Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#209101) Qru válasza bbubby00 (#209099) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha ezt előbb tudom, hétvégén pont arra jártunk... Megnéztem volna élőben is ezt a csodát. A fogyit meg sem kérdezem inkább. :D

#nincsbennetarcsi

(#209102) tboldi válasza bbubby00 (#209095) üzenetére


tboldi
nagyúr

NFSU2 vibes :))

[ Szerkesztve ]

(#209103) bbubby00 válasza Qru (#209101) üzenetére


bbubby00
őstag

Nem veszes, vegyesben, finoman kigyorsitva 13.5l ;]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#209104) Qru válasza bbubby00 (#209103) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Áá, annyit Bubi is megevett a vezetési tréningen. És még csak nem is megy. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#209105) Tsebacsi válasza MasterMark (#209097) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem értek egyet feltétlen, kéne erre valami idevágó kresz passzus, mert ez egy 1x1 sávos út, ő parkolni akar, onnan kiáll valaki, ő megáll, mögüle meg kivág valaki. Nem tudom ilyenkor mi hogy merre, de ez így nem jó. Nem jogról való lemondás van. Mellesleg arra is basznak sokan, hogy a zebránk megáll a kétsávos úton az egyik, a másiknak is meg kell...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#209106) Snoop-y válasza bbubby00 (#209103) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es meg az enyemre mondjak, hogy sokat eszik :P

Z51-es van benne? Egyeb mod vagy csak ra van akasztva egy turbo?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#209107) Reggie0 válasza Tsebacsi (#209105) üzenetére


Reggie0
félisten

Teljesen jo ez igy. Ha zarovonal lenne, akkor lenne igazad. A forgalomba becsatlakozo, tehat parkolohelyrol kiallo autoval mindenkinek elsobbseget kell adni. Kresz 24. § (1).

De ezen felul meg akkor is elsobbseget kellene adnia, ha nem a parkolohelyrol allt volna ki, hanem egy keresztutcabol jonne, mert az elsobbsegadasi kotelezettseg az elozo jarmure is vonatkozik.

Olyan kitetel pedig nincsen a kreszben, hogy elozest vegrehajto jarmunek nincsen elsobbsege.

[ Szerkesztve ]

(#209108) stickermajom válasza MasterMark (#209097) üzenetére


stickermajom
addikt

"Ezért nem jó ez, ha valaki így mond le az elsőbbségéről, hogy másokat feltart vele. "

Máshogy meg gyakorlatilag nincs értelme, mert mögötted amúgy is ki tud jönni.

(#209109) Tsebacsi válasza Reggie0 (#209107) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csak épp baromi ritka, hogy egy parkolni szándékozó autót balról simán kielőz a fél világ, a többi autó nem is teszi, csak ez az egyszem motoroska...
Értem én a kresz-t, csak a világ nem mindig úgy működik.
Na mind1, remélem a motoros is jobban fog ezek után figyelni...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#209110) MasterMark válasza Tsebacsi (#209105) üzenetére


MasterMark
titán

Kivághat mögüle. Sőt ha épp előznek és te a másik sávba kanyarodnál ki, de nem néztél el ott a másik irányba is, de ott jön valaki menetiránnyal szembe, annak is elsőbbsége van.

Egyetérteni nem kell vele, ettől még így van. :D

Tanulság, hogy akkor is körül kell nézni, ha egyvalaki kiengedett, mert attól még mások nem biztos, hogy ki akarnak engedni.

stickermajom: Hát ezaz. Inkább menjen mindenki a dolgára, és majd kijön az ember ha úgy érzi kifér.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#209111) tboy93


tboy93
nagyúr

Mit lehet tudni az új sx4 scross hybrid automata váltójáról?

(#209112) gzbotii válasza MasterMark (#209110) üzenetére


gzbotii
veterán

Kedvencem az, amikor épp előzök, de udvarról/alárendelt útról a szembesávra lazán kikanyarodnak, pedig előtte szétnézett, látott, csak gondolta, hogy nem arra megyek, amerre ő akar, így biztos nem is zavar (de).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#209113) Reggie0 válasza Tsebacsi (#209109) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont ha nem akar rogton megfordulni is az autoval, akkor nem lett volna baleset. Nem celszeru egy rakat muveletet egybezsufolni, ugy hogy meg korul sem nez. Egyertelmuen az autos hibaja.

