Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#209401) nandow válasza rbalint88 (#209395) üzenetére


nandow
aktív tag

Kia/Hyundai dct váltója ennyire nem ajánlott?

(#209402) tboldi válasza szimi57 (#209387) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jelenlegi állás szerint a veszélyhelyzet a szeptemberi ülésszak kezdetétől számított 15. napon ér véget (ami nem feltétlenül szept. 15.), és onnantól van még 120 nap türelmi idő.

szerk.: 2. bekezdés

[ Szerkesztve ]

(#209403) rbalint88 válasza nandow (#209401) üzenetére


rbalint88
addikt

Nalunk a cegcsoportban van 6db kb 4 eves tucson es 3db i30 (2db 2,5 eves es az enyem, ami ket honapos), na ezek kozul csak az enyemnek a valtojahoz nem kellett meg nyulni. De az egyik tucsonban mar ketszer kuplungot es egyszer komplett valtot csereltek, de fonokomet is most kuplungoztak masodszor, 140ezernel, pedig nem megy allat modon. Sajnos ez egy nem annyira sikerult sztori naluk. Kar erte, mert szerintem a proceed az egyik legjobban kinezo kompakt, de sok varosozashoz onszivatas lenne kezivaltosat venni.

(#209404) Vismajor01 válasza Integrale (#209399) üzenetére


Vismajor01
addikt

Hat pdfbol nem lehet másolni, aztan kiirogatni h gerszaktumkdehgnichtsantek az kicsit huzos. Azer koszonom!

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#209405) Reggie0 válasza Vismajor01 (#209404) üzenetére


Reggie0
félisten

Telefonodon van kameras google translate, ami atirja a szoveget a megjelenitett kepen. Ez akkor is mukodik, ha a monitor ele tartod:

(#209406) tboldi válasza Integrale (#209388) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is köszi! :R

Ha van még hasonló, hasznos, autós vonatkozású könyvjelződ, linked, azt szívesen látnám. :B
Aztán majd valahogy honorálom, ezt még ki kell dolgozni. :D

[ Szerkesztve ]

(#209407) stickermajom válasza Vismajor01 (#209396) üzenetére


stickermajom
addikt

Megbeszélés kérdése, én felajánlottam az üzemanyagot anno, de az csak 25km volt odavissza, ő vezetett és mentem vele az autóban. Viszont őszintén szólva a 80km-re nem látok sok esélyt.

(#209408) Doki16 válasza beni18 (#209390) üzenetére


Doki16
addikt

Csak, hogy mindenki elégedett legyen. Passat GTE :D Amúgy nem teljesen.

Toyota Corolla hibrid ennyi pénzért már belefér pár darab. Ha meg nagyobb merítést akarsz akkor Auris TS. Corolla jobb modernebb, az Auris unalmas igásló, de a legolcsóbban fenntartható egyik legmegbízhatóbb autó a piacon. Igen tudom mindig csak magamat ismételem.

Ford Mondeo-t mondtam volna elsőre, mert tetszik és jobb (értsd erősebb) a motor benne. A 2019-es kombinak is még kiábrándító a csomagtere.

Ha kicsit egyedibb dologra vágysz akkor a Mazda 6. Igaz nincs belőle hibrid, de a 2,5-ös motorral nagyon jó. Bár ez nem tudom, hogy férne bele a keretbe. Vagy egyáltalán bármelyik kombi benzines egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#209409) BigBlackDog válasza Vismajor01 (#209396) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Volvo megvétele előtt kb. egy 70 kilométeres próbakört mentünk vele. Magánszemély volt az eladó, tank tele volt. Indulásnál annyit mondott, hogy amíg van gázolaj benne, addig mehetünk. :D Aztán navigált, hogy legyen benne pálya, országút és város is. (Viszonylag ismeretlen volt a terep számunkra.) Szóval nem feltétlen akadály az a 80 kilométer szerintem.

(#209410) stickermajom válasza BigBlackDog (#209409) üzenetére


stickermajom
addikt

Szerintem attól is függ mennyire kelendő épp az autó. Asszony autóját nem hagytam volna elvinni még a két utcával lejjebb lévő szervizbe sem, mert óránként csörgött a telefon miatta. Olyan vigye akire a legkevesebb időt kell rászánni. Persze, ha hetekig egy hívásom lett volna, akkor mehettünk volna 80km-re is.

