Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134051) Jorus válasza Tsebacsi (#133998) üzenetére


Jorus
nagyúr

Városi araszolás a dugóban, és pár padló M7 érdi emelkedőn. Többre gondoltam látatlanban.

Igaz, ECO módban van (bár ez nem jelent semmit, csak javasolja, hogy 1.900 körül váltsak el), gyűjtöm a turbinaleveleket vagy mik azok. Persze nem szándékosan. :) Ezt a Start-Stop-ot te használod egyébként?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#134052) Tsebacsi válasza Jorus (#134051) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kézisként ezzel a motorral az nagyon jó! Kéziben jobb a start-stop azt mondják, automatán halálos tud lenni, mert lassan adja vissza a hajtást a váltónak, míg kézinél csak kuplungolsz és már röffen is.
Majd a hangjáról egy pár másodperces videjót pls, hogy néha este elalvás előtt megnézzem és szépeket álmodjak ;) :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#134053) Declare válasza Tsebacsi (#134048) üzenetére


Declare
őstag

Hat nem tudom, engem alapbol zavar az mostansag, hogy mindenki raallt erre a "sport" temara. Regen is voltak sportos verziok, de akkor abban volt is valami....de ma mar minden tipusbol van egy "sport" verzio, ami kb annyit takar, hogy a full alap autot agyon pakoljuk spoilerrel, befestjük pirosra az alap feknyergeket, rakunk ra hanggeneratort es igy kapunk egy "sport" valtozatot +500k huffal dragabban a konfiguratorban, aztan lehet fesziteni a balahanal a dugoban a 130-150 loerös "sportautoban". Szerintem szomoru, hogy ennyire latszat vilagban elünk es semmi nem szamit csak a kinezet. :(

(#134054) Zizmand


Zizmand
aktív tag

Sziasztok

Ha az akksit szeretném tölteni az autóban, akkor érdemes levenni az akkusarukat az akksiról ugye? (Lidl féle töltőt használnék)

(#134055) Doki16 válasza Zizmand (#134054) üzenetére


Doki16
addikt

Nem kell levenni, nyugodtan töltheted rajta. Főleg a mai modern autóknál már egyenes káros tud lenni ha lekötik róla az aksit.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#134056) Tsebacsi válasza Declare (#134053) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Valahol igazad van, valahol nincs :) (Szerintem!) Tény, hogy mostanában túl sok a sportosnak látszó autó. Ez azért van, mert régen valóban volt egy sport és egy alap verzió. A Sport ugye sokkal jobban szokott kinézni. Apu is akar olyan szép autót, de anyu nem engedi a 200 lovat, mert mindmeghalunk. Apu szomorú, max bontóból szerez lököst, szoknyát, legalább kicsit jól nézzen ki. Ma már van sportosnak látszó autó, aminek hála a 100 LE-es Jazz is lehet Mugen kit-es, és mekkora marha jól néz ki, a tulaj meg tojik rá, hogy nem megy 5s alatt 0-100-at, de a verda az olyan, hogy öröm ránézni. Ennyike :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#134057) sutszi válasza Tsebacsi (#134056) üzenetére


sutszi
veterán

Mondjuk ez a "de anyu nem engedi a 200 lovat, mert mindmeghalunk." dolgot sose értettem... fel ennyi lóval is frankón ki lehet kenődni a szalagkorláton, vagy meg lehet csúszni egy kanyarban... Nem ezen múlik...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#134058) Qru válasza Zizmand (#134054) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne vedd le, úgy töltsd, hogy rajta hagyod a sarukat.

#nincsbennetarcsi

(#134059) Qru


Qru
MODERÁTOR

Megszavazták: [link]

Budapesten, szomgriadókor Euro5-nél rosszabb dízelek kizárva.

#nincsbennetarcsi

(#134060) sutszi válasza Qru (#134059) üzenetére


sutszi
veterán

+ dugódíj

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#134061) Zizmand válasza Qru (#134058) üzenetére


Zizmand
aktív tag

+ Doki16
Köszönöm a segítséget. :)
Annyira azért nem mai autó, 2002-es Passat.

