Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82401) zolee001 válasza Ra's al Ghul (#82397) üzenetére


zolee001
őstag

Emelt szinten lekérdezed ezzel ha ez a feltett kérdésed
dism /get-wiminfo /wimfile:”x:\sources\install.wim"

az x helyére a wim file elérési utja
Megmondja milyeb verzio, home,pro,edu stb
valamint milyen csatorna,oem,retail,vl

(#82402) laszlohu


laszlohu
addikt

Üdv

Mostanában az egyik gépem, amin legális 1803 -as verziós win 10 van, és
up to date jelenleg ( elkezdtem manuálisan feltenni a javítócsomagokat )
kb naponta 2 órát van bekapcsolva, nem frissíti magát automatikusan,
azt írja állandóan, hogy

"letöltés függőben"

megoldás?

Köszönet

(#82403) #73959936


#73959936
törölt tag

1709-es windows 10 pro 64 bit

Légyszi valaki. Wifi kapcsolat alapértelmezés szerint, ha jól tudom a nyilvános. Fenti verzióban hogyan lehet átállítani magánhálózatra ?

Sokat keresgettem ebben a témában, ezért kérem csak az válaszoljon aki erre a verzióra tudja hogyan kell/lehet átállítani.... :R :R :R

(Ez nem működik...)

(#82404) Syl válasza #73959936 (#82403) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy szól a mantra, hogy Gépház, Hálózat és internet, Ethernet, majd a hálózat ikonjára feljön a váltási lehetőség. Na, nálam mondjuk a 1803 szőrén-szálán eltüntette ezt a lehetőséget: [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#82405) vaakuum válasza zsolt1225 (#82394) üzenetére


vaakuum
addikt

A rajta lévő vezetékeknél akár még kontakthiba is lehet, de a poti is nyilván egy hibaforrás.
Esetleg még azt lenne érdemes megnézni, hogy 3-tűs csatira dugva a ninja ventijét mit csinál, mert ha ott működik, akkor sima csere házhűtő-procihűtő között, és nem kell rá költeni.
Más ötletem így látatlanban nincs :(

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#82406) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Leklónoztam egy másik SSD-re a rendszert, minden frankó, kivéve:
- Processzor: A driver (service) for this device has been disabled. An alternate driver may be providing this functionality. (Code 32)
- HD audio: A driver (service) for this device has been disabled. An alternate driver may be providing this functionality. (Code 32)
Jesszusom, ez hogy lehet?

Mondjuk nem Ghost-ot használtam, hanem Acronis-t. De hát a klónozás attól még klónozás, nem?

De végülis mindegy miért történt, hanem hogy lehet elhárítani? Egy órán keresztül próbálkoztam:
- eszköz letilt, újraindít
- eszköz eltáv, alaplap honlapjáról egy audio driver feltesz, újraindít
- illesztőprogram frissítése, megmutat mappából, de már telepítette a legjobbat
- illesztőprogram frissítése, kiválaszt listából, de már telepítette a legjobbat
- registry-ben kerestem upper value-t, nincs
Őrület, semmi sem segít, nincsen hang.
Processzor már nem felkiáltójeles, de hang továbbra sincs.

Pedig megvan még a régi SSD, be is bootol még, és ott "AMD hd hang" néven szerepel, és nyilván működik.

Természetesen rágugliztam, egy csomó találat van arra, hogy klónozás után nincs audio, de megoldás egyiknél sincs.

Ti láttatok már ilyent?

(#82407) zsolt1225 válasza vaakuum (#82405) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Na ezt még kipróbálom, mert ezt elfelejtettem. Csak azért jó lenne egy olyan venti amit tudok szabályozni, hogy ne legyen hangos ha nincs terhelve. A házhűtő meg csak egy sima mezei gagyi.

(#82408) Zoz válasza mckay (#82406) üzenetére


Zoz
őstag

Klónozás előtt kikapcsoltad a gyorsindítást, hogy a leállás tényleges leállás legyen?

