Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#209701) tboldi válasza gergo5991 (#209694) üzenetére


tboldi
nagyúr

👍

(#209702) focvis válasza rbalint88 (#209697) üzenetére


focvis
veterán

De az illegál! 😮
(Nem jutott eszembe, nem volt nálam.)

(#209703) szőröscica válasza Qru (#209699) üzenetére


szőröscica
addikt

Es mivel obliti ki?

(#209704) rbalint88 válasza Qru (#209699) üzenetére


rbalint88
addikt

Dunno, valamennyi karcolodas szvsz elkerulhetetlen, tok mindegy mivel kened szet rajta a koszt :) ahhoz kepest, hogy ceges, szerintem igy is boven tobb torodest kap az elvarhatonal azzal, hogy gumiapolozva es waxolva van, meg kezzel mosva :)

focvis: a budaorsi rozsaszin habosban es a Husztin se szoltak erte 🤷‍♂️ Habgeneralisnal meg mindig akkora sor van amikor arra jarok, hogy egy ideje mar nem is probalkoztam vele.

forceberg: raknek en is ledet, csak az egyikben nem fer el, a masikban meg idiota rogzitese van az izzonak, ezert nem lehet berakni :(((

joamilestone: ablaktorlo ala becsippented es a csoben levo mososzeres, aztan az oblitovizzel kicsapatod. Legalabbis a szivaccsal igy szoktam tenni

[ Szerkesztve ]

(#209705) Qru válasza szőröscica (#209703) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mosas utan beteszem egy zacskoba aztan otthon mosom ki.

#nincsbennetarcsi

(#209706) Qru válasza rbalint88 (#209704) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kormit kedveltem, azt en is sokazor lemostam kezzel. Bar annak mindegy volt mar, mert aki elottem hasznalta csak gepibe vitte. Skormit meg egyszer sem mostam le kezzel es ezen nem is tervezek valtoztatni.

#nincsbennetarcsi

(#209707) MunezXBK válasza rbalint88 (#209704) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

My padawan. :R

(#209708) #89309696 válasza forceberg (#209698) üzenetére


#89309696
törölt tag

A magyar életnek két oldala van. Átengednek műszakin leddel pedig nem lehetne és én ezt szeretem nagyon a magyar rendszer lazaságában, viszont átengedik a barmot is akinek nem világít már semerre, csak befelé a lámpatestbe. Eddig pedig egy politikus sem volt képes arra, hogy az első lazaságot megtartva kiejtse a második problémát, mindegyik csak fűnyíró elvben képes gondolkozni amivel semmire nem megyünk, csak akkor ha épp füvet vágunk.

(#209709) mandleee válasza gergo5991 (#209694) üzenetére


mandleee
tag

Milyen felszereltségű m3, ha nem titok, hogy nem digit a km óra? Eddig csak gt/gt line-t láttam, ami manuál órás, bár az más óracsoport.

(#209710) Gombinyó válasza Paxker315 (#209693) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nem osztrák!!!
:DDD

(#209711) tboldi válasza Gombinyó (#209710) üzenetére


tboldi
nagyúr

What? :F

Ja, semmi, kihagyott egy ütemet az agyam. :D

[ Szerkesztve ]

(#209712) forceberg válasza #89309696 (#209708) üzenetére


forceberg
veterán

A magyar rendszer egy nagy rakás ... Kb. csak két évente fizetendő adó. Minden foscht átengednek a megfelelő helyeken.

Igen, ha xar lenne, nálam nem maradt volna a kocsiban.
Én ezt elfogadhatónak ítéltem. [LED vetítés]

(#209704) rbalint88 :
Az ilyen sem fér be?
[link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#209713) Integrale válasza focvis (#209702) üzenetére


Integrale
veterán

En ezert megyek reggel 5:30-ra autót mosni, nincs ott senki, aki rossz szót szólhatna a kesztyûmre és a hernyós, mikroszálsa szivacsomra. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#209714) gergo5991 válasza mandleee (#209709) üzenetére


gergo5991
őstag

2010es megane 3.gen dynamique felszereltség
2009.11.10 a tipusengedély dátuma
neten én is amúgy csak kb digi km órásakat találtam

[ Szerkesztve ]

(#209715) BigBlackDog válasza Qru (#209699) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Dede, abszolút egyet tudok érteni. :K Egy normális mosókesztyűs, kétvödrös mosás lenne az igazi. Értelemszerűen ezt meg kell előzze egy érintésmentes előmosás, amiben van pl. kátrányoldás, felnitisztítós kerékmosás és szükség esetén bogároldás is.

