Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82451) Kékes525 válasza Cs1csó (#82450) üzenetére


Kékes525
félisten

Viszont az indulást és a leállást lassíthatják, ha nem gyors indítást használ valaki.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82452) Drachoo válasza Geth (#82446) üzenetére


Drachoo
senior tag

Nagy a csend, gyanús... :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#82453) #97093120


#97093120
törölt tag

Figyelek . :D

(#82454) Cs1csó válasza Kékes525 (#82451) üzenetére


Cs1csó
félisten

A gépem boot ideje 4,5mp ha most ez 3 vagy 6 lenne azt is elviselem. A gyors indításnak semmi hasznát nem vettem ugyan olyan gyorsan bootol be a gépem mint nélküle - leállítás után -
SŐT nekem egy apró problémát is megoldott, a gyors indítás hiánya.

Te tiltottál le szolgáltatásokat a windows 10-ben? Lehet ezért volt az elején az a sok instant kékhalálod.

(#82455) SP4C3 válasza laszlohu (#82435) üzenetére


SP4C3
veterán

Az "aktív órák"-at állítsd be.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#82456) Syl válasza SP4C3 (#82455) üzenetére


Syl
nagyúr

Az aktív órán kívül nem azzal áll le, hogy a letöltés függőben: [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#82457) laszlohu válasza SP4C3 (#82455) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi az infot, a héten kipróbálom.

(#82458) RazoR


RazoR
veterán

Mitől lehet, hogy random újraindul a gép de csak idle? 1 hetes a win, minden update fent! Gépem az adatlapomon.
Illetve ennek valahol a windows-ban lehet nyoma?

[ Szerkesztve ]

(#82459) Kékes525 válasza Cs1csó (#82454) üzenetére


Kékes525
félisten

"Te tiltottál le szolgáltatásokat a windows 10-ben? Lehet ezért volt az elején az a sok instant kékhalálod."

Nem. A kékhalál oka úgy tűnik megoldódott. Sok volt az automatikusan induló programok mennyisége (most 9 a feladatkezelőben). Kiszedtem 4-et, ami a feladatkezelő szerint az indításra magas hatással volt. Azóta nincs probléma.

Amúgy pedig, nagyon tévednek itt a topikban azok, akik azt gondolják, hogy a Windowsnak az a legjobb, ha a lehető legkevesebbet állítgatunk rajta és ha lehetőleg nem tiltunk le semmit. Természetesen nem az "agyatlan", mindent bele letiltásokról beszélek!

A Windowst nem egy hardverre, nem egy felhasználói szokásra és nem egy adott programkörnyezetre fejlesztették ki. Ezért a szolgáltatások és az automatikusan induló programok egy része teljesen feleslegesen terheli a gépet, sőt sokszor az adott hardver, szoftver és felhasználói környezet mellett problémákat okozhatnak. Ezért, mint ahogy a BIOS-osban is, a nem használtakat odafigyeléssel (!), a szolgáltatásoknál a függőségek figyelembevételével, ajánlatos letiltani.

"SŐT nekem egy apró problémát is megoldott, a gyors indítás hiánya."

:K Van akinél annak bekapcsolás oldja meg a problémákat. Például a kékhalál esetében: Kék képernyős hibák elhárítása

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82460) Sub-ZeRo válasza RazoR (#82458) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rendszer -> esemény napló.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#82461) pc360 válasza Kékes525 (#82459) üzenetére


pc360
addikt

Semmi köze a rendszer stabilitásának az automatikusan indított programok mennyiségéhez addig, amíg a hardver ki tudja szolgálni az igényeket. Nálam pl. 1 védelmi szoftver, 4 kliens, 6 segédprogram, és még 3-4 shell beépülő indul úgy, hogy már a desktop megjelenése után egyből indítom a böngészőt, a zenelejátszót, és még ezt-azt. Erre való az SSD. A programok minősége a lényeg.

Amúgy pedig, nagyon tévednek itt a topikban azok, akik azt gondolják, hogy a Windowsnak az a legjobb, ha a lehető legkevesebbet állítgatunk rajta és ha lehetőleg nem tiltunk le semmit.

