Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201251) kisza25 válasza cappa72 (#201243) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Most kíváncsiságból, én is ránéztem az előző autóra és az a fura hogy még árulják, de május 11 én csináltak egy eredeti vizsgálatot :F
Lehet csak a hirdetés maradt fent?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#201252) Tsebacsi válasza bitpork (#201250) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Dejóóó :C :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#201253) cappa72 válasza stickermajom (#201249) üzenetére


cappa72
nagyúr

Júúújjj... ez eszembe sem jutott! :C

Szóval mostanság ez dívik. Műszeki előtt visszamegy a km-számláló, így tökéletesen hiteles lesz a futásteljesítmény.
Bár amikor vettem, akkor a karosszériás, aki alánézett, azt mondta, hogy több lehet benne, mint amennyi valójában benne van.
Szóval így legaláb 2x már visszatekerték.

Nyár végén akarunk venni valami használtat... rossz belegondolni abba, hogy Vágó emlékműsor (A fele sem igaz) kapcsolódik az autópiachoz. :(((

@#201250bitpork
Ez nagggyyyonjóó!

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#201254) bandus válasza Mr X (#201233) üzenetére


bandus
veterán

áh, köszi :R ez hasznos infó. csak belejövök már a használatába :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#201255) tboldi válasza bitpork (#201250) üzenetére


tboldi
nagyúr

És a forrás. :)

Mondjuk a csillagmotorok ebben a formában, páros hengerszámmal csak kétüteműként működnek, négyüteműhöz páratlan kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#201256) bitpork válasza tboldi (#201255) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hess, aki inkább oltatja magát mint bandázna! :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#201257) Qru válasza bitpork (#201250) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez jó pofa! Bár a H4 név megtévesztő volt számomra, mert a köznyelvben a 4 hengeres boxert hívják H4-nek.

#nincsbennetarcsi

(#201258) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Sziasztok,

Egy ideje már nem követem a topikot, de most lenne egy akuttá vált kérdésem.

A következőkre szűkítettem le az elkövetkező kocsimra vonatkozó opciókat:

MY2021 VW Passat 2.0 TDI DSG 'Business'

MY2021 VW Tiguan 2. TDI DSG 'In Life' (2WD)

MY2021 Toyota Corolla GR Sport Touring 2.0 VVT-i Hybrid

A hétvégén elmegyek élőben megnézi a felhozatalt, de addig is csak a spec sheet-ekre, illetve a netes beszámolókra tudok hagyatkozni: méretben és komfortban nem látok nagy különbséget, bár a két VW inkább tűnik alkalmasnak hosszabb, négy fős utazásokra.

Az első benyomásaim:

Passat

Pro: ez tűnik a legpraktikusabb utazóautónak, illetve a legjobb mindenesnek; ez egy 'komoly' ember 'komoly' autója, mert jó betűk vannak rajta elől/hátul.

Con: mivel csak fekete és ezüst színben kérhető, így le nem mosom magamról a 'Virág elvtársnak érdemei méltó elismerésekent a központi pártvezetés kiutalta a hivatali Pobjedát' milliőt; beltér kissé puritán a külcsínhez képest.

Tiguan

Pro: ez tűnik a legjobb kiránduló autónak, akár négy főre is; volt 1st gen Tiguan-om és már ott is bejött városi forgalomban, hogy fél fejjel 'magasabb' vagyok; lehet kérni kékben is; jól mutat a ház előtt hagyva, 'mer terepjáró, azé'.

Con: vezetni túlságosan dömperes (legalábbis a 1st gen az volt); beltér meglehetősen (ehm) puritán külcsínhez képest.

Corolla

Pro: minden xar gizmo benne van, ami nekem kellhet a kormányfűtéstől kezdve a önálló parkoláson át a kvázi (fél)autonóm vezetéstámogatásig; a beltér kissé egyszerű, de nagyon bejön a 'techy-techy' Nintendo hangulat; húgomnak sedan van, és elől, illetve a volán mögött ülve nagyon kellemes, kényelmes kis utazókocsi - hátul már kevésbé.

Con: 'csak' egy Corolla, ami 'csak' egy Ceed után nem feltélenül érződik előrelépésnek.

Első körben nekem a Toyota a legszimpatikusabb: mindig is szerettem volna egy hibridet (bár ennek pont most nem muszáj szempontnak lennie), illetve egyre jobban a kütyüfaktor mozgat az autózásban.

