Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82701) MaxxDamage válasza gduck (#82700) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jahm elírtam, csak 5ó 30min a full teszt :P )
Volt 3400-as G.Skill KIT-em meg Flare-X 3200-as KIT-em is és azokat az IMC nem engedte 2933MHz fölé, és az Ryzen 1st gen volt (1600X) most 2933MHz az optimal, az felett minden MHz ajándék kb. :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#82702) Orgi válasza Doky586 (#82500) üzenetére


Orgi
őstag

Sziasztok,

csak gondoltam megosztom a korábbi kérdésemre a választ is, hátha segít a jövőben vkinek. Szóval hétvégén megkaptam apám Windows S-es laptopját, amit ingyenesen engedett átváltani a Store sima Windows 10-re. Csak el kellett indítani mondjuk egy Firefox telepítést, kiírta, hogy nem ajánlja, de a felugró ablak alján van egy mindenképpen folytatni akarja-szerű szöveg... na ez bevisz a Store-ba és ott ingyenesen enged átváltani, adatvesztést meg semmi ilyesmit nem tapasztaltam, pár pillanat volt csak.

(#82703) Doky586 válasza Orgi (#82702) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha Store -os alkalmazásokat akarsz akkor felesleges volt váltani.. :B

(#82704) szabonagyur válasza Doky586 (#82703) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egyszer olvasd mar el es ertelmezd amire valaszolsz, csak egyszer az eletben.

Nem akar Store cuccokat, de igy ajanlotta fel neki csak a valtas lehetoseget.

Trollkodni meg felesleges allandoan.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82705) Doky586 válasza szabonagyur (#82704) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát nem akar a Store-ból telepíteni, de megelégszik a Store-ból telepítettel..? :)

[ Szerkesztve ]

(#82706) druzil


druzil
tag

Sziasztok,

Van egy consumer laptopom, amin eredetileg win 7 volt, amit upgraideltem win 10-re. Szeretném benne kicserélni a hdd-t ssd-re. Hogyan tudom visszatenni az eredeti win 10-et rá? Nincs termékkulcs matrica a gépre ragasztva.

Köszönöm!

(#82707) kory24 válasza Doky586 (#82705) üzenetére


kory24
őstag

Én úgy értelmezem, hogy a Store-ban tudott váltani sima windows 10-re, ami nem S-es.
De sehol nem írja, hogy neki szüksége lenne Store béli alkalmazásokra.

csak, hogy Windows 10 S-ből Windows 10 akart és ehhez szükség volt a egy sima ff telepítő indítására, amisorán elkerült a Store-ba és itt tudott váltani sima win10-re.

De bocs, ha rosszul értelmezem...

(#82708) #77646080 válasza kory24 (#82707) üzenetére


#77646080
törölt tag

Teljesen jól értetted, ennyi a történet. :K

(#82709) vlevi válasza druzil (#82706) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha az ssd-re simán feltelepited a rendszert, már aktiválni fogja magát, mert a neten leelenorzi ezt a gépet, és megtalálja, hogy már volt aktiválja ez a gép. Hdd-ssd csere nem számít hardver változásnak.

Ha azonban a régi rendszert szeretnéd át költöztetni, akkor a macrium reflect free programot ajánlom, a rendszer atmozgatasara.

(#82710) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello, na most van idö neki ülni.
Szeretném a segitségeteket kérni mint laiuks.

Megállt a win7 de van win10 pendrivom amit a gyári microsoftos program készitett.
Van egy SSD amin a win7 volt NTFS.
Most próbálnám az UEFI ben inditott telepitést, töröltem a régi rendszerparticiot , most engedte ujra particionalni mielőtt formáztam is.

Kiválasztom rá a telepitést, figyelmeztet hogy GPT rendszert fog csinálni, tovább megy majd, azt irja hogy a rendszerperticio formatuma ntfs, formázzam az efi rendszerparticiot fat32-re.

Bár furcsállom hgy FAT32 kell neki, ez lehetséges? A GPT miatt kell?
Win 10-et UEFI be kéne telepiteni azért nem? Vagy elég a sima ?

Tehát az SSDt kéne fatra formázni.
Ezt windows telepitö alol meg lehet tenni vagy ki kell vennem és rádugni valamire ?

