Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24551) hape60 válasza #41133696 (#24545) üzenetére


hape60
aktív tag

Nem erre gondolsz? :K

(#24552) steele80 válasza #22743424 (#24550) üzenetére


steele80
senior tag

Nagyon köszönöm!

(#24553) #22743424 válasza steele80 (#24552) üzenetére


#22743424
törölt tag

Igazán nincs mit és a köszönet raidx fórumtársunkat is illeti. Elraktam ezt a linket, sokaknak jól jön. :)

(#24554) bozont válasza #22743424 (#24550) üzenetére


bozont
veterán

Még mindig nem lehet kikapcsolni ezt a win update-es automatikus driver telepítést? Remélem azért később megváltoztatják ezt. Még a rendszer frissítés elmegy, bár arról is szeretek magam gondoskodni. Nagyon kipróbálnám már, de ez vissza tart még.

(#24555) #41133696 válasza hape60 (#24551) üzenetére


#41133696
törölt tag

Itt már a mai dátumnál a jó KB szám szerepel:

(#24547) cybermanus :

Szerk: Megoldódott a rejtély, úgy tűnik, hogy véletlen egy régebbi képet tettem fel :B

[ Szerkesztve ]

(#24556) Gh00st


Gh00st
tag

Kozel 2 honap aktiv hasznalat utan elert engem is egy hiba, a KB3093266 frissites nem nagyon akarodzik felmenni(*****05 hibaval, mintha nem is toltene le).
Mas forumokon mar elofordulo esemeny, de latom itt sokaknak csont nelkul ment.
5let?

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#24557) vlevi


vlevi
nagyúr

Scrácok, ez valami vicc, igaz?
Play Store frissítéssel a posta 387mega???????????

(#24558) Popes válasza Gh00st (#24556) üzenetére


Popes
őstag

Nekem is dobot 0x8024001e hibát, harmadik újraindítás után felment. :)

Deus ex machina

(#24559) Gh00st válasza Popes (#24558) üzenetére


Gh00st
tag

Koszonom, akkor holnap ujra ranezek.
:)

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#24560) TRob1 válasza vlevi (#24557) üzenetére


TRob1
veterán

Az 378. :P De ha a fényképek lehet 54, akkor ez simán lehet annyi, kicsit összetettebb (szerintem). És ugye ez nem csak a posta, hanem a naptár is. Amúgy sok vagy kevés? :U

¤ R'n'R ¤

(#24561) Воланд válasza vlevi (#24557) üzenetére


Воланд
titán

igen, az. nem szed le ennyit frissiteskor. raadasul az alkalmazas merete sem ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24562) pendre54 válasza Popes (#24558) üzenetére


pendre54
addikt

Akkor örüljél, hogy ennyivel megúsztad a dolgot, mert nálam ez a legutolsó frissítés teljesen kiakasztotta az USB-s DAC-omat, de olyan szinten, hogy a majd 90e Ft-os cuccot, legfeljebb levélnehezéknek tudom használni ezután Win 10 alatt.[link]

Jó másfél hónapig, a Win 7-ről történő frissítés után tökéletesen működött , a mostani javításig. Már egy videó indításánál csonttá fagy a rendszer, egy-két játékot meg már el se tudok indítani, vagy ha el is indul, hang az nuku. Már vagy 10-szer leszedtem, újra telepítettem a drivert, mindenféle kompatibilitási mókolást bevetve, de semmi nem segít. Kénytelen voltam az alaplapi borzalmat újra beüzemelni, hogy legyen hang.
Egyetlen zenelejátszó progi se működik vele,Foobar2000, uLilith, Bug Head.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#24563) Fred23


Fred23
nagyúr

Feltettem a Win10-et egy 2007-ben vagy 2008-ban gyártott MSI notira, és eddig minden klappol, egészen meg vagyok lepve. Ahogy felületesen néztem, a VGA drivert le se cserélte, a Win7-ét használja, az került új dátummal a 10-be is.

Betöltődés lehetne gyorsabb is, de 1 perc alatt van így is, szóval ettől a régi géptől ez talán oké.