[ Szerkesztve ]

(#134062) SzlobiG válasza Qru (#134059) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát ez remek, még kevesebbet fognak érni a dízelek. :D

(#134063) Tsebacsi válasza Qru (#134059) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az 5-ös még mehet? Jól értem?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#134064) molnarpeter válasza Tsebacsi (#134063) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Benzin: Euro 2 és alatta tilos, Euro 3 és felette mehet
Dízel: Euro 5 és alatta tilos, Euro 6 mehet

(#134065) momo2828 válasza Tsebacsi (#134063) üzenetére


momo2828
tag

Az Euro 5 már nem.

(#134066) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Hehe lehet akkor az öregem megszívta a mercivel :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#134067) focvis válasza molnarpeter (#134064) üzenetére


focvis
veterán

A V60 PHEV az minek számít ilyenkor?
A dízeles fele Euro 5; a villanyos fele Euro végtelen. Ha lemerül az akksi, akkor gázolaj hajtja.

(A csúcsszuperEuro 6-os Golfomért csak holnap megyek.)

[ Szerkesztve ]

(#134068) Declare válasza Tsebacsi (#134056) üzenetére


Declare
őstag

Inkabb arrol szol ez szerintem, hogy szeretnek sportautoban ülni, de nem tehetem, hat akkor veszek egy olyat, ami kivülröl ugy nez ki mint egy sportauto es ezaltal majd menönek tünök, bar nem vagyok az. Szvsz gaz.

Azert mert nem engedhetek meg magamnak egy sportautot, hat basszus, erezhetem magamat jol egy 100 par loerös, sportosabb karakterü autoban, mindenfele spoilerek, diffuzorok, piros feknyergek nelkül is, egy diszkret sportcsomaggal, hanggenerator nelkül is nem? :) Kicsit ez a nagyravagyas, meg masnak megmutatni dolgok kevereke es ezek nekem nem szimpik....talan ezert irrital ez a "sportauto örület". :))

(#134069) aero. válasza focvis (#134067) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A V60 PHEV az minek számít ilyenkor?

Kihagyott lehetőségnek

*zöldrendszám miatt free to go szerintem

[ Szerkesztve ]

(#134070) barnam_ válasza focvis (#134067) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem a forgalmiban lévő környezetvédelmi besorolást nézik. (nem tudom mi felel meg az euro6-nak)

2017-ben volt utoljára szmogriadó emlékeim szerint, úgyhogy annyira nem kell ettől parázni.

(#134071) molnarpeter válasza focvis (#134067) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hibrid mehet ugyanúgy mindegyik legjobb tudomásom szerint, Prius 1-től i3 REX-ig szabadon :)

(#134072) Qru válasza Tsebacsi (#134066) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mi is Kormival.

#nincsbennetarcsi

(#134073) molnarpeter válasza molnarpeter (#134071) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link]

"a forgalomkorlátozás nem érintené az 5-ös környezetvédelmi osztályú (vegyes hibrid, csak gázüzemű, csak elektromos meghajtású) gépjárműveket"

(#134074) Elektrosokk válasza Tsebacsi (#134066) üzenetére


Elektrosokk
addikt

gázt bele és akkor mehet! ;] már ha benzines...

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#134075) Jorus válasza Declare (#134068) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nagy piaca van pedig az S-lineoknak, ST-Lineoknak, M-Packeteknek. Mondjuk oké, van, aminek van értelme, de az ilyen autók azért szemöldök-vonósak: 116i M-packet brutális 136 lóval vagy egy AMG Packetes GLC egy 170 lovas dízel csettegővel.
Szentem, ha a BMW K-EUR-ban piacra dobna limitált szériás 710L-eket, tuti vinnék, mint a cukrot. A bilétát leszedni 4 perc, és van egy 750L-ed, csak most nem akarsz gyorsan menni. :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#134076) focvis válasza aero. (#134069) üzenetére


focvis
veterán

:C

Nemtom, hogy leírtam-e itt, hogy 5 db D6-ot megnéztem; 4-et kipróbáltam; 3-ra alkudtam; 2-től úgy váltam el, hogy majd másnap...