(#209411) Doki16 válasza stickermajom (#209410) üzenetére


Doki16
addikt

Ugyanígy voltam vele én is. Az Aurisom nem volt túl kelendő a "magas" futás miatt meg mert Dunaújvárosban volt, így elautóztam a 160 km-t a szakértőhöz. Megérte mert el is kelt a kocsi.

Ennek pont ellentéte amikor a Ioniq-ot vettük. Ezek a kocsik olyan szinten pörögnek, hogy egy kapavágást nem hajlandó tenni párkereskedő. Olyat nem tudtam velük egyszerűen leegyeztetni, hogy legalább munkaidőben vagy kívül megnézhető lehessen az autó. Többel is beszéltem pedig. Azt mondták majd elviszi az aki éppen ott lesz amikor ő is. De a megvásárolt példány is csak a szerencsén múlt, mert ha 1 órával később érkezünk már nem mi vittük volna.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#209412) focvis válasza stickermajom (#209410) üzenetére


focvis
veterán

Pontosan.

Egy 10 perces tesztkör magától értetődő. Ha akarja, hozzon szerelőt aki a helyszínen megnézi.
Volt, hogy az első személyes érdeklődő sokat okoskodott, lekérdezte az autót mindenhol, szervezte az átvizsgáló embert... a következő érdeklődő megvette, fizette. (Ő pedig pofára esett, panaszkodott, hogy sokba kerültek a lekérdezések. Sorry.)
Másik esetben elmentünk egy Bosch szervizbe, ő szervezte, ő fizette. Ráment 1,5 órám, ez a max. ami belefér. (Aztán persze a szakértők sem találtak semmi problémát.)

[ Szerkesztve ]

(#209413) Stylewars_kp válasza gzbotii (#209112) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Egyszer ebből majdnem lett egy mocsok nagy balesetem. Ráadásul trakinak mentem volna neki amin zéró gyűrődési zóna van. Az volt a szerencse, hogy széles ott az út és elfértünk hárman.

(#209414) nandow válasza rbalint88 (#209403) üzenetére


nandow
aktív tag

Hm, ez nem hangzik túl jól.
Proceed nekem is bejön, de belül kicsit szűknek, bunkeresnek mondják.

(#209415) Qru válasza BigBlackDog (#209409) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De az maganszemely. Egy nepper nem fog ezzel vacakolni, max ha nagyon el akarja sozni/biztos benne hogy nem talalnak semmit vagy busasan megfizeted az idejet.

#nincsbennetarcsi

(#209416) Puma K válasza Vismajor01 (#209393) üzenetére


Puma K
veterán

Neh most komolyan...? :Y Egy számtech oldalon ilyet leírsz, hogy nem tudsz valamit lefordítani? :)

The 7 Best Browser Tools to Translate Web Pages - link

The 8 Best Mobile Translation Apps to Convert Any Language - link

Az internet nem csak a közösségi médiák miatt létezik... ;]
A neten előbb a tudás volt fent aztán jött a hülyeség is... :U :(

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#209417) Vismajor01 válasza Puma K (#209416) üzenetére


Vismajor01
addikt

Papi ez egy pdf, nem weboldal. Egy.

Kettő, Volvo PHEV nincs is benne, pedig már felszereltséggel lehetett phevet és simát venni. Szóval ezért is nem volt jó a link.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#209418) beni18 válasza rbalint88 (#209395) üzenetére


beni18
tag

Köszi szépen a válaszodat. Igazából a hibrid nem szükséges, csak a dízel a kizáró. Tudom hogyan nagyon nagy a lista, de egyszerűen nem tudok elindulni sem. A fontos még és elfelejtettem leírni, hogy azért szeretném, ha legalább minimum 1,4 motorja legyen és 140Le fölötti. Ilyen nagyon kicsi ccm motort nem szeretnénk, ami csak erőlködik a kasztni alatt. Egyébként bármit meghallgatok, még a ssangYong korando-t néztem ki, de kicsit ódzkodom tőle. Nissan X--trail mi a probléma konkrétan? Outlanderből sima benzines sem lenne jó?

(#209419) stickermajom válasza focvis (#209412) üzenetére


stickermajom
addikt

Nálunk végül annyira egyszerű vevő jött, hogy a próbakörre is nekem kellett rábeszélni. :D

(#209420) BigBlackDog válasza Vismajor01 (#209417) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pl. az alábbi link mögött én egy weboldalt látok, amiről jó pár PDF letöltéséhez el lehet jutni. Az egyik 2015-ös listában én látok PHEVet (D6) is.

