Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201951) cappa72


cappa72
nagyúr

Az lektromos autózásról mindig az jut eszembe, hogy az akku.. az akku meddig bírja km-ben kifejezve: hatótáv kérdés.
Majd ez a hatótáv kérdés mindig átcsap a feltöltési kérdésbe: mennyi ideig tart a tankolás?
Itt azért vannak dolgok, ami a fosszilis üzemanyag felé dönti a mérleget.

Na és itt jön az érzés, hogy "vissza a vadnyugathoz"...
Hogy hogy is jön ez ide?

Valahogy úgy, hogy régebben a vadnyugat nagy távjait úgy oldották meg, hogy lovakkal közlekedvén voltak lócsere állomások.
Miért nem lehet autóakku-pakk csereállomások?
Erre még nem gondolt senki? :F
Pedig tökjó' lenne.
Persze ehhez egységesen, globálisan kellene gondolkodni...
Csak úgy hangosan gondolkodom... néha... néha gondolkodom is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#201952) Qru válasza focvis (#201946) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jut abbol a szelvedore is. Am nem szoktam tolni senkit ezert sem.

#nincsbennetarcsi

(#201953) Dluinet válasza cappa72 (#201951) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Már most meghaladta az akkutechnológia.
Most fognak kijönni az 5-10 perc alatt 10%-ről 80%-ra tölthető autók. (persze elsőnek csak flagship változatokban)
Azok mellett már nem lesz értelme a cserélgetésnek.

Városi olcsó cirkálókban marad a preferált otthoni lassú töltés, később is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#201954) cappa72 válasza Dluinet (#201953) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem követem a témát alapvetően, de ez örvendetes. Kérdés, hogy mennyire fejlődik ez a technika, és meddig fogja bírni ezt egy akku.
Én örülnék neki, ha a másodlagos szennyezés sem szökne az egekbe. "A jelent az unokáinktól kaptuk ajándékba" mottóval a fejemben...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#201955) Dluinet válasza cappa72 (#201954) üzenetére


Dluinet
nagyúr

így tölt most egy Audi e-tron GT

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#201956) bitpork válasza 3L1T3 (#201911) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sok év traktorozás után elfogadtam hogy lépni kell a zöldség felé - még ha nem is tetszésem szerinti. Most van motorizált zöldségem és regeltem több villanyautós csoportba. Kb egy hónapig bírtam. Ha kérdeztem akkor félbébifókagyilkos voltam (ugye hibrid) és minden létező gúny tárgya lettem de érdemi segítséget csak itt kaptam Doki16-tól (ezúton is köszönöm szépen neki!).
És én is betenném a zsíros seggem egy tisztán villanyba ha nem lennének olyan akadályok mint amit kibeszéltetek Kiszával. Tetszenek nagyon az e-tronok.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#201957) Szoszo94 válasza szabonagyur (#201916) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ez tetszett, bár telefonról nehézkes volt minden nyomot alaposan megnézni. Öt perc alatt végeztem vele, egyedül egy dologra nem emlékeztem (spoiler: életkor).

Stylewars_kp: +1

Reggie0: A SH IT 001 még működhet, gondolkozok rajta ;] Egyediben pedig a SHITBOX is oké lesz :D

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#201958) bitpork válasza Dluinet (#201955) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért ehhez tegyük hozzá hogy a 255kW töltést sem mindenhol találni... Ezt meg már otthon tölteni lehetetlen mert több hétig kellene várni h 230Vx10A legalább megkarcolja az akksit :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#201959) stickermajom


stickermajom
addikt

Japppppán technika ide vagy oda, édesanyám Swiftje eddig egy hisztis pics kisautónak tűnik. Pár hete az öv csipogója akadt be és sípolt 20km-en keresztül hiába csatolta újra és állította le az autót, tegnap pedig az olajlámpa villant ki. Bezzeg a régivel 20 év alatt nem volt ennyi gond. :D

[ Szerkesztve ]