Ugyanakkor külön-külön mindegyiknek látom a létjogosultságát, és bármelyiket haza akarnám hozni egyik vagy másik okból.

A kérdésem annyi lenne: Ti melyik kettőt húznátok le a listáról és miért?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#201259) Gabesz87 válasza LZs?! (#201258) üzenetére


Gabesz87
addikt

mindig is szerettem volna egy hibridet

Passat GTE! :K
Erősen szubjektív, de pusztán divatból SUV-ot venni szerintem marhaság.

Apropó, ehhez mit szóltok? Szerintem döfi.

[ Szerkesztve ]

(#201260) pit stop válasza LZs?! (#201258) üzenetére


pit stop
addikt

4 emberhez Passat a kényelmes szerintem, főleg ha lesznek hosszabb utak.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#201261) molnarpeter válasza LZs?! (#201258) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Corolla felé a hibridség miatt hajlanék (társadalmi szinten többre van szükség belőle :) nameg tudna újat mutatni az autózás térképén). Összességében mégis inkább a VolgaPassat minden más miatt - beltér, minőségérzet szempontból a másik kettő nem egy kategória (szubjektív, így ütöttem be a fejem). Így elsőre én csak a crossovert zárnám ki, mer' minek, kb egy kartervédővel a Passat is elmegy ugyanott :DDD cserébe minden máshol jobban teljesít, de nyilván a legkisebb keresztmetszetre méretez az ember általában.

[ Szerkesztve ]

(#201262) focvis válasza LZs?! (#201258) üzenetére


focvis
veterán

Jól leírtad. :K
A Corollara többen írják itt, hogy autópályán zajos.
Egy SUV észszerűtlen a gyakorlatban, bár divatos és valóban pofás jármű.
A Passatnál pedig talán csak egy Octavia szürkébb. Adott pénzből ez adja a legtöbb autót.

Audi A4, Mercedes C osztály, ne adj' Giulia nem lehet?

[ Szerkesztve ]

(#201263) bandus válasza LZs?! (#201258) üzenetére


bandus
veterán

Attol fuggoen, hogy mennyit palyazol en a tiguanra vagy a passatra szavaznek. inkabb a tiguan, foleg mert megbantam, hogy en golfot rendeltem es nem valami suv-ot :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#201264) Snoop-y válasza focvis (#201262) üzenetére


Snoop-y
veterán

Egeszen addig amig nem kell bele pakolni. Mondjuk a mini SUV vonalnak valoban nincs ertelme.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#201265) sagesz93 válasza LZs?! (#201258) üzenetére


sagesz93
addikt

Camry nem jöhet szóba? Mégis nagyobb - komolyabb jelleg mint a corolla, és hibrid az is nagyobb motorral, talán árban sem húzósabb mint a passat.

[ Szerkesztve ]

(#201266) Tsebacsi válasza focvis (#201262) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Giulia nincs épeszű áron, használt főleg nincs. Vagy csak dízel. Azt kösznem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#201267) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2021/05/26/miert_dragultak_ekkorat_az_autok/
Elég jól összeszedik és vannak benne érdekességek, hogy a jövőben mik lesznek kötelező alap felszereltségek

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#201268) Qru válasza LZs?! (#201258) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha saját zsebből tankolnám akkor a Corolla hibrid ha céges akkor beosztástól függően Passat vagy Tiguan (a Passat egy fokkal jobb antréval ruház fel).

Amúgy meg: Milyen autót vegyek?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#201269) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Mostanában milyen minőségű a 24-es út Eger és Kékestető közötti szakasza?

(#201270) Qru válasza BigBlackDog (#201269) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Mátrai szakasz oké, azt ismerem. Eger felé nem jártam nagyon régen.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#201271) Zsombe válasza LZs?! (#201258) üzenetére


Zsombe
senior tag

Azért azon mindig jót mosolygok, amikor valaki azt hiszi a VW embléma presztízst jelent. :DDD Bár nálunk amilyen fura az emberek értékítélete....

