Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82351) Doky586 válasza SamSem58 (#82348) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha se ez se az nem nyitja meg akkor esélyes hogy az évek alatt tönkrement, elporosodott az a meghajtó. Esetleg pókok nem futottak ki belőle amikor beindítottad? :U

(#82352) SamSem58 válasza King Unique (#82350) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Szia,

Van optikai meghajtó a gépen, de az Apostol és a Republic lemezeket egyszerűen kidobja, vagy azt sem érzékeli, hogy van benne lemez, Programlemezekkel, és Videó lemezekkel nincs semmi gond..A VLC player sem játssza le a Windows 7-el megnyitott és átmásolt Apostol, illetve Republic zenefájlokat.

Samsem

(#82353) vlevi válasza SamSem58 (#82352) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor azzal a lemezzel lesz gond. Próbaként elővettem egy gyári audio CD-t, betettem, és a Windows Media Player azonnal elkezdte lejátszani.

(#82354) King Unique válasza SamSem58 (#82352) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor felmerülhet, hogy maga a CD/DVD lemez jó-e egyáltalán, olvasható-e még. Ahogyan maga a fizikai DVD meghajtó hibája is okozhat beolvasási problémát. De, ha a másik gépben lévő drive állításod szerint rendesen kezeli a lemezt, akkor elvileg nem ment tönkre, elvileg. Ahogyan vélhetően az eredeti gépben lévő olvasó / író sem, ha más optikai lemezeket gond nélkül beolvas és kezel. Azt nem írtad milyen formátumú zenei fájlokról van szó, nem-e sérültek esetleg, de némelyiket a Windows 10 beépített lejátszója is képes lejátszani, a VLC, MPC-HC/BE stb. külső programok pedig pláne.

[ Szerkesztve ]

(#82355) SamSem58 válasza vlevi (#82353) üzenetére


SamSem58
aktív tag

No de mindkettő - Republic és Apostol is - tönkrement? Kissé fura!

Samsem

(#82356) SamSem58 válasza King Unique (#82354) üzenetére


SamSem58
aktív tag

A Windows 7 megnyitja a lemezeket, bár "látja" is az Apostol lemezen lévő fájlokat de le nem játssza....

Samsem

(#82357) #77646080 válasza SamSem58 (#82355) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nem, sajnos nem fura. :( Nekem is volt komoly CD-gyűjteményem és bizony, ezt tudomásul kell venni, hogy a gyári lemez éppúgy hanyatt vágja magát idővel, mint az írott. Ez nem a Win rendszer nyűgje.

(#82358) SamSem58 válasza Doky586 (#82351) üzenetére


SamSem58
aktív tag

"Esetleg pókok nem futottak ki belőle amikor beindítottad? :U" - de, még a Moszkvai nagynénikéd is ebből mászott ki! :DD Ember! Mintha írtam volna, hogy egyéb lemezeket (pl. program, film) megnyit!

Samsem

(#82359) SamSem58 válasza SamSem58 (#82348) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Köszönöm a hozzászólásokat, az Apostol lemez úgy tűnik megadta magát, de nem gond, mert van róla másolat. A Republic lemezt meg megnyitja és le is játssza a Windows 7, úgyhogy most már arról is készül másolat. De hogy a Win 10-nek mi gondja a Republic lemezzel az továbbra is rejtély!

Samsem

(#82360) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Van egy mappám, amit nem tudok törölni. Hibaüzenetet nem ad, csak nem történik semmi a törlés után.
Jogosultság minden felhasználónak megadva.
Eddig próbálkoztam a Winaero Tweaker-el és az Unlocker-el. Ez utóbbi, a törlés parancs után azt írja ki, hogy az objektum sikeresen törölve, ennek ellenére mégsem törlődött. Tudnátok adni valami tippet, mivel próbálkozzam még?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#82361) littlerock


littlerock
aktív tag

Sziasztok!

