Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) csaba951 válasza Fred23 (#23935) üzenetére


csaba951
veterán

Windows 10 miatt belenéztem az ingyenes Office Online-ba. Nem kicsit meglepődtem! Egy átlagembernek gyakorlatilag teljesen megfelel. Egyetlen hátránya, hogy csak a OneDrive-on (+DropBox?) lévő dolgokat kezeli. Szóval net kapcsolat kell hozzá. Viszont így legalább le van tudva a backup is! Az ingyenes 15 GB meg több mint elég Office fájlokhoz! :D

(#23952) pendre54 válasza pzstm (#23947) üzenetére


pendre54
addikt

Csak bizonyos oldalaknál jön elő, lefuttattam az ESET-et, a MBAM-ot, HitmanPro-t, semmit nem talált, szerintem nem vírus okozza. Ezt a System Restore-t, hol találom, mármint magyarul? ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#23953) raidx válasza pinnacle (#23943) üzenetére


raidx
őstag

Defender malwert keres. Ezmiatt száműztem.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#23954) bardi válasza zoo8800 (#23934) üzenetére


bardi
aktív tag

Köszönöm, kár, mert attól elkezdek szédülni egy idő után. Marad a firefox akkor.

'92 Honda VFR 750

(#23955) ux1 válasza pinnacle (#23943) üzenetére


ux1
addikt

Attól hogy feltetted a W10-et. ;]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#23956) pinnacle válasza raidx (#23953) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Azt hittem valami "jelentenivaló" után kutat, de ezután is csinálta.

sc delete DiagTrack
sc delete dmwappushservice
echo "" > C:\ProgramData\Microsoft\Diagnosis\ETLLogs\AutoLogger\AutoLogger-Diagtrack-Listener.etl
reg add "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\DataCollection" /v AllowTelemetry /t REG_DWORD /d 0 /f

SSD-s laptopon nem volt ilyen probléma, persze lehet azt gyorsabban átnézi.

Egyébként milyen védelmet javasoltok a Defender helyett?

[ Szerkesztve ]

(#23957) tomp válasza pinnacle (#23956) üzenetére


tomp
félisten

Én az Eset Smart Security-t használom. Az ki is kapcsolja a Defendert.

(#23958) Döglött Róka válasza raidx (#23953) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nekem meg aktiv a defender es a gyikember mod miatt se turtam szet a registry-t megse teker a vinyo. De azert terjesszuk a tevhiteket ;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23959) karldergroße válasza csaba951 (#23951) üzenetére


karldergroße
senior tag

Nem mindenhol van net...

(#23960) JanR válasza Döglött Róka (#23958) üzenetére


JanR
addikt

Nálam ugyan a defendert az eset kikapcsolja, de a registry-be én se turkáltam és nem kapcsoltam ki egy funkciót se (kivéve a p2p updatet) és nálam se teker a HDD.

De most ez a divat, há' nem érted? Sz** windows! ;]

(#23961) raidx válasza Döglött Róka (#23958) üzenetére


raidx
őstag

Nem tévhit hanem tapasztalat. Ha vissza bogarászol többször panaszkodtam is miatta a fórumon. Végül a feladatkezelőbe megtaláltam a progit ami a vinyót és a procit elfoglalta minden induláskor. Az meg nem volt más mint a Defender Malwerkereső modulja. Még azt a meghajtót is ellenőrizte amiről kitiltottam a Defendert. Itt be telt a pohár és megszabadultam a defendertől. Windows 7 alatt elég volt kikapcsolni és béke volt.

A Winyó tekerésre még annyit. A Win a gyorsaság érdekében a használati szokások alapján átrendezi a Winyó tartalmát, gyakran használt cuccok előre a gyorsabb elérés érdekében. Ha eléggé sokmindent használsz akkor elég sokszor rendezkedik. Ugyanakkor, ha eszébe jutott még töredezettségmentesítést is végzett. Ezeket akkor teszi amikor nem használjuk a gépet.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#23962) thomasa


thomasa
senior tag

Ha van egy laptopom, amin matricás win7 oem-et frissitettem win10-re, és garba lecserélik a gépet, akkor vissza tudom regisztrálni valahogy a windowst az új gépre?

(#23963) Döglött Róka válasza thomasa (#23962) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha garanciaban cserelik a geped gondolod atviszik a licenszt ahelyett hogy az uj gep oem licenszet hasznalnad??

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23964) FollowTheORI válasza thomasa (#23962) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha jár hozzá win, akkor upgradeled újra ennyi.

Ha nem, akkor egy próbát megérhet, ha ugyanolyan típus és a win7 licenc a tied (vetted külön).

