Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127601) Qru válasza mekker (#127597) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, a lambda szonda egy oxigén szenzor aminek segítségével az ECU a kipufogógáz oxigéntartalmából kalkulálja ki az épen optimális keverékarányt (benzin/gázolaj-levegő).
Ha a szonda rossz és nem megfelelő oxigén értéket mér, akkor túldúsíthat (sokat fog enni az autó és a túldús keverék lemossa az olajfilmet a henger faláról, ami idő előtti motorkopáshoz vezet hosszú távon) vagy éppen túlszegényítheti a keveréket (erőtlen lesz az autó, nagyobb gázadásra meg-meg torpan).

#nincsbennetarcsi

(#127602) stickermajom


stickermajom
addikt

Na felkerültek a nyári gumik és kicseréltem a pollenszűrőt. Utóbbi annak ellenére, hogy gyári, elég gagyi a régihez képest. :F
Nem tudom a klímatisztítás mennyire sikerült, a hőcserélő persze nem érhető el.

(#127603) FoLey-v válasza stickermajom (#127524) üzenetére


FoLey-v
addikt

Ne is mond én is költhetek. Azt hittem Golf után Astra H-ba nem kell annyit költenem hát tévedtem. ;]

Első menet:

Hengst olajszűrő
Q8 Formula Special G Long Life 5W30 4+1L (ez van benne és ez is lesz)
GM Opel váltóolaj 2L
Torx csavar
Meg gumi centirozás,mert 120 felett kicsit rázkódik a kormány. :W

Később meg jön gyertya,talán alvázvédelem meg majd még meglátom. :P
Ha meg sok manim lesz egy újrafényezést. ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#127604) Magnum_ válasza FoLey-v (#127603) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En ezeken (is) tul vagyok (illetve valtoolaj aprilis, de tudom a koltseget), ezek azert nem egetvero osszegek szernecsere a H-nal.

I humbly and respectfully decline™

(#127605) FoLey-v válasza Magnum_ (#127604) üzenetére


FoLey-v
addikt

Hát én még februárban vettem az autót,most kezdem ezeket a műveleteket végrehajtani. :B

ezek azert nem egetvero osszegek szernecsere a H-nal
És teljes mértékben igazad van,azért vettem én is H astrát. :C

A váltóolaj beöntő nyílása ha jól láttam a videóban az akkumulátor alatt van? Ahhoz meg ki kell vennem az akkumulátort?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#127606) Magnum_ válasza FoLey-v (#127605) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jo hat en se nem veletlenul nem.posrche boxstert vettem :D

I humbly and respectfully decline™

(#127607) rbalint88


rbalint88
addikt

Fu de jot kabrioztunk ma. Napsutes, madarcsicserges, nyugis orszagut. Es ugy nez ki oregszem, egyre jobban esik kruzolgatni, foleg a megfelelo autoval. Az A4 erre tokeletes, szepen csendben vonul, 2500-ig kb semmi hangja nincs. Erosebb emelkedon keri neha a 3000-ig forgatast csak, a nagy tomeg hatranya ugye. Egy het hasznalat utan nagyon szeretem, jol kitalalt auto. Meg a kulonbozo tempokhoz tartozo megfelelo ablak- es szeltereloallasokat ki kell tapasztalni, de ha nincs nagy szel, akkor meg 100korul se veszelyes mindent leengedve, szelterelo nelkul.

(#127608) Magnum_ válasza rbalint88 (#127607) üzenetére


Magnum_
nagyúr

de ha nincs nagy szel, akkor meg 100korul se veszelyes mindent leengedve, szelterelo nelkul.

Ettol azert ova intenek mindenkit, aki cabriozik. Siman lehet szemgyulladas is, de hosszabb tavon izuleteknek sem tesz jot.

Varoson belul 20+ fokban jampizni esetleg okes igy - szerintem, bar nincs tapasztalatom cabriozasban

Btw ma hirtelen romlott el az ido, visszafele felhuztam a tetot, ennek ellenere napsutesebne feleseg is egyre jobban elvezi

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#127609) EQMontoya válasza rbalint88 (#127607) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mi azért ablakkal, szélterelővel toltuk ma, de legalább már sapka nem kell. Élveztem nagyon én is, ahogy a fejemen lévő szénakazalt borzolja a szél.

Same rules apply!

(#127610) barnam_


barnam_
nagyúr

Ma felraktam a nyári felniket. Lehet korai még, de ha nagyon gáz szitu lenne (március 15-i hóesés, majd BKV-zok.

Pozitívan csalódtam az olcsó Aldis légkulcsban :) A nyomatékkulccsal meghúzott csavarokat gond nélkül leszedi. Hátul kicsit megvoltak szorulva, azt is leszedi nagy szenvedés után, csak közben elfogy a levegő. Gyorsabb meglazítani kerékkulccsal, és utána kicsavarni vele.
Azt is látom már, hogy a kompresszor 50 literes légtartálya nagyon kevés... nagyjából 1 kerékre elegendő (gyorsan visszatölt, nem vészes).

