Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134451) trialboj válasza kisza25 (#134448) üzenetére


trialboj
őstag

Ilyenkor a gumival lehet trükközni, vagy az autó pont olyan kell legyen mint a gyári ? Pl nem dobálhatnak ki belőle hátsó ülést, vagy lecserélni a felnit szélesebb gumikkal? (cikket nem olvastam, de a pályát szeretem)

(#134449) EQMontoya
Családi autó volt, ő vezette legtöbbet. Az autó felállt a trailerre volt fékerő, szerintem csak nem akarta tudja beismerni hogy lecsúszott a lába, vagy bealudt.

Engem megnyugtat hogy a fék rendben volt, és fékhiba nem fordulhat elő egyik kanyarról a másikra, még akkor sem ha 15 éves autóról van szó.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#134452) molnarpeter válasza EQMontoya (#134449) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Törtek úgy GTK-ra teherkocsinkat, hogy az utcán parkolt, lelkileg feldúlt kezdő sofőr fék helyett a gázt taposta :(((

(#134453) Integrale válasza molnarpeter (#134452) üzenetére


Integrale
veterán

Nekünk is, nyíl egyenes úton beleszállt egy csaj, mert egy legyet vagy mit hessegetett és nem figyelt.
Épp ebédelni készültünk, nagy csattanás, megyek ki, na mondom fater, te hova álltál, mert egy fehér Skoda áll a piros Lancia helyén. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#134454) Szada85 válasza kisza25 (#134448) üzenetére


Szada85
aktív tag

Fura, mert a cikkben azt írják, van csö benne (videót még nem néztem meg):

"A jelentős súlycsökkentést a hátsó ülések és a kárpitok egy részének kiszerelésével érték el, ezen kívül bukócső került az autóba, aminek az aerodinamikáját és a futóművét is átdolgozták."

De a Nordschleife videókon látszik, hogy aki törzsvendég, és köridöben is a jobbak között van, azok nagy része már pályára épített, csövezett gépekkel mennek.

(#134455) kisza25 válasza Szada85 (#134454) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Lehet hátul be van csövezve, a kamera állásából nem látszik egy cső sem

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#134456) rbalint88


rbalint88
addikt

ez egész érdeke kis (józan) projektautó lehetne:[link]

(#134457) barnam_ válasza rbalint88 (#134456) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kár, hogy kombi.
Amúgy szívesen kipróbálnám milyen egy ilyennel menni.

(#134458) stickermajom válasza barnam_ (#134457) üzenetére


stickermajom
addikt

Dehogy kár! #wagonlife :D

Jó kis sleepert lehetne belőle faragni, de azt hiszem egy darabig a kanapén aludnék, ha beállítanék vele.

(#134459) Johnny_vT válasza rbalint88 (#134456) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Mi a vihar, még sose hallottam V5-ös motorról, de ez tényleg az :Y (A múltkor még viccből linkeltem is egy öthengeres csillagmotort mikor ilyesmiről volt szó :D )

A 15°-os hengerszög kivételével paramétereiben elég hasonló az S60-am sorötjéhez, kíváncsi vagyok milyen hangja lehet...

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#134460) tboldi válasza Johnny_vT (#134459) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pedig tudhatnád, hogy a legeslegjobb a világon ez a motor. ;]

(#134461) gzbotii válasza rbalint88 (#134456) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez a VR5 mennyire strapabíró konstrukció?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#134462) aero. válasza tboldi (#134460) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igen, mindent is megver. :D
Én nem látok benne potenciált speciel, inkább egy V70 T5 :K

(#134463) rbalint88 válasza Johnny_vT (#134459) üzenetére


rbalint88
addikt

pedig itt a topikban is volt kolléga, akinek ilyen világlegjobbautója volt, jó hangja van tényleg :)
& gzboti: a 170 lovason sokat javítottak, a 150 lovas elég problémás.

stickermajom: ez a bajom nekem is, kétszer nem megy át az asszonyon ilyen rövid idő alatt, hogy az övé lesz :DDD

aero: hát tuningpotenciál az tényleg nincs sok benne, de szerintem ebbe a kasztniba elég ez. V70-est csak dízelt vezettem, a 850-ből faceliftelt V70es generációt, hát az nagyon antiautó volt vezetési élményre.

[ Szerkesztve ]

(#134464) Johnny_vT válasza gzbotii (#134461) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Gyors keresés után a kedvenc kommentem:
"Are you a VW Auto technician?
You will be!"

De amúgy inkább csak a fogyasztás miatt panaszkodnak.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#134465) barnam_ válasza rbalint88 (#134463) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jaja, szép hangja volt annak a Golfnak :)

(#134458) stickermajom: szeretem a kombikat, de az mk4 Golfból valahogy nem jön be. A b5 Passat kombi nekem egységesebb.

