Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#192451) rasotamas válasza Qru (#192448) üzenetére


rasotamas
veterán

Ketten vagyunk. Felnőtt gyerekek unokákkal és dédivel maradtak otthon.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192452) Qru válasza rasotamas (#192449) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor vonat vagy blablacar , Oszkár. Ha nincs papírja az necces mondjuk... :U

Akkor hátsóülést síkba dönteni martac/futópad alulra és felé mehet a többi cucc. Ha jöttök húsvétra is akkor több körben is hazahozhatod a cuccokat.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#192453) rasotamas válasza Qru (#192452) üzenetére


rasotamas
veterán

Mármint hogy érted, hogy nincsenek papírjai?
Személyije van, német lakcíme van, itt kint munkája nincs, dehát szerintem nincs ezzel egyedül a világon, szerintem teljesen természetes hogy egy házaspár együtt él és azért mert az egyik mondjuk még nem talált munkát nem marad otthon.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192454) Qru válasza rasotamas (#192453) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt hittem kinti lakcíme sincs. Az nem baj ha nincs munkája, ha van kinti lakcíme akkor beengedik jelenleg. :K

De itt meg tudod nézni naprakészen mik az aktuális beutazási szabályok: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#192455) Qru


Qru
MODERÁTOR

Idén április 21-én lesz Speed Marathon. [link]

#nincsbennetarcsi

(#192456) MunezXBK válasza Qru (#192454) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Német beengedi, de lehet, hogy az osztrák nem.

(#192457) Qru válasza MunezXBK (#192456) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szívás mert a Szlovák/Cseh határ sem jobb jelenleg.

#nincsbennetarcsi

(#192458) Richard! válasza Qru (#192455) üzenetére


Richard!
addikt

Lehetne minden egyes nap... :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#192459) Qru válasza Richard! (#192458) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A fogyinak jót tenne az tuti. :))

#nincsbennetarcsi

(#192460) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én érzek vétel óta egy torpanást 2000 körül, de grafikon nem mutatja, lehet csak benézem. Én mindent is meghallok meg látok, ami nincs is talán ott. :DD
Most akciósan 55k volt mérés nélkül. A rigotech partner csak mérte, egy baráti áron 10-ért, hosszú. :DDD szóval a teljes cucc 65k volt.

Qru! Baromi sokat változott ahhoz képest ami volt. Éppen ott ahol az ember városban vár. Pl: 3.-ban, 60-al éppen 2500-at forog, na itt már most ha oda lépek, szó szerint kell érteni úgy megindul mint korábban nem tudott. Persze ezt mindig úgy kell érteni, magához mérve javult sokat. A fogyi még nem tudom meddig megy le, de már csak 7.2L és álltam 20 percet olyan dugóban, hogy mentem ez idő alatt vagy 200m-t. 7.6-rol esett le hazafelé erre, tehát maga ahogy a kijelző viselkedik, az már nem a megszokott, majd elválik mi lesz a valóság. Egyébként 100-assal járok mióta a háznál van, ez alap.

Eközben az átok ami a családban van: [link]

(#192461) Qru válasza Kolondrum (#192460) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bíztatóan hangzik (na nem a Seat). :D

#nincsbennetarcsi

(#192462) grizlisandor válasza Kolondrum (#192460) üzenetére


grizlisandor
addikt

BGU motorkód? Nem hangzik valami jól.

(#192463) Kolondrum válasza grizlisandor (#192462) üzenetére


Kolondrum
félisten

Passz, valahol fel van írva. De egy átok az autó... Épp mot.vez frissítés zajlik a videón.

Qru! Sajnos sokan negatívan kezelik a dolgot, majd ha eladom hidd el ezért lesz szívás. Sok maradi. Már bocsi.

