Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Arról van valami infó, hogy mikorra fogják összehozni, hogy működjön rendesen az SPDIF kezelés?

Egészen pontosan a Dolby Digital Live-al kapcsolatos problémára gondolok. Erre.

Véleményem szubjektív...

(#24102) TRob1 válasza Zoshi85 (#24097) üzenetére


TRob1
veterán

Hehe... nálam is volt már ilyen. Nembaj, csak frissítsen mindent és legyen minden szép, minden jó. :DD

¤ R'n'R ¤

(#24103) FollowTheORI válasza Bibby (#24099) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem... a kikapcsolás az kikapcsolás. :)

Ha nem így van akkor úgy van beállítva hogy nem kapcsol ki igazán. Akkor előfordulhat hisz ilyenkor is csinál(hat) valamit a gép, azon kívül hogy megy is valamilyen szinten, tehát merül (standby pl).

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24104) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! A napokban nem volt alkalmam win10-es gépem előtt ülni és próbálgatni, így itt megkérdezem:
Volt ugye a KB3087040, 0x80004005 automatikus update probléma, meg jött is rá gyorsan a megoldás.
Egyszerűen arra lennék kíváncsi, az MS kijavította-e már a KB3087040 automatikus update problémát ami utánaolvasva igen sok felhasználónál jelentkezett, vagy ha nem, akkor ennyire megbízható a szuperüber update?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#24105) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! BElefutottam valamibe amit nem tudok megoldani. :))
A C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts fájlr akarom módosítani. Hogyan illeszthetem ide be a módosítottat? Mert rámenteni nem lehet ugye. Kösziiiiii!

(#24106) csaba951 válasza Kolondrum (#24105) üzenetére


csaba951
veterán

Intézőben jobb klikk a fájl nevén -> Tulajdonságok -> Biztonság fülön beállítod magadnak az írási jogot (is) a fájlra. Utána már tudsz menteni.

(#24107) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok. Ha jól rémlik valaki a napokban linkelt egy programot amivel lehet állítani a startmenü átlátszóságát. Mi volt az? :)
szerk: hopp asszem megvan. tán ez?

[ Szerkesztve ]

(#24108) csixy válasza VGYke (#24104) üzenetére


csixy
addikt

Menj be az áruházba és ott le tudod kerestetni és telepíteni a frissítéseket.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24109) lufi7


lufi7
aktív tag

Sziasztok!
A kérdésem, hogy a Gépház: Frissítés és biztonság - Helyreállítás - Korábbi build
visszaállítása menüpont alatt lehet visszaállítani a régi Windows 7-est?
Rákattintottam a kezdésre, de azt írta ki, hogy sajnos nem lehet visszaállítani, mert
a korábbi Windows-verzióra való visszaállításhoz való fájlok el lettek távolítva erről
a gépről.
Ez azt jelenti, hogy nem tudom már visszavarázsolni a hetest csak újra telepítéssel?
Akkor viszont az Old Windows mappa minek van a gépen?
El lehet távolítani, ill. hogyan kell szabályosan? 40 GB foglal a gépen.
Előre is köszi!

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#24110) BiP válasza Kolondrum (#24105) üzenetére


BiP
nagyúr

Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy átmásolom máshova, ott szerkesztem (úgy már engedi), majd visszamásolom.

(#24109) lufi7: 1 hónapig lehetett visszalépni előző verzióra. Gondolom ez már letelt.
Disk Cleanup progival (magyarul nem tudom, mi a neve, talán lemezkarbantartó) lehet rendszerből szabályosan letörölni, de be kell kapcsolni a rendszerfile-ok takarítása gombot is.
Aztán majd átvizsgálás után tudsz válogatni.

[ Szerkesztve ]

(#24111) raidx válasza lufi7 (#24109) üzenetére


raidx
őstag

Amennyiben rendelkezel Windows 7-es lemezképpel igen.

Az Old mappa tartalmazná a régi oprendszert de ha a korábbi Windows-verzióra való visszaállításhoz való fájlok el lettek távolítva erről a gépről akkor marad az újratelepítés. Mivel a lényeg már nincs a gépen az old is törölhető.

