Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134951) F_Zolee válasza focvis (#134945) üzenetére


F_Zolee
veterán

Auspuff mágus. Hogyan kell sikálni? Be kell nedvesiteni vagy valami szer is kell mellé vagy csak úgy natúr szárazon megy neki az acélgyapot?

(#134952) focvis válasza F_Zolee (#134951) üzenetére


focvis
veterán

Lemosod, hogy ne legyen rajta homok, stb. Megvárod, míg teljesen megszárad.
Szárazon sikálod az acélgyapottal.

(#134953) HoaryFox válasza rbalint88 (#134935) üzenetére


HoaryFox
őstag

Én minap cseréltem a B Vectrában a lámpákat pont Depo-ra (26k volt a szett), 1 az 1-be bement, nem kellett semmit sem bűvészkedni. Kapott a hó végén egy fóliát is, mondták is a fóliások, hogy nagyon jól tettem.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#134954) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Szóval tegnap du. kis család be a gépbe, minden bepakolva, már-már elégedett vagyok - autó nem indul (ilyen rotyogós hangja volt, önindítózáskor). Mondom nemá, hogy most szarjon be a várva várt akksi (csak kihúzom ősszig) -de....

Ennek örömére, az én kíváncsiságomra került bele Electric power gold :O , nem feltétlen ilyet akartam, de mint kiderült méretben és kapacitásban ezzel maxoltam ki mindent.

Persze más kérdés, hogy milyen a minősége (ettől kicsit tartok), de hát Pünkösdkor válogatni :( majd meglátjuk, 50 perc után megvolt a csere és kártyával kifizettem...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#134955) molnarpeter válasza Csabroncka (#134954) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem mondanám rossznak. Plusz pár hónapért nem biztos, hogy megéri a kétszer drágább.

(#134956) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Na kérem akkor a "várva-várt" történet:

Így cseréltek garanciában motort és turbót az autómon!

Kb. 1 hónapja egy pénteken hazafelé S-be téve a váltót a motor gázadásra úgy döntött, hogy felpörög a maxig, de ott is marad, nem váltott fel, sivított a turbó, majd hátul füst, az erő elment.

Gurultam ameddig lehetett, közben a check engine is kigyullad kis időre, de az 2 perc után kialudt. Majd mikor meg kellett állnom, le is fulladt. Onnantól nem indult be, tekerte, de nem kapta el. Assistance felhív, sárga angyal jött (közben remapot leszedtem) de nem tudott vele mit kezdeni. Olajat ellenőriztük, kb. nullán volt. Mint később kiderült a turbó szívta fel, azért volt a füst, meglett a kipufogóban és az intercoolerben a nyoma.
Jött trailer, bevittük a legközelebbi márkaszervizbe, de már este 7-8 körül voltunk, hétfőig várni kellett. Keddig kaptam csereautót, utána semmi, míg a hivatalos diagnózis elkészül.

Hétfő reggel ott is kezdtem, azzal fogadtak hogy 2 hetes az előjegyzésük... Nem voltam boldog, de ez van. Szerencsére még aznap csináltak rajta diagot: 1-2-3 hengerben nincs kompresszió, nagy eséllyel motorcsere. Következő hét szerdára volt ígérve a szétszedés és a pontos diagnózis. Addig meg szereznem kellett másik autót, mert csak onnantól jár a csereautó.

Ugrunk szerdára, hivatalosan is motor+turbó csere, addig kaptam egy közel ugyanolyan fehér 5 ajtós ST-line-t csak kézi váltóval (jóvót :) ). 3 hetet ígértek, ezt tartották is, most keddre lett kész az enyém, addig járhattam a fehérrel ingyen. Most várunk a Ford-tól a papírra, hogy hivatalos csere volt, azzal mehetek majd fotózásra és utána új forgalmi (azt ők intézik).

Ja és mi van a csipszel? Már szombaton írtam nekik, és 1-2 napos huzavona után hajlandóak voltak visszavenni árában (de rendesek... ). Persze kihangsúlyozva, hogy szerintük nem az ő hibájuk, mert soksoksok elégedett ügyfél van szerte Nagy Britanniában. Kszbzmg!
Mai napig nem tudom(tudjuk) hogy ez tényleges motor-turbó hiba volt, amit a remap hozott ki, vagy a remap okozta az egészet.

Itt szeretném megköszönni a rábeszélést! :U Sohatöbbet...