A 1803 nemtud települni...
Mindig letölti, nekiáll telepíteni, illetve elég erőszakosan közli, hogy itt az idő, aztán lejátsza a telepítést, az újraindulást, látszólag minden rendben. Aztán jön egy üzenet, hogy nemsikerült a telepítés

és elkezdi újra letölteni, a HDD 100%-on megy a Proci 70-90%-on IObit szerint, a gép iszonyat meleg, a ventillátor fújja a hőt...

És kezdi újra... eddig kb 15-ször...

Ilyenkor mit lehet tenni?

"Funkciófrissítés a Windows 10 1803 verziójára - Hiba: 0xc0000005"

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#82362) #77646080 válasza littlerock (#82361) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ilyenkor mit lehet tenni?

[link]

(#82363) #86564352 válasza littlerock (#82361) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha van, 3rd party AV ne fusson és próbáld úgy. Iobit se kell. Vagy letöltöd a 1803 ISO-t és abból kézzel Windows alól in-place-upgrade.

(#82364) littlerock válasza #77646080 (#82362) üzenetére


littlerock
aktív tag

Köszi, nekiugrok.

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#82365) littlerock válasza #86564352 (#82363) üzenetére


littlerock
aktív tag

Ha az előző verzió nem jön be, akkor megpróbálom megfejteni, mit is írtál :)
Az IObit-et teljesen kikapcsoltam már és próbáltam úgy isa telepítést...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#82366) internetezoo válasza SamSem58 (#82355) üzenetére


internetezoo
senior tag

IsoBuster: link

(#82367) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy Windows 10 hiba lehet-e, de mivel XP és W7 alatt nem volt ilyen problémám, gondlom oprendszer okozhatja. Pontosan, egyszer régen volt hasonló XP-n, de megoldottam.

Játék (PayDay 2) közben jön csak elő, egyszer csak lerakja a játékot asztalra, rányomok, hogy visszarakja a játékot teljes képernyőbe, de utána megint szinte minden gombnyomásra lerakja a játékot (pár gombra nem csinál ilyet). Kipróbáltam, hogy kiléptem játékból és txt-be írtam, ott sikerült, de például Firefoxnál nem írt a szövegmezőbe. Ilyenkor, ha kilépek a játékból, a betűk megnyomására programok indulnak el. Csak PC újraindítás segít. Pár hete volt ilyen először, kettő napig csinálta, utána jó volt, most megint, tegnap és ma (most) is ezt csinálta.
Tegnapinál pont akkor kezdte el csinálni, amikor olyan helyen voltam játékban, ahol szerencsére nem tudtak lelőni, így vártam és körülbelül 2 perc elteltével megint működött. Annyi volt utána, hogy csak pár lényegtelen betűre nem reagált.

Beragadó billentyűt néztem pár hete, nincs bekapcsolva.

Neten erre találtam, de nincs megoldás.

Mit tudnék megnézni, megpróbálni?

Most napközben fontos ügyekre kell a gép, így nem tudom újrarakni. Valószínű Windows 7 megy majd rá, mert 15 év alatt, XP és 7-el összesen nem volt ennyi gondom, mint lassan 1 év alatt a 10-el. Pár hónapja a start menüm se nyílik meg mindig. Elején csak hetente csinálta, most meg már hetente négyszer is. Ilyenkor Ctrl+Alt+Delete, kijelentkezek, majd vissza és jó lesz. Ezt írja kijelentkezéskor.

Végre megoldottam a kijelző problémát, amit anno a W10 frissítés elcseszett, erre jön kettő új. A mostani hibák előtt, közben, után nem volt frissítés, csak úgy előjöttek.

