Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82301) Geth válasza quailstorm (#82300) üzenetére


Geth
addikt

Nálam NetBIOS tiltva van...
(hosts file-nak viszont van köze a DNS-hez)

Hááát, NetBIOS nélkül is működik a Win10-Win10 megosztás, szóval erre mérget nem vennék.

[ Szerkesztve ]

(#82302) quailstorm válasza Geth (#82301) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Annak van, de én nem beszéltem hoststól, és nincs köze a problémámhoz.
Mivel retro gépezek is, ezért ezt a piszok régi megoldást használom, ez működik W2K-W10-ig biztosan. Annál régebbit nem raktam még mappamegosztásba mostanság.

Én ma a keresés során a generik oldalaktól jutottam el a NetBIOS-ig, onnan a konzolos netbios toolig, onnan emg, hogy valószínűleg valami blokkolja a forgalmat és mi más lesz, mint a tűzfal.
Nálam biztos van élő NetBIOS hálózat a gépek közt.
Munkacsoportos megosztás van felhasználóneves bejelentkezéssel, azaz üdvözlünk 2000-ben módban tolom.

[ Szerkesztve ]

(#82303) Geth válasza quailstorm (#82302) üzenetére


Geth
addikt

Neked válaszoltam? :P

Retro gépre nem jó valami FTP (neadjisten TFTP)?

[ Szerkesztve ]

(#82304) quailstorm válasza Geth (#82303) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezzel a cuccal mérjél már körbe.

Ha nem találja meg a gépeket, akkor elhiszem, hogy tiltottad a NetBIOS-t.

Zéró időm van most szórakozni ilyesmivel, ezt XP-től Win10 (eddig) 3 kattintás volt beállítani és minden gépen ment ami itthon volt.
De tervben van az FTP szerver, csak érjek oda.

Ez a fájlmegosztás most a napi életben akadályozott, mert időhiányból, 7 éves építkezés miatti érzelmi okokból megmaradt a régi gépem a sok tárhellyel, aztán kell az új gépről elérni.

Ja és a hostsról annyit, hogy IP alapján se tudtam csatlakozni.

Amúgy most megint nem megy ez a fos. De ha lefuttatom a troubleshootert akkor egy darabig megy. Nem értem az egészet bakker.

[ Szerkesztve ]

(#82305) Geth válasza quailstorm (#82304) üzenetére


Geth
addikt

0 találat, annyira nem lepődtem meg, tekintve, hogy tiltva van a gépeken a IPv4 alatt a WINS fülön :)
Korábban DHCP option-nel tiltottam, de szarakodott a hálózati bootolás (baromi lassan csinálta meg), nem nyomoztam ki, kiszedtem a DHCP option-ös tiltást, és le lett tiltva így. Nem lett volna fontos, csak nem szeretem a legacy cuccokat itthon.

[ Szerkesztve ]

(#82306) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Egészen biztos hogy rossz fórumba írok, de hátha segít valaki.
Android Messages[/L
Képtelen vagyok összehozni a Win10 PC-Edge böngészővel:
(L:/dl/upc/2018-07/01/98644_arg6s2qxpnaiecyk_nevtelen.jpg)(/L)
Mi a megoldás?

Na ezt a kérdést a linkelésekkel meg az offolásokkal jól elcsesztem, de már hagyom így!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#82307) Sub-ZeRo válasza VGYke (#82306) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet még te nem tudod használni, mert nem minden felhasználó kapja meg ezt a funkciót. Most olvastam a cikket. Lehet várnod kéne vele egy picit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#82308) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Sziasztok!

hogyan lehet a rendszerindító és recovery partíciót átköltöztetni egy másik lemezre?a következőbe futottam bele: Win10 reinstall új ssd-re, de még mindig a régi lemezről indítja a rendszert. Nem hozott létre új recovery-t illetve rendszerindító meghajtót.
Ha kiveszem a régi lemezt, nem indul el az új rendszer. Határozottan az új meghajtót adtam meg telepítési célnak. Újratelepítés nem opció, távolról kell megoldani a dolgot, fizikai hozzáférés nélkül, teamvieweren keresztül. (hulladék emes megint bizonyított)

Köszi!