(#82409) zolee001 válasza #73959936 (#82403) üzenetére


zolee001
őstag

futtatás-secpol.msc-bal oldali fa szerkezetben a "network list manager" majd jobb oldalon megjelenik a hélozatod neve,rákatt és tudod modositani.a nevet,helyet ikont

másik modszer: power shell Get-NetConnectionProfile
megnézed a hálozatod indexét
Set-NetConnectionProfile –InterfaceIndex 1 –NetworkCategory Private

Az egyes helyére a hálokártyád indexét irod
Természetesen emelt szintü power shellel

(#82410) #73959936 válasza zolee001 (#82409) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#82411) vaakuum válasza zsolt1225 (#82407) üzenetére


vaakuum
addikt

Ninjára bőven jó, csak mozgassa a levegőt. Érzésre 2 foknál nemigen számít többet.

Másrészt a windows alóli cpu freki és hűtőventi állítgató programot én a helyedben törölném és soha nem is raknám fel többet. Simán össze tud akadni a biosos beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#82412) mckay válasza Zoz (#82408) üzenetére


mckay
aktív tag

Nem, valóban nem.

De hát felállt a Windows, nem volt gondja, hogy lezáratlan lenne a fájlrendszer.

Gondolod, hogy ha újra klónoznám rendes leállítással, már jó lenne?

(#82413) Doky586 válasza mckay (#82412) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha már órák óta próbálkozol akkor ez idő alatt már ~4x tisztán újratelepítettem volna.. :B

(#82414) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Milyen cseles a 1803 mas frissítés még nem raktam fel hanem halasztom folyton de mindig 2 nappal előtte már szól,hogy felrakom e ezt mondjuk nem értem most is beállítottam,hogy majd csütörtökön jelezzen de már most pofátlankodik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#82415) SP4C3 válasza Pityu. (#82414) üzenetére


SP4C3
veterán

Kész van az új spyware pack/patch, mielőbb telepítsd, vedd el a jogokat magadtól. ;]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#82416) mckay válasza Doky586 (#82413) üzenetére


mckay
aktív tag

:-)
Van rajta olyan program, amit nem tudok reprodukálni. Egyedi fejlesztésű, a fejlesztő nincs itthon.
Amúgy nem olyan egyszerű klónozni, gyakorlatilag éjjel vagy vasárnap lehetne. De legfőképpen az a baj, hogy már használták két napot: most keresgéljem ki, milyen doksit hova mentettek?

Jobb lenne ezt a driver gondot megoldani, biztos van megoldás, hogy egy nyüves hangkártya működjön.
:W

Ha nem jut eszembe semmi, délután veszek egyet és elviszem hozzájuk.
Remélem az működni fog, nem mondja majd, hogy error code 32...

(#82417) Zoz válasza mckay (#82412) üzenetére


Zoz
őstag

Én párszor belefutottam ilyen xaktás hibákba, azóta mindig figyelek arra, hogy rendes, gyorsindítás mentes leállítás legyen klónozás előtt. Azóta nem volt ilyen.

(#82418) Cr00py válasza Pityu. (#82414) üzenetére


Cr00py
senior tag

365 napig elhalaszthatod a funkciófrissítéseket, így nem fog zaklatni. + ha már letöltötte, akkor töröld. / kikapcsolod az automatikus frissítést, és a probléma megoldva.

(#82419) samphone


samphone
tag

Sziasztok!

Jún 16-án frissült a windows 10-em, és azóta nagyon lassú lett a gépem.
Minden programot nagyon nagy késéssel hoz be, böngészni a neten nem lehet, mert lassan hozza be az oldalakat ( percek ), még a töltő karika animáció is szaggatva forog.
Ha írok, késnek a karakterek.

Nagyon rossz lett. Ha hálózati áramforrásról üzemeltetem a gépet, akkor jobb sokkal a helyzet, de akkumulátorról, nagyon lassú.

Mit lehet ilyenkor tenni? A belső processzoros illesztőprogram nincs még frissítve, de nem hiszem h az lenne a probléma. Csak így eléggé lassú a gép, mintha már 15 éves lenne kb, pedig 1,5 éves csak.