Más téma:
Akkumulátort hogyan kéne tárolni, hogy megőrizze a töltést, ne menjen tönkre?
Csütörtökre lemerült, így kénytelen voltam másikat venni. Így most az újat használom (Banner 72 Ah), de a régit is megtartanám tartaléknak (Banner 80 Ah), mert amíg használatban volt az autó, egyszer sem merült le.

[ Szerkesztve ]

(#127611) Peter.70 válasza barnam_ (#127610) üzenetére


Peter.70
őstag

Én kb 2-3 havonta ráakasztom töltőre és csutkára feltöltöm

(#127612) Qru válasza barnam_ (#127610) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Okostöltőre ha havonta ráakasztod akkor az úgy elég.

#nincsbennetarcsi

(#127613) kisza25 válasza kisza25 (#127516) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ennyit számítana a friss olaj :F az eddigi 3500km átlaga 7,9 liter, fedélzeti szerint 7,4 liter
Az utolsó 200 km átlaga meg ennyi:

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#127614) Qru válasza kisza25 (#127613) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Melegebb is van mint eddig azt is vedd hozzá.

#nincsbennetarcsi

(#127615) Richard! válasza barnam_ (#127610) üzenetére


Richard!
addikt

De jaó nektek...itt Bayern-ba jövő hétre még hawazást mond, biztos ami biztos :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#127616) MunezXBK válasza Richard! (#127615) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ide monszunt, úgyhogy marad a téli. :D

(#127617) kisza25 válasza Qru (#127614) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ok, de már hetek óta meleg van, és ez a drasztikus csökkenés az olajcsere óta van. Na mindegy majd kiderül

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#127618) F_Zolee válasza kisza25 (#127617) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor valami ratyi olajat töltöttek bele ezek szerint. 10w. :D

(#127619) Qru válasza kisza25 (#127617) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor lehet gyárilag 20W50 volt benne... ;]

#nincsbennetarcsi

(#127620) kisza25 válasza Qru (#127619) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Eredetileg valami nagyon vékony olaj van benne azt mondták
Néztem a cserét egy üvegen át, de azt nem láttam mit tölt bele

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#127621) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Laptimingot nem linkeli senki?
Pedig ezt most egy egesz jo adas volt (s5,sq7).

(#127622) sutszi


sutszi
veterán

2-3 nap alatt tiszta porlerakódásos minden ablak. Az ablaktörlőzés ilyenkor kilőve. Hogy érdemes ezt a letörölni, hogy a legkevésbé karcoljam a szélvédőt?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#127623) kisza25 válasza Gergőke88 (#127621) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A youtube-os csak ma kerül fel, a másikat nem szeretik, úgyhogy nem linkeltem:P
A kevésbé finnyásoknak 2019-10
YouTube-ra várjatok

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#127624) pjen válasza sutszi (#127622) üzenetére


pjen
félisten

Egy puha kefével le Tudod takarítani.Nem karcolódik az üveg olyan könnyen.Ha leöntöd vizzel az is lehozza.

(#127625) Csabroncka válasza sutszi (#127622) üzenetére


Csabroncka
addikt

Kevés az eső, ami pedig csepereg iszonyú sok homokos port ver a kocsira. Megmondom neked őszintén, hogy én egy idő után most beletörődtem - retkesek az ablakok ez van. Egyrészt a kulcs a bő vízzel való öblítés, a ronggyal való törölgetés, lapátozás felejtős.

pjen: én a kefét mellőzném most, csinálok neked képet róla, ez b_zi időjárás - tényleg a Szaharából, délről jön a homok meg a májusi meleg.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#127626) sutszi válasza pjen (#127624) üzenetére


sutszi
veterán

Kefével nem jön le. Rá van tapadva. Ahogy Csabroncak írja az ilyen minimáls 3 cseppes eső miatt ami tele van homokkal, meg a maradékot is ráveri a környékről.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#127627) sutszi válasza Csabroncka (#127625) üzenetére


sutszi
veterán

Koszos üveggel nem tudok menni. Nem látok rendesen. A rásüt a nap, az totál vakság ilyenkor. Valahogy le kell takarítanom indulás előtt. Most nedves törlőkendő + Clint használok. Meg van, hogy lehúzóval segítek rá. :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#127628) stickermajom válasza sutszi (#127627) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor irány a lándzsás, 500-ból az egész autó megvan.

(#127629) MunezXBK válasza Csabroncka (#127625) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt 2 hete ömlik és egész jövő hétre is monszunt ír.

Eső ingyen elvihető! :U

(#127630) Magnum_ válasza stickermajom (#127628) üzenetére


Magnum_
nagyúr

De nem a landzsas mosoban parkol...

