Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#216451) bitpork válasza stickermajom (#216423) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kérlek citáld ezt hol írtam , mert nem lékszem erre :R
A tőzsde pont akkora marhaság mint matekozni pl autó ügyben. Ember találta ki csak hogy embereket lehúzzon. Vannak nyertesei? Vannak. De nem lehetne ezt becsületes munkával megtenni?( a gyarapodást)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#216453) bandus válasza bitpork (#216451) üzenetére


bandus
veterán

amugy azt el tudod mondani, hogy mi is az a tozsde?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#216454) sutszi válasza Petyyyyy (#216434) üzenetére


sutszi
veterán

Grat! Jó ötlet volt!
Emlékszem mikor a motorháztetőre vettem meg utólag a gyári hang és hővédő burkolatot... Mintha másik autóba ültem volna... Azóta is rettegek, hogy valahol egy nyest kirágja. :DDD

Egyébként ide kapcsolódik az egyik ultimate kreténség az autógyártók részéről. Elől műanyag a dobbetét van nálam, de hátul szövetszerű anyag. Gyűjti a vizet meg a sarat... a többit tudjuk.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#216455) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Malac pls. Ne tátott szájjal. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#216456) Integrale válasza MasterMark (#216437) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem a Lybran gyarilag van az elsô dobbeteteken egy vastag filc paplan becsomagolva, nem gyujti a vizet, plusz meg a doblemezen is van egy vastag filc a kerek felol, az sem volt vizes sosem.

"Bad reklám is reklám too"

(#216457) Integrale válasza Petyyyyy (#216434) üzenetére


Integrale
veterán

Koszonom a tippet, Croman (=Vectra) nem tul jo az ilyen jellegu zajszigeteles, muanyag dobbetet burkolas nelkul, es a doblemezen sincs semmi a kerek felol, csak az utaster iranyabol. Erezni (hallani) is.
Hatsok legalabb vastag filces anyagbol vannak, de a doblemez ott sem bevont a kerek felol.

"Bad reklám is reklám too"

(#216458) Petyyyyy válasza sutszi (#216454) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szinte minden "újabb", feljebb kategorizált autóban szövetes a dobbetét, ezzel csökkentik a zajt.
Sűrűbben kell és lassabban lehet takarítani. :D

Amúgy meg ki tud az száradni, csak nagyobb figyelmet kell fordítani az ívek szélére, ne maradjon bent kosz.

Gombinyó - Egyik barátomtól jött az ötlet, J Astra-ját bélelte ki ilyen anyaggal, de ő főleg hifi miatt.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#216459) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sziasztok!

Tobben kerdeztetek privatban, hogy az elso (junius vegi) olajcsere ota mennyit mentem az e90-nel, mikor megy ujra olajcserere, hogy viselkedik, bevalt-e?
Ezeket koszonom.
Ma volt olancseren, 7500km-t tettem meg vele (bmw 5w30 olaj, Mann szuro) es fekfolyadek csere is volt (Ate SL6). Eddig nagyon meg vagyok elegedve az autoval, szerintem jo vetel volt. Persze ha elore tudom, hogy kisfelesegem mindent IS pakolni akar az autoba, lehet, hogy neztem volna max 2 evre valami cickany nagyobb autot (nem kombit), pedig ennek a merete tokeletes (sot, kupeban lenne az igazi...)

Vegyetek bmw-t.

I humbly and respectfully decline™

(#216460) Qru válasza sutszi (#216454) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mar a B6-os Passatban is filc volt, nem rohad at olyan konnyen a bode, nem kell felni tole.

#nincsbennetarcsi

(#216461) barnam_ válasza Magnum_ (#216459) üzenetére


barnam_
nagyúr

"Vegyetek bmw-t."

