Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201401) Integrale válasza MasterMark (#201399) üzenetére


Integrale
veterán

Na meg az agyra, hogy marad-e felfekvô felület a központosítónak.

"Bad reklám is reklám too"

(#201402) Szoszo94 válasza Integrale (#201401) üzenetére


Szoszo94
őstag

Vannak típusspecifikusak is, amik egyik fele tőcsavarosak. Én olyanokat nézegettem (gyárilag nagyon bent van a hátsó felni, 20mm-t simán ki lehetne emelni, de még a 30 is a sárvédő peremén belül lenne), múltkor Qru linkelt akciót akkor majdnem el is csábultam. Mire eldöntöttem, hogy jó, legyen, rendelek, véget ért az akció :O
Úgyhogy ha vennék, én olyat vennék ami konkrétan jó az adott autóhoz, nem univerzális.

kisza25: aha, arra készülök épp :DDD

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#201403) Integrale válasza Szoszo94 (#201402) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem ne mond, Cromának is bent vannak a kerekei hátul, 2-2 centit simán elbír, de az már nagyon a maximálisan ajánlható határán van.

"Bad reklám is reklám too"

(#201404) Szoszo94 válasza Integrale (#201403) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nem Neked szántam, csak válaszra nyomtam :R

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#201405) ngaba válasza Snoop-y (#201329) üzenetére


ngaba
aktív tag

Visszaolvastam.
"En mar attol is idegbajt kapok mikor a falu szelen az egyik aknafedo nem millimeter pontosan illeszkedik :D"

Ezek a svájci problémák... :)

Itthon az van (városban), hogy vagy mész a külsőben, és kerülgeted az aknafedelet + a kátyúkat, vagy a belsőben tolnak 70-nel a következő piros lámpa felé. :)

(#201406) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://coub.com/view/2sk5mb

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#201407) BigBlackDog válasza bitpork (#201406) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Védőbevonat" ;]

(#201408) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Tajekoztatlak Titeket, hogy:

Reggel olajcsere, majd nagyon alapos mosas, gepi wax, belterezes. Tavaszi nagytakaritas rendben.

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#201409) bandus


bandus
veterán

Bp-zell am see, osszesen 640 km, ebbol 150 orszagut a tobbi palya, 145 tempomattal, fogyi 5.7. Hatar nagyon sima. Octavia ulese kb 450 km utan kezd kenyelmetlen lenni de nem veszesen. Koszonom, hogy elolvastad :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#201410) focvis válasza bandus (#201409) üzenetére


focvis
veterán

Mit kérnek konkrétan az osztrákok a határon? (plasztik + magyar nyelvű sajtpapír vagy angolul kell?)

(#201411) BigBlackDog válasza bandus (#201409) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem rossz. Egyelőre csak odafelé volt az út magyar üzemanyaggal?

(#201412) bandus válasza focvis (#201410) üzenetére


bandus
veterán

a pretravel cleqrence doksit es negativ tesztet. ennyi. 10 masodperc volt kb az ellenorzes, szoval igazabol barmi lehetett volna a papirra irva. de egy teraszra beulve is elkerik a teljes tarsasagtol a negativ tesztet (antigen vagy pcr). Nekem, mert szputnyikom van. Pfizeres cimbinek az angol/nemet nyelvu igazolas az oltasrol. Erre van osztrak oldalrol letoltheto template, es egy oltoponton kitoltik nekd. Plasztik kartya nem jo.

BBD: igen, szombathelyen telenyomtam meg. itt is kell valamit tankolni, par helyre jo a kartyam, majd visszatoltom ott.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#201413) focvis válasza bandus (#201412) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm! Tényleg, ezeknek van ilyen regisztrációs oldaluk.

Pfizeres cimborának elég volt az angol nyelvű igazolás (nekem van, feleségnek nincs még); nem kellett mellé teszt?
És ez elég a kocsmába is?
Danke!

