Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168901) mandleee válasza Tsebacsi (#168897) üzenetére


mandleee
tag

Köszönöm mindenkinek a dicsérő szavakat!
A terv az, hogy megőrzőm az utókornak, de meglátjuk hogy sikerül a téli tárolását megoldani. Mivel a rozsda az egyik legnagyobb ellensége a kocsinak, remélem meghálálja majd, hogy a téli utakat nem fogja látni. Jelenleg garázsban tárolom.
Távlati tervek egy új tető, a beltér rendbe rakása, ülések felújítása. Viszont szerencsére egyik sem sürgős, nyugodtan lehet használni. Műszakilag rendbe lett rakva. Bevallom minden megtett km-t élvezem vele. :DD
Csomagtartó mérete elég, 2 ryanair/wizzair méretű gurulós bőrönd + 1 kabintáska befér, minden másra ott a kalaptartó, ami bőségesen elegendő. 1 hetes bevásárlás is vállalható.

(#168902) Qtya123 válasza BaLee (#168899) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, láttam én is olyat, hogy telibe taknyoltak mindent. Direkt rákérdeztem a menetére.Az egyik szűkszavú volt, de a másik három lényegében ugyanazt mondta el, hogy minden burkolat le, alváz megtisztítása, futómű és kipufogó kitakarása és fújás. Két olyan műhely is volt amelyek már 20+ éve jelen vannak Pécsen. Nyilván lehet szórás a minőségben és a felhasznált anyagokban, de azért ekkora árkülönbség akkor is durva.

(#168903) bandus


bandus
veterán

aztaq: https://index.hu/mindekozben/poszt/2020/06/09/nagyatad_korforgalom_repules_ittas_vezetes_video_rendorseg/

ez egy elég szép manőver. remélem a körforgalomból jobbra kikanyarodó odaszaladt segíteni és még egy kicsit megrugdosta ezt a faszkalapot. mi van ha nem kanyarodik ki, és megy tovább egyenesen? akkor rohadtul telibekapja szerencsétlent.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#168904) tboy93 válasza bandus (#168903) üzenetére


tboy93
nagyúr

Milyen rohadt mázli, hogy nem ölt meg senkit. Képzeld el ugyanezt Pesten, egy villamosmegállóban...

(#168905) CactuS válasza bandus (#168903) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Néztem én is, pont azt néztem, hogy érintőre vette volna a srácot, ha nem fordul ki jobbra. :(

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#168906) Jorus


Jorus
nagyúr

Hogy keletkeznek a parkolói karcok

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#168907) Qtya123


Qtya123
őstag

Bakker nem tudom, hogy minden újabb autó ilyen-e, vagy csak az új Swift esetén megy a fillérb@szás.
Apám úgy volt vele, hogy nem akarja, hogy a gyári defektjavító készlete legyen, kell neki pótkerék. Oké, megrendelte a mankókereket. De külön vegyél hozzá leszorítót is, meg vegyél emelőt is, mert azt gyárilag nem adnak (de egy gagyi emelőszárat igen). Ezeket megvette. Ha nagyon precíz akart volna lenni, akkor vett volna még másik kialakítású hungarocellt is a csomagtér szövete alá, de azt már nem vette meg +18e Ft-ért.

Erre jön a meglepetés. A csomagtér falának jobb burkolata alatt van kialakítva a gyári emelő helye. Be akarta oda tenni, erre csak három menetes lyuk van ott. Hát bazz még külön kell venni hozzá emelő rögzítő konzolt is.... [link]

Azért elmennek ám....

