Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) ksanc válasza FollowTheORI (#24800) üzenetére


ksanc
őstag

Ezeket meg a codec (enkóder) végzi. Persze ez már lehet a lejátszó sajátja.
A hibajavításnak maximum streamnél, vagy optikai hordozónál van értelme (bár ezt a hardver végzi, nem a lejátszószoftver), ha mezei tárolt adatnál van hiányzó bit, adat, az már régen rossz...
Na mindegy, csak több helyen olvastam, hogy így ez a szoftver, meg úgy ez a szoftver, hát magához a hangminőséghez ilyen értelemben a lejátszószoftvereknek nem sok közük van...

(#24802) tatararpad


tatararpad
őstag

Ha már zene a téma, az Áruházból vásárolt zenét le lehet tölteni valamilyen formátumban mint az iTunesnál, hogy offline bármelyik lejátszóban hallgatható legyen?

(#24803) twine válasza twine (#24465) üzenetére


twine
addikt

Meguntam, hogy nincs szinkronizálás a gmail-es levelezésemmel, és naptárral...
Eltávolítottam a gmail fiókom, majd újra hozzáadtam...hibátlan lett...ráadásul menet közben rájöttem, hogy a legutóbbi frissítéssel végre megjelent a beállításokban a push is,,,amit eddig én nem láttam...hiányoltam is...
szóval tökéletes lett a google accountos szinkron is :K

(#24804) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok!

Ez már a 2. eset hogy előfordul, 9ablak volt megnyitva chrome ban ennek a nagyrésze flash(játék), face, a háttérben meg egy mappa, fix 4096mega lapozófile van vinyón, rendszer partición 19Gb hely van még, rendszer memóri 16Gb.

Mi lehet a baj :F

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#24805) E.Kaufmann válasza ThodEE (#24804) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

mod: semmi, most látom, van lapozóállományod, de akkor is, bízd a rendszerre, mennyit használjon.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24806) ThodEE válasza E.Kaufmann (#24805) üzenetére


ThodEE
őstag

2397et ajánl, 4096 ra van betáve, van neki egy külön partició ami 16.5Gb átrakom autóra azon garázdálkodhat :D

Köszönöm szépen ! :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#24807) FollowTheORI válasza ksanc (#24801) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

"Ezeket meg a codec (enkóder) végzi. Persze ez már lehet a lejátszó sajátja."

Erről van szó. Vagy arról hogy beteheted a sajátod, ha akarod.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24808) szundybence


szundybence
aktív tag

Sziasztok!

Ki lehet-e valahogyan kapcsolni az automatikus frissítést?

(#24809) Tibusz00


Tibusz00
tag

Sziasztok!

Gondom akadt az internet kapcsolat beállítással. WIN10 Pro, Invitel optika. PPPoE kapcsolat.Router nincs.
Azt szeretném beállítani, hogy automatikusan kapcsolódjon a gép indításakor a hálózathoz. Jelenleg minden indításkor csatlakoztatni kell.
Van valami ötletetek?

(#24810) ThodEE válasza E.Kaufmann (#24805) üzenetére


ThodEE
őstag

16057Mb ra állitotta az automata opció, most szuftig van az a particio :(((

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#24811) FollowTheORI válasza ThodEE (#24804) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Van valami memory leak... nézd meg mi eszi meg a memóriát.

Resource Monitor... vagy Process Explorer.

Elég sokminden lehet, akár vírus vagy malware is... vagy csak egy rossz program, driver, vagy maga a chrome/flash bug.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24812) pendre54 válasza Taifa Díaz (#24796) üzenetére


pendre54
addikt

Letöltve, kicsomagolva nálam így néz ki, és az exe-t indítva rendszergazdaként, azonnal indul, semmi más mókolás nem szükségeltetik.

Esteleg próbáld meg az ezt megelőző verzióval.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#24813) ThodEE válasza FollowTheORI (#24811) üzenetére


ThodEE
őstag

:R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#24814) Callisto válasza ksanc (#24798) üzenetére


Callisto
őstag

Attól függ milyen DAC-ot használ az illető. Ha a DAC saját bufferrel és clock-kal rendelkezik nem sokat számít. Más esetben rengeteget. Olvass utána. Rengeteg technikai magyarázatot találni erről a neten.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#24815) zoo8800 válasza szundybence (#24808) üzenetére


zoo8800
veterán

Melyik verzió? :)
A Home-ban nem, attól felfelé elvileg igen, így

rip and tear, until it is done

(#24816) pendre54 válasza Callisto (#24814) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Fölösleges vitát nem akarok generálni, meg a DAC-al kapcsolatos megjegyzésed is igaz, ezért ha valakinek kételyei vannak a hangminőségre vonatkozóan, konkrétan ki lehet próbálni a Foobar2000-nél a EasyQ v11.04 használatát, VST pluginnal, EnhanceBassAndTreble presettel. Nem rég javasolták a topikjában, itt egy leírás a telepítésről:[link]

Persze van még ezen kívül vagy 15 féle más preset is, lehet próbálgatni, én azóta csak EasyQ-val használom a Foobart, és van hallható különbség.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#24817) raidx válasza Tibusz00 (#24809) üzenetére


raidx
őstag

Létezik egy autorasdial nevű progi ami szolgáltatásként fut.