Nem tévednek. Csak van pár konkrét dolog, ami biztonsági szempontból megnyugtathat (telemetriák), vagy plusz kényelmet garantálhatnak, ezért lehet értelme pár állításnak. De ez már megint túlságosan általános, konkrétumok nélkül. Inkább a konkrét problémákra fókuszálhatnánk a topikban a zsebfilozofálgatás helyett.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#82462) Kékes525 válasza pc360 (#82461) üzenetére


Kékes525
félisten

"Semmi köze a rendszer stabilitásának az automatikusan indított programok mennyiségéhez "

:K Nagy valószínűséggel igazad van.

"Inkább a konkrét problémákra fókuszálhatnánk a topikban az értelmetlen filozofálgatás helyett."

Nem filozofálgatnék, ha nem lenne az a téves elképzelés elterjedve, vagy inkább félreértve itt a topiklakók egy részében, hogy a Windows alapesetben úgy jó, ahogy gyárilag elkészítették és a lehető legkevesebbet kell állítgatni, módosítani rajta. Amúgy, ha zavar, nem kell elolvasni és a válaszolgatással növelni az off-ot.

"Nem tévednek."

Te azt gondolod, hogy a Windows minden hardverre, szoftverre és felhasználói környezetre optimális és ezért nem kell állítgatni és tiltani semmit, én viszont ezt nem hiszem, mert lehetetlen olyan operációs rendszert fejleszteni, aminél ez igaz lenne.
Csak azt kellene belátni, hogy milyen sok variációja van a legkülönbözőbb hardver, szoftver és felhasználói szokásoknak amire alaposan leteszteli lehetetlen egy operációs rendszert. Ezért.

Te mivel támasztottad alá állításod igazát? Még annyival sem, mint én.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82463) pc360 válasza Kékes525 (#82462) üzenetére


pc360
addikt

De mit zavar ez téged, vagy miért érzed úgy, hogy meg kell változtatnod a közvélekedést? Ráadásul a stabilitást tekintve nincs is igazad. Engem az zavar, hogy megint nyomod ezt a tweak témát ki tudja milyen indíttatásból. És még mindig nincsenek konkrét példák, csak a nagy általános semmibe beszélés. Mindegy, nem akarlak itt megint sorozni, csak már unalmas.

Te azt gondolod, hogy a Windows minden hardverre, szoftverre és felhasználói környezetre optimális és ezért nem kell állítgatni és tiltani semmit, én viszont ezt nem hiszem, mert lehetetlen olyan operációs rendszert fejleszteni, aminél ez igaz lenne.

Nesze semmi, fogd meg jól! Példákkal, konkrét problémákkal foglalkozzunk, ne azzal, hogy más mit gondol feltételezhetően! Azt állítgatsz továbbra is, amit akarsz, és mindenki megteszi magának, ez eddig sem volt kérdés. A célod sem értem, hogy minek magyarázod ezt itt nekünk.

Csak azt kellene belátni, hogy milyen sok variációja van a legkülönbözőbb hardver, szoftver és felhasználói szokásoknak amire alaposan leteszteli lehetetlen egy operációs rendszert. Ezért.

Mit kell ezen belátni? Ezért. Ezért mi? Mit akarsz ezzel az egésszel mondani? :U Ez nem vitakultúra, hogy elkezdesz általánosságokat és közhelyeket sorjázni valami ismeretlen közlésnek az alátámasztásaképp.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#82464) RazoR


RazoR
veterán

Ilyenből van egy pár újraindulás előtt, ez mond valakinek valamit?

(#82465) pc360 válasza Kékes525 (#82462) üzenetére


pc360
addikt

Te mivel támasztottad alá állításod igazát? Még annyival sem, mint én.

Mi az állításod, meg tudod fogalmazni? Most már kíváncsi lennék rá*, ha már ennyit készültünk rá. :) Pár beállítás hasznos lehet pár embernek... Ennyit tudunk a témáról. De ezen mi az új információ? Vagy milyen véleménnyel ellentétes?

És hagyjuk itt, hogy mi célból és hogyan fejlesztette az MS az oprendszerét, mert ez semmiben sem kötődik ide. Az Windows 10 az értelmezési tartomány, amin belül a feltételezett "vita" folyik, semmi szükség a fő halmaz hátteréről írkálni.