Az egyik esetben, amit már 2-3 héttel korábban is megnéztem - ez volt amúgy az első amit megnéztem - még bizonytalan voltam a típusban, aludnom kellett rá. Másnap délben már elkelt. Előtte min. egy hónapja a kereskedésben állt. Ez 3,9 m Ft volt.
A másik esetben elég komolyat nyomtam lefelé az áron; itt az eladó várt még egy másik vevőt másnap délelőttre; hívom másnap 13:30-kor, hogy mi a helyzet; megvette a másik többért. Ez 4,7 m Ft lett volna, fullosan felszerelt.
A harmadik amire alkudtam, az 4,4-ben állt meg, de erre azt mondtam, hogy akkor inkább a 4,7-es, mert fullos.
Mindez 48 óra alatt.

Na, amikor a másodikkal beszéltem és mondta, hogy eladta, akkor tele lett a hócipő; fogtam magam, hogy elmegyek megnézni a kiszemelt GTI-t. Erre bemondtam egy számomra jó árat, picivel felette megállapodtunk.

Szóval senki sem mondhatja, hogy nem próbáltam meg. [pont]

A GTI majd megy a hahura, én meg újfent futok egy D6 kört.

Szerk: Kinéztem egy szép A7-et is, azt is meglátogattam, kicsit alkudtam rá; szvsz meg tudtunk volna állapodni. De ahogy egyre többet nézegettem az autót - ami elég szép állapotú volt - kezdtem egyre inkább elbizonytalanodni, hogy hogyan fogok én ezzel otthon ráfordulni a garázsra, hogyan fogok besasszézni a parkolóhelyemre, hogyan fogok a szüleimnél parkolni vele a kapubejárónál úgy, hogy ne lógjon ki a feneke az úttestre. Nagggyon hosszú és széles vas; inkább nem cumizok vele.

[ Szerkesztve ]

(#134077) aero. válasza focvis (#134076) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Volvo topikban vett valaki a múltkor, de nem egyszerű kör, én is belátom. Azt hiszem az Hollandiából került elő végül. Nem is tűnik érdemesnek venni olyat, amit már ismeretlen nepper behozott, inkább a saját út a célszerű.

Jorus: Lehet nevetni azon a 116i M-Packetten, az esetleg nem zavarna, hogy autópályán kívül úgy megenne Subarustól együtt, mint a huzat? :D

(#134078) molnarpeter válasza aero. (#134077) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Itthon is van olyan kereskedő, akinél az egyik fő holland importos portékája a felhozatal. Összességében a TC cikke után teljesen lerabolták a hahut, jobb is, hogy eltolódik a vásárlás :)

(#134079) Tsebacsi válasza Declare (#134068) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A felszereltségi csomagokat nem mi állítjuk össze, hanem az "okos" szakember valahol, hogy adott régió mit kapjon, mi ott az "igény". Én ugye azért vettem Focust, mert az ST-line csomaggal mérhetetlenül jobban nézett ki, mint egy sima Titanium vagy Trend csomaggal, és mérföldekkel jobban mint egy Astra kombi. Akkor én most nagyra vágyok vagy azt vettem ami nekem tetszett??? Az én hibám, hogy a sportos kinézet tetszik?
Értem hogy neked bántja a szemed, de a világ az igények kiszolgálásáról szól. Szerintem Te is a szebb A4-es audit vennéd S-line csomaggal, nem a fapad kinézetűt, ha mégsem, az nem az én szegénységi bizonyítványom, hanem a te egyéni igényed. Szerintem ezt gondold át mielőtt kvázi engem is most nagyravágyási meg mutogatási ingerekkel ostorozol.

