Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82151) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Hátha van valamilyen Windows beállítás/ötletetek a gondomra:
Kikapcsolom a HP notebookom és azzal a lendülettel le is csukom a kijelzőt.
De ilyenkor alvó állapotba kapcsol a gép mert a "fedél" lecsukására ez van beállítva.
Amikor újra bekapcsolom a gépet, először felébred alvó módból, majd befejezi a kikapcsolást.

Mit lehet ezzel kezdeni, mert baromi idegesítő.
Win10x64

Thx

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#82152) SP4C3 válasza Predator2 (#82151) üzenetére


SP4C3
veterán

1.) Megvárod még befejezi a kikapcsolást és utána csukod le a kijelzőt.
2.) Beállítod, hogy a fedél lecsukása esetén ne menjen aludni.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#82153) NimrodsSon válasza TRob1 (#82104) üzenetére


NimrodsSon
újonc

Hasznos volt a tipp, köszönöm szépen!
u.i.: Most már csak az SppExtComObjHook.dll fájltól, vagy a benne lévő Win64:PUP-gen vírustól kellene végleg megszabadulni...

(#82154) tupacamaru válasza varmi2 (#82119) üzenetére


tupacamaru
veterán

Windows Update MiniTool?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#82155) Cs1csó válasza NimrodsSon (#82153) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy tudom ez a dll a KMS-el aktivált windows-oknál szokott előjönni, vagy MS toolkit-tel aktiváltnál.

(#82156) Cr00py válasza varmi2 (#82119) üzenetére


Cr00py
senior tag

Esetleg letöltöd a kívánt frissítést innen, és manuálisan telepíted. ( Bal oldalon a főverzió kiválasztása után frissítésekre/ build számokra lebontva. )

(#82154) tupacamaru : A windows update minitool mindig csak az elérhető legfrissebb verziót jeleníti meg.

[ Szerkesztve ]

(#82157) kory24 válasza kory24 (#82034) üzenetére


kory24
őstag

Mivel erre nem sikerült egyelőre megoldást találni, gépházban bekapcsoltam, hogy ne frissítsen 35 napig (Hátha aztán felmegy).

Erre mikor kikapcsolom gépet csak telepít frissítés, elmegy 30%, leáll ujra indítás / bekapcsoláskor meg folytatja frissítés telepítését és 96%-nál sikertelen a frissítés.
Műveletek visszavonása, újraindulás....

(#82158) Kékes525


Kékes525
félisten

A windows update minitool mennyiben más, mennyiben tud többet mint a beépített (WU)?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82159) Cr00py válasza Kékes525 (#82158) üzenetére


Cr00py
senior tag

Én itt egyszerűbben tudom kiválasztani, hogy mit szeretnék telepíteni, és mit nem ( el is lehet rejteni a kijelölt frissítéseket, akár többet is - 1 kattintással ) + van lehetőség csak letölteni a kijelölteket, illetve letölteni+ telepíteni is egyaránt. A beépített verzió ezekre nem ad lehetőséget. Azoknak lehet hasznos, akik letiltották a wu automatikus frissítések keresését / letöltését/ telepítését.

A 1803-al én csak szívtam, így visszaraktam a 1709-t, halasztottam a funkciófrissítéseket, így csak a Cu-k jönnek meg a 1709-re. Ezzel nincs bajom, viszont bármely verziónál működik.

Ez is csak a jelenleg elérhető legfrissebb frissítéseket jeleníti meg, akárcsak a beépített verzió, persze manuálisan is telepíthetőek, amennyiben az automatikus frissítés le van tiltva.

Leginkább funkcióbeli különbségek vannak, létezik számtalanalternatíva, némelyik többet tud, némelyik kevesebbet.

Én azért használom ezt, mert letisztult, nincsenek felesleges sallangok, telepítést sem igényel + akinek szüksége van rá, magyarosítható.

