltam megyek egy kört, hátha megjavult magától. De nem, félig melegen bedadogott 2x egymás után, utána semmi. A hiba fennáll, a check engine világít. Most kivettem a boxot, a kábelezését nem. 7000-ig elforog, megy normálisan. Kíváncsi vagyok mit ír majd a VCDS.

[ Szerkesztve ]

(#216872) MasterMark válasza tboldi (#216870) üzenetére


MasterMark
titán

Az 1.3 multijet az dízel? Valamiért azt hittem benzines.

Amúgy csak ilyen nyomorúságos kisautók vannak? ;]

Switch Tax

(#216873) tboldi válasza MasterMark (#216872) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep, 1248 ccm-es, 4 hengeres, 16 szelepes common rail dízel változó geometriás turbóval és még gyárilag részecskeszűrő nélkül. 90 ló és 200 Nm.

Korábban írtam már, hogy a 194 centim ellenére van egy megmagyarázhatatlan vonzalmam az olyan járművek iránt, amikben nem férek el. 🤷‍♂️

[ Szerkesztve ]

(#216874) kisza25 válasza MasterMark (#216872) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azért a vidéken ezek a kis utcai harcosok futnak zömében.
Meg ott vannak a melós mikrobuszok.
A céges dobozosok.
A "tehetősebb nyuggerek vitara/s crossal rohangálnak.
Sok a földművelésel foglalkozó pickupal. (Sok itt a borász)
Aztán van pár márka amiből csak pár szaladgál.
Aki ezektől jobb autóval fut, azok a túristák és az a pár tehetősebb ember akinek bejött az élet :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#216875) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Egyed egy B6 Passat, inkább ideírok mint a saját topikjába, mivel a probléma "univerzális".

Tükörfütés problémák. Jött a hideg, szerettem volna használni, de nem mindig kapcsolt be. Elsőnek a két tükör lapra gyanakodtam, de volt mikor elindult, így ezt ki is zártam. Aztán nem indult el csak a jobb oldali. Tükörkapcsolót is kicseréltem, hátha az a probléma. Nem segített rajta és elvittem egy autovillamosságihoz. Azt mondta a két tükörlap lesz a probléma, mivel a fűtés bekapcsol, addig meg ameddig kell, majd kikapcsol. Bal oldal szinte hideg volt, a jobb oldalinál pedig egy ponton volt a meleg. Vettem gyorsan két lapot, ma reggel ki is cseréltem, első indításnál háááát langyosak voltak a tükrök. Rá 1órára elmentem a boltba, be is kapcsoltam hogy működik -e, de nem. Jég hidegek voltak a tükrök. Kábelszakadás lenne? Neha amúgy megy, 10-ből 1x ha bekapcsol, akkor sem melegíti fel annyira tükröt mint kellene (szerintem).

Ki mire tippel?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#216876) tboldi válasza kisza25 (#216874) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem mindegy, melyik vidéken, itt a huszonéves Passat kombi és a páréves X6 a menő. :DDD

(#216877) focvis válasza iceQ! (#216875) üzenetére


focvis
veterán

Van ezekben valami időzítés is, nem? Tehát nem tolja állandóan.
Akksiban van elég kraft? Hátha az tiltja le a tükörfűtést.
A kapcsoló is elromolhat.

(#216878) iceQ! válasza focvis (#216877) üzenetére


iceQ!
addikt

Kapcsoló volt cserélve. Időzítőt ismerem, de reggeli első indítás után sem kapcsol be.

Akksit nem néztem még. Álló helyzetben mennyit kell mérjek az akkunál?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#216879) Petyyyyy válasza iceQ! (#216878) üzenetére


Petyyyyy
addikt

12 környéke, járó motornál 14 - ha jól tudom.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#216880) Qru válasza tboldi (#216870) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

BBD fele rpm tablaba ird majd be magad pls.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#216881) tboldi válasza Qru (#216880) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Jazz már régóta benne van, a 44. a sorban. :)

[ Szerkesztve ]

(#216882) iceQ! válasza Petyyyyy (#216879) üzenetére


iceQ!
addikt

Megnézem. Amúgy most jöttem haza, egyik oldal sem kapcsolt be... Érdekes.