;]

(#216462) sutszi válasza Magnum_ (#216459) üzenetére


sutszi
veterán

Egy elégedett bmw tulajdonos szavai. ;]

Egyébként én még vennék is hagy úgy alakulna...de kizárólag GT-ben gondolkodnék a pakolhatóság miatt.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#216463) Tsebacsi válasza sutszi (#216462) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Van itt 2 is 🤘😁

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#216464) bandus válasza sutszi (#216462) üzenetére


bandus
veterán

en siman bevallalnek valamit x2-x4 kozott. pont a napokban nezegettem meg kollega x4-eset, elegge rendben van az a kocsi, a meretei is jok, bar azt hirtelen nem tudom eldonteni nagyobbe mint az x3. mert annak jobb azert a formaja, klasszik terepes.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#216465) Qru válasza Tsebacsi (#216463) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah, most hogy már tudod tölteni… ;]

#nincsbennetarcsi

(#216466) Tsebacsi válasza Qru (#216465) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

“Tudtam, csak nem sejtettem” :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#216467) Magnum_ válasza sutszi (#216462) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az lenne a tuti nekem is. Alulertekelt auto, pedig praktilus es nem csunya kombi

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#216468) Redneck válasza focvis (#216401) üzenetére


Redneck
veterán

Köszi, hogy megosztottad. Szerintem mindkettő rendben van, valamelyik lesz a kettő közül, ha minden igaz. Ha drágábbak, akkor EBC inkább.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#216469) CactuS válasza Qru (#216465) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Alacsony a kerítés, ha nem eszi a vizet vagy olajat, akkor már jó. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#216470) Qru válasza CactuS (#216469) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Es meg motort sem kellett benne cserelni! :))

#nincsbennetarcsi

(#216471) sutszi válasza Magnum_ (#216467) üzenetére


sutszi
veterán

Egyetértek. Nekem kifejezetten tetszik a forma... Ellenben a klasszikus kombival. Azt nagyon nem érzem közel.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#216472) Integrale válasza Qru (#216460) üzenetére


Integrale
veterán

Szerintem mar a B5 is, de a B5.5 biztos. 156-os Alfan is az volt mar, GT-n biztos, de talan a 147-en az elso is az. Sokat szamit.

"Bad reklám is reklám too"

(#216473) bitpork válasza bandus (#216453) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

& (#216452) dantre : mutassatok egy boltot ahol fizetnek ha sikeresen fogadok a kenyér árának esésére, természetesen kölcsön kenyérrel más boltjában.
És itt hagyjuk abba a meddő vitát - nekem ez nem fér bele másoknak igen. Ennyi.

Tse: igyekszem megalapozottan hozzászólni bármihez. Profi nem vagyok de rászántám anno fél évet az életemből.

ON
De hogy legyen ONis.
fékpofa szett Hansra anyagban 110k. A tárcsák még mm alatt kopottak csak így azokkal nincs gáz de van egyfajta áruk.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#216474) brumi1024 válasza bitpork (#216473) üzenetére


brumi1024
veterán

A boltot pont nem érdekli a kölcsönadott áru, mert ő hosszú pozíciót vett fel. Mint ahogy azt sem nézed meg kinek ad hitelt a bank a lekötött pénzből. De a tőzsde != shortolás.

(#216475) bitpork válasza brumi1024 (#216474) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A longolás ugyan így bántja a csőröm, de ezt hoztam először példának és maradtam nála. MOD És a bolt saját cuccal teszi azt amit.
Bárkivel leülök és megbeszélem akár logout alatt akár személyesen, de az autóst kíméljük meg tőle - bocsánatot kérek amiért felvetettem mert látom sokan magatokra vettétek.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#216476) rbalint88 válasza bitpork (#216475) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha azt gondolod, hogy a boltok arukeszlete sajat penzbol van, akkor tevedsz :R

(#216477) Zizmand válasza Integrale (#216472) üzenetére


Zizmand
aktív tag

B5.5-nél még sima műanyag dobbetét van.