(#192464) tboldi válasza Kolondrum (#192463) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mármint a remapot kezelik negatívan? Sajnos sok a kókler ebben a szakmában is, gyakran csak rosszabb lesz a végeredmény, mint amilyen gyárilag volt, és akár a megbízhatóság rovására is mehet, ha nem hozzáértő csinálja. Emiatt érthető, hogy van, aki bizalmatlanul áll hozzá.

(#192465) diegho


diegho
nagyúr

Tavaly már kérdeztem, idén is megteszem. Vezetéshez kellene egy jó napszemüveg. Tavaly vettem egy polarizált szemüveget, ami nagyon jól szűri a fényt, viszont oldalról be tud sütni a nap, ami zavar. Tehát kellene egy olyan napszemüveg, ami követi a fej ívét. Van valakinek bevált szemüvege?

(#192466) Kickass válasza diegho (#192465) üzenetére


Kickass
őstag

Az a baj ami másnak bevált az neked lehet egyáltalán nem fog, mindenkinek más a fejformája.
Nálam a legutóbbi Dirty Dog volt, a kövi az Oakley lesz, a vastagszárasoknál egyébként jellemzően nem süt be a nap oldalról.

(#192467) MunezXBK válasza diegho (#192465) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Oakley.

(#192468) -v- válasza diegho (#192465) üzenetére


-v-
addikt

Half Jacket 2.0, nem túl nagy fejre való. Mióta egyszer rászántam magam hogy ennyit költsek napszemcsire nagyon bevált, egész napos vezetésre is :K
Ha kicsit nagyobb, akkor XL-es lencse ebbe, az kicsit kijjebb lóg.
Flak Jacket hasonló, egy fokkal nagyobb fejre. Ahhoz is 2 féle alakú lencse van.

(#192469) tboldi


tboldi
nagyúr

Én meg elvagyok a két óccsó Xiamiauval, nem vagyok hajlandó sokezret kiadni ilyesmire. :D
egy és kettő

szerk.: Tudom, diegho nem ilyet keres.

[ Szerkesztve ]

(#192470) rbalint88 válasza tboldi (#192469) üzenetére


rbalint88
addikt

Elb.szod masra, almara meg hondara. ;]

(#192471) tboldi válasza rbalint88 (#192470) üzenetére


tboldi
nagyúr

Prioritások. :P

(#192472) gzbotii válasza -v- (#192468) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez is hogy néz már ki :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#192473) rasotamas válasza diegho (#192465) üzenetére


rasotamas
veterán

Itt amiket ajánlotok az a baj nem hangzozt el, hogy sima napszemüvegről van-e szó, vagy van ami nagyobb belül úgymond üreges, rá lehet venni sima szemüvegre.
Én csiptetőst vettem még a szemüveggel együtt a vision expressben, polárszűrős, föl-le hajtogatható, így ha beérek alagútba vagy sűrűbb erdős részre fölhajtom, vissza a napos részre lehajtom.
Szeretem a barnás-sárgás szinezettet is, és mindenképpen csak a polárszűrős

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192474) Gombinyó válasza gzbotii (#192472) üzenetére


Gombinyó
őstag

(#192475) focvis válasza Gombinyó (#192474) üzenetére


focvis
veterán

Nagymester!

Más.
Ma 387,x Ft/liter áron tankoltam 95-öst MOL automata kútoszlopnál. Szvsz hibás az árazás, mert a molinón kiírt 5 Ft/l kedvezmény helyett 25 Ft jött le. Talán a többi automatán is így megy.
Csak a MOL-nak ne szóljatok!

[ Szerkesztve ]

(#192476) Kolondrum válasza tboldi (#192464) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem úgy. Aki később meg akarja venni az autót, akik kapaszkodnak a márkaszervizbe, a gyári dolgokba. Az ettől falnak megy.

Sztem jól sikerült a módosítás amúgy.