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#23965) thomasa válasza FollowTheORI (#23964) üzenetére


thomasa
senior tag

Akkor az "egy próbát megér" kategóriába tartozom, bár úgy tudom ha külön vettem hozzá oem-et akkor az beregisztrálja a gép adatait a MS szervereken, és hozzánő a géphez. Talán másnak is volt már ilyen esete.

[ Szerkesztve ]

(#23966) Döglött Róka válasza thomasa (#23965) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Sokszor le lett irva, MS-nel is fenn van, felhivod az ugyfelszolgalatot es atkoltoztetik.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23967) thomasa válasza Döglött Róka (#23966) üzenetére


thomasa
senior tag

:R köszi, csak még nem csináltam ilyet

(#23968) viera válasza kory24 (#23928) üzenetére


viera
őstag

Igen,eset-et használok.
Lehet,hogy letörlöm aztán meglátjuk.
De nagyon idegesítő,hogy minden egyes bekapcsoláskor összekuszálja az ikonokat. :W
Meg a nézetet is megváltoztatja a mappákban. :Y

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#23969) viera


viera
őstag

Leszedtem az eset-et,de sajnos nem jó így sem. :W
Ezek szerint más lesz a probléma. :Y

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#23970) pinnacle válasza tomp (#23957) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem én régebben Avast+Malwarebyte+Sandboxie-t használtam. Majd megnézem úgy változik-e valami.

(#23971) Abrion válasza Abrion (#23914) üzenetére


Abrion
senior tag

látom a kérdésem túl unalmas :)

vagy nincs itt olyan aki megvásárolta :)

[ Szerkesztve ]

(#23972) King Unique válasza Abrion (#23971) üzenetére


King Unique
titán

Köll, de 7/ 8.1-ről ingyen frissíthetsz és akkor automatikusan beaktiválja magát, regisztrál az adott géphez.
Az, hogy megéri-e feltolni, az kicsit szubjektív...hosszú távon biztosan, de van akinek jelenleg xy kompatibilitási gondja van, van akinek nem tetszik, van akinél a játék egyelőre sz*rabbul megy rajta stb. Novemberi javított verziót, esetleg a tavaszit érdemes lehet megvárni. Jövő július végéig lehet free upgrade-elni, szal nem kell elkapkodni.

[ Szerkesztve ]

(#23973) Abrion válasza King Unique (#23972) üzenetére


Abrion
senior tag

win 7 tökéletes :)

szóval az OEM és dobozos ugyan olyan mint win 7 es aktiválásnál, vagy már nem?

[ Szerkesztve ]

(#23974) King Unique válasza Abrion (#23973) üzenetére


King Unique
titán

Ezt az aktiválás dolgot nem tudom pontosan. Az upgrade az géphez köti, illetve volt arról vita, hogy akinek retail az OS, annak így szívás, de utólag pontosítgatták és aszem megmarad a retail licenc.

(#23975) #22743424


#22743424
törölt tag

A Windows 10 a frissítést követŐen, követi a korábbi rendszer licensz-típusát, azonban mivel a Windows 10 nem termékkulcs, hanem a licenszelemek és a hardver ID alapján aktiválódik be, így ha hardver csere történik a rendszeren, akkor újra kell telepítenie majd a Windows 7-et újra és frissíteni Windows 10re.

Ezt a választ kaptam az MS-től. :)

[ Szerkesztve ]

(#23976) Wickerman


Wickerman
csendes tag

Sziasztok!

Windows 10 pro-m van,a hivatalos megjelenéskor frissítettem win8.1-ről. Idáig semmi bajom nem volt vele,leszámítva,hogy néha film nézés vagy zenehallgatás közbe serceg a hang.Mától viszont nem tudom sehogy se előhívni a start menüt,meg igazából semmi se megy a tálcán,csak a feladatnézet és a rejtett ikonok előhívása.Valaki tudna esetleg segíteni? Köszönöm előre is
/ui:az itt leírt system file checkert megnéztem, a win appokat is újraraktam,de csak annyit sikerült elérnem,hogy az újraindításig előkerült a startmenü,de restart után szintén nem megy már http://home.bt.com/tech-gadgets/computing/has-your-windows-10-start-menu-stopped-working-here-are-four-ways-to-fix-it-11364000314532/

[ Szerkesztve ]

Powered by: Samsung Note 20 Ultra, Galaxy Buds Pro, Samsung Tab S6 , Asus Rog Strix Scar III G531GW, LG C9, JBL 9.1

(#23977) Anfänger


Anfänger
őstag

Sziasztok!
Ha valakit érdekel,(gondolom,sok embert közületek) :K
A Xonar dx-hangkarihoz van letölthetö BETA meghajtó win10-hez.
A többit nem néztem,mert nekem DX-em van,biztosan van a DG-hez is pl. gondolom .