(#216478) 6030D válasza sutszi (#216462) üzenetére


6030D
Ármester

+Magnum_: szimpla kíváncsiság: 3 vagy 5 GT? Illetve miért nem inkább a kombi forma, mint a GT? Nem kötözködés, tényleg érdekelnek a vélemények.
(Többiektől is, évjárat az adott típus kezdetétől felfelé, nyilván, tehát nem az eharmincat rajzoltam gyerekként. ;) )

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#216479) focvis válasza 6030D (#216478) üzenetére


focvis
veterán

Mi a kérdés pontosan? Hogy melyik tetszik? Ízlés dolga.
Számomra az első 5-ös GT ritka ótvar autó, sorryka. Ahhoz képest az első 3-as GT emészthető, de sosem kéne. Kombival nincs bajom.

(#216480) molnarpeter válasza Zizmand (#216477) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem is rohad :D

(#216481) brumi1024 válasza 6030D (#216478) üzenetére


brumi1024
veterán

Focvissal értek egyet, első 5 GT nagyon nem tetszik. 6-os ugyanez pepitában, 3-as valamivel jobb, de a kombik jobban bejönnek. Megszüntették a gyártásukat, szóval nagyon nem mentek gyanítom.

(#216482) Integrale válasza focvis (#216479) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem pont az 5 GT az egyik legszebb BMW, az orra nagyon rendben van, de a tobbi is elegge bejon, a 3 GT borzasztoan esetlen, annak az elejevel engem vallatlni lehetne, meg egyébként is valahogy "gebe" az a forma.

De en forditva vagyok bekotve. ( C6, Thesis, R osztaly, Phaeton, Avantime, VelSatis, Lincoln MKT vonalon mozgolódom :DDD )

"Bad reklám is reklám too"

(#216483) aero. válasza Integrale (#216482) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én is ezen a vonalon pendülök. 5-6GT nagyon bejön, viszont a 3 nem. A felsoroltak ebben a sorrendben jöhetnek, micsoda korszak volt az … :))
Kiegészíteném még egy kis Nissan Cube perverzióval, bár vajmi köze van ezekhez, a kretén forma kiadja.

[ Szerkesztve ]

(#216484) tboldi válasza aero. (#216483) üzenetére


tboldi
nagyúr

"Kiegészíteném még egy kis Nissan Cube perverzióval, bár vajmi köze van ezekhez, a kretén forma kiadja."

[link] :K

[ Szerkesztve ]

(#216485) aero. válasza tboldi (#216484) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Régóta hirdetik már csórit :)

Közben eszembe jutott, régebbi generáció, de egy Safrane Biturbo-ért IS térdelnék :B

(#216486) szőröscica válasza aero. (#216483) üzenetére


szőröscica
addikt

5-6GT szerintem is jo forma, a 3GT nem jon be, abbol nekem a Touring kene, M csomaggal, pl ez: [link]

(#216487) 6030D válasza brumi1024 (#216481) üzenetére


6030D
Ármester

Igen, az ízlésre gondoltam, és ugyanúgy inkább a kombi, mint a GT. Egyszer vittek hátul egy 5GT-ben, brutál nagy, nagyon lehet vele cuccolni, de nem adja ki a forma.
A sedan vs. kombi vitába gondoltam behozni a GT-t, nekem fura, hogy lehet valakinél sedan, GT, kombi a sorrend, de ezek szerint többen vannak ezzel így. :)

Legyek ON is, tegnap 400 km 8-as út +M80 (nem fizetős még) 4 felnőtt 6,3 l/100 km.
Azt viszont nem értem, hogy az M80-ért miért kell majd fizetni. Nem osztott úttest, néhol csak 2x1 sáv piros elválasztóval, 110-es korláttal. Kb mint a 710-es elkerülő.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#216489) focvis válasza Integrale (#216482) üzenetére


focvis
veterán

Kinek mi a guszta, ennyi. 🤗
A C6 szép, tetszik a homorú hátsó szélvédő, formára kéne.
A Nissan Cube is kéne.

A 6,3 viszont sok a 8-ason 1.4 TSI-vel. Cöcö...