[ Szerkesztve ]

(#201414) tboldi válasza bandus (#201412) üzenetére


tboldi
nagyúr

Apumnak múlt szombaton nem voltak hajlandóak kitölteni azt az osztrák papírt, sem az oltáskor jelen lévő orvos, mert nem kapott rá utasítást, és sem a háziorvos, mert nem ő oltott. Helyette adtak egy valamilyen magyar-angol fecnit, amire annyit írtak, hogy Comirnaty, aztán hétfőn a határon lévő rendőr meg vakarta a fejét, hogy mégis mi az (a Pfizer-BioNTech készítmény neve), de végül is átengedte, mert a másik lila szélű, csak magyar kártyán rajta van a Pfizer logó.
Másnap anyum elvitte magával Győrbe az osztrák papírt, és az egyik idegsebész szó nélkül aláírta és lepecsételte ingyen. :D
Különböző fácse csoportokban lehet olvasni, hogy van, ahol 2000-8000 Ft-ért csinálják meg.

[ Szerkesztve ]

(#201415) tboldi válasza focvis (#201413) üzenetére


tboldi
nagyúr

Oltásigazolás mellé nem kell teszt, csak a pre-travel-clearance. Kocsmát nem tudom. :B

szerk.: Egyébként ha kell is teszt a feleségednek, Ausztriában is megcsináltathatja ingyen, csak a határátlépést követő 24 órán belül el kell végezni, illetve előre kell időpontot foglalni egy tetszőleges állomásra, és az ezt igazoló Laufzettellel engedik át a határon.

[ Szerkesztve ]

(#201416) focvis válasza tboldi (#201414) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm.
Ma kaptam kézhez az angol-magyar nyelvűt. Egy félbe tépett vágott A4 lap. Furcsállottam, hogy miért Pfizert írták rá, miközben hivatalosan Comirnaty a neve.
De ezek szerint így praktikus. :U

Szerk: ingyen volt.

Szerk 2: Köszi a kiegészítő infót, nem vagyok hajlandó kívánok teszteltetni, egyrészt hónapokig vérezgettet a legutóbbi után az orrom, másrészt nálunk a rendszeres teszt a laposföldhívő munkatársak büntetése. :D

[ Szerkesztve ]

(#201417) tboldi válasza tboldi (#201415) üzenetére


tboldi
nagyúr

(Már nem tudom szerkeszteni az előzőt.)

Sorry, a tesztet csak akkor csinálják meg ott, ha van eCard. :B

[ Szerkesztve ]

(#201418) 6030D


6030D
Ármester

Szlovi határon (apóstól) nem kértek semmit, csak visszafelé megnézték a személyit. Barna Steiger ment a hambi mellé (mert a karamellizált lilahagymához jól illik az édes barna), most egy világos Budvar van soron, világos arany Steiger felkészül. Alapjárati fogyi 0,5-1 l/óra.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#201419) bandus válasza focvis (#201413) üzenetére


bandus
veterán

Igen, de nem az amit az oltoponton adnak, hanem az osztrakok altal kozzetett egyoldalast kellett kitoltetnie.

eddig egy helyen kajaltunk, ott en bemutattam a negativ tesztemet digitalisan, egyik haver a hazai vedettsegi kartyajat, a pfizeres cimbitol mar semmit se kertek, hagytak hogy leuljunk,ott mar sokkal
lazabban veszik, csak fizesd a 15 eurot a schnitzelert :) de ez terasz volt, nemtudom mennyire as most a szabalyozas a belso terekre. Es adtak meg egy qr kodot, hogy regisztraljunk be, hogy ott voltunk, ha barmi tortenik akkor vissza tudjak kovetni a kontaktokwt meg a mozgast.

de pl
billaban mar lattunk maazk nelkuli embereket is mozogni.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#201420) Szoszo94 válasza 6030D (#201418) üzenetére


