Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127451) sasa134 válasza Peter.70 (#127447) üzenetére


sasa134
addikt

Sok pénz, de én drágábbra számítottam, nem rossz ár ez a kategóriában. Nem fognak ebből pár tucatnál többet eladni Mo-on, meg úgy általában Eu-ban sem sokat, mert nincs belpőle kombi. Cégeknek jó lesz, akik nem német autót akarnak, de érdekes, hogy a Toyota akkor hozza be a nagy szedánját EU-ba, amikor az egész kategória haldoklik (vagy tán meg is halt - eladásokat tekintve).

Avanti Roma

(#127452) Tsebacsi válasza Peter.70 (#127447) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ettől függetlenül ha jó lesz az ára használtan 4 év múlva akkor ránézek. :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#127453) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Gondoltam ezt itt hagyom...

Ürömi rendőrkocsik

Nálunk most mindenki örül.

Mejegyzem: páran azért kapacitáltunk egy Stelvio-s opciót is; főleg, hogy van FCA-s illetőségű a szomszédságban. Mondjuk hozzá kell tenni, hogy az importőr zsigeri reakciója is nagyjából annyi volt: mif@sz? Pedig talán némi reklámértéke is lehetett volna.

Bár azért érdekesen néztek vissza rám, egy kis együttérző mosollyal a szájuk szélén, amikor pumpoltam a Stelvio felállást; valószínűleg azon töprengtek: mennyire mélyre kellett sülyednem a kognitív disszonancia mocsarában, hogy én még javasoljak bárkinek is Alfa-t... :DDD

PS1: volt szó egyéb típusokról is, de a klasszik járőrmunkán túl ezek azért mellékállásban inkább reprezentációs kocsik, mintsem bevetési sturmwagen-ek; így ideálisan nagynak és németnek kellett lenniük. Emellett, bármilyen hihetetlen, a Skoda adta a legolcsóbb ajánlatot; gondolom ők meglátták azt a (minimális) reklámértéket, ami ebben van.

PS2: valószínűleg azért sem lelkesedem a Giulia-ért, mert itt áll a szembe-kocsibeállón az FCA-s 'szolgálati dzsu-dzsu' (2.2D) és még az elején át- és megnéztem mindenhonnan...de egyszer sem öntött el a hév, hogy 'na menjünk egy kört'. Sőt, ma már igazából csak szemből tetszik. Mindenesetre, ha a váltótárs Jeep-ek sora után egyszer tényleg 'hazajön' a beígért Giulia QV egy pár napra, akkor annak természetesen ki fogom tolni az összes szemét IS...

Nevermind...

(#127454) Tsebacsi válasza LZs?! (#127453) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A semmirenemjó rusnya és legalább drága B mercik után én nem lepődök meg semmin. Na jó a Smartnál röhögtem is kicsit...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#127455) footy válasza sasa134 (#127451) üzenetére


footy
addikt

Paran azert ra fognak jonni, hogy nem fenekig tejfel a SUVozas. Mikor a masodik garnitura elcseszett meretu, viccesen draga teli garniturat megrendeli es mikor az atlagfogyasztas 2vel tobb litert mutat mint a korabbi kombiban, akkor a Kodiaq helyett majd ujra beikszelik a SuperBet.

(#127456) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Tegnap kollègám fènykèpezte .
Eltaláltam elsőre a márkát ès a típust.
Tippek esetleg itt is ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#127457) Doki16 válasza pècsimunkás (#127456) üzenetére


Doki16
addikt

Én ebből csak ennyit ismerek fel, hogy valamilyen BMW.

A hírhedt dízel motorral volt?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#127458) pècsimunkás válasza Doki16 (#127457) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:K

520d

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#127459) zoo8800 válasza pècsimunkás (#127456) üzenetére


zoo8800
veterán

E90

#127458
Nem 520d, ez 3er

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#127460) bitpork válasza pècsimunkás (#127458) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na jó de pont egy játszótér mellett kellett a tulajnak felgyújtania?

;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127461) Tsebacsi válasza bitpork (#127460) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Degecc ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#127462) Magnum_ válasza pècsimunkás (#127456) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kis polir, olajcsere es mehet hahura.

