Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) szepsy válasza tomboy0013 (#24349) üzenetére


szepsy
senior tag

nekem ugyanez csak pc-n

Hali.

Egy ideje nincsenek előzmények a microcorft edge-mben, pedig nem állítottam el semmit, elég sokszor használom szóval fontos lenne:S

(#24352) VGYke válasza samgar (#24231) üzenetére


VGYke
addikt

Ha nem virágbolti a játék, akkor a teéepítőn (DVD, stb), rajta kell hogy legyen, a Steam meg automatikusan lehúzza... Szerintem.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#24353) somé válasza raidx (#24321) üzenetére


somé
őstag

Köszönöm, így valóban megy, MS mail cím nélkül is... :R

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#24354) Assdak válasza cattus (#24347) üzenetére


Assdak
őstag

Nyilván, MS supporton kersztül aktiválva kalóz verzió lesz.

(#24355) applause


applause
aktív tag

Érdekes dolgot tapasztaltam. Két gép van itthon és mindkettőn azonos a termékkulcs, holott eddigi életükből adódóan nem lehetne, hacsak amiatt nem, hogy azonos felhasználói fiókkal vannak telepítve. Konkrétan az asztali gépen kb. másfél hónapja van W10, mely vásárolt, jogtiszta W8/8.1-ről lett frissítve. A másik gépet, ami egy Surface pro tablet szombaton vásároltam olasz W8-al. A hétvégén magyarítottam, frissítettem és frissítéssel felraktam rá a W10-et. Kíváncsiságból megnéztem a termékkulcsokat és azonosak lettek. Mindkettőn azonos a felhasználói account ezt okozhatja, vagy mi? A vezérlőpult rendszer eleménél lévő termékkulcsban van eltérés, azok nem azonosak.
A fentiekről kérnék véleményt.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#24356) lck válasza applause (#24355) üzenetére


lck
senior tag

Mindenkinek azonos a kulcs,aki 7-ről, 8-ról frissít. MS az így frissített gépénél a hardver egyedi azonosítója alapján aktiválja a rendszert.

(#24357) applause válasza lck (#24356) üzenetére


applause
aktív tag

Ezt nem tudtam.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#24358) lck válasza applause (#24357) üzenetére


lck
senior tag

2016 július 29-ig egy tartósan aktivált 7 vagy 8 frissíthető lesz ingyen 10-re. Nincs egyéni kulcs, megjegyzi a hardvert, így később is telepíthető lesz az adott gépre. Utána elvileg egy új gépre már csak a megvásárolt 10 lesz telepíthető egyéni kulccsal.

[ Szerkesztve ]

(#24359) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Az mitől van, hogy minden indításkor a rendszer magától átrendezi az asztalon lévő parancsikonokat?

(#24360) ignisz


ignisz
senior tag

Szép estét. Elnézést, nem témába illő, de ez az egyetlen élő hely ahol kérdezhetek. Máshol is borult a facebook?

(#24361) tope válasza ignisz (#24360) üzenetére


tope
addikt

Igen, itt is, mind Telekom vezetékes, mind Blue-s mobil net

(#24362) ignisz válasza tope (#24361) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm a választ.

(#24363) zsoltzsolt válasza lck (#24358) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

S ha pl másfél év múlva veszek egy új gépet, arra felnyomom a hivatalos 5.1-t, akkor is frissíthetem 10-re?

(#24364) TRob1 válasza zsoltzsolt (#24363) üzenetére


TRob1
veterán

Oda van írva hogy 2016.július 29-ig. Ha te másfél év múlva veszel akármit, addigra hol lesz már 2016.júliusa? :F És az is oda van írva a hsz-be, hogy utána megveszed a 10-est ha kell!

¤ R'n'R ¤

(#24365) zsoltzsolt válasza TRob1 (#24364) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

S ha új laptopot veszek, s a régit eladom, amire feltettem a megvett 8.1-et, amit frissítettem 10-re, akkor buktam egy win10-et a 8.1-ggyel együtt?