[ Szerkesztve ]

(#24564) Barthezz2 válasza #22743424 (#24550) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Frissítés nem kavarhatott be, insider buildek alatt is előjött ez, az meg tisztán lett felrakva.

Everybody lies.

(#24565) pzstm válasza #22743424 (#24538) üzenetére


pzstm
titán

;] :P :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#24566) Locutus válasza Locutus (#24544) üzenetére


Locutus
veterán

Tegnap felvettem a kapcsolatot chaten a M$ supporttal... be is jelentkezett távoli eléréssel Rajesh indiából, hogy megoldja a gondomat. A gondok akkor kezdődtek, amikor meglátta, hogy magyarul van minden :D Azt az izzadást... egy szaros command promptot nem tudott elindítani...
A végén annyiban maradtunk, hogy a jegyzettömbömbe becopyzott egy 20km hosszú leírást arról, hogy cmd-ből hogyan kell a windows updatet resetelni :D Egyelőre nem tudom eldönteni, hogy szeretném e végigcsinálni a kb 97db parancsból álló hercehurcát...

A gond annyi, hogy a windows update szerint frissítés érhető el a M$ HD 3000 kamerámhoz. Amelyhez amúgy support page szerint egyáltalán nincs is win10 driver. De eddig tökéletesen működött mégis. Na szóval ezt az általa vélt frissítést nem tudja felrakni, mert a kis töltő karika csak a végtelenségig pörög és nem történik semmi. Emiatt aztán más frissítésekkel se halad tovább egy hete.

Bár lehet, hogy igazából szerencsém van, és emiatt többé nem kell frissítenem a windowst?! :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#24567) RedCat


RedCat
senior tag

Sziasztok!

Adott egy "egyben gép" (nem tudom szétszedni). Ebben van 1 TB hdd, ezen egy legális win7 home premium 64 bit. Erre ahogy kell jött a win 10 hume frissítés, megcsináltam, be is aktiválta magát.
Viszont vettem egy SATA - USB3 átalakítót, amivel ssd-vel szeretném bővíteni a rendszert. Erre az ssd-re feltelepítek egy szűz win 10 home 64 bites oprendszert, akkor ezt nem aktiválja be automatikusan. Szépen fut, gyors mint a villám (a hdd-hez képest), de az aktiválást nem csinálja meg. Pedig úgy tudom, hogy lehet szűz telepítést csinálni upgrade után. A gépben semmi sem változott, hisz szét sem lehet szedni, vinyó cserét engedélyez a liszenszelés.

Hogyan tudnám megoldani, hogy a win 10 legálisan beaktiválódjon az ssd-n?

(#24568) Gh00st válasza Gh00st (#24559) üzenetére


Gh00st
tag

Összegző frissítés x64-alapú Windows 10 rendszerekhez
(KB3093266) - Hiba: 0x80004005

Ha valaki esetleg ilyen hibába futna bele...megoldást a reddit fórumán találtam:

Stop the Windows Update service (net stop wuauserv in an elevated command prompt)
Go to %systemroot%\SoftwareDistribution\Download and delete everything in this folder
Delete %systemroot%\SoftwareDistribution\DataStore\Logs\edb.log (Warning: this WILL clear your Windows Update log. Doesn't break anything though)
Start the Windows Update service again (net start wuauserv in an elevated command prompt)
Hope this will help some of you out there!

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#24569) lck válasza Gh00st (#24568) üzenetére


lck
senior tag

Ja, tegnap már túl voltam rajta - nem segített.
Aztán csináltam egy alaphelyzetbe állítást - már úgy is ráfért.
Most már minden update fenn van :) Pakolhatom vissza a programjaimat :(

(#24570) Gh00st válasza lck (#24569) üzenetére


Gh00st
tag

Nekem megoldotta, persze lehetnek eltérő problémák...

:)

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#24571) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!

Hogy tudnám eltüntetni a WU-ból az nVidia frissítéseit?
Egyszer, próbaképp került egy gt630 a gépbe, benti s volt vagy 5 percet, azonban azóta a WU folyton dobálja az üzeneteit hogy nem sikerült a driver telepítése.

