Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) Dtomka válasza INMOTEP (#23700) üzenetére


Dtomka
veterán

így: ;)

(#23702) bakosgabor57 válasza Darth_Revan (#23278) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Eddig nem tudtam, hogy ezt villogást így hívják: bejelentkezési bug...
Vásárolt Home-om van, és ugyan ezt csinálja, random. Van hogy napokig semmi,van hogy többször egymás után. Hogy lehet ezen segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#23703) BiP válasza junior11 (#23694) üzenetére


BiP
nagyúr

Nálunk? Egyszerűen nem használunk Edge-et. Használunk helyette Firefoxot, Chrome-ot, Operát, IE-t, ahogy már évek óta bevált.

(#23704) szimi57


szimi57
őstag

Ez durva:WIN7
WIN10

Win7 és Win10!

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#23705) junior11 válasza BiP (#23703) üzenetére


junior11
veterán

Már jó ideje visszatértem én is a Chrome-ra, addig megpróbáltam az Edge-et, de nekem nem jött be, még rendesen le van maradva. Meglátjuk, idővel mennyit javít rajta a Microsoft...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#23706) zoli62


zoli62
addikt

Amennyiben a héten a W10-hez jött frissítés, az hozzám nem ért el.

(#23707) junior11 válasza zoli62 (#23706) üzenetére


junior11
veterán

Nálam sem jelez.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#23708) zoli62 válasza junior11 (#23707) üzenetére


zoli62
addikt

Érdekes mindenesetre W10-nek ez a frissítési mechanimusa.

[ Szerkesztve ]

(#23709) roti86 válasza szimi57 (#23704) üzenetére


roti86
őstag

Ez semmi, még mindig azt írja a program, hogy jó vagy. Ellenben nálam valami nem ok, mert az ndis.sys olyan latency-t csinál ha magas a hálózati kihasználtság, hogy bereccsen tőle a zene.

[ Szerkesztve ]

(#23710) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kb3095020 mindenkinek felment? 5 napja kint van, de még mindíg nem jelzett a WU hogy kéne neki (azóta már egyéb frissítést kaptam).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23711) junior11 válasza t72killer (#23710) üzenetére


junior11
veterán

Nekem sem jelezte még ezt a frissítést.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#23712) raidx


raidx
őstag

Hogy lehet a potpláyárt lebeszálni, hogy időnként ne akarjon 3D-re váltani normál filmnél. Semmi sincs engedélyezve/beállítva a 3D szekcióban. Bár a mostani deszkával már működik rendesen az MPC HC is. Lehet, vissza váltok arra.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#23713) zozoz1 válasza junior11 (#23705) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Nekem sem jött be. Sőt nem tudok olyat akinek bejött.

Urak...egy kérdés. :R :R :R

Vagy 4-5-en birkózunk vele, lehet hogy feleslegesen. Hátha itt van aki séróból tudja. :W

Hogyan lehetne színesebbé tenni (vidámabbá) a start menüt?
Mert amit a felhasználó tűz ki a startmenübe az csak saját ikonnal történik és csak egy egységes színt lehet beállítani. Pl alább a képen..

Ez mennyivel vidámabb...

A kérdés!
1. Hogy lehetne csempénként a színt változtatni. Egy nagyobb, több csempét magába foglaló start menünél fontos is lenne a könnyebb kiválasztás miatt.

2. Esetleg a csempében lévő ikon átméretezése mert nagyon kicsi a csempében az amit a felhasználó küld a startmenübe.

3. Az eredeti de kitörölt csempe visszaállítása a startmenübe...

A tippeket előre is köszönjük....

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#23714) bakosgabor57 válasza bakosgabor57 (#23702) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Bejelentkezési bugra tud valaki megoldást?

(#23715) TRob1 válasza bakosgabor57 (#23714) üzenetére


TRob1
veterán

Állíts be jelszót ha csak anélkül jön elő. :U

¤ R'n'R ¤

(#23716) raidx válasza t72killer (#23710) üzenetére


raidx
őstag

Simán felment és azóta nincs újabb frissítés. A rendszer naprakész.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#23717) Kakumix válasza szimi57 (#23704) üzenetére


Kakumix
senior tag

Kipróbáltam, Win8.1 alatt is 1 sec a késleltetés. Elolvastam mit is csinál a program és a honlapon azt találtam, hogy Win 8 alatt fals értéket ad. Állítólag készül a Win8 kompatibilis változat :)
Szóval Win10-en szerintem ne ezzel a programmal tesztelj!