Old mppa törlése]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#24112) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Sziasztok,

24054-esre valaki esetleg nem tud megoldást?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#24113) fuze


fuze
őstag

Másnak is vannak OpenGL hibái? Folyton behal az Nvidia driver, windows 10 előtt nem volt ilyen problémám. Videkoártya drivert is frissítettem már. Esetleg az integrált bekavarhat? Bár a dedikáltat használják a programok. Azt még nem frissítettem.

adms.hu | UI Designer

(#24114) lufi7 válasza raidx (#24111) üzenetére


lufi7
aktív tag

Köszönöm! Sikerült. Neked is BIP.
Most már csak egyet nem értek.
A lemezkarbantartó szerint kb. 44GB-ot töröltem, de utána a 75-ből csak 34 szabad.
Mi van? :Y

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#24115) VGYke válasza csixy (#24108) üzenetére


VGYke
addikt

Hogy mi van? Még mindég win7-ről írok, mert a win10 laptop a nejemnél van, nem tudok kipróbálni semmit. Ha a hivatalos update nincs javítva, meg van alternatíva helyette, hogy jön ide az áruház :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#24116) VGYke válasza wwenigma (#24081) üzenetére


VGYke
addikt

Ha akarom (és tudom: mert jelenleg nem tudom), akár ilyen is lehet a Win10 Start menü mint most Win7 alatt: :F

"Minden program:"

Nekem ez a struktóra jőtt be, illetve ehez szoktam hozzá, mit is csináljak ;]

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#24117) lufi7 válasza VGYke (#24116) üzenetére


lufi7
aktív tag

Az elején én is felraktam ilyen különböző progikat, hogy minél inkább hasonlítson a
7-re, de nagyon belassították a gépet így kivágtam őket.
Van egy-két hülyeség, de meg lehet szokni.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#24118) #22743424 válasza Litván Zongora (#24112) üzenetére


#22743424
törölt tag

A netplwiz-t próbáltad már? A csoporttagságot? Ott tedd át magad rendszergazdára.

[ Szerkesztve ]

(#24119) JanR


JanR
addikt

Ez W10 hiba lehet, vagy egyéb? Csak youtube-nál csinálja...

Azért ettől az "adatlopás" dologtól nem lettem nyugodt :U

(#24120) viera


viera
őstag

Szerintem megy vissza nekem is a 8.1 :W
Majd ha kiforrja magát a 10-es akkor visszarakom.
Pedig nagyon tetszik ez a rendszer. :F
Már unom ezt a folyamatos ikonrendezést meg mappa nézet változtatást. :W

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#24121) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Na a CPU cserés mókára ilyen választ kaptam:

Tenforums

A topikban is hasonló véleményen voltak...

Most akkor mi az igazság? Akkor a CPU csere nem számít? :F

Üdv. core2

(#24122) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Hali!
Teljes hardver csere volt (konfig. az aláírásban), vásárolt Home kulcsom van, és eszközkezelőben ezt látom:

Alaplapi CD-n sem talál illesztőprogramot.

(#24123) #22743424 válasza Neil Watts (#24121) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én azt írtam le , amit válaszként kaptam. CPU és alaplap csere esetén ugrott az aktiválás OEM verzió esetén. Mint leírtam én még nem hallottam , hogy cpu csere esetén bárkinek is ugrott volna de a hivatalos álláspont szerint ugrik. Kérdezd meg tőlük amennyiben nem hiszed el. Telefon , email, online chat, ( amennyiben elérhető.)

[ Szerkesztve ]

(#24124) rgeorge válasza Neil Watts (#24121) üzenetére


rgeorge
addikt

A Windows minden induláskor és 10 naponként kéri le a Windows az eszközök hardverazonosítóit és állítja össze belőlük a gépre vonatkozó hardverazonosítót. Az eredetivel (aktiváláskor lekérdezettel) összeveti, és ha nagy az eltérés, akkor tekinti új eszköznek a gépet. Nyilván az alaplapon annyi hardverelem van, hogy a cseréje már önmagában megvalósítja a nagy eltérést. Egy CPU csere nem biztos, de ez függ a CPU architektúrától is, attól, mennyi integrált vagy egyéb eszköz azonosítója függ a CPU-tól. IGP esetén eleve VGA csere is a CPU csere, i sorozatú Intel processzorokban már a memóriakezelő is integrált stb. Valószínű, hogy azonos családba tartozó CPU esetén nem lesz nagy a változás.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#24125) #22743424 válasza rgeorge (#24124) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ez igen, le a kalappal :R Kár, hogy nem te vagy az MS szóvivő ! :)

