Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#209301) Qru válasza BigBlackDog (#209299) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Reggel azért rádupláztam a menetidőre de annyira nem volt tragikus valóban. Volt egy lezárás de az egyik autós arrébb húzta a kirakott ideiglenes lezáró táblát, így mindenki arra ment. :D

#nincsbennetarcsi

(#209302) Szada85 válasza Dluinet (#209296) üzenetére


Szada85
aktív tag

Én még úgy tanultam, hogy " legalább 60km/h sebességgel képesek", nem pedig maximum, de ez apróság persze, pályán egyébként is könnyebb kikerülni ezeket a lassan mozgó akadályokat..

Én se nem lovaskocsiról, se nem traktorról írtam, hanem hagyományos személyautókról, furgonokról, amik képesek 25km/h-nál gyorsabban is közlekedni, tehát nem a gépjármüvek fajtája, hanem a soförök alkalmatlansága/képességeinek hiánya okozza az akadályozást, amikor "szándékosan" megy lassabban. :)

(#209303) stickermajom válasza 6030D (#209292) üzenetére


stickermajom
addikt

Illetve kéne még pár Mozaik utca szintű razzia az állomásokon, hogy egy ötösért ne lehessen minden szart áttolni. De nyilván ezekhez a dolgokhoz senki nem fog hozzányúlni, mert a szavazóbázis jelentős részét érintené. Pedig részemről holnaptól ki lehetne tiltani minden városból Euro5 alatt az autókat.

(#209304) Vismajor01 válasza Szada85 (#209302) üzenetére


Vismajor01
addikt

Én ugyanúgy kiszedném aki a sebesség határ alatt megy 30%-al mint aki fölötte, ennyi.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#209305) Qru válasza stickermajom (#209303) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor jól megszívnám, mert Bubi is meg a Jazz is EU4-es. :D

#nincsbennetarcsi

(#209306) bitpork válasza Tsebacsi (#209266) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Aug 7-n is le lehetett volna menekülni hozzánk... dzsusztszéjing

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#209307) Dluinet válasza Vismajor01 (#209304) üzenetére


Dluinet
nagyúr

USA-ban csak akkor szedi ki a rendőr a lassan haladót, ha 5-él több autó van mögötte.

Egyszerűen élvezd az utazást, a vezetést, kár hülyeségeken idegeskedni közben.
A sietség nem indok, inkább előbb kell elindulni. Nem valószínű, hogy akár félórás késésen emberélet múlik. Megvárnak, vagy tervezd az utadat időráhagyással.
Mosollyal, kedvességgel, türelemmel és előzékenységgel sokkal kellemesebb a vezetés.

Egyszerűen legyél úr.

Magyarország még a magasabb sebességhatárral rendelkező országok közé tartozik, ráadásul nagy ráhagyással.

Japánban, városban 40, országúton 50-60, autópályán 100km/h a sebességhatár és koránt sincs akkora ráhagyás a bűntiben, mint nálunk.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#209308) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Más is tapasztalt jelentős mértékű kötelező biztosítás emelkedést?

Most jött az értesítő B7-ből B8-ba kerülök, ennek "jutalmául" az eddigi éves 35.000 Ft helyett 57.000 Ft-ot kalkulált ki az Allianz. :F

(#209309) 6030D


6030D
Ármester

To all: én azt nem értem, mit várnak ettől, hogy most nem kell műszakizni? Spórol a paraszt, vagy nem köpi be vírussal a műszaki ellenőrt? Az első nyilván csak ámítás, akinek nincs 25e Ft-ja két évente erre, az ne tartson autót. A második szintén, hiszen mindenhova lehet menni, de egy nagy csarnokba 3 másik ember közé nem??
Tengermély tisztelet a topiklakóknak, de azt sem értem, aki jó állapotú autóján halasztgatja. Minek? Bankban a pénz, és jobban kamatozik? Még 8 évig lesz pandémia, és ügyesen tologatva 4 helyett csak 3x kell műszakizni? :)
Én már várom az október végét, visszük a Corollát. Utolsó műszaki után ment még 3 hónapot, azóta garázsban van, néha átmozgatva. Ja, kapott új kuplungot.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#209310) Vismajor01 válasza Dluinet (#209307) üzenetére


Vismajor01
addikt

Persze, nagy úr voltam akkor is amikor kisteher mögül 130-al kisoroltam a külsőbe, és utolértem egy ott 60-al poroszkáló sikvacenntó légypiszkot aminek csak az egyik hátsólámpája égett az is szarul, hajnali 2-kor az m7esen :W

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#209311) Snoop-y válasza MC Pite (#209300) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nalunk egy koszos belter/motorter mar buko :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#209312) Qru válasza Qtya123 (#209308) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

10k-t emeltek volna (42k-ról 52k-ra) nekem is de átkötöttem máshova, így 2k-val olcsóbb lett mint volt (42k vs 40k).

