Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126851) Doki16 válasza SzlobiG (#126847) üzenetére


Doki16
addikt

Tud ez a kis Yaris azért jó fogyasztás hozni. Kíváncsi vagyok, hogy nyáron betudjátok-e vinni 4 alá.
A km azért szépen gyűlik benne ahogy látom. Nem rossz pár hónap alatt 20k :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#126852) gzbotii válasza Doki16 (#126851) üzenetére


gzbotii
veterán

Első generációs, 999ccm Yarissal én is hoztam 4.0 fogyasztást. Igaz, kb forgalmi akadály lennél vele nagyvároson, de vidéken még elmegy.
Annyira kis strapabíró gépek, hogy városi ciraklonak, barátnőmnek első autónak valószínűleg azt veszünk.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#126853) Doki16 válasza gzbotii (#126852) üzenetére


Doki16
addikt

Ez az ember a Yaris fogyasztás királya :D [link]

Kíváncsi lenék, hogy azóta mit csinált még a kis kocsival :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#126854) gzbotii válasza Doki16 (#126853) üzenetére


gzbotii
veterán

Azonos bizonyos pénznem ilyen szintű szexuális zaklatásáért járhatna zsanettolás....visszapillantó, ablaktörlők leszerelve. :U

Mondjuk barátnőm haverinája mesélte, hogy előfordul, hogy a családi Logannel átmegy a szomszédos településre, és nem veszi észre, hogy a visszapillantók be vannak hajtva (garázsba parkolás miatt behajták)

Yaris fogyi: [link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#126855) Tsebacsi válasza Doki16 (#126853) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez a pasi beteg, és a leírásból adódóan tuti mozgó útakadály... Imádom őket, főleg a reggeli/délutáni csúcsban.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#126856) kisza25 válasza Tsebacsi (#126855) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem hinném, hogy sokat városozik, de ez városon kívül is útakadály

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#126857) Qru válasza bbubby00 (#126840) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sima! :K

FoLey-v: Pontosan, a mk3-n pl jobb oldalon van. Ez a cikk olyan mint az időjárás jelentés: vagy bejön vagy nem. :D

sutszi: "a közös platformok valamennyit bekavarnak a képbe." Ez van nálad is, azért van a "nem jó" oldalon, mert a dízelek PSA motorok (1.6d és 2.0d) és balos tankajtóhoz lett tervezve az üzemanyagellátó rendszere a franciák által.

#nincsbennetarcsi

(#126858) sumsang válasza kisza25 (#126800) üzenetére


sumsang
aktív tag

Én inkább a GPS-el ellátott fedélzeti kamerák beépítését, ill. használatát tenném kötelezővé. Ez egy baleset, vagy bármely közlekedési esetnél jobban segítené a bizonyítást a tulaj, a biztosító és a rendőrség számára is, mint egy fekete doboz.

[ Szerkesztve ]

(#126859) dellfanboy válasza sumsang (#126858) üzenetére


dellfanboy
senior tag

WoW
javaslom kinat vagy vmi totalitárius diktatúrát

nemtudom mi ez a felelem a balesetezes miatt, de ha nem torod magad ossze hetene szvsz total felesleges
ellenben ha 51-el mesz 50es tabla alatt, siman megbaszhatnak.

elso dolog lenne amit kib*sznek, sot nem is vennek ilyen autot.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#126860) Tsebacsi válasza dellfanboy (#126859) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kicsit bele kéne gondolni abba, hogy kerülhetsz pl. cserbenhagyásos helyzetbe, illetve fel lehetne venni totál szabálytalan manővereket, amiket manapság elég sokan csinálnak.
Mindig mosolygok, amikor valaki ennyire nyíltan, már-már habzó szájjal ellenez valamit, amivel meg lehető őt figyelni valamennyire. Az ilyenekről az jut eszembe, hogy vaj van a fején (meg ne sértődj, szánalmasan általánosítok).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#126861) bbubby00 válasza Qru (#126857) üzenetére