(#82309) Cr00py válasza R̲e̲m̲ (#82308) üzenetére


Cr00py
senior tag

Tiszta telepítésnél ajánlott a többi meghajtót leválasztani. SSD esetében a többi HDD-t / HDD-ket, a hasonló dolgok elkerülése érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#82310) Doky586 válasza R̲e̲m̲ (#82308) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Újratelepíted: akár akarod akár nem (de mostmár minden más lemezt lehúzva), addig marad benne a régi hdd.

(#82311) gézu válasza R̲e̲m̲ (#82308) üzenetére


gézu
őstag

EASYBCD [link] és tutorial

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#82312) R̲e̲m̲ válasza Doky586 (#82310) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

francér nem lehet telepítésnél beállítani a bootpartíciót, mint minden más normális oprendszernél...

(#82313) Doky586 válasza R̲e̲m̲ (#82312) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem bug hanem fícsör.. :)

(#82314) R̲e̲m̲ válasza gézu (#82311) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Ebbe nincs logika -.-

(#82315) Doky586 válasza R̲e̲m̲ (#82314) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Video hívás + diktálod mit nyomjon az újratelepítéshez.. :U

(#82316) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Tudnátok segíteni?
Valami gond van a Windows-zal, és nem tudok rájönni, hogy mi.
Az egész a "Windows szolgáltatások be- és kikapcsolása"-val kezdődött, ugyanis a felugró ablak tök üres.
Erre azért lett volna szükségem, mert szerettem volna a SMB1 protokollt engedélyezni.
A javításra minden a neten található módszert elvégeztem, de semmi.
Majd észrevettem, hogy a frissítéssel is van valami baj. Ez fogadott "A gép egyik eszközillesztője feltehetőleg újabb a telepíteni próbált eszközillesztőnél. Tovább próbálkozunk a telepítéssel."
Elindítottam a Windows update hibaelhárítását. Három hibát talált, kettőt kijavított, egyet nem a "potenciális Windows update-adatbázishibát észleltünk" miatt.
Ekkor elvégeztem a Windows update-ről letöltött teljes frissítést, de minden változatlan maradt.
Ezután a több órás szenvedések után beáldoztam a telepített dolgaimat, elvégeztem az alaphelyzetbe állítást.
Ezt egy hiba miatt (amit szintén nem tudok, hogy mi) nem tudta befejezni....most itt tartok :F

[ Szerkesztve ]

(#82317) Geth válasza R̲e̲m̲ (#82312) üzenetére


Geth
addikt

Be lehet állítani, csak nem magában a Windows Setupban.
Telepítőről bootolás előtt EFI-ben/BIOS-ban előre kell sorolni a leendő új disket a boot sorrendnél.
Majd bebootolni (pl. boot override menüvel) a telepítőbe, és az aktuálisan első helyre soroltra fogja rakni a szükséges partíciókat.
Most megnéztem (BIOS-os) VM-en is, úgy, hogy a már meglévő rendszert is rádugva hagytam (disk0), majd rádugtam egy új hdd-t (disk1), előre soroltam az újat, tehát hdd sorrend: disk1,disk0.
Frankón létrehozta a partíciókat a disk1-en, telepítés után akár le is húzhattam a disk0-t.
Nekem ez a módszer eddig minden gépen működött, nem is értettem soha, hogy magához a telepítéshez miért kellene a gépbe nyúlkálnom :)

(#82318) R̲e̲m̲ válasza Geth (#82317) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

na pontosan ezt csináltam én is, láthatod, hogy az új lemez a disk0, biosban pedig az az elsődleges boot device...
Ezért nem értem a dolgot... (lassan nem is akarom)

(#82319) Doky586 válasza Geth (#82317) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ez csak bios/legacy módnál válik be, uefi módnál a win telepítő átirkálja a boot sorrendet kedve szerint (windows boot manager néven)

[ Szerkesztve ]

(#82320) kory24 válasza R̲e̲m̲ (#82312) üzenetére


kory24
őstag

Be lehet....
Csak oda kell figyelni.

Nekem van 3 hdd (régebben 4) a gépben és mégis mindig sikerül.
És persze soha nem húzok le semmit.
Csak telepítőben jobban oda kell figyelni melyik lemezzel dolgozol.

Annyi, hogy elején egyéni-re kell menni és a célszerű kivánt meghajtón törölni minden partíciót majd létrehozni újat, ekkor rákérdez, hogy emellett létrehozhat-ja e magának a többi szükséges partíciót.
Ha úgy telepíted a cél meghajtóra, hogy azon már van egy partició szabad hely nélkül, akkor nem tud ezen létrehozni magának ha elötte nem törlöd, így ott hozza létre ahol tudja ha a többi meghajtón talál particionálatlan területet.

