Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#209351) Reggie0 válasza Dluinet (#209338) üzenetére


Reggie0
félisten

De te talalhattad ki, mert nincs ilyen szabaly. Csak olyan akadaly elott kell tudni megallni, amire az adott korulmenyek kozott szamitani kell es lehet.

[ Szerkesztve ]

(#209352) Qru válasza bandus (#209347) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor menj le Nógrádba vagy Borsodba is és majd megérted a dolgot. Sokan nem úri huncutságból autóznak, hanem mert nincs más opció. Azt a havi egy ezrest meg inkább elissza a kocsmában... :D

#nincsbennetarcsi

(#209353) focvis válasza cappa72 (#209348) üzenetére


focvis
veterán

Leragasztja a visszajelzőt vagy elcsípi a vezetékét? Mi a vége? :D

A reggeli fogyit elfelejtettem megemlíteni: 9,1. Tényleg nem volt dugó. De várjuk ki a jövő hetet.

(#209354) Tsebacsi válasza CactuS (#209346) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én még nem nevelődtem bele ebbe a közegbe :P

Köszönjük, egyelőre fúj a szél, nap ritka, asszony kockára fagyott :D Otthon bezzeg süt a nap, azt mondta ha holnap is ez lesz hazamegyünk :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#209355) Botond100


Botond100
friss újonc

Találtam egy jó kis autó hirdetést ausztriai behozatallal. Valaki tud arról valamit, hogy jelenleg mennyibe kerül egy Ford Focus honosítása?

(#209356) bandus válasza Qru (#209352) üzenetére


bandus
veterán

én értem. de onnan indult az egész argumentáció, hogy az eltolt műszakikkal tovább használhatják a nehezebb sorsúak az autóikat, és ez segít a covid ellen, mert így nem tömegközlekednek.

ez ugye bp-re igaz, ahol van tömegközlekedés, vidéken meg úgy sincs más opció. a lényeg-a lényeg, hogy az autókba terelés a vírusra hivatkozva nem jó vonal szerintem a műszaki elengedésének megvédésére. de befejeztem :D ha el tudok menni a nyári rezidenciára, akkor ott folytathatjuk egy citromos dreher mellett :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#209357) Qru válasza Botond100 (#209355) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aktuális árakat itt találsz: [link]

#nincsbennetarcsi

(#209358) Reggie0 válasza bandus (#209356) üzenetére


Reggie0
félisten

Amikor kitalaltak nem voltak szervizek se(vagy vizsgaztato allomas) es alkatresz se a nagy leallas miatt.

[ Szerkesztve ]

(#209359) bitpork válasza bandus (#209356) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szép a 25k meg 15 de te egy a műszakin átmenő autó költségét vázoltad. Amikor teljes fék csere van nyergekkel akkor lehet az egész autó ára kerül az ajánlatra. Az nem a vizsga ára. Ráadásul akárhány éves a szekér jobb esetben az új alkatrész árát ajánlják ki ami meg marhára nincs tekintettel a kocsi korára. :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#209360) Qru válasza bandus (#209356) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen onnan indultunk. Nyilván sokan visszaélnek ezzel a helyzettel de a jogalkotó célja elvileg az lenne, hogy autózzál ne a mávon/volánon fertőzz(ődj meg).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#209361) grizlisandor válasza Dluinet (#209289) üzenetére


grizlisandor
addikt

Talán ezt egy kicsit túl leegyszerűsítettem, igazad van, hibásan fogalmaztam meg.

(#209309) 6030D:
Spórol, mivel addig se kell megcsináltatni az autót.
Eddig legalább műszakira ki volt javítva eddig.
Múltkor beszélgettem az autószerelővel, tavalyi leállással kapcsolatban, de azóta folyamatosan van meló; a fényezőnél leállástól jelentős csappanás van ügyfelek tekintetében. Kasznis nem panaszkodott. :DDD
Nem reprezentatív minta. :D

(#209336) MasterMark:
Igen, mert minden az útviszonyoknak nem megfelelő sebességválasztás miatt történnek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#209362) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Átirás kalkulátorra tud vki vmit?