(#192477) tboldi válasza Kolondrum (#192476) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mondjuk én is jobban örülök a gyári dolgoknak, a módosítás (és vele együtt a tönkretétel) legyen az én reszortom. :DDD

Az én Jazzemen is akad néhány gyáritól való eltérés, ami elriaszthat másokat, de van, akinek meg pont ez tetszik. H&R ültetőrugók, EBC YellowStuff fékbetétek, OZ Superturismo GT felnik, LED-es lámpák hátul (mondjuk ezek éppenséggel gyáriak, csak nem az európai piacon), oil catch can a motortérben, stb. Remapot viszont nem lehet, nem írható a Bosch ECU.
[kép1], [kép2], [kép3]

Ja, meg az apróságok, úgy mint a billenőkapcsoló, amivel a csomagtartó világítását kapcsolom, a gyári hangszórókhoz párosított magassugárzók, illetve amit a héten mókoltam, a szervizállást bekapcsoló, széthajtogatott gemkapcsot helyettesítő kulcsos kapcsoló. :D

[ Szerkesztve ]

(#192478) Qru válasza Kolondrum (#192463) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1: nem kell megmondani a remapot
2: gondolom van mentés az eredeti szoft-ról, az bármikor visszatölthető.

#nincsbennetarcsi

(#192479) Qru válasza Gombinyó (#192474) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt beállítsam Vilinek mint új avatart? ;]

#nincsbennetarcsi

(#192480) focvis válasza Qru (#192479) üzenetére


focvis
veterán

Fizetek egy sört 🍺 :K

(#192481) 6030D válasza Qru (#192479) üzenetére


6030D
Ármester

Ikarus ablak kéne még köré

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#192482) Kolondrum válasza tboldi (#192477) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem lista van miben más az enyém:

- Alvázvédelem
- Nagyfeszültségű + ultrahangos nyestriasztó (motortérbe)
- Bővített csomagtér világítás (LED szalag)
- Fejegység szoftver frissített + Üveg fólia
- Küszöb védő fólia
- Sárvédő
- Bicskakulcs (+ 2db gyári)
- Gyári könyöklő
- chiptuning

Nekem azt mondta egy kereskedő, a gyári és szervizkönyves autó kelendőbb mint a többi.

Milyen kis cuki Piros :DD

Qru! Én úgy gondolom szólni fogok, így korrekt. Igen vissza lehet tenni, de nem a végtelenségig free a dolog.

(#192483) Qru válasza Kolondrum (#192482) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó esetben csak egyszer adod el.... Nem vagy te focvis. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#192484) brumi1024 válasza focvis (#192475) üzenetére


brumi1024
veterán

Automatánál lehet használni a kedvezménykártyákat?

(#192485) Snoop-y válasza Qru (#192479) üzenetére


Snoop-y
veterán

+1 :DDD

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#192486) tboldi válasza Kolondrum (#192482) üzenetére


tboldi
nagyúr

Alvázvédelem és gyári könyöklő nekem is van. :)

(#192487) Gombinyó válasza Qru (#192479) üzenetére


Gombinyó
őstag

Légyszi :)

(#192488) adamssss


adamssss
veterán

Használt autó kereskedésből szabad autót venni? Konkrétan a CarPáti-ról érdekelne személyes tapasztalat.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#192489) MasterMark válasza adamssss (#192488) üzenetére


MasterMark
titán

Én ott vettem a subaru-t.

Switch Tax

(#192490) CactuS válasza tboldi (#192477) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Idén már veszel végre egy Tescos króm véget a kis meggymag köpködő helyére? ;] Eskü szerintem sokat dobna rajta. Nem kell durvulni, de ugyt hallottam Focvisnak van egy rendszere alkalmi áron. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#192491) CactuS válasza Qru (#192479) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Fotóból nem készítünk avatart, de ezt bevállalnám a cél érdekében. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#192492) focvis válasza brumi1024 (#192484) üzenetére


focvis
veterán

Nem lehet, -5 Ft-ot jön le a puruttyából, -15 Ft a táltosból. Nincs dupla kedvezmény.