(#168908) tboy93 válasza Jorus (#168906) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ilyen nincs :W

(#168909) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Pronyo parkolas, de velem nem tud kibaszni
[link]

I humbly and respectfully decline™

(#168910) Tsebacsi válasza tboy93 (#168908) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jó szar napja volt, ettől még persze bénázott, de már szinte sajnálom őt. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#168911) Qru válasza #89309696 (#168885) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Imprezabol is volt XV (emelt hasmagassagu), a rugo csereszabatos.
Akkor a sperrol lemondok, ugysincs tarcsi a kiloveshez. :D

#nincsbennetarcsi

(#168912) F_Zolee válasza Magnum_ (#168909) üzenetére


F_Zolee
veterán

Forditva kellett volna beállni minél közelebb hozzá. ;]

(#168913) Qru válasza Magnum_ (#168909) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:C

#nincsbennetarcsi

(#168914) CactuS válasza F_Zolee (#168912) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Vagy keresztbe, csomagtartóval az első ajtó mellé állva. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#168915) Qru válasza mandleee (#168892) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gratula! Jó a színe is! :K

#nincsbennetarcsi

(#168916) pető bá' válasza Qtya123 (#168907) üzenetére


pető bá'
őstag

"Be akarta oda tenni, erre csak három menetes lyuk van ott."

Nem hogy örülnél, hogy legalább csavarhelyet hagytak.. ;]

Értem, hogy bosszantó, de ami nincs az autóban, ahhoz nyilván nem adnak semmit. Ha nincs emelő, minek a konzol? Ha nincs mankó, miért lenne leszorító? Jó hogy nem szórják tele felesleges alkatrészekkel az autót..

"... and I hope you have a great day!"

(#168917) fant0mi válasza Magnum_ (#168909) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem sikerült teljesen kitakarni a megállni tilos táblát ;] :D

(#168918) Magnum_ válasza fant0mi (#168917) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Azt amugy nem is ertem, mert parkoloban allok, McD ugyfelek reszere fenntartva es fel is van festve (foton nem.latszik) es van ilyen mekis eNberke is, aki iranyit.

I humbly and respectfully decline™

(#168919) parandroid válasza pető bá' (#168916) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért ha megrendeli, akkor illene egyben odaadni mindent hozzá, nem egyesével meglepődni, hogy ez is kell, meg az is. Már persze ha a márkakereskedésben vette (ha jól értettem, igen).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#168920) pető bá' válasza parandroid (#168919) üzenetére


pető bá'
őstag

jaa, ha így volt, akkor félreértettem, sry - nyilván így illene szettben megkapni mindent, nem alkatrészenként vadászni..

"... and I hope you have a great day!"

(#168921) kisza25 válasza Jorus (#168906) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az autósok hibája ez is, f@szé nem tolja vissza a helyere, a melós bosszúja ;]

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#168922) Qtya123 válasza pető bá' (#168920) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, márkakereskedésben lett megrendelve a mankókerék és az emelő is. A leszorító egy dolog, nem is azon háborgok leginkább. Az emelő rögzítése viszont vicc kategória. Eddig nekem csak olyan autóim voltak, amiben gyárilag kialakítva benne volt a konzol ponthegesztéssel.

Erre itt direkt nem hegesztik oda, hanem fúrnak 3 lyukat, hogy vegye meg a paraszt a tartót ami még véletlenül sem jár az emelővel együtt... Ez nekem a nagyon cigányság kategória. Nem tudom a többi gyártó is ilyen-e, de ez nagy feketepont részemről a Suzukinak.

[ Szerkesztve ]

(#168923) stickermajom válasza Qtya123 (#168922) üzenetére


stickermajom
addikt

Két cent spórolás autónként. Elég sok új autóban tetten érhető.

[ Szerkesztve ]

(#168924) kisza25 válasza Magnum_ (#168909) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen, előnyök demonstrálva, a másik a fogyasztás lesz (gondolom én)

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#168925) molnarpeter válasza Qtya123 (#168922) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Katalógus adatra gyúr mindenki. Könnyebb autó, jobb fogyasztás, stb ilyen apró dolgokkal jön össze, és egy japán tervező, aki az anyagok szűkös rendelkezésre állásához van szokva, nem fog pazarolni :)

(#168926) freeknight válasza Qtya123 (#168922) üzenetére


freeknight
őstag

Itt nem is a pénz a probléma, én azt nem értem, miért nem lehet venni kompletten mankókerék csomagot, miért kell egyesével vadászni mindent.

(#168927) MasterMark válasza freeknight (#168926) üzenetére


MasterMark
titán

Vagy legalább szólna amikor veszed, hogy heló, ugye tudod, hogy ez és ez és amaz is kell hozzá. :D Oké, lehet valaki csak pótolni akar valamit, minden más dolga van, de akkor meg továbblép és kész.