(#134466) rbalint88 válasza barnam_ (#134465) üzenetére


rbalint88
addikt

a golf kombik sose a szépségről szóltak ( az 5.és 6.gen kombija különösen nem), hanem arról, hogy legyen szééép nagy puttony.
b5 helyett inkább b5.5-öt vegyél, ha ilyesmiben gondolkozol, ott is sokat javítottak :) de leginkább audi a4 b6 vagy a6 c5, a belterük sokkal jobban egyben marad, csak a kapcsolókról hámlik a festék - de az vw-nél is.

(#134467) aero. válasza rbalint88 (#134463) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A T5 250 ló, a legelső sarki chips felteszi 300-ra. Utána már csak a hybrid turbó, nagy cooler, nagy injektorok vannak és megvan a 400, ott a vége kb. Beteg egy valami. :D Nehezen hívható antiautónak. Alap motorokkal mondjuk az.

[ Szerkesztve ]

(#134468) Johnny_vT válasza aero. (#134467) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

208-at alap motorral is megfutja :DD (Tudom, tegnap már Qru linkelte...)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#134469) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

Később autóval jártam már dolgozni és megtanultam vezetés közben olvasni, :Y [link]
ejj,, ezek a ceo-k mindenre (is) kepesek :(

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#134470) rbalint88 válasza aero. (#134467) üzenetére


rbalint88
addikt

attól még a kormányzás, pedálok, váltó nem lesz jobb érzetű, csak a nyugger kezelőszervekhez kapsz egy barna kódot padlógázra :) az is egyfajta vezetési élmény, amikor őszintén meg tudsz ijedni a vezetőülésben is, de azt meghagyom másnak :)

(#134471) focvis válasza tboy93 (#134450) üzenetére


focvis
veterán

Ilyen okos, ügyes és tapasztalt vagyok. :P Meg szerény.

(#134472) radi8tor válasza dellfanboy (#134469) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hangoskönyvről, vagy felolvasó appról hallottál-e?

⭐ Stella

(#134473) focvis válasza rbalint88 (#134463) üzenetére


focvis
veterán

Ha azt írja az eladó, hogy a szokásos helyen kezd rozsdásodni; akkor én biztos nem vágnék bele a mai szakipari munkadíjak mellett.
Formára tetszik a Golf 4, de nagy részük már egy szutyok kívül-belül. Amelyik nem, azért meg ésszerűtlenül sokat akar az eladó.

Egészség jobb már?

(#134474) expander válasza radi8tor (#134472) üzenetére


expander
senior tag

en hallottam. es?

Később autóval jártam már dolgozni és megtanultam vezetés közben olvasni, páran idegesek is voltak, amikor elmentek mellettem, és látták, hogy a sportújságot olvasom.

(#134475) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#134476) aero. válasza Elektrosokk (#134475) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

🤤🤤

rbalint88: Igaz, sportauto nem lesz belole, de a sleeperek lenyege nem is az.:)

(#134477) Speeedfire válasza rbalint88 (#134456) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Te vagy az lenco? :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#134478) Johnny_vT válasza Elektrosokk (#134475) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Volt Uno-nk. Az nem így nézett ki. :DDD

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#134479) Qru válasza aero. (#134476) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért az a VR5 motor a "sportautó" fogalmától elég messze van... :U

#nincsbennetarcsi

(#134480) aero. válasza Qru (#134479) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A 400 lóerős V70-ről van szó uram. :D

(#134481) Qru válasza aero. (#134480) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah az más. Az már döfi. :K

#nincsbennetarcsi

(#134482) rbalint88 válasza focvis (#134473) üzenetére


rbalint88
addikt

ezeknél nem csak az első sárvédő és a küszöb szokot rozsdállni? előbbi csavarozós, utóbbi meg talán nem annnnyira vészes... bár eddig lakatossal nem volt tapasztalatom, mindent eladtam a hozzányúlás előtt.
köszönöm, jobban!

speedfire: tiltakozom! nekem 1.8T GTI-m volt :)

(#134483) molnarpeter válasza rbalint88 (#134482) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Első sárvédő közepe is felül (van benne egy zajcsillapító szivacs gyárilag), csomagtérajtó, illetve hátsó híd (legalábbis a fapad futóműnél).

