Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136701) Qru válasza rbalint88 (#136671) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tegnap ültem egy E92-ben abban csak pár m után írja ki a szintet. Az Alfa kiírta egyből?

#nincsbennetarcsi

(#136702) MunezXBK válasza Mágus2 (#136699) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem Tornadorhoz kellene, a légkulcs csak extra.

Előbbihez 500 literest írtak, de az 2000€-nál kezdődik.

(#136703) rbalint88 válasza Qru (#136701) üzenetére


rbalint88
addikt

igen, gyújtásnál/indításnál írta rögtön. sőt, még azt is jelezte, ha kiégett egy izzó (igaz nem kiírta, hogy melyik, csak világított egy ikon, de az is nagy segítség a semmihez képest), ezt pl az A4 nem tudja.

(#136704) K Norbi válasza tboldi (#136697) üzenetére


K Norbi
addikt

Én ezzel közlekedek [link] [link] ;]

(#136705) #89309696 válasza Qru (#136701) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ezt még a Megane is tudja. Én azon csodálkozom, hogy egy mai autó nem tudja. Ezért kezekre kellene rácsapni jó erősen...

(#136706) hroberto válasza rbalint88 (#136703) üzenetére


hroberto
veterán

Az izzót már a Grande Punto is jelezte.
Az olaj szintet meg a Peugeot 206.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#136707) Qru válasza rbalint88 (#136703) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah az E92-nél szopó mert nincs is nívó szóval necces kicsit...

Kormi is kiírja ha egy izzó kimegy. Bezzeg a Subaru, az semmit nem ír ki csak a fogyasztást. :DDD

Fehér Farkas Szándékos a dolog, minél kevesebb infóval "terheljék" a usert. Én pl az olajhőfok kijelzést is jó néven venném.

#nincsbennetarcsi

(#136708) bitpork válasza rbalint88 (#136703) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a4 nem tudja jelezni a kiégett lámpát? Ne már , nekem tegnap Max a rádugott 9000 éves utánfutón megmondta melyik oldalon melyik lámpa ment ki.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#136709) MunezXBK válasza hroberto (#136706) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Izzót a 94-es Omegám is.

(#136710) rbalint88 válasza Qru (#136707) üzenetére


rbalint88
addikt

"minél kevesebb infóval "terheljék" a usert"

az oké, de akkor lehetne easy mód és advanced mód, az első csak annyit mond, hogy "haladéktalanul állítsa le a motort", "keressen fel egy szervizt", a haladó meg kiír mindent, ahogy kell.

(#136711) Richard! válasza rbalint88 (#136703) üzenetére


Richard!
addikt

Ha az enyém kiírta, hogy kell neki izzó, akkor a tiédnek is ki kellene... :K

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#136712) bitpork válasza rbalint88 (#136710) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Advanced meg láma mód a júzer akkor is telibefoscha :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#136713) Integrale válasza #89309696 (#136705) üzenetére


Integrale
veterán

Szarolasz 1980-bol kiirt minden szart. Automata digitalis klimaval es tarsaival.

"Bad reklám is reklám too"

(#136714) bitpork válasza Integrale (#136713) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A szarolaszban akkor minden Bosch volt - és fordítva :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#136715) Integrale válasza bitpork (#136714) üzenetére


Integrale
veterán

Nem, Magnetti Mareli volt benne minden.

"Bad reklám is reklám too"

(#136716) Gaben92 válasza rbalint88 (#136710) üzenetére


Gaben92
őstag

Az a baj ezzel, hogy hol húzod meg a határt. Hajón eredetileg csak annyit mutattunk meg, hogy alarm/fault van, mert túlleptük a limitet. Tudni akarták, hogy “na jó, de mégis mennyivel”. Mikor meglátták, hogy a hybrid rendszer azért ment hibába mert 600A-t vettünk le az akksiról (mellesleg 1000V-os hálózat) akkor a chief engineer boldog volt de a a kapitány már annyira nem. :DDD (Itt megnyugtatnék mindenkit: Direkt lett túlterhelve hibatesztelés miatt, azóta is köszöni jól van.)

