Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) zack


zack
nagyúr

Sziasztok!

Nincs ötlete valakinek miért nem működik a PIN kódos bejelentkezés? :F Win 8.1-en semmi gond nem volt vele. Win10-en is ezt a PIN-t adtam meg, de bejelentkezésnél a Microsoft fiókom jelszavát kéri ami van vagy 15 karakter. :W A PIN-re pedig azt mondja helytelen, és adjam meg a Microsoft fiók jelszavát.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24152) zack válasza zack (#24151) üzenetére


zack
nagyúr

Ohh. Fatális. Megtaláltam. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24153) bakosgabor57 válasza #22743424 (#24130) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Köszönöm (Anonymus23-nak is),
már csak a "PCI egyszerű kommunikációs vezérlő" maradt ...

(#24154) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Miért írja ki minden indításnál,hogy a fájlokat nem lehet a Onedrive-ra menteni? Ha megnyitom a Onedrive beállitásait akkor ott be van kapcsolva minden...

(#24155) #22237440


#22237440
törölt tag

Utolsó észrevételem és ezt a topikot is elhagyom. Éppen külsőkre mentegetek, hogy 10-ről visszaálljak 7-re (stabil, bevált).

Külsőre való mentés közben a gép lelassul, írás akadozik, az Edge nehezen tölti be az oldalakat. Ezek most történnek, de már előzőleg sok észrevételemet megjelentettem. Lehet, hogy sok helyen szó sem esik ezekről a problémákról, sem az előzőkről, melyeket taglaltam.

Nekem nem kell dizájnos Windows, hanem működő Windows kell! Ne a felhasználót használja arra a Microsoft, hogy fejlesztéseket végezzen. Mi értelme információt szolgáltatni a Microsoftnak, mikor saját munkáimmal nem haladok, hanem eszközkezelők, és egyéb modulok után keresgélve töltöm a visszafizethetetlen időmet és ha nem válik be akkor op. rendszer cserélgetésével csapom el az időmet. Nem ezért költöttem közel 3 millió forintot a gépemre és több százezret minden kellő szoftverre, hogy ne a saját munkámat tudjam végezni!

(#24156) Anonymus23 válasza bakosgabor57 (#24153) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ez érdekes, nekem eddig még mindig megmondta az identifier, hogy mi az a hw, aminek keresi a win a driverét.
Mindig legfelül vannak a hiányzóak.

;) - The Power of the Light Side

(#24157) #22743424 válasza bakosgabor57 (#24153) üzenetére


#22743424
törölt tag

Akkor marad a manuális módszer.[link]

(#24155) pillowhead Hamarosan jön a nagy "javítócsomag" és reméljük megszűnnek ezek a hibák is.Jelenleg a win7, win8, win 8.1 stabilabb és kiforrottabb rendszer de idő kell amíg egy rendszer és a hozzá való driverek, szoftverek a megfelelően elvárt módon futnak egy rendszeren. Ez mindig is így volt és így is lesz a közeljövőben. Mondjuk több win nem lesz de ez igaz az összes többire is.

[ Szerkesztve ]

(#24158) pvt.peter válasza bardi (#24145) üzenetére


pvt.peter
őstag

:D nézőpont kérdése :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#24159) #22237440


#22237440
törölt tag

Utolsó észrevétel. Az Edge könyvjelzőit nem lehet exportálni, szóval megvannak a határai. Csak importálni lehet, más böngésző könyvjelzőit. Végül is van egy hátsó ajtó: C:\Users\User Name\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\AC\MicrosoftEdge\User\Default\Favorites

A fenti vastagított címet tessék másolni a File Explorer cím mezőjébe. A "User Name" kicserélendő! Ki amit használ, arra cserélje!

(#24160) lufi7 válasza xyvz2 (#23908) üzenetére


lufi7
aktív tag

Hali!
Most működik a Viber megint normálisan.
A cnet-től szedtem le egy telepítőt. (5.2)
Felraktam, frissített 5.3-ra (Némelyik matrica animált lett. Jópofa.)
Két napja nincs gond. Remélem igy is marad.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#24161) tagagaba53


tagagaba53
tag

Sziasztok !

Miután alaplapot cseréltem / a régin gond nélkül ment /
a hang probléma / recsegés / nálam is előjött.
Pl. most néztem neten az F1-t és menet közben
belassult a kép és a hang is.
A jutub is így viselkedett egy pár másodpercig.

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#24162) bigdigit


bigdigit
addikt

Insider program keretében lett win10 részemre.Viszont pár nap múlva 1156-ról váltok 1151-re.Miként tudom tovább használni esetleg?

(#24163) zack


zack
nagyúr

Egyébként érdekesség, hogy az eredeti Enterprise 8.1 x64 kulcsával nem tudtam aktiválni a Win10-et. :U
Csak külön Win10 Enterprise kulccsal sikerült.
Nem úgy volt, hogy 8.1-ről ingyenes lesz? Mondjuk így azért jobb, hogy külön kulcs van hozzá, de azért ez elég fura volt.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24164) junior11 válasza zack (#24163) üzenetére


junior11
veterán

A 8.1 Enterprise verzió nem frissíthető ingyen W10 Enterprise-ra. Csak a Home és a Pro.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#24165) Warter válasza zack (#24163) üzenetére


Warter
őstag

Ez így van, csak 10-es kulccsal tudsz 10-est aktíválni. Mindenképpen frissíteni kell a gépet+az Enterprise-t nem is lehet, csak Home/Pro-t.