En sok parkolos elozest/kikerulest latok, meg osztottpalyas uton is. Korozzel egy kicsit a villanyi vagy bartok bela uton :)

[ Szerkesztve ]

(#209114) Tsebacsi válasza MasterMark (#209110) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt itthon annyira se tartják be, hogy na. Sőt elég prosztó dolgonak is tartom olyan helyeken előzni, ahol a szembesávba ki tud valaki kanyarodni eléd.
Tökmind1 hogy lehet-e vagy sem, kibaszottul balesetveszélyes, ilyen helyeken nem engednék szaggatott vonalat felfesteni pont az ilyenek miatt.

Reggie0: bőven eleget köröztem ott, köszönöm. Többnyire aki parkol, szabad helyre áll be, nem oda, ahonnan kiállnak, ha meg ez a szitu, megállunk, legalábbis én megszoktam. Buzievagyok. :(((
Nem érzem azon felül hibásnak szerencsétlent, hogy nem nézett újra oda, mivel kiengedték, örült hogy jobbról még nem jön senki, gondolom látta hogy a mögötte jövő autók megálltak, csak erre a mocisra nem számított, akit ráadásul tuti pont takart a másik autó.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#209115) Reggie0 válasza Tsebacsi (#209114) üzenetére


Reggie0
félisten

Boven eleg ennyire hibasnak lenni, ez azert nem kicsi hiba. Nem szabad vakon vezetni.

[ Szerkesztve ]

(#209116) MasterMark válasza Tsebacsi (#209114) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem is ez az egyik legnagyobb hiba, amikor hisz valamit valaki és nem pedig ellenőrzi.

Ha valaki lemond az elsőbbségéről akkor még jobban körül kell nézni, mert számítani kell erre, hogy lesz aki kikerüli, jöhet biciklis, lehet akármi.

Switch Tax

(#209117) gzbotii válasza Tsebacsi (#209114) üzenetére


gzbotii
veterán

"Ezt itthon annyira se tartják be, hogy na. Sőt elég prosztó dolgonak is tartom olyan helyeken előzni, ahol a szembesávba ki tud valaki kanyarodni eléd."

Elég sokminden kiesik így, mivel mezőről/mezei útról traktor, etc, udvarról a legtöbb helyen ki tud valaki térni eléd.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#209118) Tsebacsi válasza MasterMark (#209116) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez esetben még mindig az van, hogy senki se mondott le semmijéről. :U
gzbotii: Mikvannak...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#209119) rbalint88 válasza tboy93 (#209111) üzenetére


rbalint88
addikt

Nekunk az opel/suzuki szalonban a szervizvezeto azt mondta, hogy ha problemamentes automatat akarunk, akkor vegyunk suzukit. Igy lett A4 cabrionk :DDD
(scross hannibal arca nem ment at a rendszeren, a vitara meg belterben verzett el)

(#209120) tboy93 válasza rbalint88 (#209119) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kulso, belső emészthető számomra. Eddig csak japan autom volt, meg a corsa, de az asszonye, en csak fenntartom :D Egyszóval nincsenek nagy igenyeim, sőt tudom hogy az accord összeszerelési minőséget biztosan nem fogja hozni.

(#209121) rbalint88 válasza tboy93 (#209120) üzenetére


rbalint88
addikt

Irigylem azokat, akik meg tudjak fogni ennyire racionalisan az autozast :R en nem tudnek elkotleni ennyi penzt egy olyan autora, amiben semmit nem szeretek, csak tisztessegesen teszi a dolgat. Es ezzel egy pillanatra se akarom leszolni, egyszeruen bennem semmit nem mozgat meg, nem lennek boldog onmagaban attol, hogy okosan valasztottam :B

(#209122) MasterMark válasza Tsebacsi (#209118) üzenetére


MasterMark
titán

Ha valaki megáll kiengedni valakit, vagy beengedni valakit akkor lemond az elsőbbségéről. Viszont másoknak akiknek elsőbbségük van attól még ugyanúgy elsőbbségük van.