(#201960) lazac_ válasza cappa72 (#201951) üzenetére


lazac_
tag

(#201961) BigBlackDog válasza stickermajom (#201959) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem csodálkozok, ha azt nézem, hogy mennyi "furcsaságot" olvastam az indexes Swift/Vitara topikban az elmúlt években. :D

(#201962) Doki16 válasza bitpork (#201956) üzenetére


Doki16
addikt

Nagyon szívesen, mindig és máskor is :)

Minden hibridet szeretek. A villanyautózást is a helyén kezelem. A Te autód egy zseniális luxus PHEV. Egy olyan tanktól a 6-7 liter nagyon szuper. Kollégámnak a Jazz eszik ennyit országúton :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#201963) cappa72 válasza lazac_ (#201960) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sajna privacy error miatt nem tudtam megnyitni.
Lehet, hogy megelőzte a korát... (még nem elég elterjedt azért az e-autózás, illetve nem tudom mennyi idő egy akku-ki-be folyamat. A régi telefonok jutottak eszembe: hátlap le, akku ki, akku vissza)

Majd meglátjuk, hogy az "akkukút", ahol lehet 250kW-tal tölteni, azok mennyire terjednek el, s milyen hamar.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#201964) AMD Power


AMD Power
titán

Parkolási igazolvánnyal van e valakinek tapasztalata? Ugye ott csak az adott személlyel együtt "érvényes" a kártya. Bár ezt nem tudom mennyire tudják ellenőrizni ha nincs ott az aki miatt kaptam a kártyát!?

Lásd most raktam ki stb....

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#201965) rbalint88 válasza cappa72 (#201963) üzenetére


rbalint88
addikt

Mivel a politikai akarat nagyon az EV iranyba tolja a szekeret, eleg hamar el fog terjedni. En szubvenciok nelkul is vennek villanyost, mert pl felesegem autohasznalati szokasaira az a legjobb, de alapvetoen a technologiasemlegesseg hive vagyok, de sokszor, sokat, gyorsan, messzire menni meg mindig a dizel a legjobb (az megint mas kerdes, hogy kell-e annyit autozni mindenkinek). Jon fel a villany ebben is, de most meg van nala jobb ebben. Aztan mivel olyan a politikai kornyezet, hogy gyakorlatilag a dizelmotorok fejleszteset mindenki abbahagyta, ezert konnyen lehet, hogy par even, evtizeden belul a villany ebben is jobb lesz. :R
En inkabb azon gondolkozom/aggodom, hogy a viszonylag egyszeru muszaki felepitesu (egy belsoegesuhiz kepest) villanyosokba milyen aknakat, hibalehetosegeket fognak tenni, hogy cserelni kelljen.

(#201966) Stylewars_kp válasza bitpork (#201956) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Öntök már egy kis gázolajat az akkutokra: [link] ;]

(#201967) bitpork válasza Stylewars_kp (#201966) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Látszik h nem olvastad a véleményem ebben a kérdésben :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#201968) 6030D


6030D
Ármester

Azon gondolkodtam, hogy nekem az ideális autó olyan lenne, hogy városban csendben gurul (villany), a környéken rohangálva keveset eszik (hibrid), de ha szeretném (sport gomb), akkor megy, de durrogjon vissza (benzin-hibrid), viszont pályatempónál (++) alapból csend legyen. Na most szerintem jelenleg ez az a kategória, amiért házat (se) vennék. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#201969) Doki16 válasza 6030D (#201968) üzenetére


Doki16
addikt

Passat GTE vagy a Tsebacsi kolléga BMW-je, ha még jobb kell. És egyik sem közel egy ház ára. De ha hibrid hot hatch kell akkor csak a Golf GTE van jelenleg a piacon értelmes áron.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#201970) Stylewars_kp válasza bitpork (#201967) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Olvastam és egyet is értek.