Switch Tax

(#168928) Qtya123 válasza freeknight (#168926) üzenetére


Qtya123
őstag

Egyáltalán miért venni kell? Ha már vesz valaki egy új autót én alapnak tartanám, hogy egy retek virslikerék legyen benne legalább, ne a defektjavítóval kelljen bohóckodni. Azt vegyen bele az, aki akar.

Nekem az IS-ben benne van a 17" alufelniből egy darab pótkerék gyárilag. Aztán szép lassan leszoktak erről, még a hodály méretű autókba is mankó ment. Aztán az sem, jött a nagyszerű defektjavító. Aztán már ott tartunk, hogy egy emelő konzolt is külön vegyél. Szerintem még pár év és az új autóhoz külön meg kell venned a négy kereket is. :))

(#168929) aero. válasza Qtya123 (#168928) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Kerdezz meg 10 embert az utcan, tud-e kereket cserélni. 11 azt mondja majd, hogy nem. Ertheto okokbol sporoljak ki. Plusz az assistance szolgaltatasokkal is feleslegesse valt, kihivod, kijon, osszekoszolja magat, te meg mesz a dolgodra. Oregednek nyilvan ez "buzis":D Amit teljesen ertek, es nem szep dolog a Suzukitol, hogy nem emlitettek a tartokonzolt.

[ Szerkesztve ]

(#168930) BigBlackDog válasza aero. (#168929) üzenetére


BigBlackDog
veterán

...tud-e kereket cserélni

Nem ilyenkor kell az assistance-ot hívni? :F

(#168931) Qtya123 válasza aero. (#168929) üzenetére


Qtya123
őstag

Akkor az emberiség megérett a pusztulásra... Ha nekik kényelmesebb egy rakat pénzt kifizetni a trélesnek és a pénzen kívül még szívni az azzal járó logisztikával is, mint megnézni hogyan kell egy kereket cserélni akkor úgy kell nekik.

(#168932) MunezXBK válasza Qtya123 (#168931) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nyugaton ott az ADAC, ÖAMTC, stb.

ADAC 70€/év, még ablaktörlőt is cserél.

(#168933) parandroid válasza Qtya123 (#168928) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jelentős súly egy pótkerék ezekben a méretekben. Minden gram számít a fogyasztási/kibocsátási értékekhez. Ráadásul pont rossz helyen van, a hátsó túlnyúlásban. ;] Mondjuk én a 70-75 kilómmal (most épp a tartomány tetejében) szerintem megengedhetnék magamnak egyet, akár 19-es méretben is.

Munez: 70 eur?!? Nebazz, én 89-et fizetek évente. Vagy ez a társkártya, meg a család miatt van?

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#168934) aero. válasza Qtya123 (#168931) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem egy rakat pénz, lásd, amit Munez írt. Nekem is van, csak a havidíjat fizeted és akár 800km-ről is hazatrélereznek, emellett csak bónusz, hogy a kereked is jönnek és kicserélik. Vagy hoznak üzemanyagot, ha kifogy, meg minden szir-szar.:)
Pl. Autopalyan nekiallnal kereket cserelni? En inkabb kifizetek ra ennyit, hogy ne ott dogoljek meg.

[ Szerkesztve ]

(#168935) hacki87 válasza Qtya123 (#168907) üzenetére


hacki87
senior tag

Nekem innen hiányzik 4 csavar(a képen csak 3 van) csak a helye van meg. ide kéne felcsavarozni a csomagtér tálcát amivel síkra tudod kihozni a csomagtartó alját vagy ha kell a mélység akkor le tudod engedni. az enyém alapból a mélyített verzió azaz nincs ilyen csomagtér tálcám. Gondoltam veszek hozzá és plug and play belekerül. Most rendeltem a Bárditól 4 darab csavart 3800forintért.