Vagy berakod az ikonját az indítópultba. Előtte a név-jelszó kérést ki kell kapcsolni.

Részletesen leírják: [link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#24818) PuMbA válasza FollowTheORI (#24800) üzenetére


PuMbA
titán

Elég durva lenne, ha a WinZip máshogy tömörítené ki a tömörített állományokat, mint a WinRAR, mert az egyik kevésbé helyes lenne :DDD Ez az állításod úgy, ahogy van nem helyes, úgyhogy muszáj kijavítanom :) Ha egy videó kodek nem jól tömöríti ki a videót az állományból, akkor egyik kodekkel egy elefántot látnál a képen, de a másikkal meg egy zsiráfot stb. és ugyanez a helyzet hangfájloknál is, mindig ugyanazt kapod vissza...az, hogy a lejátszó hangmotorja, hogy dolgozza fel ezeket a "kitömörített" adatfolyamokat, használ-e módosításokat (kompresszió, kiemelés stb.), na ettől lesz más a hangzás, de ez már mindig a hangba belenyúlkálás kategória :)

[ Szerkesztve ]

(#24819) FollowTheORI válasza PuMbA (#24818) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hogy jön ide a veszteségmentes tömörítés?

Ez veszteséges (mp3 pl).

Ott pedig egy gyengébb (veszteséges) jelből kell visszaállítani egy teljes pl 24bit 48KHz jelet.
Ha pedig azt hiszed ez mindegy milyen algoritmussal megy és milyen pontossággal, milyen javításokkal történik akkor nagyon nem vagy képben.
Ha most vizualizálni szeretném neked akkor pl egy átlós vonal megjelenítése digitális (pixeles) kijelzőn, és akkor felbontás, hány pontból áll, aliasing stb. ;)
Vagy ha épp azt hiszed a jó kis újratömörített mkv fájlod ugyanaz az 1080p videó ami egy bluray lemezen van.

Amugy ez tök off... ennyi volt részemről. :)

A lejátszónak ott van köze ehhez, hogy vagy engedi saját kodekek használatát, vagy eleve egy sokkal jobb kodek van pl benne... sok más egyéb mellett.

A másik kérdés hogy maga a betömörítés sem épp mindegy hogy történik... ott is óriási különbségek lehetnek (már ott sem mindegy mit és hogy dobsz el).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24820) dokee78 válasza dokee78 (#24788) üzenetére


dokee78
félisten

UP?

(#24821) Fred23


Fred23
nagyúr

A pocsék Edge-t leszámítva nem futottam bele semmi komoly hibába eddig, de ma sikerült végre: játék befagy, feladatkezelő elindít, feladatkezelő megjelenik, de nem aktív, és rálépni sem lehet. Talán az eltérő felbontás zavart be, nem tudom. Másodjára mikor játék befagy, feladatkezelő megjelenik, aktív is, de nem lehet rákattintani. Gép restart. Remélem, jön rá majd javítás.

[ Szerkesztve ]

(#24822) gyga


gyga
senior tag

Valaki megtudja mondani hogy a beépített időjárás appot hogy tudom beállítani Miskolcra? Mindig Bükkszentlászlót adja be

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#24823) Callisto válasza pendre54 (#24816) üzenetére


Callisto
őstag

Nem értem ez hogyan jött ide. Még ha le is maradtam valamiről én akkor sem ezzel kapcsolatban írtam és az sem, akinek a hozzászólására válaszoltam.
Egyébként amelyik rendszeren EQ használata szükséges ott nincs értelme arról beszélni, hogy van-e különbség lejátszó és lejátszó között. :)

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#24824) dokee78 válasza gyga (#24822) üzenetére


dokee78
félisten

Rányomsz a csempére,és bal lenn fogaskerék ikon.

(#24825) PuMbA válasza FollowTheORI (#24819) üzenetére


PuMbA
titán

"Ott pedig egy gyengébb (veszteséges) jelből kell visszaállítani egy teljes pl 24bit 48KHz jelet.
Ha pedig azt hiszed ez mindegy milyen algoritmussal megy és milyen pontossággal, milyen javításokkal történik akkor nagyon nem vagy képben."