(#201971) 6030D válasza Doki16 (#201969) üzenetére


6030D
Ármester

Mivel egyikben sem ültem, ezért csak tippelek, de a VW-ek a pályatempós csendességben fognak elveszni. A benzinbömbi lehet, hogy jó, új ára is egy negyed ház (+extrák), kérdés, hogy a 2 literes benzin milyen a pályán. Van egy tippem, hogy ott a csendességhez kell a nagy ccm az alacsony fordulathoz.
2 millával többért már van 545e, abban már 3 literes motor van. :K

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#201972) brumi1024 válasza 6030D (#201971) üzenetére


brumi1024
veterán

Illetve durrogni sem fog az 1.4TSI, az nem a hangjáról híres.

(#201973) Doki16 válasza 6030D (#201971) üzenetére


Doki16
addikt

Próbáltam a realitások talaján maradni és 10 milla alatt nézelődni. Egyébként meglepődnél, hogy mennyire nem hangos pályán a Passat. Nyilván van nála is csendesebb, de mindent a helyén kell kezelni.

(#201972) brumi1024: Meg lehet írni az 1,4-et is úgy már a GTE-ben. Van pár vadállat akik csináltak már ilyet a nemzetközi csoportban. Mindamellett jó nagy baromságnak tartom, hogy vesz egy csendes hibridet valaki amiből kiüti a hibrid módot és jó hangossá teszi.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#201974) bulikavagyok válasza 6030D (#201971) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"...kérdés, hogy a 2 literes benzin milyen a pályán?" - 140km/h-ig az eddigi leghalkabb autóm a 330e - pedig volt már Lexusom is! ;] Szélzaj/motorzaj alig van, csak a 19-es kerekek "zajosak" valamennyire. Gondolom ebben jelentősen közrejátszik az akusztikus üvegezés, illetve az alacsony cw érték is (0,23). Szval a durrogó kipufogón kívül valószínűleg minden kritériumodnak megfelelne egy ilyen autó. :)

[ Szerkesztve ]

(#201975) focvis válasza bulikavagyok (#201974) üzenetére


focvis
veterán

A legfontosabb autópályás kérdés, milyent lép kilóhatvanról? :D

(#201976) 6030D válasza bulikavagyok (#201974) üzenetére


6030D
Ármester

140km/h-ig az eddigi leghalkabb autóm
Autópálya, nem autóút. ;]
De köszönöm a választ. :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#201977) Kickass válasza rbalint88 (#201965) üzenetére


Kickass
őstag

En inkabb azon gondolkozom/aggodom, hogy a viszonylag egyszeru muszaki felepitesu (egy belsoegesuhiz kepest) villanyosokba milyen aknakat, hibalehetosegeket fognak tenni, hogy cserelni kelljen.

Ezt a kerdest mar en is szerettem volna feltenni ebben a topikban (is), hogy ugye senki nem olyan naiv, hogy azt gondolja az autogyartok lemondanak a par evenkenti flotta/maganvasarlas kitolasaval a tobbletprofitrol. Ha ennyire megbizhato(bb) technika miert is cserelne barki (a zold szempontokat ne is emlitsuk, minel tovabb hasznalnak egy autot anal kisebb az okologiai labnyoma) 3-4-5 ev utan, ha csak nem lehetetlenitik el a hasznalatot pl kotelezo(en elmarado) szoftverfrissitesekkel vagy 'lebutitott' akkutechnologiaval...

(#201978) rbalint88 válasza 6030D (#201971) üzenetére


rbalint88
addikt

Porsche Pinamara Panamera e-hybrid :K

(#201979) brumi1024 válasza Kickass (#201977) üzenetére


brumi1024
veterán

Szoftverfrissitest, uj feature-ok hozzaadasat el tudnam kepzelni. Kell az uj udvozlo lampa animacio (lasd Audi), ugyesebb savtarto? Fizetsz, es kapod az OTA frissitest. Szimpatikusabb lenne, mint a konstrukcios hibak miatti ido elotti csere, avagy "ne nekem kelljen fizetni a javitast".

rbalint88: Es ez mar teljesiti is a hazat lehet belole kapni szempontot is. ;]