bbubby00
őstag

Jola garazskapu 250 nettoban. Azert van egy kis kul.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#126862) kisza25 válasza Tsebacsi (#126860) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Csak azt felejti el, hogy van nála mobil, ami hozzá köthető (már az eldobhatós kártyáknál is évente adat egyeztetned kell) bemérhető és még kikapcsolt állapotban is lehallgatható :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#126863) Qru válasza bbubby00 (#126861) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az jó ár nagyon. :K

mod:

kisza25: Faraday kalitka és meg is van oldva. :D [Nissan próbálkozott is vele]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#126864) kisza25 válasza Qru (#126863) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Csak annyiból már kapni dupla lemezgarázst-t

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#126865) Qru válasza kisza25 (#126864) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az lehet de neki nem lemezgarázs kell. ;) A garázskapuk drágák. Az otthonit le akartam cserélni ilyen motoros szekcionáltra. Bekértem pár árajánlatot aminek az lett a vége, hogy úgy döntöttem: ennyi pénzért életem végig nyitom-csukom a billenőkaput. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#126866) sumsang válasza dellfanboy (#126859) üzenetére


sumsang
aktív tag

Kerülhetsz olyan szituba (rengeteg ilyen van), hogy nem tudod bizonyítani az igazadat. vagy pl. egy parkolóban meghúzzák a kocsidat és odébb állnak, de lehetne sorolni az ilyen és hasonló eseteket, aminek szívás a vége egy kamera nélkül. Sajnos kerültem olyan szituba, h nem tudtam bizonyítani a valós történetet. Nos azóta van első + hátsó kamera is a kocsiban.
Egyedül a tulaj bizonyítási eszköze lenne a felvétel, tehát a tulajon kívül senkinek sem lenne joga hozzányúlni a kamerához, kivéve azt az esetet, ha a baleset személyi sérüléssel is járna.

[ Szerkesztve ]

(#126867) d.mate08 válasza stickermajom (#126850) üzenetére


d.mate08
tag

Jól tudom én ezt, és a vicc, hogy doboza sincs, csak csomagolásban küldik. Végén az lesz, hogy a tompítottba veszek fehér fényű izzót(Osram/Hella) és az fog menni 0-n.😀 Nem kell majd ilyennel problémáznom, hogy szabvány-e vagy sem.

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

(#126868) Peter.70 válasza Qru (#126865) üzenetére


Peter.70
őstag

És még testmozgás is megvan ;) :D

(#126869) Qru válasza Peter.70 (#126868) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah csak a fehérnép nem éri fel nyitott állapotban de amúgy nincs gond magával cuccal, duplafalú, légkamrás szerkezetű.

#nincsbennetarcsi

(#126870) Peter.70 válasza Qru (#126869) üzenetére


Peter.70
őstag

Felemeled és akkor feléri ;] vagy megcsinálod távirányítósra

[ Szerkesztve ]

(#126871) Qru válasza Peter.70 (#126870) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sámli, az olcsóbb. :D

#nincsbennetarcsi

(#126872) bbubby00 válasza Qru (#126863) üzenetére


bbubby00
őstag

Igen, gondolkozom, h kerek 2100x4000 re is egy ajanlatot.
Most lemezgarazsnak kell alapot csinalnom, foglalja a helyet az udvarban. Ez meg egy 4x8 meteres hely. Utcafrontra nyilik, elotte le van betonozva 2autonak. Ja es nem 6-7 het a szallitas , hanem 4

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#126873) molnarpeter válasza d.mate08 (#126846) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Miért kellene? Órák mire be lehet gányolni, lököst is valószínű szét kell hozzá faragni, és fél év múlva full besárgul a műanyag valószínűleg. Ha csak úgy vennéd meg, nincs különösebb oka (pl sokat kiégő tompított, vagy nem akarsz kapcsolgatni), akkor hanyagold szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#126874) molnarpeter válasza Qru (#126871) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Valahova redőnygurtni, popszegecs, kész :D

[ Szerkesztve ]

(#126875) d.mate08 válasza molnarpeter (#126873) üzenetére


d.mate08
tag

Mondasz valamit es nem is mutatna túl jól. Egyébként 2008-as Polo az autó.