(#134076) focvis: Ugyanúgy jártál, ami miatt én is rühellek használt autót venni. Ha megtetszik valami, másnap megnézed, negyedik nap vinnéd átnézetni (mert basszus melózom, nem tudok csipcsup eljönni csak úgy) már elvitte egy másik faszi, vagy pedig egy szellem fórumtag aki csak readonly, és lesi a jó vételeket amiket ide betolunk. Amúgy nálad az IS volt a bibi szvsz, hogy a TC-s cikk miatt rárepült a sok gennyláda is, többek közt a nepperek.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#134080) kisza25 válasza Tsebacsi (#134079) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azért a te autód nem is 1,4 szívó, hanem alapból 150-ló, jelenleg meg 200 ló környéke, azért az már sportos, szerintem (nem sport)
A tipo-t én szeretem, de alapból többet mutat, mint ahogy megy és van belőle sport, ami még sportosabban néz ki, de megveheted az 1,4 szívóval és sokan meg is fogják, mert jobban néz ki.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#134081) Jorus válasza aero. (#134077) üzenetére


Jorus
nagyúr

Má mivel? A 8.5-ös 0-100-zal? A 116i-vel szentem semmi gond nincs, a kivagyiság viszont mosolyogtató - erre utaltam.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#134082) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Autóra esett egy dél-afrikai férfi, majd meztelenül a Kálvin tér felé sétált . :DD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#134083) focvis válasza Tsebacsi (#134079) üzenetére


focvis
veterán

Elővigyázatosságból nem linkeltem be egy autót se ide. Főleg nem a GTI-t. :)
Gennyládának se neveznék senkit, a neppert se. Utóbbiak szerintem nem innen tájékozódnak.

(#134084) Tsebacsi válasza focvis (#134083) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jogos kicsit túloztam, ma kicsit feszített a délutánom :((( A nepper persze nem innen, de ilyenkor indul be az olcsón megveszem magántól drágán adom tovább effektus ami viszont szégyen...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#134085) aero. válasza Jorus (#134081) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem, kanyarban, mondtam, hogy a pályát ne számítsuk:) és amúgy tök jó dolog egy ilyet terelgetni, tehát mi a kivagyiság alapja? Merthogy a nevével ellentétben tud is.

Ez régen is így volt, nem értem az egész témát, hogy jött elő. A 90-es évek elején is volt rendelhető M pakett, és mennyivel jobban is néz ki, mint a sima SE (akkor még ez a kettő volt). Azok sportos autók voltak, most aligha rúghatnak labdába egy családi autó mellett is. Akkor mi a definíció? Csak 300 lóerő kaphat már sportos kinézetét? Egy E87 M pakett viccesebb, élettelen szívóval, nehéz kasztnival, 11 körüli 100as sprinttel, az F20 már aligha. És és és ... Mennyivel jobban néz ki, mint anélkül. Oké, a Luxury meg az Urban line már jobb irány,mint az SE, de M-mel jön ki igazán. Szerintem túl van ez gondolva, meg részben az m pakettes e36 316-os boyrészerek által megbélyegezve.

[ Szerkesztve ]

(#134086) Jorus válasza aero. (#134085) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jó-jó, de mondjuk tőzeglápon hogy lemaradna már. :)
Egyébként ez az egész nézőpont kérdése, engem például sosem érdekelt a külcsín, csak a belbecs. Szal sokkal szívesebben megyek egy nem feltétlenül jól kinéző, de erős motorral, jó hajtással, váltóval, felfüggesztésekkel szerelt autóval, mint egy szoknyás, nagykerekes, fóliázott, kamu-diffúzoros, de alapmotorral szerelt kivitellel. De persze nem vagyunk egyformák, és az egyértelmű, hogy van igény a csecse kiegészítőkre.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#134087) aero. válasza Jorus (#134086) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

nem feltétlenül jól kinéző, de erős motorral, jó hajtással, váltóval, felfüggesztésekkel szerelt autóval, mint egy szoknyás, nagykerekes, fóliázott, kamu-diffúzoros, de alapmotorral szerelt kivitellel.