(#24366) TRob1 válasza zsoltzsolt (#24365) üzenetére


TRob1
veterán

Ha dobozos 8.1ed van, akkor azt teheted az új gépre, és frissíthetsz róla majd plusz pénzért (1 évig ingyenes csak a frissítés win10re)
Ha oem/laptoppal vásárolt 8.1, akkor bukta. Újat kell venni az új géphez.

Majd ha új laptopot veszel, akkor olyat vegyél amin már win10 lesz... :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#24367) BiP válasza zsoltzsolt (#24365) üzenetére


BiP
nagyúr

Mindkettőt bukod. Vagyis mégsem mindkettőt, mert sosem volt kettőd, mert úgyis csak az egyiket lehet egyidejűleg használni.
Ha a 8.1 a laptophoz volt (OEM), akkor a Win10 is. Ha eladtad, ment vele a rendszer is, kész.
Ha veszel új laptopot, rendszerrel vegyél majd.

Ha viszont dobozos 8.1 volt, és Win10-et akarsz, akkor júli 29-e előtt tedd fel a leendő gépre, mert a frissített Win10 az OEM, és az 1 év lejárta után fixálódik. Ekkor viszont csak 8.1 nélkül adhatod el a laptopot.

(#24368) bryant56


bryant56
aktív tag

Sziasztok!

Több problémám is van az új windows-al. Elsősorban az, hogy gyakran megye el az internet. Ez a probléma nemrég jött elő. Bekapcsoltam ma a gépem, neteztem, aztán elmentem egy 30 perce, de közbe ment a gép. Amikor újra leültem elé már nem volt net. Ekkor megnéztem egy másik gépen. Ott volt net, mindent betöltött. A gépemen letiltottam a windows-ban az adapter és újra engedélyeztem, akkor jó volt egy 20 percig, aztán megint nem. Netezni nem tudtam, de volt közben valami net, mert az utorrenteben ment a feltöltés.

A másik problémám az lenne, hogy furcsa a windows-ban a hang. Pár napja vettem észre, hogy néha megakad a hang film nézés közbe és youtube-nál is többször előfordult.

Előre is köszi a segítséget!

(#24369) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Nekem tetszik a w10, nem érzem úgy, hogy lassabb lenne mint a w7, csak egyetlen problémám van vele.
Se a fényképezőgépet, se a telefonomat nem tudom böngészni rajta. Tehát érzékeli, hogy csatlakoztatom, de fájl kezelőben nem látom és nem tudom tallózni, fájlokat másolni ilyesmi.
Windows 7-es gépre dugva mindkettő tökéletesen megy.
Hogyan tudnám orvosolni a problémát?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#24370) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Sziasztok! A Win 10 telepítése óta a laptopomon odaveszett a képrátám, képtelen vagyok 20 FPS fölött játszani kábé bármit. Nem az integráltra állt át, annál gyorsabb, de régen ez a 20 FPS 120 is volt. Nincs CPU limit, egy magot se használ ki semmi. Van rá megoldás? Az újratelepítésen kívül, mert esetemben az szóba se jöhet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#24371) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

Nemrég telepítettem a 10-et és kicsit túltoltam a rendszer számára meghatározott területet.
Kérdés, hogy tudok e lecsípni belőle és hozzáadni a másik partícióhoz, vagy késő bánat?

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#24372) Bal0924 válasza raidx (#24331) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Jó kis program.
És csak az alap dolgokat frissítette fel, semmi mást.(chipset, háló-,hangkártyákat) :)
És nem talált olyat ami nem létezik :)
Még hogy lassú a program. Gyorsabban töltötte le a drivereket, mint ha manuálisan csinálnám :D

De sajnos nekem nem vált be. :O :(
Úgy "megköszönném" annak, aki merészelte kiadni így hibásan a win10-et..

(#24373) zsoltzsolt válasza TRob1 (#24366) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi a választ!
BIP neked is.