Köszönöm elore is, ritkan csinálok ilyet nem nagyon értek hozzá.
Bocsi a rossz irásért de laptop..

szerk : lehet teljesen félre értettem és a Pendrivenak kellene FATnak lennie? De az tuti az emlékszem mikor csináltam a microsoft programjaval. :F :F

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#82711) vlevi válasza Kiskokó (#82710) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem kell csinálni semmit, szerintem.

Nem csak a rendszer particiot kell törölni a telepítés közben, hanem mindent. A win10 telepítő az üres meghajtót majd átalakítja uefi-re.

Egyébként nem kell az egész meghajtót fat-ra tornázni, csak a boot részt. Ezt majd megcsinálja magának a w10 telepítő.

(#82712) King Unique válasza Kiskokó (#82710) üzenetére


King Unique
titán

Ennyire azért nem kell túlbonyolítani a dolgot... Ha nincsen semmi fontos adat az SSD-n, akkor alap, hogy ilyenkor teljesen törölni kellene. Ez opció a telepítő grafikus felületén, ahogyan parancssorban is a DiskPart használatával. Majd utána a szabad területet telepítési célnak kijelölve elég csak a tovább opcióra menni és folytatni a telepítést. A rendszer számára fenntartott kisebb partíciókat pedig eleve nem kell manuálisan formázni és létrehozni. Azt az előbbi műveletnél megoldja automatikusan a telepítő. Illetve lehet a továbblépés előtt az "Új" opcióra is kattintani, ami után alapból felkínálja a telepítő azok létrehozását. Ha UEFI-GPT módban fut a telepítő, illetve aszerint lesz telepítve a Windows 10, akkor a 100 MB-os ESP eleve FAT32 fájlrendszerű lesz, az nem újdonság. Ahogyan a pendrive-ot is FAT32-re szokás ilyenkor formázni függetlenül attól, hogy egyes alaplapoknál EFI módban akár az NTFS is opció.

[ Szerkesztve ]

(#82713) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Elindult! Köszi köszi.

Majd beállitásokkal kapcsolatban tuti jönni fogok ide, elösször lesz win10em

hello

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#82714) druzil válasza vlevi (#82709) üzenetére


druzil
tag

Nem, teljesen jó az egyszerűbb megoldás. Csak felmegyek a Microsoft honlapjára, és letöltöm? Köszi!

(#82715) Doky586 válasza kory24 (#82707) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az hogy a Microsoft két termékének váltása csak a konkurens böngésző telepítésével oldható csak meg (és ezt javasolná a MS) az igencsak furcsa (példa nélküli) lenne.. :B

(#82716) Cs1csó válasza Doky586 (#82705) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondolkozz, a Windows 10 S-es verzióra CSAK store-os alkalmazások telepíthetőek ezért -szerintem logikus - hogy a váltáshoz pl. Windows 10 Home-ra is valamilyen Store-os alkalmazással lehetséges HISZEN MÁS NEM FUT RAJTA.

(#82717) Doky586 válasza Cs1csó (#82716) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Microsoftnak NINCS Store-os alkalmazása??? csak a konkurenciának? :Y
és eddig nem volt böngésző telepítve a 10 S -re?

[ Szerkesztve ]

(#82718) Orgi válasza Doky586 (#82705) üzenetére


Orgi
őstag

Bocsi, de félreértetted a dolgot, a kiinduló kérdésemben annó benne volt, hogy Windows S-ről szeretnék rendes W10-re váltani és ez iránt érdeklődtem. Pont az a lényeg, hogy szeretnék alkalmazásokat telepíteni, a Store-on kívülről.
De magát a Windows S-ről W10-re váltást a Store-on keresztül kell megcsinálni, ott jelenik meg ez a lehetőség.

Mire ezt beírtam, olvastam az újabb hozzászólást is. Bármilyen program telepítésénél (ami nem Store-os) feldobja az ablakot, amin keresztül beadta a lehetőséget váltásra, hogy én pont a firefoxot indítottam, az teljesen irreleváns.
De igazából rajtad kívül mindenki jól értelmezte a dolgot különben.

[ Szerkesztve ]

(#82719) Doky586 válasza Orgi (#82718) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nyilvánvaló. Csak az nem minek töltesz le ehhez egy konkurens böngészőt?

(#82720) kory24 válasza Doky586 (#82719) üzenetére


kory24
őstag

Nemigaz nem érted....
Csak okoskodsz itt, és nem bírod beismerni benézted...

