Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) raidx válasza Hapho (#23600) üzenetére


raidx
őstag

Én egy Asrock E350M1 lapot cseréltem Asrock QC5000 lapra, a Win 10 tiszta telepítéssel SSD-re került és jelenleg aktivált a rendszer. Frissítések telepítve. A Bios frissítés elvileg nem okozhatna új alaplap problémát, hisz arra szükség lehet akár a Win 10 rendes működése miatt is. De olvastam olyat, hogy alaplap csere után a telefonos ügyfélszolgálat segítsége kimerült annyiba, hogy vegyen új Windowst mert a régi OEM volt.
Lesznek itt még gubancok a nagy ingyenességgel. :((

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#23602) pendre54 válasza raidx (#23601) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Alaplap garanciális cseréje esetén, ha azt hiteltérdemlően tudja igazolni a delikvens (számlamásolat, garanciális cseréről doksi, stb.), az MS ügyfélszolgálatának el kell fogadnia OEM-es verziónál is.
Ez a BIOS frissítési dolog viszont tényleg megérne egy misét.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#23603) artiny


artiny
őstag

CC Cleaneren kivul letezik windows10-re valami jo kis tisztito program?

(#23604) samgar


samgar
őstag

Bármit szeretnék letölteni az áruházból, azt írja ki egy hete, próbálkozzon újra.
Mit tegyek? :F

Oppo Find X5 PRO

(#23605) pendre54 válasza artiny (#23603) üzenetére


pendre54
addikt

Én az Advanced SystemCare progit használom már pár éve, minden gond nélkül. A Win 10 alatt se volt még galiba vele amióta frissítettem, kb. 6 hete.[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#23606) corran9


corran9
tag

Sziasztok!

Gondoltam megosztom a tapasztalatom a win10-zel kapcsolatban, hátha majd vki egyszer rákeres és segít neki.

Sajnos másfél hónap után búcsút intek az os-nek, és visszatérek win7-re. :(

Az ok pedig az, hogy nagyon magas volt a dpc latency, ami nem tudom minek köszönhető (az alaplap egy msi z97 gaming 7-es, i5 4690k procival, 8 giga rammal, nvidia 560ti gtx videokártya, 128Gbyte-os ssd-n a rendszer), próbáltam jelen fórumban is rákeresni és a neten is a problémára és az esetleges megoldásra, de nem jutottam érdemi eredményre. (Valószínűleg a driverek a felelősek a dologért szerintem.)

A probléma ugyanis az volt a gyakorlatban, hogy recsegett a hangfal random, akár 2d-asztal módban is zenehallgatás közben, játékokban pedig még lag is keletkezett (megállt a kép egy tized mp-re a hanggal együtt).

Az integrált hangchip ugye realtek (ALC1150). A hang recsegésre és pattogásra találtam már hasonló hibajelenségről szóló hozzászólásokat és fórumokat (itt is volt egy két ember, aki jelezte ezt), de még a legújabb realtek driver telepítése se oldotta meg a dolgot (se egyéb driver cseréje), amit a legtöbb helyen javasoltak. Ezután jöttem rá, hogy a latency a felelős a jelenségért. Konstans 1000 microsec, és nagyon durva 200k-s és a fölötti kiugró értékeket is produkált a rendszer (ekkor recsegett a hangfal.)

Visszatettem a win7-et mára virradólag, a latency 100 microsec alatt átlagban, a jelenség megszűnt. Valószínűleg idővel majd javulnak a driverek win10 alatt és ezáltal lehet megszűnik a jelenség, lehet majd az sp1-gyel teszek majd egy próbát 1 év múlva. :)

üdv, c.

[ Szerkesztve ]

That's a real nasty habit you got there......

(#23607) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok.

Tetszik a Win 10, csak sokszor fagy. Erre megoldás nincs esetleg?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#23608) pzstm válasza Sziszifeca (#23607) üzenetére


pzstm
titán

ikor fagy? milyen appoknál fagy? Event logokat néztél esetleg? Program, driver és hardverhiba is okozhat ilyet ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23609) bigrock válasza petrson (#23594) üzenetére


bigrock
addikt

Mióta Win10 Pro-t használok, azóta sem a BT-os Logitech egeremet, sem a Steinberg BT-os meteorológia állomásomat nem látja az a laptop, amin eddig 8.1 alatt mindkettő tökéletesen ment. Mehet vissza a 8.1.
Kicsit olyan fíling ez a tízes mint anno a Dacia volt: legördült a futószalagról, és a felhasználók fejezték be otthon a gyártását...