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#23978) #56474624


#56474624
törölt tag

Valami rejtélyes oknál fogva a beépített Időjárás, Euronews és Origo alkalmazásnál hatástalan az élő csempe bekapcsolása. Illetve az Euronews esetén ha közepes méretűre állítom, akkor van, egyébként nincs, csak az alkalmazás logója látszik. Már mindenfélével próbálkoztam, beleértve az alkalmazások újratelepítését is, ugyanez a helyzet. Ilyenkor mi van? A 3 említett alkalmazásban amúgy az a közös, hogy egy csoportban vannak. De ha áthelyezem őket máshova, akkor sem működik már az élő csempéjük rendesen. Igazából már több órája ez a helyzet, azóta volt jó pár normális újraindítás.

[ Szerkesztve ]

(#23979) #22237440


#22237440
törölt tag

Fejlemény. Amióta ez az op. rendszer van nekem is több funkció is megnehezítette az együttműködést. Ez az op. rendszer nem megfelelő működésének köszönhető. Pl. már hosszú ideje nem tudom megoldani az érintőpárnát érintő problémát. Az eszköz beállításokban végig kattogtatok. Talán egy a nálam feltűnő Elan Smart-Pad funkció zavar be, melynek a portja PS/2 és minden rendszer indulást/újraindítást követő letiltva szerepel a beállításokban, hiába állítom aktívra. Mindig ki van pipálva a mező, ahol a köv. információ szerepel: "Letiltás külső USB-s egér csatlakoztatásakor." Leválasztottam az egeret, akkor is csak ideiglenesen lett változás. Minden esetben a változás, csak annyiban állt, hogy az érintő párna segítségével mozgatni tudtam nyilat, de a párna jobb és bal gombja egyáltalán nem működik. Az eszközkezelőben minden rendben van, persze látszólag. Szóval van mit még fejlődjön, de én addig visszatérek a 7-re, mert fontosabb dolgaim is vannak, mint a 10-est piszkáljam, hogy megfelelően működjön. Ingyen van de nem kell. Ennyi.

(#23980) gahor72


gahor72
aktív tag

Hello mindenkinek!

Milyen beállítás szükséges ,hogy a telepített minialkalmazások a rendszerrel együtt induljanak?
Ha rákattintok asztal-jobbklikk-minialkalmazások-elindulnak.
De ez nem túl kényelmes.

Köszi a segítséget.üdv

(#23981) zsoltzsolt válasza gahor72 (#23980) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Minialkalmazások? :F

(#23982) #56474624 válasza #56474624 (#23978) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha feltelepítek másik időjárás alkalmazást, az is csak közepes csempeméret mellett hajlandó "élő" lenni, egyébként nem. :U

(#23983) bardi válasza #22743424 (#23975) üzenetére


bardi
aktív tag

Tehát ha kicserélek egy ramot, vagy vga-t, újra kell majd húznom a rendszert? Az azért nem fasza...

'92 Honda VFR 750

(#23984) kory24 válasza bardi (#23983) üzenetére


kory24
őstag

Csak alaplapnál

(#23985) bardi válasza kory24 (#23984) üzenetére


bardi
aktív tag

Az mindjárt jobb, köszi. Annál úgyis valószínű újrahúznám.

'92 Honda VFR 750

(#23986) #56474624 válasza #56474624 (#23982) üzenetére


#56474624
törölt tag

Érdekes dolog ez, mert VLC vagy Tubecast csempéje közepes csempeméret mellett sem hajlandó élő lenni, ezzel szemben a OneCalendar csempéje élő, változik, a beépített Posta alkalmazás csempéje szintén teljesen jó, a Pénzügyek alkalmazás csmepéje is élő, és ennyi. De ha feltelepítek egy új alkalmazást, az megintcsak nem élő. Hogy a retekbe csinálják ezt? :F

(#23987) Rasiel válasza #22743424 (#23975) üzenetére


Rasiel
senior tag

És amennyiben nem frissítem egy korábbi rendszerről, hanem csak simán megveszem az USB-s (dobozos) változatot, majd ezután valami oknál fogva mondjuk alaplapot cserélek a gépben és újratelepítem a rendszert, akkor ezek szerint használhatom tovább ugyanúgy, mint eddig, nem kell újra megvennem?
Aktiválással, licenszekkel kapcsolatban nem vagyok képben, ezért is kérdezem. Ha netán volt már róla szó, akkor elnézést érte.