(#24374) lck válasza ssgt1981 (#24359) üzenetére


lck
senior tag

NOD miatt van. Programhiba.
Jövő hónapban jön ki az új, abban gondolom majd javítják.

(#24375) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Két egyszerű kérdés:

Céges gépekre is vonatkozik-e az ingyenes W10 upgrade?
Lehet tudni már dátumot, ameddig él ez a lehetőség?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24376) yozsee11


yozsee11
aktív tag

Kikapcsolható lesz a folyamatos adatgyűjtés a Windows 10-ben

Szerk:
woland_y2k: Közben én is végigolvastam az eredeti angol szöveget, eléggé megtévesztő így, mivel csak az Enterprise verzióban lesz benne.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#24377) Воланд válasza yozsee11 (#24376) üzenetére


Воланд
titán

"Myerson's post is a little unclear on this point. He writes, "Our enterprise feature updates later this year will enable enterprise customers the option to disable this telemetry, but we strongly recommend against this."

We asked Microsoft what exactly this means, and the company said simply that the option to disable telemetry in the Enterprise edition will continue to exist. The ability to disable is not actually part of the feature update coming later in the year." [link]

mar a pcforum sem a regi.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24378) Kékes525


Kékes525
félisten

Windows 7 alatt nálam állandóan letölti a Windows 10 telepítő lemezét, mert helytakarékossági okokból letöröltem. Később szeretném telepíteni.
Hogy lehetne ezt kikapcsolni? A "GWX"-eket tartalmazó bejegyzéseket töröltem a registryből.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24379) Воланд válasza Tigerclaw (#24375) üzenetére


Воланд
titán

mit takar a ceges gep? mert ha enterprise, akkor a volume licensing centerben ott a w10, ha meg pro, akkor wu-n keresztul lejon, ha nincs domain-be leptetve, mert akkor manualisan kell letolteni, frissiteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24380) BiP válasza bryant56 (#24368) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez nálam is előfordult. Cseréltem már kábeleket, átrendeztem a routert, időnként jobb a helyzet (most épp az), időnként megint csinálja.
Múlt héten 2 USB eszközt nem volt hajlandó felismerni 2 napig (csak azt a kettőt, a többivel nem volt baja) , majd szobaátrendezés miatt gépet költöztettem, utána szó nélkül megjavult.

(#24381) Dolphine válasza lck (#24374) üzenetére


Dolphine
addikt

A NOD miatt változik állandóan az asztalon az ikonok helye?! :Y
Eddig nem csinált ilyet, múlt héten pénteken kezdte. Most már akkor tudom, hogy miért! :W

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24382) seefried


seefried
tag

Sziasztok!
Windows10 van a gépemen. Olyan gondom van vele,hogy szeretném felrakni a windows phone recovery tool programot,de tudom. Elkezdi telepíteni,de nem tudja végigcsinálni,mert a winusb coinstaller-re hibát ir ki és be is zárja a telepítőt. Remélem tud valaki segíteni.
Köszönöm
Tamás

Xiaomi Mi 10T PRO, Samsung Galaxy S10 Black

(#24383) raidx válasza Kékes525 (#24378) üzenetére


raidx
őstag

[link]

Talán segít.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#24384) Tigerclaw válasza Воланд (#24379) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Sima Home Premium. Az update jelzi és felkínálja. (csak ugye végig kell zongorázni, a speciális saját szoftverek támogatását, kompatibilitását, mielőtt váltás lesz (ha lesz)

Szóval akkor kb. 1 év, amíg elérhető a WU-n keresztül az ingyenes update, vagy van már dátum is hozzá?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24385) Воланд válasza Tigerclaw (#24384) üzenetére


Воланд
titán

2016 julius 29-ig erheto el az ingyenes frissites.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24386) Kékes525 válasza raidx (#24383) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi megpróbálom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24387) --Disztroj-- válasza --Disztroj-- (#24371) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

ötlet? [:

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#24388) raidx válasza --Disztroj-- (#24371) üzenetére


raidx
őstag

Igen tudsz.

