Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) Attila2003


Attila2003
tag

Hali. Volna egy nagy problémám! Adott egy Creative soundblaster X-Fi audiocard SB0770 7.1-es hangkártya. Na erre nem hogy windows 10-es, de semmilyen drivert nem találok. Egy linket, valamit, drivert ha xp s is, de legalább lássam merre van, mert semmit nem talál a google. Előre is köszi. Ami a Creative honlapján van a X-Fi extreme gamer driver nem jó!

(#23252) zalderan válasza Attila2003 (#23251) üzenetére


zalderan
csendes tag

http://support.alienware.com/Support_Pages/Restricted_Pages/driver_downloads_processed.aspx?os=&cat=3&manu=15&item=982

Lent találsz Vista drivert.Próbáld meg azzal. Csak 32bit-re jó.

(#23253) King Unique válasza Bali27 (#23244) üzenetére


King Unique
titán

Vigyázz, mert rád fogják, hogy konteózol és paranoiás vagy... :DDD

Amúgy a Win8.1 esetében a KB3080149 ---> 2015.08.19 | KB3068708 ---> 2015.06.07 | KB3075249 ---> 2015.08.19 dátumok vannak, tehát már jóval előtte megkapta. De pont most szeptemberben, a korábbi nagy tanács okán, puszta kíváncsiságból egyesével átnézegettem őket, de Win7-nél sem találtam telemetry és diagnostic kulcsszavakra utaló megjegyzéseket az MS linkben. Tehát lehet, hogy már a 7-es is korábban megkapta, majd megnézem.

"A Windows 7 is megkapta a megfigyelgetést (telemetry)"
Eddig is benne voltak szvsz, az utóbbi hónapokban 7/8.1 esetében jött egy csomó, ilyen jellegű frissítés, illetve a Win7 felhasználói bázisa is túl nagy ahhoz, hogy ne kíváncsiskodjanak.....de persze tudjuk, ez csak és kizárólag a felhasználói élmény fokozását és javítását hivatott szolgálni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#23254) Attila2003 válasza zalderan (#23252) üzenetére


Attila2003
tag

Köszi, megpróbálom

(#23255) samgar


samgar
őstag

Segítsetek légyszíves, már minden lan drivert felraktam a laptopra (toshiba satellite lb50) a wifi gomb már nem szürke mint eddig, de hálózatot nem talál, pedig van. Az eszözkezelőben a PCI eszköz nem működik.Mit kell hozzá keresnek, mert így nem szerepek a support oldalán semmi.

Oppo Find X5 PRO

(#23256) csaba951 válasza szunyi777 (#23222) üzenetére


csaba951
veterán

Ezt próbáld meg!

Vezérlőpult -> Felhasználói fiókok -> Hitelesítőadat-kezelő
Itt keresd meg a Microsoft fiókodat. Lefelé nyilacska -> Jelszó. Na, itt írd át az újra! Kijelentkezel a Windows-ból, bejelentkezel, és akkor már működnie kell.

(#23257) jam1991


jam1991
tag

w10en 2 hete nem tudom megnyitni a geforce experience-t... másnál valami hasonló? :F

[ Szerkesztve ]

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#23258) samgar válasza samgar (#23255) üzenetére


samgar
őstag

Mára az is működik, mégsem lát hálózatot... :F

Oppo Find X5 PRO

(#23259) oldmanoka


oldmanoka
tag

képernyő lekapcsolás nem akar működni egyszerűen úgy érzem mindent végig próbáltam de nem jövök rá hogy tudnám megoldani hogy működjön valakinek ötlete ezzel kapcsolatban ?

[ Szerkesztve ]

(#23260) #58000384 válasza jam1991 (#23257) üzenetére


#58000384
törölt tag

Próbáltad már újratelepíteni ebben a 2 hétben?

King Unique: A W10M legújabb buildjének kiadása előtt írta Gabe: "Under memory pressure, app purchases or IAP will cause the Store to crash. It's about 28.8% of the time in our telemetry." Ezt nyilván ilyen pontosan tudnák, ha mindenki kikapcsolgatna mindent. Mielőtt belekötnél, hogy Insider, a végleges rendszert picit többen használják, így igen, egy fejlesztőnek sokkal több hasznos infó folyik be így. Arról ne is beszéljünk, hogy a WCEI már a Vista óta a rendszer része, a különbség csak annyi, hogy most automatikusan megy (persze ki tudja, talán eddig is böngészték a géped, csak ugye látszólag nem).

(#23261) jam1991 válasza #58000384 (#23260) üzenetére


jam1991
tag

2x is próbáltam

ennek w8.1 lesz a vége... eddig nem sok minden működött a w10el.. szaggat az egész gép

[ Szerkesztve ]

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#23262) King Unique válasza Bali27 (#23244) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy a cikk pontatlan, mert megnéztem 7-esen is, és ezek nem most szeptemberben települtek, hanem már korábban, nálam pl. a fentebb megjelölt dátumokon.