[ Szerkesztve ]

(#82368) vaakuum


vaakuum
addikt

Dcom hibákat hogyan lehet gyorsan és hatékonyan orvosolni?
Agyrém, hogy ha nagy nehezen sikerül egynél a saját használatba vételt megoldani, és registryben beállíítgatni a szükséges dolgokat, néhány napon belül megjelenik egy másik. Tejlesen olyan érzésem van, mintha a win10-nek ez létfontosságú lenne, hogy van 1-2 háttéralkalmazás, ami rendszeresen dcom hibát produkál még aránylag friss telepítések után is.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#82369) svgyula válasza Studiossrác (#82333) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ez a hiba nem a win hibája. Valószínűleg kábel, fordító, VGA kártya hiba lesz. A gépeddel fennálló kapcsolatot nem érzékeli a monitor! Ebből indulj ki!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#82370) BullZeye


BullZeye
veterán

Sokadik alkalommal éleszti fel a gépet a Microsoft. Egyenlőre bármit is csinálok az csak átmeneti, viszont kezd rettentően bosszantani, hogy alvó módba nem mindig megy vissza, mert vagy a hálózat, vagy egy audió folyamat nem engedi (felhasználói dolgok).

Így most pl reggel 4:28tól este 18:00ig biztos menni fog, és fogyaszt 80 wattot.

Van végleges megoldás, hogy ne kapcsolja be soha? Nem a hálózati WOL, hanem folyamat és belső élesztés.

(#82371) Geth válasza BullZeye (#82370) üzenetére


Geth
addikt

Megnézted pontosan mi ébreszti fel a gépet?
Nálam minden WU keresés után 2 hétre felhúz egy timert, ami elvileg felkeltené, de mivel kb. hetente egyszer rányomok a WU-ra, ezért valójában sosem kelti fel, mert mindig újraidőzíti eltolva.
Alvó módba pontosan mi nem engedi? Ez az audio/network dolog amit írsz, megszüntethető? Mert alapból nem meglepő, hogy ezek ébren tartják...
A kérdésekre választ a powercfg parancs megfelelő paraméterezésével kaphatsz, illetve ezzel felül is lehet bírálni ébren tartást (én nem használtam).
Amúgy ha én felkeltem távolról, el is tudom altatni RDP-n keresztül, Nálad ez nem játszik? (a fogyasztás miatt írom, gondolom arra utaltál, hogy nem szeretnéd, ha egész nap menne)

[ Szerkesztve ]

(#82372) BullZeye válasza Geth (#82371) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, Windows update időzítés.

Csak épp elindul a gép, és nem csinál semmit, windows update hektikusan indul, néha updatel, néha nem, aztán úgy marad és nem megy vissza sleepbe, mert megvan nyitva hálózaton egy fájl, vagy zenelejátszó megy a háttérben ami nem engedi. Van amikor ezt csinálja napokig, aztán jó egy hétig, aztán kezdi elölről.

Minden megszüntethető, de felhasználó élmény rovására, pl ha zenét hallgat feleségem, akkor 10 perc után sleepbe megy a gép, ha csak zenét hallgat a háttérben.

WOL ki van lőve, viszont az megint nem opció, hogy naponta figyeljem, hogy bekapcsolt e a gép, és manuálisan kilőjjem.

LTSB-ben simán ki tudtam írtani ezt, nem is indul el többet HTPCn.

Registry, group policy megoldásokat megcsináltam, egy darabig jó, aztán windows update után visszaállítja önkényesen.

És persze csak 50ft 1 kwh, és naponta csak 60 forintba kerül nekem ez, de évente 5k akkor is az átlaggal nézve mert Microsoft picit agresszív, ami nem baj, ha normálisan működne.

[ Szerkesztve ]

(#82373) badd


badd
tag

Sziasztok,

Nem biztos, hogy jó helyre írok, de az a kérdésem, hogy Windows 10 alatt van-e lehetőség valahogy HFSJ-re formázni egy vinyót? Jelenleg HFSJ a fájlrendszere a winchesternek, és ezt meg kellene tartanom, de mindent le is kéne gyalulnom róla, szóval egy teljes formázást kellene csinálnom. Azonban a MacDrive progival csak HFS+ vagy HFSX fájlrendszert tudok létrehozni.