* Amúgy nem, mert semmit se nyom a latba, de mindegy, valahogy véget szeretnék végre vetni ennek a nyomorúságos, példák nélküli filozofálgatásnak.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#82466) pc360 válasza RazoR (#82464) üzenetére


pc360
addikt

Használsz OneOne-ot? Ha nem, akkor egy eltávolítás segíthet (Office újrakonfigolás / újratelepítés csak a szükséges komponensekkel). De ez csak egy sor a sok közül.

Magától nem fagy a gép?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#82467) RazoR válasza pc360 (#82466) üzenetére


RazoR
veterán

Nem használom. A kritikus hiba (ami az újraindulás) előtti összes hiba ehhez hasonló.
Semmi gond nincs a géppel amúgy, ezeket a random újraindulásokat leszámítva, de ezek is mindig akkor vannak, mikor vagy nem használom a gépet csak megy, vagy netezés közben!

(#82468) pc360 válasza RazoR (#82467) üzenetére


pc360
addikt

Erre hasznos lehet akkor az Office újratelepítése egyedileg kiválasztott komponensekkel, amiben már nincs ott a OneNote. Nem ismerem, de gondolom nyugalmi állapotban akar szinkronizálni, vagy ilyesmi, és ebben botlik meg.

• A közös Office-szolgáltatásokból nem kell:

- grafikus szűrőkön belül: PICT (néha gondot okoz) és egyéb nem használt kiterjesztések
- letöltésvezérlő
- üzleti kapcsolatszolgáltatások
- Nemzetközi támogatáson belül: Japán betűkészlet

• Teljesen kikapcsolható progik (feltételezem, csak az Excel és a Word kell):

- Access
- OneDrive
- OneNote
- Outlook
- Powerpoint
- Publisher
- Skype vállalati verzió

• Az Office-eszközökből tiltható:

- Műveleti modulok
- Office telemetria
- Optikai karakterfelismerés
- Támogatás SharePoint Foundation szolgáltatáshoz

Ezen kívül minden almenüből leszedhető a .NET programozástámogatás pipa.

Sub-ZeRo: Én is ezen a véleményen vagyok.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#82469) Sub-ZeRo válasza pc360 (#82463) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen csak kezd unalmas lenni tényleg... 😔😩

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#82470) RazoR válasza pc360 (#82468) üzenetére


RazoR
veterán

Kipróbálom majd, köszi! :R

(#82471) zsolt1225 válasza vaakuum (#82405) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

A 4pinest most rádugtam a 3 pinesre. Először elindult maxon 1800-on, aztán windowsba már visszaesett 1400-ra, majd egy kis idő múlva már csak 1100-on megy maximum.

(#82472) szivacs30


szivacs30
csendes tag

Hello

Igazából lehet rossz topic-ban írom most le a problémámat,de ez az egész olyan rejtélyes számomra hogy
nem is tudom igazából hogy hova kéne leírnom....Kezdődik az egész azzal,hogy amikor újraindítom a gépet akkor csak a boot-olás képernyőjéig jutok el és csak reset gombbal jutok tovább.
Utána a jelszómegadásnál lenyomok egy gombot és rendszer mintha rögtön nyomna magától egy entert és kiirja hogy a jelszó érvénytelen.Végül sikerül eljutnom odáig hogy bebootol teljesen a gép és minden rendben van látszólag....Igen látszólag mert a középső nagy enter gomb nem reagál a lenyomásra csak a kicsi a job alsó sarokban.Felmegyek a keyboardtester oldalra ahol ha lenyomom a kis entert akkor úgy érzékeli a dolgot mintha lenyomnám egyszerre a kics meg a nagy enter gombot.Kiidegel az egész jelenség leállítom a gépet és leállás közben a rendszer felpergeti a gpu ventillátorát ami tök új dolog számomra...Szóval mi a franc van a géppel??