(#23260) karak_22: kicsit sem tud érdekelni, vagy meghatni, hogy mit írnak... de legalább annyi van, hogy a linkben oda van van írva, melyik mit csinál. Mert jól emlékeztem rá, hogy a szeptemberi pakkban nem voltak ilyenek. Ezek után majd jobban szelektálunk. :D

[ Szerkesztve ]

(#23263) #16695808


#16695808
törölt tag

A meglévő rendszerrol (win10-32b) hogyan lehet olyan rendszerkepet csinálni hogy teljesen ugyanez a rendszer vissza allithato legyen?

(#23264) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Azoktól szeretnék infót kérni akiknek a kezdetektől, amióta telepíteni lehetett a win 10-et, hogy mikor volt a legutolsó frissítés a gépükön, mert nekem majdnem egy hónapja nem frissített.
(Azt írja ki, hogy "Frissítések érhetők el", de nem csinál semmit, 3%-on áll ...)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#23265) #58000384 válasza jam1991 (#23261) üzenetére


#58000384
törölt tag

Próbáld teljesen leszedni az egészet (GE+driver), az eszközkezelőből is töröld a drivert, utána indítsd újra, és hagyd, hogy a WU leszedje azt, amit akar. Utána külön tedd fel a GE-t.

King Unique: Nézd, a saját gépeden azt csinálsz amit jónak látsz, ezt csak azért jegyeztem meg, hogy nem kell minden mögé összeesküvést látni. Ha megakarnak figyelni, azt eddig is megtették.

(#23266) < CyberBob > válasza King Unique (#23253) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Kivannak kapcsolva az ajánlott frissítések és több hónapra visszamenőleg sem találtam a fentebb írt számú frissítéseket. Szóval egyenlőre még van megoldás a korábbi rendszereken az MS ámokfutása ellen.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#23267) King Unique válasza #58000384 (#23265) üzenetére


King Unique
titán

Mint mondtam korábban, "ez a fejlesszük a rendszert a userek bevonásával, de cserébe gyűjtsünk be róluk mindent, talán többet is, mint kéne és milyen jó és hasznos dolog ez, főleg nekünk a gyártónak és fogjuk rá, hogy nekik is" szintű hanta nem érdekel....meg egészen más dolog a célzott megfigyelés és más a kelleténél nagyobb mértékű információgyűjtés. De még szerencse, hogy az én gépeken, azt csinálok, amit akarok, bár kontrollálni így sem tudom teljes egészében...amúgy nem ez a 3 db, hanem vsz ~ 33 db ilyen sz*r biztos települt eddig. :DDD Meg amúgy berakta a cikket a fórumtárs a többi Windows topikba is és ahogy itt, úgy ott is kifejezték mások is a nemtetszésüket. ;)

[ Szerkesztve ]

(#23268) King Unique válasza < CyberBob > (#23266) üzenetére


King Unique
titán

Mármint teljesen le van tiltva a WU? Akkor nyilván nem fog települni semmi, de ez azért nem olyan jó megoldás. Egyébként a legtöbb ilyen, opcionális, választható frissítés volt, ahogy néztem. Bár most próbaképpen leszedtem őket, majd rákerestettem újra, de már fontos frissítéssekként ajánlotta fel őket a WU...elrejtettem a csába. :DDD

(#23269) szekto válasza thomasa (#23237) üzenetére


szekto
aktív tag

Az ok, Win10 nekem is felment, és ment is az Intel GPU-val. Az a kérdés, hogy működik is rendesen az az 5650M? Mert nekem amikor nem volt semmi driver feltéve, szépen kiírta az Eszközkezelőbe, hogy Radeon HD 6470M, amint feltettem az Intel drivert, már csak HD 7400-nek ismerte fel...

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#23270) < CyberBob > válasza King Unique (#23268) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nem, csak mint írtam az ajánlott frissítéseket nem engedem. Persze Win7-ről van szó.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#23271) szimi57


szimi57
őstag

Azok, akik félnek (betegesen félnek), aggódnak, be vannak rágva a WU miatt, mondanám, hogy képtelenség több tizmillió userhez kapcsolódó információt személyekre lebontani, beazonositani. Maximum statisztikát tudnak késziteni a befolyt adatokból. A Google élen jár ebben!

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#23272) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Hol tudom beállítani, hogy induláskor ne kelljen jelszót beírni, hanem egyből induljon a rendszer?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#23273) King Unique válasza < CyberBob > (#23270) üzenetére


King Unique
titán

Ja igen, a vezérlőpultban külön beállítható az is, kivehető előle a pipa. Biztos, ezt még nem próbáltam.