(#23988) FollowTheORI válasza Rasiel (#23987) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha retail dobozos változatot veszel akkor igen (tehát nem OEM), bármely új gépre felteheted bármikor, de nyilván csak egyre tudod beaktiválni és használni egy időben.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#23989) Rasiel válasza FollowTheORI (#23988) üzenetére


Rasiel
senior tag

Köszi! :R

(#23990) pendre54 válasza #22743424 (#23975) üzenetére


pendre54
addikt

Ezt kb. eddig is lehetett tudni, de azért kiadhatna már az MS egy hivatalos tájékoztatót, hogy a hardvercsere az csak konkrétan az alaplapra értendő, vagy esetleg más fődarab is belejátszik ebbe. Nekem most pont azért aktuális, mert holnap érkezik meg az új 16 GB-os RAM-om, nagyon nem hiányozna egy aktivációs mizéria.
Novemberben meg SSD csere lesz, ott meg muszáj újratelepíteni a Wint, szóval meglátjuk.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#23991) gahor72 válasza zsoltzsolt (#23981) üzenetére


gahor72
aktív tag

Újat mondtam? Nálam ugyan úgy megvan ez a lehetőség mint a win7-ben. :K Lehet azért mert arról frissítettem?
8gadgetpack nevű widget gyűjtemény letöltöttem.és hagyta telepíteni,csak nem indul a redszerrel.
Egyébként windows10 widgets keresésére dobta ki a packot.
De ha van vmi hasonló lehetőség rendszer infokat kitenni az asztal szélére,(GPU observer,All CPU meter)kíváncsian fogadom,még ismerkedem a rendszerrel.
üdv

(#23992) odrif


odrif
MODERÁTOR

Az normális hogyha megnyitom a minden alkalmazást a start menüből akkor ott a laptop görgőjével nem tudok görgetni, de a fájlkezelőben már pl. vagy a böngészőben is tudok? :F

20 éve a Prohardveren

(#23993) #22743424 válasza pendre54 (#23990) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nézd, fel lehet őket hívni, lehet nekik emailt írni, napközben még online chat is van ahol válaszolnak a kérdésekre rögtön. A kérdésem kifejezetten arra irányult, hogy a retail win 7 a frissítés után milyen win 10 licencet kap. :) Tény, hogy az információ valahogy nem úgy működik mint sokak szerint kellene.Az alaplapra vonatkozik a hardver ID

[ Szerkesztve ]

(#23994) Sztlaci válasza csaba951 (#23951) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Ezen a kakin Neked mi tetszett?
Az OpenOffice portable is százszor jobb.
Meglévő doksit nem nyit meg, Amit létrehozok soha többet nem lehet törölni. A törlés csak a listát törli, a doksit nem! Na-ne! Minden adat levél a mikrofoshoz kerül titkosítás nélkül.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#23995) FollowTheORI válasza pendre54 (#23990) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem erről van tájékoztatás az oldalukon vagy az FAQ-ban vagy valahol.
Meg benne van az EULA-ban is azt hiszem. :)

Amugy a memória és a procicsere tuti nem jár aktivációs mizériával.
Általában csak az alaplap csere, vagy nyilván ha újratelepíted egy másik lemezre akkor kell aktiválni újra.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#23996) zozoz1 válasza kory24 (#23984) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Na várjunk csak. Biztos vagy benne hogy csak alaplapnál? :Y :Y :Y

Microsoft Community :K

Amennyiben komolyabb hardvercsere történik (alaplap, processzor), úgy aktiválás szükséges, mely Windows 10 termékkulcs vásárlását igényli. Azonban, ha a frissítési ajánlat érvényességi idejének lejártáig, azaz 2016. július 29-ig történik a módosítás és rendelkezel a Windows 10 frissítésre jogosultságot biztosító Windows 7 vagy Windows 8.1 rendszerrel, akkor újból lehetőségedben áll felfrissíteni Windows 10-re.

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#23997) pendre54 válasza zozoz1 (#23996) üzenetére


pendre54
addikt

Tehát, ha jól értem 2016 júl. 29-ig, ha csak procicsere történik, az lehet a megoldás, hogy felrakni újra a korábbi Win7-et, vagy 8-at, és arról frissíteni ismét a 10-esre.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#23998) #22743424 válasza zozoz1 (#23996) üzenetére


#22743424
törölt tag

Megmondom őszintén még soha az életemben nem hallottam , hogy cpu csere miatt újra kellett volna aktiválni egy gépet. Holnap délután megkérdezem tőlük online. :)

(#23999) FollowTheORI válasza pendre54 (#23997) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha procit cserélsz aktivált marad a windows.

Do I need to activate Windows after making a hardware change?

Maybe. When you make a significant hardware change to your computer, such as upgrading the hard disk and memory at the same time, you might be required to activate Windows again. For more information, see Activate Windows 7 on this computer.

Ha bírod az angolt akkor érted hogy mi van itt... talán. :D

De amugy saját példámból tudom, hogy sem memória csere, sem CPU csere, sem VGA csere nem okoz deaktivációt.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24000) #16729600 válasza FollowTheORI (#23999) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én pár napja egeret cseréltem és újra kellett aktiválni. :Y :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.