(#82420) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Egy ismi gépének problémájában kérnék segítséget:
A dokumentumokban, asztalon és ezek almappáiban nem tudok fájlt, mappát létrehozni, belemásolni és belementeni se. Fenntebbi szinteken megy.
Azt írja mindig, hogy a fájl vagy az elérési út nem található.
Mit lehetne ezzel kezdeni?
Köszi!:R

üdv, adika4444

(#82421) Cs1csó válasza samphone (#82419) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legjobb egy TISZTA Windows újratelepítés lenne. Persze futhatod a köröket napokig keresgélheted mi lassít stb.
HA újratelepíted akkor ne variálj a driverekkel manuálisan, legyen a gép neten telepítés közben ami kell neki azt leszedi a netről. HA tiszta telepítés után és a windows által felrakott driver-ekkel sem megy akkor is inkább az Iobit driver booster Free-t futtasd és frissítsd amit felajánlj.

+1 Met

De egy kérdésem még lenne. AZ nem tudod véletlenül hogy ez a frissítés build upgrade volt vagy csak sima frissítés. Tehát már a 1803-as build volt fent, vagy még csak a 1709? Ha csak frissítés akkor annak eltávolítása is segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#82422) Met válasza samphone (#82419) üzenetére


Met
nagyúr

Állítsd vissza a frissítés elöttre, kiderül hogy amiatt lassult be vagy nem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#82423) w.miki


w.miki
veterán

DELL Inspiron 5378 notit vett egy ismerősöm, most szeretnénk beállítani, ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.
1. McAfee virusirtot szeretnénk leszedni. Mivel érdemes eltávolítani? Érdemes feltenni helyette virusirtót, vagy jó a beépített defender?
2. Office 365 is van rajta, azt mi tudja maradéktalanul leszedni?
3. Kell még mást állítani, vagy ezután megvagyunk?
4. PDF olvasót tennénk még rá, itt a SumatraPDF-re gondoltam, szerintem az elég.
ISO file-okat automatikusan felismer a W10? Vagy ahhoz is kell egy segédprogram?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#82424) Cr00py válasza w.miki (#82423) üzenetére


Cr00py
senior tag

Üdv.

1. McAfee virusirtot szeretnénk leszedni. Mivel érdemes eltávolítani? Érdemes feltenni helyette virusirtót, vagy jó a beépített defender? -

Ez segíthet.

2. Office 365 is van rajta, azt mi tudja maradéktalanul leszedni?

Parancsolj.

3. Kell még mást állítani, vagy ezután megvagyunk?

Itt mire gondolsz pontosan?

4. PDF olvasót tennénk még rá, itt a SumatraPDF-re gondoltam, szerintem az elég.

Ez egyéni preferencia kérdése, valaki az Adobe termékeit kedveli, valaki mást. Ha azt már megszokta, akkor biztosan jó lesz.

4+1 : ISO file-okat automatikusan felismer a W10? Vagy ahhoz is kell egy segédprogram?

Igen, ismeri. Csak dupla klikk rá, régóta nem kell már " Daemon tools " és hasonlók. :)

[ Szerkesztve ]

(#82425) SP4C3 válasza w.miki (#82423) üzenetére


SP4C3
veterán

1.) McAffe-tól minnél messzebb, ha az én újonnan vásárolt laptopomon lenne gyárilag, akkor nem is nézném mi hogyan áll, egyből gyalulnám és menne a friss telepítés. Elméletileg control panel/add or remove programs és itt le tudod gyalulni.
2.) Jó kérdés, CCleaner/uninstall esetleg.
3.) Szép is lenne, böngéssz át minden beálítást vagy sok sok sokminden ami indorító beállításon van gyárilag.
4.) SumatraPDF jó választás, tiszta. Esetleg ha dobsz fel chrome-ot, az is tud PDF-et olvasni és így egy software-rel kevesebb kell. (adobe-ot ne)
5.) ISO-t tud olvasni, de szerkeszteni már buta, cserébe ott a cortana.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#82426) Pityu. válasza SP4C3 (#82415) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most ezt nem értem pontosan