(#82473) Kékes525 válasza szivacs30 (#82472) üzenetére


Kékes525
félisten

1. Pendriveról indítva vírusteszt. Kaspersky Rescue Disk 2018 Ha nem vírus, akkor:

2. Teljes hardver teszt külső operációs rendszer alól.

3. Ha ez is jó, akkor Windows újratelepítés.

Persze, lehet, hogy másnak van jobb ötlete. Amúgy a billentyűzet biztosan rendben? Más gépen jól müködik?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82474) mckay válasza Zoz (#82417) üzenetére


mckay
aktív tag

Sziasztok!

No visszamentem, és reménykedtem, hogy a cserélni kívánt vinyó kibír még egy klónozást.
Visszatettem, kikapcsoltam a gyorsindítást, leállítottam, aztán:
- Acronis pendrive-val klónoztam megint
Eredmény: ugyanaz.
Minden okés, hasít a Windows, de audio nincs. Error 32.
Szóval ez nem segített.
:O

Ekkor letöltöttem egy Macrium szoftvert, csináltam vele bootpendrive-ot.
És láss csodát:
- Macrium Reflect pendrive-val klónoztam
Eredmény: már van hang is az átmentett rendszeren!
Semmi felkiáltójeles sincs az eszközkezelőben.
Bang.
:Y

Fogalmam sincs mi lehet a köze az alkalmazott szoftvernek egy ilyen dologhoz. Azt gondolnám, hogy egy ilyen klónozáskor fájl szinten másol, illetve a partíciókat teszi okosan bootolhatóvá. Oszt ennyi.

Azért köszi a tippet még akkor is, ha nem jött be.
:R

Üdv,

mckay

(#82475) Doky586 válasza mckay (#82474) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jaaa.. Hogy te döglődő lemezről klónozol op rendszert.. :Y
van hogy néha sikerül leolvasni egy szektort, néha meg nem..

[ Szerkesztve ]

(#82476) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!

Nem figyeltem mikortól,de ma azt vettem észre,hogy teszt mód vízjel fut.
Nem nagyon találtam megoldást neten.
Ez most mit jelent?
A kulcsom tökéletesen működik aktivált,és nem is töltött le mostanság frissítést,pláne nagyobbat nem.

Avatar

(#82477) suits


suits
tag

üdv!

Ha jól emlékszem onedrive-hoz van vmi program ami a háttérben fut és szinkrozinálja a megadott mappákat.Ezt hol lehet elinditani mert start menübe csak a onedrive mappa jön be ha elkezdem begépelni...Home verzió

(#82478) szivacs30 válasza Kékes525 (#82473) üzenetére


szivacs30
csendes tag

Ez az egy szem gépem van....Nem tudom még a keyboard-ot se lellenőrizni.Egybént volt egy extrém eset még böngészés közben is amikor minden egyes klikkelésnél újabb ablakok nyiltak meg totál meghülyült a google chrome.

(#82479) Kékes525 válasza szivacs30 (#82478) üzenetére


Kékes525
félisten

Eltudod érni a rendszert? Ha igen, akkor elsőnek futtass le néhány vírusirtót. [link] Itt a "Kiegészítő termékek futtatása"-nál találod a (Malwarebytes AntiMalware,HitmanPro, Dr.Web Cure It,Emsisoft Emergency Kit,AdwCleaner)

A böngésző problémára az AdwCleaner a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82480) Drachoo válasza Doky586 (#82475) üzenetére


Drachoo
senior tag

:DDD :DDD :DDD :DDD

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#82481) zolee001 válasza suits (#82477) üzenetére


zolee001
őstag

Igen,one drivenak hivják azt a programot.
Tálca,rejtett ikonok és egy kis feher (szürke) felhöt keress majd jobb gomb és a menüben beállitod a szinknonizálni ohajtott mappákat

(#82482) szivacs30 válasza Kékes525 (#82479) üzenetére


szivacs30
csendes tag

Mindent elérek.Hát az egyetlen opció most a víruskeress köszi a linket.Hardveres problémára nem gyanakszom nemrég cseréltem ki a gpu-t a procit....A táp zajong néha de az a ventillátora miatt van.

(#82483) cigam


cigam
félisten

1709-es W10 fut a gépen. Egy USB-s hangeszközt csatlakoztatok, szépen megjelenik, működik is a lejátszás. Viszont a felvétel nem akar összejönni. A rögzítőeszközök ablakban látszik, hogy látja, jelet is kap,
viszont se az audacity, se a wavosaur nem érzékeli, hogy ténylegesen jön be hang.