(Úgy értettem, hogy a te javadra mond le valaki a saját elsőbbségéről. Ilyenkor neked meg kell nézni a többieket is, mert azoknak elsőbbséget kell adni.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#209123) Szoszo94 válasza rbalint88 (#209121) üzenetére


Szoszo94
őstag

Így vagyok én is, legyen benne egy kis "bugi", tetszen is, de legyen megbízható és bírja a strapát. Az a baj ezek így eléggé leszűkítik a kört, de két év után úgy érzem jól választottam :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#209124) bandus


bandus
veterán

Elkezdodott mar az iskola h ennyire halott budapest? 2 km-t jottem eddig 26 perc alatt :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#209125) Richard!


Richard!
addikt

Jól odabszta: [link]
#győr #youtube

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#209126) MasterMark válasza Richard! (#209125) üzenetére


MasterMark
titán

Nem is értem hogy itt most mi történt. :DDD

Switch Tax

(#209127) Richard! válasza MasterMark (#209126) üzenetére


Richard!
addikt

Elhitte, hogy befér a busz előtt. Tévedett :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#209128) tboldi válasza Richard! (#209127) üzenetére


tboldi
nagyúr

Elfért volna, de annyira megijedt, hogy még a féket sem találta.

(#209129) tboy93 válasza rbalint88 (#209121) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kvazi nem az en pénzem lenne elköltve rá, hanem a cégé ;]

Engem is jobban erdekelt az auto tema, amig nem motoroztam. Na azota viszont pont letojom milyen negykerekuben ulok.

(#209130) Pfiucska válasza bandus (#209124) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Biatorbagy-19.kerulet — felvitt az m0-ra mert hogy gyorsbb volt mint varoson keresztul :DDD 45 vs 25 km

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#209131) pècsimunkás válasza MasterMark (#209122) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Egyszer régebben- talán 20-25 éve olvastam: "Soha ne higgy az integetőnek!!!"
És ez mekkora igazság... :)

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#209132) Szada85 válasza rbalint88 (#209121) üzenetére


Szada85
aktív tag

Idekívánkozik ez a "klasszikus" :B

(#209133) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Így majdnem hét hónap és 19.5e km után megjelent a "Cserélje ki az elemet a kulcsban!" üzenet a Golf műszerfalán a gyújtás ráadásakor. Ki milyen elemet ajánl? :DDD Jelenleg 2032-es Panasonic van benne, szóval nem vmi kínai tartóselem került bele gyárilag.

Biztonság kedvéért kipróbáltam a másik, tartalékkulccsal is, ami itthon állt és nincs használva. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy abban is merülőfélben van az elem, legalábbis a Golf szerint. Egyelőre megegyeztünk, hogy alszik rá egyet ő is, meg én is és reggel újrapróbáljuk ezt a dolgot. Azért remélem, hogy az autó többi része tartósabbra sikeredett. ;]

(#209134) CactuS válasza Szada85 (#209080) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Remélem az örökös eltiltás odakint többet jelent mint itthon, bár ugye elvileg most már itthon is börtön jár azért, ha eltiltás alatt vezet. 4;35ös vajon túlélte? Elég kemény volt a tempója az autósnak. Ezért sem futottam soha és nem is fogok soha semmi után gyalog.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#209135) gzbotii válasza Tsebacsi (#209118) üzenetére


gzbotii
veterán

Mik?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#209136) 6030D válasza BigBlackDog (#209133) üzenetére


6030D
Ármester

Ez állítólag vag széria felszereltség, nekem is írta, de már elmúlt. Elvileg az új elemmel is fogja csinálni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#209137) BigBlackDog válasza 6030D (#209136) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ó, jó, hogy mondod, nem is tudtam. Szóval ez is egy bug lenne? :DDD Akkor egyelőre nem cserélek elemet, de asszem elteszek egy tartalék 2032-öt a kesztyűtartóba.

[ Szerkesztve ]

(#209138) focvis válasza BigBlackDog (#209133) üzenetére


focvis
veterán

Ez ilyen, a keyless eszi az elemet. Minőségit érdemes beletenni, a Panasonic OK.