(#209716) rbalint88 válasza forceberg (#209712) üzenetére


rbalint88
addikt

Kinai led nem jon szoba, egyszer probaltam valami hasonlot, mint a linkelt, de finoman szolva nem voltam vele elegedett (tavfenyben, a tompitott gyari xenon volt). Asszony Priusaban Osram led van, H4, de nem vakit.

BBD: tudom, hogy preciz csavo vagy, de azert na, ami sok az sok. Az emberek 99%-a a sajat tulajdon autojat nem tartja ennyire rendben :) Amugy a tudomanyos magyarazata tenyleg erdekel, hogy miert jobb a hernyos mosokesztyu, mint a szivacs :R

[ Szerkesztve ]

(#209717) Vismajor01 válasza dj79 (#209690) üzenetére


Vismajor01
addikt

Van halistennek masik auto (az is elado lesz, pug 206 2004es 70k kilometerrel :D ) meg motor is úgyhogy gyaloglasnak tovabbra is vege

Nem 1 napos mert mondtam neki h meg kell csinaltatnom eztazt az auton. Vegul ma reggel csereltek ki a szelvedot, du jott a faszi a csaladjaval es alku nelkul elvitte 2 millaert.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#209718) #89309696 válasza rbalint88 (#209716) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mert azzal érzed a kocsi finom vonalait. Mint mikor a női testet simítod végig. Kell ennél több? :D

(#209719) 6030D válasza rbalint88 (#209697) üzenetére


6030D
Ármester

Szintén 6-700, mert nagyobb. Az E11 Corolla megvan 4-500-ból. :) Én sima mikroszálas kendőkkel karcolom a fényt, 2-3 db szokott lenni 500 ft körül. Nem mosom ki, 1-1 az eleje, teteje, hátulja oldalanként, 1-1 oldalanként az ajtókra. Egyszer lemértem, gyorsabb vagyok, mint aki 1500-ért mos.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#209720) Integrale válasza 6030D (#209719) üzenetére


Integrale
veterán

Le a kalappal, en elpancsolok 2000 korul :D

"Bad reklám is reklám too"

(#209721) rbalint88 válasza Integrale (#209720) üzenetére


rbalint88
addikt

nekem anno Szent Magnum mutatta meg a fortélyokat, de vagy pár év alatt kiveszett a mosóberendezésekből az akarat vagy a két hónapos autón még látom, hogy mikor tiszta, mindenesetre a szememnek kedves eredményhez kell a szivacs :D utóbbi állítást cáfolja, hogy a 17 éves, középszar fényezésű Audin is látom a különbséget, meg a 13 éves, inkább szar fényezésű Priuson is. :B

(#209722) stickermajom válasza rbalint88 (#209721) üzenetére


stickermajom
addikt

Megint nem mostam le hónapok óta az autót, most már kezd ciki lenni a kinézete. Egy darabig az ezüst elfedi, aztán egy pont után meg nagyon látszik rajta.
Kéne még egy nagy mosás a tél előtt waxolással mindennel és akkor márciusig megvagyok. ;]

(#209723) Paxker315 válasza rbalint88 (#209704) üzenetére


Paxker315
addikt

Mondjuk ezt majd elmagyarázhatná valaki :) Mert nehéz a felfogásom, de nekem ellentmondásos ez a hozzáállás a nép részéről.

Ugyanis, mechanikai segítség nélkül 3-szor annyi kör lecsapni az autót (a rászáradt dolgokat meg kb esélytelen...), azaz, 3x tovább tartod fel a sort, mintha kefével v szivaccsal rásegítenél.