A pontgyűjtő funkcióját sem tudod használni, mert vonalkódot olvasna be, de az csak a normál multipont kártyán van (azt lusta voltam előkeresni).

A használata, kinézete kb. 1:1-ben, mint az Auchan automata.

(#192493) tboldi válasza CactuS (#192490) üzenetére


tboldi
nagyúr

A mostani vég is nagyobb, mint a gyári szívószál. :D

(#192494) Magnum_ válasza Qru (#192483) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igaz, meg csak februar vege van, de evkommenytye
:DDD

I humbly and respectfully decline™

(#192495) focvis


focvis
veterán

.ecik vagytok... még csak 1x adtam.el! ;]

Jelzem, a kipu 3"-os (76 mm) rozsdamentes rendszer, disznó lenne a Jazz alatt. :DDD

(#192496) dj79 válasza Kolondrum (#192460) üzenetére


dj79
senior tag

Nem is rossz az ár.
A fogyasztás sztem részben a melegebb időnek is köszönhető csökkent :)

(#192497) MC Pite válasza CactuS (#192490) üzenetére


MC Pite
veterán

A korábbin asszony szekállt a vég miatt, de leszarom, nekem így volt gyárias :DDD .
A utódra lökösbetétet akarok cserélni és lenyesni a gyári véget, majd egyenesen ki; mint a GT Lineon. :D

Tegnap sírt a szám hogy a 208al nem sikerül rögzíteni a hazafelé utat, pedig tuti rekord volt. :(( Ma nem sikerült annyira flowba jönni, de a kis melegedés már látszik rajta:
alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""
Ebben volt még egy guminyomásméréses megállás, 6-8p. Saccra a tegnapi 3,8-3,9 lehetett :U

Szerk: Viszont végre takáltam fasza W(Y)5W ledizzót: [link] :))

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#192498) MC Pite válasza Kolondrum (#192460) üzenetére


MC Pite
veterán

Ezért fizettem most a Megane esetén a másfélszeresét (90et), hogy legyen before-after mérésem*. A Picassóról after volt, de a másodiknál kevésbé nyomta a gázt az eco tuningos, és szvsz kevesebbet mutatott, mint elsőre (az elejétől kötözködött ahogy megtudta másutt csippeltettem, de ba..a meg, ha ő nem vállalta el, akkor pofát laposra).
Sajna úgy látom nincsenek jó véleménnyel egymásról(finoman szólva), pedig az itthoni top10 akiknél érdeklődtem, nem kicsik/nonamek.

*: 112@124 LE, 151@162Nm
144+Nm 3150-5400rpm @ 2450-6100rpm
152+Nm 3300-5700
A gyári nyomaték maximum 1000rpm-el korábban elérhető
80-120km/h: 9,86s > 8,71s 40-60mph 6,05s > 5,63s

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#192499) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Egy kis dízel sztori - nemrég nézegettem egy kistraktor leírását (amúgy kínai gyártmány, 25-30 év körül). Tankolásra azt javasolja, hogy először 48 órát ülepítsük a naftát - végülis annál jobb szűrő nem sok létezik :)) Nagyfaternak volt erre speckó hordója, alja felett valamennyivel ellátva csappal, hogy az üledék ott maradjon, nem is nagyon volt baja üzemanyaggal. Szóval na, akármilyen kevés mikronos szűrő mellett, vagy épp annak hiányában is lehet még javítani a helyzeten

[ Szerkesztve ]

(#192500) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Nálam már befutott a súlyadó, ugye most már a NAV intézi, szép tértivevényes levél formájában küldték, mikor ott lenne az ügyfélkapu. :U
10,5k HUF van a papírra írva, az utaláshoz is, de 2x 5500 HUF-os csekk. Jó lesz az utalva, nem vagyok én szeretetszolgálat, hogy borravalót kapjon a NAV. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.