Szoszo94
őstag

Szlovákiában voltam többször is a hetekben, egyszer Medvénél visszafordított a szlovák rendőr, mert neki nem jó a magyar/angol nyelvű munkáltatóim, szlovákot vigyek. Meg hét napon belüli negatív tesztet. Komáromnál szó nélkül kiengedtek munkáltatóival.
Inkább hazafele a magyar rendőrök kérdezősködtek, csekkolták a kocsit és személyit, de normálisak voltak.
Hétfőn megyek Ausztriába, múltkor kértek negatív tesztet és munkáltatóit (mindkettő volt), most passz mi lesz. Oltást megkaptam, de még 22 napon belül vagyok, úgyhogy elméletileg nem mehetnék be csak azzal, kellene a teszt is. Viszont időpontot nem foglalt tesztre a főni.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#201421) stickermajom


stickermajom
addikt

Balatonra ne induljatok most az M7-en. :D

(#201422) focvis válasza bandus (#201419) üzenetére


focvis
veterán

Bonyi egy pöttyet, köszönöm! Annyira nagyon nem készülök, ráér. :R

Cimborám ment a napokban Horvátországba feleségestől, csak a plasztikot és a magyar nyelvű Szputnyik igazolást vitték magukkal. Egyelőre tengerparti piálós képeket küldött, pedig biztosan hívott volna ha problémáznak velük a határon.

(#201423) Qru válasza stickermajom (#201421) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Latom a sutogetest elobb elkezdtek mintsem leertek volna. :D

#nincsbennetarcsi

(#201424) K Norbi


K Norbi
addikt

(#201421) stickermajom

Én szóltam Vilikének túlfogja húzni. :(
;]

[ Szerkesztve ]

(#201425) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ma polirozta egy srác az autómat, mely fekete színű és olyasmit említett, hogy maga az autó színe amúgy eléggé kékes, mutatta is megvilágítva.

Mit takar, hogy a fekete szín kékes amúgy?
Kiinduló pont, csak erős idegzetűeknek: [kép]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#201426) bandus válasza focvis (#201422) üzenetére


bandus
veterán

Jovo szombaton mi is megyunk, ott en sem szamitok meg ennyi nehezsegre se

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#201427) bitpork válasza szabonagyur (#201425) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Remélem tényleg ez a polír előtti :D
Azt jelenti h van a kéknek olyan mély árnyalata ami már feketeként szokott pl forgalmiba bekerül mert ott csak 16 színt ismernek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#201428) Integrale válasza stickermajom (#201421) üzenetére


Integrale
veterán

Mázli, nemsokkal utána értem le fenyvesre. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#201429) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Nagyon ajánlanak ismerősök egy kerámiát az autóra, hogy megóvjam. Félek a hajam kihullik az árától, van egyáltalán értelme?
Időm nincs sok tutujgatni az a bajom :(
Általában egy lándzsás lemosás plusz 5-ből 3 alkalommal szárazolás.
Kenegetni nem sok időm és kedvem van, helyem se sok...
Fáradjak át a tematikus fórumba? :B :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#201430) bitpork válasza Tsebacsi (#201429) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A kerámiát csak profi vigye fel. Szerintem 300k körül nyugodtan gondolhatsz rá. Viszont pár évente nem árt újra csinálni mert lekopik. 2-3 évente.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#201431) Tsebacsi válasza bitpork (#201430) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:Y :( :O :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#201432) molnarpeter válasza Tsebacsi (#201429) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekem ez vált be: [link] ;]
Személy szerint inkább fóliára költenék, mert kavicsnyomokat pöttyözni macerás. Persze ha már van rajta 1-2, először azokat ki kéne javítani alá :R nem fog úgy ragyogni, mint amit frissen políroztak, de legalább nem virít a rozsda/műanyag sem (pár évesen sok lököst kellett fújatni kisebb nyomok miatt). Ha csillogni kell, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#201433) aero. válasza Tsebacsi (#201429) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Gondozást is igényel, meg ugye porki írta, az annyit bír. Lehet nem neked való :DD