I humbly and respectfully decline™

(#127463) tboy93 válasza focvis (#127431) üzenetére


tboy93
nagyúr

:R

(#127436) MunezXBK
Szép-szép, csak pont a funkcionalitását veszíti el. Nekem csak egy icipici ültetésem volt, de azzal is olyan kemény volt a rugózás, hogy nem szívesen használtam rosszabb utakon az autót, gyakran inkább kerültem erre-arra. Ezzel AIR nélkül nem tudom merre lehet közlekedni...

(#127464) Peter.70 válasza tboy93 (#127463) üzenetére


Peter.70
őstag

De megemberesedtél :D

(#127465) MasterDeeJay válasza Magnum_ (#127462) üzenetére

Nemdohányzó, sérülésmentes, családos hölgy tulajdonostól. Bár az elsőt nehéz lesz kimagyarázni a füstszag miatt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#127466) pècsimunkás válasza Magnum_ (#127462) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:C

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#127467) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Voltam ma kötes olajcserén+ rendeltem egy új szőnyeget.
Ezt meg csak úgy itt hagyom:

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#127468) alázógyík válasza bitpork (#127460) üzenetére


alázógyík
őstag

;] ;]

(#127469) Magnum_ válasza kisza25 (#127467) üzenetére


Magnum_
nagyúr

méltatlanul retkes

I humbly and respectfully decline™

(#127470) tboldi válasza kisza25 (#127467) üzenetére


tboldi
nagyúr

Dat gearstick tho

(#127471) EQMontoya válasza tboldi (#127470) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ja, az eleg mokasan nez ki szerintem is.

Same rules apply!

(#127472) kisza25 válasza Magnum_ (#127469) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igen, de ha jól tudom friss szerzemény, van még neki 3 db régi alfája (csak ott vannak tárolva, valami alfa club-os emberke a tulaj):


[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#127473) MunezXBK válasza tboy93 (#127463) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Enyém fullra lent volt és azon kívül, hogy néha leért, semmi különös nem volt vele.

(#127474) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Ez azert eleg kemeny.
Es jol mutatja azt, hogy a jelenlegi nem tul franko akkutechnologia az elektromos autozas legnagyobb hatraltatoja. Dragan gyartjuk, de legalabb keveset is tudunk.

Same rules apply!

(#127475) focvis válasza kisza25 (#127467) üzenetére


focvis
veterán

Ez egy meglehetősen szar autó, de szép.

Más.
Skacok, tankolnom kell ma, porszáraz, nem várhat holnapig.
Netrisk kártya game over, vagy ha még nem kaptam levelet, akkor működik?

Szerk: Múltkorról február 28. rémlik, de most már április 30. van a honlapon:
FONTOS! A Netrisk.hu ügyfelei által eddig használt MOL Green prepaid üzemanyag-kedvezménykártyák elfogadása 2019. április 30-tól megszűnik a MOL töltőállomásokon.

Szóval akkor még műxik.

[ Szerkesztve ]

(#127476) Qru válasza sasa134 (#127451) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem a dízeles boszorkányüldözésre épített keresletváltozásra építenek, amiben nagyon is van ráció (nyilván nem itthon). Több cégnél már most sem lehet dízeles autót venni/kérni.

#nincsbennetarcsi

(#127477) Lobeu válasza Qru (#127476) üzenetére


Lobeu
csendes tag

Elég nagy problémának tartom, hogy valaki ezt a manapság divatos maszlagot benyalja és sajnos terjedőben van már itthon is, hogy fujj dizel, senkinek nem kell már ilyen autó, se új, se használt. Csak a dolog szépsége az, hogy az európai autók(főképp német/francia) nagyrészében ami valamit is érő motor, az dizel, a benzinesek egy marék lepkefingot se érnek sajnos. :(((

[ Szerkesztve ]

(#127478) Tsebacsi válasza Lobeu (#127477) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

" a benzinesek egy marék lepkefingot se érnek sajnos." Azért ez is kicsit erős, példák, alátámasztó adatok? Ellenkező esetben ez is csak magánvélemény. :U

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#127479) Lobeu válasza Tsebacsi (#127478) üzenetére