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#201272) Qru válasza Zsombe (#201271) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy Skodához képest azt jelenti. :))

#nincsbennetarcsi

(#201273) Zsombe válasza Qru (#201272) üzenetére


Zsombe
senior tag

Az tény, de Toyota vs VW vonatkozásában már szerintem nem.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#201274) kisza25 válasza Zsombe (#201271) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hidd el, hogy az összes németnek nagyobb a presztizse itthon, mint az olasz, francia, kóreai, japán autóknak.
Sőt az olasz/francia autókat divat lenézni.
Mondom ezt úgy, hogy birtokoltam már skodát, vwt, seatot, hyundait, kiat, fiatot, opelt, trabantot, suzukit, hondát. Amúgy a koreai autók megítélése sokat javult az elmúlt 5-6 évben.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#201275) BigBlackDog válasza kisza25 (#201274) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem a németek mellett a Dacianak kezd azért egyre nagyobb presztizse lenni itthon. Én legalábbis mindig kisorolok a belsőből, ha feltűnik a tükörben egy Duster. Azok szinte mindig gyorsabb autók, mint a Golf.

[ Szerkesztve ]

(#201276) Zsombe válasza kisza25 (#201274) üzenetére


Zsombe
senior tag

Elhiszem, mert nekem is van jópár szemellenzős tapasztalatom. Csak ezeken a "VW embléma már jelent valamit" kiejelntéseken mindig jókat mosolygok.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#201277) Qru válasza Zsombe (#201273) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, ez egyén és helyzet függő is. A tengeren túlon pl kimonodottan menő VW-el csapatni. Nyugat Európában meg tök középszerű (nálunk csak a csóróság miatt van felértékelődve).

#nincsbennetarcsi

(#201278) kisza25 válasza BigBlackDog (#201275) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Attól függ mit értünk presztízs alatt? A tipo elől is mindenki kisorol a pályán (gondolom ledek megtévesztőek), de ettől még nem nézik semmibe. Értsd hú bmw-t vettél, mekkora király vagy (15 éves 2M Ft-os vas) vettél egy tipot? Aha... ilyen csóró vagy, nem tellik bmw-re? (új 4,5 M Ft)
Kb senki nem kérdezte meg, hogy új a verda? Megnézhetem?
seat ibiza? Hú de szép autót vettél, új? Ja 10 éves és 1,4M Ft volt.
És a seat egy fostalicska volt a tipohoz képest minden téren.
De az i20, i30, kia ceed-hez képest is (utóbbi 2011-es szóval majdnem azonos évben gyártódott)
Amúgy a 2015-ös i20 volt ami még sokaknak tetszett, főleg a csajok voltak oda érte, ki gondolná, hogy csajozós autó ;] :P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#201279) 6030D válasza BigBlackDog (#201275) üzenetére


6030D
Ármester

Felénk a Vitara az új igazságosztó. Azokkal nem szabad packázni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#201280) bitpork válasza kisza25 (#201278) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hé én kívánTSi voltam!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#201281) Qru válasza 6030D (#201279) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Városban egész jót lépnek azok, haverom barátnőjének az 1.4T van a 6 gangos automatával.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#201282) kisza25 válasza bitpork (#201280) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Te vagy a kivétel, aki erősíti a szabályt :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#201283) bandus válasza BigBlackDog (#201275) üzenetére


bandus
veterán

bezzeg a fehér octaviával nem megy ki előlem senki :( lehet a golfot sem fehérben kellett volna kérni :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#201284) bitpork válasza bandus (#201283) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha összefutunk én biztosan kihúzódok! Mindenkit el szoktam engedni a kamionok kivételével.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#201285) Qru válasza bandus (#201283) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem csoda, területi képviselő autó, azokat amúgy is előszeretettel szívatják a pályán. :D

#nincsbennetarcsi

(#201286) Szoszo94 válasza bandus (#201283) üzenetére


Szoszo94
őstag

Hát én biza az Oktávoknál visszaveszek, hátha civilek ;]

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#201287) 3L1T3


3L1T3
addikt

Model 3 0,23 🤯

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#201288) Stylewars_kp válasza Qru (#201277) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

A románoknál (a Dacia mellett) meg a horvátoknál még nagyobb a VW fanatizmus mint itthon.
Van egy szerelő ismerősöm aki csak VAG autókat hajlandó javítani. Szinte egy kisebb hívő tábora van. Rendszeresen áll vagy 5-10 VAG a műhely előtt. Amikor megtudta, hogy Pezsót vettem vagy fél óráig papolt, hogy mekkora butaságot csináltam és el ne képzeljem, hogy akár egy olajcserét is megcsinál a francia csigazabálómon.