(#82321) martinkeet válasza martinkeet (#82316) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Annyival egészíteném ki, hogy megpróbáltam a teljes visszaállítást (fájlok teljes törlése), és a visszaállítást egy korábbi verzióra is. Szintén hibával nem tudja befejezni...

(#82322) R̲e̲m̲ válasza kory24 (#82320) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

nem az első és nem is a második telepítésem.
Szerintem az utóbbi 15 évben legalább 300 telepítésem volt...
a célmeghajtó partícionálatlan, nyers felület volt, nulladik helyen, és elsődleges booteszközként megjelölve.
A másikat azért nem töröltem előtte, mert még van rajta adatom
mindent úgy csináltam, ahogy kell, és ennek ellenére csinált baromságot, azért írtam, hogy meginhülye az emes.
A kérdés nem az volt, hogy hogyan kell vindózt telepíteni, hanem hogy hogyan lehet a restore-t és efi partíciót a rendszer újratelepítése nélkül áthelyezni fizikailag másik lemezre.

(#82323) King Unique válasza R̲e̲m̲ (#82308) üzenetére


King Unique
titán

Persze, hogy a "régi lemezről indítja a rendszert", ha már az előző telepítés és a mostani is el lett cseszve ilyen szempontból... Volt már arról szó ebben a topikban, hogy ilyenkor lehetőség szerint célszerű teljesen törölni a célmeghajtót, vagy legalábbis azt a területet rajta, ahová a Windows lesz telepítve. Majd a létrejött szabad területen az "Új" opcióra kattintva létrehozni a rendszer számára fenntartott partíciókat. Mutatja a telepítő ilyenkor, hogy mit és hova hozott létre. Tehát még a tényleges telepítés megkezdése és egyben a tovább opció használata előtt le lehet csekkolni, hogy minden a megfelelő helyre került-e, nem összevissza nyomogatni és utólag rácsodálkozni...

Ha nagyon muszáj, akkor szükség esetén akár utólag is lehet hozni manuálisan a rendszer számára fenntartott kisebb partíciókat. Ehhez UEFI módban történő telepítésnél használható pl. ezen leírás, vagy akár egy egyszerűbb módszer (+ infó). Viszont ezeknél is nyilván az az ideális eset, ha már rajta volt a partíció a lemezen, csak sérült a rendszerindítás és emiatt kell törölni, újból létrehozni ott, újraformázni stb. Másik megoldás pedig a már javasolt újratelepítés az adatok lementése után.

[ Szerkesztve ]

(#82324) Doky586 válasza R̲e̲m̲ (#82318) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az új lemezt nem szabadott volna particionálnod!
Telepítőben telepítési célnak az új lemez particionálatlan részét kellett volna megjelölni célként..

(#82325) R̲e̲m̲ válasza King Unique (#82323) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

te figyumár, mi ebben az összevissza nyomogatás?
nem vagyok egy számítástechnikai analfabéta
ha egy particionálatlan lemezre teszem azt a tetves rendszer létre KELL hoznia minden esetben a számára szükséges partíciókat
sok telepítésből ez az első eset, hogy nem úgy történik ahogy kellene neki, ne akard megmagyarázni légy szíves, hogy én vagyok a hülye.
az előző telepítés NEM lett elcseszve, fél évig használtam.
mint írtam már kétszer, a célmeghajtó TELJESEN LE VOLT TÖRÖLVE, partícionálatlan nyers lemez volt.
Az új gombal manuálisan tudsz létrehozni partíciót, csatolási pontot viszont NEM tudsz megadni, nem tudod megmondani neki, hogy ez az EFI meghajtó, ez meg a restore, és a harmadikra meg telepeggyé'
ha nem olvasod végig amit írok, akkor meg ne válaszolj rá légyszíves.
a kérdés még mindig nem az, amire válaszoltál.
és flame off. nem szeretem ha hülyének néznek.