Windows 8 Compatibility: The DPC latency utility runs on Windows 8 but does not show correct values. The output suggests that the Windows 8 kernel performs badly and introduces a constant latency of one millisecond, which is not the case in practice. DPCs in the Windows 8 kernel behave identical to Windows 7. The utility produces incorrect results because the implementation of kernel timers has changed in Windows 8, which causes a side effect with the measuring algorithm used by the utility. Thesycon is working on a new version of the DPC latency utility and will make it available on this site as soon as it is finished.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#23718) Dtomka válasza zozoz1 (#23713) üzenetére


Dtomka
veterán

Hátha itt találsz megoldást ;)
[Hogyan] Alakítsuk a Windows 10 start menüt

(Amúgy nem rossz ötlet. Lehet, hogy megcsinálom, ha lehet, úgy mint a 635-n. Ott minden csempe átlátszó :) )

Kicsit még keresgéltem, de ahogy nézem csak 1 féle szinűek lehetnek a csempék :(
Change colour of tiles in Windows 10

Nem értem miért nem lehet, olyat, hogy a csempére jobb click, majd change color... :F

[ Szerkesztve ]

(#23719) INMOTEP válasza Dtomka (#23701) üzenetére


INMOTEP
őstag

Ez talán oké ,de még amit nem irtam az az hogy az asztalon lévő ikonokat is hiába rendezem úgy ahogy én szeretném nem marad ott ,nyomok egy frissitést rés össze vissza rakja magának .

(#23720) vlevi válasza zozoz1 (#23713) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azok, amiket az első képen mutattál, az nem modern (Vagy metro, vagy universal app, a fenesetudja hogyhíják manapság). A hagyományos windows alkalmazásoknál az ikon köré (legalábbis azt látom), a rendszer ablakkeret színét teszi be.
Egyébként ez nekem sem teccik az új start menüben, nevezetesen, hogy a régebbi programok ikonjait nem tudták normálisan beleilleszteni. Le lehet őket venni kisebb méretűre, ennyi, amennyit tudsz vele csinálni.

Én azért még örülnék egy auto-arrange funkciónak is a start menüben, mert nincs kedvem állandóan igazgatni.
Ja, és mégnagyobb csempét is várnék, mert pl. a naptár, vagy emil, jobb lenne, ha nem csak 1-1 dolgot jelenítene meg, hanem akár fél képernő méretben egy tennivaló listát. FullHD-ban elférne :)

(#23721) Dtomka válasza INMOTEP (#23719) üzenetére


Dtomka
veterán

Azért mert az alábbit ki kell kapcsolni: (automatikus elrendezés)

(#23722) zozoz1 válasza Dtomka (#23718) üzenetére


zozoz1
aktív tag

A fotó amit felraktál az egy mobil alkalmazás de jól néz ki.
A linket amit kültél már én is láttam de a kérdéseinkre választ sajnos nem ad.... :F

Eddig még semelyik fórumon nem jött megoldásra ötlet azzal kapcsolatban amit itt felvetettem.
Megpróbáltam itt is... de köszi :R

vlevi

Igen ezt én úgy hívnám hogy retro. De nincs lehetőség a Win10 stílusra felküldeni csempét... :W
Megnyugtató hogy mások is így látják ezt a hiányosságot. Szerintem ez egy alap lenne...
Nos akkor nincs megoldás ezek szerint....

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#23723) alratar


alratar
addikt

Ez most azt jelenit, hogy egy esetleges vinyó hiba után, ismét inhgyen felrakhatom a win10-et a 7 nélkül:

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#23724) tagagaba53


tagagaba53
tag

Sziasztok!

Ennek a KB3095020-s javításnak, mi lenne a szerepe ?
2x futottam neki a telepítésének és 2x kellett a gépet
újra húzni. :D Az újraindítás után nem volt se kép se hang.

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#23725) raidx


raidx
őstag

Valami nagy galiba történt!

Egy restart után rendszer által eltávolításra került a VGA driver és nem is tudom újra telepíteni. Azaz feltelepül de a restart után jön az ablak, hogy vagy nincs telepítve, vagy rosszul működik. :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#23726) vlevi válasza alratar (#23723) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azt jelenti, de mégsem. Az, higy az iso is letoltheto, csak annyit jelent, hogy nem a media creation tollal csinalsz iso-t. Ha a vinyod pusztul meg, akkor eddig is ujrarakhattad a windowst, mert az nem szamit hardvervaltoztatasnak. Csak az alaplapcsere.

A win10-t hetes nelkul csak akkor telepitheted ujra, ha a 7-rol 10-re befrissitett windows mar aktivalta magat. Ez nem valtozott az iso letolthetoseggel. Ahogy a cikk is irja, csak az az ukdonsag, hogy nem kell windowsos gepednek lenni ahhoz, hogy a telepitot letöltsd, mert eddig csak az mct-vel lehetett letolteni.