Ja az új motorral is sokat eszik... A kézissel BC szerint 8-9 között jártam el, szóval ez a motor nálam úgy látszik torkos => Szarul vezetek :DDD (De akkor az Oktáv miért evett 7 litert?????)

Mese vége, tanulság: Murphy!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#134957) Gsx-rr válasza Tsebacsi (#134956) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mennyi kilometer volt az autoban?

Hol csinaltak a remap-ot?

(#134958) Jorus válasza Tsebacsi (#134956) üzenetére


Jorus
nagyúr

Baszki. Ford mondott vmi okot? Gyártási hiba, akármi?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#134959) focvis


focvis
veterán

Minden jó, ha jó a vége! :R

(#134960) molnarpeter válasza Tsebacsi (#134956) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ez kb úgy hangzik, mintha semminek nem lett volna kenése, és szétkopva ment volna a motor, pl. elégtelen szállítású olajpumpa, vagy eltömődött járat a blokkban... Vagy csak a turbó maga, ha előtte nem fogyott az olaj :F

Látod-látod, TSI kell ;] de tényleg, annyit szenvedtek vele, hogy elég korrektül kiirtották a nyűgjeit. Garisan nem félnék a DSG-től sem, nameg lassan a javítóipar is csak kidolgozza az olcsóbb módszereket...

[ Szerkesztve ]

(#134961) Tsebacsi válasza Gsx-rr (#134957) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia.

24500km körül volt az autóban. Másfél évesnél picit öregebb. A remap OBD-s neten vásárolt darab, superchips néven megtalálod őket.

(#134958) Jorus: Semmit, mély kussolás van, turbóra igyekeztek fogni, gyanítom nem egyedi eset és azért.

(#134960) molnarpeter: előtte 1-2 héttel néztem az olajat, volt benne elég. Naigen, de ha most szállnék ki ebből a "roncsból" nem kicsit buknék rajta.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#134962) SzlobiG válasza Tsebacsi (#134956) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ejha szépen elhallgattad a sztorit eddig. Sajnálatos dolog ez, viszont az hogy a remaptól volt-e az szvsz sose fog kiderülni én azt mondom, hogy nem. Nekem a mondin már volt vagy 4 féle verzió és kb 4 éve úgy használom semmi gond, kopp,kopp.

Mondtuk már a TSI alapból kevesebbet eszik mint az ecoboost motorok meg az octavia könnyebb is mint a fóka.

Octavia
Focus

(#134963) Tsebacsi válasza SzlobiG (#134962) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem akartam írni semmit míg meg nem kaptam az autót. Most tartunk ott, hogy kvázi már majdnem minden olyan mint régen.
Nem a tömeggel magyaráznám, inkább a fos automatával, ami megeszi az erőt. Kézivel jóval potensebbnek érződik az autó, és szebb a hangja is, lehet ott a hang generátor direkt jobban szól?!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#134964) bitpork válasza Tsebacsi (#134956) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nah a végén csak te is klubtag leszel a csakagyarialegjobb hívők táborában? ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#134965) brumi1024 válasza Tsebacsi (#134956) üzenetére


brumi1024
veterán

Örülök, hogy jó lett a vége, de sajnálom. :(

(#134966) Gsx-rr válasza Tsebacsi (#134961) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Bármi is volt az oka ilyet elég rossz hallani ,megélni még inkább. Mondjuk én egy ilyen chip-et bele nem raknék az autómba. ennyi pénzért egy jó nevű hozzáértő is megcsinálja.

(#134967) Tsebacsi válasza Gsx-rr (#134966) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ők annak vallják magukat. Én most ezt kevésbé hiszem el nekik :U

(#134964) bitpork: Öregem mercijén csoda volt a tuningbox, és soha semmi baja nem volt vele. Én persze megszívtam, ahogy illik.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#134968) MunezXBK válasza Tsebacsi (#134967) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szvsz nincs köze a remapnak a történtekhez.

(#134969) focvis válasza tboldi (#134946) üzenetére


focvis
veterán

Egyik autó sem volt a topon ma.
A Scirocco R nem összkerekes? A Golf R az.

Jut eszembe, nem láttam még a múlt hetit, most megnézem!