#nincsbennetarcsi

(#209313) Qru válasza 6030D (#209309) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt várják, hogy így kevesebben használják a tömegközlekedést ami fertőzési szempontból üdvös.

#nincsbennetarcsi

(#209314) bandus válasza Qru (#209313) üzenetére


bandus
veterán

ennek mi köze ahhoz, hogy van-e műszaki a kocsin? :F aki nem akar tömegközlekedést használni, az műszakiztassa le a kocsiját és kész.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#209315) Qru válasza bandus (#209314) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudom nehéz elhinned de vannak szegény emberek akiknek problémát jelent, számít ezen kiadás. Főleg, hogy a covid miatt elég sokan vesztették el az állásukat.

#nincsbennetarcsi

(#209316) Qtya123 válasza Qru (#209312) üzenetére


Qtya123
őstag

Apjuk tökét!
Az ügyfélportálon le tudtam nyomni 51ezerre azzal, hogy megadtam, hogy bal kormányos az autó, meg ilyeneket, de így is soknak tartom.
Kalkuláltam egyet, Unionnál 32e Ft-ra jön ki, szóval váltok. Amúgy meg szüljön sünt az Allianz, éveken át a legolcsóbb volt nekem és ez így tök jó volt, mert megkímélt évről évre az újrakötögetéstől.

(#209317) Qru válasza Qtya123 (#209316) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor egész jó vagy, eddig minden évben kellett váltanom.

#nincsbennetarcsi

(#209318) Peter.70


Peter.70
őstag

KGFB-ről és Casco-ról hány nappal forduló előtt kell küldeniük az új díjról az értesitést? 60 vagy 90?

(#209319) Szada85 válasza Dluinet (#209307) üzenetére


Szada85
aktív tag

A közlekedés valóban egy "társasjáték", ahol adottak az alapszabályok, és akkor tud jól müködni, ha így is tekintünk rá, ergo figyelünk a másikra is, ez igaz.

Én figyelek rá, még türelmes is vagyok, viszont akkor Ö figyeljen ugyanúgy a többiekre, és amikor már 8-10 autós vonat alakul ki mögötte, akkor legyen olyan kedves és elözékeny Úr/Hölgy, hogy álljon félre, és engedje el a közlekedés normális résztvevöit, mert ha már ennyi embert feltart, akkor ott nem azzal a 8-10 másikkal lesz a baj szerintem.

De nem fog változni a fejekben sajnos semmi tisztában vagyok vele, így marad az "erös" autó vásárlása, és az ilyenek leugrálása, amivel természetesen én leszek a "felelötlen állat", aki elözget. :)

(#209320) stickermajom válasza Szada85 (#209319) üzenetére


stickermajom
addikt

Szépen látszik az országban, illetve itt is elhangzott már korábban, hogy ugyan miért segítenénk a többieknek, senkinek nincs több joga sietni. Mindenki le van tojva körülötted, csak és kizárólag te számítasz az úton, majd alkalmazkodnak a többiek. Szóval ja, csak a társas rész marad ki a játékból, marad az előzés.. Mondjuk érdekes módon 10-ből 3 olyankor megtalálja a gázpedált, mert nehogy már.

(#209321) Dluinet válasza Vismajor01 (#209310) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Olyan sebességgel mehetsz csak aminek a féktávolsága nem lehet hosszabb, mint a belátható útszakasz. A te esetedben a fényszóród által megvilágított távolság, a belátható útszakasz.
Ennek semmi köze a másik féklámpájának.
Baleset esetén rád verhetik a relatív gyorshajtást.
A te példádhoz hasonló eset a dombra felhajtás, mert nem látod ott sem, hogy mi van a dombtetőn. Állhat ott hibás gépjármű vagy akár egy szikla is, ami nem látszik felfelé haladáskor.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#209322) Qru válasza stickermajom (#209320) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Engem kimondottan felb*sz aki előretolakszik, vagy a buszsávot szabálytalanul használja. Nem is értem miért nem figyelik kamerával a buszsávokat. Már az első nap visszahozná a beruházás árát a dolog...

#nincsbennetarcsi

(#209323) stickermajom válasza Qru (#209322) üzenetére


stickermajom
addikt

Buszsáv, leállósáv tiszta sor. Az összeset büntetni és nem 30 ezerre. Aki az elfogyó sávot használja, azzal nincs semmi baj, azért van ott.