Bármilyen nem store-os alkalmazással elindithatta volna a windows 10 váltást nemcsak konkurens böngészővel. (pl spotify, total Commander, winrar, avast,.... Stb)

Érted már? :D

Szerk. :
Ja és mielőtt bele kötnél tudom spotify-nak van store-os valtozata is, hogy értsd a hagyományos (nem uwp) appra gondoltam...

[ Szerkesztve ]

(#82721) Cs1csó válasza kory24 (#82720) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 :R

(#82722) Doky586 válasza kory24 (#82720) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, nem értem. Kérlek magyarázd meg.

"Bármilyen nem store-os alkalmazással elindithatta volna a windows 10 váltást.."
Akkor miért a Store -ból töltött le alkalmazást..?
Főleg olyat ami váltás után már fölösleges (kukázható)..? mert van rendes exe-s is
Eddig nem volt rajta semmilyen böngésző? :F

(#82723) kory24 válasza Doky586 (#82722) üzenetére


kory24
őstag

Hol olvastad, hogy Store-os alkalmazás telepítéssel indította el a váltást????

Idézem neked, ha netán nem menne visszaolvasás:

" Csak el kellett indítani mondjuk egy Firefox telepítést, kiírta, hogy nem ajánlja, de a felugró ablak alján van egy mindenképpen folytatni akarja-szerű szöveg... na ez bevisz a Store-ba és ott ingyenesen enged átváltani,"

Tehát mivel NEM Store-os alkalmazást próbált telepíteni egy Windows S rendszerben (ami attól S, hogy csak Store-os alkalmazások telepíthetők), ezért a windows felajánlotta neki a store áruházon keresztül az ingyenes váltást a hagyományos tehát nem S-es windows változatra.

Az, hogy most milyen nem store-os alkalmazás telepítéssel indította el a folyamatot teljesen irreleváns....

De ha már a szövegértés sem megy, akkor teljesen felesleges neked bármit is magyarázni, úgyse érted, vagy nem akarod érteni vagy nemtudom, mert már oylan szájbarágósan el lett magyarázva, hogy egy óvodás is megértené....

(#82724) vlevi válasza druzil (#82714) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen.

Letöltöd a Media Creation Tool-t, kiírod vele a lemezképet egy pendrive-ra (legalább 8GB méretű kell), kiveszed a régi HDD-t, berakod az új SSD-t, és telepíted.

(#82725) Doky586 válasza kory24 (#82723) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ja így már értem. Csak (#82716) csicso82 félrevezetett. :((

(#82726) Cs1csó válasza Doky586 (#82725) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez tényleg csavaros.

(#82727) kory24 válasza Doky586 (#82725) üzenetére


kory24
őstag

Azt a hsz-t most olvasom, tényleg félreértelmezhető.

De én csak az eredeti illető (Orgi) és a Te hozzászólásodra reagáltam, így utólag lehet kicsit túl aggresszíven is :s
Sorry.

Lényeg, most már mindenki érti mi és hogyan történt.

Hasznos infó, bár nem tudom hányan használhatnak S-es windowst, de nekik ezt jó tudni, mert akkor nagyon ajánlott váltani hisz ingyenes :)

(#82728) Doky586 válasza kory24 (#82727) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én viszont mindenkiét el szoktam olvasni. :K

És mivel az ő hibáját nem javítottátok, így azt hittem mindenki azt az álláspontot képviseli.

(#82729) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Venni szeretnék egy eredeti Win 10 szoftvert.Mivel eddig csak virágboltival volt dolgom, így nem igazán tudom milyet érdemes. Egyetlen egy pc-n lenne telepítve és szeretném a legolcsóbban megúszni.
Láttam,hogy árulnak olyat, ami csak az aktiváló kódot tartalmazza,és van ami lemezes.
Miben különbözik mondjuk a cd-s változattól a sima kódos verzió? Hogyan működik egy ilyen telepítése? Hogy tudok pl egy bootolható pendrivot készíteni egy ilyennel pl?
Valami ilyesmit néztem ki [link]

(#82730) jasonka válasza szabonagyur (#82689) üzenetére


jasonka
aktív tag

Köszönöm minden válasz- és tippadónak - szabonagyur -zolee001 -
megoldódott ! :C

Csakhát persze rögvest egy újabb probléma adódott : :D

A "gazdagépben" (Windows 10) nincs külön videokártya, a processzor "hajtja meg" a monitort.
A virtuális gépen (Windows XP) egy "teljesen alap" monitorbeállítás van (igaz, hogy 1024x768-as felbontással, de nagyon gyenge képminőséggel - és persze az "illesztőprogram ismeretlen..." :O )