Hol/mit kell átkapcsolni, hogy a hangszerkesztő is lássa a bejövő jelet? A legdurvább az, hogy az audacity-ben tologatva a bejövő jel szintjét állító csúszkát, az valóban működteti a szintszabályzást, a fenti kivezerlés jelzőn látszik is a szint változás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#82484) pc360 válasza cigam (#82483) üzenetére


pc360
addikt

Ha a felvételi beállításokban és az Audacity-ben is a mikrofon van belőve, akkor passz. esetleg egy másik gépben is kipróbálnám a mikrofont.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#82485) svgyula válasza szivacs30 (#82482) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Amit leírtál az alapján szinte biztosan hibás a billentyű! Azért nem megy tovább a boot képernyő sem mert leütött billentyűt észlel! Cseréld ki és ha lehet egy másik USB portba dugd be! De ez mellett még az egér is csinál csodákat! Ezek tesztje nagyon egyszerű lehúzod és elindítod a gépet. Ha hiba nélkül elindul "bingó" megvan a hiba-örül :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#82486) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Win10 Pro x64 HUN rendszerem van (Retail verzió)
Miként kezeli, ha lap+CPU+RAM csere történik? Kell újra install majd, vagy elég csak a driverek cseréje?
M.2 SSD-n (525GB) van a rendszer és van még 2x3TB Toshiba P300 (mind 3/4-ig tele cuccokkal)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#82487) Cs1csó válasza MaxxDamage (#82486) üzenetére


Cs1csó
félisten

RETAIL tehát nem gond ha cserélődik a hardver, bevésed a kódot és kész. Ennyi minden cserénél lehet jobb lenne egy tiszta telepítés de ha nem akarod újratenni akkor lehet fog menni azzal is, de előtte egy rendszerkép mentést lehet csinálhatnál.

[ Szerkesztve ]

(#82488) MaxxDamage válasza Cs1csó (#82487) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Egy próbát mindenképp megér :R (amúgy én is az új rendszer híve vagyok, de a közel 1 év alatt, mióta a rendszer fent volt, jól tele volt rakva programokkal és egyéb dolgokkal az 525-ös M.2 SSD)
Az automatikus mentés be van állítva (Vasárnapra) és az egyik HDD-n van, de már nem tudom melyik volt a D és az E meghajtó (3TB-osok) majd kitapasztalom a megfelelő sorrendet..(bár meghajtó betűjelet is lehet állítani és akár úgy is jó lehet) :B

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#82489) mckay válasza Doky586 (#82475) üzenetére


mckay
aktív tag

Kiderült, hogy a merevlemeznek nincsen baja, más miatt lehetett lassú a Windows.
Legalábbis tesztek nem mutatnak semmit, ma több progival is benchmarkoltam.
Sebaj, már nem fogom elárulni a tulajnak, hogy feleslegesen költettem el vele 12 rugót.
:-)
No meg ha szektor gyengeség lett volna, három klónozásból egyszer azért csak szól volna egy progi, hogy elakad vagy ilyesmi. De nem akadt, nem jelzett.

És hát ne olvassuk félre: ha másik programot használtam, akkor nem lett az eszközkezelőben semmi felkiáltójeles.
Míg az Acronis progival rakás találat van guglival, hogy klónozás után egy-két illesztőprogi 32 error code.

Nem muszáj tanulságként elfogadni, de ha valakinek jól jön az infó, akkor mégsem hiába vetettem képernyőre.

(#82490) zolee001 válasza MaxxDamage (#82486) üzenetére


zolee001
őstag

A hivatalos megoldás a sysprep
Még a "régi hardveren" lefuttatod és rakhatod az ssd-t a másik gépbe,ott hardvereket felismeri avagy te telepited majd aktiválod a windowst.