Googleben amit találtam nem kérdezett rá a zöld rendszámra, ha elektromosat választottam akkor is ugyanannyit számolt mint dizelre, pedig tudtommal kedvezményesebb az átiratása.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#209363) Qru válasza Vismajor01 (#209362) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tessék: [link]

Ja ez a sz@r amit próbáltál te is. :D Oké.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#209364) molnarpeter válasza Vismajor01 (#209362) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Zöld rendszám kedvezmények [link]

(#209365) stickermajom válasza bitpork (#209359) üzenetére


stickermajom
addikt

Ez ilyen. Az autózás továbbra sem szociális alapon működik.

(#209366) Vismajor01 válasza molnarpeter (#209364) üzenetére


Vismajor01
addikt

Köszi de én azt szeretném tudni pontosan mennyibe kerül egy adott autó átiratása, ami zöldrendszámos.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#209367) stickermajom válasza Vismajor01 (#209366) üzenetére


stickermajom
addikt

Talán 6+6 a forgalmi és a törzskönyv díja és ennyi.

(#209368) Qru válasza Vismajor01 (#209366) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs se vagyonszerzési illeték se reg. adó. Az mindegy, hogy dízel-elektromos vagy benzin-elektromos. Új forgalmi (12k) és az eredetvizsga (17k) ami terhel téged csak.

Plusz ha kintről hozod be akkor az érintésvédelmi papír (kb 15k)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#209369) bitpork válasza stickermajom (#209365) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pedig ha nincs más akkor cociális alapon megy. Ha körülnézel az amit képviseltek egy utópia, a szomorú valóság hogy a kell nagy úgy és a nincs-ből nem lehet semmit elvenni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#209370) Magnum_ válasza Qru (#209368) üzenetére


Magnum_
nagyúr

+ hatotav igazolas, ha kulfoldi beszerezes.

I humbly and respectfully decline™

(#209371) Dluinet válasza Reggie0 (#209351) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha te mondod, biztos.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#209372) 6030D válasza bitpork (#209359) üzenetére


6030D
Ármester

Ez így oké, én is értem, hogy ha nem muszáj, akkor ne kelljen fizetnie olyannak, aki nem tud. Ezért van a hitelmoratórium is. De akkor is olyan autókkal közlekednek, amik nem felelnek meg sokszor a minimumnak sem. Szoktak itt jönni páran azzal, hogy majd ha a gyorshajtó beleszáll a kocsijába. Ha a fék nélküli száll bele, akkor azt mondod, hogy nem baj, mert nem volt pénze fékre, és ez nem is derült ki, mert a fél évvel ezelőtti műszakiját majd csak jövőre kell megcsinálni?
Egyébként én csak arra akartam kilyukadni, hogy Vácon (sok cég, sok álláshirdetés, fél óra vonat BP!!) fiatalok szakadt kocsikkal rohangálnak, kihasználva a kiskaput.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#209373) stickermajom válasza bitpork (#209369) üzenetére


stickermajom
addikt

Kérdés hol húzod meg a kell határát. Ami kell kis pénzből az mondjuk egy Mk3 Swift és társai, mert gombokból fenntartható. Mégsem ezt a pár százezres kategóriát látod tömegével mondjuk a leszakadóban lévő Baranyában, mindenki egy-két (sőt..) számmal nagyobb cipőt próbál hordani, meg is látszik az autók állapotán.

(#209374) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Tudtok valami "beszerezhető" hibakód olvasót pc-re, ami kezeli a bluetoothos obd olvasókat? VW, GM autóhoz kellene jelenleg főként.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#209375) Qru válasza stickermajom (#209373) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább a füstokádó B6 Passat meg a pápaszemes Merdzsó a menő ahogy néztem. Ja és az örök klasszikus PNW a leszakadó megyékben.

#nincsbennetarcsi

(#209376) Reggie0 válasza Dluinet (#209371) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem en mondom, hanem a kresz ertelmezese. Az, hogy egy ugyved ujraertelmezi neked, meg nem jelenti azt, hogy ugy is van.