(#82324) Doky586

szerintem te se olvastad végig a hsz-t

[ Szerkesztve ]

(#82326) King Unique válasza R̲e̲m̲ (#82325) üzenetére


King Unique
titán

Hát márpedig elcseszted, mert le merném fogadni, hogy csak a next-next-finish módszerrel csináltad és meg sem nézted, hogy mi hova kerül... Ha nincsen másik fizikai meghajtó, akkor persze nem gond ez, de több csatlakoztatott meghajtónál már bele lehet futni pl. a mostani esetbe. Ezért is szoktak javasolni ilyenkor azok ideiglenes leválasztását, vagy a BIOS-ban történő letiltását. Vagy azt, ami az előbb világosan szemléltetve volt. Vagyis, hogy felkínál a telepítő manuális opciót is, aminél egyértelműbben beállítható, hogy mi és hova kerüljön. A szükséges partíciókat pedig ilyenkor 1 lemezen szokta létrehozni, nem pakolja mindegyiket egyenként máshova. Az meg a másik, hogy pont az a lényeg, hogy még a telepítés megkezdése előtt lecsekkolható, hogy minden OK-e. Ami ezek szerint nálad szintén elmaradt és az sem tűnt fel, hogy már ott van a másik lemezen korábbról pl. egy ESP...

Egyébként meg le volt írva az előző válaszban, hogy utólag esetleg hogyan lehetne korrigálni, vagy többen is javasolták eleve újratelepíteni az egész rendszert immáron megfelelően, aztán kész. A "többi" már teljesen felesleges, pláne utólag...

[ Szerkesztve ]

(#82327) Doky586 válasza R̲e̲m̲ (#82325) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Természetesen Te tökéletes isteni lény vagy aki nem hibázhat..!
A hibás így nem lehet más mint a Microsoft. Ez egyértelmű. ;]

(#82328) R̲e̲m̲ válasza King Unique (#82326) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

szerintem engedd el a témát, mert látom a flame-elésen kívül más nem megy, érdemben még mindig nem szóltál hozzá, csak próbálod bebizonyítani, hogy mindenki hülye (főleg Én, csak Te vagy iskolabusz)
le mered fogadni? itt ültél, és végignézted, hogy mit csinálok? rá mered tenni a kocsidat, meg mondjuk a lakásod? vagy egy éves fizetésed? tényleg ennyire biztos vagy magadban?és a vindóz pedig a világ legtökéletesebb oprendszere, ami nem hibázik soha? :DDD ez lenne az évszázad vicce.
persze, tudom, értelme nincs, mert ha elbukod, akkor se veszítessz semmit, mert ez csak a péhá.
akkor most próbálj meg érdemileg hozzászólni, és a kérdésre keresni valami építő jellegű választ, az offolást pedig fejezd be kérlek.

Ami viszont témába vág, megmutathatnád, itt, fórumon, képekkel szemléltetve, hogy win 10 telepítőnél hogyan állítod be pontosan az EFI és RECOVERY partíciók pontos elérési útját!
köszi

(#82329) King Unique válasza R̲e̲m̲ (#82328) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb már szemléltetve volt képekkel, hogy hogyan... Pontos elérési út alatt nem világos milyen megoldást akarsz, de a telepítő grafikus felületén csak a célmeghajtó jelölhető ki és ott hozhatók létre vele manuálisan a rendszer számára fenntartott partíciók. Viszont pont az a lényeg, hogy ha a megfelelő lemezen particionálatlan terület van kijelölve, akkor ilyenkor normál esetben ott hozza létre őket, nem még másik 3 lemezen külön.

Kaptál érdemi válaszokat tőlem és másoktól egyaránt. Az, hogy nem akaródzik utólag beismerni, hogy nem figyeltél oda rendesen, attól még nem kellene itt személyeskedni és zöldségeket írogatni, pláne hogy mi tettünk neked szívességet és nem fordítva... :U Ez a mások hozzászólásának érdemi jellegét firtatni meg pont ezért röhejes, mert ha annyira jól, avagy jobban megy és mindent tudsz, akkor nagyon nem világos, hogy mégis minek jöttél ide segítséget érni...

[ Szerkesztve ]

(#82330) zolee001 válasza R̲e̲m̲ (#82328) üzenetére


zolee001
őstag

Windows PE vagy Windows RE moddban bebootolsz
cmd
diskpart
list disk
select disk (amelyikre a boot particiot akarod)
list vol (fat32 és adj neki egy betüjelet)
sel vol < volume száma>
assign letter=<drive letter>:
exit

Javitás:
cd /d <telepitö betüjele>:\EFI\Microsoft\Boot\
bootrec /FixBoot

(#82331) R̲e̲m̲ válasza zolee001 (#82330) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Szia!

kösz, este megpróbálom a fixbootos megoldást, hátha.
ha ez se jön be tényleg újrahúzom...