(#209324) Dluinet válasza Szada85 (#209319) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Amikor nyomulósok vannak mögöttem, akkor jelzek, hogy mikor előzhet.
Ha meg látom, hogy feltorlódott a sor, akkor félreállok (padka, kereszteződés, benzinkút, stb), tarok egy 5-10 perces szünetet (telefonálás, hírek olvasása, eszek, iszok, tankolok, kávézok stb) és újból nekiindulok. Addigra a lassan hajtónak már nyoma sincs és lehet haladni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#209325) MasterMark válasza Qru (#209322) üzenetére


MasterMark
titán

Az üllőin a népliget és a határút között már nem tudom mióta nem buszsáv, de vicces ahogy senki nem mer ott menni. :D

Switch Tax

(#209326) Qru


Qru
MODERÁTOR

Reggel is jött egy gané, 2 sáv az egyik balra kanyarodó a másik jobbra. Balosba senki mindenki jobbra megy a város felé. Csávó végig zúz a balosban a jobbosban álló sort mellet majd a végén bepofátlankodik. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#209327) MasterMark válasza Qru (#209326) üzenetére


MasterMark
titán

Ja hát ez meg szokásos. Ti vagytok a hülyék hogy sorbaálltok... :DDD

Switch Tax

(#209328) Tsebacsi válasza bitpork (#209306) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tudod jól kin van a nadrág (Rajta, mert fázós :P :D ).
Aznap akart grillezni, nem tudok kettészakadni, ő meg kicsit antiszoc is. Nevelem, de kemény dió!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#209329) stickermajom válasza Qru (#209326) üzenetére


stickermajom
addikt

Az ilyen simán paraszt. Kérdés, hogy ezt hogyan lehetne kinevelni belőlük?

(#209330) Szada85 válasza stickermajom (#209320) üzenetére


Szada85
aktív tag

Én ezt nem érzem már országspecifikusnak (gondolom a keveredö nemzetiségek is közrejátszhatnak), a németeknél még lehet, hogy egy fél szinttel jobb a helyzet, de itt is érezhetöen romlik a közlekedési résztvevök morálja.

Illetve ami feltünt az utóbbi idöben (Németországban és Magyarországon is), hogy például ha zöldnél régen elbambult valaki, és akár rövid dudálással jelezted, vagy csak magától vette észre, intett egyet, hogy bocs, és mentünk is.
Ma már amikor ilyen történik, még ha nem is dudálsz rá, akkor is az észrevétel után az elsö dolga a középsö tükörben bámulni hátra (hogy kiakadtál-e, gondolom), majd csak utána kezd gépészkedni, és elindulni. Mintha csak "szándékosan" keresnék ilyenkor a konfliktus lehetöségét, nem tudom.

(#209331) Reggie0 válasza Qtya123 (#209308) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem csokkenni kezd, foleg ha atkotom.

(#209332) Vismajor01 válasza Dluinet (#209321) üzenetére


Vismajor01
addikt

Rendőr nem neked adott igazat ;)

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#209333) Dluinet válasza Vismajor01 (#209332) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Baleset esetén a bíró dönt, nem a rendőr.
"rád verhetik" az feltételes mód és a másik ügyvédjétől függ.
Egy balesetben mindkét fél is lehet hibás, nem csak az egyik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#209334) BigBlackDog válasza Dluinet (#209321) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Olyan sebességgel mehetsz csak aminek a féktávolsága nem lehet hosszabb, mint a belátható útszakasz. A te esetedben a fényszóród által megvilágított távolság, a belátható útszakasz."

Ez alapján sötétben, autópályán legfeljebb 75-80 km/h sebességgel lehet csak menni tompított világítás esetén. (ha más autók is vannak a környezetedben, akiket zavarnál a távolságival).*

*50 méteres bevilágított területtel, reakcióidővel, átlagos körülményekkel számolva.

[ Szerkesztve ]

(#209335) bandus válasza Qru (#209315) üzenetére


bandus
veterán

ezt nem tudom elfogadni. ha valaki nem tudja tényleg kiköhögni két évente a műszaki költségét, akkor karban sem tudja tartani az autóját, amin szar lesz a fék, szar lesz a gumi, és majd ő fog beléd csattanni valahol, ahol nem számítasz rá. komolyan, ez biztosan rossz helyzet, de aki ebben van, az ne járjon autóval, meg ne szennyezze a régi szar dízelekkel a levegőt, ami hosszú távon egészen biztosan veszélyesebb, mint a covid.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#209336) MasterMark válasza bandus (#209335) üzenetére


MasterMark
titán

Alig van baleset műszaki hiba miatt. (fék, gumi)