A sebességet úgy kell helyesen megválasztani, hogy az ahhoz tartozó féktávolság ne legyen hosszabb, mint a belátható útszakasz hossza. A jármű vezetőjének az általa igénybe vett úttestrészen, forgalmi sávban kell a sebességnek megfelelő féktávolságot maga előtt belátnia úgy, hogy az előtte levő, a vele azonos vagy keresztező irányban haladó akadályt kellő időben észlelhesse és szükség esetén előtte biztonságosan megállhasson.
A beláthatóságot az út vonalvezetésén kívül (útkanyarulat, bukkanó) az időjárási és a forgalmi viszonyok is befolyásolhatják. Leggyakrabban a mesterséges megvilágítás (közvilágítás, a jármű fényszórója) az a körülmény, amelyet figyelembe kell venni a jármű sebességének helyes megválasztásához.
A jármű fényszórója által az úttest felületéből megvilágított útszakasz, nem feltétlenül azonos a belátott távolsággal, különösen nem azonos az ezen az útszakaszon levő akadály észlelhetőségének a távolságával. Az akadály észlelhetőségének a távolsága döntően az akadály jellegétől függ.
A jármű vezetőjének mindenekelőtt az út jellegéből (autópálya, egyéb út, lakott terület) és az út tényleges forgalmából (párhuzamos közlekedés, járműsor, rendkívüli forgalom) kell megítélnie azt, hogy milyen akadályokkal kell reálisan számolnia.
A szabálytalan helyen vagy módon levő, illetve az olyan akadályokkal való összeütközést, balesetet is el kell kerülni, amelyre az adott körülmények között reálisan számolni nem kellett (pl. autópályán áthaladó gyalogos, az úttesten sötét ruhában fekvő gyalogos), feltéve, hogy az akadály ténylegesen – a mindenkitől elvárható figyelmes és körültekintő vezetés mellett – kellő időben, a helyesen megválasztott sebességhez mért féktávolságon kívül észlelhető volt.

[ Szerkesztve ]

(#209377) Dluinet válasza Reggie0 (#209376) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem látok ellentétet az állításom és az idézeted között.

De valami egészen más:

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#209378) rbalint88 válasza Dluinet (#209377) üzenetére


rbalint88
addikt

Ezzel a tablaval valami nagyon nem stimmel. Kotve hiszem, hogy eddig egy 50 helyett 80-at megusztal volna 70€-val, amikor 54-re mar 30€ jott 10 eve is.

(#209379) focvis válasza Dluinet (#209377) üzenetére


focvis
veterán

Ez még mindig nagyvonalú. :R A napokban ünneplem a 15. évfordulóját, hogy faluban kerek 80-ért 1 hónapra ugrott a jogsim, plusz 30 e. Ft. (2006-os 30 ezer, az 120 akkori euró, ma simán ér 150 €-t.)
Fellebbezés előtt 3 hónapra akartak bevonni.

[ Szerkesztve ]

(#209380) z123456789 válasza z123456789 (#208435) üzenetére


z123456789
addikt

Köszi a segítséget, végül autoszonyeg.hu-ról rendeltem. 12 000 volt a vastagabb plüss postával. Nekem megfelel. Picit lehetne pontosabb (mintha nagyobbak lennének, mint kéne), de örülök neki, hányadék volt már a benne levő.
Gyári szőnyeg már valóban nem 24 000, hanem 25 600. :DDD Kihagytam. :D

És lenne egy másik kérdésem. Pár éve láttam az autóklubnál olyan pár napra köthető teljeskörű biztosítást, ami külföldre utazás esetén jól jöhet. Fel is hívtam őket, és mondták, hogy ha valami gáz van EU-n belül, akkor odaküldenek egy szervizautót, és vagy helszínen javítanak, vagy adnak csere autót... Már nem is emlékszem, de a szotyi összegért, nagyon megérősnek tűnt. Rákerestem most, és nem igazán találom. Ellenben sok oladlt dob fel, auto assitance témakörben.
Szóval a kérdés: 2003-a Accord-ra tudok valami ilyesmit kötni, EU-n belül, pár napra, ami mondjuk hihető is?
Előre is köszi. :R

(#209381) Dluinet válasza rbalint88 (#209378) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Annyit írnak, hogy €70 helyett minimum €150 eurót szabnak ki és 4 évre visszamenőleg vezetik a kihágásokat.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#209382) Qru válasza z123456789 (#209380) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Celszeru olyan utasbiztositast kotni amihez van assitance is.