VR-re kell egy turbó :K :D

Finom portéka, kár, hogy egység user 1.9 TDI - 1.4/1.6 - 1.8T vonalon túl nem néz szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#134484) dellfanboy válasza radi8tor (#134472) üzenetére


dellfanboy
senior tag

a cikkben olvasas van irva. tudod ertelmezni az olvasas es a hallgatas kozti kulonbseget? ;]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#134485) kisza25 válasza radi8tor (#134472) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ő újságot olvasott
Később autóval jártam már dolgozni és megtanultam vezetés közben olvasni, páran idegesek is voltak, amikor elmentek mellettem, és látták, hogy a sportújságot olvasom
rbalint88: a miénk is csak a küszöbnél kezd, pedig csillag garázsos

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#134486) radi8tor válasza dellfanboy (#134484) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mea culpa. :B

⭐ Stella

(#134487) kisza25 válasza molnarpeter (#134483) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mentségemre, mi örököltök az 1,6-ot :B

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#134488) molnarpeter válasza kisza25 (#134487) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nincs ezzel baj, inkább úgy értettem, a többit nehezebb eladni, ha csak úgy ideiglenesre veszi az ember fia :D

(#134489) kelly416 válasza Speeedfire (#134440) üzenetére


kelly416
veterán

És ezek direkt szerda-csütörtök napok? Mert hétköznap azért nagyon nem tudok elszabadulni.

(#134490) Speeedfire válasza kelly416 (#134489) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem akarok hülyeséget írni, de eddig is szerda/csütörtök volt (hétköznap az fix, du meló után kezdés). Aztán amíg van érdeklődés, addig maradunk. Este 9-ig szoktunk még páran azért lenni.
De majd a rutinosabbak kijavítanak.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#134491) kelly416 válasza trialboj (#134441) üzenetére


kelly416
veterán

Ez nem mai autó, ne csodálkozz. A majdnem semminek könnyen megugorja a felét a javítás sajnos. Én a télen fogtam őzet (6 órával azután, hogy elhoztam festőtől az autót, mert kavicsfelverődést és kutyafognyomot javított első lökösön meg motorháztetőn), csak egy bal első lámpa csere, bal sárvédő kiegyengetés és festékjavítás, motorháztető szintén, meg néhány műanyag odabent majdnem 200 volt. Ha nem kb. 30-al kapom el, lufik, első híd vagy mi a tosz, amin a lámpa, hűtő meg a többi rögzül, és még pár dolog cserés, akkor tuti felgyújtottam volna az autót. Bár ez egy hosszú történet vége, de majd talán leírom az egészet egyszer, ha kíváncsi rá bárki.

Szóval a lényeg, örüljetek, hogy egészséges mindenki, senkinek nem lett baja, a többi "csak pénz" kérdése.

(#134492) Tsebacsi válasza Speeedfire (#134490) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A mostani melóhelyemtől annyira messze van a szerémi, hogy nekem tuti nem pálya, 1 óra mire odaérek :S

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#134493) BigBlackDog válasza Speeedfire (#134490) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hétvége egyébként nem lenne több embernek is jobb? Talán akkor pl. Tsebacsi is el tudna jönni. :B

(#134494) aero. válasza molnarpeter (#134488) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Na ja de mirol szolt az autovasarlas magyarorszagon a 90-es es 2000-es evek elejen? Ami 2 liternel nagyobb az nagyon sokat fogyaszt, de már a 2 literes is.

(#134495) Speeedfire válasza Tsebacsi (#134492) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nekem eddig is messze volt. :B


BigBlackDog: Nem tudom. Be kell akkor dobni, mint egyéb. Hátha arra is jön szavazat. :K
Vagy csinálunk egy újat, hogy hétköznap vs hétvége. Aztán utána konkrét nap.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#134496) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Hej miattam nem kell hétvégre rakni semmit :D
Megpróbálok szabadulni és odaérni, meg asszony addig néz valami mesét, csak tud nélkülem létezni egy kicsit (Hétvégén már nehezebb ezt beadni neki szóval :DDD )

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#134497) rbalint88 válasza Speeedfire (#134495) üzenetére


rbalint88
addikt

emlékeim szerint azért lett anno hétköznapra tervezve, mert hétvégén mindenki megy mindenfele, meg beszól az asszony, meg épp szül a tengerimalac ésatöbbi. magyarán több embernek volt jó hétköznap meló után, mint hétvégén, a többi (családi) programot korlátozva.

(#134498) kelly416 válasza Speeedfire (#134490) üzenetére


kelly416
veterán

Nem, nem. Semi baj ezzel, csak ilyen feltételekre nem gondoltam (hétvégi progrba beépíthetőnek gondoltam a dolgot és rászerveztem volna egy családi kiruccanást), így Szentesről elég hajtós lenne belevágni. Sajnálom, de így vissza kell vonuljak.

(#134499) Speeedfire válasza kelly416 (#134498) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Bitmalac volt, hogy Szeged(?)-ről jött fel. :)


rbalint88: Ezt nem tudom, ennyire rég nem vagyok benne. :N

De lehet még szavazni. :)) [link]

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#134500) Johnny_vT válasza Johnny_vT (#134468) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Ejj ezek a huligán Volvósok már megint... :D

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.