(#82332) zolee001 válasza R̲e̲m̲ (#82331) üzenetére


zolee001
őstag

Szerintem a reinstal a legegyszerübb megoldás,grafikus felületen 2 kattintás,kiválasztod a lemezt amire telepiteni akarsz majd kidob egy ablakot,hogy a rendszer létrehoz majd különbözó particiokat,leokézod és ennyi

(#82333) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Sziasztok!

Miért kapcsolja ki időnként a monitoromat a windows? Azért gondolom, hogy a windows az oka, mert ha a monitort másik gépre dugom, ott sosem áll elő ez a jelenség.

Megjelenik 1 figyelmeztetés, hogy 5 perc múlva kikapcsol a monitorom. Ha hagyom, akkor 1 percnél is figyelmeztet. Az energiagazdálkodási lehetőségeknél a monitor kikapcsolása sohára van állítva! Ráadásul ezt aktív terhelés mellett is elsüti, szó sincs arról, hogy csak akkor kapcsol ki a monitor, ha éppen nem használom a gépet. Elég zavaró, főleg ha éppen dolgozom. Ráadásul 2-3 óránként megtörténik a dolog, úgyhogy nem is ritka jelenség.

(#82334) zsolt1225 válasza Cs1csó (#82222) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Kipróbáltam, újra is telepítettem, de semmi. 600-on pörög a venti. Mikor csináltam egy BIOS resetet és utána állítgattam akkor felpörgött 2200-ra, majd szép lassan egyre lejebb ment, maajd tartósan 1400-on. Utána windbe pár perc eltelt és újra 600-on megy. Nem tudok játszani, mert melegszik a proci és nem pörög fel a venti.

(#82335) Cs1csó válasza zsolt1225 (#82334) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, hátha akad itt még másnak jó tanácsa, ha nincs más akkor nézesd meg egy szakival, lehet az alaplap a ludas.

(#82336) sz.j


sz.j
nagyúr

Lehet, hogy rossz helyre írom (de nem hiszem mert wi7-el hiba nélkül működik) ha igen elnézést érte ...

Amikor a Libre Office-al megakarok nyitni egy olyan fájlt amit vele készítettem és mentettem, akkor az először összeomlott majd az újabb megnyitásoknál hibára és visszaállításra hivatkozva már el sem indul.
Hasonló a helyzet akkor is ha egy teljesen új dolgot akarok írni a LibreOffice-val ...
(Újra lett telepítve a Libre, de a hiba nem szűnt meg ...)

Szerintetek ezt a hibát a win 10 okozza vagy a LO a ludas?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#82337) Doky586 válasza zolee001 (#82330) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Erre a módszerre kíváncsi leszek.

Persze a leírtaknál többre lesz szüksége uefi boothoz, az ugyanis a meglevő ntfs partíciókról nem fog menni. Kellene neki egy EFI rendszerpartíció vagy egy kis fat32 partíció valahol. Szerintem.

(#82338) lacisz50


lacisz50
újonc

Sziasztok!

Most cseréltem alaplapot és processzort. A processzor INTEL CORE I7 8700-as.Az operácios rendszerem WINDOWS 8.1 64bit. A problémám hogy kb 5 percenként a WINDOWS UPDATE feldob egy hibaüzenetet mely szerint a WINDOS 8 rendszer nem támogatja ezt a processzort. Hogy tudom lelőni ezt a hibaüzenetet hogy ne zaklasson állandóan?

(#82339) zolee001 válasza Doky586 (#82337) üzenetére


zolee001
őstag

irtam a fat particiot

(#82340) Doky586 válasza zolee001 (#82339) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"list vol (fat32 és adj neki egy betüjelet)"

De a "list vol" nem csinál partíciót, az csak listáz. sőt előtte még zsugoítani is kéne stb. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#82341) Geth válasza Doky586 (#82319) üzenetére