Akksi jó, alap az 12.75V, járó motornál pedig 14.18V.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#216883) Peter.70 válasza Qru (#216880) üzenetére


Peter.70
őstag

Az micsoda?

(#216884) tboldi válasza Peter.70 (#216883) üzenetére


tboldi
nagyúr

Qru hsz-ében az o-t cseréld ki p-re, és utána nézz rá az összefoglalóra. ;)

(#216885) Qru válasza tboldi (#216881) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor johet a tobb is. En meg a Skodat is beirtam anno. :K

#nincsbennetarcsi

(#216886) Qru válasza Peter.70 (#216883) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elirtam a rpm-et rom-ra. Ba ugy is ertelmes. Javitottam.

#nincsbennetarcsi

(#216887) tboldi válasza Qru (#216885) üzenetére


tboldi
nagyúr

Idő kérdése. :)

szerk.: A Lancián nincs is matrinya, hogy legális keretek között teszteljem. :D

[ Szerkesztve ]

(#216888) Qru válasza tboldi (#216887) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor majd januarban vegyel ra egy megyeit es kesz.

#nincsbennetarcsi

(#216889) tboldi válasza Qru (#216888) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az a terv. Már csak az időszakos kikormolások miatt is. :K

[ Szerkesztve ]

(#216890) focvis válasza iceQ! (#216882) üzenetére


focvis
veterán

A 12,75 V az elfogadható. Enyémben félnapos konnektorról töltés, majd pár órás pihentetés után szokott lenni 12,75-12,8 V.

Vezetékszakadás? (Több tippem nincs.)

(#216891) Qru válasza focvis (#216890) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem az van, hogy bizonyos kulso hofok alatt nem kapcsol be?

Volt B6-unk de mar nem emelkeszem ra ilyen reszletesseggel.

#nincsbennetarcsi

(#216892) iceQ! válasza focvis (#216890) üzenetére


iceQ!
addikt

Ez maradt max. Másra nem tudok én se gondolni. Egyszer bekapcsol, egyszer nem.

Qru

Akkor az miért van hogy hol bekapcsol, hol nem? :F

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#216893) grizlisandor válasza F_Zolee (#216848) üzenetére


grizlisandor
addikt

Bírnia kell a 130-at, ott még a zajszint is elviselhető, az felett érezteti a gép, hogy nem kellemes neki se, meg neked se. :D

(#216852) Qru:
Nem a fogyival van baj hanem, hogy télen nyáron 8,5 fixen, bármit csinálok. ;]

(#216894) F_Zolee válasza grizlisandor (#216893) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én 140 körül mentem, óra szerint. :D Bőven hangos, 150 körül halk. ;]

(#216895) Richard! válasza tboldi (#216889) üzenetére


Richard!
addikt

Szólj és kanyargunk valahol a mosoni síkságon :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#216896) szőröscica válasza iceQ! (#216892) üzenetére


szőröscica
addikt

Mindenfele talalomra mericskeles meg cserelgetes helyett keresnek egy gyari kezikonyvet es szerelesi utmutatot, es megneznem mi az uzemszeru mukodes. Pl. csak 3 fok alatt kapcsol, magatol/hatso szelvedo leolvasztassal egyutt, stb

(#216897) Qru válasza iceQ! (#216892) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor vmi kontakthiba lesz sztem is. :K

#nincsbennetarcsi

(#216898) Qru válasza grizlisandor (#216893) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jo az, Bubi sokkal torkosabb es meg csak nem is megy. :))

#nincsbennetarcsi

(#216899) simonjoe válasza iceQ! (#216892) üzenetére


simonjoe
senior tag

..de most bekapcsolás után csak tapogatod a lapot, h meleg-é, vagy méred rajta a feszt??

Joe

(#216900) iceQ! válasza simonjoe (#216899) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem mérem, tapogatom. :) Gondolom, hogy ha nem meleg, fesz sincs rajta. Illetve mind két oldalon vatta új tükörlapok vannak.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.