Kétélű kard ez is. Nem hozzáértő emberre rohadtul rá tudja hozni a parát a túl sok infó.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#136717) Richard!


Richard!
addikt

Napi román megvolt már?
"A jármű egy másik, utasokat is szállító kisbuszt vontatott, ami után egy nagyméretű utánfutó volt kapcsolva."

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#136718) bitpork válasza Integrale (#136715) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A 86-s alfámban minden bosch volt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#136719) hacki87 válasza Richard! (#136717) üzenetére


hacki87
senior tag

Szombat M0 Szigetszentmiklós

(#136720) Szoszo94 válasza kisza25 (#136691) üzenetére


Szoszo94
őstag

Tanksapkán ilyenem volt a Passat B4-en :D
Lexusra azért matricákat már nem ragasztok, de arra a kocsira illettek az ilyen f@szságok :DDD

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#136721) Integrale válasza bitpork (#136718) üzenetére


Integrale
veterán

Belteri elektronika jelentos resse biztos, hogy Magneti Marelli volt abban is, ossze vissza varialtak ezekkel, klinapanel MM gyartmany, oracsoport Carello stb stb
motorvezerlo motorfuggo.

"Bad reklám is reklám too"

(#136722) rbalint88 válasza Richard! (#136711) üzenetére


rbalint88
addikt

aztán mégse :) mondjuk ez BC nélküli verzió, lehet annak is szerepe van ezekben. de mióta megvan, azóta ki volt égve a két hátsó szélső helyzetjelző, most cseréltem őket, nem sípolt érte. igazából tegnap focvisnál kíváncsiságból megnéztük, hogy van-e egyáltalán izzó benne, akkor derült ki, hogy van, csak ki van égve.
de amikor a tompított, aztán a helyzetjelző ment ki elől, azért se szólt.
ennek örömére az indexizzókon kívül (mert az nem volt már itthon) mindegyik izzót kicseréltem most a hátsó lámpákban.

bitpork: de Max mindent IS tud. az enyém még nem ennyire can-busos, a B7-től már sokkal modernebb az elektronika. abban csomó mindent vagcomban lehet állítani, amihez az enyémben még forrasztani kell vagy plusz elektronikát beépíteni. pl a B7-ben a gyújtásra kapcsolódó tompított egy beállítás a vagcomban, az enyémben meg forrasztani kellett hozzá.

(#136723) hülyegyerek válasza Tsebacsi (#136629) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ezért kellett volna Civicet venned :K

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#136724) stickermajom válasza rbalint88 (#136722) üzenetére


stickermajom
addikt

A Tiednek az E46 volt a tesója BMW vonalon, ugye? Érdekes, mert az tudta a figyelést, illetve elég sok mindent fel lehetett rá programozni.

(#136725) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Ha már autómatrica/dekor/stb.:
A múltkor egy ismerősöm megkérdezte, hogy dízel e a Civic. Akkor eldöntöttem, hogy rendelek egy ilyet :
ebay alert
Az USA modelleken gyárilag rajta van, és még jól is néz ki. Szerintem az ilyesmi dekor bőven elmegy.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#136726) stickermajom válasza hülyegyerek (#136725) üzenetére


stickermajom
addikt

Én nem kértem a 'Turbo' feliratot az enyémre, mert szerintem rémgagyi. :D

(#136727) Peter.70 válasza stickermajom (#136726) üzenetére


Peter.70
őstag

Nehogy versenyezni akarjanak Veled. Így azt mondják, hogy " ááááá ez csak egy sima Astra, úgy is lenyomom " :DDD

(#136728) sugarforce válasza hülyegyerek (#136725) üzenetére


sugarforce
őstag

ne mutogass ilyet, mert a végén megrendelem a civicre az ivtec matricát a hátsó szélvédőre (lekopott) ;]