Valakinek valami ötlete?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#82374) Zoz válasza BullZeye (#82372) üzenetére


Zoz
őstag

Kapcsolós elosztó, és tuti nem ébred fel magától a gép :) Sőt készenlétben sem fogyaszt.

(#82375) King Unique válasza badd (#82373) üzenetére


King Unique
titán

A Windows a HFS+, HFS+J, APFS stb. fájlrendszereket eleve nem kezeli és emiatt ilyenkor a lemezkezelő jobbklikkes menüjében is csak a törlés és sugó opció aktív. Külső programokkal viszont már igen, mint pl. a már említett MacDrive, vagy a Paragon HFS+ stb. Ezek komplex tudású szoftverek és valóban lehet velük többek között pl. formázni is a köteteket különféle Macen használatos fájlrendszerekre. De azt mondjuk annyira nem nézegettem, hogy HFS+, vagy HFS+J. Viszont lehetőség szerint amúgy is elsődlegesen macOS alatt célszerű létrehozni a kötetet és Windowsnál csak a kezelését intézni külső programmal.

[ Szerkesztve ]

(#82376) BullZeye válasza Zoz (#82374) üzenetére


BullZeye
veterán

Sonoff Pow R2 van bekötve elé, viszont így kikapcsol a gép, és ha feleségem géphez ül, akkor mindent ami megvolt nyitva nyithatja meg újra.

(#82377) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Megpróbálom itt is mégegyszer off-ba hátha van olyan szaki aki tud segíteni, mert úgy látom pörög a topik.

Van egy olyan problémám, hogy Win 8.1 helyett feltelepítettem egy 10-et. Utána azt vettem észre, hogy szinte mindig maxon ment a CPU venti még akkor is ha nem volt terhelve. Most viszont az a baj, hogy megfordult. Mindig 600-on pörög akármi van, így melegszik a proci játék közben. Csináltam BIOS resetet, új Win-t telepítettem, de semmi. Hátul van tekerős szabályzóm, de arra sem reagál. ASRock 970 extreme 3, Scythe Ninja 3 cooler.
Asrock Extreme Tuner fent van, nem reagál rá. Biosban próbáltam állítani FULL ON-on van, nem pörög, átrakom automatára maxon menjen ha 50 fokot eléri, nem pörög
Már nem tudom mi tévő legyek. Tegnap visszaraktam a 8.1-et hátha, de nem. Aztán 2x is telepítettem 10-et, de most már ott tartok, hogy nem jó a venti, de a proci órajelét sem tudom szabályozni win-be, mert amint rányomok az OK-ra AMD overdrive-ba elkezd villogni a kijelző és resetelni kell a gépet. Már a t*köm kivan most a géppel. A venti elromolhat úgy, hogy ne menjen max fordulaton? Érdemes lehet kicserélni? Vagy mi lehet még a ludas a történetben?

(#82378) Geth válasza BullZeye (#82372) üzenetére


Geth
addikt

A felkel magától problémához nem tudok hozzászólni, ahogy írtam, én amúgyis rányomok a WU-ra, az meg újraidőzíti.
Az ébrentartás érdekesebbnek tűnik.
megvan nyitva hálózaton egy fájl
Miért marad megnyitva?

Zenelejátszó ébren tartja? Milyen lejátszó ez? Pl. MPC-HC lejátszáskor aktívnak jelzi a lejátszót (process) és a hangot (driver). Ha pause-olom, akkor már csak a hangot. Ha stoppolom, akkor az is megszűnik, el tud menni aludni a gép (ha más nincs). Ez a lejátszó máshogy viselkedik?
Vagy pl. pozitív meglepetés volt a WinTV (tuner gyári lejátszója): aktív TV mellett psshutdown elküldte sleepbe a gépet, felkeltés után nem is futott :) Ennek én spec. örültem, nem akartam, hogy a reggeli ébresztésnél (magától kel a gép), rögtön menjen a TV is.
Arra akartam rávilágítani, hogy a Win helyesen teszi, hogy ha valami ébrentartja, akkor nem alszik :)
Az okokat kell megszüntetni.