Doki: Meg lehet csinalni, de kerdes megeri-e - abbol az arbol lehet kapni (megkockaztatom a modositottnal is) jobb hangu, elmenyautozasra alkalmasabb autot is, persze az nem lesz hibrid. Egyetertek, ez kicsit fabol vaskarika. :K

[ Szerkesztve ]

(#201980) Tsebacsi válasza Stylewars_kp (#201966) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

How Dare You Greta GIF ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#201981) ziyan válasza bitpork (#201958) üzenetére


ziyan
tag

Nagyon komoly fejlesztések kellenek ahhoz, hogy a gyorstöltés széles közben is elérhető legyen, ezért én egyelőre nem hiszek a tisztán elektromos autókban.
Gondoljunk csak egy autópályán lévő benzinkútra. Néhány éve Olaszországba mentem, jó hosszú sor volt a benzinkúton, pedig ezek még mind klasszikus benzines autók voltak, nagy hatótávval, max. 5 perces tankolással, fizetéssel. Ha ugyanezt a kapacitást akarjuk elektromos autóknak nyújtani, akkor legalább mondjuk ötször annyi töltő kell, mint kút, legyen mondjuk 5*6=30. Ehhez már 30x255=7650 kW áramra van szükség, és ez csak egy benzinkút. 260 ilyen benzinkút teljesen leterhelve többet fogyasztana, mint Paks teljes kapacitása. Magyarországon most kb. 2000 benzinkút van, ha ez mind elektromossá alakulna, akkor országosan alig 13%-os kapacitás elfogyasztaná azt.

[ Szerkesztve ]

(#201982) Tsebacsi válasza 6030D (#201971) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csatlakozom a többiekhez, illetve egyszer ha lesz topiktali és tudunk menni a pluginekkel, nagyon szívesen megmutatjuk őket neked!
Öregemnek Mercijei voltak az elmúlt 15 évben (2db :P ), eddig azt hittem azok viszik a prímet, bár a Focust is dícsérte csendességben, de a BMW az más kávéház.
Sajnos Passathoz nem volt szerencsém, de nem hiszem, hogy sokkal zajosabb lenne, az is német utazóautó.
Plusz H. Ezredes elmondása szerint eme 530e olyan szinten jól és hálásan tuningolható, hogy a számomra már így is "letépi a fejem sport módban" leszakítja mindenem IS lehet.
Cserébe eljárok városban csendben nyugalomban, pályán majd tesztelem, de szerintem 7-8l körül fog enni, ami egy ekkora dögtől nekem több mint OK. :K
És akkor még nem ültünk a többi prémiumnak nevezett gyártó autóiban.
Plusz a friss G30-ból már van 545e a hathengeres benyással. (ez egy távlati tervem lesz, én már látom :DDD :P )

#201981ziyan: El kéne már terjednie annak a rohadt fúziós erőműnek :P

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#201983) stickermajom


stickermajom
addikt

Valamelyik sokagyúnak sikerült ma itt elütnie a táblát egy 40x40x25cmes felmart résznél, aztán mint aki jól végezte a dolgát otthagyni az út mellett. Az ilyenkor nem fordul meg a fejükben, hogy másnak komoly kára származhat ebből? Összeszereltem és visszaraktam elé, de szerintem 1-2 óra múlva megint eltalálja valami agyhalott.

(#201984) rbalint88 válasza brumi1024 (#201979) üzenetére


rbalint88
addikt

Ennyiert eleg sovany hazat lehet kapni: [link]

(#201985) 3L1T3 válasza Tsebacsi (#201982) üzenetére


3L1T3
addikt

Ha lesz tali én is jövök! Mítoszt rombolni! 😅😅😂

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#201986) Gabesz87 válasza Doki16 (#201973) üzenetére


Gabesz87
addikt

Passat GTE tulajként ezt megerősítem! Nem vagyok száguldozós fajta, így 140-él nem is megyek gyorsabban, sőt, mióta a Passat megvan, nem is sietek, és 130-135-re lövöm a tempomatot, és egyáltalán nem hangos! Azt hiszem az enyémben is van ilyen akusztikai üvegezés. GTE módban max az enyhe mesterséges brummogás zavaró, de már ezt is megszoktam. Legalább jól megy ilyenkor. Pihenőből pályára felhajtva úgy visszagyorsul szempillantás alatt, hogy csak na.