Hogy tudnám törölni ezeket a várakozó updateket, lévén az AMD kártyának ezek nem igazán kellenek :D

Köszönöm! :)

(#24572) Osiris


Osiris
őstag

Azért az elég vicces, hogy a win 8.1-es gépemen hónapo óta ott figyel a jobb alsó sarokban a win 10 frissítés logó, de hivatalosan az MS a mai napig nem merte kitolni a WIN 10 frissítést a géphez: "Még vizsgáljuk, hogyan fog működni a Windows 10 az Ön gépén". :U
...persze tudom, hogy frissíthetném a jóváhagyásik nélkül is, de azért ez akkor is nevetséges. A gép amúgy mindenféle szempontból támogatott, tehát elvileg nem lenne gond a frissítéssel, létezik win10 driver minden összetevőjéhez.

(#24573) FollowTheORI válasza Barthezz2 (#24546) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Tipikus upgrade hiba... ezért jo a clean install, akárki akármit mond. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24574) semetka


semetka
őstag

Na a frissítés javította az ikonok automata elrendezését. :C

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#24575) sarkan


sarkan
aktív tag

Sziasztok!

Hogyan tudom beállítani, hogy a csempék teljes képernyőn jelenjenek meg ne csak a bal alsó sarokban?

(#24576) CoolMan válasza sarkan (#24575) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Gépház - Személyre szabás - Start menü/kezdőképernyő - Teljes képernyős Start menü -->"be"

(#24577) Callisto válasza pendre54 (#24562) üzenetére


Callisto
őstag

Van annak SP-Dif bemenete is nem? Sok esetben jobb is, mint az USB.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#24578) pendre54 válasza Callisto (#24577) üzenetére


pendre54
addikt

Elvileg igen, mert az előlapon 3 féle beállítási lehetőség van, USB, COA és OPT.
Így néz ki a DAC hátulja:

[/L]

Az alaplapon a digitális csatlakozási lehetőség ilyen:

Viszont, hogy milyen kábelekkel kellene a gépet a DAC-al összekötni, hogy működjön is, na ehhez fogalmam sincs, ezért is használok USB-t, mert ez tűnt a legegyszerűbb megoldásak eddig.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#24579) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok!
Szerintetek win8.1 ről van értelme átváltani win 10-re?
Gépem az adatlapomon.
(hosszútávra tervezek, már nem akarok utolagosan bajlódni csinálgatni a gépet).
A számítógép most állt össze, viszont az op. rendszer nem tudom hogy Win 8.1 legyen (nekem tökéletes volt, semmi bajom nem volt vele).
Vagy esetleg windows 10?
DX12 stb... miatt is kérdezem.

(#24580) Callisto válasza pendre54 (#24578) üzenetére


Callisto
őstag

Ott van: optikai vagy coax kábellel.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#24581) csixy válasza RedCat (#24567) üzenetére


csixy
addikt

Amíg bent van a másik win10 a másik vinyón, addig emezt nem fogja beaktiválni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24582) RedCat válasza csixy (#24581) üzenetére


RedCat
senior tag

Akkor ha letörlöm a belső vinyón lévő partíciót, akkor tuti be fogja? Vagy jól kicseszek magammal ha mégsem? :)

(#24583) ksanc válasza pendre54 (#24578) üzenetére


ksanc
őstag

Egy apró bökkenő van az alaplapi S/PDIF csatlakozással: hogy nem egészen az :)
Ugyanis azon a bizonyos modulon, amit hátulra raksz be van még egy apró TTL/CMOS jelszint átalakító is, anélkül nem fog működni.
Tehát ha megpróbálod az alaplapra közvetlenül csatlakoztatni egy aljzat segítségével a külső kütyüt, akkor nem fog működni.
De gondolom, van ilyen modulod. Ha nincs, akkor lehet talán venni, de elkészíteni sem nagy ügy.

[ Szerkesztve ]

(#24584) Winchester95 válasza Winchester95 (#24579) üzenetére


Winchester95
őstag

Valakinek tapasztalat?