Ez miért fáj a sorbanállóknak, hogy kevesebbet kell várni? :) Az üzemeltetőnek sem értem a nyafiját, mert, gyorsabban pörögnek az ügyfelek, akik úgyis zsetont dobálnak.

Tényleg nem tudom, mi a kifogásolnivaló egy puha kefén vagy puha csutakolómancson. ;) Ja, és így 400-600 ft-ból megoldva a sztori, utóbbinál még a wax is belefér : ) A tepreceni Molker (AUchan) meg egy kalap hulladék lett, oda többet nem megyek :(

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#209724) sutszi válasza Paxker315 (#209723) üzenetére


sutszi
veterán

Nem érted a logikát... ma még egy puha kefe...holnap már egy fél polirtech webshopot vonultatnak fel...
Mintha nem is Magyarországon élnél... :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#209725) Paxker315 válasza sutszi (#209724) üzenetére


Paxker315
addikt

és az miért is zavar bárkit is, amíg pörögnek az ügyfelek és dobálják a zsetont? :) Neadjisten, ha mosás után kigurulva nekiállsz pacsmagolni a bódén, azt miben kifogásolnák az üzemeltetők? Mert kozmetikázni úccse' a mosóban fogsz, ott mindenki kapkod.. :DDD Bár egyszer láttam egy fószit, aki beállt, kiszállt, komótosan rágyújtott, majd telefon elő, pár perc hívás, még egy cigi, aztán nekiállt csapatni.

Közben a sor csak nőtt és nőtt.. ;]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#209726) Magnum_ válasza rbalint88 (#209721) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En tovabbra is igyekszem minimalizalni a szivacsozast, evente csak 1-2-3 alkalommal, akkor is mikroszalas hernyos szivaccsal (en sem erzek kulonbseget kozte es a hasonlo mosokesztyu kozott), ellenben amiota gyermek megszuletett + uj melo van, kevesebb az idom es turelmem, de azert rendben vannak a gepek, csak nem ugy, mint regen.

Btw kosfelesegtol fogok kapni egy vezetek nelkuli "magasnyomasut", ha jo, akkor az udvaron is mosninfogom, leszarom a szomszedokat :D habozni nem tervezek

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#209727) mandleee válasza gergo5991 (#209714) üzenetére


mandleee
tag

Nagyon furcsa, még nem láttam ilyen m3-as óracsoportot. Talán egyszer valami eszméletlen fapad M4-esben.
Nekem sokkal jobban bejön a mechanikus, mint a digit km órás megane.

(#209728) focvis válasza Integrale (#209713) üzenetére


focvis
veterán

18:00 óra magasságában voltam a Habgenerálisban, egy autót kellett kivárnom, utánam senki. (Száraz időjárás volt az utóbbi napokban.)
5:30-kor mélyen alszom. 🤗

A retkes szivacs karcol. Majd megmosom kézzel itthon ha kész az autó (spoiler, horpadás). Akkor kap rendes waxot. Mióta megvan még nem mostam meg alaposan.
1100-ból kapott habot (300), gurulóviaszt (100), lágyvizes öblítést (100). Falun elmegy. 😁

(#209729) F_Zolee válasza focvis (#209728) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az csak pénznyelő hely. Én 200Ft-ból úgy behabozom, hogy már unalmamba 2x kell kb lefújni vele, hogy ne csak a számláló pörögjön üresbe. :D

(#209730) Stylewars_kp válasza Magnum_ (#209726) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Pedig szerintem hab a lelke.

(#209731) Qru válasza BigBlackDog (#209715) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Régebben vödröztem de az utóbbi 1-2 évben már csak mosóba járok nem állok neki otthon. Bogároldó, magasnyomású és szárazolás.

#nincsbennetarcsi

(#209732) Jorus válasza Csabroncka (#209691) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez bejött, köszi szépen, elküldte, megkapták. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#209733) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Itthon Karcher magasnyomasum van, a poron kivul semmit nem tud lehozni, hab es szivacs is kell. A kezi mosok sokkal jobbak mo.-n. Szerencsere itt Angliaban eleg 2-3 havonta autot mosni, akkor is csak a port kell lecsapatni :))
itt a kezi mosok max pofon a szarnak, nem jo semmire.