(#23610) junior11


junior11
veterán

Nálatok frissül az időjárás élő csempéje? Nekem már jó pár napja egyáltalán, mind2 gépen ezt csinálja, hiába nyitom meg többször is naponta az alkalmazást. :((

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#23611) steele80


steele80
senior tag

Win 8.1 Bing frissült Win10 home-ra. Aktiválódott. A tiszta telepítés során mindig a Pro települ és így az nincs aktiválva. Vajon ez mitől lehet?

(#23612) netpeti98 válasza steele80 (#23611) üzenetére


netpeti98
addikt

Hogy érted? ISO-ból telepíted? Használj Home telepítőt.

(#23613) steele80 válasza netpeti98 (#23612) üzenetére


steele80
senior tag

Igen a gyári ISO-ról telepítem. Idáig nem volt baj, mert azt telepítette amire frissült a gép. De erre a laposra egyfolytában a pro-t teszi fel.

(#23614) junior11 válasza junior11 (#23610) üzenetére


junior11
veterán

Még egy dolog: Meg lehet változtatni a háttérképet másra a bekapcs során a bejelentkezéskor (mikor a jelszót kell megadni)?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#23615) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Szerintetek el lehet távolítani a gépről az Avast-ot, ha a Windows Defender aktív?
Igazából már évek óta nem találkoztam olyan vírussal, amit az utólag telepített vírusellenőrző fogott volna meg.

(#23616) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Sziasztok
a win10 tényleg nem támogatja a T7100-as Intel CPU-t?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#23617) Sziszifeca válasza pzstm (#23608) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Legtöbbet Firefox használatakor, de többször CS:GO game alatt is. :K
Event logot nem néztem, mert nem tudom mi az? Segítenél :B :B

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#23618) prolad


prolad
őstag

Van olyan lehetőség a win 10 többasztalos módjával,hogy az egyik asztalt a laptop kijelzőjén a másikat külső monitoron jelenítse meg?Ha igen hogyan?

(#23619) sirály12


sirály12
őstag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy eredeti win7 prof-nál, amin már kinn van a kis ikon, hogy win10-re váltás mehet, regisztráció is megvolt, de nem jelez vissza, használható az a módszer, hogy media kreation tool-al frissítem meg? Vagy mindenképp meg kell várjam a visszajelzést?
Mert most raktam fel a rendszert tegnap, és ki tudja mikor jelez vissza, hogy frissíthetek, de nekem jó lenne, ha ezen a hétvégén túl lennék rajta. Utána egy ideig nem érek majd rá ezzel foglalkozni.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#23620) cattus válasza sirály12 (#23619) üzenetére


cattus
őstag

Igen, én is úgy raktam fel.

Do the thing!

(#23621) sirály12 válasza cattus (#23620) üzenetére


sirály12
őstag

Köszönöm a gyors választ. :R

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#23622) netpeti98 válasza Sziszifeca (#23617) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha Firefox és játék közben fagy le, akkor valószínűleg video driver hiba lesz. Manapság a böngészők is használják a videokártyát.

(#23623) Bkrisz9 válasza Bkrisz9 (#23589) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Valaki? :/

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#23624) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Hali
[Window Title]
Enter name of file to save to…
[Content]
Erre a helyre nem mentheti a fájlt.
A szükséges engedélyt a rendszergazdától szerezheti be.
Szeretné most a(z) Zene mappába menteni a fájlt?
[Igen] [Nem]
SSD-re telepítettem win10-et. A fájlt a korábbi rendszer hdd-re menteném. de nem az akkori rendszer particióra. Mit kellene állítanom? :F Másik hdd-vel viszont ezt nem csinálja. (NTFS minden partició)
(A user Rendszergazda.)