(#82379) vaakuum válasza zsolt1225 (#82377) üzenetére


vaakuum
addikt

NEm emlékszem pontosan, hogy nálam a ninja3 hogyan működött, de elsőre azt mondanám, hogy a hátsó tekerővel a biosban beállított tartomány és nulla között lehettett változtatni. Szóval ha biosban le lett véve az engedélyezett fordulatszám (vagy feszültség), akkor a tekerővel sem lehetett felé menni.
De ha biosban engedve van a max fordulat, akkor a tekerő egyik állapotában kellene csökkentenie, másikban meg növelnie a fordulatot, ha nincs elkoszolódva/megdögölve a poti.

Átmenetileg megnézném mit művel a házventi és a cpuhűtő venti cseréje.
Ha nem is szereled rá a ninjára a másik ventit, mert méretileg nem kompatibilis, hanem csak odatámasztod a mostani helyére, úgy is bőven jó tesztelésre, hogy a fordulatszámok állíthatóságát ellenőrizd 2-3 bootolással. (feltételezem, hogy van valami venti a házhoz is)

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#82380) Doky586 válasza BullZeye (#82372) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem nézed át a biost és olyanokat bekapcsolva hagysz mint a "Intel Smart Connect" "Intel Rapid Start" stb sőt lehet hogy ezek driverét is telepítetted mert 'az járt az alaplaphoz' akkor ne csodálkozz.. :)

Egyébként alapból bios ACPI oldalán tiltani azt ami ne ébresszen, windows eszközkezelő tulajdonság energiagazdálkodás oldalakat megnézegetni a jellemző eszközöknél (egér, bill, hálókártya, sorosport, stb) és tiltani az ébresztést ha nem kell.

(#82381) zsolt1225 válasza vaakuum (#82379) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Hát kipróbálom akkor másik ventivel. Hátul a tekerő bármilyen poziba van nem nagyon csinál semmit. Néha van olyan, hogy minimumról feltekerem maxra akkor 600-ról felmegy 800-ra. De utána meg magától visszamegy. BIOS-ban annyit tudok állítani, hogy vagy FULL ON, tehát maxon, vagy pedig egy értéket megadni fokban, hogyha eléri a proci akkor milyen sebességgel menjen, ott is maxon van akkor se jó.

(#82382) BullZeye válasza Doky586 (#82380) üzenetére


BullZeye
veterán

A problémának ehhez semmi köze, de intel rapid start fölösleges, nem is használjuk, alvó üzemmódból így is másodpercek alatt feléled.

Intel Smart Connect is gyárilag kikapcsolva, és mivel nem használnánk ki a funkciót sosem volt bekapcsolva.

Nem eszköz éleszti fel, hanem Windows task random időpontban, éjjel-hajnal-reggel-délelőtt-délután, előfordult szinte bármikor.

Messze túl mutat a probléma az eszközkezelőn/vezérlőpulton/energiagazdálkodáson, ezért nem is ezt kérdeztem, mint írtam ezeken már Windows telepítés alatt túl vagyok group policyval, registryvel.

(#82378) Geth
Mert feleségem Aimpon zenét hallgat, és zeneközben megnyomja a sleep gombot, ha nincs szüksége a gépre/zenére, és mikor újra felkel a gép folytatja ahol megszakadt.
Valamint minden központi NAS-ról megy, onnan dolgozik, ott tárol mindent, ha pl megvan nyitva egy excel fájl a NAS-on, akkor már nem engedi sleepbe a gépet a Windows, és ezt nem is szeretném megváltoztatni.

(#82383) Geth válasza BullZeye (#82382) üzenetére


Geth
addikt

Érdeklődésképpen: ha lefuttatod kézzel a WU check for updates-et, átidőzíti későbbre Nálad is?