#nincsbennetarcsi

(#209383) z123456789 válasza Qru (#209382) üzenetére


z123456789
addikt

Aha, szóval ilyen is van. Értem. Marha ritkán megyek autóval több napra. Köszönöm szépen. :R

(#209384) Szoszo94 válasza Qtya123 (#209308) üzenetére


Szoszo94
őstag

Olvasom még a fórumot, úgyhogy nemtom' kaptál-e már választ, de én is hasonlóan jártam: az online felületükön add meg a kocsi jelenlegi kilométer állását és azt, hogy mikor volt a legutóbbi műszaki. Nekem 46e volt tavaly, B2-B3 váltással lett volna 80+ :DDD Ezzel a két adattal viszont jött az új kalkuláció, 30e-el olcsóbban :K

6030D: én azért húztam a műszakit, mert így nem télen van, hanem most már nyáron (február helyett júli).

Qtya: látom közben sikerült lejjebb tornásznod :) Nekem újrakötéssel csak a KÖBE-nél lett volna olcsóbb, de oda nem akartam átkötni, úgyhogy maradtam ismét.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#209385) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ezek a rendszámok mit akarnak jelképezni, nem találok infót róla. Olyan mintha papírból lenne valami oda ragasztva. Bocs a képminőségért.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#209386) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Honnan tudhatnám meg, hogy egy adott autóhoz milyen plusz cuccokkal lehetett rendelni?

Sajna volvonál csak az új járgányokról van ilyen listázás, ami engem érdekel az meg 2013-14-15. Volvo v60 phev.

Any ötlet?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#209387) szimi57


szimi57
őstag

A vészhelyzet él még? Valami 09.15. dátum rémlik. A forgalmim a hónap végén lejár.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#209388) Integrale válasza Vismajor01 (#209386) üzenetére


Integrale
veterán

Tessék, itt megtalálsz minden árlistát. (akár a topik leírásba is bekerülhetne, mert sosem tudom, hogy melyik könyvjelzős mappába mentettem :DDD )

"Bad reklám is reklám too"

(#209389) Peter.70 válasza Integrale (#209388) üzenetére


Peter.70
őstag

Olyan sok a könyvjelződ? ;] :D

(#209390) beni18


beni18
tag

Sziasztok!

Autóvásárlás előtt állunk párommal és teljesen el vagyok veszve. A kritériumok, hogy tágas csomagtartója legyen, megbízható motorral rendelkezzen és ne legyenek megfizethetetlenek az alkatrészek. 2018 utáni és max. 50-60k km legyen benne, a keret kb 7 millió. Csak benzines vagy hibrid jöhet szóba. Ezeket a típusokat néztem és szeretném kérni hogy véleményezzétek:

Opel Insignia
Honda CRV
Skoda Octavia/scala
Kia ceed/proceed/sportage/niro
Hyundai Tucson
Nissan X-trail/Qushqai
Volkswagen passat
Renault Talisman
Mazda 6
Ford Kuga/Mondeo
Mitsubishi Outlander

Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#209391) Integrale válasza Peter.70 (#209389) üzenetére


Integrale
veterán

Hányingerkeltően sok, ráadásul nem is rendezett már sajnos.

"Bad reklám is reklám too"

(#209392) bandus válasza beni18 (#209390) üzenetére


bandus
veterán

hát ez elég tág lista.

egy jól motorizált insigniára mennék rá a belseje miatt, de abból nincs hibrid, ennyi pénzért pedig már érdemes azt venni. mondják majd a kollégák a passat gte-t és a niro hibridet. ezen túl a talisman is nagyon tetszik, kár, hogy nem folytatták azt a kocsit.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#209393) Vismajor01 válasza Integrale (#209388) üzenetére


Vismajor01
addikt

Köszönöm de sajnos nem tudok németül :(

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#209394) focvis válasza szabonagyur (#209385) üzenetére


focvis
veterán

Elég rossz a fotó. Én is láttam már papír(-szerű?) ideiglenes rendszámtáblát. Talán olaszt? Vagy hollandot?