I humbly and respectfully decline™

(#127631) pjen válasza Csabroncka (#127625) üzenetére


pjen
félisten

Szerencsére én kertvárosban lakom,itt csak évente egyszer,kétszer van ilyen.Leveretem slaggal.Ha valahol parkolóban kap el és nagyon rászárad,kihajtom az ablak törlőt ,spriccelek.Vissza a lapát,kész is.

(#127632) Jorus


Jorus
nagyúr

Tud vki Újpest környékén (Rákospalota, Angyalföld, Újpalota, Óbuda stb.) olyan kozmetikát, ahol vállalnak tetőkárpit-ragasztást?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#127633) stickermajom válasza Magnum_ (#127630) üzenetére


stickermajom
addikt

Öreg hiba. Minden igazi autób*zi ott parkol! ;]

(#127634) Qru válasza sutszi (#127622) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Viszek magammal egy pet palackban sima vizet azzal lelocsolom aztán az ablaktörlő megoldja.

#nincsbennetarcsi

(#127635) SzlobiG válasza kisza25 (#127613) üzenetére


SzlobiG
félisten

Sztem kizárt, hogy ennyit számítana a friss olaj, sőt nem számíthat kb semmit a fogyasztásba.

(#127636) Qru válasza SzlobiG (#127635) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nehéz valós körülmények között ugyanolyan feltételeket teremteni. Nekem hozott az 5w40-ről 5w30-ra átállás 1-2 dl-t de sztem az is kb csak attól jött össze, hogy óvatosabban mentem az olajcsere után. :D

#nincsbennetarcsi

(#127637) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Offos kerdes, de mindenhez ertetek:

Kiszanaltunk egy csomo ruhat (mind jo allapotu, markas, van koztuk sok, amit nem is hordtunk), olyan helyen leadnam, ahol raszorulokhoz tenylegesen eljut. Meg m leadnam. Tipp?
:R

I humbly and respectfully decline™

(#127638) focvis válasza Magnum_ (#127637) üzenetére


focvis
veterán

Tesco / Auchan parkoló, fehér konténer, talán Vöröskereszt vagy Máltai. Zacskóban vidd.

(#127639) barnam_ válasza Magnum_ (#127637) üzenetére


barnam_
nagyúr

Sajnos nem tudok olyan konténert, ahonnan tényleg rászorulókhoz jut el.
Budaörsön a Tesconál van konténer, de a cigók folyton ott tanyáznak, eddig akárhányszor akartam lerakni ruhát, mindig elkunyerálták.

(#127640) focvis válasza kisza25 (#127623) üzenetére


focvis
veterán

Nem volt rossz adás. Az SQ7 egy 2,3 tonnás romboló, autópályán állat, és itt se égett le.

@Aggregátor: 1x tőlem is sikerrel kunyerálták el ilyen kalapos népek a budaörsi Tecsonal; azóta gyorsabb vagyok; a konténer mellé parkolok, és sitty-sutty bedobom. Auchannál nem tudsz mellé parkolni, de ott talán nincsenek népek.

[ Szerkesztve ]

(#127641) Peter.70 válasza Magnum_ (#127637) üzenetére


Peter.70
őstag

Ha meg máltaihoz akarod leadni, akkor hallottam olyat, hogy csak válogatva, vasalva veszik át

(#127642) sutszi válasza Qru (#127634) üzenetére


sutszi
veterán

Ezt a palackos dolgot kipróbálom.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#127643) Magnum_ válasza focvis (#127638) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Biztos, hogy nem teszem kontenerbe.

Peter: maltaihoz se viszem

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#127644) focvis válasza Magnum_ (#127643) üzenetére


focvis
veterán

Pedig az a legegyszerűbb.
Léteznek még adomány pontok, ott átveszik. Öltönyöket adtam le, nem akartam összegyűrni, az Alkotás úton a Déli és a MOM között valahol félúton. Mintha lenne a Haller úton is. [link]

(#127645) Saint_ : A fenti linken mindent megtalálsz. Hétvégén zárva.

[ Szerkesztve ]

(#127645) Magnum_ válasza focvis (#127644) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez az alkotas uti erdekelne. Van esetleg pontosabb infod? :R

I humbly and respectfully decline™

(#127646) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

a bit of harmony - csak a miheztartás végett :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127647) Magnum_ válasza focvis (#127644) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszonom

I humbly and respectfully decline™

(#127648) Qru válasza Magnum_ (#127637) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Máltaiak, én ott adtam le pár régi öltönyt meg egyéb ruhákat.

mod:

Mondjuk nem itt hanem a Batthyány térnél.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#127649) FoLey-v válasza bitpork (#127646) üzenetére


FoLey-v
addikt

Oroszországban már hatalmas karamból lett volna. ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#127650) expander válasza FoLey-v (#127649) üzenetére


expander
senior tag

barhol mashol is, eleg eros a gyanum, hogy ez meg van rendezve/szepen ossze van vagva :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.