Javaslom MiniTool Partition Wizard free progit hozzá, bár a Win saját lemezkezelőjével is megoldható.

[MiniTool]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#24389) --Disztroj-- válasza raidx (#24388) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Szuper!
Köszi a választ! :R

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#24390) raidx


raidx
őstag

Kerestem volna a KB3081448 frissítést de nincs a gépemen. Ennek kapcsán pár érdekes kép.

Még nincs telepített frissítés :F

Ha ezt a 90 körüli frisítést semminek veszi, mennyi kell ahhoz, hogy 10-et mondjon?

Most Windows 8 vagy Windows 10 van a gépemen :F A frissítések törlése alatt Windows 8 szekció van.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#24391) szimi57 válasza raidx (#24390) üzenetére


szimi57
őstag

Ha (8) erre gondolsz, a rendszerhez nyolc db. frissités érkezett.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#24392) nanus válasza Dolphine (#24381) üzenetére


nanus
senior tag

Nálam is NOD(csak Antivir nem smart) van mégsem csinál ilyent. :R

[ Szerkesztve ]

(#24393) Dolphine válasza nanus (#24392) üzenetére


Dolphine
addikt

Nálam sem volt ilyen, pénteken kezdte el ezt!
Teljesen random módon az ikonok "beugranak" bal oldalra.
Van egy program amivel vissza tudom állítani az eredeti állapotot, de azért elég idegesítő, hogy ezt elég sűrűn el kell "játszanom"!

Az az érdekes, hogy olyankor is változott az ikonok helye, amikor a gépen semmit nem csináltam! :W Csak az asztal volt előttem és mint egy varázsütésre változott az ikonok helye!

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24394) raidx


raidx
őstag

Akinek ikon rendezési gondja van olvassa el hátha neki is megoldja.

[link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#24395) nanus válasza Dolphine (#24393) üzenetére


nanus
senior tag

Akkor azért nincs nálam probléma,mert eleve a bal oldalon vannak :D

[ Szerkesztve ]

(#24396) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Olyan gondom van, hogy elég nagy a monitorom felbontása: 2560 × 1440
sajnos nem látom jól a betüket ha ezen a felbontáson van viszont ha leveszem a felbontást akkor meg túl "pixeles". Nincsen valami olyan része a win10-nek amivel kicsit meg lehet nagyítani a betűket? :) nem nagyítóra gondolok hanem mindig meg lenne :)
köszi

(#24397) vaakuum


vaakuum
addikt

Egy athlon64 3000-es procival és 1 giga memóriával rendelkező gépre nagyon nagy eretnekség felrakni a 10-est? Bírna vele? Csak mert az xp is elég lassú rajta, kb 3.5-4 perc, mire feláll a rendszer.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#24398) VoidXs válasza smallmer (#24396) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A felbontás környékén van 3 opció, hogy mennyire szeretnél nagyobb felületi elemeket.

#24397: Egyáltalán nem bírná.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#24399) BiP válasza smallmer (#24396) üzenetére


BiP
nagyúr

Asztal üres részén jobb gomb, Display Settings, Change the size of text, apps, stb.
Itt csúszkával állíthatod a mértéket. 100-175% között. Ez már ezer éve benne van a Windowsokban.
Talán be is kell lépni újra a windowsba.

Az eredmény nem lesz tökéletes, mert bár sokminden jól skálázódik, de sok program részlegesen ugyanúgy kissé homályos lesz, mintha csökkentetted volna a felbontást. Szóval kissé vegyes lesz a kép.
Próbáld ki, és meglátod, mennyire emészthető.
(a korábbi Windowsokhoz képest némileg fejlődött, de mivel változott a metódus, némely program rosszabb lett. Ha nagyon nem jön be, erre is van trükk, hogy a régi módszer szerint skálázzon.)

(#24400) csixy válasza --Disztroj-- (#24387) üzenetére


csixy
addikt

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.