[ Szerkesztve ]

(#23625) kenand


kenand
veterán

Metros alkalmazások eltávolításán kívül lehet még fogysztani a Win 10-et: Táblagép korlátozottb tárhelye miatt kérdezem...

(#23626) kenand válasza steele80 (#23613) üzenetére


kenand
veterán

Készíts Home telepítőt és azt tedd fel rá.

(#23627) #22743424 válasza junior11 (#23614) üzenetére


#22743424
törölt tag

Igen, van erre egy kis program Windows 10 Login Changer v1.3 Letölthető [link] vagy [link]. Természetesen csak saját felelősségre ! A win 10-ben nincs ilyen beállítási lehetőség. :)

(#23628) junior11 válasza #22743424 (#23627) üzenetére


junior11
veterán

Köszi! Még megkérdezném, be lehet állítani a beállításokban fekete hátteret?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#23629) #22743424 válasza junior11 (#23628) üzenetére


#22743424
törölt tag

Azt is csak buherával lehet [link] Az oldalon vagy egy reg fájl ha nem akarsz vele kínlódni.

(#23630) alfa20 válasza netpeti98 (#23622) üzenetére


alfa20
senior tag

FF nekem is sokszor fagy, de semmi más. Szerintem FF-el van a probléma, esemény naplóban nincs nálam hiba jelzés.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#23631) netpeti98 válasza alfa20 (#23630) üzenetére


netpeti98
addikt

Ilyenkor érdemes megpróbálni kikapcsolni a hardveres gyorsítást a Firefoxban.

[ Szerkesztve ]

(#23632) #22743424 válasza Brave_86 (#23624) üzenetére


#22743424
törölt tag

Amennyiben jól értem a másik merevlemezen is vagy egy rendszer és annak az egyik mappájába szeretnéd menteni a fájlt? Adj neki jogosultságot! Én nem tartom jó ötletnek azt, hogy össze vissza keresztbe kasul másolgatunk két rendszer között mert aki nincs képben az ilyen dolgokban az hamar meglepetés érheti., és itt nem a lottó ötösre gondolok.2 op rendszer külön és külön partición a cuccok egy átlag felhasználónak ezt ajánlom.Akinek nem win-je az ne vegye magára. :)

(#23633) raidx válasza Brave_86 (#23624) üzenetére


raidx
őstag

Jobb klikk a meghajtó betűjelén és Take Ownership (saját tulajdonba)

cybermanus

Én is hasonlóan jártam mikor SSD-re tettem a rendszert. Bár a régi rendszerparticio formázva lett a jogok megmaradtak. Hiába vagyok a rendszergazda csoport tagja, ha nem szerepelek a jogosultak listályán nem engedi használni a lemezt.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#23634) Primary92


Primary92
senior tag

Van valami megoldás arra, hogy a windows energiagazdálkodási sémái között egyszerűen lehessen váltani? Ne kelljen az akksira jobb klikk, még egy katt, katt, bezár. Ebből szeretnék egy katt és katt-ot.

(#23635) retesz147 válasza Primary92 (#23634) üzenetére


retesz147
addikt

Ez engem is érdekelne...

A másik a Num Lock .....nem kapcsol be és belépésnél nekem nagyon kellene....a regedites 2-re állítás sem működik....
van valakinek megoldása, arra, hogy a Num Lock indításkor be legyen kapcsolva automatikusan (asus laptop Biosban nem találtam num lock beállítási lehetőséget)?

egyébként az a furcsa, ha újraindítok, akkor bekapcsolva marad, de ha leállítok és utánna bekapcsolok, akkor nincs bekapcsolva sajnos....

köszi! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#23636) Sziszifeca válasza netpeti98 (#23622) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Legújabb driver van fent. Vagy erre van valami javítás?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#23637) #22743424 válasza Primary92 (#23634) üzenetére


#22743424
törölt tag

Igen van. Készíts hozzá parancsikont! :) [link]

(#23638) szallasi007 válasza corran9 (#23606) üzenetére


szallasi007
őstag

Szia,

ezeket az értékeket mivel mérted ki? Milyen szoftver logolja ezeket a latency értékeket? Egyébként én gyanakodok valamire ami nem szoftveres eredetű, de kíváncsi vagyok először a válaszodra.