#Cr00py

Nem akarom törölni de tudom,hogy kellene a letöltött telepítőt,egyszer már így bekevert az előző rendszernek még egyszer nem kérek belőle,halasztgatom én csak most napokat tudok nyerni,azért nem akarom még fel rakni mert több rosszat hallok mint jót a frissítés felől.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#82427) Cs1csó válasza SP4C3 (#82425) üzenetére


Cs1csó
félisten

CSAK tiszta telepítés, mindent gyalulni, minden partíciót törölni majd egyéni preferencia alapján létrehozni az újakat és mehet a telepítés. Amit a gyártók rátesznek, beállítanak dolgokat azt hanyagolni kell, és azokon a takarítás sem segít ha új gép akkor amúgy sincs rajt semmi tehát egyszerűbb a tiszta telepítés mint törölgetni ezt azt stb.

[ Szerkesztve ]

(#82428) SP4C3 válasza Cs1csó (#82427) üzenetére


SP4C3
veterán

Így van! Íratlan szabály. :C

(#82426) Pityu. - Megkaptad a választ, halaszd el 365 napot, a beállításokban el van rejtve valahol.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#82429) Cr00py válasza Pityu. (#82426) üzenetére


Cr00py
senior tag

Gépház -> Frissítés és Biztonság -> Speciális Beállítások. Itt a funkciófrissítés alatt állítsd be a maximum 365 napot.

Ha nem törlöd a telepítőt ( ha már letöltötte ) akkor elképzelhető, hogy a háttérben valahogy fel fogja erőszakolni, bár ez nem 100%, nem tudom.

nekem az automatikus frissítés mint olyan le van tiltva, így nem is tölti le a háttérben az engedélyem nélkül, főleg így, hogy el van halasztva a funkciófrissítés. Így, ebben a formában csak a 1709-hez kapom meg a havi CU-kat, a 1803-s verziót nem is jelzi az elhalasztás miatt.

(#82430) Pityu. válasza Cr00py (#82429) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nos köszi meg találtam akkor a funkció frissítés az a 1803 lenne? ha ezt kikapcsolom a normál rendszeres frissítéseket akkor is meg kapom?

Itt akkor csak a 365 naphoz nyúljak hozzá?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#82431) Cr00py válasza Pityu. (#82430) üzenetére


Cr00py
senior tag

A funkciófrissítés az minden esetben főverziót jelent. Tehát RS3 - RS4 - RS5..etc.

Mivel a 1803-t szeretnéd hanyagolni, így gondolom a 1709-s verzión vagy , azaz RS3.

Igen, itt csak a funkciófrissítést ( jelen esetben ez a legfrissebb RS4- 1803 ) kell halasztani az elérhető maximum 365 napig - avagy ameddig szeretnéd, tetszőlegesen variálható.

Ebben az esetben a WU ( Windows update ) nem fogja megjeleníteni, csak a jelenlegi build ( 1709 - RS3 ) havi frissítéseit.

[ Szerkesztve ]

(#82432) w.miki válasza SP4C3 (#82425) üzenetére


w.miki
veterán

"újonnan vásárolt laptopomon lenne gyárilag, akkor nem is nézném mi hogyan áll, egyből gyalulnám és menne a friss telepítés." Ilyenkor az aktiválást hogyan csinálod?
De mindegy, mert akkor is egy csomó mindent még be kell állítani, drivereket telepíteni, és az még egy csomó idő megint. Aztán megint lehet a W10-et tesztre szabni.
Inkább lenne valami app, ami ezt megcsinálná...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#82433) Cr00py válasza w.miki (#82432) üzenetére


Cr00py
senior tag

OEM rendszereknél nem szükséges kódot megadni, mivel amint netet kap a hardverazonosító alapján aktiválja magát + ha belépsz Ms fiókba, akkor az alapján.

Asztali gépek esetében is érvényes a fenti verzió, viszont komolyabb hardver változások esetén ( alaplap ) gond lehet. - CPU / RAM / VGA csere esetén nincs probléma.

Bár, javítsatok ki ha tévednék.