Ilyen már szvsz nincs. Minden új autó tele krómmal, zongoralakkal, műanyag betétekkel, a lámpákat, hűtőrácsokat külön tervezőcsapat tervezi, a kipufogó, amiről régen gyerekként az autó "baszóságát" határoztuk meg az egy filléres, majdhogynem sorjás króm hatású műanyag. Egymást majmolják, kategóriákat szüntetnek meg, sorra adják ki ugyanazt a szart, minden méretosztálybeli lyukat felöntve, mert "erre van igény". Kedvencem a VAG, akik kifosták ezeket a semmiben különböző városi zsebcirkálókat, ami a szememben szándékos környezetszennyezés kimerülése. Ala T-Roc, T-Cross, Arona, Karoq.

(#134088) Jorus válasza aero. (#134087) üzenetére


Jorus
nagyúr

True, ezt én is így látom az új autók piacán.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#134089) grizlisandor válasza Jorus (#134075) üzenetére


grizlisandor
addikt

A Mergát azt tesák kereskedése hirdeti. :DDD

(#134090) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ugye nem volt még? Képek: Újabb horrorvontatmányt fogtak a rendőrök

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#134091) Qru válasza aero. (#134077) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Max fogyasztasban nyomja le a foscsi 1.6-os Bmw, semmi masban.

#nincsbennetarcsi

(#134092) -v- válasza Jorus (#134081) üzenetére


-v-
addikt

116i

Azzal amúgy vigyázni kell, mert van benne "némi" tuningpotenciál :D [link] ha valaki ráakasztott egy csipszet, 230 ló meg 300Nm már elég jól viheti.

(#134093) -v- válasza Tsebacsi (#134079) üzenetére


-v-
addikt

Akkor én most nagyra vágyok

Persze, semmi gond, tudjuk azért vettél ST line-t mert meg akarod mutatni ;]

(#134094) aero. válasza Qru (#134091) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hidd el, esélye sem lenne a mátrában, vagy pályán a Subarunak. A kakucson is kikapna. Pénzt is tennék rá, de erre sosem kerül sor. :)
Nem kifejezetten erről van szó, hanem azért az mégiscsak egy 245 lóerős Subaru, ez meg egy 136 lóerős kis "fos", így valamennyire mégiscsak jogos a sportos kifejezés. A Subaru gyári értéke mi? Valami 8+ rémlik, szerintem 7 elejébe bőven belefér a 100, utána meg nagyon kijön a lóerőtöbblet a súly ellenére is, tehát esélye sincs a BMW-nek, ahogy kanyargós részen a Subarunak sem. Ámen. :R

[ Szerkesztve ]

(#134095) Qru válasza aero. (#134094) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

272 lo Jorus Subaruja, es 1.5t (az csak +200 kg) csak mondom.
Barhol-barmikor elkenne a 116i-t, meg szeria allapotban is.

Amugy allom a fogadast, szerezz egy 116i-t es megnezzuk. :))

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#134096) SzlobiG válasza -v- (#134092) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez elvileg a faxa prince féle motor, de már néztem én is, hogy mekkora tartalék van benne, druva.

(#134097) -v- válasza Qru (#134095) üzenetére


-v-
addikt

118i van a drivenow-nál :D

(#134096) SzlobiG: persze, szétesik amúgy gyári teljesítményen is :D

[ Szerkesztve ]

(#134098) Qru válasza -v- (#134097) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na, alakul az is 136 lo. :C

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#134099) aero. válasza Qru (#134095) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem tudok szerezni. :)
Amúgy nem vérre menő harcot szerettem volna a két autó között, hanem hogy kezeljük helyén mit hívunk sportosnak, meg mit nem. Hiába 116i a neve, attól még szerintem hívható sportosnak, de semmiképp nem lenézendő. 20 éve egy ilyen erős autó azért jónak számított, az erő mértékegysége meg az élményfaktor pedig ugyanaz maradt. Csak közben már minden 500 lóerős és 200 ló alatt a boltba sem érdemes elindulni. :)

Az más, hogy mikor a Subaru motorja még pöccre indul, abból az N13-ból éppen akkor öntenek valami mást.

[ Szerkesztve ]

(#134100) Elektrosokk válasza -v- (#134097) üzenetére


Elektrosokk
addikt

" 118i van a drivenow-nál :D "

pont ezt akartam írni, de végül nem mertem ;] :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.