(#136729) Elektrosokk válasza Integrale (#136692) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ehhez még passzolna is. :D nagy kár érte. :O

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#136730) Tsebacsi válasza hülyegyerek (#136723) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezért IS :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#136731) gzbotii válasza hülyegyerek (#136725) üzenetére


gzbotii
veterán

És miért kérdezték meg, ennyire füstölt:

Vagy csak traktor hangja van?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#136732) Qru válasza rbalint88 (#136710) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A haladó szintre ott az obd. Rádugom és kiír minden hőfokot (olaj, víz). :D

#nincsbennetarcsi

(#136733) Tsebacsi válasza gzbotii (#136731) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ej-ej, há mer dízeles a nyomatééék :)) :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#136734) #89309696 válasza Tsebacsi (#136733) üzenetére


#89309696
törölt tag

A dízel fasza.

(#136735) sutszi válasza Tsebacsi (#136733) üzenetére


sutszi
veterán

Tegnap egy kb pár éves X5-öt láttam piros lámpánál megindulni. Akkora kék füstöt pottyantott ki indulásnál, hogy szinte tapintható volt. Mikor odaértem(én gyalog voltam) éreztem ezt a "salétromos" szagot... Blöe...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#136736) Tsebacsi válasza sutszi (#136735) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Most egy ilyenre (YT Alert) függtem rá, csak még nincs 5 nyertes számom vagy 5+2 az eurojackpotra :((( Hétvégi játszósnak kéne, ilyen melegben irány a balaton, azt élvezném ahogy leég a fejem a napon :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#136737) bitpork válasza sutszi (#136735) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk én spec itt Szögedébe több motorolajzabálót látok mint koromokádót. És tényleg az újabbak között van nagyon sok kék és szürke füstös!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#136738) Magnum_ válasza #89309696 (#136614) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:R

Kicsuszott az autos totyik az oldalso, utoljara latogatott topikok kozul, igy kimaradt - a buntetes lejarta ellenere, jeleztek, hogy hianyoltal, thxthxthxthx.

I humbly and respectfully decline™

(#136739) Johnny_vT válasza Magnum_ (#136738) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Jó, hogy itt vagy.

Javítás, kárrendezés megoldódott?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#136740) Magnum_ válasza Johnny_vT (#136739) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:R

Az gyorsan megoldodott, koszonhetoen annak, hogy rogyasig van a hazai piac bontott astra elemekkel, gtc + cabrio is van boven angliabol. A ket kuszobot is fenyeztettem akkor mar, volt pici rozsda kezdmenyezodes. Igy most oke. Sot, kockas racsos hutoracs kerult fel. Jol nez ki.

DE! Az illesztes nem lett szep elol, pedig elmondas alapjan sokat sakkoztak vele. Mar megszoktam, ugyse szabad draga auto ide sin citybe.
A biztositon lepodtem meg, semmi kommunikacio, 1 hettel a bejelentes utan felhivtam, hogy sos kene a penz, a karfelmero altal mondott osszeget el fogom fogadni, csak haladjanak. 3 napra ra a semmibol utaltak. Alahuzom: semmi egyeb kommunikacio. 400.000ft.
Azota kapott egy alu pedalszettet + volt egy masik kormanyom, amit Alis "bőrrel" unraboroztem, egesz szep lett, fel kene rakatbom. Vagy raknom. Nem tudom, van-e szerszamom hozza. YT videot mar megneztem.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#136741) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ford Puma 2019 - TC

#nincsbennetarcsi

(#136742) Mágus2 válasza Tsebacsi (#136736) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kicsit utána néztem a ford motorok problémáinak. Ha érdekel megosztom. ;)