(#82434) Pityu. válasza Cr00py (#82431) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor oké,köszi a választ egyenlőre beállítottam a 365 napot.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#82435) laszlohu


laszlohu
addikt

(#82436) savior


savior
őstag

Azt belehet valahogy állítani, hogy a Windows ne töltsön le mindenféle programot?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#82437) Cs1csó válasza savior (#82436) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt hogy érted? Telepítés után nem kezdje el leszedni az UWP-s alkalmazásokat. Vagy a frissítésekről beszélsz? Elvileg megbuherált telepítővel elejét lehet venni hogy letöltse és telepítse az UWP-s appokat, én nem szoktam ezzel foglalkozni telepítem a windowst majd hagyom hogy lefrissítse magát - updatet is lefuttatom - ezután restart mehetnek fel a programok majd a végén CCleanerrel törlöm az UWP-s appokat és ezután nem is fogja feltenni újra.

(#82438) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Másnál is ilyen a legújabb összesitő frissítés telepítése? Valamiért állandóan hibát ír ki, még csak pár napos a rendszer, teljesen új még. :U :F

[ Szerkesztve ]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#82439) savior válasza Cs1csó (#82437) üzenetére


savior
őstag

Ilyenek települnek, hogy: bubble witch 3 saga, candy crush soda saga, disney magic kingdoms, groove zene, stb

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#82440) Cr00py válasza savior (#82439) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ezek gyári alkalmazások, amik a rendszer részei. Clean install után letöltögeti, ha az kész, akkor letörölgeted amik nem kellenek, avagy csinálsz egy saját integrált win-t magadnak, amikben csak az van, amit szeretnél, de ezutóbbi időigényesebb. Kb 10 perc letakarítani azt a pár uwp appot, amire nincs szükséged. Esetleg letöltés közben kinyomod.

(#82441) Cr00py válasza Norbi887 (#82438) üzenetére


Cr00py
senior tag

Fél perc volt megkeresni. Parancsolj.

Ilyen, vagy hasonló esetekben elég, ha a hibakódot beírod a Google-be, és számtalan találatot kapsz a kiküszöbölésére, illetve magára a hiba okára.

(#82442) savior válasza Cr00py (#82440) üzenetére


savior
őstag

Köszi, akkor törlöm őket.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#82443) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok, A GTX 1060 6GB [GIGABYTE GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5 192bit PCIe (GV-N1060G1 GAMING-6GD) ]

Miért nem támogatja a Miracastot? Legfrissebb Windows 10 van feltelepítve.

Tud valaki megoldást?
Esetleg alternativ megoldást? Mert szeretném az LG okosTV-n screen sharelni.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#82444) Cs1csó válasza nesh_019 (#82443) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erre rákerestem és tényleg elvileg az MS térfelén pattog a labda. Pár év és megoldják nyugi.

Lehet a 11xx vagy a 12xx már támogatott lesz fel a fejjel.

[ Szerkesztve ]

(#82445) nesh_019 válasza Cs1csó (#82444) üzenetére


nesh_019
senior tag

vicc...

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#82446) Geth válasza nesh_019 (#82443) üzenetére


Geth
addikt

WiFi van a gépben, ugye?

(#82447) tordaitibi válasza Cs1csó (#82444) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

1607-en vagyok és tudja. Más gond lesz ott.

(#82448) #97093120


#97093120
törölt tag

Milyen " haszontalan ' szolgáltatások tílthatóak le a 64 bites verzíóban , ha :

egyetlen asztali számítógéppel rendelkezem
wi-fi hálózat van
nyomtató , szkenner , infra, blotooth nincs
defender , windows update bekapcsolva

(#82449) Geth válasza #97093120 (#82448) üzenetére


Geth
addikt

Én nem tiltottam semmit, szerintem ha működik a gép, hagyd békén :)

(#82450) Cs1csó válasza #97093120 (#82448) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Geth, amiket írtá gyakorlatilag amúgy sem futnak, kicsit olyan mint a tévé amit ha ki is kapcsolsz de távirányítóval bekapcsolható. Ha kelleni fog akkor bekapcsol ennyi, ezek letiltása sokszor anomáliát okozhat más szolgáltatásoknál vagy eszközökben.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.