(#82161) Kékes525 válasza Cr00py (#82159) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi a részletes leírást! :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82162) vaakuum válasza kali (#82137) üzenetére


vaakuum
addikt

Ilyenkor nem megoldás az, hogy az új alaplappal egyszer be kell röffenteni a régi windowst, amin aktiválva van a win?
Elég rugalmas az oprendszer, ha tényleg csak az alaplap változott, akkor némi szüttyögés után elindul rendben, és utána lehet már nem gond az újrahúzás a régi aktivációs kóddal az új alaplapon.
NEkem w8.1-el volt ilyenem, ezzel a módszerrel akkor egy szót sem szólt a rendszer, hogy deszkát cseréltem alatta.
Sőt, azt hiszem én nem is telepítettem akkor újra a wint, mikor a lapcsere volt, csak utána vagy 5-6 hónappal egyéb okokból, amikor háttértár is cserélve lett.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#82163) Tamagocsi123


Tamagocsi123
tag

Szasztok. Szeretnék egy kis segitseget kérni. Win 10 ujratelepites után nincs net kapcsolatom driver fent van, de mikor telepitem azt irja ki a vegen hogy nem érzekel kábelt. Amikor a Windows ban nezem a kapcsolatot akkor azt irja ki hogy nem talalt a Windows megfelelő drivert! Eddig ilyen gondom soha nem volt amikor telepitettem mindig egyből volt net. Köszönöm a segítséget.

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#82164) Sub-ZeRo válasza Tamagocsi123 (#82163) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Töröld a drivert és a windows-t használd. Ha nem jó úgy, akkor lehet halott a lan vezérlő.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#82165) Tamagocsi123


Tamagocsi123
tag

Már történelem ugy csincs semmi sajnos.
Amikor a win vegzett a telepitásel van az opcio hogy kapcsolodik valamilyen halozathoz de ott is csak a tovabb lehetőséget adta ki.

[ Szerkesztve ]

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#82166) Tamagocsi123


Tamagocsi123
tag

Letoroltem semmi ujra telepitettem akkor meg ez fogad.

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#82167) kali válasza vaakuum (#82162) üzenetére


kali
legenda

Nem minden esetben aktiválódik az új alaplappal, én legalábbis többször futottam ilyen problémába, amikor ismerősöknek laptop garanciális javítását intéztem és amiben alaplap lett cserélve, hiába volt azon eredetileg Windows 10 (bizonyos esetekben korábbi verzióról felfrissítve), nem ment csak úgy az aktiválás az új hardverrel.

(#82168) bango


bango
tag

Feladatkezelőben a folyamatok (alkalmazások+ háttérfolyamatok+ windows folyamatok) összesen 270MB memóriát használnak alapjáraton (nagyjából összeadva a memória oszlopot), a teljesítmény fülön meg azt írja használatban 1,4GB. Akármennyi memóriát használnak a folyamatok mindig hozzá adódik ez a cirka 1,1GB.
Mi ennek a magyarázata?
Köszönöm.

(#82169) #86564352 válasza bango (#82168) üzenetére


#86564352
törölt tag

Készenlétben tart inaktív dolgokat, amikor kell gyorsabb legyen. Normális memóriakezelés.

(#82170) Sub-ZeRo válasza Tamagocsi123 (#82166) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen alaplap? Integrált lan?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#82171) turbolya válasza zolee001 (#81964) üzenetére


turbolya
újonc

A kerdeseim egzaktak voltak. Nincs szuksegem az okoskodo hozzaszolasokra. Ha azokra nem tudsz valaszolni, akkor ne fellengzoskodj egy cikk bemasolasaval, meg a lealacsonyito nyitomondatoddal.

Igazabol ezert nem szeretek ilyen forumokon probalkozni, mert valaszt nem nagyon kap az ember, cserebe jonnek az okoskodo kockak, akiknek a celja inkabb a fellengzos okoskodas, mintsem a valaszadas.

[ Szerkesztve ]

(#82172) zolee001 válasza turbolya (#82171) üzenetére


zolee001
őstag

Az egy MS dokumentum copy pastelve amiböl elég nagy vita kavarodott,egy dolog a saját benne,az aláirás

(#82173) yanna válasza zolee001 (#82172) üzenetére


yanna
őstag

Akkor lemaradt a forrás megjelölés, vagy minimum az idézőjel.

(#82171) turbolya: Van itt a fórumon számtalan segítőkész, önzetlen, korrekt tudású, példás emberi tulajdonságokkal rendelkező tag szerencsére.