A zenelejátszós szitu alapján viszont esélytelen, hogy visszaaludjon a gép, ha felkel és rögtön lejátszik, max. akkor ha véget ér a playlist (ha van vége) :DDD

(#82384) tordaitibi válasza Geth (#82383) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez így nem tudom igaz-e, a w10-en nem használok ilyet de az xp-n régebben sokszor, ha nyomtam neki háttérzenehallgatás közben egy sleep-et, azonnal végrehajtotta és másnap a power gomb megnyomása után ugyanonnan folytatta. Erre képes volt filmnézés közben is. Természetesen közbe nem ébredt fel 125X. Ez érthető is, ha pl. egy laptopon sietsz, lecsukod a fedelet akkor szerintem annak minden körülmények között sleepbe kell menni, nem tovább zenélni meg vakarózni hogy jajj nem, én most nem.
Valamint, ép ésszel gondolkodva, ha felébreszti a rendszer mert neki most azonnal haza kell telefonálni, updatelni kell, kávét kell főzni stb., akkor evidens hogy az ébresztés előtti állapotba kelle (ne) visszaállnia. Nekem ez így evidens, lehet másnak nem.
Laptopon nem használok 10-et, erre a csodára képes bármikor? az jó lehet, elindulok valahova, 100%-os akku tudattal, de ő éjjel szépen leharcolta 20%-ra, ez nagyon babás lehet.
Nála maga a rendszer ébresztgeti fel, számomra ez szerencsére ismeretlen (még eddig)

[ Szerkesztve ]

(#82385) Geth válasza tordaitibi (#82384) üzenetére


Geth
addikt

Ez tökéletesen így van Win10-en is.

A probléma (de esetleg el is olvashattad volna a szálban korábbi hsz-eket is), hogy az UpdateOrchestrator felkelti néha a gépet. Ami persze folytat mindent, mint a kisangyal, és emiatt visszaaludni se fog :)

Annak, hogy a tv tuner progi amit használok, nem ilyen, hanem altatáskor kilövi magát, én kifejezetten örülök, de nem ez a jellemző.
A kolléga problémája a random wake, amivel én nem találkoztam, de látom a 2 hétre beidőzített WU taskot, csak én gyakrabban nyomok rá, és ezért mindig újraidőzíti, sosem keltette még az a gépet.

Tehát ha lecsukod a laptopot, de pont a lecsukás utáni 5 perc mínusz két hétben volt utoljára WU, fel fogja kelteni a táskában is :) Legalábbis ezt mesélik.

[ Szerkesztve ]

(#82386) savior


savior
őstag

Valahol azt olvastam, hogy ha SSD-re telepítünk Win-t, akkor előtte húzzuk ki a HDD-t. Ez Win 10 esetén is így van? Van ennek értelme?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#82387) #86564352 válasza savior (#82386) üzenetére


#86564352
törölt tag

Annyi értelme van véletlenül sem tudod rossz helyre telepíteni. Ha tudod mit csinálsz és hova kattintasz, akkor nem muszáj lehúzni semmit.

(#82388) Cs1csó válasza savior (#82386) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elég ha figyelsz arra, ha pl. a HDD-t adattárolásra használod és nem akarod formázni vagy rá telepíteni a windows-t hanem az SSD-re akarod hogy csak az SSD-t formázd. Ha Van egy SSD és egy HDD a gépedben akkor az SSD mondjuk "0"-as lemezként lesz feltüntetve a HDD "1"-es lemezként. Ha az SSD vagy a HDD több particióra van felosztva akkor azt úgy jelöli hogy pl. a HDD-nél "1"-es lemez 1-es 2-es stb. meghajtó. de a legfontosabb az első szám.

Ebben a hozzászólásban látható az alsó képen [link]

Ahogy nézem gondolom itt a "0"- nullás a HDD ami 3 particióra van bontva és 1TB-os a másik az "1"-es lemez egy SSD lehet 120GB-os 2 pariticóval.