(#216490) Qru válasza Integrale (#216472) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Volt B5.5 de eleg regen mar nem emlekszem ra ilyen reszleteseggel. Na meg cehes vt, franc se nezegette annyira… :D

#nincsbennetarcsi

(#216491) pècsimunkás válasza tboldi (#216484) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Jól néz ki ez a kis Nissan :K !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#216492) Qru válasza 6030D (#216478) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

GT nekem sem adja. Akkor mar inkabb a kombi.

#nincsbennetarcsi

(#216493) tboldi válasza aero. (#216485) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tudom, pár hónapja linkeltem egyszer ide, és már akkor sem lehetett friss hirdetés. De hát valahol érthető is, hogy nem kell senkinek, többszörösen is hátrányos helyzetű. :D

[ Szerkesztve ]

(#216494) Integrale válasza Qru (#216490) üzenetére


Integrale
veterán

El lettem bizonytalanitva. :D
Iroda elott all egy B5.5 úgy emlekszem, hogy annak filces a hátsó betét, aztán passz, lehet nem gyári, vagy rosszul emlékszem.

"Bad reklám is reklám too"

(#216495) Qru válasza Integrale (#216494) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arra emlekszem hogy jo auto volt, es jol ment (1.8T). Meg hogy a vegen mar nagyon ette az olajat. Igaz 370k km volt mar benne. :D

#nincsbennetarcsi

(#216496) sutszi válasza 6030D (#216478) üzenetére


sutszi
veterán

A kombi formának nem tetszik ez a puttony mivolta... Igazából nem lehet nagyon érvelni. :DDD
Ahogy a többiek is írták már előttem ez tényleg ízlés dolga. Meglátom és vagy tetszik vagy nem. Bár egyelőre nem akarok nagy különbséget tenni az egyes évjáratok között illetve 3-as és 5-ös osztály között sem... Alapvetően a koncepció lett számomra tetszetős... Azt tudom, hogy a mostani Mazda 3-nak gyorsan elértük a pakolási kapacitását... és innen a sedan lehet következő lépcső. De azzal már láttunk küzdelmeket, a nehéz és formailag erősen tördelt csomagtér miatt... Hosszú távon gyerekkel azért lehet szűkös egy ilyen autó, viszont nem vagyok hajlandó emiatt óriásbódét venni. Azért legyen már szép (nekem) az a verda...
Szóval kecske is meg káposzta is kéne... Innen próbálom megragadni a lehetőségeket. De ez erősen szubjektív levezetés. Sokan imádják a hagyományos kombi formát.

Valamikor a nem túl távoli jövőben de érik a csere...és tudom milyen vagyok... 6-12 hónap átlagosan mire kiválasztok egy használati tárgyat. Árral és súlyozással ez tovább nőhet.
Szóval már most elkezdtem nézni a nagy összképet, hogy mi lehet...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#216497) Zizmand válasza Integrale (#216494) üzenetére


Zizmand
aktív tag

100% hogy nincsen bélelt dobbetét, még a W8-nak sem volt. 6 éve van B5.5 Passatunk milliószor szedtem már szét az egész autót. :)

Rohadni sem szokott, egy pontot kivéve: a két első sárvédő felső részén, belül van egy-egy hangtompító szivacs. Na ott jellemzően mindig megindul belülről a rozsda.

Rendszeresen látni is az utakon ilyen Passatokat: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#216498) Petyyyyy válasza Zizmand (#216497) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nagyon tudom sajnálni ezt a modellt, a B5.5-öt. Nekem nagyon tetszik, csak rémesen kevés maradt meg tisztességes állapotban.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#216499) 6030D válasza focvis (#216489) üzenetére


6030D
Ármester

1,5 :P
Lakotton kívül +30, nem olyan vész szerintem. Meg biztos a hideg miatt is, pénteken Fehérvárig is 6,8 körül volt.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#216500) Qru válasza Zizmand (#216497) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen es belulrol is csunyan oregednek a gumirozott reszek.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.