[ Szerkesztve ]

(#134970) Tsebacsi válasza MunezXBK (#134968) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Annyira összejátszottak a dolgok, hogy mégha tényleg nincs is köze hozzá, bennem így maradt meg, és ezen nem sok minden tud változtatni. :(((

(#134965) brumi1024: :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#134971) kisza25 válasza Tsebacsi (#134956) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:Y én nyuszi vagyok, nem piszkálnék bele csipszel
(enyémbe nincs is értelme, de lenne akkor sem) de írtam is,
ha úgy vesszük szerencséd van
1., Ha hibás volt a cucc a csipsz előbb kihozta, még gari idő alatt
2., A csipsz miatt volt, de gariban cserélték
Persze kaptam volna szívrohamot, agyvérzést és kihordtam volna lábon, ha az én autómmal történik, lehet el is sírtam volna magam. :B
A lényeg, hogy megcsinálták. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#134972) bitpork válasza kisza25 (#134971) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szerintem ezek a motorok már valódi mérnöki szélső értékek: mindenhol mennek, nem fogyasztanak sokat (csak Tse-bél :P ) a normák is nyomorgatják. Nyomott pont agyam véleménye szerinte ezeket már nem lehet csak úgy csipelni komolyabb fizikai átalakítás nélkül minden következményt mellőzve.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#134973) K Norbi válasza Tsebacsi (#134956) üzenetére


K Norbi
addikt

Egyet értek! :K
Én mindig is chip ellenes voltam. [link]

(#134974) Tsebacsi válasza kisza25 (#134971) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Elhiheted, hogy azon az estén nem sokat aludtam, és milyen arccal ültem az autóban várva a sárga angyalt és a trailert...

Mellesleg le a kalappal a Petrányi előtt, mert minden flottul ment, nem csúsztak sehol, korrektek voltak a csereautóval is, nem akadékoskodtak, nem voltak kényes kérdések.

(#134972) bitpork: Ezért voltam/vagyok jó teszter/diagnoszta, ami elromolhat az a kezeim között esélyes, hogy el fog :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#134975) kisza25 válasza bitpork (#134972) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Régebben a gépbe is húztam mindent, el is füstölt ez-az, pedig ésszel csináltam, de így is.
Most minden alapon megy a gépbe és fele annyi a bosszúság.
Nem emlékszem mikor fagyott ki a motyó utoljára és, hogy mikor ment tönkre valami.
Az autóra meg szerintem betegesen vigyázok.
Szigorúan 2000-2500 között járok, amíg nem meleg az olaj, a kijelzőn a olajhőmérséklet van beállítva minden elinduláskor....
3500 km-nél kapott egy köztes cserét, következő decemberben akkor lesz benne kb 15000, tehát az olajban lesz 12000...
Hetente ellenörzöm a folyadék szinteket...
Mosom, takarítom, törölgetem, pedig nem egy 10 M vas...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#134976) brumi1024 válasza focvis (#134969) üzenetére


brumi1024
veterán

Nope, emiatt kicsit mostohának is néz ki.

(#134977) bitpork válasza Tsebacsi (#134974) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nyugtasson a tudat, hogy a chippel igazi f1 csítet használtál ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#134978) Qru válasza Tsebacsi (#134956) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Basszus durva! 3F ugye... :D Viccet félretéve nézd a jó oldalát: végülis van egy motorikusan új autód. Gari akkor most hosszabbodott?

#nincsbennetarcsi

(#134979) setom válasza Tsebacsi (#134961) üzenetére


setom
tag

Kollégám 1.6 turbo benzines mondeoja 15.000km környékén lett motorhibás, garanciaban csereltek az egészet.( Remap nem volt rajta.) Valószínű nálad sem a remap volt a ludas, hanem maga a konstrukció nem az igazi.

(#134980) #89309696 válasza Tsebacsi (#134974) üzenetére


#89309696
törölt tag

A chiptuning az nem jár garanciavesztéssel? Vagy itt nem lehet lenyomozni, hogy tuningolva volt, mint a telefonokat?

(#134981) tboy93 válasza Qru (#134978) üzenetére


tboy93
nagyúr

Olajat se kell cserelni a fordban ezutan, 25e km-enkent motorcsere, oszt jovan ;]

(#134982) Tsebacsi válasza #89309696 (#134980) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

De járna. Azért is voltam annyira bizonytalan, de annyira nyomta itt a csapat hogy vegyem meg, hogy na. Azért volt mázlim, mert OBD-s, és a készülék tárolta az eredetit is, azt vissza tudtam tenni rá.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#134983) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

A poén, itthon nincs ilyen autó eladó... mobile-n 20k euróér mennek. Lehet eladom németbe és veszek egy új nemtudommit... fehér GTI golfot... :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#134984) Qru válasza Tsebacsi (#134983) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem is most de a gari lejártát ne várd meg azért... ;]

#nincsbennetarcsi

(#134985) focvis válasza Tsebacsi (#134983) üzenetére


focvis
veterán

Olyanból mindig tudok egy eladó példányt. :K :DDD

Most ismerek egyet ami 2020. április közepéig garanciális.