Lobeu
csendes tag

Mutass olyan VW/Audi/Skoda motort, ami 200 körüli(+-20 mondjuk) lóval rendelkezik, és megközeliti a dizelek fogyasztását. Előnye már nincsen, mert ezek is tele vannak dobálva részecskeszűrővel, turbóval, ezzel-azzal, tehát már rég lejárt az, hogy benzinest kell venni, mert olcsóbb a javitása.
Ezek mellett meg egy 2.0TDI mondjuk 190 lóval városban is elvan bőven 7literből, járása kulturált.
Ott van az 1.5TSI 150lóval, egy Superbben megeszi simán városban a 10-11et, mig városon kivül elvan 7.5-8ból. Nem megy közel sem olyan jól, mint a 190 lovas dizel, és sokkal többet fogyaszt.

Beszélek itt normál cégautó méretű gépekről, a kis városi méret, az más tál tészta. Meg a japánok sem számolom ide. Én sajnálom, mert szivem mélyén benzinpárti vagyok, egy röfögő szivó V8-ért bármit megadnék, de egyszerűen nincsenek most normális benzinesek a dizelekkel szemben.

Ott a te Focusod szintén példának, látod a fogyasztását te is. 4.7literből elvan városban a dizel 1.6-os. Oké, nem 150 ló, hanem 120, de ha teszel rá egy kis szoftveres optimalizálást, ott van a 150 ló és 5 litert eszik. Meg nem fordulna a fejembe, hogy inkább a 10-12 litert tankoljam a zöld pisztolyból bele.

[ Szerkesztve ]

(#127480) zoo8800 válasza Lobeu (#127479) üzenetére


zoo8800
veterán

Hááát, ha azt vesszük, hogy a 150 lovas dízel Passat/Superb 6 litert eszik átlagban, a 150 lovas benzines pedig 7-et, akkor nem tudom, mi fáj neked annyira. :)
Had ne linkeljem a Spritmonitort. Ott azért elég sok mért adat van...

rip and tear, until it is done

(#127481) EQMontoya válasza Lobeu (#127479) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezek mellett meg egy 2.0TDI mondjuk 190 lóval városban is elvan bőven 7literből, járása kulturált.

Ebben a mondatban tobb valotlan allitas van, mint tagmondat, szoval inkabb ki sem fejtem. :)

Mutass olyan VW/Audi/Skoda motort, ami 200 körüli(+-20 mondjuk) lóval rendelkezik, és megközeliti a dizelek fogyasztását.

Mas markak is leteznek a vilagon, pl. ott van a Mazda 2.5 SkyActiv-ja, illetve ott van a Lexus/Toyota tobb autoba bepakolt 300H hibridje.
Raadaskent ezek viszonylag egyszeru felepitesuek is.

Same rules apply!

(#127482) Qru válasza Tsebacsi (#127454) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azok dísznek vannak (kb szó szerint) ilyen delegációkísérő autónak. Meg pályán néha látni belőlük, oda jók.

#nincsbennetarcsi

(#127483) Tsebacsi válasza Qru (#127482) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pályára a B merci? Naaa Qru :(( Mintha helyszínelőautónak láttam volna még, de kb. annak is vicc, delegációsnak is, miért nem jó oda az RS oktáv?! :F MInd1 ez a magánvéleményem.

(#127479) Lobeu: Már előttem ketten cáfoltak téged, nekem felesleges. Saját véleményed hallottuk, nem a tényeket. Az hogy az én autóm mennyit eszik, az egy dolog, én vezetem a spritmonitort magasan a legszarabb átlaggal, azaz nem vagyok jó kiindulópont. :U

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#127484) Qru válasza Tsebacsi (#127483) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az M7-en többször láttam, hogy abból mérnek. Igaz arra egy Fabia is elég lenne na mindegy. :D

#nincsbennetarcsi

(#127485) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Üdv :)

Szeretném beüzemelni ezt a használtautó-lekérdező rendszert, amihez valahogy regisztrálnom kell.

Elektronikus személyim nincsen, maradt az ügyfélkapu, de azt hogyan tudom megcsinálni? nincs se felhasználóm, sem jelszavam. Ezt az okmányirodából kell kérni, vagy hogyan működik ez?