Na akkor irány két teljesen különböző kodekkel alakítsd át az MP3-at 24bit/48KHz-zé és nézd, meg hogy az eredmény bitre pontosan ugyanaz lesz :) Én már megnéztem, de szeretném látni a screenshotokat tőled, ha olyan biztos vagy benne...a betömörítésnél tényleg lehetnek nagy különbségek :K Ezzel be is fejeződött a ez a téma, mivel az eredményt már tudjuk :)

"Ha most vizualizálni szeretném neked akkor pl egy átlós vonal megjelenítése digitális (pixeles) kijelzőn, és akkor felbontás, hány pontból áll, aliasing stb."

Most mondtad, hogy az MP3 veszteséges, tehát amit állítasz megint nem igaz. Egy 10kb-os JPEG képben lévő vonal sose lesz jobb minőségű akármit csinálsz vele egy képszerkesztő szoftverben vagy ha 4K monitoron nézed :)

[ Szerkesztve ]

(#24826) FollowTheORI válasza PuMbA (#24825) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem akarok ezzel foglalkozni, de amit mondasz hülyeség. :)

Te tanultál digitális jelfeldolgozást?

Hagyjuk.

Illetve oké, ha két csúcs kodekkel visszaalakítasz lehet hogy hasonló lesz az eredmény, de egy gyengébb és egy jó között nem.

Ez kb olyan mintha azt mondanád egy sima DXVA és egy csúcsra konfigurált MadVR képe között nincs különbség. Ugyanez létezik hangban is.

(#24827) PuMbA

Akkor szerinted minden kodek egyenlő? :U

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24827) PuMbA válasza FollowTheORI (#24826) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, de szerintem mindkettőnknek igaza van, csak valamiért összekevered a kodeket és a feldolgozó / megjelenítő részt :) A kodekek a programok 80%-ban ugyanazok, ha megnézed. A képmegjelenítő motor már más (lásd madVR, ahogy írtad és a DXVA). Ezért néz ki egy videó máshogy másik lejtászóval stb.

[ Szerkesztve ]

(#24828) FollowTheORI válasza PuMbA (#24827) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Te hoztad be ezt a szétválasztást.

Nálam a DACra küldött jel az output és az mp3 az input. Írtam én valahol CSAK kodeket? :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24829) PuMbA válasza FollowTheORI (#24828) üzenetére


PuMbA
titán

Én hoztam be, de mert csak tényleg így van és majdnem így írtad le: "Ha van egy tömörített jel, akkor kitömörítésnél nem mindegy mennyire helyesen állítja elő a tömörítetlen jelet." :) Van egy film, a kodek kitömöríti (csak helyesen lehet) a filmet a leképező számára értelmes formában és jöhet a feldolgozás, hogy hogyan lesz ebből kép a monitoron. Itt már lehet madVR algoritmusokat változtatni stb.

"Nálam a DACra küldött jel az output és az mp3 az input. Írtam én valahol CSAK kodeket?"

Így már ok :K

[ Szerkesztve ]

(#24830) FollowTheORI válasza PuMbA (#24829) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

"Van egy film, a kodek kitömöríti (csak helyesen lehet) a filmet a leképező számára értelmes formában."

Lehet azt helytelenül is... a dekódolás során algoritmusokat használnak (kevesebből többet kell előállítani - ergo rajtad múlik milyen "többet" teszel hozzá vagy alakítassz ki). Az az algoritmuson és annak pontosságán múlik mennyire lesz jó a több a kevesebből. Rengeteg féleképp lehet tömörített jelből visszaállítani valamit (már csak pontosság alapon is, hogy mást ne is hozzunk be).
Már ugye az sem mindegy 16 bitre 44KHz-re, vagy 24bit 192KHz-re állítod vissza. Azt hiszem kijenthetjük a kettő nem ugyanaz eleve. És hogy a 16bit->24bit különbséget hogy csinálod... na ezért hoztam be az AA-t példának. Mert elég sokféle AA van ami a köztes értékeket meghatározza. :)
Az mp3 mp3 igen... de hogy mit kódolsz vissza belőle csakis rajtad múlik (még mindenféle utófeldolgozás, vagy "audio rendering" nélkül - hogy a te értelmezésedbe is helyezzem). ;)
Lehet azt egy 16bites "ál 24 bites" jel is... meg lehet valami valósághűbb 24bites jel is.