(#201987) BigBlackDog válasza 3L1T3 (#201985) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Helyes, helyes! :K Majd készülünk valami aggregátoros töltővel is, hogy a sok 0-100 miatt nehogy lemerüljön. :D

(#201988) Gabesz87 válasza Tsebacsi (#201982) üzenetére


Gabesz87
addikt

Múltkor én is meglepődtem a GTE-vel. Hétvégén Jászberényben voltunk, főúton, nem pályán. Egyik meglepi a fogyasztás volt (4,6), a másik a gyorsulás. Megelőztem 3 autót, talán nem nyomtam padlóig a gázt, de az autó meglehetősen agresszívan, dühösen szinte húzta el befelé az orrát. Durva mire képes ez a kis 1.4 TSI is azért. :Y

hupsz, még az előző HSZ-t szerkeszthettem volna sorry

[ Szerkesztve ]

(#201989) 6030D válasza Tsebacsi (#201982) üzenetére


6030D
Ármester

Köszönöm a lehetőséget, próbálok élni vele. Neked meg mutatok egy 1,5 turbót, ami csak benzinnel megy (se víz, se olaj). ;)
Ha jól olvasgattam, Sóstón szokott lenni a treffen, én pont ott leszek júli 9-12, jó lenne, ha akkor lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#201990) bulikavagyok válasza 6030D (#201976) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

:D A hazai pályákon nem száguldozom már, Németországban meg sajnos ritkán járok. :(

focvis: Még nem próbáltam, de van egy tippem: nem lép. ;]

Tsebacsi: Egyszer mentem csak hosszú távot ezzel az autóval (Miskolc-Bp-Miskolc), 150 tempomat, fullra töltött akkuval indultam, pályán csak benzin, városban csak villany, így alakult a fogyasztás:

[ Szerkesztve ]

(#201991) Qru válasza ziyan (#201981) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, egyertelmuen az infrastruktura a hatraltato tenyezo. Mar a vetelar sem az. Ott a Dako Spring vagy a fapados T Model 3 egy jol felszerelt Golf araban.

#nincsbennetarcsi

(#201992) tboy93 válasza BigBlackDog (#201987) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mindenki hozzon powerbankot ;]

(#201993) stickermajom válasza tboy93 (#201992) üzenetére


stickermajom
addikt

Teslán mintha lenne elöl vonószem, majd valaki hazahúzza. :D

(#201994) MasterMark válasza stickermajom (#201993) üzenetére


MasterMark
titán

Nem szabad vontatni, mert a villanymotort ha visszafelől forgatod akkor áramot generál, amit nem fog tudni hova tenni.

Switch Tax

(#201995) stickermajom válasza MasterMark (#201994) üzenetére


stickermajom
addikt

Van amelyiket szabad, autófüggő.

(#201996) MasterMark válasza stickermajom (#201995) üzenetére


MasterMark
titán

Mármint van amelyik teslát lehet van amelyiket nem? Mert szerintem egyiket se lehet. Nem autó, hanem típusfüggő inkább.

Switch Tax

(#201997) stickermajom válasza MasterMark (#201996) üzenetére


stickermajom
addikt

Na úgy értettem, hogy típusfüggő, igen. Ahol nem szinkron motor van azt szabad vontatni. Ezek szerint a Tesláé szinkron.

(#201998) BigBlackDog válasza MasterMark (#201994) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor nincs mese, valakinek trailerrel (is) kell jönnie, ha nem lenne elég powerbank. ;]

[ Szerkesztve ]

(#201999) MasterMark válasza BigBlackDog (#201998) üzenetére


MasterMark
titán

A trélerre legalább felfér egy nagyobb dízel aggregátor is. :D

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#202000) Qru válasza stickermajom (#201997) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, ha jol remlik a HSD-t sem lehet vontatni.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.