(#24166) zack válasza junior11 (#24164) üzenetére


zack
nagyúr

Az f@sza. :DDD Mindenesetre a 8.1 Enterprise-ot úgy vettem, hogy azt mondták frissíthetem, hiszen már beharangozták a Win10 érkezését, és csak így akartam megvenni, hónapokra nem veszek OP rendszert, egyéb esetben kivártam volna a megjelenést.
Így viszont kaptam ajándékba egy Win10 Enterprise X64-et, mivel az aktiválási folyamat nem sikerült. :)
Senki nem vetheti a szememre, hogy rosszul jártam. ;]

Egyébként igen nagy katyvasz lett a 8.1-ről 10-re frissítés. Semmi sem úgy működött, ahogy kellett volna.
Tegnap friss telepítést kapott a 840 Evo, és most problémamentes a rendszer. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24167) csixy válasza #22237440 (#24159) üzenetére


csixy
addikt

Van még a világon pár darab használhatóbb böngésző, miért nem azt használod?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24168) Warter válasza zack (#24166) üzenetére


Warter
őstag

Enterprise-t 90 napig használhatod.

(#24169) zack válasza Warter (#24168) üzenetére


zack
nagyúr

Mint írtam, van hozzá kulcsom. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24170) Warter válasza zack (#24169) üzenetére


Warter
őstag

Azt írtad, hogy 8.1-hez van kulcsod, akkor én értettem félre.

(#24171) TRob1 válasza lufi7 (#24160) üzenetére


TRob1
veterán

Nekem pl. mindig is működött az asztali Viber, sosem volt vele probléma. Már 8ason is ment, 8.1ről frissítettem win10-re, azóta is gond nélkül megy. Nem emlékszem hogy bármi szünet/kiesés is lett volna valamikor...

¤ R'n'R ¤

(#24172) zack válasza Warter (#24170) üzenetére


zack
nagyúr

Te. ;) Kaptam "gariban" egy Win10-es kulcsot.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24173) D1Rect


D1Rect
félisten

Hogy lehet becserélni a W8.1 kulcsomat W10-es kulcsra?
Feltételezem a telepítő nem fogadja el szűz installkor és nem lenne kedvem mindig 8.1-et feltenni és azt frissíteni.

Mennyiért lehet most W10 kulcsot venni?
Olyasmi megoldás is érdekelne, mint amikor a samu ssd-hez dobálták az ingyen windowst, ha már arról lemaradtam anno.

(#24174) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok!
Cortana nélkül hogyan lehet emlékeztetőket beállítani windows 10-en? Tehát emlékeztetőt, nem eseményt a naptárban?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#24175) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Hali!

Segítsetek. Unom hogy mindig fagy a Win 10, így egyelőre vissza akarom tenni a win8-at Pendrive-ról, de hiába van kiválasztva a Bios-ban hogy pendriveról boot-oljon, nem indul el, csak a win10. Eddig is a RUFUS-sal tettem fel a windowsokat, de nem engedi.. Szerintetek mi a probléma?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#24176) Воланд válasza D1Rect (#24173) üzenetére


Воланд
titán

ugyan azon a hw-n csak egyszer kell frissiteni, utana mar mehet szuz telepitessel a win10. masik hw-re meg az ugyfelszolgalat segitsegevel lehet atvinni a w10-et, ha dobozos termek volt a frissitesi alap. akcios win10 meg nincs, csak teljes aru.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24177) VGYke válasza bakosgabor57 (#24122) üzenetére


VGYke
addikt

Ha még nem oldódott meg: egér jobb klikk az azonosítatlan eszközre, tulajdonságok majd részletek. Itt talán hardverazonosítók ( :F na ebben nem vagyok biztos!!!!). Itt az értéket kimásolod (jobb egérgomb - engedi a másolást), majd beírod a google-ba. Egy próbát megér. Nekem is volt valami ilyesmi anno a zsír új alaplapom / win7 alatt és a fenti módon oldottam meg...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#24178) VGYke válasza VGYke (#24104) üzenetére


VGYke
addikt

Magamnak (na meg nektek) válaszolok, KB3087040 korábbi problémára. Most tudtam kipróbálni, jelentem, a MS javította az automatikus update hibát, simán települt hibakód nélkül. Az más kérdés hogy az 500 sikertelen telepítési bejegyzés már örökre megmarad:

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#24179) D1Rect válasza Воланд (#24176) üzenetére


D1Rect
félisten

Simán media creation tool és ennyi?

(#24180) Воланд válasza D1Rect (#24179) üzenetére


Воланд
titán

igen. es nem kell megadni semmilyen kulcsot tiszta telepiteskor.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24181) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Ez mi a túró:

Neten körbenéztem de nem igazán lettem okosabb.

Az élet kegyetlen .