(#209395) rbalint88 válasza beni18 (#209390) üzenetére


rbalint88
addikt

Nekem ez a velemenyem a listarol:
Opel Insignia - tetszik, de a motorjairol nem sokat tudok. Nem hangos tole az internet, hogy fosputtony lenne.
Honda CRV - ebbol csak a legujabbat vennem es csak hibridet, de az keret folott van.
Skoda Octavia/scala - a jo ertelemben vett kozepszer. A szarazkuplungos dsgvel vigyazni kell (1.4-1.5-1.8tsi), 1.8tsi-t inkabb ne. 2.0tsi lenne a legjobb, ha automatat akartok.
Kia ceed/proceed/sportage/niro - 7dct valtosat ne. 5 ajtos ceed csomagtartoja kicsi, sportage szerintem tularazott. Picivel 7M felett ki lehet fogni a belepo hibrid niro-t ujonnan, megfontolando.
Hyundai Tucson - 7dct valtosat ne. Benzines zabalni fog varosban.
Nissan X-trail/Qushqai - reszemrol kuka, odivatu.
Volkswagen passat - gte vagy 2.0tsi, 1.4-1.5tsi szvsz keves bele, 1.8tsi nem jo, az ezekhez levo szarazkuplungos dsg is viszonylag problemas.
Renault Talisman - egy ismerosnek van, sok vele az apro elektronikai nyug.
Mazda 6 - 2.5-ost, automataval :K Rozsdasodasra figyelni kell.
Ford Kuga/Mondeo - a hibrid mondeonak gyakorlatilag nincs csomagtartoja. Sztem sok jobb vetel van ezeknel a listabol, de megveheto, ha mas nincs
Mitsubishi Outlander - reszemrol kuka, kb a legrosszabb phev rendszere van, a belseje gagyi.
Feltennem a listara: VW Tiguan, Seat Ateca 2.0tsi-vel.
Ha jok kezi valtoval is, akkor 1.4-1.5tsi is OK, ahogy VW golf kombibol es seat leon kombibol is.
Egyebkent az elvarasok es a lehetosegek elegge szuken metszik egymast, vagy a kereten kellene emelni vagy az evjarat es/vagy km elvarason csokkenteni.

(#209396) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Skacok,

Nepperes/magánszemélyes vásárlásnál mi a menete a dolgoknak az átnézetéssel kapcsolatban?

Pl mindenki egy szervizt ajánl mert nagyon márkaspecifikus meg klub barát. De monnyuk 80km-erre van a neppertől. Hogy adom be neki, hogy értemén, hogy te kőbányán vagy de a szerelő százhalombattán? Most mondhatja h nem viszi el olyan messzire, itt van a szerelő 2 utcára.. Szóval ha elvisszük de szar az autó akkor kifizetem a benzint/idejét? Ő vezeti az autót én meg követem, vagy együtt megyünk? Vagy hogy?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#209397) dellfanboy válasza focvis (#209394) üzenetére


dellfanboy
senior tag

holland ideiglenes rendszamot neked kell nyomtatni, lenyeg h feher alapon fekete legyen, jah meg hogy vizallo [persze ha veszel autot akkor a kereskedok is megcsinaljak egy 50esert]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#209398) szabonagyur válasza focvis (#209394) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajna menet kozben keszult. Igen papir szeru, mindig tobben mennek egyutt es vol ahol 2 volt elol es 2 hatul.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#209399) Integrale válasza Vismajor01 (#209393) üzenetére


Integrale
veterán

Már én sem, de ami érdekel beírod fordítóba és kész.

"Bad reklám is reklám too"

(#209400) Reggie0 válasza Vismajor01 (#209396) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondani barmit mondhat, szive joga, azt lehet csinalni amire ra tudod beszelni, nincs ra torveny :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.