Egyébként nekem van egy olyan emlékeim, hogy itthon nem is forgalmaztak D6-ot, tehát gondolnám, hogy magyar nyelvű árlista nem is lesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#209421) rbalint88 válasza beni18 (#209418) üzenetére


rbalint88
addikt

“Nissan X--trail mi a probléma konkrétan? Outlanderből sima benzines sem lenne jó?”
Ulj bele egy modernebb/europaibb utan es rajossz :)
ssangyong is kocsit furi belul, de jo deal, elmentem volna megnezni en is, ha nem lett volna kikotes a hyundai cegesnek.

BBD: ott a pont :K egyebkent nem
nagyon volt kulonbseg a sima es D6 verziok Momentum es Summum felszereltsege kozott.

[ Szerkesztve ]

(#209422) Qru válasza beni18 (#209418) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nezz be a milyen autot vegyek topikba.

#nincsbennetarcsi

(#209423) focvis válasza Vismajor01 (#209417) üzenetére


focvis
veterán

A lényeg, hogy Summum felszereltséget vegyél. Ha nem xenonos, akkor nem Summum.

Summumhoz lehetett venni még (kábé):
- tetőablak
- első kamera, hátsó kamera
- táblafelismerő
- radaros tempomat
- komolyabb hifi
- okos kulcs
- keyless
- kormányfűtés
- vonóhorog
- más / nagyobb felni, de a 17-essel is eléggé rázkódik

+ mindenféle R design kiegészítők (sportülés - ez van a barna belsősben, spoilerek, stb.)

Ezekből - számomra - a tetőablak, első / hátsó kamera, esetleg az okos kulcs és a sportülés képvisel komolyabb értéket. Illetve bicikliszállításhoz jól jön a vonóhorog.

(#209424) stickermajom


stickermajom
addikt

Srácok van valakinek fotója, hogy egy jól beállított projektoros fényszórónak hogy kell kinéznie a csóvának egy falon?

(#209425) Vismajor01 válasza BigBlackDog (#209420) üzenetére


Vismajor01
addikt

Pdf-et letöltöttem, google translate-camera dolgot kipróbáltam de szép angolos kifejezéssel élve: dogshit.

Angol nyelvűvel már tökéletesen elégedett lennék :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#209426) MasterMark válasza stickermajom (#209424) üzenetére


MasterMark
titán

[link] A jobb oldali projektoros xenon, a bal meg projektoros halogén.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#209427) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Sziasztok!
Autót vennénk a héten. Átírás necces, mivel mindenhol 2 hónapra be van foglalva az összes időpont. Tehát két opció van: 1. autózunk egy órát, átíratjuk másik városban, vagy 2. bemegyünk a legközelebbi ocsmányirodába 5 napi hideg élelemmel és fohászkodunk, hogy hátha sorra kerülünk.. Az első variáció tiszta, működhet. A 2. opció mennyire lehet reális?

(#209428) Doki16 válasza z0d1@Ku$ (#209427) üzenetére


Doki16
addikt

Dunaújvárosban átírják neked 15 perc alatt. Pár hete voltam, általában sosincs sor. De kell biztosítás és eredetvizsga is, csak úgy menj a kormányablakba.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#209429) stickermajom válasza MasterMark (#209426) üzenetére


stickermajom
addikt

:R

(#209430) cappa72 válasza z0d1@Ku$ (#209427) üzenetére


cappa72
nagyúr

Oroszlány nem túl frekventált hely, hamar sorrakerül az ember.
Persze ha Miskolcról/Debrecenből mennél, az elég fárasztó lenne.

Amúgy az 1-es verzió jellemzően élhetőbb.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#209431) z0d1@Ku$ válasza Doki16 (#209428) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Köszi, igen, azt tudom hogy mi kell az átíráshoz, csak legutóbb 1 éve voltam kocsit átírni, de akkor még nem volt mozaik utcás balhé sem, szóval gyorsan ment pesten is. Akkor marad az első variáció! Köszi cappa72 neked is! :R

(#209432) Mr X válasza tboldi (#209402) üzenetére


Mr X
veterán

A 120 nap türelmi időre van valami linked? Én akárhol nézem, mindenhol 60 napot találok.

(#209433) Mr X válasza z0d1@Ku$ (#209427) üzenetére


Mr X
veterán

17. kerületben fél órát kellett várnom, utcáról beesve.

(#209434) tboldi válasza Mr X (#209432) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#209435) Mr X válasza tboldi (#209434) üzenetére


Mr X
veterán

Köszi, ezt valamiért nem találtam meg.