@ Munez: Ez alap, csak ilyeneket ismerek. :D

[ Szerkesztve ]

(#134986) MunezXBK válasza focvis (#134985) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fémtiszta kipuval! ☝️

(#134987) Peter.70 válasza Tsebacsi (#134983) üzenetére


Peter.70
őstag

Vegyél hybridet. Nincs benne turbó, kettős tömegű, részecskeszűrő

(#134988) molnarpeter válasza Tsebacsi (#134983) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

4 henger felár :F

Vedd ezt - lehet vele szöszölgetni :D

(#134989) brumi1024 válasza Peter.70 (#134987) üzenetére


brumi1024
veterán

Kivéve amikor van. Lásd német hibridek, volvok.

[ Szerkesztve ]

(#134990) tboy93 válasza Tsebacsi (#134983) üzenetére


tboy93
nagyúr

Viccet felre teve, nagyon sajnálom a dolgot :( Nem is tudom mit csinalnek a helyedben, ha eladod az is buko, ha megtartod akkor meg foshatsz mi lesz a gari lejarta utan... Eladni se konnyu, cserelt motorral, tuti rakerdeznek majd ki vot'.

(#134991) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok!
Autó alján mi tud zörögni? Kipufogóra gondoltam, de leginkább 1500-as fordulatnál jelentkezik (bár egyszer hallottam már álló helyzetben is).
A gondot fokozza, hogy nem mindig csinálja, természetesen akkor sosem, mikor szerelőhöz vinném...
Gondoltam váltóra is, főleg, hogy még csak kettesben és hármasban vettem észre, de szépen jár a kocsi, és annyira szörnyen nem hangos, csak lehúzott ablaknál lehet hallani.

(#134992) Tsebacsi válasza Peter.70 (#134987) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Megőrülnék benne szerintem. Még sosem vezettem de a youtube videók alapján a bégetés és a lanyhább dinamika nagyon zavarna. Aztán a fene tudja...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#134993) Qru válasza freeknight (#134991) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekek anno egy hovedolemez csinalt ilyet a kipufnal.

#nincsbennetarcsi

(#134994) SzlobiG válasza Peter.70 (#134987) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja csak ne akarjon sietni a hibriddel. :D

(#134992) Tsebacsi A fóka után tuti nem bírnád, már ha nem ilyen 300 lovas disznó hibridekről beszélünk. Az hogy dinamikusan indulj egy lámpánál ordibálni fog mindég.

[ Szerkesztve ]

(#134995) aero. válasza freeknight (#134991) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A kipufogo pont tud. 4.-ben mar lehet elnyomja a menetzaj, ha ford.szam fuggo is akkor rezonancia is lehet. Amugy stabpalca is tud csilingelni, de az mindig, ha rossz.

(#134996) Mágus2 válasza Tsebacsi (#134956) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Valami gyári hiba lesz, a chip csak hamarabb kihozta, nem hiszem hogy az a kis nyomásnövelés így hazavág egy szinte új motort.

(#134997) Tsebacsi válasza Mágus2 (#134996) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Remélem így van. Most igyekszem kímélni az új motort. Bár tegnap kapott 250km autópályát.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#134998) máyköl válasza Tsebacsi (#134997) üzenetére


máyköl
veterán

Mikor engem vitt a tréleres (még a forddal), akkor a szerviz felé menet mesélte, hogy kb. 50% -ban Fordot kell mentenie, azokból is az újakat leginkább. :(
Szerintem is szállj ki belőle gari lejárta előtt mindenképp. Vegyél egy Suzukit, és nem kell aggódni az autó miatt. :P

[ Szerkesztve ]

(#134999) Qru válasza máyköl (#134998) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Ford az uj Bmw? :DDD

#nincsbennetarcsi

(#135000) F_Zolee válasza máyköl (#134998) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ezzel gyanítom most nem nyugtattad meg. :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.