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

(#126876) kisza25 válasza Qru (#126865) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem is ott van a kapuhoz az áram, de 2 szárnyúra kb 250-300eft lenne, elengedtem:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#126877) molnarpeter válasza d.mate08 (#126875) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nincs különösebb gond, esetleg "skandináv" verzióra lehetne kötni/állítani, nem tudom pontosan, annál az évjáratnál hogy van. Úgy egyből tompítottat kapcsol, ahogy írtad, 0 állásban is (akkor meg már világítson hátul is).

(#126878) sutszi


sutszi
veterán

Ma reggel elég furán indult a járgány. A motor indítása után ahogy elengedtem a kulcsot, egyből egy szokatlan hangot hallottam. Mintha súrlódna valami. Ez mintha halkulna, de nem vagyok benne biztos. Újraindítottam és megint van. Felnyitottam a motorháztető és hallgató úgyis. Elindultam vele, mert már késésben voltam. Közben figyeltem tovább a jelenséget. Gázadásra egyértelműen erősödik ez a súrlódó hang. (1.6 benzin).
Most bent ülök melóba és azon idegeskedem, hogy mi lehet ez... Van valami tippetek, hogy merre lehetne elindulni? (Azon kívül, hogy szerelő, meg szerviz. Mert a vége az lesz, csak az a gond közben meg kéne az autó... ) Arra próbálom kihozni, hogy pár napig néhány 10km még belefér-e a vagy sem.

(Tipp. Korábban még télen szóba került a vízpumpa csere mert 1-2 alkalommal hideg indításnál már halványan lehetett hallani a hangját, de meleg motornál elmúlt.) Viszont erről gőzöm sincs, mert én akkor nem tudta értelmezni a motorból jövő hangok egyikét sem...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#126879) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Most ezen meglepődtem. Mintha 10 évvel ezelőtti állapotról olvasnék, legalábbis a cím alapján. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#126880) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok!
Érdekes probléma lépett fel egy 1.4-es benzines Chevrolet Lacettivel. Ha elindítom a motort bármikor pöccre indul hidegben is, viszont ha rövid út után (pl garázsból kiállok, ez kb 30 méter), ha leállítom, és indítanám megint, akkor első próbálkozásra azonnal lefullad a kocsi. A jelenség nem függ össze azzal, hogy hideg vagy meleg-e motor.
Szerintetek mi a fene lehet ez? Egyáltalán mit mondjak a szerelőnek ha elviszem. Tudom nem nagy probléma, de félek, hogy idővel súlyosbodik.

(#126881) rbalint88 válasza sutszi (#126878) üzenetére


rbalint88
addikt

Onindito is lehet. De ha megragad, akkor mar nem fog sokaig oninditani, erdemes mielobb szervizbe menni.

(#126882) gzbotii válasza grizlisandor (#126833) üzenetére


gzbotii
veterán

Most jelenleg, hogy állnak a dolgok? Bírság végleges?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#126883) kisza25 válasza freeknight (#126880) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Megy az automata szivató és úgy állítod le, szerintem túlszívja magát, az ilyen 30 méterre elindítom nem tesz jót a kocsinak

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#126884) Integrale válasza Qru (#126857) üzenetére


Integrale
veterán

Ebben is van egy kis csavar. Mert a Ford Fiestanak pl bal oldalon van a tankajto, a Focusnak jobb. Mind a ketto 1.6d.

"Bad reklám is reklám too"

(#126885) Qru válasza BigBlackDog (#126879) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah amitől nyugaton szabadulnak azt itt felveszi a piac.