Ha a 120 GB-os SSD-re akarnád telepíteni akkor mindkét particióját töröld és simán kattints a továbbra és a windows telepítő majd újraparticionálja és telepíti rá a windowst. A lényeg hogy a továbbra kattintásnál az SSD legyen kijelölve azon legyen a kurzor.

+1 Doky586 de én még nem rontottam el sőt olyasmibe sem futottam bele. Aki komolyan gondolja az adatainak a védelmét az amúgy sem csak egy lemezen tartja azokat. Ez nem mentegetőzés de tény, hogy nem csak egy telepítésnél baxhatod el az adataidat hanem még számos eset is van tőled függetlenek is még felsorolni is nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#82389) Doky586 válasza savior (#82386) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Olvass vissza 1 oldalt és okulj Rem esetéből..

(#82390) Joker88


Joker88
őstag

olyan egyszerű kérdésem lenne, hogy a telefonom tud felvenni 4K-ban..

itt a részletes fájlinfó : [kép]

a kérdésem az lenne, hogy Win10-en milyen lejátszóprogram vinné ? VLC csak egy képet jelenít meg, oszt'csókolom ..

Vagy esetleg a gép nem megfelelő már hozzá ? [PC alkotóelemek Aida64-el]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#82391) quailstorm válasza Joker88 (#82390) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ennek azért tudni kéne. Én k-lite codec-et használok, az a Core2Quad gépemen a mobilos 4k-t viszi.
De majd mindjárt jön 20 millió kommentelő aki lefikázza a codec packokat.

(#82392) #86564352 válasza Joker88 (#82390) üzenetére


#86564352
törölt tag

Talán ezzel?

Vagy MPC-BE és K-lite? Win10 Film app?

[ Szerkesztve ]

(#82393) Cs1csó válasza Joker88 (#82390) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kipróbálhatnád a DAUM POTPLAYER-t telepítésnél minden bónusz kodek telepítését pipáld be.

(#82394) zsolt1225 válasza vaakuum (#82379) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Na kipróbáltam egy deepcool xfan 120-al ami fix 1300-on pörög, az stabilan megy(3pines). Visszaraktam a ninja hűtőt(4pin) és első bekapcsoláskor felmegy maxra, majd szép lassan lemegy 1400-ra, belép win-be és szép lassan lemegy 6-800-ra. Ha vennék egy állítható 4 pines ventit az megoldás lehet vajon? Tényleg így elromolhat, hogy működik a venti, de nem pörög fel rendesen?

(#82395) sloja válasza Joker88 (#82390) üzenetére


sloja
tag

Vagy ezzel: 8K Player [link]

(#82396) Geth válasza Joker88 (#82390) üzenetére


Geth
addikt

A fájlinfót részletesnek azért nem mondanám, a minimum egy mediainfo :)
Ebből se video, se audio codec nem derül ki.

Ha nem akarsz külön codec packot telepíteni, MPC-HC-ban alapból van LAVFilters, alapbeállításon elég önjáró.

[ Szerkesztve ]

(#82397) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali!

Azt lehet tudni, hogy a Media Creation Toollal létrehozott telepítőben milyen verziójú Windows 10 van?

A helyzet az, hogy Media Creation Toollal létrehozott telepitőről telepítve a Windows valamiért folyamatosan beragad a BIOS logon boot közben. Virágbolti verziót felraktam (pontosabban csak az ISO van virágboltból) és azzal nincs probléma.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#82398) szabonagyur válasza Ra's al Ghul (#82397) üzenetére


szabonagyur
félisten

A legújabban a legújabb 1803 jön le.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82399) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Ezt most vettem észre feladatkezelő indítás alatt:

Ez mi pontosan?

(#82400) Doky586 válasza Ra's al Ghul (#82397) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha valami régi gépről van szó akkor az MCT-s (=ESD-s) ISO helyett inkább WIM-es ISO-t használj.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.