Geth
addikt

Az átirkálás tökmindegy, a régebbi disken lévő ESP okozza a problémát. A Win törekszik arra, hogy ebből ne hozzon létre újat.
Tehát ha van egy disked működő EFI módban telepített Winnel, és beraknál egy másik disket, hogy a jövőben arról bootolj, és az elsőt valamikor szeretnéd pl. kivenni, akkor a korábbiakon túl +1 lépés van:
Az ESP partíciót törölni kell a "rossz" diskről, legkésőbb azelőtt, hogy a Setupban kéred az új partíciókat az új diskre.
Ha ez elmarad, akkor csak 2 (msr + data) partíciót hoz létre az új disken.
Ha az ESP-t törlöd, akkor létrehozza rendesen mind a 4-et amit szokott (és javítja a Boot Manager bejegyzést is az EFI-ben, valamint visszarakja az 1. helyre), később kivehető a régi disk.
Talán annyi előnye van, hogy nem kell rögtön ledarálni a régi disken lévő data-t, hátha van rajta mentendő adat, amit majd az új rendszer alatt ráér mozgatni.
(Vagy kis boot menü bővítéssel bootolható a korábbi disken lévő Win is, természetesen Fast Startup nélkül)

(elég király a 14-es vmware, nem is tudtam, hogy 64 bites win guestnél már default az efi)

[ Szerkesztve ]

(#82342) sz.j válasza sz.j (#82336) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ez furcsa ..
Többször egymást követően töröltem a LibreOffice x64 verzióját és újratelepítettem (win 10 x64), de a hiba nem szűnt meg, ekkor kínomban felraktam az x86-os verziót és az hibátlanul működik win 10 pro x64 gépen ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#82343) Doky586 válasza Geth (#82341) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Addig nem is tapasztalt hibát amíg bent volt a régi lemez. Akkor jelentkezett a problémája amikor KIVETTE, így már nincs a gépén EFI partíció.. Sőt az is lehet hogy az új C most MBR..(?)

(#82344) Geth válasza Doky586 (#82343) üzenetére


Geth
addikt

Igen, hát nem arra a szálra reagáltam, hogy lehet utólag javítani, hanem hogy lehet (legközelebb) előre megoldani, kábelezés nélkül :)

(#82345) R̲e̲m̲ válasza Doky586 (#82340) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

a zsugoritast, offsetelést megoldom előtte, elvileg 100+450mega kell neki.

(#82346) King Unique válasza sz.j (#82336) üzenetére


King Unique
titán

Ez eleve inkább az LO hibája lehet, pl. a 64 bites (korai) 6.X-es verziók eddig is bugosak voltak, ellenben a 32 bitesek megfelelően működtek. Erről a program topikjában is volt szó, ha beleolvasol. De ahogy nézem, oda is beírtad ezzel együtt duplán ugyanezt a kérdést... Amúgy nálam most az a legújabb, hogy pl. a 64 bites 6.0.5 rendre akadozva indul némi fáziskésessel, ellenben a 6.04 nem. Szóval abból is gondolom, hogy nem a Windows 10, hanem egyértelműen a program hibája lehet, legalábbis az adott verzióé.

[ Szerkesztve ]

(#82347) quailstorm válasza lacisz50 (#82338) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez a Win10 topic nem a Win8.1...
Ezt kell használnod.

(#82348) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Hali,

Olyan gondom van, hogy a Windows 10 nem látja a DVD lemezeimet. A lemezek egy 1999-es Apostol, és egy 1990 - 2000 Republic Aranyalbum. Rég hallgattam már a lemezeket, de ez mellbe vágott, hogy a Windows 10 egyszerűen nem is látja! A lemezt a Windows 7 ugyan megnyitja, átmásoltam a Win 10 gépre, de hiába, még a VLC player sem játssza le. Mivel és hogy tudnám lejátszani a lemezeimet? (a lemezek eredetiek és nem másoltak!)

Samsem

(#82349) Cs1csó válasza SamSem58 (#82348) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz de az nMag-on fent van mindkettő veszteségmentes formátumban FLAC-ben és mp3-ban is. A CD-kkel való zsonglőrködést pedig el kell felejteni.

Esetleg próbáld ki a FOOBAR2000 audió lejátszót.

(#82350) King Unique válasza SamSem58 (#82348) üzenetére


King Unique
titán

Mit jelent az, hogy "nem látja"? Ha van optikai meghajtó, akkor normál esetben az ikonja megjelenik a fájlkezelőben és a behelyezett lemez tartalma is tallózható. Viszont arról nem olyan régen volt szó bővebben, hogy a gyári, műsoros DVD-k lejátszásához külső program kell, mint pl. a VLC.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.