(#23639) htc07


htc07
addikt

Üdv!

Meg lehet azt valahogy oldani, hogy ha (publikus) wifire csatlakozok, csatlakozzon egyből vpn-re is?

feladatütemezőbe nem mélyültem még bele nagyon

(#23640) Callisto


Callisto
őstag

Héten felraktam a 10-est, de rohadtul bánom már. Kínomban ide írok talán van megoldás:
A játékok laggolnak, mint az állat. Megszakad a kapcsolat néha és nagyon lagos minden. Az XBox appos dolgokat már kikapcsoltam. Vírusírtót stb. már kikapcsoltam. Mást javasolt lehetőséget nem találtam a neten. Minden driver a legfrissebb Win 10-es. Tiszta rendszer 3 játékkal, semmi több.
(És a többi idegesítő, kritikán aluli tulajdonságáról most nem beszélek, mert azok miatt nem szívnak a játékostársak. Ez egy kemény alfa verzió még csak... :( )

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#23641) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok lenne nekem egy kis problémám.
Adott egy eredeti windows 7 enterprise, amit már kb 3 éve használok. Gondoltam felküldöm frissíteni, (kb 1 éven nem látott windows updatatet.. khm) és rá lesek a win10-re.
Viszont az istenért sem akar frissíteni semmit, csak megy a csík mint a mérgezett egér, az idők végezetéig.

Igazából nekem a legjobb az lenne hogy format c: aztán friss telepítés, és nem rámókolni a 7-re. Csak ebben az esetben hogy tudom rábeszélni hogy nekem bizony van 1 legál kindóz 7-em?
Hülye kérdés de.. mi van ha megadom neki az enterprise telepítőkulcsát? Van rá esély hogy "megeszi"? :)

(#23642) cattus válasza Maxtreme (#23641) üzenetére


cattus
őstag

Az Enterprise verzió nem jogosult az ingyenes frissítésre, ha eredeti Windows 10-et akarsz, meg kell venned.

Nem fogja elfogadni a 7 kulcsát a 10.

Do the thing!

(#23643) Gyeptegla


Gyeptegla
tag

Sziasztok, a gép indításakor hogyan érem el a csökkentett módot, mert most folyamatosan újraindul az oprendszer egy alaphelyzetbe állítás után?

(#23644) Primary92 válasza #22743424 (#23637) üzenetére


Primary92
senior tag

Köszi. Megteszi

(#23645) Maxtreme válasza cattus (#23642) üzenetére


Maxtreme
addikt

szerk: ok, már utánalestem neten. Köszi. Ezt nem tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#23646) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Van egy Win7 ultimate op .rendszerem ami jelezte hogy frissítsek win10-re.Most ha frissítek hivatalos win10-em lesz?

(#23647) VoidXs válasza Misi1980 (#23646) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha eddig az volt a Win 7, a 10 is az lesz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#23648) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Sziasztok kicsit lemaradtam. Mi most a legfrissebb build?
532? 547?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#23649) Brave_86 válasza #22743424 (#23632) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Nem teljesen!
SSD-re tettem win10-et, jelenleg erről fut a rendszer. Korábban hdd-n volt win7 az egyik partición. Több particióra van osztva a hdd. Ahol az adatokat tároltam, oda most nem tudok írni.

#23633 raidx
Nekem alapból nem volt ilyen opció. Egy reg fájt futtatva (Add_Take_Ownership.reg) már van, de ez nem segített. :F

Csak úgy működik, ha nem meghajtó szinten, hanem mappa szinten megadom a jogot teljes hozzáférés-t a 'Mindenki' csoportnak.
Esetleg más, átfogó megoldás? Formázáson kívül? :((( :R

(#23650) Callisto válasza Callisto (#23640) üzenetére


Callisto
őstag

Jobban utánaolvasva komolyabb fórumokon egyetlen megoldása van a latency és lag/lagspike problémának: downgrade to Windows 7 or 8.1. Hát akkor gyerekek ennyi volt a 10-es. MS nyomatja, hogy játékosoknak stb. aztán éppen hogy nekik szar. Köszönjük Emese!

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.