Switch Tax

(#209337) 6030D válasza MasterMark (#209336) üzenetére


6030D
Ármester

Ha 90-es szakaszon 90-nel lesodródik az útról mondjuk nedves burkolat miatt, akkor azt írják, hogy nem megfelelően választott sebességet. Azt nem nézik, hogy 15 éves slick van a kocsin, vagy 1 éves prémium. Ha körülötte mindenki bevette 90-nel a kanyart, akkor lehet, hogy a gumi volt a hibás. De nem ez lesz a statisztikában.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#209338) Dluinet válasza BigBlackDog (#209334) üzenetére


Dluinet
nagyúr

-nem én találtam ki
-értem, hogy nem életszerű
Gondolom a Dr. Herpy rendel sorozat megvan, ahol hasonló dolgokat boncolgatnak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#209339) Qru válasza MasterMark (#209327) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jogos, én kérek elnézést. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#209340) Qru válasza stickermajom (#209329) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Érzékenyítő tréning? ;] Am szvsz sehogy.

#nincsbennetarcsi

(#209341) Qru válasza bandus (#209335) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a baj, hogy vidéken sokszor nincs más lehetőségük. A kvázi nem létező közösségi közlekedés miatt (pl naponta 2x járó buszok), meg mert sok irányba nincs közvetlen járat. Tudom nehéz elhinni de van élet a BP táblán kívül is. :D

#nincsbennetarcsi

(#209342) Vismajor01 válasza Dluinet (#209333) üzenetére


Vismajor01
addikt

Kerdeses baleset eseten a rendor intezkedik, es a keruleti illetekes rendorkapitanysagon bevizsgaljak a beszolgaltatott bizonyitekokat, kozkamera, dashkamera etc. Ha ok nem tudnak dulore jutni akkor birosag, illetve ha volt szemelyi serules akkor automatikusan birosag.

Nalam legalabbis igy volt, a saiccentot megbuntettek mert nem volt alkalmas a forgalomban valo reszvetelre, engem vetlennek hoztak ki es a biztosito fizetett is. Baromsag az, hogy neked ugy kell kozlekedned ejszaka h meglass egy nem kivilagitott autot, mert akkor este az osszes autopalyan 60al kene menni.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#209343) BigBlackDog válasza Dluinet (#209338) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, pont ez a rész jutott az eszembe. :K

(#209344) focvis válasza BigBlackDog (#209299) üzenetére


focvis
veterán

8:06-kor indultam a kapuból, 8:29-kor érkeztem a kapuhoz, nettó 23 perc (bruttó 26 BC szerint) - szinte tökéletes, csak a BAH-nál kellett 2 lámpaváltást kivárnom. A normaidőm kb. 30 perc.

(#209345) focvis válasza Dluinet (#209307) üzenetére


focvis
veterán

A japán sebességhatárokat nem akartam elhinni, de tényleg kábé úgy van ahogy írtad. [Wiki] Gáz.

#209308 Qtya123 Nem lehet, hogy a Bp-re költözés miatt emelkedett ennyit?
(Itt 30 100 -> 32 300 Ft.)

[ Szerkesztve ]

(#209346) CactuS válasza Tsebacsi (#209266) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Neked bímered van, azok mehetnek a buszsávban, nem? Minek izgatod magad a dugókon?:DDD

Egyébként nem tudom meddig maradtok, de valószínűleg jó időtök lesz, kellemes pihenést.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#209347) bandus válasza Qru (#209341) üzenetére


bandus
veterán

a topik alapján én szerintem jobban tisztában vagyok a vidékkel, nem kell bemutatnod ;) de továbbra is kétévente 25 ezer forintról beszélünk. évi 12500-ról, havi egy ezresről. ha valaki már meg tud venni egy autót, akkor ne mondd, hogy nincs ennyije a műszakiztatásra (persze kérdés, hogy az milyen állapotban van az a kocsi).

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#209348) cappa72 válasza focvis (#209345) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jaja... após vett egy Honda Little Cub-ot (oké offtopik, de sebességhatár miatt írom), és 30 felett villog a piros sebességhatár lámpa. :D

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#209349) MasterMark válasza bandus (#209347) üzenetére


MasterMark
titán

Az van, hogy ez nem ennyibe kerül. Mivel a 2 év alatt semmit nem csinálnak meg az autón, így műszakira marad minden. És ott akkor egyben 100k fölött is lehet. Ismertem olyat, aki műszakinál cseréltetett olajat is 2 évente. :U

Switch Tax

(#209350) CactuS válasza MasterMark (#209336) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, de ez azért van, mert olyan szar a közlekedési morálunk.

Nemrég az egyik bérlőnknek sikerült lezúznia a fél világot egy Merci SUVval soroksáron, mert nyilván a táblák csak a pórnépre vonatkoznak, a követési távolság pedig csak ajánlás... Várható volt, ahányszor láttuk, mindig hajtott, mint a mérgezett egér. :(

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.