[ Szerkesztve ]

(#23727) sirály12 válasza alratar (#23723) üzenetére


sirály12
őstag

Ha már egyszer fel volt frissítve, és ott aktivált lett, akkor igen.
Én is miután aktivált a win10 a win7-ről frissítve csináltam egy win10 installt, de már win7 nélkül.
Nyertem vele szabad helyet.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#23729) mackosajt


mackosajt
addikt

Volna egy kérdésem.

Ha aktivált win10 esetén alaplapot cserélek, nem hiba, csak upgrade miatt, akkor mire számítsak?

Win8.1 simán tulelt bármit. Még komplett cserét is.
Vagyis a régi ssd-t fiaim gepebe rakva pár perc tekerés után simán betoltott.

Nem akarok ismét rendszert telepíteni, bár a 8.1 megvan, serial, stb.

Mert lehet lapot cserélnék.

Ui, látom valaki bios frissítés miatt aggódott. Jelentem, én megcsinaltam win10 alatt. Aktív maradt.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#23730) t72killer válasza raidx (#23716) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#23724
Angol vagy magyar windows? Angol fórumon azt írják, h csak bizonyos nyelvekre vonatkozik :F Nekem angolra nem akart töltődni (kézzel még nem próbáltam az msu-t feltolni)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23731) raidx


raidx
őstag

Magyar Win és eddig jól működött! Össz gond, hogy az office 2010 32-őt raktam fel és a frissítések nem települtek. Korrigáltam, feltettem a 64 bitest és rendben volt minden.

Furcsa! Csináltam egy rendszervisszaállítást és azzal kezdte indulás helyett, hogy leszedte a catalist drivert ismét!

Mire végre belaktam megbolondult. Vagy ez a reakciója az alaplapcserére ami a mult héten volt. Megy vissza a Win 7 és marad is ameddig csak lehet.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#23732) Misi1980 válasza Callisto (#23693) üzenetére


Misi1980
senior tag

Online nem játszok ez nem gond.Miben lesz korlátozva a nem hivatalos Windows?

(#23733) Worldmaster


Worldmaster
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

A következő problémával fordulok hozzátok:

Usb Wifi sticket használok, ami időközönként egyszerűen kikapcsol, olyan mintha a gép letiltaná. Általában játék közben jelentkezik a probléma. A router jó, mert több eszköz is használja.
Anno 8.1-nél is volt ilyen gondom, azt sikerült megfejteni. Ott az volt a megoldás, hogy a stick illesztőprogramjának a frissített verzióját törölni kellett.

Itt viszont nem tudom törölni, mert nem lehet kiválasztani az előző illesztőprogram visszaállítása opciót, ebből gondolom, hogy nem történt frissítés. 1 hete küzdök a problémával, amiket eddig átállítottam:

Eszköz energia gazdálkodás nál a "Gép kikapcsolhatja az eszközt, hogy energiát takarítson meg" pipa ki.

Vezérlőpult\Energia gazdálkodás\ vezeték nélküli adapter beállításai: Legnagyobb teljesítmény

Vezérlőpult\Energia gazdálkodás\USB szelektív felfüggesztés kikapcsolva

Wifi stick
, Router
, OS: Windows 10 PRO
Remélem tudtok segíteni.

Előre is köszönöm!

(#23734) raidx


raidx
őstag

Teljesen Paff vagyok!

Felakartam telepíteni a Win 7-et de nem hajlandó a telepítő elindulni. A harmadik próbálkozás után viszont a 10-esnél minden rendbe van. Jó a képernyő felbontás és van működő Catalist is. Hardver hiba lenne? Ma egy hetes az Asrock QC 5000 lapocska. Nem szeretném gariztatni mert egy hónap volt anno a Brazos gariztatása is!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#23735) INMOTEP válasza Dtomka (#23721) üzenetére


INMOTEP
őstag

Kivolt eddig is ,ugyanaz a gond

[ Szerkesztve ]

(#23736) vigyori78 válasza tagagaba53 (#23724) üzenetére


vigyori78
őstag

LINK

Ebben van mindenféle jó :DDD

Ha valami baja volt a gépednek akkor talán segít valamit ,ha nem volt baja eddig a gépednek akkor ez segít ,hogy legyen :DDD mostanában így zajlik ez.

(#23737) tagagaba53 válasza vigyori78 (#23736) üzenetére


tagagaba53
tag

Eddig sem voltam híve a frissítéseknek,
ez így is marad. :D

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#23738) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Feltettem ismét a win10-et.