(#168936) Qtya123 válasza parandroid (#168933) üzenetére


Qtya123
őstag

Lehet Lexusék akkor ezért tették be a batár nehéz gyári alufelni. Ne legyen túl könnyű a segge és cserébe esztétikusabb és hasznosabb mint a Zsiguliban télen a cementes zsák. :DDD

aero.: Az autópályás indokban igazad van. Szimplán az a rossz, hogy elveszik az embertől a lehetőséget, miközben sokmilliót kiad egy autóra és ahhoz, hogy visszakapd a lehetőségedet fizetned kell. Na mindegy a mai napi rossz irányba halad a világ hőbörgésemnek vége. :U

[ Szerkesztve ]

(#168937) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ma "vezettem" egy ilyen kia pro ceedet :)
Haver rossz helyen állt meg és megkért, hogy álljak vele arrébb.
Már majdnem elfelejtettem a régi proceed után, de ugyanúgy puhák benne a pedálok, de az ergonómia szuper, minden kézre esik, olyan volt, mintha mindig ezt vezettem volna, csak az elektromos kézifék tréfált meg kicsit, mert még sose használtam, kellet vagy 10 másodperc, hogy rájönnek hogyan old :B
Nagyon kéne. :))

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#168938) MunezXBK válasza parandroid (#168933) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lehet, hogy már több, nekem még ennyiért ajánlották.

Amúgy nekem nincs.

(#168939) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Egy ilyen biztonságiöv toldás, mennyire bizotnságos illetve szabályos? :U
[link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#168940) Gombinyó válasza kisza25 (#168937) üzenetére


Gombinyó
őstag

A jobb térded nem vágtad oda? :D Vagy itt más a középkonzol, mint a sima ceedben?

(#168941) Qru válasza Qtya123 (#168931) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudok kereket cserelni de ha mar a ceg fizeti az assitance-ot akkor hulye lennek osszekenni magam. Persze maganemberkent sk cserelek ha ugy van. Tenyleg ra is kene neznem a mankokerek nyomasara...

#nincsbennetarcsi

(#168942) kisza25 válasza Gombinyó (#168940) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem vágtam oda, mondjuk nem állítottam az ülésen és nekem kicsit hátra volt tolva

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#168943) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

17. kerületben átvizsgáláshoz tudtok ajánlani valakit? :R

(#168944) stickermajom válasza Qtya123 (#168936) üzenetére


stickermajom
addikt

Astránál pl. választható volt, én felárat fizettem a teljesértékű pótkerékért. Amit mondjuk utólag bánok, mert azt senki nem mondta, hogy így a rolónak kialakított helyet bukom a csomagtér padló alatt.

(#168945) Reggie0 válasza Qtya123 (#168922) üzenetére


Reggie0
félisten

3D nyomtatni kell azt jolvan :)

(#168946) Qru válasza DonThomasino (#168939) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mire szeretned hasznalni?

Pl gyerekulest nem rogzitenek toldassal de ha csak arra kell h ne jelezzen a be nem kapcsolt overt arra jo (bar nem szabalyos).

#nincsbennetarcsi

(#168947) DonThomasino válasza Qru (#168946) üzenetére


DonThomasino
veterán

Szar helyen van a mostani, és elég kopott is,
az se nagy baj ha nem jelez.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#168948) cappa72 válasza DonThomasino (#168939) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem a megnevezése tetszi:
"1db autó biztonsági övcsipesz univerzálisan állítható biztonsági övhosszabbító biztonsági övkártya-tartó dugó csattal biztonsági övcsipesz-hosszabbító fedél automatikusan a terhesség számára"
Google fordítós áliéxpésszés hirdetés.
Amúgy szerintem kényelmetlen lehet, mert merev toldás. (méretét tekintve pont e lengőbordát fogja nyomni, hát nemt'om....) Vészmegoldásnak gyorsba' lehet, hogy jó. (esetleg méretesebb emberek is megmondják majd a véleményüket.
Terheseknek meg teljesen mást szoktak venni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#168949) #89309696 válasza Magnum_ (#168909) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szóval titokban focvissel találkoztál. :P

(#168950) kisza25 válasza Qru (#168946) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Pedig pár autóban nem számoltak a gyerekülésel, mert nagyon rövid az öv több autóban is

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.