Mit tehetnék ? :F -mert ugye a W10 drivere "eleve nem jó" az XP-re - nade ha még videokártya sincs a gépben, és az alaplap is Win10 kompatibilis... :W

(Természetesen NEM azt kérem / várom, hogy konkrét videodrivert ajánljatok, hanem csak azt szeretném kérni, hogy egyáltalán milyen megfontolás, milyen elvek alapján próbáljam megkeresni az XP megfelelő videodriverét...)

KÖSZÖNÖM AZ ÖTLETEKET ! :R

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#82731) vlevi válasza jasonka (#82730) üzenetére


vlevi
nagyúr

A vendég gépre fel kell telepíteni a VMware tool-s (vagy, ha virtualboxot használsz, akkor az alá, most nem jut eszembe, mi a neve). Az fogja felokosítani a vendég gépet úgy, hogy a virtualbox videókártyát felismerje a vendég gép, és rendesen működjön.

Én pl. annakidején GT Legends-el játszottam vendég gép alatt, szóval directx9-et tudja :)

A vendég gépre a videókártyát ui. nem egyazegyben "küldi" át a virtualbox, hanem csak emulál bizonyos funkciókat. Ha az említett segédprogi fel van telepítve, az tulajdonképpen ennek a virtualboxos videókártyának a drivere. Meg még sok egyéb, mert pl. egérmozgatást javítja, lehet ki/be másolni a vendég és gazda gép között fileokat, a videó felbontást az ablakhoz állítani, ésatöbbi.

(#82732) Lendova


Lendova
őstag

Újabban a login screen elött megakad gyakran a windows a "pörgő pöttyök"-nél. Merre vagy mivel nézelődjek, hogy mi nem stimmel?

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#82733) jasonka válasza vlevi (#82731) üzenetére


jasonka
aktív tag

Ez a "VMware tools" egy külön letölthető Microsoft-os alkalmazás - avagy a Win10 része ? :F :F :F

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#82734) szabonagyur válasza jasonka (#82733) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vmware tools az fent az eszközök vagy melyik menüből ha lenyitod ott lesz (az adott virtuális OS ablakban kell indítani), hogy Vmware tools telepítése (telóról vagyok nincs előttem most).

Amúgy hol ír neked ilyet hogy nincs driver telepítve? Alapból felrak minden drivert mivel ha XP-t választasz ki első ablakban akkor olyan hardvereket emulál amit ismer az OS, semmi extra nem lesz.

De amúgy mit is szeretnél? Kicsit elkavarodtam már.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82735) vlevi válasza jasonka (#82733) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha jól olvastam, te a virtualboxot használod.

Ahhoz be kell tenni a virtualbox cd-t (nem valóságban, csak virtuálisan), és arról futtatni a virtuális driver telepítést.

ez a youtube videó bemutatja, hogyan kell

[link]

(#82736) jasonka válasza szabonagyur (#82734) üzenetére


jasonka
aktív tag

ITT olvasom, hogy nincs driver telepítve a Virtuális gépes XP vezérlőpultjában :

Hja kérem ! A Belváros !...

(#82737) szabonagyur válasza jasonka (#82736) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez mondjuk úgy, hogy fel van, mivel ez egy általános VGA, nem kell külön driver.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82738) jasonka válasza vlevi (#82735) üzenetére


jasonka
aktív tag

Végül is nem az Oracle-set, hanem a WIN 10 saját beépített Virtuál Gép telepítőjét (Hyper-V) használtam.

Hja kérem ! A Belváros !...

(#82739) jasonka válasza szabonagyur (#82737) üzenetére


jasonka
aktív tag

Nade ennél jobb akkor nem lehet ? :O (pl. Direct X-ről ne is álmodjak ???)

Hja kérem ! A Belváros !...

(#82740) szabonagyur válasza jasonka (#82739) üzenetére


szabonagyur
félisten

De mit szeretnél? Mi az amit futtatni akarsz?

A Vmware tools telepítése közben meg fogja kérdezni, hogy mit szeretnél használni, illetve a virtuális gép beállításainál meg tudod adni, hogy mennyire memória legyen a VGA-nak stb.