(#24126) gyulaitomika


gyulaitomika
tag

Sziasztok.
Azt szeretném megkérdezni, hogy Win10 home rendszeren, a sajátgépben, és az összes meghajtón az ikonok folyton listázásra állnak át, ha elmegyek onnan, mikor én nagyméretű ikonokként szeretném látni az ott lévő dolgokat.
A jobb alsó sarokban próbáltam már állítani, felül is, a "szalag kibontása" fülnél, és JEG-en belül a nézetben, de folyton visszaáll -.-

valami?

előre is köszi

Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

(#24127) viera válasza gyulaitomika (#24126) üzenetére


viera
őstag

És is erre próbálok napok óta megoldást találni,de semmi. :W
Marha idegesítő,mert így mindent keresgélnem kell mert átrendezi az ikonokat is. :W
Ha nem lesz megoldás megy vissza a 8.1 mert így ez a 10-es egy kalap... :Y

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#24128) Anonymus23 válasza bakosgabor57 (#24122) üzenetére


Anonymus23
veterán

Van egy progi, DriverIdentifier, a kliens programot letöltöd, szétnéz, Katt alul linkre, és megmondja, hogy mi az adott hardver, amihez a drivert hiányolja, ha beregisztrálsz, akkor ad linket a letöltéshez, de utána már te is fel tudod rakni DVD vagy webes gyártói forrásból a drivert.

;) - The Power of the Light Side

(#24129) gyulaitomika válasza viera (#24127) üzenetére


gyulaitomika
tag

nagyon felbasz..:S :D

Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

(#24130) #22743424 válasza bakosgabor57 (#24122) üzenetére


#22743424
törölt tag

Intel INF installation ezt szedd le az alaplapodnál és futtasd.[link]

(#24131) Neil Watts válasza rgeorge (#24124) üzenetére


Neil Watts
veterán

Igazán köszönöm a válaszod!

Üdv. core2

(#24132) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Korábban már volt kérdésem ezzel a nagyszerű Windows 10 automatikus újraindítással kapcsolatban.
Be is állítgattam a válaszokban kapott dolgokat.
Viszont tegnap kijött egy frissítést este, majd automatikusan hajnali 3 -kor újra is indult a gépem.
Ez elég kellemetlen volt nekem, mert nem is tudtam semmit sem tenni ellene, mert akkor már nem voltam gép előtt illetve rengeteg minden futott és / vagy meg volt nyitva.
A kérdésem az lenne, hogy sikerült-e azóta találni vmit ami teljesen kinyírja, letiltja az automatikus újraindítást vagy esetleg automatikusan mindig későbbi időpontra állítja?

Előre is köszi,
Peti

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#24133) ronin79 válasza gyulaitomika (#24126) üzenetére


ronin79
őstag

Nekem ezt még nem csinálta, csak tegnap cseszte el az asztali ikonokat. Ha még ez is bejön egy percig sem fogok vacilálni a 8.1 visszarakásán.

(#24134) bardi válasza pvt.peter (#24132) üzenetére


bardi
aktív tag

Van automatikus újraindítás funkció? Akkor nem a gépemmel van a gond, hogy néha fogja magát, és újraindul? :D

'92 Honda VFR 750

(#24135) pvt.peter válasza bardi (#24134) üzenetére


pvt.peter
őstag

Sajnos van.
Windows Update -en nem lehet letiltani és ha szükséges akkor megadott időpontban újraindítja magát...
Ennyire elcseszett featuret nem láttam még, persze ennek is megvan az előnye.
Pl. a kiadott frissítések mindig, szinte azonnal élesítve lesznek a kliensek gépein...

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#24136) bardi válasza pvt.peter (#24135) üzenetére


bardi
aktív tag

Megtaláltam az advanced settingsnél, elvileg kikapcsoltam, na majd kiderül. Nem értettem miért csinálta ezt, ráadásul akkor, amikor épp nem csináltam semmit. Igaz az a semmittevés egy pillanat volt, de elég volt neki.