(#82491) MaxxDamage válasza zolee001 (#82490) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Régi hardverek már úton vannak az új tulaja felé, én új hardvereim meg majd érkeznek, csak azért kérdeztem rá, hogy tisztán lássak. :K
Win10 esetén néha tapasztalok olyat, hogy lementett adatok kimentem külső HDD-re és másik gép/rendszer nem fér hozzá (Biztonság/felhasználók - itt jogot kell adnom és már minden OK) - Ez mitől van? (attól tartok, hogy új gépbe új rendszerrel (újra húznám) a 2x3TB HDD-n lévő sok adathoz nem férek majd hozzá (könnyedén) vagy ne aggódjak ez miatt?

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#82492) zolee001 válasza MaxxDamage (#82491) üzenetére


zolee001
őstag

Akkor ebben az esetben sysprep kilöve,lehet elindul az uj hardveren jiba nélkül ,lehet csak safe modban de az is lehet ,hogy csak offline állapotában törölhetöek a régi driverek.
Retail windows esetén annyiszor aktiválod amennyiszer akarod.

Ezt igy nem tudom látatlanban ,hogy mi mókol bele az ntfs jogokba de max visszaveszed töle.

[ Szerkesztve ]

(#82493) MaxxDamage válasza zolee001 (#82492) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm, majd jelentkezem, ha gond lenne :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#82494) janos4646


janos4646
csendes tag

Üdv!
Windows 10 Pro 64 bites rendszer fut a pc-m samsung ssd-jén, viszont időnként hallom, hogy a mellette lévő WD hdd kikapcsol, illetve visszakapcsol. Ez probléma? Vagy ez normális dolog, csak automatikusan teszi a dolgát?

[ Szerkesztve ]

(#82495) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

apám kis laptopján Windows S fut, ez az a verzió, ami nem enged telepítgetni csak store-ból. Szeretnék a kérésére rendes Wint csinálni belőle, úgy láttam ez nem bonyolult és most már ingyenes is. Van vmi hátulütője a dolognak, vagy vmi, amire figyelni kell? Előre is köszi!

(#82496) Doky586 válasza Orgi (#82495) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet olcsóbban kijösz ha veszel teljesen új független licenszet..

(#82497) Cs1csó válasza janos4646 (#82494) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, van akit ez zavar: akár azért mert így a csendes gépe már nem csendes vagy a HDD-t sajnálja a folyton ki be kapcsolás miatt, nálam is ezt csinálja pedig csak adat van rajta. A vezérlőpult - energiagazdálkodási lehetőségek - séma beállításainak módosítása - speciális energiaellátási beállítások módosítása - merevlemez kikapcsolása - és itt tudod módosítani az időt amennyi tétlenség után - megint kikapcsoljon - ha lefelé viszed a számlálót akkor a nulla után a SOHA következik.

Szerintem vagy vedd SOHA-ra ha nem zavar hogy zúg a házad - vagy vedd valamilyen alacsony percre mondjuk 5-10 perc tétlenség után kapcsoljon ki újra. Nálam 10 perc van beállítva.

Orgi

Mivel ez egy laptop amiben ritkán cserél alaplapot az ember egy OEM licencel is jól jársz, boltban kb. 15 ezer forint, ha jól tudom de van aki jobban tudja vagy tud olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#82498) Orgi válasza Doky586 (#82496) üzenetére


Orgi
őstag

De miért? Úgy olvasom most már ingyenes az átváltása rendes Windowsra, bár még nincs előttem a gép...
vagy félreértem ezt?

[ Szerkesztve ]

(#82499) MR ME


MR ME
aktív tag

Sziasztok!

az a kérdésem lenne, hátha tudtok benne segíteni, hogy sztem az utolsó frissítés óta (újratelepítve lett felrakva) olyan bugom van, hogy a notebook akkumulátor töltöttség jelzője a windowsnak bekapcsolás után mutatja rendesen hogy teljesen fel van töltve, majd random idő után 19%-ra leesik, mindig stabilan 19%ra, ha kihúzom a töltőt, majd visszadugom, ismét visszaáll a teljesen feltöltve jelzésre.
Sztetek ez a jelenség mitől lehet? nem egy működést befolyásoló probléma, csak kíváncsi lennék már h ezt más is tapasztalta már esetleg, vagy nálam kavarodott össze vmi?!

Válaszaitok előre is köszönöm :R

(#82500) Doky586 válasza Orgi (#82498) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Még nem hallottam róla, de legyen szerencséd.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.