Nem értünk egyet... mindegy. Lehet nem is kell, nem kötelező végülis. :R

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24831) fuze válasza golya87 (#24789) üzenetére


fuze
őstag

Még többet is tud. Felismeri a flac formátumot! :)

adms.hu | UI Designer

(#24832) raidx válasza gyga (#24822) üzenetére


raidx
őstag

Ha Miskolcon nincs időjós állomás akkor a legközelebbit adja be.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#24833) szundybence válasza zoo8800 (#24815) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszönöm a válaszod!

Sajnos nekem éppen Home verzió van. Olvastam valahol, hogy a KB3081448 frissítése után, már az "Alkalmazások automatikus frissítése" Kikapcsolható, de én nem találom ezt a helyet.

(#24834) pmheros válasza raidx (#24832) üzenetére


pmheros
senior tag

Ehhez annyit hogy szegeden van állomás, de ha Szegedre keresek rá, akkor Algyőt adja be minden alkalommal a win10 alkalmazása (érdekes a 8.1 ben ez nem gond). Amint bekapcsolod a helymeghatározás engedélyezését a win10 -ben az app is azonnal ismeri Szeged várost. Több ismerősöm azonos tapasztalata alapján.

nem vagyok tökéletes

(#24835) Воланд válasza szundybence (#24833) üzenetére


Воланд
titán

alkalmazasbolt --> beallitasok

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24836) eszakas


eszakas
senior tag

Hali.

Érdekes dolog történt ma :Y :Y . Mióta feltettem a W10-et sokat bosszankodtam amiatt, hogy nem hagyja asz asztali ikonokat rendezni, mindig sorba tesz mindent akármit csinálok vele. És lássatok csodát :Y :Y ma egy újraindítás után úgy találtam az ikonokat mint amikor a W8.1-en volt amikor frissítettem :C :C.
Mi ez ha nem csoda?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#24837) bigdigit


bigdigit
addikt

Van valami megoldás arra ne kapcsolgassa ki a HDD-t állandóan a windows?5 Perc alatt vagy 3x hallom kattan.Már próbáltam energia takarékos sémában is kikapcsolni a leállást és kipróbáltam ugyanezt teljesítmény centrikusban is de eredmény az semmi.

(#24838) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok. Az mitől van hogy minden bekapcsolás után úgy indul a win hogy resume for hibernation? Pedig nem hibernálva van, sőőt le is van tiltva az opció.

(#24839) Anonymus23 válasza eszakas (#24836) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem csoda, adtak ki rá javítást. W10 + ESET miatt volt ez a hiba alapvetően.

;) - The Power of the Light Side

(#24840) kisapa válasza Anonymus23 (#24839) üzenetére


kisapa
senior tag

Én semmi ilyet nem tapasztaltam,pedig kezdettől fogva használom az ESS-t. Ikonok jobb oldalon és bal oldalon is vannak és ott is maradnak.

(#24841) vlevi válasza eszakas (#24836) üzenetére


vlevi
nagyúr

Majd elmúlik ;]

(#24843) zoli62


zoli62
addikt

Tegnap összeomlott a Cortana és a Start képernyő és csak súlyos hiba után állt helyre, de valójában ugyanúgy nem lehetett elindítani .A teljes újraindítás segített csak. Másnál is előfordult ilyen?

(#24844) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Esetleg van ötletetek, hogy mi okozhatja ezt?

[link]

Csak egy árva Chrome futott. Szinte megáll ilyenkor a gép. Eddig kétszer fordult elő.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24845) raidx válasza bigdigit (#24837) üzenetére


raidx
őstag

Tölts le egy Hard Disk Sentinel progit és nézd meg rendbe van e minde a HDD körül.

Elég egy portable verzió is.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#24846) Locutus válasza kisapa (#24840) üzenetére


Locutus
veterán

Szintén nem volt soha ilyen hibám...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#24847) tomp válasza Anonymus23 (#24839) üzenetére


tomp
félisten

Tudtommal csak a Nod32-nél volt ilyen bug. A Smart Security-nél nem. Én utóbbit használom és soha nem volt ilyen hiba.

(#24848) Locutus válasza tomp (#24847) üzenetére


Locutus
veterán

Nope, nálam a nod32-vel sem.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#24849) hape60


hape60
aktív tag

win 10-nél hogyan lehet a csempéket elővarázsolni? Frissítéskor (win7-ről) leirtottam mindent, most a klasszikus win7 asztalom van. Nekem így tetszik, de egy ismerősöm kérdezte, hogyan lehet elővarázsolni a csempés felületet?

(#24850) bardi


bardi
aktív tag

Mi ez ami eszi a cpu-t folyamatosan, és hogyan lehetne lelőni?

'92 Honda VFR 750

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.