Az olajszűrőház szokott gondot okozni, amiatt van kevés olajnyomás, nálad is ez okozhatta a gondot. Amíg nem esik 1 bar alá, addig nem jelez semmi. Általános igazság a motorkra, hogy 1000 fordulatonként kell 1 bar olajnyomás a megfelelő kenéshez, hűtéshez. Ha mondjuk pályatempónál 3000-ret forog, akkor kell neki 3 bar olajnyomás. Na most, ha csak 1 bar alatt sír és méndjuk megvan az egy bar, az alapjáraton elég, de fordulaton már erősen kopik minden. Akár egy út alatt is le tudja magát darálni a motor. Nem volt nálad alacsony olajnyomás jelzés, ebből arra következtete, hogy a riasztási érték felett volt az olajnyomás.

Még addig nem jutottam el, hogy az olajszűrőházban mi okozza a gondot. Sok gyártó ide rakja a nyomás határoló szelepet, ami hidegen kinyit, hogy ne menjen 7 bar fölé a nyomás. Ha az megszorul, akkor nyitva marad és elszökik a nyomás mellette, amikor bemelegszik a motor. Ahogy melegszik esik a nyomás, jelentősen. Hidegindításkor kb 4 bar olajynomás szokott lenni egy egészséges motorban alapjáraton. Ahogy melegszik, ez a nyomás leesik 1,5 bar környékére. Ezért szokták meleg motornál mérni, a motor gyártók előírják a méréshez szükséges minimum 80 fokos olajhőmérsékletet. HIdegen hiába lesz jó, melegen már nem biztos, hogy megfelelő.

Többen panaszkodtak alacsony olajnyomásra, amit a márkaszerviz az olajszűrőház cserével orvosolt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#136743) Qru válasza Mágus2 (#136742) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Engem (is) érdekel. :K

#nincsbennetarcsi

(#136744) Tsebacsi válasza Mágus2 (#136742) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jöhet, minél előbb szabadulni kell tőle ha kuka az egész :)) :DD

(#136740) Saint_: Welkám bekk, ahogy olvasom sok upgrade is volt az autón, az illesztési hibákat sajnálom, ha megnyugtat (láttad anno) itt is van 1-2...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#136745) Johnny_vT válasza Magnum_ (#136740) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Melyik biztosító volt ez? Felhívom őket én is, hátha...

:DDD

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#136746) Magnum_ válasza Tsebacsi (#136744) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Sot, meg a valtozsakot es a valtogombot is megfestettem borfestekkel a szabadsag alatt, az is szep lett. Ezert is kellene felpattintani a masik kormanyt.

Johnny: Union. Egyebkent nekem.ez igy oke volt. Gyorsan jott a karfelmero (en is mehettem volna hozza, akkor meg gyorsabbett volna), nagyon normal volt, szepen is szamolt az auto allapota miatt, kaptam egy karszamot, 1 telefon es csengettek. Persze nekik.is jobb volt.igy, ha szamlasan akartam.volna, netan szakszervizben, nekem kellett volna csilliardokat fizetni ra a karonszerzes tilalma miatt. Ha a kuszoboket nem talalom ki menet kozben, akkor 5 napon belul kesz. Igy 10nap lett azzal, hogy sos, de nem annyira.

Kaptam.kolcson egy 2009es auris hibridet. Unalmas es csunya DE zsenialisan jo technika, a cvt is bejott (a motorbogetes ellenere)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#136747) MunezXBK válasza Magnum_ (#136746) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Volt bandázás, otthon is voltam, jöhettél volna.

(#136748) Magnum_ válasza MunezXBK (#136747) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ja, Qru irta (mas csatornan), en nem tudtam, egyebkent balatonon voltam akkor.

I humbly and respectfully decline™

(#136749) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Na kicsit még gyilkolom a mobilnetes tagokat: 2019 Focus ST

Akkor ne adjam el érte a vesém? Olyan jó hangja van :O

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#136750) aero. válasza Tsebacsi (#136749) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

huh, ez nekem bentről már-már nagyon SoundRacer :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.