Olyan hibát vettem észre, hogy (szabályos) újraindítás után az asztalon az ikonokat visszaállítja közepes méretre és egymás után tezsi őket abc sorrendben, holott nekem szépen széjjel pakolva vannak.

Ezelőtt mikor próbálgattam win10 még nem csinált ilyet, és most is ugyanazt tettem fel, lehet valamelyik frissítéstől van?
Van rá megoldás?

(DesktopOK progit próbáltam,d e ahogy a Mentésre kattintok azis egymásután rendezi a szépen szétpakolt ikonokat)

(#23739) raidx válasza kory24 (#23738) üzenetére


raidx
őstag

Idővel megszünik az átrendezés. Nekem is csinálta de abbahagyta.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#23740) #22743424


#22743424
törölt tag

[link] Érdemes megnézni :D A lényeg, hogy a cortana harmadjára sem teljesítette a kérést. Satya Nadella vezérigazgató picit leégett a prezentáció során. :DD

[ Szerkesztve ]

(#23741) raidx


raidx
őstag

Ez érdekes! A korábban felrakott kb3095020 frissítést ma lecsrélte az MS és az okozott galibát nálam.
Ha a gépházba megnézem a frissítési előzményeket azt írja még nincs telepített frissítés. Ha a frissítések eltávolítását nyitom meg ott megvan minden frissítés.

Miért cserélte le a korábban manuálisan feltelepített kb3095020 frissítést ma az MS? Ez azt hiszem rejtély marad.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#23742) #41133696 válasza #41133696 (#17052) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azóta már ki lettek selejtezve, a Windows 8.x-es Modern UI-s alkalmazások, csak azok maradtak, amik már Windows 10-esek, és sikerült úgy bővíteni a listát, hogy a korábbi alapterület érdemben nem módosult :K

(#23743) z67


z67
őstag

Elnézést kérek, ha volt, de nem hozott találatot a keresés.

Megnyitom a Start menüt és nem tudok benne görgetni az egérrel. Van erre valami megoldás?

(#23744) t72killer válasza raidx (#23741) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mire cserélte? Épp most készítettem egy integrált telepítőt, benne a 3095020-al - elég fura, amúgy a VM-be rakott csupasz win10 meg az ősrégi 3081444-et kéri, amit már elvileg 3db kumulatív is felülírt :F

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23745) mate0314


mate0314
aktív tag

Szevasztok! Frissen raktam fel a win10-et a gépre. Win8 hibátlan volt eddig, csak már túl sok minden volt rajta amitől belassult ezért szűz windows-al kezdtem újra a mókát.

Gép: Gigabyte 870a-ud3, x6 1090T, 4gb ddr3, HD6790, 750gb black caviar (rendszer), 1tb green caviar...

A ram az kevésnek tűnik, beszerzés alatt van további 4gb.
(Beszereztem mindenféle programot, amivel nyomon tudom követni a memória használatot.)

Problémám: Beszaggat a gép 1-2 másodpercre. egér nem mozdul, kép befagy, hang szaggat. majd megy minden tovább. Nincs 100%-on a ram használat. Most gépelés közben is előjött. Windows 8-al nem volt ilyen probléma.

Van valakinek valami ötlete mitől lehet?

(#23746) zozoz1 válasza mate0314 (#23745) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Mit jelent az hogy frissen?
A W8-ról frissítetted, vagy szűz W10 telepítés?

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#23747) mate0314 válasza zozoz1 (#23746) üzenetére


mate0314
aktív tag

Bocsánat próbáltam egyértelmű lenni.
Win8-al nem volt ilyen gond. (eddig nem csinálta ezt a gép, config bois nem változott.)
Win10 szűz telepítés, formáztam a C meghatóm úgy telepítettem a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#23748) zozoz1 válasza mate0314 (#23747) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Nálam ugyan ezt csinálta. Néztem a proci/memória kihasználtságot, rendszerterheltséget mindent.
Alapon ment a gép semmi oka nem volt hogy szaggasson.
Aztán szép lassan abbahagyta. Ahogy használtam az op-ot.
Most 3 hét után már el is felejtettem.
Amúgy ez a jelenség több ismerősömnél is előfordult.

ja és nálam 16Gb ram van....

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#23749) rbalint88


rbalint88
addikt

Tegnap megpróbáltam clean installból felrakni a w10-et, de nem oldotta meg a problémát, miszerint HP Elitebook 840-en altatásból nem ébred fel a kijelző. Az Intel hádde grafics drivere fossa össze magát, mert az néhány próbálkozás után kiírja, aztán újraindul.
Tipp, trükk, ötlet? Köszi!

(#23750) kezo0 válasza t72killer (#23710) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem szept. 8. óta nem jött semmilyen frissítés (64 bites Pro változat).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.