(#201434) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#201429) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jó cucc a kerámia, de foglalkozást is igényel. Néha kézzel nem árt lemosni, átkezelni, hogy tartós maradjon. Meg jó figyelni a lándzsásnál is, hogy megfelelő, PH semleges anyaggal legyen mosva. Árban elég húzos, ha normális helyen csinálják (más meg szerintem nem éri meg). Egy minőségibb keménywaxolás is jó lehet szerintem.

(#201435) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#201436) kátú válasza Szoszo94 (#201402) üzenetére


kátú
őstag

Ugyan ez van egyébként, meg a felnik idétlen méretűek :DDD és egy 20-22mm est tervezek féltenni egy 40-45 ös ET vel és így tulajdonképpen csak 10-15 mm el lesz szélesítve az autó.

MasterMark: igen, kifejezetten típus specifikus pogácsát keresek alá :K

It still works!

(#201437) szabonagyur válasza bitpork (#201427) üzenetére


szabonagyur
félisten

Feketekent volt rendelve es tenyleg az elotte allapot.

Nem igy terveztem az autoval, hogy marad.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#201438) MasterMark válasza kátú (#201436) üzenetére


MasterMark
titán

Oké, de attól még a csavarod rövid lesz. :D

Switch Tax

(#201439) kátú válasza MasterMark (#201438) üzenetére


kátú
őstag

Amik ez alá valók ilyen tőcsavaros megoldások, 5 csavar fogja fel az agyra, és másik 5 fogja a felnit a pogácsára :K

It still works!

(#201440) MasterMark válasza kátú (#201439) üzenetére


MasterMark
titán

Ja értem. Akkor az van amit már mondtak, hogy legyen hely a csavaroknak a felnin a felvekvőfelületen.

Switch Tax

(#201441) -v- válasza K Norbi (#201424) üzenetére


-v-
addikt

Jaja, sok lett :(

(#201442) Magnum_ válasza Integrale (#201428) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En is ott vagyok 😱🤷‍♂️

I humbly and respectfully decline™

(#201443) 6030D válasza Tsebacsi (#201429) üzenetére


6030D
Ármester

Talán a speedzonenak van egy része, ahol a mosómedvés srác mondja el, mi a lényege, és ő is említi, hogy annak lesz szép, aki utána is önti bele a pénzt. Lehet, hogy valami waxszal jobban jársz. Az ápolós fórumban a Fussot istenítik, de Munez meg valami mást.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#201444) #89309696 válasza Tsebacsi (#201429) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szard le. Lemosod néha aztán jóvan.

(#201445) #89309696 válasza Qru (#201285) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nekem tetszenek a fehér autók, fekete kiegészítőkkel. Olyanok, mint egy malamut.

(#201446) tboldi válasza #89309696 (#201445) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem inkább a háztartási gépek jutnak eszembe a fehérről. ;]

(#201447) kátú válasza MasterMark (#201440) üzenetére


kátú
őstag

Igen, viszont azt csak akkor tudom meg, ha megnéztem a felnit élőben :DDD

Apropó
Ti hol keresnétek felnit télre? Kellene egy szett 18x7j a Lekire :U ET30/35 el, nem feltétlenül újonnan, nem tudom meddig lesz rajta, a fék méret növelés miatt, lehet csak egy szezon lesz :U

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#201448) molnarpeter válasza kátú (#201447) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Típus fb csoportban néznék gyárit :)

(#201449) Qru válasza Tsebacsi (#201429) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak profi helyre vidd. Egy ismerosomnek 200k-ert vallaltak es el is szurtak.

#nincsbennetarcsi

(#201450) Qru válasza #89309696 (#201445) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olyan van nekem is. Mar mint nem kutya. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.