'92 Honda VFR 750

(#24137) worxland válasza VGYke (#24104) üzenetére


worxland
addikt

Kijavították, tegnap sikeresen feltelepült (7. próbálkozásra) automatikusan, nem nyúltam hozzá.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#24138) pvt.peter válasza bardi (#24136) üzenetére


pvt.peter
őstag

Egy kis off :D
Ma 00:00 után jött ki egy frissítés (ekkor már aludtam, gép természetesen be volt kapcsolva),
az automatikus újraindítás meg gondolom a szokásos 03:00 -ra volt állítva (bár ezt is mindig átállítgatom),
reggel meg azt veszem észre, hogy totál üres a képernyő az újraindítás miatt... :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#24139) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok
Van valami megoldás arra hogy ne csak a startmenüből tudjak létrehozni csempéket (hanem a nem telepített programokra is rá tudjam beszélni) illetve van e arra megoldás hogy az adott csempe kinézetét szerkesszem? (tehát betegyek egy másik képet stb)
Win8-ra volt egy ilyen program amivel ezeket meg lehetett oldani, csak már a nevét nem tudom..

(#24140) wwenigma válasza VGYke (#24116) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Persze. Kicsit beletöröltem de a lenyeg latszik. :) Classicshell.net

lufi7: nem lassit semmit, gadgetjeim is megvannak, sőt működik a Media Center is. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#24141) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ha a w10-et w7-ről frissítettem, és teszem azt mondjuk jövőre úgy döntök hogy gépet cserélek, vagy elszáll a lapom etc.. akkor jogszerűen tudom-e telepíteni az új másik gépemre a w10-et?

Azt olvastam a microsoft oldalán hogy ez az "ingyenes frissítés" régi eredeti OS-ről csak 12 hónapig érvényes, tehát akkortól már nem tudom eljátszani hogy w7 -ről frissítem, de akkor hogyan lehetne jogszerű w10-em, ha kifutok a 12 hónapból?

(#24142) jimmy399 válasza pvt.peter (#24138) üzenetére


jimmy399
senior tag

ez akkor vicces, ha több operációs rendszer is van a gépen és nem az alapértelmezett rendszer a windows...

--- N/A ---

(#24143) Mörcy


Mörcy
csendes tag

Sziasztok!
Megvan a megoldás az ikonok átrendeződésére és a mappanézet problémára!
Szerintem sok embert érint...
http://www.tenforums.com/general-discussion/17175-windows-10-folder-view-settings-desktop-icon-positions-not-saving-24.html

(#24144) genndy válasza DeathAdder (#24141) üzenetére


genndy
addikt

Megveszed... Az ingyenes frissítési lehetőség csak egy évig él. Ez is rendes tőlük mert eddig ilyet még nem csináltak.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#24145) bardi válasza pvt.peter (#24138) üzenetére


bardi
aktív tag

Örülnék neki, ha éjszaka nyomna egy újraindítást, és hallhatnám, ahogy a kormány bekalibrálja magát.

'92 Honda VFR 750

(#24146) Mörcy válasza Mörcy (#24143) üzenetére


Mörcy
csendes tag

Vagy itt:[link]

(#24147) zozoz1 válasza genndy (#24144) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Nehogy már térdreborulj a Microsoft elött.... :Y

Nem felebaráti szeretetből ingyenes a Windows 10... :N

A Microsoft hosszú távú érdekeit szolgálja az ingyenes frissítési lehetőség....

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#24148) Maxximus válasza zozoz1 (#24147) üzenetére


Maxximus
őstag

Ha jogtiszta 8.1-em van akkor 1 év múlva nem fog lejárni és meg kell venni a 10 et ugye? 8.1-ről ha jól tudom nincs 1 év megkötés.
Más.
Ha frissítem, de az office-m nem jogtiszta, az nem fog elszállni?

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#24149) zozoz1 válasza Maxximus (#24148) üzenetére


zozoz1
aktív tag

a Microsoft hivatalos véleménye...

Amennyiben vásárolsz vagy már van egy Windows 8.1 (Full Packaged Product) "dobozos" terméked és azt a díjmentes frissítési ajánlat keretében felfrissíted a Windows 10-re az első 1 évben, akkor az első frissítést követően, ha újra kell telepíteni a rendszert, közvetlenül a Windows 10-et lehet majd telepíteni, nem kell a Windows 8.1-re visszatérni.

Az office-m most sem jogtiszta még sem szállt el.
Gondolom ez később sem változik.

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#24150) Maxximus válasza zozoz1 (#24149) üzenetére


Maxximus
őstag

köszi,akkor nekiesek. azt hallottam, hogy nagyon hosszú menet az OTA frissítés. 5-6 óra is lehet akár.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.