(#24585) steele80 válasza Winchester95 (#24579) üzenetére


steele80
senior tag

Hát elég béta szinten van még a W10. A W8.1 stabil rendszer ez még nem az, de az irány nem rossz. A dx12 még nincs elterjedve amiatt ráérsz, játékoknál azonban 5-10 fps van a 10 javára.

(#24586) ksanc válasza RedCat (#24582) üzenetére


ksanc
őstag

Úgy telepítetted az SSD-re a win10-et, hogy bent volt a másik vinyó? Mert akkor egyéb problémák is lesznek...

(#24587) Callisto válasza ksanc (#24583) üzenetére


Callisto
őstag

A rajzot nézd meg jobban. :) Az alapján jár az alaphoz a modul. Szép is lenne, ha nem járna.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#24588) Winchester95 válasza steele80 (#24585) üzenetére


Winchester95
őstag

Köszönöm!
Akkor felmegy a windows 10, azt meg majd gondolom lehet frissíteni a stabilitás érdekében.
Esetleg win gyorsulás nem tapasztalható?
VGA/Proci tuninghoz csak reménykedem hogy nincs köze.

(#24589) RedCat válasza ksanc (#24586) üzenetére


RedCat
senior tag

Milyen egyéb problémák lesznek?
Igen úgy telepítettem a WinNTsetup programmal. Most van egy upgade win7 ---> win10 home, ami aktivált a belső hdd-n és van egy win 10 home aktiválatlanul az usb3-as ssd-n.
Mindkét rendszer elindul, működik rendesen, csak az aktiváció hiányzik.

(#24590) ksanc válasza Callisto (#24587) üzenetére


ksanc
őstag

Egyáltalán nem biztos, hogy jár. Anno nem járt a régi alaplapomhoz, pedig az I/O volt, nem csak kimenet, és nem jár a két hete vett alaplapomhoz sem...

(#24591) ksanc válasza RedCat (#24589) üzenetére


ksanc
őstag

Vedd ki a HDD-t majd próbáld meg elindítani a gépet...
Nem fog menni, mert a boot szekció a HDD-n van. És ezért nem aktiválja be magát a Win10 sem.

(#24592) RedCat válasza ksanc (#24591) üzenetére


RedCat
senior tag

Nem tudom kivenni a vinyót... Akkor betenném a helyére az ssd-t.

A boot szekció nem a hdd-n, hanem az ssd-n van ez 100%, beteszem egy asztali gépbe és gond nélkül bootol. Valami más miatt nem aktiválja be...

(#24593) landsoflore2


landsoflore2
csendes tag

Kedves adminok és fórumtagok!

Én Insidertag vagyok, letöltöttem egy Windows Insidert, de állítólag már a regisztráció után megkapjuk a legális Windows-szériaszámunkat. Én nem kaptam meg, hol találom meg? Kérem, segítsetek! :F :F :F

(#24594) ksanc válasza RedCat (#24592) üzenetére


ksanc
őstag

Akkor meg azért nem, mert hordozható eszközre van feltelepítve. Mert ugye USB-n csatlakoztatod az SSD-t.
Milyen egybeöntött cucc ez egyébként?

(#24595) Воланд válasza landsoflore2 (#24593) üzenetére


Воланд
titán

sehol nem kapsz serialt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24596) ksanc válasza landsoflore2 (#24593) üzenetére


ksanc
őstag

Szerintem te valamit félreértesz. Vagy én :)
Insider tagként nem kapsz serialt, ugyanúgy egy meglévő, aktivált win7, vagy win8.1-ről kell upgradelned a technikai verziót.
Tudtommal...

(#24597) RedCat válasza ksanc (#24594) üzenetére


RedCat
senior tag

Imac

(#24598) lsc válasza Gh00st (#24568) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezt magyarul is leírnátok? Ugyanez a gondom a notin, asztalin simán felment.

Az élet kegyetlen .

(#24599) ksanc válasza RedCat (#24597) üzenetére


ksanc
őstag

És HDD-s verzió?
Egyébként azt is szét lehet szedni és akár kicserélni SSD-re, ha ez lenne a cél.

(#24600) worxland válasza ksanc (#24596) üzenetére


worxland
addikt

Nem így van.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.