(#201289) Peter.70 válasza BigBlackDog (#201269) üzenetére


Peter.70
őstag

Viszonylag jó, most 7végén voltam arra
Bocsi , a 25-ösön voltam :D

[ Szerkesztve ]

(#201290) Qru válasza Stylewars_kp (#201288) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kb ugyanez ment le nalam is csak BMW kontra Subaru temaban. Mondjuk majdnem rabeszelt egy E90 328i-re anno de gyozott a jozanesz es Impreza lett. :D

#nincsbennetarcsi

(#201291) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Sziasztok!
Egy kis útmutatás kéne, aztán lehet elkergettek, de sebaj. Szóval a munkám miatt sokat kell kocsiban időt töltenem. 500 -1000 km között per alkalom egyhuzamban. Ezt kissé meg is szenvedem( aki kamionozik sejtheti miről beszélek) szóval megállok óránként nyújtóztatni, meg gugolásokat ilyesmiket végezni. A kocsi amit most használok melóra nem a legkényelmesebb ilyen szempontból. Egy Focus C Maxról beszélünk. Rövid úlőlap, ez bőrös is ráadásul, a párnázás is kemény kissé, gerinctámasz sem az igazi. Nem hátsóbarát na.
Vennék valami mást melóra, kb 2.5 millió magasságában. Csak azért írtam, hogy tudjátok nem új kocsiban gondolkozom. Volvo v70-et nézegettem, illetve SuperB-t.
Mi az az autó aminek ebben az árszegmensben általánosságban elfogadottan, közismerten a legkomfortosabb, kényelmesebb ülése van szerintetek?
Ja igen. Olyan 2 méter, 100 kiló körül vagyok. :DDD
Bármit tapasztaltatok, olvastátok, tudtok érdekelne.

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#201293) bitpork válasza egyedülülő (#201291) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez nagyon szubjektív. Valakinek a francia puhaság a megváltás valakinek a német passzentos ülés. Csak kipróbálva fogod megtudni. Kérj kölcsön v bérelj 1-1 út erejéig.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#201294) egyedülülő válasza bitpork (#201293) üzenetére


egyedülülő
őstag

Igen, gondoltam, hogy ez fel fog merülni. Viszont pl a Volvo üléséről ódákat zengenek, vagy az Opel Insignia ortopéd üléséről. Gondoltam hátha itt is van felgyülemlett tudás, tapasztalat a kérdésben. Egész nap ülök a dokim azt mondta jól párnázott, puhább, jól szellőző ülés kell. :))

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#201295) rbalint88 válasza egyedülülő (#201294) üzenetére


rbalint88
addikt

Volvokban es insigniakban is van akar ulesszelloztetes, jo iranyban nezelodsz :K viszont ha ilyen tavokat mesz, gondolom dizel jatszik csak, abbol a volvoe jobb/finomabb. Opelnel a csapagycsere szokott beugrani a szokasos turbo/dpf/megak.vaannya haromszogon kivul

(#201296) Qru válasza egyedülülő (#201291) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen autót vegyek?

Amúgy meg Volvo S60 vagy a Passat B6 Highline ülése is oké.

#nincsbennetarcsi

(#201297) polonic válasza BigBlackDog (#201269) üzenetére


polonic
félisten

Kékestetőtől Parádig meg van csinálva rendesen, jó minőség. Recsk után már kicsit rosszabb. Siroktól majdnem egészen Egerbaktáig megcsinálták, utána borzasztó Egerig. Nem is értem miért nem végig csinálták meg.

(#201298) BigBlackDog válasza polonic (#201297) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Köszi Neked is. Az a borzasztó mit jelent? 60-70 körül végig lehet menni rajta futómű károsodás nélkül? :DDD

(#201299) polonic válasza BigBlackDog (#201298) üzenetére


polonic
félisten

Úgy azért végig. De figyelni kell. Tényleg gyatra. Ha nem is kátyúk, akkor nyomvályú.
Egyébként lehet úgy mennék, hogy Recsk után Sirok előtt Verpelét felé az irány. Bár ott is vannak rossz szakaszok. Tarnaszentmáriáig az. Utána jó az út Egerszalókig, de utána megint trágya.

[ Szerkesztve ]

(#201300) bozont


bozont
veterán

Üdv
Kezd leválni a tükörlap a vezető oldali visszapillantóról. Milyen ragasztóval lenne érdemes visszaragasztani?
Fűthető ha ez számít.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.