(#23274) BiP válasza klepto (#23272) üzenetére


BiP
nagyúr

Itt a fórumban kb. 100 hsz-enként elhangzik a megoldás. netplwiz -re keress rá.
De itt egy Win7-es cikk a témában (millió van a neten, ez egy random választott), Win10-en ugyanúgy kell beállítani.
És pluszban egy magyar cikk, hogy szó ne érje a ház elejét.

[ Szerkesztve ]

(#23275) Jani18


Jani18
aktív tag

Pár napja előjött nálam egy érdekes jelenség.2-3 hete van kb felrakva a Windows 10.De az is lehet,hogy semmi köze hozzá a windows-nak.Szépen működik minden,ameddig nem használom az uTorrent-et.
Ha elkezdek bármit tölteni vele,akkor jön elő ez a hiba.A letöltés megy ahogy kell.Viszont bármi más ami internetet használ az nem működik.Ahogy vége a letöltésnek megjavul.De addig egy oldal se tölt be a böngészőbe.uTorrent-be is piros lesz az összes torrent.A Skype is csak homokórázik.Nem tud csatlakozni.A héten kezdődött ez.Addig működött minden rendesen.Valaki találkozott már ezzel a problémával?Router reset nem segített rajta.

[ Szerkesztve ]

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#23276) klepto válasza BiP (#23274) üzenetére


klepto
addikt

Köszi szépen, megoldva :R
Egy kérdésem lenne még: meddig marad támogatott, meddig kap frissítést, esetleg új verziót az IE; mert a helyette megalkotott Microsoft Edge nem igazán nyerte el a tetszésemet :(

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#23277) twine


twine
addikt

Sziasztok urak!

Használtama keresőt, azt hiszem meg is találtam a választ, de mégis zsbbasztanálak titeket egy kicsit...
Volt itthon egy OEM Win7 prof 64bit...
Most dobtam fel a notebookomra...aktiváltam...
Muszáj nekem végig "vinni" a frissítéseket egészen SP1-ig, majd Win10-ig ahoz, hogy aztán
"Format C:"-al tisztán telepíthessek egy WIN10 Profot?

A másik kérdés:
Az telepített OEM Win7 64bit Prof, nem "N"-es verzió....
Én viszont Win10-ből "N"-est szeretnék....lesz ennek valami akadálya?(aktiválás stb) Ha a Microsoftól az "N"-es kiadást töltöm le...? Köszönettel... :R
Üdv
T

(#23278) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Na ismét előjött a "bejelentkezési ablak bug" nálam :W

Jelszó nincs beállítva és 10 ből 1 indításnál (tehát nem restart) előjön.

Így néz ki: [link]

Legújabb Windows update-ek és driverek vannak fent és nem 8.1-ről lett frissítve, hanem clean install volt...csak tudnám mi okozza ezt a hibát :W

[ Szerkesztve ]

(#23279) Johnny194


Johnny194
aktív tag

Üdv!
Új, Asus N550-es gép miatt írok. Gyakorlatilag egyből tettem ráa WIndows 10-et, így más rendszerrel nincs tapasztalatom.
A probléma a következő. Ha egy ideig nem használom az internetet (Wi-Fi-n kapcsolódk), akkor minimáslis sebességre süllyed, vagy nincs is rajta forgalom. Korlátozott kapcsolatot vagy egyéb problémát nem ír, de használhatatlan mégis az internet. Ha ki- és bekapcsolom a Wi-Fit, újra gond nélkül működik egy ideig a gép.
Amiket próbáltam: antivírust letiltani, eszközkezelőben a wifi kártyánál energiamegtakaítás céjából való kikapcsolást letiltottam. Illesztőprogramot frissítetem, 2015.06.22.-ei.

A probléma még mindig fennáll. Volt valakinek hasonló gondja? Mi okozhatja a problémát?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#23281) raidx válasza twine (#23277) üzenetére


raidx
őstag

.--Mivel a frissítéshez úgymond naprakész (7-8-8.1) rendszer szükséges egyébként hibával kiszáll még sz elején a tízes. A 10-es tiszta telepítése csak a frissítés után lehetséges mikor már aktiválta magát. Azt követően tetszés szerint lehet tiszta telepítést készíteni. Ha nem frissítesz akkor kell a legális kulcs tehát vásárolt példány kell.
Nyugodtan mehet az "N", ha neked arra van szükséged.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#23282) Ispy válasza #45553408 (#23280) üzenetére