(#127487) DeathAdder válasza grizlisandor (#127486) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszönöm :) sajnos nem vagyok otthon a magyar ügyintézésekben, remélem sikerül

(#127488) grizlisandor válasza DeathAdder (#127487) üzenetére


grizlisandor
addikt

Céghez kitelepült 3 ügyintéző laptopostul, volt egy kérvény, amit kitöltöttél(adataid, e-mail címed, kívánt felhasználóneved) meg okmányaiddal igazoltad magad, mondták, hogy pár perc múlva kapok a megjelölt e-mail-re levelet és kész. Szumma 10 perc volt az egész.

(#127489) DeathAdder válasza grizlisandor (#127488) üzenetére


DeathAdder
veterán

Szuper :R nagyon jól fog jönni ez, egyrészt baromira kíváncsi vagyok az autóimra, és a korábbiakra is, valamint kell majd venni még egy kombit, és ez jó támpont lehet vásárlás előtt :)

[ Szerkesztve ]

(#127490) ΞΔGLΞ válasza Mágus2 (#127441) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Régen (90-es években) imádtam az ilyen v8 hangokat, sőt csak is azokat, a többi kisebb motor a v8-hoz képest nekem csak gyerekjátéknak tűnt, Az egyik usa autómon az oldalára szerelt, tompítás nélküli kéménycsővel már kilométerekről lehetett hallani, hogy érkezem, konkrétan az diliházba kergethettem akkor a szomszédokat, meg úgy mindenkit, ha jól belegondolok... manapság azonnal az őrületbe kergetne bármilyen kis szösszenet hang is, ha beszűrődne az utastérbe.

[ Szerkesztve ]

(#127491) EQMontoya válasza ΞΔGLΞ (#127490) üzenetére


EQMontoya
veterán

Olyan ez, mint a zsiraf. Erdekes es szorakoztato, de otthonra nem kene.

Same rules apply!

(#127492) Mágus2 válasza ΞΔGLΞ (#127490) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

[link] Nem sértődnék meg, ha ez beszűrődne.

(#127493) ΞΔGLΞ válasza EQMontoya (#127491) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez inkább évkor függő.
40 felett full csöndet akarok hallani az autóban, semmi mást. :)

(#127494) ΞΔGLΞ válasza Mágus2 (#127492) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, az ilyen videókat mindig megnézem és tetszenek is, de ennyi. :)
Pl a Lincoln-nak is k..va jó öblös hangja volt, de mégis olyan lágyan hallatta magát a 7.6 literes ford motor.

(#127495) pècsimunkás válasza ΞΔGLΞ (#127493) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:K

Az Aurisomban nagyon szépen szól a gyári hifi , de nem is tudom mikor volt utoljára bekapcsolva :D . A magyar - német utakon persze hallgatom , de csak nagyon halkan , főleg a stau infok miatt .
Élvezem a néma csendet az autóban általában . Nagyon jól sikerült a zaj szigetelés az Aurisban .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#127496) MunezXBK válasza EQMontoya (#127481) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Oké, hogy Mazda, de németekről volt szó. ;)

Eagle: 42 vagyok és hifit akarok hallani.

[ Szerkesztve ]

(#127497) Doki16 válasza pècsimunkás (#127495) üzenetére


Doki16
addikt

Hát ha az Aurisban jól szól a hifi akkor még nem ültél egy rendes hangzású kocsiban :D
Szerintem botrányosan vacak. Meg se közelíti a Passatom rendszerét. A Q5 gyári erősítős mélyládás hifijétől meg még meszebb van :)

Viszont a hangszigeteléssel egyet értek. Az tényleg nagyon jó lett. Az összes kocsim közül ez a legcsöndesebb és nem azért mert villany van benne. Az Atkinson motor nagyon hangos.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#127498) ΞΔGLΞ válasza MunezXBK (#127496) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én, nem is azt írtam, hogy ez az általános, csak nekem elég (volt) a zajból.

(#127499) Qru válasza Doki16 (#127497) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Subaruban is hanyadek a gyari hifi. Sztem a Sokol a beszallitojuk. :D

#nincsbennetarcsi

(#127500) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Eladták a legdrágább Bugattit. :U

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.