(#82174) zolee001 válasza yanna (#82173) üzenetére


zolee001
őstag

Igen, potolva lett másik hozzászolásban a forrásmegjelölés .
Semmi rosszat nem irtam emlékeim szerint senkinek,csupán segiteni akartam
De ha nem hát nem,legköz gugli a barátod vagy beiratkozol egy iskolába

(#82175) Tamagocsi123 válasza Sub-ZeRo (#82170) üzenetére


Tamagocsi123
tag

Gigabyte b350 gaming

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#82176) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

azt szeretném kérdezni tőletek hogy ki milyen tisztító progit használ a win10-en??

köszi a választ

(#82177) #73959936 válasza petya2012 (#82176) üzenetére


#73959936
törölt tag

példúl: ccleaner, vagy van 1 wise care 365 pro hordozható pendrive-on.

speciel utóbbit néha néha nagyritkán....

(#82178) Cs1csó válasza petya2012 (#82176) üzenetére


Cs1csó
félisten

CCleaner és Wise Care 365 Free. Mindkettőt használom már legalább 8 éve hiba nélkül de ha minimális kockázatot sem akarsz akkor csak a CCleaner-t használd.
Ami még kipróbálható: Glary Utilites Free

Amitől óvakodj: Iobit Adwanced SystemCare

Más nem is nagyon van.

[ Szerkesztve ]

(#82179) petya2012


petya2012
őstag

köszi a választ nektek :)

(#82180) Kékes525


Kékes525
félisten

A Wise Registry Cleaner-t ritkán én is szoktam használni. A Wise Care 365 Free melyik része az ami még jó szerinted?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82181) tibike8 válasza Cs1csó (#82178) üzenetére


tibike8
őstag

Nekem az Iobit Advanced SystemCare is fent van sok éve és semmi gondot nem okozott egyik gépemen sem. A környezetemben többen is használják gond nélkül. De attól másnak persze lehet vele gondja.

(#82182) Kékes525 válasza tibike8 (#82181) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem szokták egymás beállításait felülbírálni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82183) Syl válasza petya2012 (#82176) üzenetére


Syl
nagyúr

Semmit! Nagy Win frissítés után a lemezkarbantartó, oszt jónapot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#82184) Kékes525 válasza Syl (#82183) üzenetére


Kékes525
félisten

Azt én is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82185) tibike8 válasza Kékes525 (#82182) üzenetére


tibike8
őstag

Mármint melyik másikkal?

(#82186) Kékes525 válasza tibike8 (#82185) üzenetére


Kékes525
félisten

A rendszer optimalizálók. CCleaner, Wise Care 365 Free, Glary Utilites Free, Iobit Adwanced SystemCare közül melyik van meg?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82187) vlevi válasza Syl (#82183) üzenetére


vlevi
nagyúr

1803 már törölte az előző windows maradékát 10 nap után.
És bekerült az automatikus tárterület segéd, ami odafigyel az ilyen dolgokra, upgrade előtt pl. ha kell, akkor törli a lomtárat, temp-et, satöbbit, hogy legyen hely. Rendszeresen nézegetem az insider verziót, 64gigás ssd-n, ott, mivel szűkös a tárhely, nem fér meg egyszerre 2-3 windows.old, ez egy hasznos újítás volt.

(#82188) Kékes525 válasza vlevi (#82187) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez pontosan mit töröl? Milyen kiterjesztésű fájlokat? Adatot biztosan nem töröl akkor sem, ha kevés a hely?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82189) Cs1csó válasza Kékes525 (#82180) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mindegyik részét haszanálom, mivel benne van a regisrty pucoló rész is ezért az már külön nem kell. Egy példa a rendszer beállító részére: az origin és a qbittorrent nálam akadályozzák a rendszer normális leállítását - háttérben várakoznak stb. szöveg van - de ha lefuttatom wise rendszer beállítóját utána már jó.

A legfontosabb a következetesség azaz ki kell tapasztalni és tudni, hogy mi mit változtat ezután főleg ahogy telnek az évek kiismered és nem okozhat meglepetést.

(#82190) vlevi válasza Kékes525 (#82188) üzenetére


vlevi
nagyúr

WIndows.old mappát törli 10 nap után, illetve a lomtárat, ha kevés a hely, satöbbi.
A gépház, rendszer, tárhely részben beállítható, mit töröljön, és mi az, amit ne.

[kép]

Asszem ezek az alapértelmezések, pl. a download mappát nagyon nem szeretném, ha törölné, mert, bár megfogadtam, hogy rendet teszek ott, de van, ami 10 éve ott van, pedig jó részére nincs szükségem, a másik részét pedig el kellene pakolni máshova.