Ispy
veterán

Gépház -> Rendszer -> Kijelző, jobb oldalon A szöveg és alkalmazások és más elemek méretének módosítás résznél alapból 125%-on van, azt kell levenni 100%-ra.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#23284) twine válasza raidx (#23281) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm a válaszod...délután óta nyomom a frissítést a hetesre..de még mindig nem ajánlotta fel magától a tízest...:(
Kicsit ki vagyok,, ennyi időt nem szántam erre a projektre...
De akkor most, hogy tisztába tegyük...az oem win kulcsommal simán telepíthetném a tizest?
Az eddigi kereséseimből nekem az jött le, először a hetest kell frissíteni 10re, aztán ha frissült a hetes tizesre, utána elvileg bármikor tudom a tízest tisztán telepíteni...
Akkor most hogy van ez?
Elnézést, ha evidens, és én kérdezek retard dolgot...de jó volna már egyenesbe kerülni..mert ez a komplett délutános frissítés, aminek még mindig nincs vége,, már kezd kiidegelni...
Köszönettel a türelmedért...:R

Szerk;
Bár azt hiszem érhető volt amit írtál...frissítés nélkül nem úszom meg ?!

[ Szerkesztve ]

(#23285) Ispy válasza twine (#23284) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, először a meglévő 7-et kell frissíteni 10-re, utána majd lehet felrakni clean install-al is.

Innen tudod elindítani a frissítési folyamatot.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#23286) Bkrisz9 válasza #45553408 (#23280) üzenetére


Bkrisz9
őstag

megelőztek

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#23287) twine válasza Ispy (#23285) üzenetére


twine
addikt

:R
Próbálok elérni a "naprakész" üzenetig..aztán ráeresztem :R

Szerk:
Soha nem köpködtem a windowst, főleg, hogy microsoft csecseken nevelkedtem 3.1 óta,, de azért ez rémálom, hogy egy komplett délután nem elég neki hogy naprakész legyen...úgy, hogy fölötte kell ülni..különben még mindig fél úton tartanék..:(

[ Szerkesztve ]

(#23288) sz.j válasza sz.j (#23264) üzenetére


sz.j
nagyúr

A #23264 hsz-ra nem tud senki infót adni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#23289) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

A következő problémával küzdök.
Adott két darab HP dv6-6150 notebook, ATI 7xxx-es kártyával.

Mindkét gép esetében Windows 10 telepítése után minden rendben, de ahogy feltelepítettem a legfrissebb Ati drivert, a következő indítás óta kb. 1 percig fekete a képernyő,de ha alvó üzemmódból jön vissza, akkor is hasonló jelenség van, néha látszik a kurzor,de fekete a kép.

Mi lenne a megoldás?

(#23290) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

Azt meg lehet oldani valahogy hogy a net automatikusan csatlakozzon? Ezt próbáltam megcsinálni, de nem működött:
http://itcafe.hu/tema/windows_7_olvasd_el_az_elso_hsz-t_warez_tilos/hsz_9817-9817.html

(#23291) #22743424 válasza sz.j (#23288) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ment PÜ :)

(#23287) twine Sajnos ez ilyen, nekem is fél napomba került mire eljutottam a végére, de megérte :)

[ Szerkesztve ]

(#23292) sz.j válasza #22743424 (#23291) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi válaszoltam, de ez jöhetett volna ide is.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#23293) #22743424 válasza sz.j (#23292) üzenetére


#22743424
törölt tag

Megadom másnak is a lehetőséget . :)

(#23290) Anonymusxx
A múltkor linkeltek be egy megoldást erre . Talán újra belinkeli az illető.

[ Szerkesztve ]

(#23294) Anonymusxx válasza #22743424 (#23293) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

kb mikor lehetett? visszaolvastam már a hszem előtt is de semmit se találtram

(#23295) #22743424 válasza Anonymusxx (#23294) üzenetére


#22743424
törölt tag

Tessék [link]

(#23296) twine válasza #22743424 (#23291) üzenetére


twine
addikt

Igen,,, volt fent a laposon egy próba verzió , tetszett,kezes kis rendszernek tűnik.."modern" lett tőle a kis probook :D ezért is pcsöltem ma vele...
Lassan már fent van...

[ Szerkesztve ]

(#23297) jam1991 válasza #58000384 (#23265) üzenetére


jam1991
tag

siker :R

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#23298) kemcso


kemcso
Ármester

sziaszatok

találkozott már valaki olyannal, hogy win10 altatás-vissza után ha otthagyta a gépet kb 1/2-3/4 órára akkor lefagyott? Nem egyszer, mindig produkálja ezt. Egyszer random restart is volt.
8.1-e semmi ilyen gond nincs.
Gyári driverekkel is és a géphez adottakkal is (külön, tiszta telepítések, próbaként). Mi lehet a gond? Event logban semmi sem látszik.

:R

(#23299) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Üdv , elnézést kérek ha már volt, de nem tudom végigolvasni az egész topicot. Nem tiszta nekem, alaplap vagy egyéb hardware csere okoz valami gondot a működésben ?

(#23300) Milestone2 válasza Diniboy (#23299) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Alaplapcsere esetén MS telefon ÜFSZ szükséges az aktiváláshoz.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.