De sosem lesz ugyanolyan, mint a natív rendszered.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82741) jasonka válasza szabonagyur (#82740) üzenetére


jasonka
aktív tag

A helyzet az, hogy azért kezdtem ezt az egészet, mert van egy régi - de teljes, legális - Adobe Photoshop-om, ami még Win7-en is futott
(ráadásul magyar nyelvű !) de a Win10 "hallani sem akar róla", az új verziókat meg súlyos évi tízezrekért nem akarom megvenni... :O
Tudom, van egy csomó ingyenes fotószerkesztő is - de mind egytől-egyig angol nyelvűek, és még magyarul is elég nehéz átlátni egyes dolgokat... :(

Természetesen azzal tisztában vagyok, hogy olyan sohasem lesz, mint a "gazdagépen" a Win 10-en...

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#82742) Cs1csó válasza jasonka (#82741) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg dual boot? Mikor fotosoppolni akarsz átbootolsz. Nem kötekedésként de az ilyet nem mindig értem: ha valaki komolyan fotoboltol sokat akár profi szinten az vegye meg (akár virágbolt) ha meg minimális hobbi a családi fotókat arra meg egy ingyenest is meg lehet tanulni használni.

[ Szerkesztve ]

(#82743) jasonka válasza Cs1csó (#82742) üzenetére


jasonka
aktív tag

Az ötlet jó - de ugye akkor újra kéne telepíteni a Win 10-et is ( természetesen először az XP-t ...)

Ja ! De ez sem járható út, mert az alaplapom Asrock Z370M Pro4 csak és kizárólag a Win10-et támogatja, arra van "kihegyezve..." :O

(Was ist "virágbolt" ? :DDD ) - Biztos én vagyok elmaradva...vmi "rejtjeles..." :D

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#82744) szabonagyur válasza jasonka (#82741) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tegyél egy próbát vele, hogy mennyire szereti így.

Amúgy meg ha nem megy csak max Win7 akkor tedd fel azt az OS-t, valószínűleg egyszerűbb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82745) zolee001 válasza jasonka (#82741) üzenetére


zolee001
őstag

A hyper v-nek is fel kellene telepiteni az "integration toolt",valamnt a direct x problémádra pontos választ nem tudok de a hyper v beállitások között találsz egy "remote fx" funkciot ami pont a képi átvitelre valo,persze ha támogatja az adott video kártya.

A photoshop programot probáld a win 10-zen compatibility modban telepiteni,hátha megeszi.
Valamint volt illetve a program utodja létezik a mai napig is ITT irnak rola.
Ezzel az eszközzel "megjavithatod" a nem müködö inkombatibilis programot.

Lehet,hogy az aktuális windows 10 hyper v nem támogatja az xp-t,ITT[/L egy WS2012 XP integration file,Hyper v 2016 megeszi és müködik.]

[ Szerkesztve ]

(#82746) Cs1csó válasza jasonka (#82743) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nagyon jó amit zolee001 ír. MÁR A TELEPÍTŐT is kompatibilitási módban futtasd.

(#82747) movax válasza jasonka (#82741) üzenetére


movax
őstag

Mit jelent az, hogy a win10 hallani sem akar róla? CS6-os fut a gépemen gond nélkül.

(#82748) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Sziasztok!

Olyan problémába futottam, hogy egy windows 10-es gépről eltűnt egy hálózati meghajtóra mutató parancsikon. (külső hálózatban volt a gép) Windows 7 alatt ilyen esetben ki kellett kapcsolni a Vezérlőpult/Rendszer és biztonság/Hibák keresése és javítása/Beállítások módosítása/Számítógép karbantartást. Valaki tudja, hogy windows 10 alatt hol találok ilyet? (vagy aminek ugyanez a funkciója?)

ez a kedvenc aláírásom

(#82749) tomic


tomic
addikt

Frissen telepített Win 10-em miért nem látja szerintetek a hálózaton lévő Nas-t? Fájl kezelőben nem jön elő a nas.
A feltelepített Kodi lejátszó pl SMB hálózaton nem talál semmit. Mit kell beállítanom ,hogy lássa?

(#82750) Cs1csó válasza tomic (#82749) üzenetére


Cs1csó
félisten

A 1803-as verziójú Windows-ból kivették az otthoni csoportot helyette más megoldás van. Keress rá a guglin: 1803 windows hálózat, otthoni csoport stb. kulcs szavakra.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.