[ Szerkesztve ]

(#82191) Geth válasza Syl (#82183) üzenetére


Geth
addikt

+1
Ugye felmerül a kérdés, hogy mi a pozitív hozadéka ezeknek a pucolóknak, ha nélkülük is boldogan elvan a rendszer, tárhely nem fogyott még el, lassabb nem lett, stb.

(#82192) Syl válasza vlevi (#82187) üzenetére


Syl
nagyúr

Én nem vártam vele tíz napot. Felment a 1803, reboot és már nyomtam is a karbantartót :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#82193) TRob1 válasza Syl (#82192) üzenetére


TRob1
veterán

Minden egyes frissítéssel ugyanígy teszek évek óta. :)

¤ R'n'R ¤

(#82194) tordaitibi válasza petya2012 (#82176) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

win10en magat a win10et.
Komolyan. XP es tarsain neha kellettek ezek de egy piros pont a sok fekete mellett :) nem kell semmi, gyakorlatilag a sajat eszkozei elegendoek.

(#82195) Kékes525 válasza vlevi (#82190) üzenetére


Kékes525
félisten

Az ideglenes Windows-telepítési fájlok törlésével 1.3 GB szabadított fel. Ezt a lemezkarbantartó nem látta. Nagyon hasonló a kettőnek a feladata, szerintem egy felületre lehetne a kettőt tenni.[kép], [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82196) King Unique válasza Kékes525 (#82195) üzenetére


King Unique
titán

A lemezkarbantartónál értelemszerűen a rendszerfájlok törlése opciót kell választani, vagy eleve rendszergazdaként futtatni ahhoz, hogy minden eltávolítási lehetőséget kilistázzon. Ez alap!

(#82197) Kékes525 válasza King Unique (#82196) üzenetére


Kékes525
félisten

Igaz, ezt elfelejtettem. :B Még nem szoktam hozzá, hogy sok funkció a biztonság kedvéért csak így érhető el.
Akkor viszont a kettőnek szinte ugyanaz a feladata, legfeljebb az automatikus tárterület segéd automatikusan is tud törölni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82198) pc360


pc360
addikt

Egyedül a CCleaner lehet ajánlott, az összes többi felejtős. Az ilyen iobit és wise cleaner csodák még sosem vezettek semmi jóra. A legviccesebb, hogy ilyenkor a gazdi sem tudja megfogalmazni, hogy mire is kéne. A lemezkarbantartó admin módban, és a CCleaner elintéz mindent, de ez utóbbinak is csak akkor érdemes használni a reg-részét, ha kifejezett probléma áll fent (beragadt shell menü, megszakadt telepítés, ilyesmi), amúgy nem. A GeekUninstaller jó még, ha a tipikus helyeken szeretnénk az adott programok után törölni, de ez már a fancy mód.

Ennyit a témáról, az összes többi karbantartó szutykot hanyagoljuk, mert egyrészt a win 10 nem igényli, másfelől mert sok noob rákezd a próbálgatásukra (mint ahogy egyesek prezentálják is), és a problémákkal járnak majd vissza, miközben semmit se érnek el a művelettel a topik szétoffolásán kívül.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#82199) #19281408


#19281408
törölt tag

Sziasztok!

Mit lehetne tenni az ellen, hogy ne fogyjon tovább a szabad terület?

Csatolva két kép:


Már a szükséges rendszerfrissítéseket se tudja letölteni, hol ott semmit nem telepítek rá és még csak egy zenefájl sincs rajta vagy kép vagy bármi, kizárólag csak böngészésre használom és az előzményeket mindenestül gyakran törlöm.

Nem értem. Eddig linuxot használtam és ott sosem volt ilyen problémám.

Köszönöm.

(#82200) pc360 válasza #19281408 (#82199) üzenetére


pc360
addikt

Lemezkarbantartó elsősorban, de sokat az se fog segíteni ezen már, mert az update-nek olykor jó 8-10 GB-ra lehet szüksége. A 32 GB-os SSD mindenképp szűkös, a megoldás a 2. pont. Ha ez HDD, csak ilyen kicsire szabtad a partíciót, akkor két megoldás van:

1. a D-ből átcsippentesz pár GB-ot a C részére EaseUS Partition Master Free-vel (letöltés) – ez megoldja a dolgot adatvesztés nélkül

2. veszel egy 120 GBB-os SSD-t, ami amúgy mindenképpen ajánlott a HDD-vel szemben, és átklónozod Macrium Reflect Free-vel (letöltés), vagy újratelepíted arra a rendszert

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.