(#209436) molnarpeter válasza z0d1@Ku$ (#209427) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem kell feltétlenül időpont, jelenleg tudtommal működik a helyszíni cetli húzás is :) Bár vidéki hivatal volt, lehet kevésbé releváns.

(#209437) z0d1@Ku$ válasza molnarpeter (#209436) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Működni működik mindenhol, csak emiatt szabit nem akarnék kivenni egész napra :N

(#209438) Pfiucska válasza z0d1@Ku$ (#209437) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

18. Keruletben is hamar sorra kerultem nehany hete

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#209439) molnarpeter válasza z0d1@Ku$ (#209437) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csak azért írtam, mert erre nemrég még be sem engedtek a biztonságiak időpont foglalás nélkül :R

(#209440) z0d1@Ku$ válasza Pfiucska (#209438) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Igen közben sikerült az üllői ocsmányirodába jövőhétre időpontot foglalni, meg is lepődtem, így megspórolunk egy órányi autókázást és 5 perc séta lesz :D

molnarpeter igaz, covid miatt tényleg így volt korábban :R

(#209441) Szada85


Szada85
aktív tag

No nem tartott sokáig, máris megérkeztek a német piacra is a Ahrweiler és környéki áradások után keletkezett "Wasser edition" kiadások: [Autos mit Wasserschaden]

Nem igazán vagyok képben a "rendes" árakkal, csak kíváncsiságból néztem egy 7-es Golfot, a vízkáros 10.500€, a mobile-n a "hagyományos" darabok pedig 18.000€-tól vannak.

Egy Seat Leon 5F ST 1.5 benya pedig 8150€ vizesen, az épek pedig 20.000€-tól mennek.

Kérdés meddig tart majd az öszinteség, gyanítom fogunk még hajmeresztö sztorikat olvasni a használtautó-piacról.

(#209442) Dluinet válasza Szada85 (#209441) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Vízkáros Honda Jazz YT alert

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#209443) kisza25 válasza Vismajor01 (#209396) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ilyet szerintem nem találsz aki ezt megengedi :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#209444) molnarpeter válasza Vismajor01 (#209396) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kereskedő esetén 99%, hogy nem fogod tudni elvinni sehova, mert neki is nyitva kell lennie valahogy, meg csak úgy valakinek nem fogja valószínűleg odaadni az autót - maradnak a kiszállással dolgozó átvizsgáló szakemberek :R (van klubban 1-2 bejáratott hely viszont, ahol azért kisebb a lyukra futás esélye)

(#209445) kisza25 válasza stickermajom (#209419) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem a seatot úgy vették meg, hogy meg sem nézték, csak a hirdetésemet (kereskedő), a tipo-t, i20- at, i30- at ki sem próbálták, csak az udvaron. (Kettő magánszemély, egy kereskedő)
Azt mondták, hogy becsületes fejem van :D
A skodát is csak átnézték a kereskedés udvarán.
Egyedül a kia ceed-et próbálták ki, de természetesen hibátlan volt. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#209446) Qru válasza Szada85 (#209441) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nepper aki megveszi o mar megkimelt idos hazaspar templombajaros autojakent fogja arulni.

#nincsbennetarcsi

(#209447) focvis válasza Qru (#209446) üzenetére


focvis
veterán

Ha az elektromos hibák mellett az iszappal is sikeresen megküzd.

Körülnéztem, sajnos nincs 7-es dzsiti. 🤗 Egy fényszóró: [kép].

(#209448) Qru válasza focvis (#209447) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aukcion vettunk jegvert autot haverral potom penzert (gyorsan tovabb is passzoltuk javitas utan jokora haszonnal) de vizkarost nem vennek soha (mar ha tudom hogy az :D).

#nincsbennetarcsi

(#209449) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!
Egy 2014-es háromajtós Audi A3 autóm van. Pár hónapja a hangszórókból véletlenszerűen erős sistergést hallatszik, mintha nem lenne megfelelő "térerő" a rádiónak.
Amennyiben bluetooth-ról hallgatok zenét, akkor is ugyanazt csinálja.
Van ötletetek, hogy mi okozhatja a gondot? Esetleg tudtok ajánlani valakit aki valószínűsíthetően fel tudná tárni a hiba okát?
Köszönöm szépen!

(#209450) Qru válasza smallmer (#209449) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Esetleg az autohifi topikba nezz be.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.