(#24182) D1Rect válasza Воланд (#24180) üzenetére


D1Rect
félisten

Szuper.
Ha lesz nagy akció W10-re azért jussak már eszedbe! ;) :R

(#24183) htc07 válasza lsc (#24181) üzenetére


htc07
addikt

Talán valami windows update-vel kapcsolatos ahogy gyorsan megnéztem, gugliban "devicesetupmanager 131" kifejezésre találsz valami megoldást biztosan.

(#24184) Kolondrum válasza csaba951 (#24106) üzenetére


Kolondrum
félisten

Köszi, ezek szerint csak rég volt hogyan kell módosítani.

(#24185) lsc válasza htc07 (#24183) üzenetére


lsc
nagyúr

Annyira rájöttem én is, csak ezzel még nem vagyok előrébb. Azért köszi.

Az élet kegyetlen .

(#24186) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Lehet valamilyen időjárás widget-et kirakni az asztalra?

(#24187) TRob1 válasza Gsx-rr (#24186) üzenetére


TRob1
veterán

Webkamera ki az ablakba, a képét meg az asztalra? :U

¤ R'n'R ¤

(#24188) zack válasza Gsx-rr (#24186) üzenetére


zack
nagyúr

Nekem még a start menüben is igen hektikusan működnek a csempék. :U Naptár semmi, fényképek semmi, pedig meg lett adva mappa, hogy onnan tegye be random. Az áruház van amikor live, de pl most sem. :U
Email-t jelzi a csempén számokban, de az se élő csempe.
Ami stabilan működik élő csempeként, az az Accu Weather app.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24189) bardi


bardi
aktív tag

A posta app az letölti az emaileket a gépre, vagy egy webes felület az appon belül?

'92 Honda VFR 750

(#24190) lufi7 válasza TRob1 (#24171) üzenetére


lufi7
aktív tag

Egy darabig nekem is tökéletes volt.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#24191) wwenigma válasza Gsx-rr (#24186) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

8gadgetpack es amilyet akarsz.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#24192) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ismeritek azt a bugot, hogy elindul a képernyőkímélő, egér megmozdít és a bejelentkezési képernyő fogad, mert beállítottad. No de most jön a csavar, a bejelentkezés gomb nem aktív sem pedig semmi. Ott ülsz és kattintgatsz hátha, majd hipp hopp bektiválódik és beenged. Vicces nem? Ezért pénz kérnek majd 1 év után? :DD

(#24193) Pipó


Pipó
őstag

Még mindig hiányoznak nekem a beépített kártyajátékok. Valaki tudna rá megoldást? MS Solitaire Collection-on kívül. THX

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#24194) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Egy ideje nincsenek előzmények a microcorft edge-mben, pedig nem állítottam el semmit, elég sokszor használom szóval fontos lenne:S

(#24195) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Üdv. mindenkinek!
Lenne egy problémám. A hangerőgombra hiába nyomok balklikket nem jön elő a hangerőszabályzó.
Ha jól emlékszem a wise registry-t és a wise cleanert futtattam előtte, biztosra nem venném, de kb az után lehetett, hogy nem működik.
Ha valaki tudna valami ötlettel szolgálni megköszönném. Jobb klikkel persze meg tudom nyitni.

(#24197) misiizsai


misiizsai
tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám,hogy letöltöttem az angol nyelvet a Win 10-emhez de a bejelentkezésnél,kijelentkezésnél meg a Start menűbe a fájlkezelő magyar maradt.Ezt meg lehet oldani? Alapból magyar nyelvű csak elkezdtem angolt tanulni és inkább mindenemet átállítottam angolra.Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Steam:misiizsai1993 Battlenet:misiizsai93 Origin:misiizsai uPlay:misiizsai1993

(#24198) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

Úgy halottam, hogy a Windows szépen kiszivárogtatja a wifi jelszavakat.
Nos, nekem van egy routerem bekötve. Hol tudom kinyomni a Wifi sense-t, hogy ne adja ki senkinek se a jelszavát?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#24199) #17478144


#17478144
törölt tag

Sziasztok!
Remélem nem rossz fórumra írok :)
Szóval frissítettem a tabletemet 8.1-ről 10-es win-re és olyan problémám van, hogy azóta az automata képernyő tájolás nem működik. 8.1 alatt tökéletes volt, de azóta sajnos nem hajlandó elfordulni. Más win 10hez képest hiányzik az "elforgatásgátló csempe" Másnak ott van a műveletközpontban, nekem viszont hiányzik és ki se lehet tenni:/ Valakinek van valami tippje? Újratelepítés már megvolt, de nem javított semmit:/

(#24200) Mardel válasza kisza25 (#22715) üzenetére


Mardel
őstag

Nálam is előjön.

Csak párosul azzal, hogy hibrid alvás módban csak tápegység gomb ki és be kapcsolásával tudom feléleszteni a gépet.
Ha a hibrid alvás funkciót kikapcsolom, akkor alvó módból azonnal magától felkel, utána a start menüt és az üzenetek panelt semmivel sem lehet előhozni.

De mint tudjuk, a win10 tökéletes. :U

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.