[ Szerkesztve ]

(#209734) sagesz93 válasza Magnum_ (#209726) üzenetére


sagesz93
addikt

Én amióta kertes házban lakom, mindig otthon mosom a kocsit, azt inkább nem számolom össze mennyit költöttem a gépekre + a szerekre stb, de így nyugodtabb vagyok, hogy otthon karcolom össze a kocsit :DD
Ami a rossz, hogy új részen lakunk, aszfalt még nincs, emiatt mosás másnapján már összefüggő porréteg van a kocsin a száraz napokon. :W ergo le se kéne mosni

(#209735) Qru válasza rbalint88 (#209716) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A mikroszálas mosókesztyű kevésbé karcol ha jól tudom.

#nincsbennetarcsi

(#209736) cappa72 válasza sagesz93 (#209734) üzenetére


cappa72
nagyúr

A korsz csak 2 hétig terem, utána már kopik... ;]
(jóapámtól idéztem...)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#209737) Jorus válasza sagesz93 (#209734) üzenetére


Jorus
nagyúr

Van vmi csatorna-elvezetés a kocsibeálló alatt vagy ilyesmi? Én azért nem tudom itthon mosni, mert nincs, így meg lefolyna a retkes, mosószeres dzsúz a kocsibeállóról a kert, virágok felé, meg leszivárog a talajba a térkő résein.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#209738) BigBlackDog válasza Jorus (#209737) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én emiatt mindig lándzsásban kezdek aktív habbal. Mondjuk a mosószer még így is jelen van a kétvödrös mosásnál, de minimális (egy-két kupaknyi megy 5 liter vízbe, aminek a 80-90%-át mosás után a csatornába öntöm ki).

[ Szerkesztve ]

(#209739) Magnum_ válasza Qru (#209735) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]1 es
[link]2

I humbly and respectfully decline™

(#209740) Szada85 válasza Paxker315 (#209725) üzenetére


Szada85
aktív tag

Bár ez nyilván függ a mosó kialakításától -a ma emberének java képtelen arra, hogy a "közösség javát" önnön java elé helyezze, csak egy példa, ahol az általad leírt ideális világ nem müködik sajnos:

Ahova mi járunk mosóba, ott 6 darab mosóállás van (és sajnos itt a környéken nem sok mosó van, így korlátozott, hogy hova tudsz járni), azzal párhuzamosan pedig ~12 porszívó/sürített levegös állás.

A 6 helyböl 1-2 szinte mindig blokkolva van ilyen "detailinges" srácok által, 2 vödör, 23 szivacs, közben 187 fotó, meg a haverokkal messziröl nézve hogy csurog le a hab, és a legnagyobb ívben lesz**ja, hogy mekkora a sor, mert Ö most autót mos, a többi proli meg majd vár.
Ergo itt nem fog pörögni úgy a zseton, ahogy pöröghetne, mert az Ö 10€-jából 1 órát elfoglal egy helyet, ami alatt a prolikból úgy 5-6-8 letolná az autóját.

A mosással végzett autósok pedig természetesen egyenest a porszívós állásba gurulnak ki, majd ott kezdik el a szárazolást, mindenféle ápolást, traccspartit, hiszen majd, 1 újabb óra múlva esetleg fog porszívózni is, ugye akkor meg várhatna a helyre, de így meg ugye neki nem kell majd. Megintcsak lesz**ja, hogy más nem tud azidö alatt kiporszívózni, amíg Ö törölget, life is hard.
1€-ból a porszívó ~7-8 percet megy, tehát óránként 6-7 ember megint végezhetne.
Így a porszívós helyeken sem pörög úgy a zseton, ahogy lehetne.