#nincsbennetarcsi

(#126886) tboldi válasza freeknight (#126880) üzenetére


tboldi
nagyúr

1. Ne állítsd le 30 méter után, rengeteget ártasz vele hosszútávon.
2. Egy Chevrolet (Daewoo) Tacuma volt nálunk a tanfolyamon pontosan ugyanezzel a jelenséggel, abban az immobiliser ment tönkre.

[ Szerkesztve ]

(#126887) d.mate08 válasza molnarpeter (#126877) üzenetére


d.mate08
tag

Legyen meg a fílingje,csak elöl menjen😀 Akinél csináltattam már programozást, mondta, hogy az autó komfort elektronikája nem támogatja a hosszú kódolást, így lemondhattam a coming home, kanyarfény, ködlámpa 50%-on megy, mint nappali fény (ezt ebben a formában szabad, úgy hiszem, mert nem vakít és észrevehető) hármasról. Amit meg írtam, modulon keresztül menne csak.

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

(#126888) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

YT Alert, Focus ST kis teszt. A Hangja engem megvett kilóra

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#126889) SzlobiG válasza Doki16 (#126851) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jaja normál használat mellett meg még jobb, kapott az egyik ürge ő alatta még kevesebbet eszik. Nyáron 4 alá tuti bemegy.

(#126853) Doki16 Az igen, ez az ember egy igazi forgalmi akadály lehet. :DD

(#126888) Tsebacsi Wow nem rossz, az előző gen-t 4-5 milla között már meg lehet csípni ahogy nézegettem.

(#126890) Doki16 válasza SzlobiG (#126889) üzenetére


Doki16
addikt

Én is megszállott vagyok, de azért nem ennyire :D Nálam kimerül annyiban, hogy városban nagyon lassan gyorsítok (már amikor senki sincs mögöttem) és nem megyek gyorsabban 49-nél. Ott még éppen villannyal hajt :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#126891) Reaper válasza Tsebacsi (#126888) üzenetére


Reaper
őstag

Ez a 2.3-as még automatával is kellene, öregszem :)

(#126892) Magnum_


Magnum_
nagyúr

léptem bziskodni, szasztok!

I humbly and respectfully decline™

(#126893) stickermajom válasza Magnum_ (#126892) üzenetére


stickermajom
addikt

Gáz+fék hazáig?

(#126894) Magnum_ válasza stickermajom (#126893) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#126895) Tsebacsi válasza stickermajom (#126893) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

(#126746) focvis válasza Saint_ (#126723) üzenetére:

Ha nem ismernélek :) , azt írnám általánosítva, hogy az vesz kabriót, aki a fékre gyúr. ;]

:P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#126896) Serpiko válasza freeknight (#126880) üzenetére


Serpiko
addikt

Nekem is ilyen kocsim van ugyanezt csinálja kiállok garázsból utána fullad. Mondjuk nem minden alkalommal csak párszor. Engem is zavar....

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#126897) SzlobiG válasza Doki16 (#126890) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én azt vettem észre, hogy mehetek akár 60-al is csak villannyal az ecu dönti el, hogy kapcsol-e motort, vagy nem, gondolom terhelés függvénye ha esetleg bekapcsol elengedem a gázt, majd újra adok neki azt így megy tovább villannyal. Solton majdnem végig tudok menni csak 50-60 között gyorsan merül az akku.

(#126898) sugarforce válasza dellfanboy (#126859) üzenetére


sugarforce
őstag

Ez egy eleg blőd altalanositas...

(#126899) Doki16 válasza SzlobiG (#126897) üzenetére


Doki16
addikt

75-ig tud egészen pontosan villannyal menni. De akkor majdnem csak lejtő kell, hogy legyen. 49 felett már a legkisebb emelkedőn is hajlamos bekapcsolni a benzinmotort. Több fázisa van neki egyébként, hogy mikor milyen körülmények között használja a benzin vagy villanymotort. Már teljesen kitapasztaltam.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#126900) Magnum_ válasza Tsebacsi (#126895) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nagyon jot fekezgettem a varosban.

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.