Nálam kb. 1 évet bírt keyless-szel és minőségi elemmel. A mostani sima távirányítós, ebbe Aldi elem került tavaly ősz végén, a nyáron már cserélni kellett.

(#209139) tboldi válasza BigBlackDog (#209133) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ehhez képest a WagonR-ünk kulcsában 17,5 év után kell most először cserélni, már csak centikben mérhető a hatótáv, nem méterekben. :D

(#209140) bitpork válasza Szada85 (#209132) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt röfögöm már lassan 15 éve itt a phórumon.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#209141) Qru válasza BigBlackDog (#209133) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pana vt a gyari itt is. Sony gyorsan merult, Energizer egyelore oke.

#nincsbennetarcsi

(#209142) aero. válasza BigBlackDog (#209133) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Üdv, 8200-nál :D

(#209143) Qru válasza tboldi (#209139) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De az nem keyless rendszeres ami folyamatosan sugarozza az adast. ;)

#nincsbennetarcsi

(#209144) Szoszo94 válasza Qru (#209141) üzenetére


Szoszo94
őstag

+1 Energizer, másfél éve cseréltem (kb 30k km), full keyless és még nem jelzett. Ami Pana benne volt, azt is csak azért cseréltem, mert valami zavarta az adást - amire azt hittem, hogy az elem merült le - és nem tudtam bejutni és elindulni a kocsival a keyless módon, elő kellett húznom a fizikai kulcsot és hozzáérinteni a start gombhoz a kulcsházat. Utólag kiderült, hogy azon a helyen bármikor ha megállok (Penny parkoló egy bizonyos része), sosem működik a nyitás/zárás/indítás, valami interferencia van. :F

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#209145) cappa72 válasza Szada85 (#209132) üzenetére


cappa72
nagyúr

Maximálisan egytértek.
Amikor vettük Benizinusz Maximuszt, előtte nagyon sokat filóztunk, mi is legyen.
Mindenfélét olvastunk, és megtaláltam ezt:
hasonló véleményen vagyok"…. tudom, hogy kinek a pap, kinek a papné …. vagyis ízlésről nem érdemes vitatkozni, de ez az autó egyszerűen annyira csúnya, hogy a belsejéig, vagy a műszaki paraméterekig el sem jutok. Akármennyire olcsó is, akkor is az embernek a második legnagyobb beruházása az autó, az ingatlan után ( persze van akinek óra, ékszer, utazás, stb.). Szóval mindenképpen milliós kiadás, és akkor nekem fontos, hogy szívesen nézegessem majd évekig. Nem arról van szó, hogy egy Maseratit akarok, de legalább egy kicsit tetszen.
Akinek meg a Lodgy tetszik, az használja egészséggel!"

@#209146 Qru
Júúúújjj...
Nekem spec marhásul' tetszik még mindig a' S-Max.
Épp ma mostam le a horvát-style homokos esőcseppeket.
Most megint jó rájanézni (nem ráját nézni!)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#209146) Qru válasza cappa72 (#209145) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Skordera en is visszanezek. Igaz nem azert mert tetszik, hanem hgy csekkoljam tenyleg bezartam-e. :D

#nincsbennetarcsi

(#209147) sutszi válasza Qru (#209146) üzenetére


sutszi
veterán

:C :DD

Hát...ez most nagyon tetszett.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#209148) MC Pite


MC Pite
veterán

Pite challenge: külső belső takarítás után hazaérve ki tudja 5 percig tisztán tartani az autót?
Én elbuktam :DDD [kréta]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#209149) szőröscica válasza Szada85 (#209132) üzenetére


szőröscica
addikt

De jo lenne olyan munka, ami mellett nem a szabadulastol elvett penznek ereznem valami vagany kocsi fenntartasat. :(

(#209150) cappa72 válasza Qru (#209146) üzenetére


cappa72
nagyúr

[fellengőzés on]
Ha nem vagyok biztos abban, hogy bezártam, akkó' bezárom telefonró', oszt' nyugi van. ;]
[fellengőzés off]

Nézegettük a skordikat (ahogy apukám nevezte őket egykoron), de az üléseknél elbuktak.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.