Worst case, nem egyszer láttam olyat is, hogy a mosóállásban kezdte törölni az autóját, mert a porszívós helyek tele voltak, és mikor megkérdeztem, hogy lenne-e kedves, kiállni, mert olyan 20-25 autó áll kint sorba, "Ö nem hajt ki, mert akkor utána nem tud ugrani a megüresedö porszívós helyre, Ö is várt, most én is várjak".

Üzemeltetöként pedig Téged is zavarna, hogy míg így 1 óra alatt becsörög X zseton, addig "normális" használattal 5-6-7X potyogna be, így jönnek a szankciók.

(#209741) Qru válasza Magnum_ (#209739) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link] 3-as, ez a jó.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#209742) MC Pite válasza gergo5991 (#209694) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem rossz, bár jobban preferálom a másik Philips terméket a M3ban (is): [link]

;]

Mosás: Én mindig 1-200-ból lecsapatom samponosmosással (nem hagyom hogy ultradzsuvás legyen, ha dzsuvás idő van, akkor a még nedves autóval begurulok a mosóhoz), a mosóban lévő kefével lemosom extrém esetben még bedobok egy százast is hozzá, majd 1-200ból leöblítem/vaxolom kicsit a hátulját/oldalát övvonal alatt. Régi videó, de nagyjából látszik: [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#209743) Tsebacsi válasza Szada85 (#209740) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Teljesen egyetértek. :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#209744) focvis válasza F_Zolee (#209729) üzenetére


focvis
veterán

~220 forintnyi habra volt szükségem, a maradék 80-at azért csak ráfújtam az autóra, ill. a 2 első szőnyegre.

Jó dolog az aktívhab, feltéve hogy nincs waxolva az autó, mert azt is lekapja. Ha waxolt az autóm olyankor nem habozok, nehezebben is tisztul úgy.

[ Szerkesztve ]

(#209745) focvis válasza Jorus (#209737) üzenetére


focvis
veterán

A szüleimnél ugyanez van (térkő, nincs lefolyó, mellette dísznövények) - még nem pusztultak ki a virágok. Persze ha a "háztáji" spenótra folyna, az nem jó, mégse egyen fékport az embert.

Van növényvédős kollégám, azt mondja nyugodtan öntsük a háztartási felmosóvizet közvetlenül a dísznövényekre,jót tesz nekik. Becsszó'!

(#209746) #89309696


#89309696
törölt tag

Azért az odabasz, hogy a 40-es falun mentem a nyerges után 80-nal. Hiába na, sietett. Nekem is az lett fura, hogy nagyon ordít a harmadik, jah nézem a mutatót. Úgyhogy szúrtam egy négyest. :D

(#209747) MC Pite


MC Pite
veterán

Hyundai tucson bekpahassa :DDD : [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#209748) Integrale válasza Szada85 (#209740) üzenetére


Integrale
veterán

Sosem ertettem, hogy miert mosas utan porszivoznak sokan. Eloszor belao tisztasag, aztan a kulso.

"Bad reklám is reklám too"

(#209749) Tsebacsi válasza Integrale (#209748) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mert a lándzsánál mindig sor van, a porszívónál nincs.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#209750) tboldi válasza Integrale (#209720) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam 1200 az alap, a hab 300, a samponos mosás szintén 300, az öblítés 200, a wax 200, és végül a cseppmentes öblítés is 200, ezek mind 45 mp-et adnak 100 Ft-onként. Ha alvázmosót is használok, az +2-300 Ft (télen jellemző inkább), meg a felnitisztító kerekenként egy 100-as. :)

Szárazolni nem szoktam félreállni, egyből indulok hazafelé, úgy is megszárad tényleg cseppmentesen, good enough.
Porszívózni, belsőt ápolni meg otthon szoktam. Egyszer próbáltam az ottani porszívót, ugyanolyan harmat gyenge, mint a saját, úgyhogy nem pazarolok arra is 200 Ft-ot, felesleges. :D

szerk.: Illetve még ablakot pucolok, ha szükséges, esetleg Rain-X. A szőnyegeknek meg gyökérkefével szoktam nekiesni. Ennyi, nem szoktam túlzásba vinni, lusta vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.